خانه سامانه و سایت ورود به سایت ثبت نام آزمون وکالت | sanjesh.org

ورود به سایت ثبت نام آزمون وکالت | sanjesh.org

سایت نام نویسی آزمون وکالت 1400
سایت ثبت نام آزمون وکالت 1400

فارغ التحصیلان رشته حقوق که علاقه مند به دریافت پروانه وکالت می باشند، می بایست در آزمونی که به این منظور برگزار می گردد شرکت نموده و در صورت کسب حدنصاب علمی لازم، وارد دوره کارآموزی گردند. افراد واجد شرایط آزمون وکالت، می توانند پس از آماده نمودن مدارک ثبت نام آزمون وکالت در زمان مقرر به سایت ثبت نام این آزمون مراجعه نموده و مراتب نام نویسی خود را طی نمایید. لذا در ادامه این مطلب به معرفی کامل سایت ثبت نام و راهنمای نام نویسی در آن پرداخته ایم.

لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام آزمون وکالت

لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام آزمون وکالت

ثبت نام آزمون وکالت به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

معرفی سایت ثبت نام آزمون وکالت 

کانون دادگستری ایران هر ساله از طریق برگزاری آزمون کتبی در مراکز استان ها اقدام به جذب کارآموز وکالت می نماید. داوطلبانی که قصد دارند جهت اخذ پروانه کارآموزی وکالت در این آزمون شرکت کنند، معمولا در مهر ماه و به صورت اینترنتی نسبت به نام نویسی خود از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام می نمایند.

با توجه به این که سازمان مذکور مجری برگزاری آزمون وکالت می باشد، تمامی اطلاعاتی که مورد نیاز داوطلبان بوده و اخبار مربوطه را در اختیار آن ها قرار می دهد. از آن جایی که شرکت در این آزمون مستلزم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون وکالت و بارگذاری مدارک لازم می باشد، شرکت کنندگان می بایست در موعد مقرر به انجام این امور به صورت الکترونیکی و از طریق سایت نام برده بپردازند.

با شروع زمان ثبت نام آزمون وکالت، متقاضیان به دنبال اطلاع از منابع آزمون وکالت هستند که دستیابی لیستی از این منابع و مباحث امتحانی نیز با مراجعه به سایت سازمان سنجش ممکن می باشد.

راهنمای ثبت نام آزمون وکالت 

همان طور که پیش تر اشاره شد، فرآیند نام نویسی در این آزمون به صورت اینترنتی صورت می گیرد. بنابراین چنانچه از دارا بودن تمامی شرایط آزمون وکالت مطمئن هستید، می توانید با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون وکالت با طی مراحل زیر نسبت به شرکت در این آزمون اعلام علاقه مندی و آمادگی نمایید.

 • پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، از منوی سمت راست سایت روی گزینه “سایر آزمون های استخدامی” کلیک کنید.
 • در صفحه گشوده شده عبارت “ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت” را انتخاب نمایید.
 • اکنون وارد سیستم ثبت نام الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور خواهید شد که در این صفحه، می بایست از منوی اصلی گزینه “خرید کارت اعتباری “را برگزینید.
 • در این روند ابتدا می بایست هزینه ثبت نام را از طریق همین سایت و با خرید کارت اعتباری پرداخت نمایید. به این منظور گزینه “سریال ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت” را فعال نموده و سپس روی “تایید و ادامه” کلیک کنید.
 • با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود، هزینه درنظر گرفته شده برای آزمون را پرداخت نموده و سپس شماره سریال نمایش داده شده را دریافت کنید. توجه داشته باشید که نگه داری این شماره سریال تا پایان فرآیند ثبت نام، برگزاری آزمون و اعلام نتایج ضروری می باشد.
 • پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه ثبت نام، به صفحه نخست مراجعه کرده و موافقت خود را با شرایط آزمون اعلام کنید.
 • پس از فعال کردن تیک مربوط به موافقت با شرایط آزمون، روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.
 • در مرحله آخر در قسمت ثبت نام جدید می توانید با وارد کردن “شماره سریال کارت و عبارت امنیتی”، وارد صفحه اصلی ثبت نام شده و به ثبت اطلاعات خود در فرم تقاضانامه مربوطه بپردازید.

طبق روال هر دوره، جهت برقراری عدالت آموزشی سهمیه هایی برای برخی از داوطلبان واجد شرایط در نظر گرفته می شود که شما می توانید جهت آگاهی از میزان تاثیر سهمیه در آزمون وکالت و نیز تفاوت آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضائیه و کانون وکلای دادگستری روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون وکالت دادگستری از چه طریقی انجام می گیرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

2- برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون وکالت می بایست از طریق کدام سایت اقدام نماییم؟

جهت واریز وجه نام نویسی این آزمون باید به سایت sanjesh.org مراجعه شود.

3- شرکت کنندگان در آزمون وکالت دادگستری جهت اطلاع از منابع این آزمون باید به کدام سایت مراجعه کنند؟

اطلاع رسانی در خصوص تمامی امور مربوط به آزمون مذکور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. آیا ثبت نام آزمون وکالت ۹۹ دوباره تمدید میشه ؟

  • باسلام، تاکنون سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعیه ای در مورد تمدید مهلت ثبت نام آزمون وکالت منتشر نکرده است.

دریافت مشاوره پیج کنکور