تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / مدارک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

مدارک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400
مدارک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

آزمون استخدامی آموزش و پرورش هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود تا از این طریق فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی و بالاتر بتوانند با شرکت در آزمون، خود را برای ورود به حرفه معلمی آماده کنند. در سال های اخیر ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش همزمان با ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های متمرکز اجرایی می باشد و داوطلبان فرصت دارند با ارسال مدارک لازم به سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش نام نویسی خود در این آزمون را انجام دهند.

داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری، نیازی به دریافت کد پیگیری از سازمان ذیربط ندارند و برای اعمال سهمیه خود فقط باید بند مربوطه را در فرم ثبت نام فعال نمایند.

مدارک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

چند روز قبل از شروع ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، دفترچه راهنمای ثبت نام مربوطه منتشر می شود که در آن به شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و مدارک لازم برای نام نویسی اشاره شده است. همچنین فرم پیش نویس ثبت نام که در انتهای دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش قرار داده شده است، به داوطلبان کمک خواهد کرد تا به کسب اطلاعات لازم بپردازند. در این مقاله قصد داریم به ذکر مدارک مورد نیاز برای ثبت نام این آزمون استخدامی بپردازیم. این مدارک شامل موارد زیر می باشد.

کارت اعتباری ثبت نام 

داوطلبان باید قبل از تکمیل فرم ثبت نام، با پرداخت وجه در سایت مجری برگزاری آزمون یعنی سازمان سنجش آموزش کشور، کارت اعتباری ثبت نام را تهیه نمایند. خرید سریال ثبت نام به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب انجام می گیرد. با توجه به این که مطابق اعلام این سازمان زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 به هیچ وجه تمدید نمی شود، توصیه می شود در همان روزهای اول اقدامات لازم برای نام نویسی از جمله پرداخت هزینه مربوط به آن را انجام دهید و پس از دریافت کد رهگیری، نام نویسی خود را آغاز نمایید. شماره پیگیری که در نتیجه واریز وجه دریافت می کنید برای تکمیل تقاضانامه ثبت نام مورد نیاز می باشد. با توجه به مندرجات دفترچه راهنما، هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 61 هزار تومان تعیین شده است.

فایل عکس اسکن شده

داوطلبان باید یک قطعه عکس خود را با مشخصات زیر تهیه کنند و فایل آن در زمان ثبت نام، در سایت سنجش بارگذاری نمایند.

 • عکس باید 4*3 و مربوط به سال جاری داوطلب باشد.
 • حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
 • عکس باید تمام رخ و با فرمت jpg باشد.
 • اندازه عکس بارگذاری شده باید حداقل 300*200 و حداکثر 400*300 پیکسل باشد.
 • عکس باید واضح و فاقد اثر مهر، منگنه و هر گونه لکه باشد.
 • حجم عکس بارگذاری شده در سایت نباید بیشتر از 70 کیلو بایت باشد.
 • اسکن عکس از روی عکس کارت ملی و یا شناسنامه قابل قبول نیست.
 • عکس خواهران باید با حجاب کامل باشد.

اطلاعات تحصیلی و هویتی

 • داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان، ایثارگری می باشند برای اعمال سهمیه خود نیاز به هیچ اقدامی ندارند و فقط باید بند مربوطه را در فرم ثبت نام علامت گذاری نمایند.
 • داوطلبان دارای معلولیت که نیازمند منشی در زمان برگزاری آزمون می باشند، باید نوع معلولیت خود را در فرم ثبت نام مشخص کنند و گزینه نیاز به منشی را علامت گذاری نمایند.
 • داوطلب باید معدل آخرین مدرک تحصیلی خود را به همراه تاریخ فراغت از تحصیل خود را، در فرم ثبت نام درج کند.
 • جهت تعیین حوزه امتحانی خود، می بایست کد و نام استان و شهرستان محل سکونت خود در فرم ثبت نام قید شده باشد.

مدارک لازم برای مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش، از پذیرفته شدگان آزمون کتبی به میزان چند برابر ظرفیت رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش دعوت خواهد شد و دعوت شدگان باید همراه با مدارک زیر، برای حضور در جلسه مصاحبه اقدام کنند.

 •  4 قطعه عکس 4*3
 • اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن (یک نسخه)
 • اصل کارت ملی و کپی از تمام صفحات آن (یک نسخه)
 • اصل کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت و کپی از آن (یک نسخه)
 • اصل مدرک فارغ التحصیلی و یا گواهی موقت و کپی از آن (یک نسخه)
 • اصل معرفی نامه رسمی از سازمان بهزیستی برای داوطلبان دارای معلولیت
 • معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران برای داوطلبان دارای سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی
 • پرینت کارنامه قبولی در آزمون

برای ثبت نام در هر آزمونی داوطلبان ملزم به انجام یک سری اقدامات مثل پرداخت هزینه و ارسال مدارک مورد نیاز می باشند. بررسی مدارک شرکت کنندگان از آن جهت دارای اهمیت است که صدق ادعای آن ها مبنی بر دارا بودن شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 و امتیازاتی از جمله گواهی های تحصیلی و سهمیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش، اثبات گردد. همچنین پس از برگزاری آزمون، از چند برابر ظرفیت پذیرفته شدگان برای شرکت در مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99، دعوت به عمل می آید و داوطلبان می بایست همراه با اصل مدارک خود به محل مصاحبه مراجعه کرده و به این وسیله مورد تایید نهایی قرار بگیرند.

توصیه می شود به منظور جلوگیری از ایجاد اشکال در ثبت اطلاعات شخصی بر روی کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش پرورش در اسکن عکس و ارسال مدارک به هنگام نام نویسی دقت شود و چنانچه پس از انتشار کارت، عکس داوطلب دیگری به جای شما الصاق شده بود، می توانید در فرصت تعیین شده برای بر طرف کردن مشکل به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی مراجعه فرمایید.

سوالات متداول

1- مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اینترنتی آزمون استخدامی آموزش و پرورش شامل چه مواردی است؟

فایل اسکن شده عکس داوطلب با مشخصات ذکر شده در متن مقاله و اطلاعات تحصیلی و هویتی.

2- آیا اصل مدارک داوطلبان این آزمون جهت ثبت نام مورد نیاز است؟

خیر. اصل مدارک فقط در صورت پذیرفته شدن در آزمون و دعوت به مصاحبه مورد بررسی قرار می گیرند.

3- مدارک شرکت کنندگان به هنگام ثبت نام در چه سامانه ای بارگزاری میشوند؟

سایت مجری برگزاری آزمون یعنی سازمان سنجش آموزش کشور.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰۴ نظر

 1. سلام. آزمون ۱۴۰۰ آموزش پرورش کی برگزار میشه؟ آیا لازمه موقع ثبت نام مدرک تحصیلی یا گواهی موقت فارغ التحصیلی ارائه بدیم؟ یا تاریخ فارغ التحصیلیم کافیه واسه ثبت نام؟

 2. سلام ببخشید من دوست دارم توی مدرسه معلم زبان انگلیسی بشوم. من بعد از تموم کردن کلاس دوازدهم و وقتی ۱۸ سالم است میتوانم معلم زبان در مدرسه بشوم؟ و اینکه *مدارک* لازم برای این ازمون چه چیزا هایی است؟

 3. سلام در سال یک بار آزمون استخدامی آموزش و پرورش بر گزار میشه و یکبار هم میتونیم در آزمون متمرکز دستگاه های اجرایی که آموزش و پرورش هم هست شرکت کنیم؟

 4. سلام لیسانس گرافیک دارم، ایا در ازمون استخدامی اموزش و پرورش میتونم شرکت کنم؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی