سه شنبه , ۱ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد

زمان، نحوه و شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد 97

شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله به دو طریق ثبت نام با آزمون و ثبت نام بدون آزمون برای پذیرش داوطلبان اقدام می نماید و متقاضیان برای ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد می بایست در بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود درکنکور سراسری اقدام نمایند.به دلیل ارائه رشته های جذاب و پر طرفدار تعداد پذیرش داوطلبان از طریق رشته های بدون آزمون بسیار بیشتر از رشته های با آزمون دانشگاه آزاد می باشد.ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق سامانه معاونت و پذیرش دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد که زمان ثبت نام برای ورودی های مهر ماه از نیمه دوم مرداد ماه و زمان ثبت نام برای ورودی های بهمن ماه در اواسط آبان ماه خواهد بود.در ادامه مطلب به بررسی زمان ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه آزاد،شرایط ، زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون آزمون کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد ،زمان اعلام نتایج ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد پرداخته ایم.

زمان ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه آزاد 97

با وجود اینکه اکثر رشته های دانشگاه آزاد بدون آزمون هستند اما تحصیل در رشته های پرطرفداری مانند پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی و همچنین برخی از رشته های پیراپزشکی و دیگر رشته های پرطرفدار از طریق شرکت و ثبت نام کنکور سراسری صورت می گیرد.داوطلبان برای ثبت نام در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد می بایست در بهمن ماه از طریق سایت سنجش نسبت به  ثبت نام کنکور سراسری اقدام نمایند.آزمون دانشگاه آزاد همزمان با کنکور سراسری به صورت یکسان برگزار می شود اما ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه آزاد طبق روال سال قبل در بهمن ماه به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به همراه دریافت کارت اعتباری صورت می گیرد.آزمون سراسری در تیرماه برگزار می شود و در مرداد ماه نتایج اولیه و در شهریور ماه شاهد اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد خواهیم بود.

زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 97

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاددر دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد و نحوه  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  به صورت اینترنتی خواهد بود. برای ثبت نام اولیه دانشگاه بدون کنکور نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نخواهد بود.توجه داشته باشید که اولین رشته شما به منزله قبولی در همان رشته خواهد بود البته در صورت داشتن ظرفیت رشته مورد نظر.بنابراین درصورت داشتن ظرفیت رشته مورد نظر این اطمینان را داشته باشید که در همان رشته انتخابی مورد نظر پذیرفته خواهید شد.برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته رشته انتخابی می بایست مرتبط با رشته ای که در آن دیپلم گرفته اید باشد. بنابراین با در نظر گرفتن محدودیت های موجود در انتخاب رشته دست به انتخاب رشته بزنید.اما متقاضیانی که قصد ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد را دارند می توانند بدون در نظر گرفتن رشته خود در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی انتخاب رشته نمایند.

شرایط ثبت نام رشته های بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد 97

داوطلبان در 2 نوبت مهر و بهمن ماه می توانند نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نمایند.نحوه  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  در مقطع کاردانی به صورت اینترنتی است و متقاضیان می بایست به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و پس از تکمیل ثبت نام رسید مربوط به ثبت نام خود را دریافت نمایند و در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با دارا بودن دیگر مدارک به صورت حضوری جهت تکمیل ثبت نام نهایی به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند.شرکت در کنکور سراسری از شرایط ثبت نام نخواهد بود. مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد در ارائه تعداد رشته ها می باشد یعنی  لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد دارای تنوع کمتری نسبت به رشته های با آزمون هستند.معدل در دانشگاه آزاد ملاک قبولی داوطلبان در ثبت نام بدون کنکور در مقطع کاردانی نخواهد بود. از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد، دارا بودن مدرک دیپلم  و از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی خواهد بود.

شرایط ثبت نام رشته های بدون آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد 97

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود و ورودی های مهر ماه می بایست در اواخر مرداد ماه برای ثبت نام خود اقدام نمایند و ورودی های بهمن ماه می بایست در آذر ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و داوطلبان می بایست به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و پس از تکمیل ثبت نام پرینت مربوط به تکمیل ثبت نام را دریافت نمایند و در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با دارا بودن دیگر مدارک برای ثبت نام به صورت حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند.مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد هم به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود .البته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر است.دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می باشد.با کلیک بر روی لینک می توانید از زمان و شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مطلع شوید.

زمان اعلام نتایج ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 97

در رابطه با زمان اعلام نتایج ثبت نام  رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد  باید بگوییم که زمان شروع کلاس ها با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود به زمان ثبت نام متقاضیان در نوبت مهر و یا بهمن ماه  و دانشگاه مربوطه بستگی دارد.بنابراین متقاضیان پس از ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه نیز می بایست ضمن همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور جهت ثبت نام حضوری به دانشگاه مربوطه نیز مراجعه نمایند. پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته از زمان دقیق اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مطلع شوید و یا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید.برای اطلاع از  میزان شهریه دانشگاه آزاد 96 ، شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد ، ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۹ نظر

 1. سلام.دانشگاه آزاد برای رشته پزشکی هم ورودی بهمن قبول میکنه؟

  • با سلام
   پذیرش در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی دانشگاه ازاد صرفا از طریق کنکور سراسری صورت میگیرد بنابراین پذیرش دیگری در طول سال تحصیلی وجود ندارد.پذیرفته شدگان ازمون سراسری با توجه به تصمیم دانشگاه پذیرفته شده و امکانات اموزشی ان ممکن است ورودی مهر یا بهمن ماه باشند؛که این موضوع در بدو ثبت نام دانشجویان اطلاع رسانی میشود.

 2. این شماره هایی که دادید هرچقدر زنگ میزنیم میگه اشتباهه.

  • سلام شماره تماس ها را بدون کد وارد کنید. از در شهرهای به جز تهران هستید ممکن است شماره تماس ها از طرف مخابرات استان شما مسدود شده باشد. میتوانید برای پیگیری به مخابرات استان خود مراجعه نمایید. در صورت تمایل میتوانید از بسته های تخفیف مشاوره سایت استفاده نمایید

 3. سلام من دیپلم نقشه کشی صنعتی دارم والان میخام مهندسی مکانیک بخونم آیا میتونم از همین مهر برم سر کلاس؟

 4. سلام من دانشگاه آزاد تهران شرق قبول شدم. الان که دوباره سایت برای ثبت نام باز شد ثبت نام کردم احتمالش هست ازاد تهران مرکز قبول بشم؟ زمان اعلام نتایج کیه؟

 5. ببخشید یعنی نمیشه حضوری ثبت نام کرد آخه من اینترنتی ثبت نام نکردم در رشته های بدون ازمون

  • با سلام.
   معمولا در واحد های دانشگاهی در صورتی که ثبت نام اینترنتی انجام ندهید، با پذیرش صرفا حضوری موافقت صورت نمیگیرد، اما شما میتوانید با مراجعه حضوری شانس پذیرش خود را امتحان کنید.

 6. سلام ثبت نام اولیه ی دانشگاه آزاد برای رشته های بدون کنکور دوباره تمدید میشه؟

  • با سلام . ثبت نام اولیه دانشگاه های آزاد بدون کنکور به اتمام رسیده و با توجه به اطلاعیه ها ثبت نام بعدی برای نیمسال دوم خواهد بود .

 7. ببخشید من کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم و تهران شرق قبول شدم اما میخوام بهمن ماه وارد دانشگاه بشم چیکار باید کنم؟

  • با سلام.
   شما میتوانید در صورت اعلام ظرفیت و جهت تکمیل ظرفیت در بهمن ماه مجدد ثبت نام اینترنتی انجام دهید.

 8. با سلام. ببخشید اگر در کنکور سراسری یک رشته با آزمون روزانه دانشگاه دولتی قبول شویم ولی ثبت نام نکنیم می توان سال بعد در همان رشته ثبت نام کرد بدون کنکور مجدد؟؟ ممنون

  • با سلام . خیر امکان انجام همچنین چپزی غیر ممکن میباشد و اگر شما در رشته ای و در دانشگاهی روزانه قبول شوید و نروید شما سال بعد از دانشگاه های روزانه محروم خواهید بود .

 9. سلام من دانشگاه تهران غرب قبول شدم هنگام ثبت نام اینترنتی تصویر اخرین مدرک تحصیلی را میخواهد…منظور مدرک دیپلم هست یا پیش دانشگاهی؟

 10. سلام خسته نباشید خواستم بدونم کسایی که مدرک پیش دانشگاهیشونو خرداد گرفتن هم میتونن ترم بهمن ثبت نام کنن؟ یا حتما باید ورودی مهر ثبت نام کنیم و بعدش اعلام کنیم که از ترم بهمن میریم

  • با سلام
   شما میتوانیید هم برای رشته ها و دانشگاه های ورودی مهرماه و هم برای ورودی بهمن ماه پذیرش میکنند، ثبت نام نمایید.

 11. سلام میخاسم بدونم با معدل کتبیه دیپلم ١۵/۴٠میتونم با پذیرش سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد تو رشته حقوق قبول شم؟

  • با سلام،از انجا که دانشگاه آزاد براساس سوابق تحصیلی پذیرش می کند.و معدل شما برای پذیرش محاسبه خواهد شد. اما در نظر بگیرید علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطبان و ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود.

 12. سلام.ببخشید من برای ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد سهوا به جای گواهی موقت پیش دانشگاهی،گواهی موقت دیپلم رو اسکن کردم.مشکلی پیش میاد؟

 13. سلام من استرس گرفتم نکنه اسمم وارد سایت نشده باشه، اگه کد پیگیری داشته باشیم یعنی وارد سایت شده؟

  • باسلام.پس از درج تمامی اطلاعات شخصی در پایان ثبت نام در سایت دانشگاه آزاد اگر توانستید کد پیگیری خود را دریافت کنید می توانید اطمینان حاصل کنید که ثبت نام شما بصورت کامل انجام شده است و جای هیچ نگرانی نیست.

 14. من امسال کنکور دادم برای رشته معماری انتخاب رشته کردم رتبه م ۲۷ هزاره گفتن که به احتمال زیاد قبول میشی و ورودی مهر ماه میشی من بخوام از بهمن ماه بیام نمیشه اصلا؟؟میخوام ورودی بهمن باشم

  • با سلام . شما در صورت ورود در بهمن ماه باید به دانشگاه قبولی خود مراجعه نمایید و درخواست اینکه شما را در ورودی بهمن ماه ثبت نام نمایند اقدام نمایید .

 15. سلام من یکی از کتاب پیش رو پاس نکردم امسال میخوام دانشگاه برم میشه که دانشگاه مرخصی نگیرم وادامه بدم ترم اولو بعد دی ماه امتحان بدم درسی رو که پاس نکردم .بعد خواستم بدونم شرایط این پاس امتحان در دانشگاه غیر انتفاعی وازاد چیه ؟خیلی ممنونم

 16. سلام خسته نباشید
  از کجا بدونیم کدوم واحد دانشگاه آزاد در رشته ای قوی تر هست؟
  مثلا در انتخاب رشته های علوم پایه تهران مثل زیست یا شیمی چهار تا انتخاب هست..میدونم علوم تخقیقات بهترین واحد آزاد هست ولی بین تهران مرکز و جنوب و واحد علوم پزشکی اولویت رو چطور باید انتخاب کرد ؟
  خیلی ممنون

 17. سلام اگه من دانشگاه آزاد قبول بشم بعدش قبول کنن ک مدرک پیش رو بعد از دی ماه ارائه بدم آیا امتحانات پیش دانشگاهی که توی دی ماه برگزار میشه با امتحانات ترم اول دانشگاه تداخل پیدا میکنه.؟و اگه یه شهر دور قبول بشم میتونم به امتحانات پیش برسم؟ لطفا راهنمایی کنید

 18. سلام من دیپلم کاردانش هستم میخوام تربیت بدنی کاردانی ناپیوسته شرکت کنم ولی تو لیست رشته ها نیست چیکار کنم

  • سلام شما باتوجه به لیست رشته ها و دانشگاه های ارائه دهنده میتوانید ثبت نام انجام بدهید و در صورت ارائه نشدن رشته ی مورد نظر باید تا نیم سال آینده صبر کنید.

 19. سلام من چندتا از کتاب های پیش رو پاس نکردم اگه دانشگاه آزاد قبول بشم میتونم یه ترم مرخصی بگیرم بعد دی ماه پاس کنم؟ لطفا جواب بدین ممنون

  • با سلام. شما باید در صورت قبول شدن در دانشگاه آزاد جهت ارائه مدرک پیش دانشگاهی با دانشگاه صحبت کنبد، معمولا برای مرخصی در ترم اول موافقت صورت نمیگرد، پیشنهاد میشود در صورت قبول کردن دانشگاه تا تاریخ دی ماه مبلغی رو به عنوان ضمانت ارائه مدرک پیش دانشگاهی خود پرداخت کنید.

   • اونوقت اگه زمان امتحانات دی ماه با هم تداخل پیدا کردن چیکار کنم ؟

    • با سلام . لطفا سوال خود را با جزییات و اطلاعات کامل تری بیان نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی کنیم .

    • منظورم این هستش که زمان امتحانات پیش دانشگاهی که توی دی ماه برگزار میشه با امتحانات ترم اول دانشگاه تداخل پیدا میکنه؟در این صورت من چیکار کنم؟

 20. سلام. من چندتا از کتاب های پیش رو پاس نکردم اگه دانشگاه آزاد قبول بشم میتونم یه ترم مرخصی بگیرم بعد دی ماه پاس کنم ؟لطفا جواب بدین ممنون

  • باسلام،معمولا دانشگاه ازاد ترم اول مرخصی صورت نمی گیرد ولی شما میتوانیدبا دانشگاه مربوطه هماهنگی لازم راانجام دهید درصورت موافقت ترم اول را با ضمانت مرخصی بگیرید.

 21. سلام. من پارسال رشته پرستاری دانشگاه آزاد نیم سال دوم قبول شدم و ثبت نام و انتخاب واحد کردم ولی چون از شهر خودمون دور بود خانواده ام اجازه ندادن برم، واصلا سر کلاسا و امتحانا نرفتم، امسال کنکور ۹۷شرکت کردم ، الان با اینکه از اون دانشگاه انصراف ندادم ، مجازم انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنم و دوباره رشته پرستاری بیارم یا باید انصراف میدام؟؟؟ اگه سریع پاسخ بدید ممنون میشم خیلی واجبه، الان خیییلی استرس دارم

  • باسلام.اگر مدارک شما مانند مدرک دیپلم،پیش دانشگاهی و…. در دانشگاه آزادی که سال گذشته ثبت نام کرد اید باشد شما صرفا جهت آزاد کردن مدارک خود مجبور به انصراف و پرداخت جریمه هستید اما اگر مدارکی تحویل نداده باشید هیچ نیازی به انصراف نیست و شما می توانید امسال در دانشگاه آزاد به راحتی ثبت نام و انتخاب رشته کنید اما اگر نیاز به انصراف بود شما می توانید پس از اینکه قبولی شما در دانشگاه آزاد امسال،مسجل و قطعی شد از دانشگاه سال پیش انصراف دهید.

 22. سلام .من دانشجویه دانشگاه ازاد هستم سوالم اینه که با توجه به اینکه من کنکور ۹۷ شرکت کردم و قبول شدم میتونم در ازاد هم شرکت کنم ؟؟ واگه اره .من در هنگام. شرکت در کنکور سراسری کارت اعتباری انتخاب رسته ازاد رو نگرفتم میتونم بگیرم در هنگام انتخاب رشته؟؟من ژنتیکم میخام اتاق عمل بزمم دروسی مثل بیوشیمی و عمومی تطبیق میخوره به دانشگاه ازاد ؟؟با هزینه با بدون هزینه میشه تطبیق؟؟؟ لطفا لطفا لطفا جواب بدین من اصلا مشاوره ای ندارم و سر در گم شدم .خواهش میکمم

  • باسلام.با توجه به مبهم بودن سوالی که فرموده اید اگر منظور شما تحصیل به صورت همزمان در سه دانشگاه(دو تا آزاد و یکی سراسری) شما نمی توانید بصورت همزمان در دو دانشگاه آزاد تحصیل کنید به همین دلیل باید پس از قبولی از دانشگاه آزادی که در حال حاضر در آن دانشجو هستید انصراف دهید اما اگر منظور شما این است که چون در زمان ثبت نام کارت شرکت در دانشگاه آزاد را خریداری نکرده اید باید این نکته برای شما یادآوری شود که ثبت نام و کنکور دانشگاه سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده پس نیازی نبوده که کارت دانشگاه آزاد را خریداری کنید فقط اگر مایل به انتخاب کد رشته محل های غیرانتفاعی و پیام نور بوده اید تیک علاقه مندی را در زمان ثبت نام آزمون سراسری بایستی وارد می کرده اید اما الان هم می توانید کارت دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی را خریداری کنید اما برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیازی به خرید کارت خاصی نیست.همچنین در صورتی که تعداد واحد های گذرانده شده یکی باشد و نمرات شما در واحدهای پاس شده بالای ۱۲ باشد و دانشگاه دوم هم با شما موافقت کند بله می توانید بدون پرداخت هزینه از تطبیق واحد استفاده کنید.

   • خیلی ممنون از جوابتون .واقعا شرمنده الان که خوندم دیدم خیلی مبهم پرسیدم .منظورم این بود که اگر دولتی نیوردم بعد در انتخاب رشته ازاد شرکت کنم میتونم از ترم ۳ یا ۴ برم با تطبیق دروس برم ازاد پرستاری.که شما کمک کردین با سپاس فراوان.

    • با سلام شما میتوانید در صورت انصراف از رشته پرستاری و تحصیل این رشته در دانشگاه دیگر از تطبیق واحد استفاده نمایید

 23. سلام. من کنکور امتحان دادم رتبه من هم ۵۰ هزار شده. می خواستم بدونم آیا میتونم برای پرستاری دانشگاه آزاد اقدام کنم؟
  لطفا راهنمایی کنید…

 24. سلام خسته نباشید
  من امسال کنکور تجربی دادم تهران میخواستم بدونم میتونم حقوق بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران بخونم ؟ در اولین گزینه انتخاب رشته ازاد حتما قبول میشم ؟

  • سلام
   رشته حقوق در دانشگاه آزاد براساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می کند و شما در صورت داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی میتوانید برای انتخاب این رشته اقدام کنید و الویت پذیرش با کسانی است که معدل بالاتری دارند.

 25. با سلام خدمت شما.شرایط ثبت نام پرستاری دانشگاه ازاد با ازمون چیه؟

  • سلام شما باید در کنکور سراسری ثبت نام کنید و پس از گرفتن تراز و رتبه ی مناسب وارد دانشگاه آزاد در رشته ی مورد نظر شوید.

   • سلام ببخشید باید کدهای رشته ای که میخوایم تو دانشگاه ازاد بیاریمو کجا وارد کنیم ؟تو همون لیست ۱۵۰ تایی سازمان سنجش ؟

 26. سلام.ببخشید میخواستم بدونم کارشناسی ارشد آزاد بدون کنکور هم داریم؟ چه رشته هایی و کدوم دانشگاه ها ارائه میدن؟ چطور باید اقدام کنیم.ممنون از سایت ایران مشاوره

  • با سلام بله دانشگاه آزاد با طرحی به نام استعداد درخشان اقدام به جذب دانشجو بدون آزمون میکند . شما فقط رشته های هم خانواده خود رو میتونید انتخاب کنید . از هفته آینده ثبت نام شروع میشود و شما امکان انتخاب رشته ۱۰۰ رشته رو دارید . البته این طرح دارای شرایط خاصی میباشد و همه افراد مجاز به انتخاب رشته نیستند.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید