خانه دکتری سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

سایت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401
سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

 آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می گردد. لذا کلیه فرآیندهای مربوط به شرکت در این آزمون از طریق سامانه الکترونیکی این مرکز انجام می گیرد. با دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دارو سازی و دندان پزشکی، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در سامانه مذکور اقدام نمایند.

انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir انجام می گیرد.

لینک مستقیم ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکیsanjeshp.ir

معرفی سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت

سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور اطلاع رسانی و ارائه خدمات مربوط به برگزاری آزمون های تحت نظر این مرکز راه اندازی شده است و دارای بخش های مختلفی می باشد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

sanjeshp.ir

بخش شماره 1: متقاضیان آزمون دکتری وزارت بهداشت می توانند از نوار منوی موجود در بالای صفحه به تقویم زمانی و منابع آزمون مورد نظر دست یابند و سپس کلیه امور مربوطه از جمله ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت را از طریق این سایت انجام دهند.

بخش شماره 2: داوطلبان می توانند از این بخش جهت پرسش و ارسال درخواست هایی مانند اعتراض به نتایج و پیگیری درخواست های خود استفاده نمایند.

بخش شماره 3: این بخش مخصوص دکتری تخصصی بوده و تمامی لینک های مهم مربوطه مانند لینک انتخاب رشته، مشاهده و چاپ فرم ثبت نام، کلید اولیه، ارسال سوابق پژوهشی و… از این بخش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

بخش شماره 4: در این قسمت نیز تمامی اطلاعیه ها و اخبار مهم درباره آزمون های وزارت بهداشت قرار داده می شود.

پس از برگزاری و اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 شرکت کنندگان می بایست به سایت مذکور مراجعه نموده و از وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود مطلع شوند. آن دسته از داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت شده باشند، لازم است که در زمان اعلام شده نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود با کد رشته های دلخواهی که آن ها را از دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت استخراج نموده اند، اقدام نمایند. در ادامه مطلب شما را با نحوه انجام این فرآیند به طور دقیق تر آشنا خواهیم کرد.

راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی

می دانیم که مهم ترین و حساس ترین بخش هر آزمون مربوط به انتخاب رشته آن می باشد. بنابراین برای انجام این فرآیند می بایست با اطلاعات کافی عمل کرد. لذا همان طور که قبلا اشاره کردیم، در قدم اول می بایست دفترچه انتخاب رشته مربوطه را از سایت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت دریافت نموده و به دقت مورد مطالعه قرار دهید. سپس لیستی از کد رشته محل های مورد نظر خود تهیه نموده و در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 آن ها را بر اساس علاقه و اولویت بندی مطابق مراحل زیر در سامانه به ثبت برسانید.

 1. مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir و انتخاب گزینه “دکتری تخصصی (Ph.D)” از منوی سمت راست
  مرحله اول انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت
 2. کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته محل- ویرایش انتخاب رشته محل ”
  مرحله دوم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت
 3. مجددا انتخاب گزینه انتخاب رشته محل_ویرایش انتخاب رشته محل
  مرحله سوم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت
 4. وارد نمودن کد ملی و شماره تلفن همراه (الزاما شماره ای که در زمان ثبت نام اولیه در فرم مربوطه درج نموده اید) و فشردن کلید “جستجو”
  مرحله چهارم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت5- درج کد رشته محل های مورد علاقه در فرم انتخاب رشته به ترتیب اولویت و بر اساس فرم پیش نویس تهیه شده و تهیه پرینت از فرم انتخاب رشته و کد پیگیری 15 رقمی صادر شده از سوی سامانه

مدتی بعد از پایان مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401، داوطلبان به دنبال اطلاع از اخبار مربوط به نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت هستند. اطلاع رسانی در این زمینه، اعلام اسامی دعوت شدگان به مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401 و همچنین انتشار نتایج نهایی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور صورت می گیرد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های موجود کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت از چه طریقی انجام می گیرد؟

این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به انجام می رسد.

2- داوطلبان برای اطلاع از نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت می بایست از طریق کدام سایت اقدام کنند؟

نتایج انتخاب رشته این آزمون از طریق سایت sanjeshp.ir منتشر می گردد.

3- برای ورود به پروفایل شخصی در سایت و انجام انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

متقاضیان جهت ورود به سایت نام برده می بایست اطلاعات مربوط به شماره تلفن همراه و نیز کد ملی خود را در این سامانه وارد کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری