تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مدارس / ثبت نام کتاب درسی پایه یازدهم 99 – 1400

ثبت نام کتاب درسی پایه یازدهم 99 – 1400

نام نویسی کتاب درسی یازدهم 99 - 1400
ثبت نام کتاب درسی پایه یازدهم 99 – 1400

 در گذشته، ثبت نام و دریافت کتاب درسی به واسطه مدرسه ها و مسئولان آن و یا کتابخانه های مرتبط انجام می شد، به این نحو که به هنگام نام نویسی، هزینه ای برای دریافت کتاب های درسی از دانش آموزان اتخاذ شده و در شروع سال تحصیلی کتاب ها برای تحویل به دانش آموزان آماده بود.

امروزه به دلیل توسعه گسترده شبکه های اینترنتی و مجازی، فرآیند فروش کتاب های درسی به صورت اینترنتی انجام می شود، اما عده کثیری از اولیا و دانش آموزان هنوز نمی دانند که چگونه و از چه طریقی به ثبت نام کتاب های درسی بپردازند. از همین رو، در این مقاله می خواهیم به بررسی جزئیات و نحوه ثبت نام کتاب درسی پایه یازدهم دوره دوم متوسطه بپردازیم.

ثبت سفارش کتب درسی تمامی مقاطع تحصیلی از جمله پایه یازدهم به صورت اینترنتی در سایت فروش و توزیع مواد آموزشی انجام می شود.

زمان ثبت نام کتاب درسی پایه یازدهم 99 – 1400

کتب درسی مقطع یازدهم در رشته های مختلف شامل کتاب های عمومی و کتاب های تخصصی هر رشته می باشند که با هم متفاوت هستند. از جمله این کتاب ها می توان به ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، دین و زندگی، عربی، ریاضی، فیزیک، شیمی و… اشاره کرد. سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور پس از راه اندازی سامانه ثبت نام اینترنتی، هر ساله طبق یک جدول تعیین شده، زمان ثبت نام کتاب درسی را اعلام می کند. مطابق این جدول، شما می توانید با استفاده از راهنمای ثبت نام کتاب های درسی در تاریخ های مشخص شده به ثبت نام و دریافت کتاب های درسی مورد نظر خود بپردازید.

زمان بندی ثبت نام کتب درسی پایه یازدهم

عنوان تاریخ
ثبت نام گروهی و انفرادی 11 مرداد ماه تا تاریخ 20 مرداد
اصلاح سفارش 4 مرداد ماه تا تاریخ 2 شهریور
توزیع کتاب درسی دوره دوم متوسطه نظری 11 شهریور ماه تا تاریخ 15 شهریور
توزیع کتاب درسی دوره دوم متوسطه فنی حرفه ای کار و دانش 10 شهریور ماه تا تاریخ 15 شهریور

با مراجعه به سایت ثبت نام کتاب درسی به نشانی irtexbook.com یا irtextbook.ir در مدت زمان اعلام شده می توانید ثبت سفارش کتاب درسی پایه یازدهم را انجام دهید. لازم به ذکر است که تمامی زمان های اعلام شده توسط معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برای ثبت کتب درسی دانش آموزان، ابتدا تا تاریخ 31 مرداد و بار دیگر تا آخر هفته دوم شهریور ماه تمدید شد.

راهنمای ثبت نام کتاب درسی مقطع تحصیلی پایه یازدهم 99 – 1400

همان طور که گفته شد، ثبت نام کتاب درسی پایه یازدهم به صورت اینترنتی و از طریق سایت مربوطه انجام می پذیرد. این امر به دو روش انفرادی و توسط دانش آموزان و یا اولیا آن ها و همچنین به صورت گروهی و توسط مدیران مدارس انجام می شود. دانش آموزانی که علاقه مند به ثبت نام انفرادی در سایت هستند، می بایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند:

ثبت نام به صورت انفرادی

 1. جهت نام نویسی برای دریافت کتاب های درسی مقاطع تحصیلی مدارس، ابتدا به سایت فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtexbook.com و یا irtextbook.ir مراجعه فرمایید.
 2.  در ادامه، روی عبارت “سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی” کلیک کرده و به بخش “ثبت سفارش مخصوص دانش‌آموزان “ مراجعه کنید.
 3. در سمت چپ صفحه پیش رو، روی گزینه “ورود دانش آموزان” کلیک کنید.
 4. با وارد کردن  “کد ملی و “شماره سریال شناسنامه در کادر های مربوطه وارد پورتال دانش آموزی خود می شوید.
 5.  در مرحله بعد، با انتخاب گزینه “فروش و توزیع مواد آموزشی” روی لینک “ورود به سامانه فروش” کلیک کنید.
 6.  در این بخش می بایست اطلاعات پستی مربوط به مدرسه خود را تکمیل کنید.
 7.  این صفحه، شماره تماس خود و یا والدین را وارد کنید.
 8.  در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود، با توجه به رشته و سال تحصیلی مورد نظر خود بخش های مربوطه را انتخاب کنید.
 9. بخش بعدی، اطلاعات مربوط به کتاب درسی مورد سفارش دانش آموز را نشان می دهد.
 10.  در آخر، هزینه قابل پرداخت جهت خریدن کتاب و ثبت سفارش شما نشان داده خواهد شد که در صورت تمایل می بایست کلید “پرداخت” را بفشارید تا وارد درگاه پرداخت اینترنتی شوید.

ثبت نام به صورت گروهی

شما می توانید برای ثبت سفارش خود و انجام فرآیند مربوطه، از طریق مدیر مدرسه خود اقدام نمایید. به این صورت که هزینه کتب درسی به مدارس پرداخت کنید و نام نویسی در سایت را مسئولین مدرسه واگذار نمایید. توجه داشته باشید که ثبت نام گروهی توسط مدارس از طریق  سامانه سناد دانش آموزی انجام می شود.
مدیران و کادر اجرایی مدارس می توانند پس از ورود به سامانه سناد و با استفاده از رمز عبور و کد کاربری خود، طبق مراحل زیر نسبت به ثبت سفارش کتب درسی دانش آموزان اقدام نمایند.

 1. از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “فروش و توزیع موادآموزش” را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “ورود به سامانه فروش” کلیک کنید.
 2. در این قسمت، روی عبارت “ثبت شماره موبایل دانش آموزان” کلیک نمایید.
 3. درصفحه بعد، کلید “پایه تحصیلی و رشته مورد نظر” را بفشارید و توجه کنید که حتما تیک گزینه “ندارد” را از بخش “وضعیت سفارش” انتخاب کنید تا لیست دانش آموزانی که برای آن ها سفارشی ثبت نشده است، نمایش داده شود. سپس کلید “جستجو” را بفشارید.
 4. در این مرحله، اسامی تمام دانش آموزان نشان داده می شود که الزامی است برای هر کدام از آن ها یک شماره تماس ذخیره شده وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که دریافت شماره به منظور اطلاع رسانی فرآیند ثبت سفارش به والدین می باشد. سپس روی گزینه “بروزرسانی” کلیک کرده و از منوی سمت راست، گزینه “ثبت سفارش گروهی” را انتخاب کنید.
 5. در صفحه بعد نیز مجددا پایه تحصیلی و رشته متناسب با آن را انتخاب نموده و روی عبارت “جستجو” کلیک کنید.
 6. در این مرحله، اطلاعات مربوط به هر دانش آموز نشان داده می شود که با کلیک بر روی گزینه “بله” سفارش را ثبت می کنید. سپس در قسمت مذهب “شیعه” و در قسمت زبان “زبان انگلیسی” را وارد کنید و کلید “ثبت سفارش” را بفشارید. همچنین برای انصراف از سفارش هر یک از دانش آموزان کافی است بر روی عبارت “غیر فعال” کلیک کنید تا سفارش لغو شود.
 7. اطلاعاتی که در بخش قبل وارد کرده اید به همراه قیمت کل سفارش در این مرحله نشان داده می شود که به منظور پرداخت مبلغ مورد درخواست، ابتدا باید درگاه بانکی مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “ثبت و ادامه پرداخت” کلیک نمایید.
 8. در این بخش، وارد درگاه بانکی می شوید که پس از وارد کردن اطلاعات بانکی خود می بایست کلید “پرداخت” را بفشارید.

قیمت کتب درسی مقطع متوسطه دوم سال یازدهم 99 – 1400

بعد از پر کردن فرم های اینترنتی در سایت ثبت نام کتاب درسی یازدهم، زمانی ثبت سفارش شما نهایی می شود که هزینه ثبت نام کتاب درسی پایه یازدهم 99 – 1400 را پرداخت نموده و شماره پیگیری ثبت نام با مشخصات دانش آموز را دریافت کرده باشید.
هزینه ثبت نام کتاب درسی یازدهم برای رشته های نظری از 52 هزار تومان تا 71 هزار تومان می باشد که باید با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت شود. لازم به ذکر است که این هزینه برای ثبت نام تمامی کتاب های درسی در نظر گرفته شده است.

لازم است بدانید که هدف از ایجاد سایت ثبت نام کتاب های درسی، توزیع کتب درسی به دانش آموزان سراسر کشور به طور همزمان و اعمال نظارت های دقیق تر بر نحوه توزیع آن ها می باشد. همچنین، ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان سال تحصیلی 99 – 1400 دوره های تحصیلی ابتدایی و متوسطه دوم (نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش) و کتاب های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان نیز از طریق سایت ثبت نام کتاب درسی به نشانی irtextbook.ir و یا irtextbook.com انجام می شود.

 

سوالات متداول

1- ثبت سفارش کتب درسی به چه صورتی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت الکترونیکی و اینترنتی از طریق سایت irtexbook.com یا irtextbook.ir انجام می شود.

2- آیا دانش آموزان می توانند به صورت انفرادی اقدام به ثبت نام کتاب درسی کنند؟

بله، امکان سفارش به دو صورت انفرادی و گروهی امکان پذیر است.

3- توزیع کتاب های درسی پایه یازدهم در چه زمانی انجام می شود؟

توزیع کتاب های درسی پایه یازدهم از 10 تا 15 شهریور ماه به مدارس توزیع و تا قبل از شروع سال تحصیلی به دانش آموزان ارائه خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد