تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / شرایط استخدام بانک ملی

شرایط استخدام بانک ملی

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی 99
شرایط استخدام بانک ملی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استخدام بانک ملی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

شغل کارمند بانک از جمله مشاغل پرطرفدار در بین کارجویان کشور به شمار می رود و به دلیل مزایایی که دارد ، همواره بسیاری از افراد به دنبال کسب اطلاعات پیرامون شرایط و نحوه استخدام در بانک های دولتی و خصوصی می باشند. از طرفی هم ، برگزاری آزمون های استخدامی مختلف در سال های اخیر ، داوطلبان زیادی را به خود جذب کرده و متقاضیان بسیاری توانسته اند از همین طریق در شغل مورد نظر خود مشغول به فعالیت شوند. بانک ملی نیز از جمله بانک های دولتی کشور محسوب می شود که در بازه های زمانی مختلف و از طریق برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه حضوری ، اقدام به جذب نیروی مورد نیاز خود می نماید.

تنها داوطلبان واجد شرایط عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی بانک ملی ، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون می باشند.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی

استخدام در هر یک از ارگان های دولتی و خصوصی کشور مستلزم برخورداری از شرایط خاص خود می باشد و تنها علاقه مندانی که از این شرایط بهره مند باشند ، می توانند نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی مربوطه اقدام نمایند. اشتغال در شعبه های مختلف بانک ملی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شرکت در آزمون ورودی آن ، ملزم به دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی می باشد.

استخدام بانک ملی از طریق آزمون انجام می شود که آخرین دوره آن ، مربوط به برگزاری ششمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی در اسفند ماه سال 97 می باشد و پس از آن ، بانک ملی اقدامی در راستای جذب نیرو انجام نداده و حتی در طی برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال 98 نیز نام آن در لیست ارگان های دولتی متقاضی جذب نیرو دیده نشده است.

از همین رو شرایطی که در ادامه مقاله ذکر شده اند ، با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال 97 می باشد و در صورت اعلام نیاز بانک ملی و قرار گرفتن نام آن در میان ارگان های داوطلب جذب نیرو در سال 99 ، تغییرات احتمالی در شرایط مربوطه ، اعمال خواهند شد.

شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
 • دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • برخورداری از سلامت جسمانی و روانی و همچنین داشتن توانایی لازم برای انجام کار مورد تقاضا
 • نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
 • عدم ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی بنا بر رای مراجع قضایی و ذی صلاح
 • متقاضیانی که جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی می باشند و همچنین بازنشستگان ، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نمی باشند.
 • داشتن سن حداقل 20 سال تمام و حداکثر 25 سال برای دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم ، حداکثر 30 سال برای دانش آموختگان مقطع تحصیلی فوق دیپلم ، حداکثر 35 سال برای فارغ التحصیلان مقطع لیسانس ، حداکثر 40 سال برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس و همچنین حداکثر 45 سال برای داوطلبان دارای مدرک تحصیلی دکتری از جمله شرایط عمومی استخدام به شمار می روند.
 • آزادگان ، جانبازان ، فرزندان شهدا ، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بیشتر ، از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
 • پنج سال به میزان حداکثر سن پدر ، مادر ، همسر ، برادر و خواهر شهدا افزوده می شود.
 • شرایط سنی برای آقایان بدون در نظر گرفتن مدت زمان دوره خدمت ضرورت آن ها می باشد.
 • آن دسته از متقاضیانی که به صورت داوطلبانه در جبهه ها خدمت کرده اند ، به میزان زمان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی بر اثر مجروحیت در جبهه ها ، به شرط حداکثر سن آن ها اضافه می شود.
 • متقاضیانی که به صورت تمام وقت و غیر رسمی از تاریخ 22 بهمن ماه سال 57 ، در وزارت خانه ها ، موسسات و شرکت های دولتی ، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها ، شرکت های بیمه های دولتی ، شهرداری ها ، موسسات و شرکت های دولتی که مگر با ذکر نام آن ها در موارد خاص قوانین و مقررات عمومی دولت شامل حال آن ها نمی شود ، موسسه ها و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت بهره می برند ، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آن ها ، اشتغال داشته اند به میزان این مدت خدمت غیر رسمی ، بر شرایط سنی آن ها اضافه می شود.
 • ملاک محاسبه سن متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی ، روز شروع ثبت نام می باشد.

شرایط اختصاصی

 • حداقل معدل کل برای متقاضیان استخدام در بانک ملی برای تمامی مقاطع تحصیلی برابر با 14 می باشد.
 • پذیرفته شدگان نهایی موظف به ارائه تعهد خدمت به صورت محضری مبنی بر عدم درخواست جا به جایی محل خدمت به مدت 10 سال می باشند.
 • دارا بودن حداقل 170 سانتی متر قد و کارت پایان خدمت وظیفه عمومی برای متقاضیان شغل همیار “حفاظت (نگهبان)” الزامی بوده و دارندگان کارت معافیت پزشکی ، حق شرکت در آزمون را ندارند. توجه داشته باشید که برای داوطلبان این عنوان شغلی که دارای کارت معافیت به غیر از معافیت پزشکی می باشند ، داشتن کارت بسیج و گذراندن دوره آموزش نظامی (به لحاظ حمل سلاح) علاوه بر ارائه کارت معافیت ، الزامی می باشد.
 • از پذیرفته شدگان شغل “همیار حفاظت” ، تعهد خدمت محضری به مدت حداقل 10 سال اخذ می گردد. بنابراین ، این دسته از داوطلبان حتی در صورت اخذ مدرک تحصیلی بالاتر در طول مدت خدمت خود و ارائه آن به بانک ، امکان تغییر شغل خود را نخواهند داشت.
 • داشتن سلامت جسمانی و روانی و هم چنین برخورداری از توانایی لازم برای انجام کار مطابق با تایید مراجع پزشکی معتمد بانک از جمله شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی می باشند.
 • داوطلبان گرایش های کارشناسی ارشد حقوق ، تنها در صورتی حق ثبت نام در عنوان شغلی “بانکداری” را دارند که مدرک تحصیلی کارشناسی خود را نیز در رشته حقوق (بدون گرایش) و یا حقوق قضایی اخذ نموده باشند.

در صورتی که نام بانک ملی در بین دستگاه های متقاضی جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی قرار بگیرد ، شرایط اختصاصی متناسب با آن در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی ذکر می گردد. ناگفته نماند که امکان دارد بانک ملی فرآیند ثبت نام و استخدام نیروی مورد نیاز خود را از طریق سایت رسمی خود به نشانی bmi.ir انجام دهد که در این صورت نیز ، شرایط لازم را از طریق سایت مذکور در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

 

سوالات متداول

1- آیا شرکت در آزمون استخدامی بانک ملی دارای شرط معدل می باشد؟

بله ، معمولا داشتن حداقل معدل 14 برای تمامی مقاطع تحصیلی از جمله شرایط استخدام این بانک به شمار می رود.

2- دانش آموختگان چه رشته هایی می توانند در آزمون استخدامی بانک ملی شرکت نمایند؟

عناوین شغلی و رشته های مورد نیاز این بانک در دوره های مختلف با تغییراتی همراه بوده است. به همین دلیل تا زمان انتشار اطلاعیه مربوطه نمی توان لیست دقیقی را از رشته های تحصیلی مورد نیاز این بانک ارائه نمود.

3- آیا برای استخدام در بانک ملی ، شرایط سنی داوطلبان نیز مد نظر قرار می گیرد؟

بله ، شرکت در آزمون استخدامی بانک ملی دارای محدودیت سنی مطابق با مدرک تحصیلی داوطلبان می باشد که برای اطلاع از آن می توانید به متن مقاله مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استخدام بانک ملی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی