تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

شرایط شرکت در دانشگاه علمی کاربردی 98
شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه جامع علمی کاربردی هر ساله در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته براساس سوابق تحصیلی ، دانشجو می پذیرد و داوطلبان در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند ، می بایست در زمان تعیین شده توسط این دانشگاه ، با مراجعه به سایت سازمان سنجش یا واحد دانشگاهی مورد نظر ، ثبت نام خود را انجام دهند. رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بسیار متنوع است و در زمینه های صنعت ، مدیریت و خدمات ، فرهنگ و هنر و کشاورزی ارائه می شود و داوطلبان واجد شرایط می توانند بر اساس علاقه خود در یکی از رشته های ارائه شده ثبت نام کنند. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دوبار در سال و برای هر دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد و داوطلبان جهت پذیرش می بایست از شرایط عمومی و هم چنین شرایط اختصاصی مربوطه بهره مند باشند.

دارا بودن مدرک دیپلم (برای ثبت نام دوره کاردانی) و مدرک کاردانی (برای ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته) از شرایط اصلی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ، شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد و داوطلبان در صورتی که همه ی شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام را داشته باشند ، مجاز به ثبت نام می باشند.

شرایط عمومی

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی که در ادامه ذکر می شود برای داوطلبانی که قصد تحصیل در هر یک از مقاطع کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته را دارند یکسان بوده و بهره مندی از این شرایط برای همه متقاضیان الزامی می باشد.

 • اعتقاد کامل داشتن به دین اسلام یا یکی از دین های مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • پایبندی به احکام عملی اسلام (انجام واجبات و دوری از محرمات)
 • عداوت نداشتن با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • متناسب بودن وضعیت جسمی داوطلب با رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • شهرت نداشتن به انجام کارهای غیراخلاقی در طول دوران تحصیلی یا شغلی
 • عدم سابقه عضویت در ساواک و گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

 • داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید در یکی از رشته های فنی و حرفه ای ، کاردانش و نظری و یا داشتن دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (4 ساله و یا 6 ساله نظری و فنی حرفه ای)
 • برخورداری از شرایط اعلام شده توسط دانشگاه مورد نظر

– شرایط هر یک از مراکز آموزش علمی کاربردی در دفترچه ثبت نامی بیان می شود و داوطلبان می بایست پس از مطالعه آن و در صورت بهره مندی از شرایط مورد نظر نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

 • داشتن توانایی های جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی
 • داوطلبان آقا باید شرایط مربوط به وضعیت نظام وظیفه عمومی را داشته باشند.

شرایط اختصاصی مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی

 • ارائه مدرک کاردانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور و یا داشتن مدرک کاردانی پیوسته از آموزشکده های فنی و حرفه ای آموزش و پرورش
 • دانشجویان سال آخر دوره کاردانی ، که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 98 موفق به اخذ مدرک کاردانی می گردند می توانند نسبت به انتخاب رشته های این دانشگاه اقدام نمایند.
 • لازمه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته ، دارا بودن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشد ، اما دارندگان مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری نیز می توانند نسبت به ثبت نام در پذیرش این دوره ها اقدام نمایند.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه آزاد هستند می توانند بدون در نظر گرفتن مدرک کاردانی خود و بر اساس علاقه مندی ، نسبت به انتخاب هر یک از رشته های مورد پذیرش در این مقطع ثبت نام نمایند.
 • داوطلبان در صورت انتخاب رشته ای غیرهمنام با عنوان مدرک فارغ التحصیلی خود ، ملزم به گذراندن دروس جبرانی و پیش نیاز می باشند.
 • برخورداری از شرایط اعلام شده توسط دانشگاه مورد نظر

شرایط هر یک از مراکز آموزش علمی کاربردی در دفترچه ثبت نامی بیان می شود و داوطلبان می بایست پس از مطالعه آن و در صورت بهره مندی از شرایط مورد نظر نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

 • داوطلبان آقا باید شرایط مربوط به وضعیت نظام وظیفه عمومی را داشته باشند.

سایر شرایط و نکات لازم برای پذیرش در دانشگاه های علمی کاربردی

 • در رابطه با نحوه پذیرش دانشجو لازم است بگوییم که ثبت نام داوطلبان بر اساس معدل کل مدرک فارغ التحصیلی و ضمن در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین ، بومی و ایثار گر انجام می شود. در واقع منظور از داوطلب شاغل یعنی کسی که در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی فعالیت داشته باشد یا در زمان ثبت نام مشغول به فعالیت باشد و در حرفه مرتبط با رشته انتخابی شاغل باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که کارمند رسمی سازمان های دولتی می باشند ، در صورتی مجاز به ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی هستند که موافقت نامه کتبی سازمان مورد نظر را برای تحصیل کسب کنند.
 • داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه شاغل می باشند ، باید در رشته ای مرتبط با شغل خود ثبت نام کنند و اگر پس از اعلام نتایج مشخص شود که شغل آن ها مرتبط با رشته پذیرفته شده نیست ، قبولی آن ها کان لم یکن تلقی می گردد.
 • امکان تحصیل هم زمان در دو رشته و مقطع متفاوت وجود ندارد و داوطلبانی که در حال تحصیل در دانشگاه های دیگر می باشند ، مجاز به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیستند و علاقه مندان به تحصیل هم زمان در دو رشته ، می توانند در دوره های غیرحضوری ثبت نام کنند.
 • امکان درخواست تغییر رشته ، مرخصی تحصیلی ، نقل و انتقالی و میهمانی ، از ترم دوم به بعد میسر می باشد.
 • داوطلبان برای ثبت نام دوره کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر 30 کد رشته و برای ثبت نام دوره کارشناسی مجاز به انتخاب حداکثر 20 کدرشته می باشند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال اول تحصیلی، نیمه دوم مرداد ماه و برای نیمسال دوم تحصیلی ، اوایل بهمن ماه می باشد و داوطلبانی که شرایط ذکر شده در مطلب فوق را دارا هستند ، می توانند با تهیه مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور یا واحد دانشگاهی پذیرنده مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۲ نظر

 1. Avatar

  سلام،من امسال کنکور دادم ورشته هایی که قبول شدم رو دوست ندارم ونمیخوام برم ،من شاغل نیستم ،میخواستم بپرسم میتونم تو رشته ای که دوست دارم برای بهمن ثبت نام کنم

 2. Avatar

  آیا داشتن حکم زنا محصنه باعث محرومیت از دانشگاه خواهد بود؟

 3. Avatar

  سلام. من دیپلم تجربی دارم با معدل۱۶/۲۹…. میتونم تو دانشگاه علمی کاربردی رشته هتل داری بخونم؟

 4. Avatar

  سلام من میتونم با دیپلم کار و دانش در کنکور ۹۹ شرکت کنم؟

 5. Avatar

  ممنون، بخوام رشته انسانی بخونم میتونم کنکور بدم که حقوق را انتخاب کنم؟

 6. Avatar

  با سلام. من دیپلم برق صنعتی کار و دانش دارم، آیا میتونم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟ ممنون میشم جواب بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام , داوطلبان رشته ی فنی و حرفه ای و کار و دانش , برای پذیرش در دانشگاه پیام نور , می بایست دارای مدرک پیش دانشگاهی ( رشته های نظری ) و یا دارای مدرک کاردانی باشند و مدرک کاردانی خود را معادل پیش دانشگاهی قرار دهند .

 7. Avatar

  سلام من مدرک کاردانی رشته عمران فنی وحرفه ای دارم حالا میخوام در رشته حقوق ادامه بدم پیش دانشگاهی ندارم ایا میتونم در دانشگاه علمی کاربردی در رشته مورد نظر ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام , در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه , شما می توانید مدرک کاردانی خود را معادل پیش دانشگاهی قرار داده , و برای دوره ی کارشناسی پیوسته ( رشته حقوق ) ثبت نام نمایید و یا اینکه در دانشگاه علمی کاربردی , ثبت نام نمایید .

 8. Avatar

  سلام من معدلم ۱۸/۱۴ رشته مکانیک خودرو کارودانش میتونم تو رشته مکانی خودرو در مشهد قبول شم

 9. Avatar

  سلام با دیپلم تجربی میتونم دانشگاه علمی کاربردی کاردانی طراحی لباس روانتخاب کنم یا باید دیپلم کارو دانش رو داشته باشم

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله شما می توانید برای رشته ی طراحی لباس در دانشگاه علمی کاربردی , انتخاب رشته انجام دهید .

 10. Avatar

  سلام من رشتم اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی هست میخواستم ببینم میشه حقوق علمی کاربردی هم رفت ؟؟
  با تشکر

 11. Avatar

  سلام من رشتم حسابداری و کامپیوتر هستش هنوز تصمیم نگرفتیم علمی کاربردی بریم یا آزاد برای ما کدوم بهتره از نظر سطح علمی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , دانشگاه آزاد نسبت به دانشگاه علمی کاربردی از سطح علمی بالاتری , برخوردار می باشد .

 12. Avatar

  با سلام .من فوق دیپلم حسابرسی رادارم در دانشگاه علمی وکاربردی حال میخواهم از کاردانی به کارشناسی برای ادامه رشته کارشناسی حسابداری را انتخاب کنم.
  آیا باید ازاول شروع کنم یعنی ۴سال تموم کنم یا میتوانم برای ادامه فوق دیپلم ۲سال تموم کنم

 13. Avatar

  سلام من ترم ۴ تعمیر و نگهداری هواپیما ام سه ترم رو مشروط شدم و احتمالا اخراج … میخواستم بدونم دوباره میتونم تو همین دانشگاه و در همین رشته ادامه بدم و ثبت نام کنم …؟

 14. Avatar

  باسلام من دیپلم کاردانش سال۹۵دارم ایا میتونم تو رشته عکاسی ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما برای ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه علمی کاربردی محدودیتی نخواهید داشت و با دیپلم کاردانش مجاز به انتخاب رشته عکاسی در این دانشگاه خواهید بود.

 15. Avatar

  سلام وقتتون بخیر برای کاردانی قنادی با دیپلم انسانی هم میشه درخواست داد؟وهزینش در چه حدودیه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما برای تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی با دیپلم انسانی نیز مجاز به ثبت نام در رشته قنادی خواهید بود و هزینه هر ترم این رشته ۸۵۰/۰۰۰ الی ۱/۱۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 16. Avatar

  با سلام برادرم سرباز است دیپلم تجربی دارد و پیش دانشگاهی ندارد میتونه دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنه و ایست خدمت بگیره از این طزیق؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برادر شما در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی در مقطع کاردانی مجاز به ثبت نام می باشند و امکان ایست خدمت در این مقطع وجود نخواهد داشت.

 17. Avatar

  سلام من دانشجوی انصرافی دانشکده فنی حرفه ای هستم میخوام دانشگاه علمی کاربردی ی رشته دیگه ثبت نام کنم میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   در صورت انصراف در سقف سنوات مجاز دوره کاردانی ، می توانید در دانشگاه و رشته مد نظر ثبت نام کنید. توجه داشته باشید داوطلبان آقا فقط یکبار فرصت انصراف از دانشگاه را دارند .

 18. Avatar

  سلام میشه دانشگاه ثبت نام کرد برای دیپلم وقت گرفت تا عید..و تا چه تاریخی میشه ثبت نام کرد؟

 19. Avatar

  سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم وپیش دانشگاهی وقبول نشدم آیامیتونم تورشته حقوق بامدرک کاردانی ثبت نام بشم

  • Avatar

   سلام
   دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو جذب میکند که برای پذیرش در مقطع کاردانی رشته حقوق (در صورت ارایه شدن) میتوانید با مدرک دیپلم اقدام کنید.

 20. Avatar

  سلام من مدرک دیپلمم تکمیل نیست میخواستم ببینم امکانش هست ثبت نام کرد و مدارک در حین تحصیل تکمیل کرد

 21. Avatar

  سلام.
  میخواستم بدونم که من با مدرک دیپلم علوم و معارف اسلامی میتونم در دانشگاه علمی-کاربردی، رشته ی مکانیک خودرو بخونم یا نه؟
  و اینکه من فقط دیپلم دارم و پیش دانشگاهی رو نخوندم.
  ممنون

  • ایران مشاوره

   سلام. در دانشگاه علمی کاربردی در هر رشته ای که مایل باشید میتوانید ثبت نام کنید و فقط نیاز به داشتن مدرک دیپلم دارید.

دریافت مشاوره