تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400
شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور به دلیل مزایایی که دارد بسیار مورد توجه داوطلبان قرار گرفته است. برای آشنایی بیشتر با سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور لازم است بگوییم که امکان تحصیل به صورت همزمان با سایر دانشگاه­ ها، شهریه کمتر نسبت به برخی دانشگاه های دیگر اعم از دانشگاه­ های غیرانتفاعی و آزاد، نداشتن محدودیت در انتخاب رشته تحصیلی، اجباری نبودن حضور در کلاس و برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت هماهنگ و کشوری، این دانشگاه را به انتخابی مناسب برای داوطلبان علاقه مند به تحصیلات دانشگاهی تبدیل کرده است. در این مطلب قصد داریم به بیان ضوابط و مقرراتی که متقاضیان می بایست جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و یا با آزمون آن در نظر داشته باشند، بپردازیم.

رشته های بدون کنکور ارائه شده در دانشگاه پیام نور متعلق به مقطع کارشناسی پیوسته می باشند.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه پیام نور از دو روش با آزمون و بدون آزمون، به پذیرش داوطلبان و علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ها می پردازند. متقاضیانی که قصد دارند در رشته های با آزمون پیام نور شرکت کنند، می بایست از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام کنکور سراسری اقدام نمایند. در واقع این دسته از داوطلبان نیاز به شرکت در آزمون مجزایی ندارند. از همین رو، ضوابطی که در خصوص نام نویسی در دانشگاه پیام نور تعیین شده اند، همان شرایط ثبت نام کنکور سراسری می باشند.

بخشی از دفترچه ثبت نام کنکور به بیان شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش در دوره های روزانه و غیر روزانه دانشگاه سراسری پرداخته است. ضوابطی که در فهرست زیر عنوان شده اند، از آن جایی که بین متقاضیان ثبت نام با کنکور و بدون کنکور پیام نور مشترک هستند، عمومی خوانده می شوند.

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن عداوت (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران (در صورتی که داوطلب سابقه احراز دشمنی
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی دانشگاه پیام نور 1400

برخلاف شرایط عمومی که در هر دو پذیرش دانشگاه پیام نور بین داوطلبان یکسان بود، شرایط اختصاصی ثبت نام با کنکور و بدون کنکور این دانشگاه دارای میزانی تفاوت با یکدیگر می باشند. متقاضیان برای اطلاع از شرایط اختصاصی لازم در پذیرش با آزمون دانشگاه پیام نور، می بایست به دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور مراجعه نمایند. اما با توجه به این که ثبت نام بدون آزمون پیام نور در دو نوبت مهر و بهمن انجام می گیرد، سازمان سنجش آموزش کشور در هر یک از نیمسال های تحصیلی اول و دوم، دو دفترچه مجزا منتشر کرده و در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

شرکت کنندگان با بررسی این دفترچه ها نسبت به ضوابط موجود آگاهی یافته و از انطباق آن با وضعیت خود اطمینان حاصل می کنند. سپس در صورت احراز کلیه شرایط، جهت انجام فرآیند ثبت نام خود اقدام می نمایند.

شرایط اختصاصی

 • متقاضیان می بایبست دارای گواهینامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی / ترمی واحدی) یا دیپلم نظام آموزش جدید (3 – 3 – 6) در شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش) به شرط اخذ مدرک حداکثر تا 31 شهریور 1400 یا دیپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (مشروط به دریافت تا تاریخ 30 بهمن 1400 باشند.
 • داوطلبان نباید دانشجوی دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باشند.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه (در صورت عدم وجود مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان آقا) مجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 1400 بدون انصراف از تحصیل می باشند. (این دسته از شرکت کنندگان می بایست در صورت قبولی در آزمون، از رشته محل قبلی خود انصراف قطعی دهند و گواهی آن را به واحد دانشگاهی جدید ارائه نمایند. (این متقاضیان، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.)
 • داوطلبانی که در مقطع کاردانی در حال تحصیل می باشند، جهت ثبت نام در آمون، نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
 • شرکت کنندگان نباید تعهد به خدمت به هیچ یک از ارگان ها یا دستگاه هایی اجرایی، تعهدات سهمیه بومی یا سهمیه مناطق محروم داشته باشند.
 • متقاضیان آقا نباید از نظر سازمان نظام وظیفه، منع تحصیل داشته باشند.

شرایط اختصاصی

متقاضیانی که قصد دارند در پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای سال 1400 اقدام کنند، می بایست دارای شرایط زیر باشند.

 1. دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 2. دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.
 3. هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

داوطلبانی که علاقه به شرکت در آزمون سراسری ندارند، می توانند به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور پرداخته و با لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور آشنا شوند. چنانچه از دارا بودن تمامی شرایط فوق اطمینان حاصل کردند، می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدامات مربوط به پذیرش خود در هر یک از نیمسال های مورد نظر را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 در چه مقطعی ارائه می شوند؟

ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه در مقطع کارشناسی پیوسته انجام می شود.

2- آیا دانشجویان دوره روزانه سال 99 می توانند ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور را انجام دهند؟

خیر، این دسته از داوطلبان می بایست قبل از انجام ثبت نام نسبت به انصراف قطعی خود تا تاریخ مشخص شده اقدام نمایند.

3- داوطلبان پذیرفته شده دوره روزانه با آزمون و بدون آزمون سال 1400، مجاز به انتخاب رشته های دوره روزانه سال 1400 هستند؟

خیر، گزینش این دسته از متقاضیان صرفا در رشته های دوره های غیر روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انجام خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹۱ نظر

 1. سلام وقت بخیر رشته من تجربیه مدرک پیش دانشگاهی ندارم میتونم دانشگاه رشته علوم دامی یا و… ثبت نام کنم؟؟؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام و انتخاب رشته ی براساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۰، دانشجویان نظام قدیم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته می بایست مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشند.

 2. سلام خسته نباشید
  من امسال کنکور دادم و دانشگاه پیامنور قبول شدم ولی سه درس اختصاصی سال دوزادهم رو متاسفانه نتونستم شهریور پاس کنم
  ایا میتونم برای مهرماه برم دانشگاه یا نه؟؟

  • با سلام، شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کرده و وضعیت خود جهت ثبت نام را پیگیری نمایید.

 3. سلام رشته ای که میخوام تو پیام نور بخونم تو کارنامه سبز آخرین قبولی رتبش بهتر از من بوده یعنی من امکان ثبت نام تو این رشته ندارم؟؟؟

  • با سلام و درود، در صورتی که در کد رشته ای، رتبه داوطلب مساوی یا بهتر از آخرین رتبه قبولی باشد، مجاز به ثبت نام در آن کد رشته خواهد بود.

 4. فاطمه پیشینیان

  سلام من امسال دانشگاه پیام نور قبول شدم میخواستم بدونم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و اگه روزانه قبول شدم از این دانشگاا انصراف بدم؟

 5. سلام خسته نباشید.
  من امسال انتخاب رشته کردم براساس سوابق ولی هیچ رشته ای مجاز نشدم میخواستم بدونم میشه واسه ورودی مهر پیام نور ثبت نام کنم ؟

  • با سلام و درود، می توانید به صورت حضوری به دانشگاه پیام نور مورد نظر، مراجعه نموده تا در صورت موافقت ثبت نام شما انجام شود.

 6. سلام وقت بخیر
  با دیپلم فنی میشه پیام نور پذیرش بدون آزمون اش ثبت نام کرد؟

 7. سلام
  من بدون کنکور قبول شدم روانشناسی ولی مدرک پیش دانشگاهی دو تا درس رو نتونستم شهریور پاس کنم
  من میتونم ثبت نام کنم
  نمیخواهم از دست بدم و می‌خوام بخونم ولی پیش دانشگاهی رو این ترم نمیتونم بدم و باید بهمن ماه پاس کنم
  راهنمایی کنید

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت موافقت واحد دانشگاهی و ارائه تعهد مبنی بر ارائه مدرک پیش دانشگاهی، مجاز به ثبت نام خواهید بود.

 8. سلام،اگه کسی کنکور پیام نور قبول بشه ولی نره میتونه سال بعدش کنکور بده و انتخاب رشته دولتی انجام بده؟

  • با سلام، در صورتی که شما در دانشگاه های غیر روزانه قبولی کسب کنید، محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ و انتخاب رشته دوره های روزانه نخواهید داشت.

 9. با سلام
  من دیپلم انسانی هستم و دوره ی پیش دانشگاهی را نیز گذرانده ام.
  میخواهم برای کارشناسی در رشته ی آموزش زبان انگلیسی در دوره های فراگیر بدون کنکور شرکت کنم.
  چه اقداماتی لازم است انجام دهم‌؟

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، دوره های فراگیر پیام نور صرفا مختص به مقطع کارشناسی ارشد می باشند؛ لازم به ذکر است می توانید به صورت بدون کنکور در دانشگاه های آزاد، غیر انتفاعی و… در رشته مورد نظر تحصیل نمایید.

 10. سلام
  آیا با دیپلم فنی حرفه ای امکان ثبت نام در دوره های کاردانی و کارشناسی هست ؟

  • با سلام و درود، در صورت داشتن شرایط مناسب، مجاز به ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نور می باشید؛ لازم به ذکر است مقطع کاردانی در این دانشگاه ارائه نمی شود.

 11. سلام من با معدل کتبی ۱۶/۷۲ میتونم رشته های میدریت پیام نور یا غیر انتفاعی قبول بشم ؟؟

  • با سلام، برای قبولی در رشته ها براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کل و کتبی نهایی دیپلم شما، ظرفیت های رشته ی مد نظر و تعداد متقاضیان دخیل می باشد.

 12. اقا من یادم نبوده از زمان پذیرش دانشگاه پیام نور و ازاد گذشته ایا بازم میتونن دانشجو قبول کنن؟

 13. سلام من دانشجوی روزانه دانشگاه دولتی هستم و ترم پاییز فارق التحصیل میشوم آیا امکان ثبت نام در کنکور سراسری و ثبت نام در دانشگاه آزاد یا پیام نور وجود دارد و مجددا از معافیت از تحصیل برخوردار خواهم شد؟

  • با سلام و درود، مطابق با قوانین سازمان نظام وظیفه، آقایانی که دوره خدمت سربازی خود را نگذرانده اند، مجاز به تحصیل دوباره در مقطع قبلی نمی باشند.

 14. سلام بامدرک دیپلم علوم انسانی می‌شود به رشته مهندسی کامپیوتر پیام نور رفت؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام و انتخاب رشته ی براساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۰، با مدرک دیپلم علوم انسانی مجاز به انتخاب رشته از سایر گروه ها می باشید.

 15. سلام خسته نباشید من سال ۹۴ دیپلم معماری در مقطع کاردانش گرفتم و کاردانی و کارشناسی سال ۹۹ در دانشکده غیرانتفاعی گذراندم میخوام کارشناسی ارشد وارد دانشگاه پیام نور اردبیل بشم اما نمیدونم میتونم ثبت نام کنم یا نه لطفا راهنماییم کنید

  • با سلام، بله، شما می توانید در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی مورد نظر خود شرکت کرده و اقدام به انتخاب رشته های دانشگاه پیام نور نمایید.

 16. سلام من کنکور سراسری شرکت کردم و انتخاب رشته هم کردم و فقط کد رشته های روزانه رو وارد کردم نمیتونم از راه دیگه ای پیام نور ثبت نام کنم؟

  • با سلام، شما می بایست در فرم انتخاب رشته سراسری خود، کد رشته های مربوط به دانشگاه پیام نور را نیز انتخاب می کردید. در حال حاضر می توانید جهت بررسی وضعیت خود، از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

 17. سلام ببخشید من بومی بوشهر هستم و خرداد امسال دیپلم گرفتم میخوام دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی یه استان دیگه بخونم میشه؟ یا فقط خود بوشهر میتونم؟

 18. ممنون از سایت خوبتون. من انتخاب رشته کردم در بخش ثبت نام با آزمون برای رشته های بدون آزمون پیام نور. خواستم بدونم بعد از انتخاب رشته باید چکار کنم باید منتظر بمونم تا پذیرش انجام بشود؟

  • با سلام، پس از انجام انتخاب رشته ی دانشگاه های سوابق تحصیلی می بایست منتظر اعلام نتایج نهایی از طریق سایت سنجش باشید.

 19. سلام و خسته نباشید، من دارای مدرک کارشناسی ارشد هستم و فارغ التحصیل شدم. میخواستم ببینم میتونم در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی در یک رشته دیگه تحصیل کنم. مممون میشم راهنمایی کنید.

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام و انتخاب رشته ی براساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۰، در صورت نداشتن منع نظام وظیفه مجاز به ثبت نام می باشید.

 20. سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته ی آموزش ریاضی دانشگاه فرهنگیان هستم، آیا این امکان وجود داره که من در دانشگاه پیام نور مهندسی معماری رو به عنوان رشته ی دوم تحصیل کنم؟

 21. سلام وقت بخیر . ببخشید من تا ۳۱/۶/۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم از فرصت یکساله برای کنکور ارشد پیراپزشکی استفاده کردم میتونم دو ترم پیام نور یک رشته انتخاب کنم که سال بعد مجددا کنکور ارشد شرکت کنم؟

  • با سلام، در صورتی که شما خدمت سربازی نرفته باشید، معمولا فقط یک بار مجاز به انصراف و تحصیل مجدد می باشید. در صورتی که تا کنون از این شرایط استفاده نکرده اید، مجاز به اعمال آن می باشید.

 22. سلام من چهار سال پیش دیپلم فنی حرفه ای گرفتم الان میتونم پیام نور بدون کنکور شرکت کنم؟ لطفا جواب بدین

  • با سلام، اگر مدرک دیپلم شما نظام جدید (۳-۳-۶) نباشد، با داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه های پیام نور می باشید.

 23. با سلام. من در سال ۹۷ از ارشد دانشگاه دولتی قبول شدم و خوندم و در سال ۹۸ بدون انصراف از ارشد به کنکور سراسری شرکت کردم و یک رشته از دانشگاه پیام نور انتخاب کردم و اونم خوندم و یک سال هردو را همزمان خوندمارشد و هردوی کنکور بود الان ارشد سال قبل تموم کردم ولی پیام نور هنوز میخونم . این کار اشکالی وجود داره؟ اگه اشکال هست در آخر چطور میشه؟

  • با سلام، در صورتی که شما خدمت سربازی نرفته باشید، مجاز به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی و تحصیل هم زمان نمی باشید.

 24. سلام ببخشید اگه حین ثبت نام علاقمندی به رشته دانشگاه پیام نور رو گزینه خیر بزنیم ،می تونم تو انتخاب رشته پیامنور با سوابق تحصیلی رو بزنیم

  • با سلام، در صورتی که در زمان ثبت نام به گزینش رشته های دانشگاه پیام نور اعلام علاقه مندی نکرده باشید، می توانید زمان انتخاب رشته اقدام به علاقه مندی و انتخاب رشته این دانشگاه نمایید.

 25. سلام من ۸مهر معافیت تحصیلی تموم میشه سال دوم کنکور میدم با ثبت نام در پیام نور میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم

 26. سلام
  من دیپلم نظام قدیم رشته انسانی دارم
  پیش دانشگاهی ندارم
  میتوانم بدون ازمون دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟

 27. سلام امکان داره یکی از رشته های بدون کنکور ثبت نام کنم و بعد پایان ترم اول مدرک دیپلم رو بیارم

  • با سلام،شما باید تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شده باشید تا مجاز به ثبت نام در دانشگاه شوید؛ همچنین می توانید برای اطلاع از وضعیت خود، به دانشگاه مراجعه کنید.

 28. ابوالفضل عابدینی

  سلام من رشته فنی حرفه‌ایی هستم ۲سال دیگه دیپلم میگیرم. میخواستم ببینم وقتی دیپلم گرفتم میتونم تو دانشگاه پیام نور بدون کنکور در یکی از رشته های مهندسی که بدون کنکور ارائه میشه، تحصیل کنم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام و انتخاب رشته ی براساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۰، دانش آموزان نظام جدید مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته های سایر گروه های آموزشی می باشند.

 29. سلام منسوالم اینه اگه من در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نورمدرک بگیرم ایا میتونم در کارشناسی ارشد در صورت قبولی در کنکور در دانشگاه ملی ثبت نام کنم یاحتما باید در پیام نور ادامه تحصیل بدم؟

 30. سلام ، بنده مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیم تحربی هست ، آیا در رشته های بدون کنکور پیام نور که مرتبط به گروه ریاضی و یا علوم انسانی هم هست میتونم ثبت نام کنم یا خیر ؟ تشکر

  • با سلام، شما با مدرک دیپلم رشته تجربی، مجاز به انتخاب رشته های گروه ریاضی و انسانی به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی می باشید و محدودیتی نخواهید داشت.

 31. سلام ،ایا دانشگاه پیام نور در رشته حقوق در مقطع کاردانی پذیرش دانشجو داره؟
  یعنی امسال که کنکورسراسری انسانی شرکت کردیم میتونیم با ازمون یا بدون ازمون در مقطع کاردانی رشته حقوق دانشگاه پیام نور شرکت کنیم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • با سلام، مقطع کاردانی در دانشگاه های پیام نور ارائه نمی شود؛ شما می توانید در مقطع کارشناسی پیوسته این دانشگاه اقدام به ثبت نام کنید.

 32. سلام و وقت بخیر
  امکانش هست با دیپلم فنی حرفه ای، در رشته های بدون آزمون
  رشته هایی از گروه انسانی و تجربی انتخاب رشته کنم؟؟؟؟

  • با سلام، در صورتی که مدرک دیپلم شما، نظام جدید (۳-۳-۶) باشد، محدودیتی جهت انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی نخواهید داشت.

 33. با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی حقوق ثبتی از دانشگاه علمی کاربردی با معدل بالای ۱۸
  آیا میتونم در دانشگاه پیام نور بدون آزمون برا کارشناسی ارشد ثبت نام کنم
  سپاس

 34. سلام ببخشید میخواسم بدونم با دیپلم نظام جدید کاردانش میتونم رشته های علوم انسانی پیام نور ثبت نام کنم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام و انتخاب رشته ی براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، دانش آموزان نظام جدید رشته های کار دانش و فنی حرفه ای مجاز به انتخاب رشته از سایر گروه ها می باشند.

 35. سلام چطوری میتانم روزانه دانشگاه پیام نور حقوق بیارم بدون کنکور؟

  • سلام و وقت بخیر، در زمان شروع ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور، میتوانید ثبت نام خود را در سایت sanjesh.org انجام دهید.

 36. سلام ببخشید می خواستم ببینم من رشته ام شبکه و نرم افزار است و سال آخر هنرستان ام و می خوام ببینم دانشگاه های غیرانتفاعی می تونم بدون کنکور ثبت نام کنم یا خیر ؟

  • با سلام و درود، در صورت داشتن مدرک دیپلم نظام جدید محدودیتی جهت ثبت نام در رشته های مختلف در پذیرش براساس سوابق تحصیلی برای شما وجود ندارد.

 37. باسلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی دانشگاه سراسری رشته ی مهندسی برق ورودی روزانه سال ۹۸ بودم اسفند ماه سال ۹۹ انصراف دادم از رشته م . میتونم واسه مهر ماه ۱۴۰۰ دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ? بخاطر انصراف ایا محدویتی دارم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، با توجه به شرایط ذکر شده محدودیتی از بابت ثبت نام برای شما وجود ندارد.

 38. سلام روزتون بخیر
  من دیپلم فنی حرفه ای دارم و دانشگاه علمی کاربردی تا مقطع کاردانی خوندم و بعد ۱۰ سال مدرکم دست دانشگاه هست و هنوز نگرفتمش
  میخواستم بدونم میتونم با مدرک کاردانی وارد دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور شم؟ و اینکه مدرک کاردانی برای ثبت نام کفایت میکنه یا دیپلم هم لازمه؟ و با عرض پوزش سوال دیگه هم دارم و اونم اینه که واحد های عمومی که در کاردانی پاس کردم در دانشگاه پیام نور قابل حذف هستن یا باید همه واحد ها بردارم؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • با سلام و وقت بخیر، شما با داشتن مدرک دیپلم و معادل سازی مدرک کاردانی، مجاز به شرکت در دانشگاه های پیام نور براساس سوابق تحصیلی، برای مقطع کارشناسی پیوسته می باشید.

 39. سلام
  من بومی تهران هستم ، اما میخوام برم یزد ، میتونم دانشگاه پیام نور یزد رو در انتخاب رشته بدون کنکور انتخاب کنم ؟ یا مجاز نیست ،احتمال قبولی وجود دارد؟!

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، محدودیتی از بابت انتخاب رشته در سایر استان ها برای شما وجود ندارد.

 40. با سلام
  من دیپلم نظام قدیم در رشته انسانی دارم
  و فوق دیپلم نگرفتم
  چطور میتونم در دانشگاه پیام نور ثبت‌نام کنم ؟
  به صورت غیر حضوری میخوام بخونم

  • با سلام، در صورتی که شما مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید، مجاز به ثبت نام در دانشگاه های پیام نور می باشید.

 41. سلام مجدد میشه بدون کنکور ثبت نام کنم ؟

 42. سلام وقتتون بخیر
  من الان رشته فنی حرفه ای میخونم و دیپلمم تموم میشه امسال خواستم ببینم میتونم تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم
  و شهریه دانشگاه چقدر هست

  • با سلام و درود، داوطلبان دارای مدرک دیپلم نظام جدید محدودیتی جهت ثبت نام در رشته های ارائه شده در دانشگاه پیام نور برای شما وجود ندارد.

 43. سلام واحترام
  من مدرسه شبانه رشته گرافیک درس میخونم وشهریور دیپلم میگیرم خواستم بدونم میتونم پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۰رشته حقوق بخونم لطفا اگر مقدوره راهنمایی کنید معدلم هم بالای ۱۸هست

  • با سلام و درود، در صورت دارا بودن مدرک دیپلم نظام جدید یا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی تا ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ مجاز به ثبت نام خواهید بود.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره