شنبه , ۴ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی

زمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی

زمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 98
زمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان ثزمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

آزمون دستیاری تخصصی پزشکی  یکی از آزمون های پرطرفدار و پر متقاضی محسوب می شود. به همین دلیل بر آن شدیم تا این مطلب را به موضوع آزمون دستیاری پزشکی 98 اختصاص دهیم و در آن به موضوعات مذکور بپردازیم. پس از پذیرش در آزمون دستیاری پزشکی، دوره تخصص یا رزیدنتی دانشجو حداقل 4 سال به طول می انجامد در این مدت فرد تمام آموزش های لازم رشته تخصصی خود را فرا می گیرد. پس از اتمام این دوره، دانشجو می تواند به عنوان یک پزشک متخصص، در حوزه پزشکی وارد بازار کار شود. همانطور که گفته شد این آزمون متقاضیان بسیاری دارد به همین جهت هر روزه داوطلبانی با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس می گیرند تا از زمان و نحوه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 98 و شرایط ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی مطلع شوند. پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید تا اطلاعات لازم در رابطه با ثبت نام آزمون این دو آزمون را کسب نمایید.

جهت ثبت نام در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی  98 می بایست در زمان مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد، به سایت www.sanjeshp.ir مراجعه نمایید.

زمان ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی 98 

ثبت نام این آزمون صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش و آموزش پزشکی کشور انجام خواهد گرفت. ثبت نام این آزمون از روز شنبه 17 آذرماه 97 شروع و تا پایان روز 25 آذر ماه 97 ادامه خواهد داشت هم چنین دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی چند روز قبل از شروع ثبت نام بر روی سایت قرار می گیرد. لازم به ذکر است که اخبار مربوط به آزمون دستیاری تخصصی را می توانید از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دنبال کنید. در رابطه با نحوه ثبت نام نیز لازم به ذکر است که می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی مراجعه نموده و پس از خرید کارت اعتباری و دریافت کد رهگیری نسبت به تکمیل کاربرگ مربوطه اقدام نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهلت مجدد ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره در تماس باشید.

شرایط ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی پزشکی 98

ثبت نام در آزمون دستیاری پزشکی دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. در واقع داوطلبان تنها در صورت داشتن شرایط ذیل مجاز به ثبت نام در آزمون دستیاری خواهند بود.

شرایط عمومی

 • برخورداری از سلامت جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • عدم اعتیاد داوطلب به مواد مخدر
 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی
 • پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • عدم وابستگی به احزاب و گروه های معاند
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک یا گواهینامه فارغ التحصیلی در رشته دکتری پزشکی عمومی
 • دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت برای داوطلبان آقا
 • تایید صلاحیت و رفتار حرفه ای توسط دانشگاه محل تحصیل که بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده به دانشگاه ها صادر خوداهد شد.
 • ارائه معافیت از خدمات قانونی و یا گواهی اتمام خدمات قانونی ( خدمت نظام وظیفه عمومی، خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، پیام آوران بهداشت ) تا تاریخ 98/6/31 به استثنای تبصره های ذیل :

تبصره : تمامی مشمولین آئین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجاز می باشند، فقط در یک نوبت و حداکثر تا 2 سال بعد از فراغت از تحصیل با رعایت مفاد مندرج در آِین نامه، شرکت نمایند.

تبصره : یک درصد رتبه اول، یک درصد رتبه دوم( صدک 98 تا 99 ) و یک درصد رتبه سوم ( صدک 97 تا 98 ) دانشگاه های علوم پزشکی می توانند قبل از انجام خدمات قانونی، با رعایت مقررات مربوط در آزمون، شرکت نمایند.

تبصره : فارغ التحصیلان رشته پزشکی در حال خدمت نظام وظیفه، با موافت ستاد کل نیروهای مسلح و یا نهایتا تاریخ اعزام تا اول تیر ماه 1398

تبصره : پزشکان عمومی متاهل، به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان، صرفا برای یک بار و با رعایت وارد زیر :

الف – دانشجویان پزشکی عمومی متاهل که حداقل تا تاریخ 19 خرداد 97 مشغول به تحصیل بوده و حداکثر تا 31 شهریور 98 فارغ التحصیل می گردند.

ب – تمامی فارغ التحصیلان پزشکی عمومی متاهل، که تاریخ فارغ التحصیلی آنان از 20 دی 96 تا 20 دی 97 می باشد، قبل از شروع به خدمت نظام وظیفه و خدمات لایحه طرح نیروی انسانی ( ترخیص مشمولان خدمت نظام وظیفه مندرج در این تبصره بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نمی باشد. )

E. پذیرفته شدگان مرحله اصلی و چایگزین مرحله اول آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی پزشکی دوره چهل و پنجم، در صورت ثبت نام نکردن در بازه زمانی مقرر و یا عدم شروع به اموزش در بازه های زمانی معیین و یا انصراف از تحصیل، مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی دوره چهل و ششم نمی باشند. البته به استثنای مواردی که به دلیل بروز بیماری موثر حرفه ای که مانع نحصیل و یا انجام خدمات پس از فراغت از تحصیل گردد، از ادامه تحصیل در رشته منصرف و یا اخراج شده اند.

شرایط فوق با استناد به دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری 97 نوشته شده و احتمال تغییر این شرایط وجود دارد. بنابراین توصیه می کنیم حتما شرایط جدید را پس از انتشار، از دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی 98 مطالعه نمایید. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان ثزمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم
  برای رینگ استریت شدن در آزمون دستیاری باید عقد قبل از امتحان پره اینترنی باشه؟

دریافت مشاوره