دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد
مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 با مصاحبه دکتری سراسری 97 متفاوت است. این تفاوت از نحوه برگزاری تا امتیاز بندی مصاحبه را شامل می شود. این تفاوت ها باعث سردرگمی داوطلبان زیادی شده به همین دلیل هر روزه داوطلبان زیادی با مرکز مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره تماس می گیرند و از مشاوران مرکز تفاوت های مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با سراسری را جویا می شوند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مقاله را برای شما داوطلبان گرامی آماده کنیم و در آن به تمامی نکات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بپردازیم. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید. چنانچه پس از مطالعه این مطلب به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید می توانید با همکاران مشاور ما در بخش مشاوره تحصیلی دکتری ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مشاوران مرکز پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

امسال مصاحبه دکتری در مناطق آمایشی ده گانه که متعاقبا اعلام خواهد شد برگزار می گردد.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

نتایج آزمون دکتری سراسری و آزاد 97 در تاریخ 27 فروردین 97 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و پس از آن نیز به ترتیب نوبت به اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97 و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد می رسد و هر سال پس از انجام انتخاب رشته نیز داوطلبان در تب و تاب مصاحبه هستند. مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 از 19 تیر ماه آغاز خواهد شد. مصاحبه در 10 منطقه آمایشی برگزار شود که زمان برگزاری مصاحبه هر یک از واحدهای دانشگاهی با دیگری متفاوت خواهد بود. جهت اطلاع از زمان دقیق برگزاری مصاحبه در واحد دانشگاهی و منطقه آمایشی 10 گانه می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید.

تغییر نحوه برگزاری مصاحبه دکتری آزاد 97 نسبت به سال های گذشته 

همانطور که می دانید تنها کسب نمره قبولی در آزمون دکتری ملاک پذیرش و ورود به مقطع دکتری نمی باشد. بلکه داوطلبان بایستی از مرحله ی مصاحبه نیز با موفقیت عبور کنند تا مجوز ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دریافت نمایند. نمره ای که داوطلبان از آزمون کتبی کسب می نمایند 60 درصد و نمره ای که از مصاحبه بدست می آورند 40 درصد در پذیرش داوطلبان تاثیر گذار خواهد بود. همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد شیوه برگزاری مصاحبه دانشگاه آزاد در سال 97 با سال های گذشته تغییر کرده است در گذشته مصاحبه ی داوطلبان پذیرفته شده در آزمون دکتری دانشگاه آزاد همه استان ها در تهران انجام می گرفت اما امسال با توجه به قوانین تصویب شده مصاحبه دکتری برای داوطلبان به 10 منطقه تقسیم شده است و در هر منطقه چند استان قرار گرفته که داوطلبان می توانند برای انجام مصاحبه به این 10 منطقه مراجعه کنند ( در کارنامه اعلام نتایج انتخاب رشته داوطلبان مشخص خواهد شد که هر داوطلب برای انجام مصاحبه به کدام یک از مناطق آمایشی ده گانه می بایست مراجعه کند. ) این تغییر شیوه مصاحبه فوایدی زیادی همچون کاهش هزینه و خطرات رفت آمد برای داوطلبان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، افزایش کیفت برگزاری مصاحبه و همچنین آشنا شدن دانشجویان پذیرفته شده با محل تحصیل خود می باشد. ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد برای مقطع دکتری 97 همچون سال گذشته خواهد بود لذا با توجه به تعداد زیاد شرکت کنندگان در این آزمون، رقابت بسیار سخت می باشد در انتخاب رشته خود بسیار دقت داشته باشید و همچنین می توانید با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید تا شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی کنند.

هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

داوطلبان برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بر خلاف مصاحبه دکتری دانشگاه سرایری می بایست هزینه ای را پرداخت کنند. هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال 96 هفتاد هزار تومان بود. لازم به ذکر است که داوطلبان موظف هستند برای شرکت در مصاحبه دکتری آزاد 97 به تعداد دانشگاه ها و رشته هایی که پذیرفته شده اند هزینه جداگانه بپردازند. در حال حاضر مبلغ مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اعلام نشده است. به محض اعلام هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال 97 در سایت ایران مشاوره و کانال تلگرام دکتری اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد. 

عوامل موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

  • توصیه می کنیم با ظاهری مرتب، آراسته و لباس رسمی در جلسه مصاحبه حضور یابید و از عطر ملایم استفاده کنید.
  • هنگام برخورد با اساتید با اعتماد به نفس کامل احوال پرسی کنید، لبخند بزنید  و  برقراری ارتباط چشمی را نیز فراموش نکنید.
  • هنگام پاسخ به سوالات اساتید آرامش خود را حفظ کنید و از شتابزدگی بپرهیزید سعی کنید در کمال آرامش و اعتماد به نفس پاسخگوی سوالات اساتید باشید.
  • اکیدا توصیه می کنیم اگر پاسخ سوالی را نمی دانید  به جای حاشیه رفتن با صداقت بگویید که در حال حاضر حضور ذهن ندارید. چرا که پاسخ غلط و یا اغراق آمیز شما تاثیر منفی در ذهن مصاحبه کنندگان خواهد گذاشت. بهتر است در جلسه مصاحبه هرگز در مورد چیزی که نمی دانید اظهار نظر نکنید.
  • همواره در جلسه مصاحبه به این فکر کنید که همه داوطلبان شرایط شما را دارند و حتی شما بهترین داوطلب شرکت کننده در مصاحبه هستید. با رعایت این نکات در کنار تسلط به پایان نامه حتما موفق خواهید شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تا 45 درصد تخفیف ویژه مشاوره