خانه کنکور دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی دی و تیر 1402

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی دی و تیر 1402

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی
دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1402

کنکور سراسری منحصرا زبان، یکی از آزمون های سراسری است که شرکت در آن برای تمام داوطلبان سایر گروه های آزمایشی امکان پذیر می باشد. پس از انتشار نتایج کنکور، وضعیت مجاز یا غیرمجاز شدن افراد در رشته هایی که شرکت کرده اند، مشخص می گردد. متقاضیان درصورتی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 باشند، با دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته آن می توانند از رشته های ارائه شده و دانشگاه های پذیرنده مطلع شوند. در در ادامه به توضیح زمان و نحوه دسترسی به این دفترچه پرداخته ایم.

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 (بخش پیوست)
(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1402

(در صورت انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1402 در اواسط مردادماه سال 1402 از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری، داوطلبانی که در این آزمون پذیرفته شده اند، باید به انتخاب رشته کنکور سراسری بپردازند. شرکت کنندگان کنکور سراسری گروه زبان های خارجی نیز مانند سایر گروه های آزمایشی می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام به انتخاب و درج صرفا 150 کدرشته محل در فرم مربوطه نمایند. بنابراین دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی بر روی سایت مذکور منتشر می گردد.

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن داوطلبان را به خود مشغول سازد، در خصوص تغییرات کنکور برای سال جاری می باشد زیرا  کنکور سراسری منحصرا زبان 1402، در دو نوبت برگزار می شود و انتظار می رود که دفترچه انتخاب رشته آن نیز در دو نوبت منتشر شود. اما این گونه نبوده و طبق اخبار منتشر شده در سایت سازمان سنجش، تنها یک دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی برای هر دو کنکور از طریق سایت مذکور در اواسط مرداد ماه سال 1402 منتشر می شود.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1402

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته های ارائه شده در گروه آزمایشی زبان های خارجی را دارند می توانند با دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی که به فاصله چند روز پس از اعلام نتایج اولیه با آن منتشر می گردد، جهت ثبت انتخاب های خود در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام نمایند. جهت دریافت این دفترچه می توانید علاوه بر مراجعه به سایت sanjesh.org، بر روی لینک موجود در جدول زیر نیز کلیک نمایید.

نکته: به دلیل آن که تاکنون زمان برگزاری کنکور سراسری 1402، فرا نرسیده و دفترچه انتخاب رشته هیچ یک از گروه های آزمایشی منتشر نشده است، لذا دفترچه انتخاب رشته کنکور سال گذشته در جدول ذیل برای شما قرار داده شده است که به محض منتشر شدن دفترچه مذکور برای سال 1402، لینک مربوط به آن فعال خواهد شد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 (بخش پیوست)
(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1402

(در صورت انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری زبان 1402

توجه به فصل های مختلف دفترچه برای داوطلبان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که برای سهولت این امر، در ادامه به بررسی جزئیات هر بخش می پردازیم. لازم به ذکر است تمامی جزئیات ذکر شده مربوط به دوره گذشته بوده، و در زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1402 درصورت کوچک ترین تغیراتی، این مقاله به روز رسانی خواهد شد

فصل اول: توضیحات و شرایط کلی پذیرش و مسیر انتخاب رشته

 • بخش اول: راهنمای عملی انتخاب رشته

مطالعه این قسمت برای آن دسته از افرادی که قصد دریافت کارنامه اولیه دارند، حائز اهمیت می باشد. همچنین داوطلبانی که اطلاعات خود را برای مشاهده نتایج فراموش کرده اند، با کمک این بخش می توانند مشخصات لازم را دریافت نموده و نتایج را مشاهده کنند. توجه داشته باشید که در این قسمت طریقه انتخاب رشته نیز به تفصیل توضیح داده شد است.

 • بخش دوم: آشنایی با مقررات انتخاب رشته

در این بخش داوطلبان از سهمیه های کنکور، بومی گزینی، نحوه پذیرش در برخی رشته های دانشگاه فرهنگیان و شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و دوره های تحصیلی ارائه شده آگاه می شوند.

فصل دوم: توضیحات و جداول کدرشته محل ها

در این بخش موارد ذیل شرح داده شده است.

 • ظرفیت هر رشته محل در دوره های مختلف
 • کدرشته های تحصیلی
 •  رشته های دارای شرایط خاص
 • همچنین لیست رشته های بدون کنکور سراسری
 • افرادی که دارای سهمیه وقوع بلایای طبیعی هستند، می توانند فرم گواهی تایید سهمیه را از انتهای این بخش دریافت نمایند و به تکمیل آن پرداخته، سپس به مراجع مربوطه تحویل دهند.

لیست رشته های انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1402

متقاضیان انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی به منظور اطلاع یافتن از لیست رشته های کنکور زبان های خارجی 1402 می بایست به دفترچه مخصوص به خود مراجعه نمایند. همچنین با توجه به تغییرات کنکور 1402، زیر گروه های مختلف از کنکور سراسری دی ماه حذف شده اند و در ضمن از کنکور سراسری 1402 به بعد در هر دو نوبت اول و دوم از دروس عمومی سوالی مطرح نخواهد شد اما ضرایب سوابق تحصیلی این دروس به همراه سوابق دروس اختصاصی در نتایج کنکور سراسری تاثیرگذار خواهد بود.

شناخت رشته های کنکور سراسری منحصرا زبان می تواند در مسیر انتخاب رشته داوطلبان کمک کننده باشد. به همین دلیل در جدول زیر به معرفی رشته های این گروه آزمایشی به تفکیک مقطع پذیرنده پرداخته ایم.

لیست رشته های کنکور زبان های خارجی 1402
مقطع کارشناسی
آموزش زبان انگلیسیزبان و ادبیات انگلیسیزبان انگلیسی ویژه دانشجویان مطالعات اسلامیمترجمی زبان انگلیسی
زبان و ادبیات آلمانیمترجمی زبان آلمانیزبان و ادبیات فرانسهمترجمی زبان فرانسه
زبان و ادبیات آلمانیمترجمی زبان آلمانیزبان ایتالیاییزبان چینی
زبان روسیزبان و ادبیات اردوزبان و ادبیات ارمنیزبان و ادبیات اسپانیایی
زبان و ادبیات ترکی استانبولیزبان و ادبیات ژاپنی
مقطع کاردانی
کاردانی آموزش زبان انگلیسیکاردانی مترجمی زبان انگلیسی

 چنانچه داوطلبی اطلاعات کاربری شخصی خود را برای وارد شدن به سامانه انتخاب رشته، فراموش کرده باشد، می تواند پس از آشنایی با نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نماید. توجه داشته باشید برای این که آگاهی های لازم نسبت به اصول صحیح انتخاب رشته را کسب کنید، می توانید با استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور از تخصص کارشناسان در این زمینه بهره مند شوید.

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری گروه آزمایشی زبان های خارجی 1402 چه زمانی منتشر می شود؟

متقاضیان می توانند دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی را در اواسط مرداد ماه سال 1402، از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org دریافت کنند.

2- نحوه دسترسی به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری زبان های خارجی چگونه است؟

فایل نام برده به صورت اینترنتی، از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org و همچنین لینک موجود در همین مقاله قابل دریافت می باشد.

3- محتویات دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری گروه زبان های خارجی شامل چه مواردی می باشد؟

در این دفترچه تمامی کد رشته های ارائه شده در دانشگاه های سراسری کشور به علاوه سهمیه های مجاز، شرایط، جزئیات انتخاب رشته و ...ذکر شده اند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. سلام من با رتبه ۴۲۰ منطقه ۳ و ۲۰۳ زیرگروه یک در کنکور زبان شانس قبولی در رشته های مترجمی یا ادبیات دانشگاه های شهر تهران رو دارم؟مثلا شبانه ی علامه (پسر هستم)

 2. با سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من مرداد ۹۵ کنکور فنی دادم و بهمن ۹۵ وارد دانشگاه دولتی روزانه شدم و بهمن ۹۷ هم فارغ التحصیل کاردانی شدم. امسال کنکور در گروه زبان کنکور دادم. در صفحه ی اعلام نتایج من این هشدار اومده:

  داوطلب گرامی : نظر به اینکه شما در بند ۳۲ تقاضانامه آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ (وضعیت اشتغال به تحصیل درآموزش عالی) نسبت به علامتگذاری بندهای یک (دانشجوی انصرافی هستم) و یا دو (دانشجوی دوره روزانه هستم) اقدام نموده اید – به اطلاع می‌رساند طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون فوق الذکر لازم بوده تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۵ از محل تحصیل خود در موسسه آموزش عالی انصراف قطعی می دادید – لذا تاکید می‌گردد در صورت عدم انصراف تا تاریخ یاد شده – حتی در صورتیکه در ردیف پذیرفته شدگان نهایی نیز قرار بگیرید – قبولی شما باطل خواهد شد. توجه: داوطلب گرامی این مطلب به منزله جلوگیری از انتخاب رشته نمی باشد.

  در صورتیکه من قبل از این تاریخ فارغ التحصیل شدم. الان باید چه کار کنم؟ یعنی نمیتونم روزانه قبول شم؟

مشاوره کنکور پیج کنکور