تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد آزاد 98
دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در برخی از دوره های آزمون کارشناسی ارشد شاهد برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت ارشد آزاد می باشیم. علت اجرای این مرحله ، عدم ثبت نام تمام پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد در کد رشته محل قبولی پس از انتشار نتایج کارشناسی ارشد آزاد است. بنابراین دانشگاه آزاد در دوره هایی که با مشکل خالی بودن صندلی ها مواجه شود ، طرحی به نام تکمیل ظرفیت را اجرایی می کند.

از آن جا که در این مرحله انتخاب رشته مجددی انجام می شود ، بنابراین دفترچه ای باید وجود داشته باشد که دربردارنده تمام کد رشته محل های ارائه شده باشد. اما چگونه و چه زمانی می توان به آن دسترسی داشت؟

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد از سایت رسمی این دانشگاه قابل دریافت است.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد آزاد

کد رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و واحدهای ارائه دهنده آن ها در قالب دفترچه ای از سایت رسمی این دانشگاه منتشر می شوند. بیشترین میزان اهمیت دفترچه پس از رشته ها و دانشگاه ها ، به شرایط لازم برای شرکت در این مرحله اختصاص دارد. باید مطمئن شوید که شرایط لازم جهت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت را دارید یا خیر.

به عنوان مثال در دوره های گذشته همین که فرد در آزمون حضور داشته و کارنامه ای برای وی صادر شده باشد (فارغ از مجاز یا غیر مجاز بودن) برای شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ، کافی بود. برای دوره جدید باید دفترچه مختص سال جاری را مطالعه کرد تا بتوان به جزئیات لازم پی برد. از همین رو به محض انتشار دفترچه مذکور از طریق ، لینک زیر را فعال شده و می توانید آن را دانلود نمایید.

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 98

(برای دریافت دفترچه ، بر روی لینک کلیک نمایید)

زمان و نحوه دسترسی به دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد

لازم است که داوطلبان پیش از اقدام به ثبت لیست انتخابی خود در سایت رسمی دانشگاه آزاد ، دفترچه مربوط به این فرآیند را دانلود کرده و از رشته محل های ارائه شده در واحدهای مختلف آگاه شوند ، بسته به معیارهای خود رشته های مورد علاقه را استخراج کرده ، در جایی یادداشت نموده و سپس بر حسب اولویت ، آن ها را وارد کنند. بنابراین دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت همزمان و یا چند روز پیش از زمان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد منتشر می شود.

دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در روز چهارشنبه 22 آبان ماه منتشر می شود که شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد، به محض انتشار ، دفترچه را دریافت نمایید.

در رابطه با نحوه دسترسی به دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد ، علاوه بر لینک موجود در قسمت قبل ، می توانید به “سایت رسمی دانشگاه آزاد” با نشانی azmoon.org مراجعه کنید. اگر در زمان مناسبی نسبت به این کار ، اقدام کنید لینک فعال تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد را مشاهده خواهید کرد که با کلیک بر روی آن وارد سامانه انتخاب رشته شده و از همان صفحه ، دفترچه مذکور قابل دریافت می باشد.

با توجه به ثابت نبودن مرحله تکمیل ظرفیت طی سال های مختلف ، تمام شرایط و ضوابط و جزئیات مربوط به آن نیز ممکن است دچار تغییر شوند. بنابراین لازم است برای اطلاع از تمام جوانب آن ، دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت را حتما دانلود کنید. چنان چه سوالی در رابطه با نتایج تکمیل ظرفیت ارشد آزاد دارید ، می توانید بر روی لینک آن کلیک کرده و پاسخ سوالات خود را دریابید.

سوالات متدوال 

1- چگونه از رشته های ارائه شده در تکمیل ظرفیت ، مطلع شویم؟

دفترچه انتخاب رشته ای منتشر می شود که مشخص کننده تمامی رشته های ارائه شده در واحد های دانشگاهی مختلف می باشد.

2- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از چه سایتی منتشر می شود؟

سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی

3- آیا همه افرادی که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده اند ، می توانند در تکمیل ظرفیت نیز ثبت نام کنند؟

در دوره های قبلی این امکان وجود داشت اما باید دید آیا در سال جاری نیز امکان شرکت در تکمیل ظرفیت برای تمامی شرکت کنندگان فراهم است یا خیر.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره