تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / شهریه دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400

شهریه دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400

میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد 99 - 1400
شهریه دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400

دانشگاه آزاد یکی از محبوب ترین دانشگاه ها در ایران شناخته شده است که پس از دانشگاه های دولتی داوطلبان زیادی را به خود اختصاص می دهد. دلیل پرطرفدار بودن آن را نیز می توان به امکانات و تنوع رشته ها در تمامی مقاطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) نسبت داد. این دانشگاه همانند سایر دانشگاه های شهریه پرداز، از دانشجویان خود (ورودی با آزمون و یا بدون آزمون) مبلغی را به عنوان شهریه دریافت می کند که البته میزان آن در دانشگاه آزاد نسبت به دیگر دانشگاه ها کمی بیشتر است. شهریه ای که دانشجویان موظف به پرداخت آن هستند به دو صورت ثابت و متغیر تعریف می شود و میزان بخش متغیر آن بسته به تعداد واحد انتخابی و همچنین نوع واحد (نظری و عملی) و رشته تحصیلی متغیر می باشد. مبالغ شهریه تعیین شده در مقطع دکتری دانشگاه آزاد چه مقدار است؟

به طور معمول سالانه 10 الی 15 درصد به میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد افزوده می شود.

میزان شهریه مقطع دکتری در دانشگاه آزاد 99 – 1400

یکی از اصلی ترین مسائلی که داوطلبان دانشگاه آزاد با آن رو به رو هستند، میزان شهریه ای است که باید در هر مقطع تحصیلی بپردازند. از آن جایی که تحصیل در این مقطع به دلایلی مانند تعداد واحد عملی بیشتر هزینه بالایی دارد، میزان شهریه بیشتری نیز به آن اختصاص می یابد. همان طور که در ابتدای متن اشاره کردیم، میزان شهریه متغیر در این مقطع با توجه به تعداد، رشته ها و نوع واحدها (عملی و نظری) متفاوت است که به طور تقریبی در جدول زیر مبالغ آن را به تفکیک رشته های مختلف بیان کرده ایم.

شهریه دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 9 میلیون و 200 هزار تومان تا 11 میلیون تومان
فنی و مهندسی 9 میلیون و 800 هزار تومان تا 12 میلیون و 600 هزار تومان
علوم پایه 9 میلیون و 200 هزار تومان تا 11 میلیون تومان
هنر 9 میلیون و 800 هزار تومان تا 11 میلیون تومان
علوم پزشکی 11 تا 14 میلیون تومان

نحوه پرداخت شهریه دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400

پس از ثبت نام قطعی و انجام انتخاب واحد در دانشگاه محل قبولی، باید شهریه ثابت خود را به حساب دانشگاه واریز نمایید. برای پرداخت شهریه متغیر نیز تا آخر ترم تحصیلی و دریافت کارت ورود به جلسه امتحان به دانشجویان فرصت داده می شود. با توجه به تغییراتی که اخیرا در نحوه پرداخت شهریه دانشگاه آزاد رخ داده است، دانشجویان می بایست از طریق مراجعه به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد مطابق مراحل زیر به انجام این فرآیند بپردازند.

  1. مراجعه به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به نشانی edu.iau.ac.ir
  2. انتخاب بخش “مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی دانشجو”
  3. کلیک بر روی مبلغ قابل پرداخت مورد نظر و فشردن دکمه “پرداخت الکترونکی شهریه”

با توجه به این که ارائه آموزش های تحصیلی به سمت الکترونیکی شدن حرکت می کند و کلاس های درسی در شرایط فعلی به صورت مجازی برگزار می گردند، دانشجویان دانشگاه آزاد پس از این که از طریق سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد شهریه خود را پرداخت کردند و فرآیند انتخاب واحد خود را به انجام رساندند، می توانند با مراجعه به سامانه وادانا دانشگاه آزاد و به صورت آنلاین در کلاس های خود شرکت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ورود به سامانه نام برده و استفاده از خدمات آن می توانید بر روی لینک فوق کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می بایست به پرداخت شهریه ثابت دکتری دانشگاه آزاد اقدام کرد؟

پس از انجام ثبت نام قطعی در واحد دانشگاهی پذیرفته شده و به هنگام انتخاب واحد می بایست شهریه ثابت به حساب دانشگاه واریز گردد.

2- شهریه دکتری دانشگاه آزاد در سال 1400 چقدر می باشد؟

این میزان با توجه به تعداد، نوع واحد و رشته های مختلف متفاوت است که برای اطلاع از مبلغ دقیق هر یک می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

3- دانشجویان گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد باید چه میزان شهریه ای در مقطع دکتری پیوسته پرداخت کنند؟

شهریه قابل پرداخت برای این دانشجویان به میزان 11 تا 14 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره