یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

آدرس سایت انتخاب رشته آزاد 99
سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد و انتشار کارنامه اولیه ، داوطلبان بایستی برای انجام انتخاب رشته خود اقدام کنند. انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل کنکور می باشد چرا که افراد با انتخاب یک کد رشته نامناسب و غیر اصولی تمام فرصت های طلایی برای پذیرفته شدن در رشته های مناسب را از دست خواهند داد. برای انجام یک انتخاب رشته صحیح ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را با دقت مطالعه نموده تا با نحوه انتخاب رشته ، لیست رشته های ارائه شده و همچنین ظرفیت آن ها آشنا شوید ، سپس با کمک از یک مشاور و یا فردی که در این زمینه تجربه زیادی دارد ، کد رشته های خود را انتخاب نموده و در پایان اقدامات لازم را انجام دهید. لازم به ذکر است که انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام خواهد شد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد معمولا پس از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و از طریق سایت azmoon.org انجام می گیرد.

سایت انتخاب رشته کنکور آزاد

همان طور که می دانید کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده و تمام مراحل آن ها تا زمان اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه ، به صورت مشترک می باشد اما لازم است گفته شود که انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد به صورت مجزا از انتخاب رشته دانشگاه سراسری انجام می شود. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد هستند زمانی مجاز به انتخاب رشته های با آزمون این دانشگاه می باشند که در جلسه کنکور سراسری 99 حاضر شده و در کارنامه اعلام نتایج آن ها واژه “مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد” درج شده باشد. لازم است گفته شود که معمولا در کارنامه اولیه صادر شده از سوی سازمان سنجش ، شناسه دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج می شود و داوطلبان می توانند با استفاده از آن وارد سامانه انتخاب رشته مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شده و اقدامات لازم را انجام دهند.

در رابطه با زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد باید بگوییم که پس از اعلام نتایج و انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد یعنی در دهه سوم مرداد ماه ، لینک انتخاب رشته فعال می گردد. انتخاب رشته فقط به صورت اینترنتی انجام خواهد شد. مرحله انتخاب رشته از اهمیت و حساسیت بسیار زیادی برخوردار است ، ممکن است داوطلبان بسیار زیادی با وجود تراز و رتبه مناسب ولی یک انتخاب رشته نادرست و غیرمنطقی تمام شانس های قبولی خود را از دست بدهند بنابراین از راهنمایی های یک مشاور با تجربه بهره بگیرید.

نکاتی در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه آزاد

داوطلبان برای انجام انتخاب رشته خود ملزم به رعایت یکسری نکات هستند که ما در ادامه تعدادی از این نکات مهم را ذکر خواهیم کرد.

  1. متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد می باشند ، در زمان انتخاب رشته باید کارت اعتباری مربوط به این دانشگاه را خریداری کنند.
  2. داوطلبان زمانی می توانند نسبت به انتخاب رشته دانشگاه های آزاد اقدام کنند که عبارت “مجاز” در فیلد انتخاب رشته این دانشگاه ذکر شده باشد.
  3. انتخاب رشته دانشگاه های آزاد ، پس از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری انجام می شود و داوطلبان می بایست در زمان مقرر از طریق سایت azmoon.org ، نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.
  4. تعداد انتخاب های مجاز برای هر داوطلب 100 کدرشته محل می باشد.

نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

  • در ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را به دقت مطالعه نموده سپس کد رشته های مورد نظر خود را براساس رتبه و ترازی که کسب نموده اید انتخاب کنید.
  • کد رشته های خود را به ترتیب (رشته های خوش بینانه ، واقع بینانه و بد بینانه) در کاغذی یادداشت کنید.
  • در این مرحله وارد سایت دانشگاه آزاد شده و بر روی لینک فعال شده “انتخاب رشته” کلیک کنید.
  • در مرحله چهارم شما باید کد دسترسی به انتخاب رشته و اطلاعات کاربری خواسته شده را در قسمت مربوطه وارد نمایید.
  • سپس وارد پورتال اصلی انتخاب رشته شده و فرم قرار داده شده را تکمیل کنید.
  • در مرحله آخر و پس از تکمیل فرم مربوط به مشخصات ، بر روی گزینه ” ذخیره و گام بعدی “ کلیک کنید و در فیلدهای مربوطه کد رشته محل های مورد نظر خود را با دقت وارد کنید.

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ، اواخر مرداد ماه از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می شود. پس از اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد و انتشار کارنامه اولیه ، شناسه دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز در آن درج می شود که شما می توانید با استفاده از آن ، فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهید. برای اطلاع از نحوه دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و میزان شهریه دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99