یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / سایت انتخاب رشته کنکور سراسری

سایت انتخاب رشته کنکور سراسری

سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98
سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از حساس ترین مراحل کنکور سراسری انتخاب رشته می باشد که ممکن است داوطلب تراز و رتبه بسیار مناسبی کسب نموده باشد اما با یک انتخاب رشته نادرست و غیر اصولی تمام فرصت های خود را از دست بدهد. شما برای انجام این پروسه بسیار مهم ابتدا می بایست دفترچه انتخاب رشته را به دقت مطالعه کنید تا به طور کامل در جریان فرآیند انتخاب رشته و رشته محل ها قرار بگیرید سپس با کمک از یک مشاور و یا فردی که در این زمینه تجربه زیادی دارد ، کد رشته های خود را انتخاب کنید. ممکن است برخی از داوطلبان اطلاعی از نحوه ثبت کد رشته ها و سایت آن نداشته باشند ، در این خصوص باید بگوییم که افراد پس از دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری در صورت مجاز به انتخاب رشته شدن در وهله اول بایستی کد رشته های خود را با توجه به تراز و رتبه خود انتخاب نموده سپس برای تکمیل فرآیند انتخاب رشته خود وارد سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org شوند.

انتخاب رشته به شرطی می تواند مسیر موفقیت شما را فراهم آورد که آگاهی خود را نسبت به رشته های ارائه شده در دانشگاه مورد نظر افزایش دهید.

زمان و سایت انتخاب رشته کنکور سراسری

داوطلبان پس از شرکت در کنکور سراسری برای انتخاب کد رشته های مورد نظر خود و آگاهی از عملکردشان در این آزمون بی صبرانه منتظر دریافت اعلام نتایج و صدور کارنامه از سوی سازمان سنجش می باشند. همانطور که پیش تر گفته شد ، مرحله انتخاب رشته از اهمیت و حساسیت بسیار زیادی برخوردار است چه بسا داوطلبان بسیار زیادی با وجود تراز و رتبه مناسب با انجام یک انتخاب رشته نادرست و غیرمنطقی تمام شانس های قبولی خود را از دست داده اند. در رابطه با زمان انتخاب رشته کنکور سراسری باید بگوییم که پس از اعلام نتایج و انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری توسط سازمان یعنی در دهه اول مرداد ماه (9 مرداد) ، لینک انتخاب رشته در روز 12 مرداد فعال می گردد. انتخاب رشته به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور به آدرس sanjesh.org انجام خواهد شد.

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

  • در ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را به دقت مطالعه کنید سپس کد رشته های مورد نظر خود را براساس رتبه ای که کسب نموده اید و با کمک افراد با تجربه انتخاب کنید.
  • در این مرحله وارد سایت سازمان سنجش شده و از منوی راست صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.
  • در مرحله سوم شما باید بر  روی لینک فعال شده انتخاب رشته کنکور سراسری 98 کلیک کنید و اطلاعات کاربری خواسته شده را وارد نمایید.
  • سپس وارد پرتال اصلی انتخاب رشته شده و می بایست فرم قرار داده شده را تکمیل کنید.
  • در مرحله آخر پس از تکمیل کاربرگ مذکور بر روی گزینه “ذخیره و گام بعدی” کلیک کنید و در فیلدهای مربوطه کد رشته محل های مورد نظر خود را با دقت وارد کنید و پس از ثبت برای اطمینان بیشتر مجددا چک کنید تا کد رشته ها درست ثبت شده باشد ، چرا که با ثبت اشتباه یکی از اعداد ممکن است کد رشته یک استان دیگر برای شما فعال گردد.

نکاتی در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری

داوطلبان برای انجام انتخاب رشته باید یکسری نکات را رعایت کنند که ما در ادامه تعدادی از این نکات مهم را برای شما خواهیم گفت.

  1. داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور و فرهنگیان هستند و در زمان ثبت نام کنکور سراسری کارت اعتباری مربوط به این دو دانشگاه را خریداری ننموده اند می بایست در زمان انتخاب رشته با پرداخت هزینه 6,900 تومان ، گزینه علاقمندی به آن را فعال کنند و کد رشته های خود را ثبت نمایند.
  2. داوطلبان زمانی مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های روزانه می باشند که عبارت “مجاز” در فیلد دانشگاه های روزانه و نوبت دوم قید شده باشد.
  3. انتخاب رشته دانشگاه های آزاد همزمان و مشترک با دانشگاه های سراسری انجام نمی شود بلکه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام خواهد شد.
  4. داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاه های سراسری (روزانه ، نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، مجازی) مجاز به انتخاب 150 کد رشته محل می باشند.

داوطلبان پس از دریافت اعلام نتایج کنکور سراسری می بایست نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. همانطور که مستحضر هستید این مرحله بسیار مهم و حساس می باشد ، بنابراین اکیدا توصیه می کنیم که مشاوره انتخاب رشته کنکور  استفاده کنید. انتخاب رشته کنکور از دهه دوم مرداد ماه آغاز و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره