تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی
دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

کنکور زبان های خارجی، یکی از آزمون های سراسری است که شرکت در آن برای تمام داوطلبان سایر گروه های آزمایشی امکان پذیر می باشد. پس از انتشار نتایج کنکور، وضعیت مجاز یا غیرمجاز شدن افراد در رشته هایی که شرکت کرده اند، مشخص می گردد. متقاضیان درصورتی که مجاز به انتخاب رشته کنکور باشند، با دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته آن می توانند از رشته های ارائه شده و دانشگاه های پذیرنده مطلع شوند. در در ادامه به توضیح زمان و نحوه دسترسی به این دفترچه پرداخته ایم.

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی روز شنبه مورخ 15 مرداد ماه منتشر شد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری، داوطلبانی که در این آزمون پذیرفته شده اند، باید به انتخاب رشته بپردازند. شرکت کنندگان کنکور سراسری گروه زبان های خارجی نیز مانند سایر گروه های آزمایشی می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به انتخاب و درج صرفا 150 کدرشته محل در فرم مربوطه نمایند. بنابراین دفترچه راهنمای این فرآیند نیز بر روی سایت مذکور منتشر می گردد.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی روز شنبه مورخ 15 مرداد ماه از طریق سایت مذکور به نشانی sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته های ارائه شده در گروه آزمایشی زبان های خارجی را دارند می توانند با دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور که به فاصله چند روز پس از اعلام نتایج اولیه و یا همزمان با آن منتشر می گردد، جهت ثبت انتخاب های خود در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام نمایند. جهت دریافت این دفترچه می توانید علاوه بر مراجعه به سایت sanjesh.org، بر روی لینک موجود در جدول زیر نیز کلیک نمایید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری زبان

توجه به فصل های مختلف دفترچه برای داوطلبان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که برای سهولت این امر، در ادامه به بررسی جزئیات هر بخش می پردازیم.

فصل اول: توضیحات و شرایط کلی پذیرش و مسیر انتخاب رشته

 • بخش اول: راهنمای عملی انتخاب رشته

مطالعه این قسمت برای آن دسته از افرادی که قصد دریافت کارنامه اولیه دارند، حائز اهمیت می باشد. همچنین داوطلبانی که اطلاعات خود را برای مشاهده نتایج فراموش کرده اند، با کمک این بخش می توانند مشخصات لازم را دریافت نموده و نتایج را مشاهده کنند. توجه داشته باشید که در این قسمت طریقه انتخاب رشته نیز به تفصیل توضیح داده شد است.

 • بخش دوم: آشنایی با مقررات انتخاب رشته

در این بخش داوطلبان از سهمیه های کنکور سراسری، بومی گزینی، نحوه پذیرش در برخی رشته های دانشگاه فرهنگیان و شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و دوره های تحصیلی ارائه شده آگاه می شوند.

فصل دوم: توضیحات و جداول کدرشته محل ها

در این بخش موارد ذیل شرح داده شده است.

 • ظرفیت هر رشته محل در دوره های مختلف
 • کدرشته های تحصیلی
 •  رشته های دارای شرایط خاص
 • همچنین لیست رشته های بدون کنکور سراسری
 • افرادی که دارای سهمیه وقوع بلایای طبیعی هستند، می توانند فرم گواهی تایید سهمیه را از انتهای این بخش دریافت نمایند و به تکمیل آن پرداخته، سپس به مراجع مربوطه تحویل دهند.

 چنانچه داوطلبی اطلاعات کاربری شخصی خود را برای وارد شدن به سامانه انتخاب رشته، فراموش کرده باشد، می تواند پس از آشنایی با نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نماید. توجه داشته باشید برای این که آگاهی های لازم نسبت به اصول صحیح انتخاب رشته را کسب کنید، می توانید با استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور از تخصص کارشناسان در این زمینه بهره مند شوید.

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری گروه آزمایشی زبان های خارجی 1401 چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه روز شنبه مورخ 15 مرداد ماه منتشر شد.

2- نحوه دسترسی به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری زبان های خارجی 1401 چگونه است؟

فایل نام برده به صورت اینترنتی، از طریق سایت sanjesh.org و همچنین لینک موجود در همین مقاله قابل دریافت می باشد.

3- محتویات دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری گروه زبان های خارجی 1401 شامل چه مواردی می باشد؟

در این دفترچه تمامی کد رشته های ارائه شده در دانشگاه های سراسری کشور به علاوه سهمیه های مجاز، شرایط، جزئیات انتخاب رشته و ...ذکر شده اند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

 1. سلام من با رتبه ۴۲۰ منطقه ۳ و ۲۰۳ زیرگروه یک در کنکور زبان شانس قبولی در رشته های مترجمی یا ادبیات دانشگاه های شهر تهران رو دارم؟مثلا شبانه ی علامه (پسر هستم)

 2. با سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من مرداد ۹۵ کنکور فنی دادم و بهمن ۹۵ وارد دانشگاه دولتی روزانه شدم و بهمن ۹۷ هم فارغ التحصیل کاردانی شدم. امسال کنکور در گروه زبان کنکور دادم. در صفحه ی اعلام نتایج من این هشدار اومده:

  داوطلب گرامی : نظر به اینکه شما در بند ۳۲ تقاضانامه آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ (وضعیت اشتغال به تحصیل درآموزش عالی) نسبت به علامتگذاری بندهای یک (دانشجوی انصرافی هستم) و یا دو (دانشجوی دوره روزانه هستم) اقدام نموده اید – به اطلاع می‌رساند طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون فوق الذکر لازم بوده تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۵ از محل تحصیل خود در موسسه آموزش عالی انصراف قطعی می دادید – لذا تاکید می‌گردد در صورت عدم انصراف تا تاریخ یاد شده – حتی در صورتیکه در ردیف پذیرفته شدگان نهایی نیز قرار بگیرید – قبولی شما باطل خواهد شد. توجه: داوطلب گرامی این مطلب به منزله جلوگیری از انتخاب رشته نمی باشد.

  در صورتیکه من قبل از این تاریخ فارغ التحصیل شدم. الان باید چه کار کنم؟ یعنی نمیتونم روزانه قبول شم؟

دریافت مشاوره پیج کنکور