تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

دریافت فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401
فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

یکی از حساس ترین کارهایی که افراد پس از اعلام نتایج کنکور سراسری باید انجام دهند، انتحاب رشته است. این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا هر ساله بسیاری از داوطلبانی که مجاز به شرکت در این مرحله شده اند، به دلیل عدم آگاهی از شیوه درست انتخاب رشته زحمات یک ساله خود را هدر داده و در اکثر اوقات، برخی از متقاضیان ترجیح می دهند یک سال دیگر برای قبولی در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود تلاش کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن اهمیت انتخاب رشته، یک فرم پیش نویس در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور قرار داده است که این فرم کاملا با نمونه اصلی مطابقت دارد.

فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1401
دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

فرم انتخاب رشته کنکور سراسری برای حداکثر 150 کد رشته محل تنظیم شده است که متقاضیان بر اساس اولویت های خود آن ها را تکمیل می کنند.

دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه کنکور در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و… مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند جهت کسب آمادگی لازم ابتدا فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور 1401 را که در انتهای دفترچه راهنما قرار دارد، تکمیل کنند. شایان ذکر است که به محض انتشار این دفترچه، دریافت فرم مذکور از طریق کلیک بر روی لینک موجود در جدول زیر امکان پذیر خواهد بود.

فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1401
دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد بود.)

فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور دارای 4 ردیف است که هر کدام به ترتیب برای دوره، کد رشته محل، نام رشته و نام دانشگاه مورد نظر متقاضیان تعبیه شده اند. در این فرم داوطلبان می توانند پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور، حداکثر تا 150 کد رشته محل مورد نظر خود را بر اساس اولویت انتخاب کرده و یادداشت نمایند. این امر موجب می شود که بتوانید انتخاب های خود را به صورت دقیق و بدون اشتباه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید.

 هنگام تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور 1401 به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  • اولین مرحله برای انتخاب رشته کنکور توجه به میزان علاقه فرد متقاضی به رشته محل های مورد نظر و بررسی بازار کار آن ها است.
  • سپس دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 را به صورت کامل بررسی و مطالعه کرده و از شرایط و نحوه انتخاب رشته، کسب کنید.
  • در آخر ظرفیت دانشگاه ارائه دهنده رشته مورد نظر و سایر عوامل موثر را بدون در نظر گرفتن تراز و رتبه خود مشخص کرده و یادداشت کنید.

پس از مشخص شدن رشته های مورد علاقه، آن ها را به سه دسته زیر تقسیم بندی کنید.

  1. انتخاب های خوش بینانه (20 درصد از رشته ها)
  2. انتخاب های معقولانه (50 درصد از رشته ها)
  3. در نهایت انتخاب های بدبینانه (30 درصد باقی مانده رشته ها) 

سپس، تغییرات و ویرایش انتخاب رشته کنکور مدنظر خود را اعمال کرده و به تکمیل مراحل مربوطه بپردازید. از نکات قابل توجه برای انجام یک انتخاب رشته درست، بررسی و تحلیل دقیق کارنامه اولیه، رتبه ها و تراز کسب شده است، چرا که در اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری تأثیر بسزایی دارند. همچنین داوطلبان با آنالیز و بررسی کارنامه های قبولی سال های گذشته می توانند رشته و دانشگاه محل پذیرش خود را با توجه به توضیحات کارنامه کنکور تخمین بزنند.

به یاد داشته باشید که انتخاب رشته کنکور دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود که برای این کار متقاضیان می بایست پس از تکمیل فرم پیش نویس انتخاب رشته و بررسی کامل رشته محل های انتخابی، در بازه زمانی مشخص به سایت سازمان مذکور به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و انتخاب رشته خود را انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور 1401 می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- چند کد رشته محل را می توان در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 وارد کرد؟

متقاضیان می توانند تا حداکثر 150 کد رشته محل را در فرم مربوطه درج نمایند.

2- فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از چه طریقی قابل دسترسی است؟

این فرم در انتهای دفترچه انتخاب رشته منتشر می شود که فایل آن در این مقاله نیز قابل دانلود می باشد.

3- انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 از طریق کدام سایت انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور