تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

شرایط عمومی ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400
شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد هستند، می توانند با مطالعه این دفترچه از شرایط انتخاب رشته آگاهی یابند. دانشگاه آزاد همانند دانشگاه سراسری از فارغ التحصیلان ممتاز و استعدادهای برتر در مقطع دکتری به صورت بدون آزمون ثبت نام به عمل می آورد. شرایط مربوط به پذیرش این داوطلبان در دفترچه راهنمای انتخاب رشته ذکر شده است و متقاضیان فقط در صورت دارا بودن این شرایط مجاز به نام نویسی هستند.

در پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد، سهمیه ها بی تاثیر خواهند بود و ملاک پذیرش داوطلبان معدل و کسب نمره علمی قابل قبول در مصاحبه می باشد.

شرایط ثبت نام دوره بدون آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 1400

با توجه به آیین نامه مصوب، برای پذیرش دوره بدون آزمون دکتری تخصصی از بین استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز شرایط خاصی تعیین شده است. بر همین اساس، فقط داوطلبانی که دارای سهمیه استعداد درخشان دکتری 1400 هستند، می توانند با در نظر گرفتن شرایط زیر در این پذیرش شرکت نمایند.

 • حداقل معدل معیار داوطلبان استعدادهای درخشان برای رشته های دامپزشکی 17 و برای رشته های علوم انسانی 18/5 می باشد.
 • گزینش سایر رشته ها با رعایت شرایط و بر اساس حداقل معدل 17/5 و رتبه بندی متناسب با ظرفیت رشته ها صورت می گیرد.
 • حداقل نمره پایان نامه داوطلبان کلیه رشته ها باید 18/5 باشد.
 • علاقه مندان به شرکت در دوره بدون آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد باید رشته همنام و متجانس با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود را انتخاب نمایند.
 • متقاضیان می بایست دوره کارشناسی ارشد خود را حداکثر تا 6 نیمسال تحصیلی به پایان رسانده باشند.
 • داوطلبانی که دروس معادل سازی شده دارند، مجاز به ثبت نام در دوره بدون آزمون دکتری نیستند.
 • چنانچه داوطلبان بعد از احراز شرایط برای مصاحبه دعوت شده باشند، باید یک نسخه از فایل مقالات چاپ شده در مجلات علمی فارسی زبان یا غیر فارسی زبان را با فرمت اعلام شده در زمان زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 ارائه دهند.
 •  داوطلبان دوره بدون آزمون دانشگاه آزاد، در صورتی که دعوت به مصاحبه شوند باید یک نسخه از مقالات چاپ شده خود در مجلات ISI یا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان یا خارجی و ISC خود را با فرمت مشخص شده به گروه تخصصی مربوطه ارائه دهند.

چند نکته مهم

 • داوطلبان برای حضور در جلسه مصاحبه حتما باید اصل مدرک فارغ التحصیلی و کپی آن را با خود به همراه داشته باشند. علاوه بر آن به همراه داشتن اصل شناسنامه و یا کارت ملی الزامی است.
 • عنوان رشته فارغ التحصیلی، معدل و نمره پایان نامه از شروط اصلی برای گزینش داوطلبان در دوره بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد محسوب می شوند. لذا شرکت کنندگان باید از ارائه اطلاعات نادرست خودداری نمایند، چرا که با متخلفان مطابق قوانین برخورد خواهد شد.
 • متقاضیان آقا که مشمول خدمت وظیفه هستند، می بایست دارای شرایط ذکر شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 باشند.

یکی از انواع شیوه های پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد، جذب بر اساس معدل و امتیازات کسب شده در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 می باشد. در حقیقت داوطلبان دارای سهمیه استعداد درخشان دکتری 1400 از طریق ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 می توانند تحصیلات خود در مقطع دکتری تخصصی را آغاز نمایند. اطلاع از این روش پذیرش با مطالعه دستورالعمل ها و دفترچه ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 امکان پذیر می باشد. بنابراین لازم است که متقاضیان با آشنایی کامل نسبت به شرایط هر واحد دانشگاهی برای ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند. جهت کسب آگاهی دقیق از امور مربوط به این حوزه بر روی لینک های موجود در مقاله کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 1400 برای ثبت نام باید دارای چه نمره پایان نامه ای باشند؟

حداقل نمره پایان نامه ای که متقاضیان واجد شرایط کلیه رشته ها برای ثبت نام در دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد باید داشته باشند 18/5 است.

2- برای شرکت در پذیرش دکتری با سهمیه استعداد درخشان دانشگاه آزاد، دارا بودن چه معدلی برای رشته های علوم انسانی ملاک است؟

داشتن حداقل معدل 18/5 برای داوطلبان رشته های علوم انسانی الزامی است.

3- گزینش متقاضیان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد رشته های دامپزشکی بر اساس چه معدلی انجام می شود؟

حداقل معدل لازم برای پذیرش در رشته های این گروه، 18/5 می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر

 1. سلام افرادی که ترم اخر ارشد هستند و درحال نگارش پایان نامه هستند و تا مرداد دفاع خواهند کرد می توانند اقدام به ثبت نام کنند

 2. سلام من ریز نمرات تایید شده ندارم .چیکار کنم؟

 3. سلام. زمان ثبت نام دکتری ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد بدون کنکور چه موقع است؟ با ثبت نام کنکور یکیه؟
  ممنون

  • با سلام و وقت بخیر، پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری وجود ندارد، لازم به ذکر است در صورتی که شما شرایط استعداد درخشان را داشته باشید، می توانید نسبت به ثبت نام خود در بازه زمانی مشخص شده اقدام نمایید.

دریافت مشاوره پیج دکتری