تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 1400

مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 1400

زمان مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 1400
مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 1400

آزمون لیسانس به پزشکی که هر ساله توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می گردد، فرصت مجددی برای داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی که دارای مدرک کارشناسی هستند به شمار می رود. البته همه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مجاز به شرکت در این آزمون نیستند و تنها متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته در یکی از رشته های گروه آزمایشی ریاضی و فنی یا علوم تجربی بوده و دارای مدرک معتبر زبان نیز می باشند، حق ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99 را دارند.

پذیرش در آزمون لیسانس به پزشکی تنها محدود به کسب حدنصاب نمره در آزمون کتبی نمی شود بلکه قبول شدگان این مرحله لازم است در جلسه مصاحبه و ارزیابی روانشناختی نیز شرکت نمایند. داوطلبان زیادی به دنبال اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی و مصاحبه آن هستند،در این مقاله قصد داریم به پاسخ پرسش های شما در خصوص زمان و نحوه دعوت به مصاحبه آزمون مذکور بپردازیم.

هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون لیسانس به پزشکی از پذیرفته شدگان به میزان دو برابر ظرفیت پذیرش جهت حضور در مصاحبه دعوت به عمل می آید.

زمان مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 99 – 1400

همان طور که گفته شد، گزینش داوطلبان در آزمون لیسانس به پزشکی در طی دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه انجام می شود. از متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون کتبی شده اند، جهت بررسی مدارک و حضور در مصاحبه دعوت به عمل می آید. توجه داشته باشید که دعوت به مصاحبه به هیچ عنوان به معنای پذیرش نهایی فرد نبوده و اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 99 پس از اتمام فرآیند مصاحبه و گزینش شرکت کنندگان انجام خواهد شد.

زمان مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 99 از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی tums.ac.ir اعلام می شود و به دنبال آن، آدرس محل برگزاری مصاحبه نیز در اختیار پذیرفته شدگان قرار می گیرد. این فرآیند در سال جاری در تاریخ سه شنبه 20 آبان 99 برگزار می گردد و افراد دعوت شده به مصاحبه می بایست دستاورد ها و سوابق آموزشی، پژوهشی خود را به همراه کپی این مدارک در تاریخ مذکور به محل اجرای مصاحبه تحویل دهند.

مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 99 – 1400

ظرفیت کم پذیرش و تقاضای زیاد آزمون لیسانس به پزشکی حساسیت مرحله مصاحبه را دوچندان می کند. با دعوت از پذیرفته شدگان آزمون کتبی به میزان دو برابر ظرفیت و پس از تعیین زمان و مکان مصاحبه از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران، این دسته از شرکت کنندگان می بایست همراه با مدارک مورد نیاز در محل مصاحبه حضور به عمل آورند.

بخش اعظمی از مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی منوط به ارزیابی فراشناختی داوطلبان می باشد و تمرکز عمده کارشناسان بر انتخاب افرادی است که از هر جهت آمادگی لازم برای ورود و تحصیل در حوزه پزشکی را داشته باشند. بنابراین هنگام مصاحبه تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا با اعتماد به نفس صحبت کرده و آرامش خود را حفظ نمایید. سعی کنید با جملات مثبت به سوالات اساتید پاسخ دهید و استرس را از خود دور کنید. در این مصاحبه ممکن است سوالات علمی نیز پرسیده شود اما آن چه بیش از هر چیزی مورد توجه قرار می گیرد، ارزیابی روانشناختی متقاضیان می باشد.

علاوه بر تمامی مواردی که در این بخش به آن ها اشاره شد، امکان مطرح کردن پرسش هایی پیرامون علایق، مقالات و کارهای تحقیقاتی و یا حتی ترجمه هایی که تاکنون انجام داده اید نیز وجود دارد. بنابراین سعی کنید با آمادگی تمام در جلسه مصاحبه حاضر شوید، چرا که این مرحله به قدری مهم است که حتی اگر دارای رتبه پایین تری نسبت به سایر شرکت کنندگان باشید اما با اعتماد به نفس و آمادگی کامل در جلسه حضور پیدا کنید، به نسبت شانس قبولی بیشتری خواهید داشت.

پس از اتمام زمان مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 99، اسامی پذیرفته شدگان این مرحله در قالب نتایج نهایی لیسانس به پزشکی 99 از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران اعلام می گردد. این دسته از داوطلبان می بایست در مدت زمانی که از سوی دانشگاه مذکور اعلام می گردد، ثبت نام خود را با مراجعه حضوری و ارائه مدارک مورد نیاز تکمیل نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از موارد فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 99 چه زمانی انجام می شود؟

فرآیند مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی سال جاری، در تاریخ سه شنبه 20 آبان 99 برگزار می گردد.

2- زمان و محل برگزاری مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی از چه طریقی اطلاع رسانی می گردد؟

به صورت اینترنتی و از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی tums.ac.ir

3- چه تعداد از پذیرفته شدگان آزمون لیسانس به پزشکی به مصاحبه دعوت می شوند؟

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون لیسانس به پزشکی از پذیرفته شدگان به میزان دو برابر ظرفیت پذیرش جهت حضور در مصاحبه دعوت به عمل می آید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۷ نظر

 1. سلام من پرستاری آزادترم۴ هستم برای اینده ایا میتونم دراین ازمون شرکت کنم
  واین که درشیراز کلاس برگزار میشود؟

 2. مصاحبه به چه صورت هست؟در مصاحبه هم ارزیابی علمی صورت میگیره؟یا سوالات فقط در حیطه ی روانشناختیه؟

  • با سلام
   برای مصاحبه ی آزمون لیسانس به پزشکی به جز سوالات روانشناختی سوالاتی تحت عنوان ارزیابی علمی نیز انجام می گیرد .

 3. سلام.من همه شرایط شرکت در ازمون لیسانس به پزشکیو دارم.ولی سال اینده ازدواج میکنم.ئر صورت قبولی اگر همسرم از تحصیل من در تهران ناراضی باشه میتونه ب شهر خودم انتقالی بگیرم؟؟؟

 4. سلام ببخشید من پردیس پرستاری بهشهر قبول شدم اگر بخوام برای تهران یا ساری انتقالی بگیر امکانش هست؟ و اینکه اگر میشه شرایطش چیه؟

 5. اگه پردیس یا مازاد درس بخونم نمیتونم آزمون کارشناسی به پزشکی رو بدم؟

دریافت مشاوره