چهارشنبه , ۵ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

شرایط عمومی ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99
شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد هستند، می توانند با مطالعه این دفترچه نسبت به شرایط انتخاب رشته آگاهی یابند.

دانشگاه آزاد در مقطع دکتری از فارغ التحصیلان ممتاز و استعدادهای برتر به صورت بدون آزمون ثبت نام به عمل می آورد. شرایط مربوط به پذیرش این داوطلبان در دفترچه راهنمای انتخاب رشته ذکر شده است که متقاضیان فقط در صورت دارا بودن این شرایط مجاز به نام نویسی هستند.

در پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد، سهمیه ها بی تاثیر خواهند بود و ملاک پذیرش داوطلبان معدل و کسب نمره علمی قابل قبول در مصاحبه می باشد.

شرایط ثبت نام دوره بدون آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 99

با توجه به آیین نامه مصوب برای پذیرش دوره بدون آزمون دکتری تخصصی از بین استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز، شرایط خاصی اتخاذ گردیده تا فقط داوطلبان واجد شرایط بتوانند از این تسهیلات برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته های ارائه شده دانشگاه آزاد استفاده کنند. شرایط ثبت نام بدون آزمون به شرح زیر می باشد.

 • حداقل معدل معیار برای داوطلبان استعدادهای درخشان برای رشته های دامپزشکی 17 و برای رشته های علوم انسانی 18/5 می باشد.
 • گزینش سایر رشته ها با رعایت شرایط و بر اساس حداقل معدل 17/5 و رتبه بندی متناسب با ظرفیت رشته ها صورت می گیرد.
 • حداقل نمره پایان نامه داوطلبان کلیه رشته ها باید 18/5 باشد.
 • علاقمندان به شرکت در دوره بدون آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد باید رشته همنام و متجانس با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود را انتخاب نمایند.
 • متقاضیان باید دوره کارشناسی ارشد خود را حداکثر تا 6 نیمسال تحصیلی به پایان رسانده باشند.
 • داوطلبانی که دروس معادل سازی شده دارند، مجاز به ثبت نام در دوره بدون آزمون دکتری نمی باشند.
 • چنانچه داوطلبان بعد از احراز شرایط برای مصاحبه دعوت شده باشند باید یک نسخه از فایل مقالات چاپ شده در مجلات علمی فارسی زبان یا غیر فارسی زبان را با فرمت اعلام شده در زمان زمان مصاحبه ارائه دهند.
 •  داوطلبان دوره بدون آزمون دانشگاه آزاد، در صورتی که دعوت به مصاحبه شوند باید یک نسخه از مقالات چاپ شده خود در مجلات ISI یا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان یا خارجی و ISC خود را با فرمت مشخص شده به گروه تخصصی مربوطه ارائه دهند.

در سال 99 واحد های بین المللی کیش و ارس در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی به جذب دانشجو بر مبنای شیوه نامه و مصاحبه مجازی می پردازد. در آزمون شفاهی (مصاحبه مجازی) واحدهای نام برده، سوالات تخصصی مطرح می گردد. برای دریافت جزئیات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره تماس بگیرید.

چند نکته مهم

 • متقاضیان برای ثبت نام در دوره بدون آزمون دکتری باید از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند و همچنین رشته متجانس و همنام با رشته خود را انتخاب نمایند.
 • داوطلبان برای حضور در جلسه مصاحبه حتما باید اصل مدرک فارغ التحصیلی و کپی آن را با خود به همراه داشته باشند. علاوه بر آن به همراه داشتن اصل شناسنامه و یا کارت ملی در روز مصاحبه الزامی است.
 • عنوان رشته فارغ التحصیلی، معدل و نمره پایان نامه از شروط اصلی برای گزینش داوطلبان در دوره بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد محسوب می شوند لذا شرکت کنندگان باید از ارائه اطلاعات نادرست خودداری نمایند چراکه با متخلفان مطابق قوانین برخورد خواهد شد.
 • متقاضیان آقا که مشمول خدمت وظیفه هستند باید دارای شرایط ذکر شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد باشند.

یکی از انواع پذیرش دانشجوی دانشگاه آزاد، شیوه جذب بر اساس معدل و امتیازات کسب شده در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 می باشد. در حقیقت داوطلبان استعداد درخشان از طریق ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 می توانند تحصیلات خود در مقاطع ارشد و دکتری تخصصی را آغاز نمایند. اطلاع از این روش پذیرش با مطالعه دستورالعمل ها و دفترچه ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 امکان پذیر می باشد و لازم است که متقاضیان با آشنایی کامل نسبت به شرایط هر واحد دانشگاهی برای ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند. جهت کسب آگاهی دقیق از امور مربوط به این حوزه بر روی لینک های این مقاله کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد برای ثبت نام باید دارای چه نمره پایان نامه ای باشند؟

حداقل نمره پایان نامه ای که متقاضیان واجد شرایط کلیه رشته ها برای ثبت نام در دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد باید داشته باشند 18/5 است.

2- واحد بین المللی کیش از چه طریقی اقدام به پذیرش داوطلبان در مقطع دکتری به صورت بدون آزمون می نماید؟

جذب دانشجو در این واحد بر مبنای شیوه نامه، مصاحبه و آزمون داخلی صورت می گیرد.

3- گزینش متقاضیان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد بر اساس چه معدلی انجام می شود؟

حداقل معدل لازم برای پذیرش رشته های علوم انسانی 18/5 می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره