تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

فرصت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400
مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

از آن جایی که مجری برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت، مرکز سنجش آموزش پزشکی می باشد، فرآیند انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت نیز از طریق سایت اختصاصی این سازمان به نشانی sanjeshp.ir انجام می پذیرد. بنابراین متقاضیان می بایست پس از کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون مذکور، در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

در نظر داشته باشید که معمولا هر ساله فرصت مجددی جهت انتخاب رشته و یا ویرایش اطلاعات از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار پذیرفته شدگان قرار می گیرد اما چنانچه فردی از انجام این عملیات در بازه زمانی تعیین شده باز بماند، از ادامه فرآیند کنار گذاشته خواهد شد.

چنانچه داوطلب در زمان مقرر اقدام به انتخاب رشته ننماید، پذیرش وی لغو می گردد.

زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

این که زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 چه تاریخی اعلام خواهد شد، به زمان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 بستگی دارد. در دوره پیشین، این آزمون در دهه اول تیر ماه 99 برگزار شد و نتایج آن در شهریور ماه منتشر شد. همزمان با اعلام اسامی پذیرفته شدگان، دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت نیز بر روی سایت مربوطه قرار گرفت و داوطلبان تا روز 22 شهریور فرصت داشتند تا کد رشتنه های مورد علاقه خود را به ثبت برسانند.

بنابراین پیش بینی می گردد فرآیندهای اعلام نتایج و انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت در سال 1400 نیز روند زمانی مذکور را طی نماید. بنابراین پیشنهاد می کنیم در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضویت داشته باشید تا شما را از تاریخ دقیق این فرآیند آگاه سازیم.

نحوه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

از آن جایی که آزمون دکتری رشته های گروه پزشکی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می گردد، تمامی فرآیند مربوط به ثبت نام ،اعلام نتایج و انتخاب رشته این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir انجام می پذیرد. از همین رو، می توانید مطابق با راهنمای زیر به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت مراجعه نموده و مراحل ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود را به انجام برسانید.

  • پس از ورود به سایت sanjeshp.ir از منوی موجود در راست صفحه، گزینه “دکتری تخصصی – دکتری تخصصی ph.d را انتخاب کنید.
  • از میان لینک های موجود در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” کلیک نمایید.
  • در این مرحله نیز باید مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب کنید.
  • برای ورود به سیستم انتخاب رشته لازم است کد ملی و شماره تلفن همراهی که در زمان نام نویسی در سامانه ثبت کرده اید را وارد کرده و سپس کلید “جستجو” را بفشارید.
  • اکنون پیامکی حاوی کد یک بار رمز برای شما ارسال می شود که می بایست آن را در کادر مربوطه وارد کنید.
  • در این مرحله می توانید کد رشته های انتخابی خود را در جایگاه های مربوطه به ثبت رسانده و روی دکمه “ثبت نهایی” کلیک کنید.
  • پس از انجام تمامی مراحل فوق، سامانه یک رهگیری 15 رقمی در اختیارتان قرار می دهد که لازم است آن را یادداشت کرده و از فرم انتخاب رشته خود یک پرینت تهیه کنید.

با توجه اهمیت نحوه عملکرد داوطلبان در مرحله انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت، مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور همواره امکان ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت اعم از حذف، اضافه و یا جابجایی اولویت ها را برای متقاضیان فراهم کرده است. همچنین پیشنهاد می کنیم که در خصوص میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت اطلاعات لازم را بدست آورید تا بتوانید در ثبت کد رشته محل های انتخابی خود بهترین عملکرد را داشته باشید. در نهایت نیز پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400، از پذیرفته شدگان برای حضور در جلسه مصاحبه دعوت به عمل می آید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته دکتری آزمون وزارت بهداشت 1400 چه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر زمان انجام این فرآیند مشخص نیست، اما به محض انتشار اطلاعیه های مربوطه، اخبار آن در کانال دکتری ایران مشاوره قرار می گیرد.

2- انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 به چه صورت انجام می شود؟

انتخاب رشته این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سامانه sanjeshp.ir صورت می گیرد.

3- آیا فرآیند انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 با پرداخت هزینه همراه است؟

خیر، برای انجام انتخاب رشته مبلغی تعیین نمی گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری