تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401

مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401

زمان مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401
مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به منظور پذیرش علاقه مندان به اشتغال در دستگاه ها و ارگان هایی همچون وزارت کشور، آموزش و پرورش، سازمان هواپیمایی، دادگستری، هواشناسی و… برگزار می گردد. واجدین شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی که در آزمون کتبی شرکت کرده و موفق به کسب نمره حدنصاب آن شده اند، باید خود را برای حضور در جلسه مصاحبه آماده کنند.

به طور معمول یک الی دو هفته پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اسامی کسانی که مدارک آن ها مورد تایید واقع شده و به مصاحبه دعوت شده اند، از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود. همچنین این سایت با انتشار اطلاعیه ای، زمان مراجعه به سامانه اینترنتی هر یک از دستگاه های مربوطه و آدرس آن ها را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. داوطلبان باید در تاریخ مقرر با بررسی سایت ارگان مورد نظر خود، از زمان و مکان مصاحبه، مدارک مورد نیاز و جزئیات پیرامون آن آگاهی یابند.

شرکت کنندگان آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، جهت اطلاع از جزئیات برگزاری مصاحبه می بایست در زمان مقرر به پایگاه الکترونیکی هر یک از ارگان ها مراجعه نمایند.

مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401

مرحله مصاحبه یکی از مراحل تعیین کننده و تاثیر گذار در قبولی و یا عدم پذیرش افراد در آزمون استخدامی می باشد. شرکت کنندگان در این مرحله می بایست از موارد پر اهمیتی همچون زمان، مکان و مدارک مصاحبه اطلاع داشته باشند. اما بهتر است در ابتدا به این موضوع بپردازیم که اساسا چه کسانی به این مصاحبه دعوت خواهند شد؟

کدام دسته از شرکت کنندگان به مصاحبه دعوت خواهند شد؟

داوطلبانی که در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شرکت کرده ، و نمره قبولی کسب کرده باشند، باید در زمان مقرر اقدامات لازم را برای حضور در جلسه مصاحبه به انجام برسانند. بعد از این که نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی منتشر شود، مدارک داوطلبان پذیرفته شده مرحله اول مورد بررسی قرار می گیرد و متعاقبا نتیجه آن از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام می گردد. فرآیند بررسی مدارک حدود دو هفته به طول می انجامد ولی بلافاصله پس از انتشار اسامی پذیرفته شدگان، از این افراد به تعداد 3 الی 5 برابر ظرفیت برای انجام مصاحبه دعوت به عمل می آید.

زمان مصاحبه

همان طور که گفته شد، زمان مصاحبه این آزمون معمولا یک الی دو هفته بعد از انتشار نتایج اولیه فرا می رسد. تاریخ دقیق مصاحبه به همراه جزئیات مربوطه از طریق سایت رسمی ارگان و دستگاه پذیرنده اطلاع رسانی می شود اما زمان مراجعه به سایت های مذکور طی انتشار اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

زمان مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401 هنوز مشخص نیست اما به محض دریافت خبر جدیدی در این زمینه علاوه بر بروزرسانی متن مقاله، تاریخ برگزاری آن در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره قرار خواهد گرفت. همچنین ذکر اینم نکته نیز ضروری است که، مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش از تاریخ 6 تیر ماه آغاز شده و تا 21 تیر ماه انجام خواهد شد.

توجه: لازم به ذکر است که مصاحبه تمامی دستگاه های اجرایی در یک روز و در یک مکان انجام نمی گیرد.

مکان مصاحبه

متقاضیان بعد از اینکه به سایت دستگاه اجرایی مورد نظر خود مراجعه نمودند، می توانند طبق برنامه زمانی اعلام شده در محل برگزاری مصاحبه حضور یابند. محل برگزاری از طریق همان سامانه اینترنتی ارگان پذیرنده که در ادامه مطلب آدرس آن ها ذکر شده است، به اطلاع دعوت شدگان به مصاحبه می رسد.

آدرس درگاه های اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی 1401
دستگاه اجرایی  آدرس سایت 

وزارت آموزش و پرورش

medu.ir

بانک توسعه تعاون

ttbank.ir

پست بانک ایران

postbank.ir

حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی

hozehonari.ir

سازمان امور عشایر ایران

ashayer.ir

سازمان انتقال خون ایران

ibto.ir

سازمان برنامه و بودجه کشور

mporg.ir

سازمان بهزیستی کشور

behzisti.ir

سازمان پزشکی قانونی کشور

lmo.ir

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

ssaa.ir

سازمان حسابرسی

audit.org.ir

سازمان حفاظت محیط زیست

doe.ir

سازمان دامپزشکی کشور

ivo.ir

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

icro.ir

سازمان قضایی نیروهای مسلح

imj.eadl.ir

سازمان ملی استاندارد

isiri.gov.ir

سازمان هواشناسی کشور

irimo.ir

شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران (مادر تخصصی)

airport.ir

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

mcls.gov.ir

وزارت جهاد کشاورزی

maj.ir

وزارت جهاد کشاورزی (به کارگیری قراردادی)

maj.ir

وزارت کشور

moi.ir

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور

dres.ir

مرکز آموزش مدیریت دولتی

smtc.ac.ir

سازمان ملی بهره وری ایران

npo.gov.ir

سازمان اداری و استخدامی کشور

aro.gov.ir

وزارت ورزش و جوانان

msy.gov.ir

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سیستان و بلوچستان (دستگاه‌های اجرایی استان)

sb.mporg.ir

مدارک مصاحبه

مدارک مورد نیازی که در روز مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی باید به همراه داشته باشید، توسط سایت آن دستگاه اطلاع رسانی می شود که در ادامه کلیات آن ها را ذکر کرده ایم.

 1. مدارک مربوط به آخرین مقطع تحصیلی
 2. مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 3. گواهی نامه های مربوط به مهارت های خود از جمله رشته ورزشی، روخوانی قرآن، I.C.D.L و…
 4. کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم نظام وظیفه ویژه آقایان
 5. مدراک مربوط به سهمیه
 6. و…

مراحل مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401

در روند پذیرش آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از افراد دارای نمره حدنصاب آزمون که مدارکشان مورد تایید واقع شده است، به تعداد 3 الی 5 برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه صورت می گیرد. نهایتا داوطلبان واجد شرایطی که امتیازات تمامی مراحل این فرآیند را با موفقیت کسب نمایند، به طور قطعی پذیرفته می شوند. مصاحبه این آزمون متشکل از 4 مرحله می باشد که در ادامه مقاله، توضیحات هر کدام را به طور مفصل بیان کرده ایم.

مراحل آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 1. مصاحبه شفاهی: در این مرحله اطلاعات عمومی و تخصصی افراد در زمینه های عقیدتی سیاسی و احکام و همچنین رشته تحصیلی آن ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 2. مصاحبه روانشناختی: یک سری تست های شخصیت از داوطلبان گرفته می شود و یا با یک روان شناس صحبت می کنند تا صحت سلامت روانی آن ها سنجیده شود.
 3. معاینات پزشکی: سلامتی جسمانی شرکت کنندگان و توانایی انجام کار مورد نظر توسط آن ها در طی این معاینات و آزمایشات پزشکی و همچنین تست های ورزشی مشخص خواهد شد.
 4. تحقیقات محلی: ممکن است برای انجام بررسی ها و شناخت بیشتر ویژگی های شخصیتی افراد به همسایگان و همکاران آن ها مراجعه کنند.

سوالات مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401

پذیرفته شدگان در هر یک از رشته های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401 می بایست در تمامی مراحل مصاحبه عمومی و اختصاصی شرکت کرده و حدنصاب لازم را کسب نمایند. در هر یک از بخش های مصاحبه که با عنوان آزمون شفاهی نیز از آن یاد می شود، سوالاتی مطرح می گردد که سر فصل های آن ها را در موارد زیر خلاصه کرده ایم.

سوالات مصاحبه عمومی

 • قرآن در چند سال نازل شد؟
 • نماز، با چه کلماتی آغاز و با چه کلماتی به پایان می رسد؟
 • قبر اشخاص مهم مذهبی (ذکر نام آن شخصیت) در کجاست؟
 • اسم چند پیامبر در قرآن آمده است؟
 • لقب هر یک از امامان چیست؟
 • هدف از واقعه کربلا چه بود؟
 • شکیات در نماز کدامند؟ (احکام مربوط به آن ها)
 • راه های شناخت مرجع تقلید کدامند؟
 • واجبات، مستحبات و مکروهات چه چیزهایی را شامل می شود؟
 • تاریخ یک واقعه مهم سیاسی مثلا ملی شدن نفت چه روزی است؟
 • و…

سوالات مصاحبه اختصاصی

هدف از این مصاحبه محک زدن سطح علمی شرکت کنندگان در زمینه مربوط به رشته تحصیلی و عنوان شغلی انتخابی آن ها است. بنابراین افراد باید بر روی مبانی کلی و ابتدایی رشته تحصیلی خود تسلط کافی داشته باشند.

 • موضوعات و تعاریف سازمان ها اعم از مدیریت، بخش حسابداری و…
 • کاربرد رشته تحصیلی فرد در شغل محل انتخابی
 • طرح سوالاتی از مباحث I.C.D.L و یا زبان انگلیسی
 • و…

نکات مهم مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401

انتخاب داوطلبان جهت انجام مصاحبه بر اساس نمره اکتسابی آنان در آزمون کتبی و سهمیه های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401 در هر شغل محل صورت می گیرد. خاطر نشان می شود، کسانی که در روز برگزاری مصاحبه در مکان مورد نظر حضور پیدا نکنند و یا مدارک آن ها ناقص باشد، از ادامه روند پذیرش حذف خواهند شد. در ادامه نکات مهمی در رابطه با مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شرح داده ایم.

 • واجدین شرایطی که مدارکشان توسط ارگان مربوطه مورد بررسی و تایید واقع شده، حق شرکت در مصاحبه را دارند.
 • پذیرفته شدگان به تعداد 3 الی 5 برابر ظرفیت با توجه به جنسیت و به ترتیب نمرات فضلی به مصاحبه دعوت می شوند.
 • در صورتی که مرحله مصاحبه انجام نشود، معرفی افراد طبق مجموع نمره فضلی آن ها در آزمون کتبی با وزن 60 درصد برای حیطه تخصصی و 40 درصد برای عمومی، به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش صورت می پذیرد.
 • چنانچه تعداد داوطلبان دارای حدنصاب لازم کمتر از تعداد قابل قبول باشد، تمامی کسانی که حدنصاب اعلام شده را دارا می باشند، برای مصاحبه معرفی خواهند شد.

نکته 1: اگر شرایط برای انجام مصاحبه حضوری فراهم نباشد، جلسات آن به صورت مجازی برگزار می شود.

نکته 2: افرادی که مجموع نمرات آنان در آزمون و مصاحبه مساوی شود، داوطلبی پذیرفته می شود که از نمره بالاتری در آزمون کتبی برخوردار است.

نکته 3: فهرست دستگاه هایی که نسبت به برگزاری مصاحبه بر اساس 5 برابر ظرفیت موجود در هر “شغل محل جنسیت” اقدام می کنند، در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401 قرار دارد که در ادامه مطلب آن ها را ذکر کرده ایم. البته دستگاه هایی که نام آن ها در جدول زیر قرار ندارد، از متقاضیان جهت انجام مصاحبه به تعداد 3 برابر ظرفیت دعوت به عمل می آورند.

فهرست دستگاه های اجرایی برگزار کننده مصاحبه به تعداد 5 برابر ظرفیت در آزمون 1401
ردیف نام دستگاه
1 سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی
2 وزارت کشور
3 اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سیستان و بلوچستان
4 اداره کل ثبت اسناد و املاک استان سیستان و بلوچستان
5 اداره کل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان
6 اداره کل تعاون، کار و امور اجتماعی استان سیستان و بلوچستان
7 اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان
8 شرکت سهامی برق منطقه ای سیستان و بلوچستان
9 اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان
10 دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری
11 مرکز توسعه تجارت الکترونیکی
12 سازمان نقشه برداری کشور
13 پژوهشگاه استاندارد
14 سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور

لازم به ذکر است که گزینش افراد طبق نمره کل نهایی آن ها با وزن 70 درصد برای آزمون کتبی و 30 درصد امتیاز مصاحبه و همچنین با در نظر گرفتن سهمیه های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به میزان یک برابر ظرفیت پذیرش، انجام می گردد. ناگفته نماند که مدتی پس از اجرای مراحل مصاحبه، نتایج نهایی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org منتشر می شود و پذیرفته شدگان باید برای تکمیل فرآیند استخدام خود، به ارگان مربوطه مراجعه نمایند.

 

سوالات متداول

1- در چه تاریخی مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401 برگزار می گردد؟

زمان برگزاری این مرحله تاکنون مشخص نشده اما معمولا دو هفته پس از انتشار نتایج اولیه اعلام می شود. البته زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 6 تا 21 تیر ماه اعلام شده است.

2- مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401 شامل چند مرحله است؟

در روند مصاحبه این آزمون، شرکت کنندگان می بایست از مراحل مصاحبه شفاهی، معاینات پزشکی و تحقیقات محلی عبور نمایند.

3- سوالاتی که در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401 مطرح می گردند، از چه مباحثی می باشند؟

موضوع سوالات پیرامون مباحث عقیدتی سیاسی، احکام، تاریخ و مسائل روز دنیا و همچنین سوالاتی از رشته تحصیلی فرد خواهد بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی