خانه آزمون استخدامی شرایط استخدام بانک ملی 1401

شرایط استخدام بانک ملی 1401

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی
شرایط استخدام بانک ملی 1401

استخدام در هر یک از ارگان های دولتی و خصوصی کشور مستلزم برخورداری از شرایط خاص خود می باشد و تنها علاقه مندانی که از این شرایط بهره مند باشند، می توانند نسبت به شرکت در فرآیند پذیرش اقدام نمایند. بانک ها به عنوان یک ارگان خصوصی یا دولتی معمولا از دو طریق آزمون استخدامی و مصاحبه یا صرفا مصاحبه کادر اداری خود را تکمیل می کنند که روند استخدام بانک ملی 1401 در هردو روش تنها از میان افراد واجدالشرایط صورت می گیرد. چنانچه در هر یک از مراحل جذب مشخص شود فرد یکی از شرایط لازم را ندارد در این صورت استخدام وی لغو می گردد. داوطلبا در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در زمان زمان استخدام بانک ملی نسبت به نتم نویسی در آزمون یا ارسال رزومه به سایت استخدام بانک ملی مراجعه نمایند.

مطابق با شرایط آخرین دوره پذیرش نیروی بانک ملی، جهت شرکت در فرآیند استخدام این بانک، دارا بودن حداقل معدل 14 الزامی می باشد.شرایط عمومی استخدام بانک ملی 1401

استخدام بانک ملی به طور معمول، از روش آزمون کتبی انجام می شود که در آخرین دوره، با ششمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی در اسفند ماه سال 97 همراه شد. پس از آن، بانک ملی اقدامی در راستای جذب نیرو انجام نداده و حتی در طی  برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال های بعد نیز نام آن در لیست ارگان های دولتی متقاضی جذب نیرو دیده نشده است.

از همین رو شرایطی که در ادامه مقاله ذکر شده اند، با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال 97 می باشد و در صورت اعلام نیاز این بانک برای سال 1401 و تغییرات احتمالی در شرایط مربوطه، مقاله حاضر به روز رسانی می گردد.

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
 • دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • برخورداری از سلامت جسمانی و روانی و همچنین داشتن توانایی لازم برای انجام کار مورد تقاضا
 • نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
 • عدم ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی بنا بر رای مراجع قضایی و ذی صلاح
 • متقاضیانی که جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی می باشند و همچنین بازنشستگان، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نمی باشند.
 • داشتن سن حداقل 20 سال تمام و حداکثر 25 سال برای دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم، حداکثر 30 سال برای دانش آموختگان مقطع تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر 35 سال برای فارغ التحصیلان مقطع لیسانس، حداکثر 40 سال برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس و همچنین حداکثر 45 سال برای داوطلبان دارای مدرک تحصیلی دکتری از جمله شرایط عمومی استخدام به شمار می روند.
 • آزادگان، جانبازان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بیشتر، از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
 • پنج سال به میزان حداکثر سن پدر، مادر، همسر، برادر و خواهر شهدا افزوده می شود.
 • شرایط سنی برای آقایان بدون در نظر گرفتن مدت زمان دوره خدمت ضرورت آن ها می باشد.
 • آن دسته از متقاضیانی که به صورت داوطلبانه در جبهه ها خدمت کرده اند، به میزان زمان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی بر اثر مجروحیت در جبهه ها، به شرط حداکثر سن آن ها اضافه می شود.
 • متقاضیانی که به صورت تمام وقت و غیر رسمی از تاریخ 22 بهمن ماه سال 57، در وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها، شرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها، موسسات و شرکت های دولتی، موسسه ها و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت بهره می برند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آن ها اشتغال داشته اند، به میزان این مدت خدمت غیر رسمی، بر شرایط سنی آن ها اضافه می شود.
 • ملاک محاسبه سن متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی، روز شروع ثبت نام می باشد.

شرایط اختصاصی استخدام بانک ملی 1401

همان طور که عنوان شد، این شرایط نیز متعلق به آخرین دوره فراخوان جذب بانک ملی بوده اما براساس اخبار اخیری که از سوی بانک ملی منتشر شده، قرار بر این شده که زمینه های استخدام 1734 نفر به منظور بهبود کسر نیروی انسانی این ارگان دولتی از طریق برگزاری آزمون کتبی تا پایان سال جاری محیا گردد. در صورت قطعی شدن این تصمیم و انتشار دفترچه ثبت نام، محتوای این مطلب به روز خواهد شد.

 • حداقل معدل کل برای متقاضیان استخدام بانک ملی برای تمامی مقاطع تحصیلی برابر با 14 می باشد.
 • پذیرفته شدگان نهایی موظف به ارائه تعهد خدمت به صورت محضری مبنی بر عدم درخواست جا به جایی محل خدمت به مدت 10 سال می باشند.
 • دارا بودن حداقل 170 سانتی متر قد و کارت پایان خدمت وظیفه عمومی برای متقاضیان شغل همیار “حفاظت (نگهبان)” الزامی بوده و دارندگان کارت معافیت پزشکی، حق شرکت در آزمون را ندارند. توجه داشته باشید که برای داوطلبان این عنوان شغلی که دارای کارت معافیت به غیر از معافیت پزشکی می باشند، داشتن کارت بسیج و گذراندن دوره آموزش نظامی (به لحاظ حمل سلاح) علاوه بر ارائه کارت معافیت، الزامی است.
 • از پذیرفته شدگان شغل “همیار حفاظت”، تعهد خدمت محضری به مدت حداقل 10 سال اخذ می گردد. بنابراین، این دسته از داوطلبان حتی در صورت اخذ مدرک تحصیلی بالاتر در طول مدت خدمت خود و ارائه آن به بانک، امکان تغییر شغل خود را نخواهند داشت.
 • داشتن سلامت جسمانی و روانی و همچنین برخورداری از توانایی لازم برای انجام کار مطابق با تایید مراجع پزشکی معتمد بانک از جمله شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی می باشند.
 • داوطلبان گرایش های کارشناسی ارشد حقوق، تنها در صورتی حق ثبت نام در عنوان شغلی “بانکداری” را دارند که مدرک تحصیلی کارشناسی خود را نیز در رشته حقوق (بدون گرایش) و یا حقوق قضایی اخذ نموده باشند.

رشته های استخدام بانک ملی 1401

رشته های مورد نیاز برای استخدام بانک ملی برای هر دوره براساس نیاز این ارگان به اطلاع عموم می رسد که لیست رشته های جدول زیر مربوط به آخرین دوره بوده و در صورت اعلام فراخوان 1401، این رشته ها به روز خواهند شد. افراد مشمول می توانند با آگاهی از این رشته ها، منابع متناسب با مدرک تحصیلی خود را تهیه نموده، یا با استفاده از جزوه آزمون استخدامی و تهیه نمونه سوالات آزمون استخدامی نسبت به افزاش میزان آمادگی خود اقدام نمایند. اگر قصد شرکت در فراخوان جذب 1401 را دارید توصیه می شود منابع آزمون استخدامی بانک ملی را مطالعه نمایید.

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک ملی
عنوان شغلرشته مورد نیاز
بانکدار1آمار، بانکداری، حسابداری، علوم اقتصادی و اقتصاد، مدیریت گرایش عمومی، گرایش امور بانکی، گرایش بیمه، گرایش صنعتی، گرایش بازرگانی، گرایش مالی، گرایش منابع انسانی و امور بانکی
بانکدار 2برای کارشناسی رشته حقوق و برای رشته های کارشناسی ارشد رشته های حقوق گرایش بین الملل، گرایش ثبت اسناد و املاک، گرایش جزا و جرم شناسی، خصوصی و حقوق گرایش عمومی
بانکدار3رشته های مورد نیاز در مقطع کارشناسی شامل علوم کامپیوتر، مهندی فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر گرایش شبکه و اطلاعات، مهندسی فناوری اطلاعات گرایش سخت افزار
بانکدار 4در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مورد نیاز مهندسی عمران می باشد.
بانکدار5رشته های مورد نیاز در این رده شغلی کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی برق می باشد.
بانکدار6کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع
بانکدار7کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
بانکدار8کارشنای و کارشنای ارشد معماری

مدارک استخدام بانک ملی 1401

داوطلبان به منظور شرکت در این فرآیند می بایست با ارائه مدارک لازم، نام نویسی خود را تکمیل نمایند چراکه در صورت عدم ارائه اطلاعات و مدارک خواسته شده درخواست وی ثبت نخواهد شد. این افراد جهت اطلاع از این مدارک می توانند دفترچه راهنمای ثبت نام مربوطه را مطالعه نمانید. همچنین مدارک لازم مربوط به ثبت نام آخرین دوره جذب این بانک در جدول زیر نیز درج شده که در صورت تغییر آن برای استخدام سال 1401 این مطلب بروز رسانی خواهد شد.

مدارک مورد نیاز آزمون استخدامی بانک ملی 1401
اسکن عکس پرنسلی فاقد هر گونه جای مهر و منگنهتصویر تمام صفحات شناسنامه
تصویر پشت و روی کارت ملیآخرین مدرک تحصیلی
تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم سربازیدر صورت دارا بودن شرایط ایثارگری ارائه مدارک مربوطه

در صورتی که نام بانک ملی در بین دستگاه های متقاضی جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی قرار بگیرد، متقاضیان باید در سایت سازمان سنجش به نام نویسی بپردازند. ناگفته نماند که امکان دارد بانک ملی فرآیند ثبت نام و استخدام نیروی مورد نیاز خود را از طریق سایت رسمی خود به نشانی bmi.ir انجام دهد که در این صورت نیز، شرایط لازم را از طریق سایت مذکور در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

 

سوالات متداول

1- آیا شرکت در استخدام بانک ملی 1401 دارای شرط معدل می باشد؟

بله، معمولا داشتن حداقل معدل 14 برای تمامی مقاطع تحصیلی از جمله شرایط استخدام این بانک به شمار می رود.

