تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی به کارشناسی / زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته 1400
زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

داوطلبانی که در مقطع کاردانی تحصیل کرده و تمایل به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی را دارند، می بایست نسبت به ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی اقدام کنند. ثبت نام و انتخاب رشته این آزمون برخلاف بسیاری از آزمون های سراسری، به صورت همزمان با هم انجام می شود. لازم به ذکر است که رشته های دوره کارشناسی ناپیوسته به دو صورت با کنکور و بدون کنکور (براساس سوابق تحصیلی) ارائه می گردند. متقاضیان واجد شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی 1400 می توانند در زمان مقرر نسبت به نام نویسی خود اقدام نموده و در آزمون آن شرکت کنند.

زمان ثبت نام اصلی آزمون کاردانی به کارشناسی، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور متعاقبا اعلام خواهد شد.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

ثبت نام اولیه کنکور کاردانی به کارشناسی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود. در بیشتر آزمون ها داوطلبان ابتدا در آزمون مورد نظر ثبت نام کرده و پس از برگزاری و مشخص شدن نتایج آن، به انتخاب رشته های مورد نظر می پردازند ولی این مسئله در آزمون کاردانی به کارشناسی برقرار نیست؛ یعنی داوطلبان می بایست همزمان با ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی به انتخاب رشته نیز بپردازند.

لازم به ذکر است داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی 1400 نام نویسی می کنند علاوه بر انتخاب رشته های با آزمون، می توانند رشته های بدون آزمون را نیز انتخاب نمایند ولی داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت نمی کنند، تنها مجاز به انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی برای رشته های بدون آزمون می باشند. مطایق با اطلاعیه صادر شده از طریق سایت سازمان سنجش، زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی از تاریخ 23 تا 30 خرداد ماه 1400 تعیین شده است. همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در این زمینه مطلع گردید.

متقاضیان می بایست قبل از شروع فرآیند ثبت نام، از طریق لینک فعال شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را به صورت اینترنتی واریز کنند. داوطلبان می توانند با خرید کارت اعتباری این اقدام را انجام دهند و اگر تمایل به تحصیل در دانشگاه های غیرانتفاعی داشته باشند باید کارت اعتباری مجزا و مخصوص این دانشگاه ها را خریداری نمایند. برای دریافت پیامک اطلاع رسانی در رابطه با آزمون کاردانی به کارشناسی نیر مبلغ اندکی در نظر گرفته می شود که داوطلبان می توانند مبلغ مورد نظر را پرداخت نمایند. (پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شبکه شتاب که دارای رمز پویا هستند، انجام می شود.)

تمدید مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 1400

فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی معمولا مشمول تمدید می شود و در سال 99 نیز این اتفاق دو مرتبه رخ داد. علاقه مندان می توانند در این بازه های زمانی نسبت به ثبت نام جدید خود اقدام کنند. همچنین داوطلبانی که در فرصت های پیشین ثبت نام کرده اند نیز می توانند در صورت نیاز، نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 در مهلت مجدد ثبت نام کاردانی به کارشناسی اقدام نمایند.

متقاضیانی که قصد شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 را دارند، می توانند هنگام انتخاب رشته از دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی انتخاب های خود را انجام دهند. پذیرش در 16 رشته به صورت با آزمون و در باقی رشته ها به صورت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی و بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل کاردانی) می باشد که برای تحصیل در رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی، نیازی به شرکت در آزمون نیست.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 در چه زمانی انجام می شود؟

داوطلبان می توانند از تاریخ 23 تا 30 خرداد ماه 1400 به انجام برسانند.

2- آیا ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی و انتخاب رشته آن به طور همزمان انجام می گیرد؟

بله، برخلاف بسیاری از آزمون های دیگر، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته برای کنکور کاردانی به کارشناسی به صورت همزمان اجرا خواهد شد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام در مهلت مجدد آزمون کاردانی به کارشناسی وجود دارد؟

بله، علاوه بر زمانی که در ابتدا برای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در نظر گرفته می شود، شما می توانید در تمدید مهلت نام نوبسی این آزمون نیز نسبت به اصلاح و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم رو دارم فوق دیپلم تربیت بدنی میخواستم بدونم میتونم برای کارشناسی پرستاری کنکور بدم یا مثلا افسری…..
    ممنون میشم اگه تاریخ ثبت نام کنکور سراسری رو هم بگید
    متشکرم بابت وقتی که برای من میزارید.

دریافت مشاوره