خانه کنکور دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۲

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۲

 دفترچه انتخاب رشته کنکورهنر

تمامی کسانی که در کنکور سراسری هنر شرکت کرده اند، بی صبرانه منتظر اعلام نتایج آن بوده و چنانچه حدنصاب علمی لازم را کسب کرده باشند به انتخاب رشته روی می آورند. به همین منظور سازمان سنجش چند روز پس از اعلام نتایج اولیه کنکور، دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر را در سایت مربوطه به نشانی sanjesh.org منتشر می کند تا این دسته از شرکت کنندگان از تمامی شرایط آن آگاه شوند

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۲، 28 مردادماه از طریق sanjesh.org منتشر شد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1402

شرکت در هر فرآیند مستلزم آگاهی از ضوابط و قواعد آن می باشد، متقاضیانی که قصد انتخاب رشته کنکور هنر را دارند نیز باید از شرایط آن مطلع بوه و اصول صحیح این فرآیند را بشناسند. به همین جهت بهتر است پیش از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته، به مطالعه راهنمای مربوطه پرداخته شود.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر، سوالی است که تمامی شرکت کنندگان کنکور سراسری هنر پس از اعلام نتایج اولیه به دنبال آن هستند. در خصوص پاسخ به این سوال می بایست گفت: طبق اخبار منتشر شده در سایت سازمان سنجش و با توجه به تغییرات کنکور، تنها یک دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر برای هر دو کنکور هنر از طریق سایت مذکور در 29 مرداد ماه سال 1402 منتشر می شود.

صفر تا 100 انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1402

همان طور که گفته شد، دفترچه انتخاب رشته کنکور در سایت سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد که می توانید آن را از طریق لینک موجود در جدول زیر نیز دریافت نمایید. ار آنجایی که دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1402 در 29 مرداد ماه منتشر می شود، این لینک ها در همان زمان فعال خواهند شد.

 

مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۲

در دفترچه انتخاب رشته هر پنج گروه آزمایشی اعم از ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان، اطلاعاتی شامل شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو، توضیحات و جداول مربوط به گروه آزمایشی مربوطه، رشته محل های ارائه شده و … می باشد که آگاهی از تمامی آن ها برای انجام یک انتخاب رشته صحیح و اصولی الزامی است.

شایان ذکر است که تمامی اطلاعاتی که در ادامه به آن اشاره شده، مربوط به دوره گذشته بوده و هنگام زمان انتشار دفترچه اتخاب رشته کنکور هنر، این بخش به روز رسانی خواهد شد.

توضیحات و شرایط وضوابط کلی پذیرش و مسیر انتخاب رشته

بخش اول: راهنمای عملی انتخاب رشته

یکی از مهم ترین بخش های دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1401 راهنمای علمی انتخاب رشته است زیرا افراد با مطالعه آن از نحوه دریافت کارنامه اولیه، بازیابی اطلاعات به صورت آنلاین نحوه دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور سراسری، مشاهده نتایج کنکور و همچنین نحوه انتخاب رشته آگاه خواهند شد.

بخش دوم: آشنایی با مقررات انتخاب رشته

در این بخش از دفترچه انتخاب رشته، اطلاعاتی در باره سهمیه های کنکور، نحوه گزینش در هر سهمیه و میزان تاثیر بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری به داوطلبانی که می خواهند فرم انتخاب رشته را تکمیل نمایند، می دهد. همچنین به علت آن که نحوه پذیرش در برخی رشته ها همچون داشگاه فرهنگیان متفاوت است، برای این دسته از متقاضیان الزامی است که این قسمت از دفترچه را بررسی کرده تا از شرایط کلی پذیرش آگاه شوند. اگر در خصوص سهمیه های کنکور نیاز به دریافت راهنمایی بیشتری داشتید، می توانید از مشاوره انتخاب رشته کنکور کمک بگیرید.

فصل دوم: توضیحات و جداول کد رشته محل ها

در این فصل به داوطلب اطلاعاتی چون کد رشته های تحصیلی و ظرفیت هر رشته محل را در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، پیام نور و غیر انتفاعی و … می دهد. لازم به ذکر است که در این بخش یک فرم پیش نویس در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور قرار داده شده است که این فرم کاملا با نمونه اصلی مطابقت دارد تا داوطلبان کد رشته های خود را در آن وارد کرده و در زمان ثبت کد رشته محل از بروز مشکل در سایت سازمان سنجش جلوگیری کنند. همچنین کسانی که از سهمیه وقوع بلایای طبیعی بهرهمند هستند لازم است که فرم گواهی تایید سهمیه را دریافت کرده و آن را تکمیل نمایند.

لیست رشته های کنکور هنر 1402

در نظر گرفتن علاقه و مهارت در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری هنر بسیار مهم بوده از این رو به داوطلبان توصیه می شود جهت انتخاب رشته کنکور هنر به منظور اطلاع یافتن از لیست رشته های کنکور هنر به دفترچه مخصوص به خود مراجعه نمایند.

تغییرات کنکور در سال جاری باعث حذف زیر گروه ها به طور کلی از فرآیند این آزمون شده است.

لیست رشته های کنکور هنر 1402
آموزش ارتباط تصویریارتباط تصویریتلویزیون و هنرهای دیجیتالی
صنایع دستیطراحی پارچهطراحی صحنه
طراحی و ساخت طلا و جواهرعکاسیفرش
مجسمه سازینقاشینقاشی ایرانی
چاپهنرهای صناعیکتابت و نگارگری
طراحی لباسکاردانی موزههنر اسلامی
هنرهای تجسمیکارگردانی تلویزیوننوازندگی موسیقی جهانی
کاردانی گرافیک رایانهکاردانی طراحی صنعتیکاردانی باستان شناسی
کاردانی طراحی پوشاککاردانی گرافیککاردانی هنر سفالگری
کاردانی عکاسی خبریکاردانی فرش دستبافکاردانی گرافیک
کاردانی هنرهای سنتی.کاردانی هنرهای تجسمیکاردانی هنر سفالگری
باستان شناسیطراحی صنعتیمرمت و احیای بناهای تاریخی
مرمت آثار تاریخیموزهکاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی
ادبیات نمایشیبازیگریسینما
نمایش عروسکیکاردانی انیمیشنکاردانی هنرهای نمایشی
آهنگسازیموسیقی نظامینوازندگی موسیقی ایرانی

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان دفترچه انتخاب رشته گروه آزمایشی هنر ۱۴۰۲ را دریافت نمود؟

متقاضیان می توانند دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر را در تاریخ 28 مرداد ماه سال ۱۴۰۲ از سایت مربوطه دریافت کنند.

2- از چه طریقی می توانیم به دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور هنر دسترسی پیدا کنیم؟

دریافت این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و همچنین لینک موجود در این مقاله امکان پذیر است.

3- شرکت کنندگان کنکور سراسری هنر حداکثر چند انتخاب می توانند داشته باشند؟

تعداد انتخاب های مجاز برای انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 150 کد رشته محل می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کنکور پیج کنکور