تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون زبان های خارجی / ثبت نام آزمون EPT سال 99

ثبت نام آزمون EPT سال 99

زمان و نحوه ثبت نام آزمون EPT سال 99
ثبت نام آزمون EPT سال 99

EPT مخفف English Proficiency Test و نام آزمون معتبری در زمینه زبان انگلیسی می باشد که توسط دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه برگزار می گردد. داوطلبان ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد، در صورتی که مدرک بین المللی زبان انگلیسی با نمره مورد تایید دانشگاه را نداشته باشند می بایست در این آزمون شرکت کنند. به متقاضیان شرکت در این آزمون توصیه می کنیم تا پیش از انجام ثبت نام، حتما شرایط آزمون EPT را مطالعه کنند و در صورتی که واجد شرایط بودند نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام اقدام نمایند.

آزمون EPT وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی بوده و ثبت نام آن نیز از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون EPT سال 99

برای ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد، داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی لازم است، دانشگاه آزاد اسلامی برای آن دسته از افراد متقاضی تحصیل در دوره دکتری این دانشگاه که مدرک بین المللی زبان انگلیسی با نمره تعیین شده توسط دانشگاه را ندارند اقدام به برگزاری آزمون EPT می نماید تا در صورت کسب نمره مناسب، مدرک آزمون EPT، جایگزین مدرک بین المللی شود. این آزمون هر ماه توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود و داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام می باشند، می توانند به سایت این مرکز به نشانی english.iau.ac.ir مراجعه نمایند و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

ثبت نام حدودا 20 روز پیش از تاریخ برگزاری آزمون آغاز می شود و متقاضیان برای انجام ثبت نام خود حدود یک هفته مهلت خواهند داشت نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. جدول زمان بندی برگزاری آزمون EPT سال 99 به صورت زیر می باشد. لازم به ذکر است که با توجه به لغو آزمون نوبت تیر ماه و برگزاری آن در تاریخ 24 مرداد ماه، مهلت مجددی جهت ثبت نام علاقه مندان از 5 لغایت 10 مرداد ماه در نظر گرفته شد. آخرین دوره ثبت نام آزمون زبان انگلیسی EPT نیز از تاریخ 13 مهر تا ساعت 24 روز 18 مهر ماه 99 بوده و داوطلبان می توانند در مهلت مشخص شده، به نام نویسی برای شرکت در آزمون EPT آبان ماه اقدام نمایند. 

همچنین داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی EPT هستند، می توانستند از تاریخ چهارشنبه 15 بهمن تا ساعت 24 جمعه 24 بهمن 99 نسبت به ثبت نام خود در سایت مربوطه اقدام کنند که این تاریخ تا روز 26 بهمن ماه 99 تمدید شد. این آزمون در 19 حوزه امتحانی از جمله در شهرهای تهران، تبریز، مشهد، اهواز، اصفهان، شیراز، کرمانشاه، رشت، کرمان، اردبیل، کرج، ساری، یزد، همدان، ارومیه، قزوین، گرگان، خرم آباد و اراک برگزار می شود.

زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT
نوع آزمون مهلت ثبت نام زمان برگزاری
آزمون زبان انگلیسی EPT 7 لغایت 13 تیر ماه 99 24 مرداد ماه
آزمون زبان انگلیسی EPT 4 لغایت 10 مرداد ماه 99 24 مرداد ماه 99
آزمون زبان انگلیسی EPT 5 لغایت 14 شهریور ماه 99 28 شهریور ماه 99
آزمون زبان انگلیسی EPT 13 لغایت 18 مهر ماه 99 9 آبان ماه 99
آزمون زبان انگلیسی EPT 15 بهمن لغایت 26 بهمن ماه 99 8 اسفند ماه 99

مراحل و نحوه ثبت نام آزمون EPT سال 99

مرحله اول

مراجعه به سایت ثبت نام به نشانی english.iau.ac.ir

انتخاب گزینه ” سامانه ثبت نام آزمون EPT ” از سمت چپ صفحه

مرحله اول ثبت نام آزمون EPT

در این قسمت باید وارد بخش ” ثبت نام در آزمون “ شوید.

 

 

با ورود به این صفحه، شماره دانشجویی مقطع دکتری خود را به همراه کد امنیتی، در کادر نمایش داده شده وارد نمایید سپس بر روی گزینه “ورود به مرحله ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون EPT

در صفحه ی گشوده شده، ابتدا می بایست عکس پرسنلی خود را بارگذاری نمایید سپس نوع آزمون خود (EPT) را مطابق تصویر زیر انتخاب نموده و کلیه اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام را به طور صحیح و با دقت کامل کنید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون EPT

بعد از تکمیل اطلاعات خواسته شده، در انتهای صفحه کد امنیتی ارائه شده را در کادر مربوطه وارد نمایید و بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون EPT

 

لازم به ذکر است که انجام این مرحله فقط برای دریافت اطلاعات داوطلبان است و به هیچ وجه به معنای ثبت نام شما در آزمون EPT نخواهد بود، برای تکمیل ثبت نام خود می بایست نسبت به انجام مرحله دوم ثبت نام نیز اقدام نمایید.

مرحله دوم

داوطلبان پس از وارد کردن اطلاعات در مرحله اول می بایست طبق مراحل زیر اطلاعات خود را تایید کنند و هزینه ی ثبت نام را از طریق سایت بپردازند.

 • برای جلوگیری از رخ دادن هر گونه اشتباه در وارد کردن اطلاعات، بهتر است در این مرحله یک بار اطلاعات وارد شده در مرحله اول را چک کنید تا در صورت بروز خطا آن را تصحیح نمایید.
 • پس از بررسی اطلاعات، روی گزینه ” تایید و پرداخت هزینه آزمون “ کلیک نمایید.
 • در این مرحله وارد درگاه پرداخت الکترونیک بانک ملت خواهید شد.
 • در صفحه گشوده شده، اطلاعات کارت بانکی خود را جهت پرداخت وجه ثبت نام وارد نمایید. (برای پرداخت هزینه آزمون، لازم است تا کارت بانکی را که پرداخت الکترونیکی آن فعال است به همراه داشته باشید.)
 • در صورتی که عملیات پرداخت با موفقیت انجام شد، صبر کنید تا به سامانه آزمون EPT منتقل شوید.
 • پس از پرداخت وجه ثبت نام، شناسه پرداخت به شما نمایش داده خواهد شد، همچنین یک ایمیل حاوی اطلاعات پرداخت به آدرس ایمیلی که در فرم ثبت نام وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

نکاتی که در ثبت نام آزمون EPT سال 99 بهتر است بدانید

 • از ثبت نام هم زمان دو نفر یا بیشتر در یک کامپیوتر بپرهیزید.
 • در صورتی که می خواهید داوطلبان دیگری را نیز در این آزمون ثبت نام کنید، ابتدا یک ثبت نام را تکمیل کنید و پس از دریافت شناسه پرداخت نسبت به ثبت نام فرد دیگر اقدام کنید.
 • ثبت نام شما زمانی قطعی خواهد شد که وجه ثبت نام را واریز نمایید و شناسه پرداخت را نیز دریافت کنید.
 • در صورتی که به هر دلیلی شناسه پرداخت را دریافت نکردید، می بایست مجددا اقدام به ثبت نام کنید، در غیر این صورت ثبت نام شما انجام نگرفته و دانشگاه نیز هیچ مسئولیتی را در این مورد نمی پذیرد.

متقاضیان تحصیل در دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در صورت دارا بودن شرایط آزمون EPT می توانند با انجام مراحل ثبت نام که در بالا ذکر شد، در این آزمون شرکت نمایند. همچنین شما عزیزان در صورت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط این آزمون می توانید روی لینک آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون EPT سال 99 در چه زمانی انجام می شود؟

این آزمون معمولا هر ماه انجام می شود که زمان آخرین آزمون آن از روز 15 لغایت 24 بهمن ماهتعیین شده بود که تا روز 26 بهمن ماه تمدید شد.

2- ثبت نام آزمون EPT از چه طریقی امکان پذیر است؟

داوطلبان شرکت در آزمون های EPT می توانند در زمان مقرر و با مراجعه به سایت english.iau.ac.ir فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

3- زمان برگزاری آزمون EPT اسفند ماه در چه زمانی است؟

آزمون زبان انگلیسی EPT در تاریخ 8 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar
  محمد امین خوش نیت

  سلام.
  بنده در آزمون ای پی تی بهمن ۹۸ ثبت نام کرده ام. کد رهگیری هم گرفته ام. آیا باید مثل همه آزمون های دیگر ، کارت ورود به جلسه هم بگیریم؟ از کجا و چگونه؟
  ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست از طریق سامانه در بازه مشخص شده کارت ورود به جلسه تهیه نمایید.

دریافت مشاوره