تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400
ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

در سال های گذشته تمامی داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشتند، می بایست در کنکور سراسری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد شرکت می کردند.

در حالی که در چند سال اخیر به دلیل وجود ظرفیت حداقل 85 درصدی برای پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در سراسر کشور و کلیه زیر نظام های آموزشی، افراد می توانند با توجه به سوابق تحصیلی خود و بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری، در دانشگاه موردنظر مشغول به تحصیل شوند.

البته پذیرش متقاضیان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و یا سایر دانشگاه ها، در زمان بندی مشخص و تنها در برخی از رشته هایی که واحد دانشگاهی به صورت بدون آزمون ارائه می دهد، صورت می گیرد.

تمامی داوطلبان، چه کسانی که در آزمون سراسری ثبت نام کرده اند و چه افرادی که اقدامی در این راستا انجام نداده اند، می توانند رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را انتخاب کنند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون کنکور می توانند در دو نوبت مهر و بهمن و بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) خود وارد دانشگاه های پذیرنده شوند که معمولا دوره پذیرش بهمن ماه تحت عنوان “تکمیل ظرفیت” در میان داوطلبان شناخته می شود. بر اساس اخبار صادره از سوی سازمان سنجش، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری سال جاری از روز یکشنبه مورخ 14 آذر تا روز شنبه 20 آذر ماه تعیین شده است.

لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور فرصت ثبت نام را برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، تا روز چهارشنبه 24 آذر تمدید کرد. همچنین به علت انتشار اصلاحیه دفترچه مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و نیز کد رشته های انتخابی را برای متقاضیان فراهم نمود.

نحوه ثبت نام در رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی، مستقل از ثبت نام کنکور در سراسری انجام می گیرد چرا که این آزمون برای مابقی رشته محل هایی که پذیرش در آن ها ترکیبی از نمره کنکور و سوابق تحصیلی است، برگزار می شود. از سال 99 تغییراتی در روند پذیرش افراد بر اساس سوابق تحصیلی در بهمن ماه ایجاد شده است از این رو، فرآیند ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری به صورت اینترنتی صورت می گیرد که مراحل آن در ادامه بیان شده است.

  • ابتدا وارد سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org شوید و عبارت “سراسری” را از منوی سمت راست سایت برگزینید.
  • لینک فعال “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفآ براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1399″ انتخاب نمایید.
  • جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می بایست قبل از شروع ثبت نام، بر روی عبارت “خرید کارت” در سمت راست سایت کلیک کنید.
  • حال پس از فعال کردن گزینه مربوط به خرید سریال ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.
  • نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و همچنین پست الکترونیک را در کادر های مربوطه درج کرده و بعد از انتخاب درگاه پرداخت بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.
  • کد پیگیری پرداخت صادر شده را یادداشت کرده و بعد فعال کردن تیک مربوط به مطالعه قوانین، گزینه “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.
  • بعد از درج اطلاعات کارت بانکی در بخش های مشخص شده، کلمه “پرداخت” را تایید کنید.
  • دوباره به صفحه اول ثبت نام بازگشته و بعد از بررسی مندرجات پیش رو، بر روی “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.
  • برای شروع فرآیند نام نویسی، سریال ثبت نام و عبارت امنیتی را در کادرهای موجود در صفحه ثبت کنید و در آخر کلید تایید را بفشارید. 

پس از تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام و انتخاب رشته، یک کد 16 رقمی به نشانه قطعی شدن نام نویسی اولیه برای شما از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور صادر می شود که نگهداری از آن تا زمان مشخص شدن وضعیت نهایی پذیرش ضروری است. در صورت قبولی نیز، متقاضی باید به صورت اینترنتی و یا حضوری (مطابق با اطلاعیه صادر شده از سوی دانشگاه محل پذیرش) جهت ثبت نام نهایی در واحد دانشگاهی موردنظر، اقدامات لازم را به انجام برساند.

دفترچه ثبت نام در رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400

داوطلبی که قصد تحصیل در رشته های بدون کنکور را دارد، در وهله اول باید بداند که کدام دانشگاه ها به صورت بدون کنکور، دانشجو می پذیرند؟ از جمله دانشگاه هایی که به پذیرش بدون آزمون در نیمسال دوم می پردازند، می توان دانشگاه های سراسری، آزاد و علمی کاربردی را نام برد که هر کدام در مقاطع مختلف، هر ساله رشته هایی را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند.

متقاضیان نیز برای اطلاع دقیق از رشته ها و دانشگاه های ارائه دهنده می باییست دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مربوط به هر یک را به دقت مورد مطالعه قرار دهند. لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، آزاد و علمی کاربردی در جدول ذیل موجود می باشد که شما می توانید با کلیک بر روی هرکدام، نسخه پی دی اف دفترچه مربوطه را دریافت نمایید.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400
دانشگاه های سراسری
دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که پذیرش در 15 درصد رشته محل ها با ملاک کنکور سراسری انجام خواهد گرفت لذا افراد می توانند علاوه بر نام نویسی در رشته های بدون آزمون، با ثبت نام در کنکور سراسری شانس خود را جهت تحصیل در رشته های با آزمون نیز مورد سنجش قرار دهند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی برای بهمن ماه 1400 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام این پذیرش برای سال 1400، در بازه زمانی بین 14 الی 20 آذر ماه صورت می گیرد. همچنین مهلت اولیه ثبت نام در این پذیرش تا روز 24 آذر برای متقاضیان تمدید شد

2- کدام دانشگاه ها به صورت بدون کنکور به جذب دانشجو می پردازند؟

دانشگاه های سراسری، آزاد و علمی کاربردی در مقاطع مختلف، رشته هایی را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند.

3- چگونه می توان در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه ثبت نام نمود؟

ثبت نام در این رشته ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره