تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400
ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

در سال های گذشته تمامی داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشتند، می بایست در کنکور سراسری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد شرکت می کردند.

در حالی که در چند سال اخیر به دلیل وجود ظرفیت حداقل 85 درصدی برای پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در سراسر کشور و کلیه زیر نظام های آموزشی، افراد می توانند با توجه به سوابق تحصیلی خود و بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری، در دانشگاه موردنظر مشغول به تحصیل شوند.

البته پذیرش متقاضیان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و یا سایر دانشگاه ها، در زمان بندی مشخص و تنها در برخی از رشته هایی که واحد دانشگاهی به صورت بدون آزمون ارائه می دهد، صورت می گیرد.

تمامی داوطلبان، چه کسانی که در آزمون سراسری ثبت نام کرده اند و چه افرادی که اقدامی در این راستا انجام نداده اند، می توانند رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را انتخاب کنند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون کنکور می توانند در دو نوبت مهر و بهمن و بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) خود وارد دانشگاه های پذیرنده شوند که معمولا دوره پذیرش بهمن ماه تحت عنوان “تکمیل ظرفیت” در میان داوطلبان شناخته می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری سال گذشته از روز یکشنبه مورخ 30 آذر ماه تا روز چهارشنبه مورخ 3 دی ماه 99 تعیین شده بود بنابراین، افراد می توانستند به صورت مجازی و از طریق سایت این سازمان مراحل نام نویسی خود را به انجام برسانند. هنوز تاریخی برای انجام این فرآیند در نیمسال دوم سال 1400 تعیین نشده است اما احتمال می دهیم در محدوده زمانی مشابه سال گذشته صورت بگیرد. برای دریافت آخرین اخبار در این زمینه می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضویت داشته باشید.

نحوه ثبت نام در رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی، مستقل از ثبت نام کنکور در سراسری انجام می گیرد چرا که این آزمون برای مابقی رشته محل هایی که پذیرش در آن ها ترکیبی از نمره کنکور و سوابق تحصیلی است، برگزار می شود.

در سال گذشته مطابق با اعلام سایت سازمان سنجش آموزش کشور متقاضیان می توانستند با در دست داشتن مدارک ثبت نام کنکور سراسری، به صورت حضوری به دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مورد نظرشان مراجعه نمایند و ثبت نام خود را جهت تحصیل در نیمسال دوم انجام دهند.

اما در سال 99 تغییراتی در روند پذیرش افراد بر اساس سوابق تحصیلی در بهمن ماه ایجاد شده است از این رو، فرآیند ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org صورت می گیرد که مراحل آن در ادامه بیان شده است.

  • لینک فعال “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفآ براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1399″ انتخاب نمایید.
  • حال پس از فعال کردن گزینه مربوط به خرید سریال ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.
  • نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و همچنین پست الکترونیک را در کادر های مربوطه درج کرده و بعد از انتخاب درگاه پرداخت بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.
  • کد پیگیری پرداخت صادر شده را یادداشت کرده و بعد فعال کردن تیک مربوط به مطالعه قوانین، گزینه “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.
  • بعد از درج اطلاعات کارت بانکی در بخش های مشخص شده، کلمه “پرداخت” را تایید کنید.
  • دوباره به صفحه اول ثبت نام بازگشته و بعد از بررسی مندرجات پیش رو، بر روی “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.
  • برای شروع فرآیند نام نویسی، سریال ثبت نام و عبارت امنیتی را در کادرهای موجود در صفحه ثبت کنید و در آخر کلید تایید را بفشارید. 

پس از تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام و انتخاب رشته، یک کد 16 رقمی به نشانه قطعی شدن نام نویسی اولیه برای شما از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور صادر می شود که نگهداری از آن تا زمان مشخص شدن وضعیت نهایی پذیرش ضروری است. در صورت قبولی نیز، متقاضی باید به صورت اینترنتی و یا حضوری (مطابق با اطلاعیه صادر شده از سوی دانشگاه محل پذیرش) جهت ثبت نام نهایی در واحد دانشگاهی موردنظر، اقدامات لازم را به انجام برساند.

دفترچه ثبت نام در رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

داوطلبی که قصد تحصیل در رشته های بدون کنکور را دارد، در وهله اول باید بداند که کدام دانشگاه ها به صورت بدون کنکور، دانشجو می پذیرند؟ از جمله دانشگاه هایی که به پذیرش بدون آزمون در نیمسال دوم می پردازند، می توان دانشگاه های سراسری، آزاد و علمی کاربردی را نام برد که هر کدام در مقاطع مختلف، هر ساله رشته هایی را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند.

متقاضیان نیز برای اطلاع دقیق از رشته ها و دانشگاه های ارائه دهنده می باییست دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مربوط به هر یک را به دقت مورد مطالعه قرار دهند. لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، آزاد و علمی کاربردی در جدول ذیل موجود می باشد که شما می توانید با کلیک بر روی هرکدام، نسخه پی دی اف دفترچه مربوطه را دریافت نمایید.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور بهمن ماه
دانشگاه های سراسری
دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

 

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

 

دانشگاه آزاد
دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانشگاه علمی کاربردی
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 99

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 99

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که پذیرش در 15 درصد رشته محل ها با ملاک کنکور سراسری انجام خواهد گرفت لذا افراد می توانند علاوه بر نام نویسی در رشته های بدون آزمون، با ثبت نام در کنکور سراسری شانس خود را جهت تحصیل در رشته های با آزمون نیز مورد سنجش قرار دهند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی برای بهمن ماه 99 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی از زمان ثبت نام این فرآیند برای سال 99 در دسترس نمی باشد.

2- کدام دانشگاه ها به صورت بدون کنکور به جذب دانشجو می پردازند؟

دانشگاه های سراسری، آزاد و علمی کاربردی در مقاطع مختلف، رشته هایی را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند.

3- چگونه می توان در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری ثبت نام نمود؟

ثبت نام در این رشته ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود که مراحل آن در این مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره