یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99
مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مصاحبه دکتری سایر دانشگاه ها متفاوت است. این تفاوت از نحوه برگزاری تا امتیاز بندی مصاحبه را شامل می شود که باعث سردرگمی داوطلبان زیادی شده است. مرحله مصاحبه دکتری مهم ترین مرحله پذیرش در دانشگاه می باشد و به میزان 30 درصد در قبولی داوطلب تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین تنها کسب نمره قبولی در آزمون دکتری ، ملاک پذیرش و ورود به مقطع دکتری نمی باشد ، بلکه داوطلبان بایستی از مرحله ی مصاحبه نیز با موفقیت عبور کنند تا مجوز ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دریافت نمایند.

در سال جاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در شهر تهران  ، برگزار می گردد.

زمان و مکان برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

نتایج آزمون دکتری و آزاد اواخر فروردین ماه بر روی سایت سنجش قرار می گیرد و هر ساله پس از انجام انتخاب رشته ، داوطلبان در تب و تاب مصاحبه هستند. مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از دهه دوم تیرماه در تهران آغاز خواهد شد که زمان برگزاری مصاحبه هر یک از واحدهای دانشگاهی ، با دیگری متفاوت خواهد بود.

تغییر نحوه برگزاری مصاحبه دکتری آزاد 

نمره ای که داوطلبان از آزمون کتبی کسب می نمایند 50 درصد و نمره ای که از مصاحبه بدست می آورند 30 درصد در پذیرش آن ها تاثیر گذار می باشد. البته سوابق آموزشی و پژوهشی نیز به میزان 20 درصد ، تعیین کننده قبولی داوطلب خواهد بود.

در سال 97 با توجه به قوانین تصویب شده ، مصاحبه دکتری آزاد برای داوطلبان به 10 منطقه تقسیم  و در هر منطقه چند استان قرار گرفته بود که داوطلبان می بایست برای انجام مصاحبه به این 10 منطقه مراجعه می کردند این شیوه مصاحبه فواید زیادی همچون کاهش هزینه و خطرات رفت آمد برای داوطلبان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها ، افزایش کیفیت برگزاری مصاحبه و همچنین آشنا شدن دانشجویان پذیرفته شده با محل تحصیل خود دارا بود.

اما از سال 98 مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در تمامی رشته گرایش ها در شهر تهران برگزار می گردد و تمامی داوطلبان باید برای بررسی سوابق علمی ، آموزشی و فناوری خود به واحد دانشگاه آزاد در شهر تهران مراجعه نمایند.

هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

داوطلبان برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد مانند مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری می بایست هزینه ای را پرداخت کنند. بنابراین پس از اعلام نتایج انتخاب رشته و مشخص شدن اسامی دعوت شدگان به مصاحبه ، داوطلبان باید با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org ، هزینه مصاحبه دکتری آزاد را پرداخت نمایند.

 • بدیهی است که فقط از داوطلبانی که با پرداخت هزینه ، محل مصاحبه را انتخاب کرده اند مصاحبه به عمل خواهد آمد.
 • داوطلبانی که برای مصاحبه در چند رشته و چند دانشگاه پذیرفته شده اند ، باید برای هر یک هزینه جداگانه پرداخت نمایند.
 • پرداخت هزینه فقط به صورت اینترنتی امکان پذیر است و باید پس از واریز وجه ، از کدپیگیری پرداخت پرینت تهیه نمایید و در روز برگزاری مصاحبه به مسئولین ارائه دهید.

عوامل موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

 • توصیه می کنیم با ظاهری مرتب ، آراسته و لباس رسمی در جلسه مصاحبه حضور یابید و از عطر ملایم استفاده کنید.
 • هنگام برخورد با اساتید با اعتماد به نفس کامل احوال پرسی کنید ، لبخند بزنید و برقراری ارتباط چشمی را نیز فراموش نکنید.
 • هنگام پاسخ به سوالات اساتید آرامش خود را حفظ کنید و از شتابزدگی بپرهیزید ، سعی کنید در کمال آرامش و اعتماد به نفس پاسخگوی سوالات اساتید باشید.
 • اکیدا توصیه می کنیم اگر پاسخ سوالی را نمی دانید به جای حاشیه رفتن با صداقت بگویید که در حال حاضر حضور ذهن ندارید. چرا که پاسخ غلط و یا اغراق آمیز شما تاثیر منفی در ذهن مصاحبه کنندگان خواهد گذاشت. بهتر است در جلسه مصاحبه هرگز در مورد چیزی که نمی دانید اظهار نظر نکنید.
 • در فرآیند برگزاری مصاحبه به ساعت خود نگاه نکنید.
 • سعی کنید نیم ساعت قبل از برگزاری مصاحبه ، در محل مصاحبه حضور یابید.
 • همواره در جلسه مصاحبه به این فکر کنید که همه داوطلبان شرایط شما را دارند و حتی شما بهترین داوطلب شرکت کننده در مصاحبه هستید.

سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

معمولا سوالاتی که در مصاحبه های دانشگاه ها مطرح می شود از یک فرم کلی تبعیت می کند و بخشی از این سوالات در همه ی مصاحبه ها مشترک است. سوالاتی که احتمال دارد در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد مورد پرسش قرار گیرد به صورت زیر است :

 • اولین سوال مصاحبه ، معرفی کردن است و از دانشجو خواسته می شود که ضمن معرفی کامل خود ، درباره وضعیت تحصیلی خود در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد توضیحاتی ارائه دهد.
 • ممکن است از دانشجو خواسته شود که با زبان انگلیسی خود را معرفی کند بنابراین اگر مدرک زبان خاصی دارید ، آن را در روز برگزاری مصاحبه همراه داشته باشید.
 • سوالی که حتما پرسیده می شود ، درمورد پایان نامه است و از شما خواسته می شود توضیحات مختصری درباره موضوع پایان نامه خود ارائه دهید.
 •  ممکن است  از برخی از داوطلبان که برای مصاحبه چند دانشگاه دعوت شده اند سوالی پرسیده شود که بین این دانشگاه ها کدام یک را و به چه دلیلی برای ادامه تحصیل ترجیح می دهید ؟
 • از سوالاتی که ممکن است مورد پرسش قرار گیرد ، درباره تامین هزینه تحصیل می باشد. معمولا استادان بر این نکته تاکید دارند که دانشجو باید بدون نگرانی از هزینه تحصیل ، تمام وقت خود را صرف پایان نامه نمایند.

 

سوالات رایج مخاطبان

1- مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد سال 99 در چه زمانی برگزار می شود؟

مصاحبه مقطع دکتری دانشگاه آزاد معمولا در نیمه دوم تیرماه برگزار می گردد.

2- آیا پرداخت هزینه مصاحبه ، در روز مصاحبه به صورت حضوری امکان پذیر است؟

پرداخت هزینه فقط به صورت اینترنتی امکان پذیر است و باید پس از واریز وجه ، از کدپیگیری پرداخت پرینت تهیه نمایید و در روز برگزاری مصاحبه به مسئولین ارائه دهید.

3- آیا مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در تمامی رشته گرایش ها در شهر تهران برگزار می گردد؟

در آزمون دکتری سال 98 ، مصاحبه دکتری کلیه رشته ها در واحد علوم و تحقیقات تهران برگزار شد ممکن است برای آزمون دکتری سال 99 نیز همین روند ادامه یابد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره