تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سراسری 99

زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سراسری 99

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون دکترا 99
زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سراسری 99

پس از اتمام مصاحبه دکتری 99 داوطلبانی که دعوت به مصاحبه نشده اند و یا امید چندانی به قبولی در این مرحله ندارند در جستجوی اخبار مربوط به تکمیل ظرفیت دکتری 99 می باشند. آخرین دوره ای که فرآیند تکمیل ظرفیت در مقطع دکتری سراسری برگزار گردید، به سال 96 بر می گردد و پس از آن شاهد حذف این مرحله از مجموعه مراحل پذیرش دانشجویان دوره دکتری بوده ایم. بنابراین اجرای فرآیند مذکور امری ثابت نبوده و فقط در برخی دوره ها برگزار می شود. هرگونه اطلاعیه در این زمینه، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. آیا مرحله تکمیل ظرفیت در سال 99 برگزار خواهد شد؟ علاقه مندان چگونه می توانند در این فرآیند ثبت نام نمایند؟

پذیرفته شدگان نهایی دکتری 98 و نیز دانشجویان در حال تحصیل در این مقطع، حق شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 99 را نخواهند داشت.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 99

تکمیل ظرفیت دکتری سراسری، یک فرصت طلایی است که داوطلبان بسیاری تمایل دارند با شرکت در این مرحله مجددا شانس خود را جهت قبولی در رشته محل دلخواهشان امتحان نمایند، ولی شرکت در این فرآیند دارای شرایطی است و تنها متقاضیان واجد تمامی شرایط، مجاز به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت خواهند بود. همان طور که در بخش اول اشاره کردیم، آخرین دوره ای که دانشگاه های سراسری اعلام ظرفیت مازاد و تصمیم به برگزاری تکمیل ظرفیت نمودند، سال 96 بود. در این سال داوطلبان در اوایل آبان ماه اقدامات مربوط به ثبت نام در فرآیند مذکور را انجام داند و نتایج اولیه آن در 15 آبان ماه منتشر شد. در این زمان از پذیرفته شدگان دعوت به مصاحبه صورت گرفت و سرانجام کارنامه نهایی تکمیل ظرفیت در 24 دی ماه بر روی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد منتشر شد.

چنانچه برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد سراسری در سال 99 به تصویب برسد، زمان بندی مربوط به تمامی مراحل این فرآیند و سایر اخبار در این زمینه، از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد به اطلاع شما مخاطبان گرامی رسانده می شود.

راهنمای تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 99

متقاضیانی که قصد دارند شانس خود را برای تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه سراسری از طریق شرکت در فرآیند تکمیل ظرفیت دکتری امتحان نمایند، می بایست در مهلتی که برای آن ها در نظر گرفته می شود با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام به نام نویسی و انتخاب رشته در این مرحله اقدام نمایند. به همین منظور می توانند مطابق راهنمای زیر عمل کنند.

  1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
  2. انتخاب بخش “دکتری تخصصی” از منوی موجود در سمت راست صفحه
  3. مطالعه اطلاعیه ها و راهنمای تکمیل ظرفیت دکتری سراسری به طور کامل
  4. کلیک بر روی لینک فعال “تکمیل ظرفیت دکتری سراسری سال 1399”
  5. درج اطلاعات خواسته شده و ثبت کد رشته های مورد نظر در فرم مربوطه

مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 99

یکی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان در رابطه با مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری سراسری می باشد. در این مورد لازم به ذکر است که در تکمیل ظرفیت دکتری نیز از پذیرفته شدگان مصاحبه دکتری 99 به عمل آورده می شود و این فرآیند را به روش مصاحبه قبل از تکمیل ظرفیت برگزار می نمایند. ولی از آن جا که فعلا تکلیف تکمیل اجرای فرآیند مذکور در سال 99 مشخص نیست، زمان مصاحبه آن نیز اعلام نشده است. به محض این که سازمان سنجش اطلاع رسانی های لازم را انجام دهد، این مقاله به روز می گردد.

متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری 99 شده اند اما در هیچ یک از کد رشته محل هایی که انتخاب کرده اند پذیرفته نشده اند، داوطلبانی که از رشته محل پذیرفته شده خود رضایت ندارند و تمایل دارند مجددا شانس خود را جهت پذیرش در یک رشته محل بهتر در این مقطع امتحان کنند و یا آن دسته از افرادی که انتخاب رشته نکرده اند، می توانند در تکمیل ظرفیت دکتری 99 شرکت نمایند. بد نیست بدانید داوطلبانی که دارای سهمیه استعداد درخشان دکتری می باشند، می توانند بدون شرکت در آزمون دکتری وارد دانشگاه شده و تحصیلات خود را در این دوره ادامه دهند. جهت کسب اطلاعات دقیق تر، بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سراسری 99 چه زمانی آغاز می گردد؟

در صورت اعلام زمان برگزاری این مرحله در سال جاری، می توانید اخبار آن را از طریق همین مقاله و یا کانال کارشناسی ارشد ایران مشاوره دریافت نمایید.

2- انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سراسری 99 چه زمانی از طریق کدام سایت صورت می گیرد؟

متقاضیان جهت ثبت نام و انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نمایند.

3- چه کسانی می توانند در فرآیند تکمیل ظرفیت آزمون دکتری شرکت نمایند؟

متقاضیانی که علی رغم مجاز شدن برای انتخاب رشته در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند، داوطلبانی که به مصاحبه دعوت نشده اند و یا افرادی که در مصاحبه موفق نبوده اند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری