تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت ارشد آزاد 99
دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

در برخی از دوره های آزمون کارشناسی ارشد شاهد برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت ارشد آزاد می باشیم. علت اجرای این مرحله، عدم ثبت نام تمام پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد در کد رشته محل قبولی پس از انتشار نتایج کارشناسی ارشد آزاد و وجود ظرفیت خالی در کد رشته ها مختلف می باشد. بنابراین دانشگاه آزاد در دوره هایی که با مشکل خالی بودن صندلی ها مواجه شود، طرحی به نام تکمیل ظرفیت را اجرایی می کند.

شرکت در دوره تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد در سال های گذشته تنها برای متقاضیانی که دارای شرایط خاص تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بودند، ممکن بود و صرفا داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد شرکت نموده بودند، امکان شرکت در دوره تکمیل ظرفیت ارشد را داشتند. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی ارشد در دوره تکمیل ظرفیت 99 بر اساس سوابق تحصیلی برگزار خواهد شد.

از آن جا که در این مرحله انتخاب رشته مجددی انجام می شود، بنابراین باید دفترچه ای وجود داشته باشد که دربردارنده تمام کد رشته محل های ارائه شده باشد. اما چگونه و چه زمانی می توان به آن دسترسی داشت؟

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

 دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

فایل اصلاحیه دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد بر اساس سوابق تحصیلی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است.

زمان انتشار به دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 99 

لازم است که داوطلبان پیش از اقدام به ثبت لیست انتخابی خود، دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دانلود کرده و از رشته محل های ارائه شده در واحدهای مختلف آگاه شوند. سپس بسته به معیارهای خود رشته های مورد علاقه را استخراج کرده، در جایی یادداشت نموده و سپس بر حسب اولویت، آن ها را وارد کنند. بنابراین دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی همزمان با آغاز زمان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد و در تاریخ 25 آذر ماه 99 منتشر شد و علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور فرآیند نام نویسی را به انجام برسانند.

دانلود دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد آزاد 99 

کد رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی در قالب دفترچه ای از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شوند. لازم است داوطلبان پیش از هر گونه اقدام برای انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت، ابتدا دفترچه مربوطه را مطالعه کرده تا از تمام رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد مطلع شوند.

در رابطه با نحوه دسترسی به دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد، علاوه بر لینک موجود در قسمت پایین، می توانید به “سایت رسمی سنجش آموزش کشور” با نشانی sanjesh.org مراجعه کنید. اگر در زمان مناسبی نسبت به این کار اقدام کنید، لینک فعال “دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی 99” را مشاهده خواهید کرد که با کلیک بر روی آن دفترچه مذکور قابل دریافت می باشد.

در جدول زیر، لینک دانلود دفترچه مورد نظر در سال 99 قابل مشاهده است که به جهت دریافت آن، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

 دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

فایل اصلاحیه دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

با توجه به ثابت نبودن مرحله تکمیل ظرفیت طی سال های مختلف، تمام شرایط و ضوابط و جزئیات مربوط به آن نیز ممکن است دچار تغییر شوند. بنابراین لازم است برای اطلاع از تمام جوانب آن، دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را حتما دانلود کنید. چنانچه سوالی در رابطه با نتایج تکمیل ظرفیت ارشد آزاد دارید، می توانید بر روی لینک آن کلیک کرده و پاسخ سوالات خود را دریابید.

 

سوالات متدوال 

1- چگونه از رشته های ارائه شده در دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد، مطلع شویم؟

با انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت، تمامی رشته های ارائه شده در واحد های دانشگاهی مختلف ارائه می گردد.

2- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از چه سایتی منتشر می شود؟

این دفترچه در تاریخ مقرر و از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد.

3- آیا همه افرادی که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده اند، می توانند در تکمیل ظرفیت نیز ثبت نام کنند؟

بله، متقاضیان شرکت در دوره تکمیل ظرفیت ارشد بر اساس سوابق تحصیلی می توانند دو زمان مشخص شده نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد