تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

مدارک نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان 1402 - 1403
مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

مدارس سمپاد که تحت نظارت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اداره می شوند، هر ساله از طریق برگزاری آزمون تیزهوشان به جذب دانش آموزان با استعداد مقاطع متوسطه اول و دوم می پردازند. متقاضیان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می بایست در مهلت از پیش تعیین شده برای نام نویسی، اقدام به ثبت نام از طریق سایت سمپاد مدارس تیزهوشان نمایند. مدارک لازم جهت تکمیل فرآیند نام نویسی باید به شکل کامل و صحیحی در سایت مربوطه بارگذاری شود. در غیر این صورت ثبت نام داوطلب ناقص بوده و چنین فردی از شرکت در آزمون باز خواهد ماند.

مدارک لازم جهت ثبت نام اینترنتی آزمون ورودی مدارس سمپاد، شامل اطلاعات هویتی و تحصیلی داوطلب و فایل عکس پرسنلی وی می باشد. توصیه می شود که پیش از اقدام به نام نویسی، کلیه این مدارک و مشخصات را در دسترس خود قرار دهید تا در حین پر کردن فرم تقاضانامه با مشکلی مواجه نشوید. این پروسه با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و دریافت کد پیگیری به پایان می رسد.

ویژگی های فایل عکس پرسنلی داوطلب می بایست کاملا مطابق با استانداردهای سایت ثبت نام باشد تا نام نویسی متقاضی مورد تایید قرار گیرد.

مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

واجدان شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می توانند شرح کامل مدارک لازم جهت نام نویسی آزمون سمپاد را درون دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان جستجو کنند. همان طور که اشاره نمودیم، اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی داوطلب بخش مهمی از این مدارک را تشکیل می دهد که در دسترس بودن آن موجب تسهیل پروسه درج مشخصات در سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می گردد. در ادامه به طور اجمالی به معرفی مدارک و اطلاعات لازم جهت ثبت نام آزمون سمپاد می پردازیم.

اطلاعات فردی داوطلب: نام و نام خانوادگی، جنسیت، کد ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد ملی پدر، نام و کد مدرسه محل تحصیل، نام و کد استان محل تحصیل، کد منطقه، تلفن ثابت و همراه و…

اطلاعات تحصیلی داوطلب: رشته، استان و شهرستان مورد تقاضا، اولویت 1، 2 و 3، معدل نوبت اول سال گذشته و…

ویژگی های فایل عکس پرسنلی: فرمت jpg، حداکثر اندازه 200 در 300 پیکسل یا 300 در 400 پیکسل، حجم عکس حداکثر 70 کیلوبایت، پس زمینه سفید، حجاب کامل با رعایت مشخص بودن گردی صورت برای داوطلبان خانم، نبود جای منگنه، مهر، لکه و… 

پرداخت هزینه: پرداخت هزینه فرایند ثبت نام از طریق کارت های عضو شبکه شتاب و به صورت آنلاین صورت می پذیرد و در انتها نیز یک کد پیگیری توسط سامانه صادر می گردد که می بایست آن را تا زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان در اختیار داشت. همچنین درج این کد در ادامه روند ثبت نام در سامانه مذکور الزامی می باشد.

مراحل بارگذاری مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

دانش آموزان یا والدین آن ها می بایست در موعد مقرر به سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه کرده و ضمن طی کردن مراحل نام نویسی، مدارک خواسته شده را در سامانه بارگذاری نمایند. حتما به این نکته توجه داشته باشید که در صورت ناقص بودن مدارک بارگذاری شده و اطلاعات درج شده در سایت، امکان صدور کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان برای داوطلب وجود نخواهد داشت.

  1. با ورود به سایت ثبت نام آزمون سمپاد به نشانی azmoon.medu.ir و انتخاب نقش و عنوان سازمانی، پایه مورد نظر خود را از میان گزینه های هفتم و دهم انتخاب نمایید.
  2. اطلاعات ثبت نامی خود را در کادرهای مربوطه وارد کنید. (در این مرحله می بایست فرم تقاضانامه ثبت نام را با استفاده از مشخصات شناسنامه ای و اطلاعات مربوط به مدارک تحصیلی خود تکمیل نمایید.)
  3. اکنون باید فایل عکس پرسنلی خود را مطابق استاندارد های سامانه بارگذاری کنید.
  4. در مرحله آخر هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت نمایید.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی باید مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 را در سامانه بارگذاری کنیم؟

این مدارک می بایست در هنگام ثبت نام آزمون در سایت مربوطه بارگذاری شود.

2- برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 به چه مدارکی نیاز داریم؟

فایل عکس اسکن شده داوطلب، کد پیگیری ثبت نام و مشخصات شناسنامه ای و تحصیلی متقاضی از مدارک لازم برای انجام این فرآیند محسوب می شود.

3- فایل اسکن شده عکس پرسنلی داوطلب می بایست چه ویژگی هایی داشته باشد؟

فرمت jpg، حداکثر سایز 70 کیلوبایت، زمینه سفید و... از جمله ویژگی های استاندارد فایل عکس پرسنلی داوطلب می باشد که در متن مقاله به توضیح کامل آن پرداخته ایم.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج سمپاد