تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / ورود به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 | sanjesh.org

ورود به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 | sanjesh.org

آدرس سایت انتخاب رشته کنکور 1400
سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورود به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 | sanjesh.org با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از حساس ترین مراحل کنکور سراسری انتخاب رشته می باشد ، چرا که ممکن است داوطلب تراز و رتبه بسیار مناسبی کسب نموده باشد اما با یک انتخاب رشته نادرست و غیر اصولی تمام فرصت های خود را از دست بدهد. شما برای انجام این پروسه بسیار مهم ابتدا می بایست دفترچه انتخاب رشته را به دقت مطالعه کنید تا به طور کامل در جریان فرآیند و شرایط انتخاب رشته و کد رشته محل ها قرار بگیرید سپس با کمک از یک مشاور و یا فردی که در این زمینه تجربه زیادی دارد ، کد رشته های خود را انتخاب کنید. ممکن است برخی از داوطلبان اطلاعی از نحوه ثبت کد رشته ها و سایت آن نداشته باشند ، در این خصوص باید بگوییم که افراد پس از دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شوند ؛ در وهله اول بایستی کد رشته های خود را با توجه به تراز و رتبه خود انتخاب نموده سپس برای تکمیل فرآیند انتخاب رشته ، وارد سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org شوند.

 نتایج اولیه کنکور سراسری 99
جهت دیدن کارنامه اولیه کنکور سراسری 99 بر روی لینک بالا کلیک نمایید.

انتخاب رشته آزمون سراسری برای گروه های آزمایشی مختلف از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

زمان و سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 99

داوطلبان پس از شرکت در کنکور سراسری برای انتخاب کد رشته های مورد نظر خود و آگاهی از عملکردشان در این آزمون بی صبرانه منتظر دریافت اعلام نتایج و صدور کارنامه از سوی سازمان سنجش می باشند. همانطور که پیش تر گفته شد ، مرحله انتخاب رشته از اهمیت و حساسیت بسیار زیادی برخوردار است ؛ چه بسیارند داوطلبانی که با وجود تراز و رتبه مناسب با انجام یک انتخاب رشته نادرست و غیرمنطقی تمام شانس های قبولی خود را از دست داده اند. در رابطه با زمان انتخاب رشته کنکور سراسری باید بگوییم که پس از اعلام نتایج و انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری توسط سازمان سنجش آموزش کشور، لینک انتخاب رشته نیز پس از انتشار دفترچه فعال می گردد. انتخاب رشته به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org انجام خواهد شد که فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری برای سال 99، از روز چهارشنبه مورخ 2 مهرماه 99 آغاز می گردد و تا روز شنبه مورخ 5 مهرماه 99 ادامه دارد.

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

  • در ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را به دقت مطالعه کنید سپس کد رشته های مورد نظر خود را براساس رتبه ای که کسب نموده اید و با توجه به شانس قبولی خود و هم چنین با کمک افراد با تجربه اولویت بندی نمایید.
  • در این مرحله وارد سایت سازمان سنجش شده و از منوی راست صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.
  • در مرحله سوم ، شما باید بر روی لینک فعال شده انتخاب رشته کنکور سراسری 99 کلیک کنید و اطلاعات کاربری خواسته شده را وارد نمایید.
  • سپس وارد پورتال اصلی انتخاب رشته شده و می بایست فرم قرار داده شده را تکمیل کنید.
  • در مرحله آخر پس از تکمیل کاربرگ مذکور بر روی گزینه “ذخیره و گام بعدی” کلیک کنید و در فیلدهای مربوطه کد رشته محل های مورد نظر خود را با دقت وارد کنید و پس از ثبت ، برای اطمینان بیشتر مجددا چک کنید تا کد رشته ها درست ثبت شده باشد ، چرا که با ثبت اشتباه یکی از اعداد ممکن است کد رشته یک استان دیگر برای شما فعال گردد.

نکاتی در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری

داوطلبان برای انجام انتخاب رشته باید یک سری نکات را رعایت کنند که ما در ادامه تعدادی از این نکات مهم را برای شما خواهیم گفت.

  1. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور و فرهنگیان هستند و در زمان ثبت نام کنکور سراسری کارت اعتباری مربوط به این دو دانشگاه را خریداری ننموده اند می بایست در زمان انتخاب رشته با پرداخت هزینه ای ، گزینه علاقه مندی به آن را فعال کنند و کد رشته های خود را ثبت نمایند.
  2. داوطلبان زمانی مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های روزانه می باشند که عبارت “مجاز” در فیلد دانشگاه های روزانه و نوبت دوم قید شده باشد.
  3. انتخاب رشته دانشگاه های آزاد همزمان و مشترک با دانشگاه های سراسری انجام نمی شود بلکه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام خواهد شد.
  4. داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های سراسری (روزانه ، نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، مجازی) مجاز به انتخاب 150 کد رشته محل می باشند.

داوطلبان پس از دریافت اعلام نتایج کنکور سراسری می بایست نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. همانطور که مستحضر هستید این مرحله بسیار مهم و حساس می باشد ، بنابراین با بهره مندی از یک مشاوره انتخاب رشته کنکور مناسب، زمینه ساز موفقیت خود شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورود به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 | sanjesh.org با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور