خانه دکتری زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

تاریخ انتشار دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 1402
زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

هر ساله آزمونی با عنوان “آزمون دکتری وزارت بهداشت” برای داوطلبان ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته های گروه علوم پزشکی دوره های روزانه و شهریه پرداز از جمله دانشگاه آزاد برگزار می شود که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئولیت بر پایی آن را بر عهده دارد. متقاضیان برای شرکت در این آزمون می بایست در صورتی که واجد تمامی شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت باشند، در زمان مقرر جهت تکمیل فرم نام نویسی خود اقدامات لازم را به عمل برسانند. همچنین مرکز سنجش آموزش پزشکی برای سهولت دسترسی داوطلبان به اطلاعات مربوط به فرآیند نام نویسی و برگزاری آزمون مذکور، ضوابط و قوانین مربوطه را در قالب یک دفترچه از طریق سایت اختصاصی خود ارائه می کند.

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 در تاریخ 31 اردیبهشت ۱۴۰۲ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر شد.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

سالیانه وزارت بهداشت برای مقطع دکتری آزمون ورودی بر پا می کند. این آزمون همانند تمامی آزمون های دیگر دارای شروط خاص خود می باشد که همان طور که گفته شد این شرایط و سایر اطلاعات مورد نیاز در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت درج شده است. این دفترچه در روز یکشنبه مورخ 31 اردیبهشت ۱۴۰۲ از طریق سایت sanjeshp.ir منتشر می شود. لازم به ذکر اصست که فاصله ای نسبتا طولانی بین زمان انتشار دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت و بازه ثبت نام آن وجد دارد. ثبت نام این آزمون از 9 الی 16 مرداد ماه 1402 انجام می پذیرد.

داوطلبان می توانند پس از دانلود دفترچه و در صورت دارا بودن شرایط مندرج در آن، در زمان مقرر نسبت تکمیل فرم ثبت نام خود به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اقدام نمایند.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

متقاضیان قبل از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت می بایست شرایط مندرج در دفترچه راهنما را مطالعه نمایند که دانلود این دفترچه در زمان تعیین شده از طریق لینک موجود در سایت sanjeshp.ir امکان پذیر است. البته  در ادامه مطلب لینک دانلود دفترچه این آزمون نیز موجود می باشد.

همچنین همان طور که می دانید، داوطلبانی که خواستار مجاز شدن به شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت می باشند، می بایست شامل کلیه شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت باشند که این شرایط به دو بخش شروط عمومی و اختصاصی تقسیم می شود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

برای هر شخصی که متقاضی آزمون دکتری وزارت بهداشت می باشد مطالعه دفترچه یک امر مهمی و ضروری به شمار می آید. بنابراین داوطلبان می بایست قبل از ثبت نام در آزمون مذکور دفترچه را به صورت کامل مطالعه نموده و از محتویات آن اطلاع داشته باشند. مندرجات این دفترچه عبارتند از:

 • شرایط عمومی و اختصاصی جهت ثبت نام
 • سهمیه های مختلف در آزمون
 • مدارک لازم
 • نحوه برگزاری آزمون
 • برنامه ی زمانبندی اجرای آزمون
 • ضوابط و شرایط خاص برخی دانشگاه ها
 • نحوه محاسبه نمره کتبی هر درس
 • دروس و ضرایب آزمون دکتری تخصصی
 • منابع آزمون
 • نمونه فرم ثبت نام
 • بخش های مربوط به جداول و فرم ها

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ در چه تاریخی منتشر می شود؟

دفترچه ثبت نام این آزمون در روز یکشنبه مورخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است.

2- چگونه می توان دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲ را دریافت کرد؟

این دفترچه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس sanjeshp.ir و همچنین لینک موجود در این مقاله قابل دانلود می باشد.

3- اطلاعات موجود در دفترچه ثبت نام کنکور دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ شامل چه مواردی است؟

این دفترچه شامل اطلاعاتی مانند زمان و نحوه نام نویسی، هزینه و شرایط ثبت نام، مدارک مورد نیاز و... می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری