تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد

مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد

زمان مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد 99
مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد 99

یکی از آزمون های پرطرفدار که هر ساله متقاضیان زیادی به منظور شرکت در آن به رقابت می پردازند، آزمون مقطع دکتری می باشد که دانشگاه های متقاضی جذب دانشجو در این مقطع تحصیلی، به دو دسته دانشگاه های سراسری و دانشگاه های آزاد تقسیم بندی می شوند.

پس از شرکت در آزمون دکتری و در مرحله انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، از طریق سایت رسمی این دانشگاه، دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد منتشر می شود و داوطلبان در همین زمان است که مشغول تکمیل و ثبت کد رشته های مورد نظر خود هستند. عموما چند روز پس از اعلام نتایج انتخاب رشته مقطع مربوطه، جلسه مصاحبه برگزار می شود و لازم است داوطلبان برای کسب آمادگی از زمان و نحوه برگزاری آن اطلاع یابند.

در سال 99 به دلیل شرایط ایجاد شده حاصل از شیوع ویروس کرونا، بسیاری از ارگان ها، مشاغل، زمان و نحوه برگزاری آزمون ها دچار تغییر و تحولاتی گشته اند که مصاحبه آزمون دکتری آزاد نیز از این قاعده مستثنی نبود و بنا به شرایط موجود، تصمیماتی جهت برگزاری مصاحبه این آزمون به صورت مجازی اخذ گردید.

پاسخ 10 سوال مهم در مصاحبه دکتری 99

مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد، طبق اطلاعیه های منتشر شده در سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، به صورت مجازی و پس از اتمام مهلت نام نویسی داوطلبان، انجام می شود.

زمان مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد 99

با توجه به ظرفیت ۱۰ هزار نفری برای پذیرش دانشجوی دکتری، برگزاری مصاحبه دکتری آزاد به صورت مجازی و غیرحضوری در جلسه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تصویب گردید. علاقه مندان به شرکت در مصاحبه این دوره، می توانند از ساعت 11 روز یکشنبه 23 شهریور تا پایان روز چهارشنبه 26 شهریور ماه 99، نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی خود اقدام نمایند.

توجه داشته باشید که زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت مربوطه اعلام می گردد و دانشجویان می بایست در اسرع وقت اقدامات مورد نیاز را جهت آمادگی خود انجام دهند. همچنین لازم است داوطلبان در زمان ثبت نام نسخه ای از سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی خود را بر اساس فرمی که از از طریق سامانه azmoon.iau.ac.ir قابل دریافت است، تهیه و در قالب فایل pdf در موعد مقرر در سامانه بارگذاری نمایند.

جهت برگزاری جلسه مصاحبه به صورت مجازی، بر اساس یک تقویم زمانی که از طریق سامانه azmoon.org منتشر می گردد، تاریخ مشخصی برای هر داوطلب اعلام خواهد شد که مطابق با آن، در جلسه مصاحبه مجازی حضور یابند.در نهایت تمام جزییات در رابطه با زمان دقیق برگزاری آن، از طریق مرکز سـنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد ارائه و منتشر می گردد. همچنین علاقه مندان می توانند با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره، از جدیدترین و آخرین اخبار در این حیطه اطلاع یابند.

نحوه برگزاری مصاحبه مجازی دانشگاه آزاد 99

به دلیل شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا در کشور و تصویب برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجازی، سامانه ای برای بارگذاری سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان در نظر گرفته شده است که بدین ترتیب، داوران بتوانند این سوابق را از طریق سامانه مذکور بررسی نمایند.

متقاضیان می بایست بر اساس محل اقامت خود، یکی از واحدهای دانشگاهی را به عنوان حوزه برگزاری مصاحبه مجازی، در سامانه، انتخاب و ثبت نمایند. مصاحبه کلیه رشته های ثبت نامی فرد، تنها در یک واحد دانشگاهی که توسط داوطلب انتخاب شده انجام خواهد شد و امکان ویرایش محل مصاحبه تا آخرین روز باقیمانده از مهلت ثبت نام وجود دارد. حضور داوطلبان به صورت مجازی در واحد دانشگاهی منتخب به منظور شرکت در مصاحبه علمی، در تاریخ و زمان اعلام شده الزامی می باشد و عدم حضور داوطلب در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش خواهد بود.

با تمامی این تفاسیر، تاکنون جزییات بیشتری از نحوه برگزاری مصاحبه مجازی دانشگاه آزاد منتشر نشده است و با دریافت اخبار جدید، مطالب در اسرع وقت در سایت ایران مشاوره بارگذاری خواهد شد.

نکات مصاحبه مجازی دانشگاه آزاد 99

علاقه مندان شرکت در مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد پیش از هر چیزی موظف به پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می باشند؛ در غیر این صورت مجاز به شرکت در مصاحبه نخواهند بود. به هنگام حضور در جلسه مصاحبه مجازی نیز مانند مصاحبه حضوری، لازم است که به منظور موفقیت در آن، موارد و نکاتی را رعایت نمایید.

  • افراد در جلسه مصاحبه بایستی آرامش خود را حفظ نموده و از اعتماد به نفس کافی برخوردار باشند.
  • بهتر است جواب سوالات را، به صورت کوتاه پاسخ دهید؛ زیرا ممکن است توضیحات طویل و زیاد باعث دور شدن از موضوع اصلی بحث و به حاشیه رفتن شود.
  • در صورت عدم آگاهی از پاسخ سوال های ارائه شده، به صراحت اعلام نمایید و به حاشیه نپردازید.
  • فراهم کردن اینترنت مناسب از اهمیت زیادی برخوردار می باشد؛ برای مثال بهتر است که علاوه بر اینترنت همراه، یک اینترنت ثابت نیز برای خود فراهم نمایید.
  • مهیا کردن وسایل لازم و چک نمودن وبکم و اسپیکر لپ تاپ، جهت مواجه نشدن با مشکلاتی از قبیل قطعی هدفون و…
  • آراستگی ظاهری فرد، جزء مواردی است که مجازی بودن جلسه مصاحبه از اهمیت رعایت آن نمی کاهد و لازم است که به آن دقت شود.
  • توجه داشته باشید که آماده کردن نسخه های فیزیکی و الکترونیکی مدارک و سوابق خود برای حضور در جلسه مصاحبه مجازی، بسیار حائز اهمیت است.
  • همچنین داوطلبان بایستی رزومه علمی خود را هر چه زودتر تکمیل کرده و آماده نمایند. به طور مثال، اگر قرار است داوطلبان سوابق خود را از واحدهای دانشگاهی و یا نشریات دریافت نمایند، بهتر است هرچه سریع تر نسبت به انجام امور مربوطه اقدام کنند.

لازم به ذکر است که مطابق سخنان رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره آمار ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری برای سال تحصیلی جدید، امسال ظرفیت پذیرش دوره دکتری حدود ۱۰ هزار نفر در رشته گرایش های مختلف است که با سال های قبل تفاوت قابل ملاحظه ای در آمار پذیرش نداریم.

پس از سپری کردن جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، شما کاربران عزیز برای کسب آگاهی لازم از زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، می توانید بر لینک مربوطه کلیک نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد در چه زمانی انجام می شود؟

به احتمال زیاد این مصاحبه پس از گذشت چند روز از پایان مهلت ثبت نام آن انجام می پذیرد اما تاکنون اطلاعیه دقیقی از تاریخ برگزاری آن وجود ندارد.

2- آِیا مصاحبه مجازی دوره مذکور، در همان سامانه مرکز سنجش پذیرش دانشگاه آزاد برگزار می گردد؟

قرار است، سامانه ای به این منظور برای داوطلبان تعبیه گردد اما فعلا اطلاعات دقیقی از سامانه برگزاری آزمون در دسترس نیس.

3- مدارک و سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی خود را به چه صورت می توانیم ارسال نماییم؟

با تهیه نسخه فایل pdf و بارگذاری آن ها، در سامانه azmoon.iau.ac.ir

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره