تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

دریافت فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1400
فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

یکی از حساس ترین کارهایی که افراد پس از اعلام نتایج کنکور سراسری باید انجام دهند، انتحاب رشته است. این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا هر ساله بسیاری از داوطلبانی که مجاز به شرکت در این مرحله شده اند، به دلیل عدم آگاهی از شیوه درست انتخاب رشته زحمات یک ساله خود را هدر داده و در اکثر اوقات، برخی از متقاضیان ترجیح می دهند یک سال دیگر برای قبولی در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود تلاش کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن اهمیت انتخاب رشته، یک فرم پیش نویس در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور قرار داده است که این فرم کاملا با نمونه اصلی مطابقت دارد.

فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1400
دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

فرم انتخاب رشته کنکور سراسری برای حداکثر 150 کد رشته محل تنظیم شده است که متقاضیان بر اساس اولویت های خود آن ها را تکمیل می کنند.

دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه کنکور در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و… مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند جهت کسب آمادگی لازم ابتدا فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور 1400 را که در انتهای دفترچه راهنما قرار دارد، تکمیل کنند. شایان ذکر است که به محض انتشار این دفترچه، دریافت فرم مذکور از طریق کلیک بر روی لینک موجود در جدول زیر امکان پذیر خواهد بود.

فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1400
دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد بود.)

فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور دارای 4 ردیف است که هر کدام به ترتیب برای دوره، کد رشته محل، نام رشته و نام دانشگاه مورد نظر متقاضیان تعبیه شده اند. در این فرم داوطلبان می توانند پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور، حداکثر تا 150 کد رشته محل مورد نظر خود را بر اساس اولویت انتخاب کرده و یادداشت نمایند. این امر موجب می شود که بتوانید انتخاب های خود را به صورت دقیق و بدون اشتباه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید.

 هنگام تکمیل فرم انتخاب رشته به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اولین مرحله برای انتخاب رشته کنکور توجه به میزان علاقه فرد متقاضی به رشته محل های مورد نظر و بررسی بازار کار آن ها است. توصیه می شود پس از مطالعه و بررسی کامل دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 و کسب آکاهی درباره شرایط و نحوه انتخاب رشته، ظرفیت دانشگاه ارائه دهنده رشته مورد نظر و سایر عوامل موثر را بدون در نظر گرفتن تراز و رتبه خود مشخص کرده و یادداشت کنید.

پس از مشخص شدن رشته های مورد علاقه، آن ها را به سه دسته انتخاب های خوش بینانه (20 درصد از رشته ها)، انتخاب های معقولانه (50 درصد از رشته ها) و در نهایت انتخاب های بدبینانه (30 درصد باقی مانده رشته ها) تقسیم بندی کنید. در نهایت، تغییرات و ویرایش انتخاب رشته کنکور مدنظر خود را اعمال کرده و به تکمیل مراحل مربوطه بپردازید.

از نکات قابل توجه برای انجام یک انتخاب رشته درست، بررسی و تحلیل دقیق کارنامه اولیه، رتبه ها و تراز کسب شده است، چرا که در اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری تأثیر بسزایی دارند. همچنین داوطلبان با آنالیز و بررسی کارنامه های قبولی سال های گذشته می توانند رشته و دانشگاه محل پذیرش خود را با توجه به توضیحات کارنامه کنکور تخمین بزنند.

به یاد داشته باشید که انتخاب رشته کنکور دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود که برای این کار متقاضیان می بایست پس از تکمیل فرم پیش نویس انتخاب رشته و بررسی کامل رشته محل های انتخابی، در بازه زمانی مشخص به سایت سازمان مذکور به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و انتخاب رشته خود را انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور 1400 می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- چند کد رشته محل را می توان در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 وارد کرد؟

متقاضیان می توانند تا حداکثر 150 کد رشته محل را در فرم مربوطه درج نمایند.

2- فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 از چه طریقی قابل دسترسی است؟

این فرم در انتهای دفترچه انتخاب رشته منتشر می شود که فایل آن در این مقاله نیز قابل دانلود می باشد.

3- انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 از طریق کدام سایت انجام می شود؟

انتخاب رشته کنکوری سراسری 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه