تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

راهنمای ثبت نام بدون آزمون دکترا دانشگاه آزاد 99
ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

امروزه بسیاری از افراد تمایل به تحصیل در مقطع دکتری دارند و از روش های با آزمون و بدون آزمون برای ورود به این مقطع تحصیلی استفاده می نمایند. متقاضیانی که علاقه دارند در پذیرش بدون آزمون این مقطع در دانشگاه آزاد پذیرفته شوند، می بایست با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نسبت به دارا بودن شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد اطمینان حاصل نموده و پس از آگاهی از ضوابط جذب به صورت بدون آزمون دکتری اقدامات لازم برای نام نویسی خود را انجام دهند.

چنانچه مایل به کسب اطلاعات در رابطه با جزئیات ثبت نام اعم از زمان، نحوه و… می باشید، تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

در سال جاری صرفا دو واحد بین المللی کیش و ارس دانشگاه آزاد، داوطلبان را به صورت بدون آزمون و بر اساس مصاحبه در مقطع دکتری پذیرش می نمایند.

زمان ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

طبق اطلاعیه های موجود در زمینه زمان ثبت نام بدون کنکور آزمون دکتری (ویژه استعداد درخشان) دانشگاه آزاد در سال 99، داوطلبان تا تاریخ 31 مرداد ماه، به منظور انجام اقدامات لازم در این راستا، فرصت داشتند. پس از اتمام زمان در نظر گرفته شده، داوطلبان می توانستند در مهلت مجدد تا 10 شهریور ماه 99 نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی خود اقدامات لازم را انجام دهند. پس از اعلام نتایج بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 و با مشخص شدن ظرفیت های مازاد موجود در برخی از واحدهای دانشگاه آزاد تصمیم به پذیرش در مقطع دکتری به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس کسب قبولی در مرحله مصاحبه گرفته شد.

دو واحد دانشگاهی که این به پذیرش دانشجو از طریق این طرح اقدام کردند، واحدهای بین المللی کیش و ارس هستند و مهلتی که این دو دانشگاه برای نام نویسی علاقه مندان در نظر گرفته اند، در بازه زمانی بین 6 الی 16 آبان ماه 99 می باشد.

راهنمای ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

با انتشار دفترچه ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد، تمامی مورادی که لازم است متقاضیان برای ثبت نام نسبت به آن آگاهی داشته باشند، در اختیار آن ها قرار می گیرد. ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 (استعداد درخشان)، در مرداد ماه انجام گرفت و داوطلبان با پرداخت هزینه ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 می توانستند به ترتیب مراحل زیر، ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام بدون آزمون دکتری (استعداد درخشان)

 • به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و بر روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته دوره دکتری تخصصی بدون آزمون (ویژه استعداد درخشان) نیمسال اول سال 1399” کلیک نمایید.

مرحله اول ثبت نام دکتری استعداد درخشان

 • پس از دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام، با استفاده از گزینه “خرید کارت”، اقدامات مربوط به پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری به مبلغ 106 هزار تومان را انجام دهید. چنانچه قبلا خرید کارت را انجام داده اید می توانید برای دسترسی به سریال ثبت نام، کلید “بازیابی کارت” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام دکتری استعداد درخشان

 • پس از مطالعه به نکات عنوان شده در خصوص واریز وجه نام نویسی، بر روی گزینه “ادامه” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام دکتری استعداد درخشان

 • اکنون می بایست اطلاعات خواسته شده در صفحه جدید را وارد کرده و گزینه “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام دکتری استعداد درخشان

 • در مزحله بعدی به درگاه پرداخت اینترنتی منتقل می شوید که لازم است اطلاعات کارت بانکی غضو شبکه شتاب خود را درج کرده و در نهایت کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام دکتری استعداد درخشان

 • پس از تکمیل مراحل خرید کارت اعتباری، باید به صفحه اصلی برگشته و این بار گزینه “ثبت نام” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام دکتری استعداد درخشان

 • در این بخش می بایست کادرهای خالی را تکمیل نموده و سپس کلید “ورود به ثبت نام” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام دکتری استعداد درخشان

 • حالا می توانید مراحل ثبت نام خود را با تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی، به پایان برسانید.

 ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد واحد های کیش و ارس

 • مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و کلیک بر روی لینک “ثبت نام در آزمون اختصاصی مقطع دکتری تخصصی واحدهای بین المللی کیش و ارس سال 1399”

مرحله اول ثبت نام بدون آزمون دکتری کیش و ارس

 

 • شما می توانید با انجام سایر مراحل مطابق با راهنمای ثبت نام دکتری بدون آزمون (استعداد درخشان) که در بخش قبل راهنمای آن را ارائه کردیم، فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایید.

 

دفترچه ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد همزمان با شروع ثبت نام، در سایت دانشگاه آزاد فعال می شود. در این دفترچه مواردی اعم از زمان، نحوه، شرایط، مدارک و سایر اطلاعات مورد نیاز داوطلبان استعداد درخشان ذکر شده است. مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام دارای اهمیت زیادی می باشد و نباید قبل از بررسی این دفترچه به خرید کارت اعتباری و انجام ثبت نام اقدام کرد.

پذیرش واحدهای دانشگاهی کیش و ارس نیز از ضوابط همین دفترچه تبعیت می نماید و به همین دلیل دفترچه جداگانه ای برای نام نویسی متقاضیان این دانشگاه منتشر نشده است. تنها اطلاعات مورد نیاز داوطلبان، فهرست کد رشته محل های ارائه شده در این واحدهای بین المللی می باشد. با استفاده از جدول زیر می توانید به سهولت به فایل هایی که به همین منظور تدوین شده اند، دسترسی پیدا کنید.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته
دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد (ویژه استعداد درخشان) 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

لیست رشته محل های بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد (واحدهای کیش و ارس) 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد (استعداد درخشان) 99

 • داوطلبان متقاضی ثبت نام دوره های بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد، باید فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد باشند.
 • منظور از استعداد درخشان بودن، دارا بودن مدرک فارغ التحصیلی با حداقل معدل کل 17 برای رشته های دامپزشکی، 18/50 برای رشته های علوم انسانی و 17/50 برای سایر رشته ها است.
 • رشته ی انتخابی متقاضی برای ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد، باید همنام و متجانس با رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد باشد.
 • داوطلبان ثبت نام بدون آزمون، باید دوره کارشناسی ارشد خود را حداکثر در 6 نیمسال تحصیلی به اتمام رسانده باشند. البته ترم تابستان و مرخصی، جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شود.
 • ثبت نام کنندگان می بایست دارای حداقل نمره 18/50 پایان نامه جهت ثبت نام همه ی رشته های بدون آزمون باشند
 • داوطلبان دوره بدون آزمون دانشگاه آزاد، در صورتی که دعوت به مصاحبه شوند باید یک نسخه از مقالات چاپ شده خود در مجلات ISI یا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان یا خارجی و ISC خود را با فرمت مشخص شده به گروه تخصصی مربوطه ارائه دهند.
 • مربیان رسمی شاغل در دانشـگاه آزاد، سـهمیه جداگانـه ای برای پذیرش ندارند و دارای شرایط یکسان با سایر متقاضیان می باشند.

مدارک ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

در صورتی که داوطلبان همه شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد را داشته باشند، باید با فراهم نمودن مدارک لازم ثبت نام خود را به انجام برسانند.

 1. اسکن یک قطعه عکس پرسنلی 4×3 یا 4×6 که مربوط به سال جاری داوطلب باشد.
 2. تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات تحصیلی (نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، کد ملی،جنسیت، دین، آدرس محل سکونت به طور دقیق و…)

چند نکته در خصوص مدارک و اطلاعات ثبت نام

 • با توجه به آن که مهم ترین اطلاعات فارغ التحصیلی داوطلبان شامل رشته فارغ التحصیلی، معدل کل و نمره پایان نامه می باشد، لذا در صورت درج اطلاعات اشتباه در فرم ثبت نام تبعات آن متوجه شخص داوطلب خواهد بود.
 • داوطلبان آقا باید در زمان ثبت نام مشکلی از جهت وضعیت نظام وظیفه نداشته باشند و باید دارای کارت پایان خدمت، کارت معافیت از خدمت یا گواهی که مشخص کننده وضعیت سربازی آن هاست، باشند.
 • داوطلبان باید در زمان دعوت به مصاحبه، اصل مدرک فارغ التحصیلی و تصویر آن را به همراه داشته باشند.
 • همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی برای حضور در جلسه مصاحبه الزامی است.

پذیرش داوطلبان استعداد درخشان در این مقطع بدون شرکت در آزمون کتبی بوده و بر اساس سوابق علمی و پژوهشی متقاضیان و امتیازات کسب کرده در مرحله مصاحبه شکل می گیرد. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از جمله زمان اعلام نتایج بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 می باشید، بر روی لینک های موجود در مقاله کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام دکتری بدون آزمون واحدهای بین المللی کیش و ارس دانشگاه آزاد 99 چه زمانی انجام می گیرد؟

نام نویسی متقاضیان ثبت نام دکتری بدون آزمون این واحدها، در بازه زمانی بین 6 لغایت 16 آبان ماه 99 انجام می شود.

2- هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 چه مقدار می باشد؟

مبلغ تعیین شده برای ثبت نام دکتری بدون آزمون 99، 106 هزار تومان می باشد.

3- داوطلبان فارغ التحصیل رشته های گروه علوم انسانی باید دارای چه معدلی جهت ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 باشند؟

این دسته از متقاضیان می بایست دارای حداقل معدل کل 18/50 باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره