جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / شهریه دکتری دانشگاه آزاد

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

بررسی میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد 97

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه آزاد یکی از محبوب ترین دانشگاه ها در ایران است که پس از دانشگاه های دولتی، به دلیل امکانات و تنوع رشته ها در تمامی مقاطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ) اکثر داوطلبان، تحصیل در این دانشگاه را در اولویت خود قرار می دهند.دانشگاه آزاد هم همانند دیگر دانشگاه ها در هر ترم شهریه ثابت و متغیر از دانشجویان (با آزمون و بدون آزمون) دریافت می کند که البته میزان شهریه در این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه ها کمی بیشتر است.ضمن اینکه شهریه متغییر دانشگاه آزاد براساس میزان واحد انتخابی دانشجویان و همچنین نوع واحد (نظری و عملی) متغیر است.همچنین با توجه به بالا بودن میزان شهریه در این دانشگاه آزاد امکان استفاده از تحصیلات دانشجویی و وام دانشجویی فراهم است و امکان دریافت وام دانشجویی در مقطع دکتری تخصصی تا سقف 10 میلیون تومان وجود دارد.در این مقاله به طور اختصاصی به بررسی  شهریه دکتری دانشگاه آزاد  پرداخته ایم.

میزان شهریه مقطع دکتری در دانشگاه آزاد

اگر قصد تحصیل در دانشگاه آزاد در مقطع دکتری را دارید توجه داشته باشید که مقطع دکتری دانشگاه آزاد به دلیل اینکه بالاترین مقطع تحصیلی در کشور می باشد دارای میزان شهریه بیشتری برای داوطلبان می باشد.همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم میزان شهریه متغیر در این مقطع با توجه به تعداد و نوع واحد ها (عملی و نظری) متفاوت است اما در جدول زیر به طور تقریبی میزان شهریه دکتری (ثابت و متغیر) دانشگاه آزاد در رشته های علوم انسانی و غیر علوم انسانی را در اختیارتان قرار داده ایم.توجه داشته باشید که میزان مبلغ شهریه در هر سال حدود 15 درصد افزایش می یابد.

شهریه ثابت و متغیر مقطع دکتری دانشگاه آزاد

میزان شهریه ثابت دوره دکتری دانشگاه آزاد تمامی رشته های علوم انسانی  ۴٫۱۷۳٫۷۸۰ تومان

 

میزان شهریه ثابت دوره دکتری دانشگاه آزاد تمامی رشته های غیرعلوم انسانی ۵٫۸۴۹٫۰۹۰ تومان

 

میزان شهریه متغیر دوره دکتری دانشگاه آزاد دروس نظری  ۴۱۷٫۱۵۰ تومان

 

میزان شهریه متغیر دوره دکتری دانشگاه آزاد دروس عملی  ۵۰۸٫۵۷۰ تومان

 

زمان و نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 

در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد لازم است بدانید که داوطلبان می توانند برای ثبت نام درآزمون دکتری در آذر ماه نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهند.در مرحله ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 96 نیازی به انجام  انتخاب رشته دکتری نیست و صرفا هر داوطلب باید گروه آزمایشی خود را مشخص کند. برای ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه آزاد غیر از چند رشته خاص ، محدودیت رشته وجود ندارد یعنی تمامی فارغ التحصیلان رشته های مختلف می توانند بدون توجه به رشته که در آن مدرک کارشناسی ارشد دارند در آزمون دکتری دانشگاه آزاد کلیه رشته ها شرکت نمایند.در صورت تمایل می توانید برای مشاوره انتخاب رشته دکتری و آگاهی از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

شرایط پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 

در خصوص پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات بسیاری توسط دانشجویان مطرح می شود. بنابراین لازم دانستیم در این مطلب به ارائه توضیحاتی در رابطه با شرایط  ثبت نام دکتری بدون آزمون بپردازیم .در قسمت زیر شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون را در اختیارتان قرار داده ایم:

  • داشتن حـداقل میـانگین نمـرات 18 در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، برای رشته های علوم انسانی (به استثنای رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی) و برای دیگر رشته ها (از جملـه رشـته هـای حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی) داشتن حداقل میانگین نمرات 17 .
  • داشتن حداقل میانگین معدل 17 جهـت فـارغ التحصـیلان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه ای یا عمومی.متقاضیان دوره بدون آزمـون باید فاقـد دروس معادل سازی شده باشند.متقاضیان باید براسـاس مقررات آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر در 6 نیمسال فارغ التحصیل شده و حداقل نمره پایان نامـه آن ها 18.50 باشد.
  • رشته فارغ التحصـیلی دانشجویان در مقطـع کارشناسی ارشد می بایست با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی متجانس و همنام باشد.
  •  تهیه و ارائه نسخه از فایل مقالات و تولیدات علمـی چـاپ شـده در مجـلات ISI یـا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید