تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

راهنمای ثبت نام بدون آزمون دکترا دانشگاه آزاد 1400
ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

امروزه بسیاری از افراد تمایل به تحصیل در مقطع دکتری دارند و از روش های با آزمون و بدون آزمون برای ورود به این مقطع تحصیلی استفاده می نمایند. متقاضیانی که علاقه دارند در پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد پذیرفته شوند، می بایست با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نسبت به دارا بودن شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد اطمینان حاصل نموده و پس از آگاهی از ضوابط جذب به صورت بدون آزمون دکتری اقدامات لازم برای نام نویسی خود را انجام دهند.

فرآیند ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به انجام می رسد.

زمان ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پذیرش داوطلبان در مقطع دکتری مشروط به دارا بودن سهمیه استعداد درخشان دکتری می باشد. این دسته از افراد برای ورود به دوره دکتری نیاز به شرکت در آزمون نداشته و صرفا با توجه به سوابق علمی و پژوهشی خود و همچنین موفقیت در جلسه مصاحبه پذیرش می شوند.

طبق اطلاعیه های موجود در زمینه زمان ثبت نام بدون کنکور آزمون دکتری (ویژه استعداد درخشان) دانشگاه آزاد در سال 1400، داوطلبان از تاریخ 1 الی 8 اردیبهشت ماه فرصت داشتند تا مراحل نام نویسی خود را به انجام برسانند. پس از اتمام زمان در نظر گرفته شده، در صورت تمدید زمان ثبت نام داوطلبان می توانند نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی خود اقدامات لازم را انجام دهند.

لازم به ذکر است کسانی که در بازه زمانی فوق موفق به نام نویسی نشده اند، می توانند در مهلت تمدید این فرآیند یعنی تا روز دوشنبه مورخ 13 اردیبهشت ماه 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت مربوطه به ثبت نام و انتخاب رشته خود بپردازند.

پس از اعلام نتایج بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 و با مشخص شدن ظرفیت های مازاد موجود در برخی از واحدهای دانشگاه آزاد تصمیم به پذیرش در مقطع دکتری به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس کسب قبولی در مرحله مصاحبه گرفته شد.

راهنمای ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

با انتشار دفترچه ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400، تمامی مورادی که لازم است متقاضیان برای نام نویسی نسبت به آن آگاهی داشته باشند، در اختیار آن ها قرار می گیرد. این فرآیند به صورت اینترنتی و با پرداخت هزینه ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 از طریق سایت دانشگاه آزاد، مطابق  بامراحل ذیل به انجام می رسد.

ثبت نام بدون آزمون دکتری (استعداد درخشان)

 • به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و بر روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته دوره بدون آزمون دکتری تخصصی سال 1400 (ویژه استعداد درخشان)” کلیک نمایید.

اولین مرحله ثبت نام بدون آزمون دکتری (استعداد درخشان)

 

 • پس از دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام، با استفاده از گزینه “خرید کارت”، اقدامات مربوط به پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری به مبلغ 144 هزار تومان را انجام دهید. چنانچه قبلا خرید کارت را انجام داده اید، می توانید برای دسترسی به سریال ثبت نام کلید “بازیابی کارت” را بفشارید.

دومین مرحله ثبت نام بدون آزمون دکتری (استعداد درخشان)

 • پس از مطالعه نکات عنوان شده در خصوص واریز وجه نام نویسی، بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید.

سومین مرحله ثبت نام بدون آزمون دکتری (استعداد درخشان)

 • اکنون می بایست اطلاعات خواسته شده در صفحه جدید را وارد نموده و گزینه “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” را انتخاب نمایید.

چهارمین مرحله ثبت نام بدون آزمون دکتری (استعداد درخشان)

 • در مرحله بعدی به درگاه پرداخت اینترنتی منتقل می شوید که لازم است اطلاعات کارت بانکی غضو شبکه شتاب خود را درج کرده و در نهایت کلید “پرداخت” را بفشارید.

پنجمین مرحله ثبت نام بدون آزمون دکتری (استعداد درخشان)

 • پس از تکمیل مراحل خرید کارت اعتباری، باید به صفحه اصلی برگشته و این بار گزینه “ثبت نام” را انتخاب نمایید.

ششمین مرحله ثبت نام بدون آزمون دکتری (استعداد درخشان)

 • در این بخش کادرهای خالی را تکمیل نموده و سپس کلید “ورود به ثبت نام” را جهت شروع فرآیند نام نویسی بفشارید.

هفتمین مرحله ثبت نام بدون آزمون دکتری (استعداد درخشان)

دفترچه ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد همزمان با شروع ثبت نام، در سایت دانشگاه آزاد فعال می شود. در این دفترچه مواردی اعم از زمان، نحوه، شرایط، مدارک و سایر اطلاعات مورد نیاز داوطلبان استعداد درخشان ذکر شده است. مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام دارای اهمیت زیادی می باشد و نباید قبل از بررسی این دفترچه به خرید کارت اعتباری و انجام ثبت نام اقدام کرد.

دفترچه راهنمای ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400
دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد (ویژه استعداد درخشان) 1400
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد (استعداد درخشان) 1400

همان طور که می دانید، پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه آزاد مستلزم دارا بودن یک سری شرایط خاص می باشد که در ادامه این ضوابط برای شما شرح داده شده است.

 • داوطلبان متقاضی ثبت نام دوره های بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد، باید فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد باشند.
 • منظور از استعداد درخشان بودن، دارا بودن مدرک فارغ التحصیلی با حداقل معدل کل 17 برای رشته های دامپزشکی، 18/50 برای رشته های علوم انسانی و 17/50 برای سایر رشته ها است.
 • رشته ی انتخابی متقاضی برای ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد، باید همنام و متجانس با رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد باشد.
 • داوطلبان ثبت نام بدون آزمون، باید دوره کارشناسی ارشد خود را حداکثر در 6 نیمسال تحصیلی به اتمام رسانده باشند. البته ترم تابستان و مرخصی، جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شود.
 • ثبت نام کنندگان می بایست دارای حداقل نمره 17 پایان نامه جهت ثبت نام همه ی رشته های بدون آزمون باشند
 • داوطلبان دوره بدون آزمون دانشگاه آزاد، در صورتی که دعوت به مصاحبه شوند باید یک نسخه از مقالات چاپ شده خود در مجلات ISI یا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان یا خارجی و ISC خود را با فرمت مشخص شده به گروه تخصصی مربوطه ارائه دهند.
 • مربیان رسمی شاغل در دانشـگاه آزاد، سـهمیه جداگانـه ای برای پذیرش ندارند و دارای شرایط یکسان با سایر متقاضیان می باشند.

مدارک ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

در صورتی که داوطلبان همه شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد را داشته باشند، باید با فراهم نمودن مدارک لازم، ثبت نام خود را به انجام برسانند.

 1. اسکن یک قطعه عکس پرسنلی 4×3 یا 4×6 که مربوط به سال جاری داوطلب باشد.
 2. تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات تحصیلی (نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، کد ملی،جنسیت، دین، آدرس محل سکونت به طور دقیق و…)

چند نکته در خصوص مدارک و اطلاعات ثبت نام

 • با توجه به آن که مهم ترین اطلاعات فارغ التحصیلی داوطلبان شامل رشته فارغ التحصیلی، معدل کل و نمره پایان نامه می باشد، لذا در صورت درج اطلاعات اشتباه در فرم ثبت نام تبعات آن متوجه شخص داوطلب خواهد بود.
 • داوطلبان آقا باید در زمان ثبت نام مشکلی از جهت وضعیت نظام وظیفه نداشته باشند و باید دارای کارت پایان خدمت، کارت معافیت از خدمت یا گواهی که مشخص کننده وضعیت سربازی آن هاست، باشند.
 • داوطلبان باید در زمان دعوت به مصاحبه، اصل مدرک فارغ التحصیلی و تصویر آن را به همراه داشته باشند.
 • همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی برای حضور در جلسه مصاحبه الزامی است.

پذیرش داوطلبان استعداد درخشان در این مقطع بدون شرکت در آزمون کتبی بوده و بر اساس سوابق علمی و پژوهشی متقاضیان و امتیازات کسب کرده در مرحله مصاحبه شکل می گیرد. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از جمله زمان اعلام نتایج بدون آزمون دکتری دانشگاه آزائ 1400 می باشید، بر روی لینک های موجود در مقاله کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون آزمون ویژه استعدادهای درخشان مقطع دکتری تخصصی سال 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟

نام نویسی متقاضیان ثبت نام دکتری بدون آزمون در بازه زمانی بین 1 لغایت 13 اردیبهشت ماه 1400 انجام می شود.

2- هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون 1400 چه مقدار می باشد؟

مبلغ تعیین شده برای ثبت نام دکتری بدون آزمون 144 هزار تومان می باشد.

3- داوطلبان باید دارای چه معدلی جهت ثبت نام دکتری بدون آزمون 1400 باشند؟

ثبت نام کنندگان می بایست دارای حداقل نمره 17 پایان نامه جهت ثبت نام همه رشته های بدون آزمون باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. با سلام و احترام
  دارابودن مقالهisi لازم است؟ من شرایط دیگر را دارم فقط مقاله ندارم آیا می توانم ثبت نام کنم؟ با تشکر

 2. آقا من خرداد ۹۵ فارغ التحصیل شدم
  آیا شرایط ثبت نام و دارم
  اخه زده فارغ التحصیلان ۱۳۹۵ ب بعد !!!

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با شرایط مندرج د دفترچه راهنمای ثبت نام، فارغ التحصیلان سال ۹۵ به بعد، مجاز به شرکت می باشند.

دریافت مشاوره پیج دکتری