سه شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان ثبت نام آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99

زمان ثبت نام آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99

نحوه نام نویسی آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99
زمان ثبت نام آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99

نظام آموزش پزشکی کشور دارای چهار دوره علوم پایه، فیزیوپاتولوژی، کارآموزی و کارورزی می باشد. لازم است که دانشجویان پس از اتمام دوره علوم پایه و پس از گذراندن 5 ترم، جهت ورود به مرحله فیزیوپاتولوژی در آزمون جامع علوم پایه پزشکی شرکت نمایند. اما حضور در آزمون علوم پایه، تنها آزمون جامع دانشجویان پزشکی نبوده و آن ها می بایست به منظور ورود به دوره پیش کارورزی خود، آزمونی را تحت عنوان “آزمون پیش کارورزی” با موفقیت پشت سر بگذارند.

در واقع هر یک از این آزمون ها مجوز ورود دانشجویان پزشکی به مرحله ای دیگر از دوران تحصیلی آن ها تلقی می شود. داوطلبان داخل و خارج کشور نیز پس از نام نویسی در زمان ثبت نام آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99، می توانند در این آزمون ها مطابق با زمان بندی اعلام شده از سوی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، شرکت نمایند.

آزمون های علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی دو بار در سال برگزار می شوند و داوطلبان می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

زمان ثبت نام آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99

هر یک از آزمون های علوم پایه و پیش کارورزی دو مرتبه در سال برگزار می گردد که برای آن ها مهلت معینی جهت ثبت نام داوطلبان در نظر گرفته می شود. اولین دوره آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی در سال 99 در تاریخ 20 شهریور ماه برگزار شد و داوطلبان یک فرصت تقریبا یک ماهه جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود داشتند.

با توجه به زمان برگزاری آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99 در روز 14 اسفند ماه، سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور هنوز اطلاعیه ای مبنی بر بازه زمانی نام نویسی آن منتشر نکرده است. در صورت مشخص شدن زمان ثبت نام آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی سال 99، اخبار مربوطه در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره قرار خواهد گرفت.

نحوه ثبت نام داوطلبان تحصیل کرده در داخل کشور

ثبت نام آزمون های علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی به صورت حضوری صورت می گیرد و داوطلبان می بایست جهت کسب اطلاعات بیشتر و نام نویسی به دانشگاه محل تحصیل خود که حوزه برگزاری آزمون های علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی می باشد، مراجعه نمایند. چنانچه دانشگاه محل تحصیل آن ها حوزه برگزاری آزمون نباشد، متقاضیان می توانند جهت انجام اقدامات لازم با معرفی دانشگاه خود، به نزدیک ترین مرکز قطب برگزار کننده آزمون مراجعه کنند.

نحوه ثبت نام داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور

این دسته از داوطلبان می بایست ابتدا در مرکز خدمات آموزشی تشکیل پرونده دهند و سپس با به همراه داشتن کارت ملی و یک قطعه عکس، به حوزه مرکز قطب برگزار کننده آزمون های جامع علوم پایه و پیش کارورزی مراجعه و ثبت نام خود را به انجام برسانند. شایان ذکر است که صدور کارت ورود به جلسه برای این داوطلبان تنها با تایید مرکز خدمات آموزشی امکان پذیر است.

همچنین هزینه نام نویسی داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور در زمان اعلام نتایج و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir دریافت خواهد شد. بنابراین دسترسی به نتایج هر یک از این آزمون ها تنها پس از واریز هزینه ثبت نام امکان پذیر می باشد.

زمان ثبت نام آزمون الکترونیک میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99

دوره دوم آزمون های میان دوره علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی در سال 99، در روز پنج شنبه مورخ 6 آذر ماه به صورت الکترونیکی برگزار می شود و داوطلبان از روز شنبه مورخ 17 آبان ماه لغایت پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ 28 آبان ماه فرصت دارند تا مراحل ثبت نام خود را به انجام برسانند.

شما عزیزان نیز می توانید جهت اطلاع از زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی و یا اخبار پیرامون این موضوع در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام داوطلبان تحصیل کرده در داخل کشور

داوطلبان شرکت در هر یک از آزمون های پیش کارورزی و علوم پایه لازم است به منظور طی مراحل ثبت نام به دانشگاه محل تحصیل خود در حوزه مراکز برگزار کننده آزمون مراجعه کرده و یا با معرفی دانشگاه به نزدیک ترین مرکز قطب برگزار کننده آزمون مراجعه نمایند.

نحوه ثبت نام داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور

داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور که نسبت به تشکیل پرونده در مرکز خدمات آموزشی اقدام نموده اند، می بایست قبل از ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مبلغ 200 هزار تومان به عنوان هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی پرداخت نمایند. پس از واریز هزینه، داوطلبان باید به منظور تکمیل ثبت نام خود با به همراه داشتن کارت ملی، یک قطعه عکس و پرینت پرداخت هزینه به مراکز قطب برگزار کننده آزمون مراجعه کنند.

نکات مهم

  • تنها واریز هزینه توسط داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور به منزله ثبت نام نبوده و آن ها باید جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود، به مراکز قطب برگزار کننده آزمون مراجعه کنند.
  • توجه داشته باشید که حتما قبل از پرداخت هزینه از مراکز مذکور در خصوص برگزاری آزمون برای متقاضیان خارج از کشور استعلام نمایید.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که قبل از نام نویسی، بایستی با مطالعه دقیق منابع آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی، دانلود نمونه سوالات آزمون علوم پایه پزشکی و همچنین دانلود نمونه سوالات آزمون پیش کارورزی، خود را جهت شرکت در این آزمون در زمان برگزاری آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99 آماده نمایند. 

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون الکترونیک میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99 از چه تاریخی آغاز می گردد؟

داوطلبان می توانند از تاریخ 17 تا 28 آبان ماه سال جاری، مراحل ثبت نام خود را به انجام برسانند.

2- ثبت نام آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر تاریخ ثبت نام این آزمون برای سال 99 مشخص نشده است.

3- ثبت نام داوطلبان آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی به چه صورت انجام می گیرد؟

فرآیند نام نویسی آزمون های علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی به صورت حضوری صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره