شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / سامانه و سایت / سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش
سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش یک نهاد فرهنگی، تربیتی و پرورشی می باشد و موظف است که با کار و کوشش بی امان برای تحقق آرمان ها و رسالت های فرهنگ جامعه بکوشد. لذا طبیعی است که اشتغال در آن نیازمند شرایط به خصوصی باشد. دانش آموختگان دوره های کاردانی و بالاتر که علاقمند به شغل معلمی هستند، همواره در پی یافتن راهی برای ورود به این مسیر هستند. داوطلبان در ابتدای این مسیر، ملزم به شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشند؛ بنابراین می توانند در صورت احراز شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش نسبت به ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام نمایند. نظر به اینکه وزارت آموزش و پرورش زیر مجموعه دستگاه های اجرایی است، لذا ثیت نام آن همزمان با ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. لذا بر داوطلبان ضرورت دارد که کلیه امور مربوط به ثبت نام خود را از طریق این سایت پیگیری نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام آزمون استخدامی اموزش و پرورش 99

ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و سایر دستگاه های متمرکز اجرایی، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org  انجام می گیرد.

معرفی سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش ایران مسئولیت امور آموزشی کودکان و نوجوانان و نیز تریبت معلم را عهده‌ دار است؛ با توجه به آخرین اخبار منتشر شده از این نهاد، 23 هزار نیرو در سال 99 می توانند به استخدام آموزش و پرورش درآیند. اشتغال در آموزش و پرورش، منوط به شرکت در آزمون استخدامی انجام می گیرد. دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش که از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد، شامل اطلاعاتی کاملی در رابطه با رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش، مدارک ثبت نام آزمون استخدامی، سهمیه آزمون، دوره مهارت آموزی و … می باشد. دفترچه مذکور از طریق سایت ثبت نام آزمون، یعنی سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

بنابراین داوطلبان موظفند قبل از ثبت نام در “آزمون استخدامی آموزش و پرورش”، دفترچه را از سایت سنجش دریافت کرده و به طور دقیق مطالعه کنند؛ تا در صورت احراز شرایط، نسبت به ثبت نام اقدامات لازم را به عمل آورند. فرآیند ثبت نام در این آزمون نیز، تنها از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود؛ لذا قابل توجه است انجام هر گونه عمل مربوط ثبت نام و واریز هزینه به سایر سایت ها، قابل استرداد نبوده و عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود. نظر به اهمیت این موضوع، در ادامه به بررسی مراحل ثبت نام در این آزمون خواهیم پرداخت.

راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

همزمان با آغاز زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش را دارند، باید جهت ثبت نام در آزمون و پرداخت هزینه مربوطه، وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوند و از طریق مراحل ذیل، نسبت به تکمیل مراحل ثبت ­نام اقدام نمایند:

 • وارد شدن به صفحه اینترنتی sanjesh.org
 • کلیک بر روی عبارت “استخدام متمرکز دستگاه های اجرایی کشور” از منوی سمت راست
 • دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق کلیک بر روی لینک مربوطه
 • فراهم کردن اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام با توجه به مندرجات دفترچه
 • واریز هزینه ثبت نام از طریق کلیک بر روی لینک فعال شده (خرید کارت اعتباری ثبت نام)
 • پرداخت وجه ثبت نام به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب
 • دریافت شماره سریال ثبت نام پس از پرداخت وجه
 • کلیک بر روی لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و وارد کردن اطلاعات خواسته شده
 • دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن با اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای
 • دریافت شماره پیگیری ثبت نام پس از پایان مراحل

پس از برگزاری آزمون، داوطلبانی که حدنصاب علمی را کسب نموده اند، چند برابر ظرفبت به مصاحبه دعوت می شوند؛ گزینش نهایی، پس از بررسی مدارک و با در نظر گرفتن سهمیه های قانونی و به ترتیب امتیازات صورت می گیرد. با توجه به اینکه، مدارک متقاضیان معرفی شده چند برابر ظرفیت، پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی توسط ستگاه استخدام کننده بررسی می شود، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان و همچنین اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشد، برای داوطلب حقی ایجاد نخواهد کرد و داوطلب از ادامه فرآیند جذب و استخدام حذف شده و حق هیچ گونه اعتراضی نخواهد داشت.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در چه زمانی انجام می شود؟

مهلت ثبت نام، از تاریخ 20 تا 29 شهریور 99 در نظر گرفته شده است.

2- ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش به چه طریقی انجام می شود؟

ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد.

3- امکان تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش وجود دارد؟

خیر، مطابق اطلاعیه سازمان مجری آزمون، مدت ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. Avatar

  سلام.در مورد استخدامی اموزش پروش سوال دارم.ایا کسی که هنوز مدرکشو نگرفته میتونه ثبت نام کنه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹، در صورت فارغ التحصیل شدن از دانشگاه می توانید در آزمون ثبت نام کنید.

 2. Avatar

  با سلام و خسته نباشید ! میخاستم بدونم آیا منابع تخصصی آموزش زبان با مترجمی مشابه هستند یا خیر ؟! ممنون

دریافت مشاوره