تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98
زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون نظام مهندسی جهت دریافت پروانه اشتغال برای دارندگان برخی از رشته های مهندسی برگزار می شود. با شرکت در این آزمون در واقع یک شماره خاص در نظام مهندسی استان به شخص تعلق می گیرد (همانند شماره نظام پزشکی). افراد دارای پروانه اشتغال نظام مهندسی می توانند برای تاسیس شرکت و دفاتر مهندسی اقدام و یا امتیاز سهمیه خود را به شرکت های قانونی فعال در صنعت ساختمان واگذار نمایند.

این آزمون سالانه در دو نوبت و با فاصله زمانی 6 ماهه برگزار می گردد و داوطلبانی که شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی را دارا می باشند ، می توانند در زمان مقرر نسبت به نام نویسی خود در آزمون اقدام نمایند.

این آزمون توسط وزارت راه و شهرسازی – معاونت مسکن و ساختمان ، برگزار می گردد و ثبت نام در آن نیز به صورت اینترنتی می باشد.

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98

آزمون نظام مهندسی معمولا هر ساله در دو نوبت و در فواصل زمانی شش ماهه برگزار می شود. ثبت نام نوبت اول آزمون نظام مهندسی 98 از تاریخ 12 تیر ماه آغاز شده و تا 21 تیر ماه نیز ادامه خواهد داشت. این آزمون به طور هماهنگ برای افرادی که در رشته های آزمون نظام مهندسی تحصیل نموده اند ، در تاریخ های 18 و 19 مهر ماه برگزار خواهد شد. طبق روال سال های گذشته تقریبا 6 ماه پس از این تاریخ مجددا آزمون نظام مهندسی برگزار خواهد شد. البته در حال حاضر زمان دقیق ثبت نام نوبت دوم آزمون نظام مهندسی 98 مشخص نیست. به محض اطلاع ، در همین صفحه و هم چنین کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره ، اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد. به همین دلیل توصیه می کنیم با عضویت در کانال تلگرام ایران مشاوره پیگیر آخرین اخبار مربوط به آزمون نظام مهندسی 98 باشید.

نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98

شما داوطلبان عزیز در صورتی که واجد شرایط ثبت نام باشید می توانید در بازه زمانی تعیین شده و مطابق راهنمای زیر ، نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایید.

  • به سایت وزارت راه و شهرسازی – معاونت مسکن و ساختمان ، به نشانی inbr.ir مراجعه نمایید.
  • پیش از آغاز نام نویسی در سامانه ، لازم است تا ابتدا دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی را دانلود نموده و نسبت به مطالعه آن اقدام کنید تا از شرایط و ضوابط این آزمون به طور کامل مطلع شوید.
  • سپس می بایست در سامانه مذکور و از سمت چپ صفحه ، گزینه ” سامانه آزمون های ورود به حرفه مهندسان “ را انتخاب نمایید.
  • روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون مهر 98 “ کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی ثبت نام شوید.
  • در این قسمت می توانید با واریز هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98 ، فرم ثبت نامی را دریافت و آن را تکمیل نمایید.
  • هم چنین لازم است تا پیش از انجام ثبت نام اسکن یک قطعه عکس پرسنلی خود را به همراه داشته باشید تا در سامانه ثبت نام بارگذاری نمایید.
  • پس از تکمیل مراحل نام نویسی ، یک کد پیگیری 16 رقمی در اختیار شما قرار داده می شود. آن را دریافت نمایید و برای مراحل بعدی آزمون نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98

توصیه می کنیم قبل از این که اقدام به ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98 نمایید ، حتما از شرایط لازم جهت ثبت نام آزمون نظام مهندسی مطلع شده و سپس اقدام به ثبت نام نمایید چرا که در صورت عدم دارا بودن شرایط کافی و ثبت نام در آزمون و حتی شرکت و پذیرفته شدن در آزمون نظام مهندسی 98 قبولی شما لغو خواهد شد. از جمله شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 به شرح ذیل می باشد :

1- سوابق کار حرفه ای برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ، حداقل 3 سال باشد.

2- سوابق کار حرفه ای برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد ، حداقل 2 سال باشد.

3- سوابق کار حرفه ای برای فارغ التحصیلان مقطع دکتری ، حداقل 1 سال باشد.

4- سوابق کاردانی برای آزمون نظام مهندسی در صورت هم رشته بودن با رشته آزمون ، به غیر از رشته عمران (محاسبات) و معماری (طراحی) ، از تاریخ اخذ مدرک کاردانی تا زمان اخذ مدرک مهندسی به ازای هر پنج سال کامل یک سال و حداکثر دو سال به سنوات مهندسی اضافه خواهد شد.

5- در صورت هم رشته نبودن رشته تحصیلی با رشته آزمون ، سنوات کاردانی قابل محاسبه برای آزمون نظام مهندسی نمی باشد.

6- داوطلبان آقا که هنوز خدمت سربازی نرفته اند نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند زیرا با قبولی در این آزمون تا 4 سال وقت دارند مدارک اصلی خود را برای دریافت پروانه اشتغال به کار به نظام مهندسی تحویل دهند.

پس از اتمام مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام آزمون ، معمولا فرصت مجددی جهت نام نویسی افرادی که به هر علت از ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98 جا مانده اند ، در نظر گرفته می شود. پیشنهاد می کنیم تا پس از ثبت نام در آزمون نظام مهندسی ، نسبت به مطالعه منابع آزمون نظام مهندسی 98 اقدام نمایید تا با آمادگی کامل در این آزمون حضور پیدا کنید. شما عزیزان جهت آگاهی از هر یک از موارد بالا می توانید روی لینک های آن ها کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره