دوشنبه , ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 98
مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مصاحبه دکتری سایر دانشگاه ها متفاوت است. این تفاوت از نحوه برگزاری تا امتیاز بندی مصاحبه را شامل می شود که باعث سردرگمی داوطلبان زیادی شده است. مرحله مصاحبه دکتری مهم ترین مرحله پذیرش در دانشگاه می باشد و به میزان 30 درصد در قبولی داوطلب تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین تنها کسب نمره قبولی در آزمون دکتری ، ملاک پذیرش و ورود به مقطع دکتری نمی باشد ، بلکه داوطلبان بایستی از مرحله ی مصاحبه نیز با موفقیت عبور کنند تا مجوز ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دریافت نمایند.

در سال جاری  مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در مناطق آمایشی ده گانه ، برگزار می گردد.

زمان و مکان برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 98

نتایج آزمون دکتری سراسری و آزاد اواخر فروردین ماه بر روی سایت سنجش قرار می گیرد و هر ساله پس از انجام انتخاب رشته ، داوطلبان در تب و تاب مصاحبه هستند. مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از نیمه دوم تیرماه آغاز خواهد شد و در 10 منطقه آمایشی برگزار می شود که زمان برگزاری مصاحبه هر یک از واحدهای دانشگاهی ، با دیگری متفاوت خواهد بود.

تغییر نحوه برگزاری مصاحبه دکتری آزاد 

نمره ای که داوطلبان از آزمون کتبی کسب می نمایند 50 درصد و نمره ای که از مصاحبه بدست می آورند 30 درصد در پذیرش آنها تاثیر گذار می باشد. البته سوابق آموزشی و پژوهشی نیز به میزان 20 درصد ، تعیین کننده قبولی داوطلب خواهد بود. در سال های گذشته مصاحبه ی داوطلبان پذیرفته شده در آزمون دکتری دانشگاه آزاد همه ی  استان ها در تهران انجام می گرفت اما امسال با توجه به قوانین تصویب شده ، مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد برای داوطلبان به 10 منطقه تقسیم شده است و در هر منطقه چند استان قرار گرفته که داوطلبان می توانند برای انجام مصاحبه به این 10 منطقه مراجعه کنند ( در کارنامه اعلام نتایج انتخاب رشته داوطلبان مشخص خواهد شد که هر داوطلب برای انجام مصاحبه به کدام یک از مناطق آمایشی ده گانه می بایست مراجعه کند.) این تغییر شیوه مصاحبه فواید زیادی همچون کاهش هزینه و خطرات رفت آمد برای داوطلبان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها ، افزایش کیفیت برگزاری مصاحبه و همچنین آشنا شدن دانشجویان پذیرفته شده با محل تحصیل خود می باشد.

هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 98

داوطلبان برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد مانند مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری می بایست هزینه ای را پرداخت کنند. بنابراین پس از اعلام نتایج انتخاب رشته و مشخص شدن اسامی دعوت شدگان به مصاحبه ، داوطلبان باید با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org ،  هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را که مبلغ 92 هزار تومان می باشد پرداخت نمایند.

 • بدیهی است که فقط از داوطلبانی که با پرداخت هزینه ، محل مصاحبه را انتخاب کرده اند مصاحبه به عمل خواهد آمد.
 • داوطلبانی که برای مصاحبه در چند رشته و چند دانشگاه پذیرفته شده اند ، باید برای هر یک هزینه جداگانه پرداخت نمایند.
 • پرداخت هزینه فقط به صورت اینترنتی امکان پذیر است و باید پس از واریز وجه ، از کدپیگیری پرداخت پرینت تهیه نمایید و در روز برگزاری مصاحبه به مسئولین ارائه دهید.

عوامل موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 98

 • توصیه می کنیم با ظاهری مرتب ، آراسته و لباس رسمی در جلسه مصاحبه حضور یابید و از عطر ملایم استفاده کنید.
 • هنگام برخورد با اساتید با اعتماد به نفس کامل احوال پرسی کنید ، لبخند بزنید و برقراری ارتباط چشمی را نیز فراموش نکنید.
 • هنگام پاسخ به سوالات اساتید آرامش خود را حفظ کنید و از شتابزدگی بپرهیزید ، سعی کنید در کمال آرامش و اعتماد به نفس پاسخگوی سوالات اساتید باشید.
 • اکیدا توصیه می کنیم اگر پاسخ سوالی را نمی دانید به جای حاشیه رفتن با صداقت بگویید که در حال حاضر حضور ذهن ندارید. چرا که پاسخ غلط و یا اغراق آمیز شما تاثیر منفی در ذهن مصاحبه کنندگان خواهد گذاشت. بهتر است در جلسه مصاحبه هرگز در مورد چیزی که نمی دانید اظهار نظر نکنید.
 • در فرآیند برگزاری مصاحبه به ساعت خود نگاه نکنید.
 • سعی کنید نیم ساعت قبل از برگزاری مصاحبه ، در محل مصاحبه حضور یابید.
 • همواره در جلسه مصاحبه به این فکر کنید که همه داوطلبان شرایط شما را دارند و حتی شما بهترین داوطلب شرکت کننده در مصاحبه هستید.

سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

معمولا سوالاتی که در مصاحبه های دانشگاه ها مطرح می شود از یک فرم کلی تبعیت می کند و بخشی از این سوالات در همه ی مصاحبه ها مشترک است. سوالاتی که احتمال دارد در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد مورد پرسش قرار گیرد به صورت زیر است :

 • اولین سوال مصاحبه ، معرفی کردن است و از دانشجو خواسته می شود که ضمن معرفی کامل خود ، درباره وضعیت تحصیلی خود در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد توضیحاتی ارائه دهد.
 • ممکن است از دانشجو خواسته شود که با زبان انگلیسی خود را معرفی کند بنابراین اگر مدرک زبان خاصی دارید ، آن را در روز برگزاری مصاحبه همراه داشته باشید.
 • سوالی که حتما پرسیده می شود ، درمورد پایان نامه است و از شما خواسته می شود توضیحات مختصری درباره موضوع پایان نامه خود ارائه دهید.
 •  ممکن است  از برخی از داوطلبان که برای مصاحبه چند دانشگاه دعوت شده اند سوالی پرسیده شود که بین این دانشگاه ها کدام یک را و به چه دلیلی برای ادامه تحصیل ترجیح می دهید ؟
 • از سوالاتی که ممکن است مورد پرسش قرار گیرد ، درباره تامین هزینه تحصیل می باشد. معمولا استادان بر این نکته تاکید دارند که دانشجو باید بدون نگرانی از هزینه تحصیل ، تمام وقت خود را صرف پایان نامه نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره