سه شنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97

مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97

مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97
مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پشت سر گذاشتن آزمون دکتری وزارت بهداشت و پذیرش در اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 به منزله راه یابی به مقطع دکتری نمی باشد بلکه پس از آزمون کتبی شما می بایست مرحله دوم ( آزمون شفاهی یا همان مصاحبه ) را نیز با موفقیت بگذرانید تا مجوز ادامه تحصیل در مقطع دکتری وزارت بهداشت را کسب نمایید. مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97 از تاریخ 97/4/14 آغاز و تا 97/5/7 ادامه خواهد یافت. مصاحبه دکتری وزارت بهداشت به صورت کاملا تخصصی و در قالب چند ایستگاه مجزا شامل تسلط بر پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و مقاله استخراج یافته از آن، توانیی ارائه شفاهی مطالب علمی، جستجوی منابع علمی، تسلط کافی بر زبان انگلیسی، توانمندی ‌های لازم تخصصی بر موضوعات رشته امتحانی می باشد. سعی شده در این مطلب به ذکر تمامی نکات لازم در رابطه با مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97 پرداخته شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها و با دقت بسیار مطالعه فرمایید.

اصل مدارک و مستندات آموزشی، پژوهشی خود را جهت ارائه به مراکز تحقیقات مصاحبه کننده همراه داشته باشید.

فرایند مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97

همانطور که گفته شد مصاحبه از 14 تیر ماه آغاز و تا 7 مرداد ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. مصاحبه، توسط دانشگاه های علوم پزشکی مناطق آمایشی مشخص شده برگزار خواهد شد. در این قسمت به نکات مهم مربوط به مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97 خواهیم پرداخت :

 • در رشته هایی که مصاحبه آن ها فقط در یک منطقه آمایشی برگزار می شود، داوطلبان می توانند بر اساس علاقه و در نظر گرفتن سایر شرایط و ضوابط، اقدام به انتخاب کلیه رشته/محل های آموزشی نمایند و هیچ محدودیتی در انتخاب آنان وجود نخواهد داشت.
 • در رشته هایی که مصاحبه آن ها در دو منطقه آمایشی برگزار می شود، داوطلبان می توانند بر اساس علاقه و در نظر گرفتن سایر شرایط و ضوابط نسبت به انتخاب تمامی رشته/محل های آموزشی اقدام کنند و هیچ محدودیتی در انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت آنان وجود ندارد.

توجه : داوطلبانی که دانشگاه های هر دو منطقه را انتخاب نمایند دو نمره مصاحبه خواهند داشت و هر نمره مصاحبه در انتخاب های آن منطقه اعمال خواهد شد.

 • مصاحبه رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی در همان دانشگاه انجام خواهد شد. در واقع داوطلبی که دانشگاه آزاد را نیز در اولویت های خود انتخاب کند، علاوه بر انتخاب های دیگرش به دانشگاه آزاد نیز معرفی خواهد شد. نمره مصاحبه در دانشگاه آزاد تنها برای انتخاب های دانشگاه آزاد ملاک است.
 • در انتخاب رشته های مجموعه های 1 تا 7 رشته های علوم پایه، بهداشت و تخصصی، افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، در فرم انتخاب رشته، سیستم جلوی انتخاب آن ها را نخواهد گرفت ولی با این حال داوطلب بایستی با توجه به نوع مدرک خود طبق جدول شماره 2 انتخاب رشته نماید. در واقع افرادی که در این مجموعه ها مجاز به انتخاب رشته/محل شده اند، با اینکه می توانند همه رشته های آن مجموعه را انتخاب کنند اما باید بر اساس مدرک تحصیلی خود، رشته هایی که طبق مدارک مورد پذیرش آن رشته مجاز هستند ( جدول شماره 2 ) انتخاب نمایند.

مناطق آمایشی و دانشگاه های برگزار کننده مصاحبه دکتری تخصصی 97

مصاحبه رشته های مختلف دکتری وزارت بهداشت 97 در مناطقی تحت عنوان مناطق ده گانه آمایشی برگزار می شود. در جدول زیر می توانید مناطق آمایشی و دانشگاه های برگزار کننده مصاحبه دکتری تخصصی سال تحصیلی 98 – 97 را مشاهده فرمایید.

مصاحبه دوره های پژوهشی دکتری وزارت بهداشت 97

داوطلبان دکتری پژوهشی وزارت بهداشت جهت شرکت در مصاحبه می بایست شرایط ذیل را دارا باشند :

 • داوطلبانی مجاز به شرکت در مصاحبه دکتری پژوهشی هستند که دارای حداقل 2 مقاله اصیل پژوهشی چاپ شده و نمایه شده در نمایه های بین المللی Web of sciences یا PubMed به عنوان نویسنده اول یا مسئول باشند.

” مقالات می بایست چاپ شده باشد و مستندات مربوط به ارسال و در دست بررسی بودن مقاله مورد قبول نمی باشد. “

 • دارا بودن مدرک زبان مورد تایید شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی یکی از الزامات مصاحبه می باشد و ثبت نام به صورت مشروط غیر قابل قبول است.
 • در هر دانشگاه علوم پزشکی برای هر رشته فقط یک مصاحبه انجام می شود و پذیرش مربوط به انتخاب رشته در مراکز تحقیقات آن دانشگاه، با همان مصاحبه صورت می پذیرد.
 • هر داوطلب بر اساس اولویت نمره کتبی، حداکثر به سه مرکز تحثقیقات در دانشگاه های علوم پزشکی که دارای ظرفیت باشد معرفی خواهد شد.
 • داوطلبان باید جهت بهره مند شدن از حداکثر امکان معرفی به مصاحبه، تمامی اولویت های قابل انتخاب در همه دانشگاه های علوم پزشکی را که در رشته داوطلب پذیرش دارند مشاهده نموده و طبق علاقه و سایر پارامترهای مدنظر خود انتخاب نمایند.
 • داوطلبان پس از معرفی به دانشگاه می توانند در مصاحبه واحدی که بر اساس رشته داوطلب برگزار می شود شرکت نمایند.
 • داوطلبان مجاز به انتخاب رشته/محل، ضروری است سوابق آموزشی، پژوهشی و اطلاعات مورد نیاز را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir بارگذاری نموده تا از طریق دانشگاه های پذیرنده مورد ارزیابی قرار گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نوع سوالات مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97 می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنیایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

زمان و محل برگزاری مصاحبه های دکتری وزارت بهداشت 97

زمان و محل برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی در مناطق آمایشی، در سال تحصیلی 98 – 97 به شرح جدول ذیل می باشد.

زمان و محل برگزاری مصاحبه دکتری پژوهشی در سازمان ها/موسسات/دانشگاه های علوم پزشکی در سال تحصیلی 98 – 97 به شرح جدول ذیل می باشد.

” مصاحبه داوطلبان متقاضی رشته بینایی سنجی بیمارستان چشم پزشکی نور در محل دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. “

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام
  تاریخ مصاحبه پزشکی ملکولی رو زدم ۱۹ ام تا ۲۳ ام .
  اطلاعات دقیق تاریخ روز و زمان و مکان برگزاری مصاحبه پزشکی ملکولی رو کی و کجا میزنند؟

دریافت مشاوره