2- دانش آموختگان چه رشته هایی می توانند در آزمون استخدامی بانک ملی 1401 شرکت نمایند؟

عناوین شغلی و رشته های مورد نیاز این بانک در دوره های مختلف با تغییراتی همراه بوده است. به همین دلیل تا زمان انتشار اطلاعیه مربوطه نمی توان لیست دقیقی را از رشته های تحصیلی مورد نیاز این بانک ارائه نمود.

3- آیا برای استخدام در بانک ملی، شرایط سنی داوطلبان نیز مد نظر قرار می گیرد؟

بله، شرکت در آزمون استخدامی بانک ملی دارای محدودیت سنی مطابق با مدرک تحصیلی داوطلبان می باشد که برای اطلاع از آن می توانید به متن مقاله مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ نظر
 1. سلام من کارشناسی حسابداری دارم ارشد حسایرسی میتونم با مدرک کارشناسی ثبت نام کنم

  • با سلام و احترام، با توجّه به این که زمان قطعی و دفترچه ی ثبت نام این آزمون هنوز روی سامانه ی رسمی منتشر نشده است، به طور دقیق نمی توان کارشناسی حسابداری را جزو شرایط پذیرش ارشد حسابرسی پذیرفت.

 2. سلام برا این ثبت نام حتما باید دانشگاه رفته باشی با دیپلم تجربی نمیشه استخدام شد؟

  • با سلام و احترام، مطابق با شرایط و ضوابط استخدام بانک ملی، علی رغم عمومیت رشته های کارشناسی، این بانک در برخی از کد شغل ها، مدرک دیپلم را نا مبرده است. هنوز دفترچه ی جدید منتشر نشده است.

 3. سلام من کارشناسی حقوق قضایی گرایش ثبتی دارم میتونم شرکت کنم؟

 4. سلام کارشناسی حسابداری میتونه ثبت نام کنه؟

  • با سلام و درود، مطابق سنوات قبلّ، رشته ی حسابداری از رشته های مورد پذیرش استخدامی بانک ملی بود. برای ثبت نام اخیر، منتظر اطلاعیه ی جدید این بانک هستیم.

 5. سلام کدوم شهر ها استخدامی دارد؟

 6. امیرحسین شفیع پور

  سلام من دو ماه دیگه خدمت تمام میکنم میتونم ثبت نام کنم به نظرتون

 7. سلام وقت بخیر.با معدل ۱۳/۶۱ و با سهمیه ایثارگری میشه ثبت نام کرد؟

  • با سلام و عرض ادب، مطابق با راهنمای ثبت نام استخدام بانک ها معمولاً سهمیه ی ایثارگری برای داوطلبان موثّر است ولی این مسئله تا انتشار دقیق ثبت نام در سامانه ی موثّق، قطعی نیست.

 8. سلام وعرض احترام.خدمت ان مقام عالی می رسانم من تمامی شرایط را دارم وسالها دراموزش وپروش با رزومه کاری بالا به عنوان مدیرنمونه ودبیرنمودم کارنموده ام ولی قبل از موعد خودم را بازنشسته نمودم وگرنه تمامی کارهای حسابداری واقتصادی مدارس باخودم بوده است واین بازنشستگی هم اجباری بود وپنج درصد ایثارگری رانیز دارم درمقطع کارشناسی ارشد هم دارای معدل بالایی بودم.استدعا دارم جهت پذیرش اینجانب نهایت همکاری را درحق اینجانب مبذول بفرمایید.باتشکرفراوان

  • با سلام و احترام، مطابق با سال های پیش، ثبت نام بانک ملی به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد. هنوز لینک ثبت نام فعال نشده است.

 9. باسلام اگر دانشجوی ترم آخر کارشناسی (رشته های مربوطه ) باشیم میتونیم تو ازمون شرکت کنیم؟

  • با سلام، جزئیات دقیق این آزمون منتشر نشده است اما مطابق با سنوات گذشته شما می بایست مدرک فارغ التحصیلی داشته باشید.

 10. با سلام
  من کارت معافیت پزشکی دارم میتونم تو ازمون شرکت کنم؟

  • سلام ، وقتتون بخیر. بله می توانید در آزمون شرکت کنید و برای شما یک کمیسیون پزشکی تشکیل خواهد شد و اگر بیماری شما مشکلی در فرآیند کاری ایجاد نکند امکان همکاری وجود خواهد داشت.

 11. مهندس مکانیک هم میتونه تو آزمون استخدامی بانکها شرکت کنه ؟

مشاوره استخدامی پیج کنکور