تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت

تاریخ دقیق انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 99
زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

داوطلبانی که در آزمون دکتری تخصصی (PHD) و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندان پزشکی سال 99 شرکت کرده اند، می توانند همزمان با اعلام نتیجه اولیه آزمون که توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در اواخر شهریور ماه منتشر می شود، اقدام به انتخاب رشته نمایند.

نکته مهمی که داوطلبان باید پیش از انتخاب رشته مد نظر داشته باشند مطالعه کامل و دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99 است که در زمان انتشار کارنامه اولیه بر روی سایت قرار می گیرد. داوطلبان واجد شرایط بعد از ثبت کد رشته های خود چنان چه حدنصاب علمی لازم را دارا باشند، برای ارزیابی علمی و بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری در زمان مصاحبه دکتری وزارت بهداشتبه گزینش حضوری دعوت خواهند شد.

چنانچه داوطلب در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام ننماید، از فرآیند پذیرش حذف خواهد شد و امکان انتخاب رشته مجدد وجود نخواهد داشت.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

تمامی داوطلبانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند چنان چه حد نصاب علمی لازم را کسب نموده باشند، می توانند در سال 99، از 18 تا 22 شهریور ماه نسبت به انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99 خود اقدام نمایند.

همچنین بعد از اعلام زمان انتخاب رشته، سازمان سنجش آموزش پزشکی معمولا مدت زمان چند روزه ای را جهت ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت برای آن دسته از داوطلبانی که قادر به انتخاب رشته در تاریخ معین نبودند، در اختیار متقاضیان قرار می دهد. داوطلبانی که در زمان مقرر نسبت به انجام انتخاب رشته خود اقدام نکنند، از فرآیند پذیرش حذف خواهند شد و امکان انتخاب رشته مجدد برای آن ها وجود نخواهد داشت.

قابل ذکر است که مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت تا روز دوشنبه 24 شهریور ماه 99 تمدید شده است. همچنین این بازه زمانی برای بار دیگر تمدید شده است، بنابراین داوطلبان می توانند از روز پنجشنبه مورخ 3 مهرماه 99 تا ساعت 24 روز جمعه مورخ 4 مهرماه 99، نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

سپس با مراجعه به سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور و وارد نمودن اطلاعات لازم نسبت به انتخاب رشته محل های خود اقدام نمایند. شایان ذکر است که افراد پذیرفته شده بایستی خود را برای مصاحبه دکتری وزارت بهداشت آماده سازند. همچنین شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره، از آخرین اخبار و اطلاعیه ها آزمون دکتری وزارت بهداشت در اسرع وقت مطلع شوید.

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت، منحصرا از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می شود. از آن جایی که گزینش نهایی داوطلبان بر اساس اطلاعات کارنامه آن ها یعنی نمره کتبی، سهمیه داوطلب و ترتیب اولویت های انتخابی انجام می گیرد، پس ضروری است که داوطلبان علاقه خود را نیز در نظر بگیرند.

برای این کار داوطلبان باید ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت برای سال 99 را دانلود کنند و پس از مطالعه دقیق شرایط مورد نیاز و آگاهی از میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، برای ثبت کد رشته محل ها به روشی که در ادامه مقاله آمده است، اقدام نمایند.

مراحل انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت

همان طور که اشاره شد انتخاب رشته در زمان تعیین شده از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت صورت می گیرد که مراحل انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت، در متن زیر برای شما آورده شده است.

  •  به سایت مرکز سنجش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir وارد شوید و گزینه “دکتری تخصصی” از منوی سمت راست انتخاب کنید.

مرحله اول - انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • در این مرحله، گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم - انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • در این صفحه بایستی مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم - انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • با ورود به صفحه جدید، کد ملی و شماره تلفن همراه خود (همان شماره ای که در زمان ثبت نام در فرم وارد نموده اید) را وارد کرده و بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید.

مرحله چهارم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • بعد از انتخاب رشته های مورد نظر خود، کلید “ثبت نهایی” را بفشارید. در این هنگام سایت یک کد رهگیری 15 رقمی در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است این کد را نزد خود نگه دارید و از فرم انتخاب رشته خود برای مراحل بعدی پرینت بگیرید.

توجه کنید در فرآیند انتخاب رشته در صورت تجدید نظر می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده نمایید. قابل ذکر است که این عمل پیش از فشردن گزینه“ثبت نهایی” امکان پذیر است و بعد از کلیک بر روی این گزینه، امکان جابجایی یا حذف وجود نخواهد داشت.

نکات انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

پذیرش نهایی داوطلبان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی بر اساس آزمون کتبی و مصاحبه صورت می گیرد. داوطلبانی که در آزمون کتبی حدنصاب نمره علمی لازم یعنی 30 درصد نمره آزمون و 50 درصد میانگین نمره داوطلبان آن رشته را (با توجه به سهمیه داوطلب) کسب نموده اند، می توانند در زمان انتخاب رشته به ثبت کد رشته های مورد نظر خود بپردازند. همچنین متقاضیان حتما باید بر اساس مدرک تحصیلی خود و مدارک مورد پذیرش هر رشته، تنها رشته هایی را که مجاز به انتخاب آن هستند، ثبت نمایند.

آزمون دکتری وزارت بهداشت به دو دوره دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی تقسیم بندی می شود که داوطلبان با توجه به علاقه مندی خود می توانند به انتخاب رشته های این دو گروه بپردازند. البته نحوه گزینش و نمره دهی در این گروه ها متفاوت بوده و در زمان مصاحبه، ارزیابی آن ها بر اساس معیار های زیر صورت می گیرد:

نحوه سنجش و پذیرش داوطلبان دوره دکتری
شیوه پذیرش آزمون کتبی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی  تهیه طرح واره
دکتری تخصصی 50 درصد 20 درصد 30 درصد
دکتری پژوهشی 30 درصد 20 درصد 30 درصد 20 درصد

در رشته هایی که مصاحبه آن ها در دو منطقه آمایشی برگزار می شود، داوطلبان می توانند بر اساس علاقه و در نظر گرفتن سایر شرایط و ضوابط نسبت به انتخاب تمامی رشته محل های آموزشی اقدام کنند و هیچ محدودیتی در انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت آنان وجود نخواهد داشت.

نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد و داوطلبانی که برای ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی به مرحله مصاحبه دکتری وزارت بهداشت دعوت شده اند، باید با فراهم کردن مدارک مصاحبه دکتری وزارت بهداشت خود را برای حضور در مصاحبه آماده نمایند. از آنجایی که شرکت در این مرحله مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری وزارت بهداشت می باشد برای آگاهی از مقدار آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول 

1- انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت سال 99، از چه تاریخی آغاز می گردد؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی جهت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت برای سال 99 وجود ندارد.

2- آیا مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت قابل تمدید می باشد؟

بله با توجه به سال های گذشته، امکان تمدید این مهلت از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور وجود دارد.

3- چگونه از زمان دقیق انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت در سال 99 آگاه شویم ؟

شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره، از آخرین اخبار و اطلاعیه های آزمون دکتری وزارت بهداشت برای سال 99 در اسرع وقت مطلع شوید.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره