تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

آدرس سایت انتخاب رشته آزاد 99
سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

پس از اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد و انتشار کارنامه اولیه، داوطلبان بایستی برای انجام انتخاب رشته خود اقدام کنند. انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل کنکور می باشد چرا که افراد با انتخاب یک کد رشته نامناسب و غیر اصولی تمام فرصت های طلایی برای پذیرفته شدن در رشته های مناسب را از دست خواهند داد. برای انجام یک انتخاب رشته صحیح ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را با دقت مطالعه نموده تا با نحوه انتخاب رشته، لیست رشته های ارائه شده و همچنین ظرفیت آن ها آشنا شوید، سپس با کمک گرفتن از یک مشاور و یا فردی که در این زمینه تجربه زیادی دارد، کد رشته های خود را انتخاب نموده و در پایان اقدامات لازم را انجام دهید. لازم به ذکر است که انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانیazmoon.iau.ac.ir انجام خواهد شد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد، در بازه زمانی 4 تا 11 مهر ماه 99 و از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir انجام می گیرد.

سایت انتخاب رشته کنکور آزاد 99

همان طور که می دانید کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده و تمام مراحل آن ها تا زمان اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه، به صورت مشترک می باشد اما لازم است گفته شود که انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد به صورت مجزا از انتخاب رشته دانشگاه سراسری انجام می شود. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد هستند زمانی مجاز به انتخاب رشته های با آزمون این دانشگاه می باشند که در جلسه کنکور سراسری 99 حاضر شده و در کارنامه اعلام نتایج آن ها واژه “مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد” درج شده باشد. لازم است گفته شود که معمولا در کارنامه اولیه صادر شده از سوی سازمان سنجش، شناسه دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج می شود و داوطلبان می توانند با استفاده از آن وارد سامانه انتخاب رشته مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

در رابطه با زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد باید بگوییم که پس از اعلام نتایج و همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، یعنی در تاریخ 4 مهر ماه 99، لینک انتخاب رشته فعال شد و تا تاریخ 11 مهر ماه 99، ادامه خواهد داشت. انتخاب رشته فقط به صورت اینترنتی انجام خواهد شد و از آن جایی که مرحله انتخاب رشته از اهمیت و حساسیت بسیار زیادی برخوردار است، ممکن است داوطلبان بسیار زیادی با وجود تراز و رتبه مناسب ولی یک انتخاب رشته نادرست و غیرمنطقی تمام شانس های قبولی خود را از دست بدهند بنابراین از راهنمایی های یک مشاور با تجربه بهره بگیرید.

نکاتی در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

داوطلبان برای انجام انتخاب رشته خود ملزم به رعایت یک سری نکات هستند که ما در ادامه تعدادی از این نکات مهم را ذکر خواهیم کرد.

 1. متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد می باشند، در زمان انتخاب رشته باید هزینه قابل پرداخت مربوط به این دانشگاه را به صورت اینترنتی پرداخت نمایند.
 2. داوطلبان زمانی می توانند نسبت به انتخاب رشته دانشگاه های آزاد اقدام کنند که عبارت “مجاز” در فیلد انتخاب رشته این دانشگاه ذکر شده باشد.
 3. کد رشته های خود را به ترتیب (رشته های خوش بینانه، واقع بینانه و بد بینانه) در کاغذی یادداشت کنید.
 4. داوطلبان می بایست در زمان مقرر از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir، نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.
 5. تعداد انتخاب های مجاز برای هر داوطلب 100 کدرشته محل می باشد.

نکته: در سال های گذشته، انتخاب رشته آزاد و سراسری به صورت جداگانه و در سایت های مرتبط به خود انجام می شدند، اما طی تغییری که در سال 99 به وجود آمده است، انتخاب کدرشته های مربوط به رشته های پزشکی، دندان پزشکی، دام پزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی برای دانشگاه های آزاد، می بایست، در سایت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، به نشانی sanjesh.org انجام داده شود و دیگر این کد رشته ها در فرم انتخاب رشته سامانه سنجش پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد وارد نخواهد شد.

نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

همانطور که گفته شد، برای اینکه بخواهید فرآیند مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به انجام برسانید، می بایست مراحل فوق را به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی، در بازه زمانی مشخص شده (4 تا 11 مهر ماه 99) طی نمایید.

 • به سایت رسمی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و بر روی لینک فعال شده “سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1399” کلیک کنید.مرحله اول راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد
 • در ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را از قسمت سمت چپ سایت دانلود نموده و به دقت مطالعه نمایید و سپس کد رشته های مورد نظر خود را براساس رتبه و ترازی که کسب نموده اید انتخاب کنید. بعد از آن دوباره وارد سامانه شوید و کادر های مربوط به “کد دسترسی 7 رقمی مندرج در کارنامه اولیه” و “کد ملی” را تکمیل نموده و گزینه ورود را انتخاب نمایید.مرحله دوم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد
 • در این صفحه اطلاعات فردی شما در قسمت بالای صفحه نشان داده می شود و شما می بایست برای انجام فرآیند انتخاب رشته مبلغ قابل پرداخت که 51 هزار تومان می باشد، روی گزینه “پرداخت” کلیک نموده و وجه مذکور را از طریق سامانه واریز نمایید.مرحله سوم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد
 • سپس وارد پورتال اصلی انتخاب رشته شده و فرم قرار داده شده را تکمیل کنید.
 • در مرحله آخر و پس از تکمیل فرم مربوط به مشخصات، بر روی گزینه “ثبت نهایی کلیک کنید و در فیلدهای مربوطه کد رشته محل های مورد نظر خود را با دقت وارد کنید و کد پیگیری ارائه شده را نزد خود نگه دارید.

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، از تاریخ 4 الی 11 مهر ماه 99 از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می شود. پس از اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد و انتشار کارنامه اولیه، شناسه دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز در آن درج می شود که شما می توانید با استفاده از آن، فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهید. برای اطلاع از نحوه دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و میزان شهریه دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد، به صورت مجزا از دانشگاه های سراسری در نظر گرفته شده است؟

بله، انجام روند انتخاب رشته دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت جداگانه و در سایت های مجزا امکان پذیر می باشد.

2- انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق چه سایتی انجام می شود؟

فرآیند انتخاب رشته برای متقاضیان، به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلان به نشانی azmoon.iau.ac.ir، قابل انجام می باشد.

3- امکان مراجعه به سایت به جهت انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال 99 در چه زمانی می باشد؟

شما می توانید با مراجعه به سامانه رسمی دانشگاه آزاد در بازه زمانی 4 مهر تا 11 مهرماه 99، اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته خود نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

 1. سلام وقتتون بخیر
  من با رتبه ۵۷ هزار منطقه ۲ شانسی برای قبولی در رشته فیزیوتراپی دارم؟
  تو چه رشته هایی از پیرا پزشکی و کدوم شهر ها شانس قبولی بیشتری دارم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد، رشته ی فیزیوتراپی جزو لیست رشته های ارائه شده پیراپزشکی نمی باشد، و برای انتخاب رشته ماکزیمم نمره ی کل زیرگروه ها (تراز) شما ملاک می باشد.

 2. سلام وقت بخیر با رتبه ۵۷ هزار منطقه ۲ میتونم فیزیوتراپی آزاد بخونم؟ تو کدوم شهر ها شانس بیشتری دارم؟

 3. سلام با تراز ۶۸۳۳و رتبه۲۹۹۴۶ میتونم هوشبری ازاد ظرفیت مازاد یزد را بیارم

  • با سلام و درود. با توجه به قبولی های سال گذشته ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد یزد در سهمیه ی مناطق با حداقل تراز ۶۸۰۰ پذیرش داشته است. با توجه به افزایش ظرفیت ها شانس قبولی شما بالاتر می رود.

دریافت مشاوره