تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

فرصت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت
مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

از آن جایی که مجری برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت، مرکز سنجش آموزش پزشکی می باشد، فرآیند انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت نیز از طریق سایت اختصاصی این سازمان به نشانی sanjeshp.ir انجام می پذیرد. بنابراین متقاضیان می بایست پس از کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون مذکور، در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

در نظر داشته باشید که معمولا هر ساله فرصت مجددی جهت انتخاب رشته و یا ویرایش اطلاعات از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار پذیرفته شدگان قرار می گیرد، اما چنانچه فردی از انجام این عملیات در بازه زمانی تعیین شده باز بماند، از ادامه فرآیند محروم خواهد شد.

با توجه به مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت در سال گذشته، احتمال می رود این فرآیند در سال 1401 نیز در مردادماه انجام شود.

مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

این که زمان انتخاب رشته این آزمون چه تاریخی اعلام خواهد شد، به زمان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 بستگی دارد. معمولا همزمان با اعلام اسامی پذیرفته شدگان، دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت نیز بر روی سایت مربوطه قرار می گیرد و داوطلبان در باره رمانی که مقرر می شود، می توانند نسبت به انجام این امر اقدام نمایند. همچنین با توجه به روند هر ساله امکان تمدید مهلت انتخاب رشته برای سال 1401 نیز وجود دارد. با توجه به سال گذشته پیش بینی می شود، فرآیند انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401 نیز در اواسط مردادماه انجام شود. تا کنون زمان دقیق انتخاب رشته و دیگر فرآیند های مذکور اعلام نشده و به محض انتشار، در این مقاله و در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

از آن جایی که آزمون دکتری رشته های گروه پزشکی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می گردد، تمامی فرآیندهای مربوط به ثبت نام، اعلام نتایج و انتخاب رشته این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir انجام می پذیرد.

  • پس از ورود به سایت سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت به نشانی sanjeshp.ir از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “دکتری تخصصی – دکتری تخصصی ph.d را انتخاب کنید.
  • از میان لینک های موجود در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” کلیک نمایید.
  • در این مرحله نیز باید مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب کنید.
  • برای ورود به سیستم انتخاب رشته لازم است کد ملی و شماره تلفن همراهی که در زمان نام نویسی در سامانه ثبت کرده اید را وارد کرده و سپس کلید “جستجو” را بفشارید.
  • اکنون پیامکی حاوی کد یک بار مصرف برای شما ارسال می شود که می بایست آن را در کادر مربوطه وارد کنید.
  • در این مرحله می توانید کد رشته های انتخابی خود را در جایگاه های مربوطه به ثبت رسانده و دکمه “ثبت نهایی” را برگزینید.
  • پس از انجام تمامی مراحل فوق، سامانه یک کد رهگیری 15 رقمی در اختیارتان قرار می دهد که لازم است آن را یادداشت کرده و از فرم انتخاب رشته خود یک پرینت تهیه نمایید.

با توجه اهمیت نحوه عملکرد داوطلبان در مرحله انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت، مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور همواره امکان ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت اعم از حذف، اضافه و یا جابجایی اولویت ها را برای متقاضیان فراهم کرده است. همچنین پیشنهاد می کنیم که در خصوص میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت اطلاعات لازم را بدست آورید تا بتوانید در ثبت کد رشته محل های انتخابی خود بهترین عملکرد را داشته باشید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته دکتری آزمون وزارت بهداشت 1401 چه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر زمان انجام این فرآیند مشخص نیست، اما به محض انتشار اطلاعیه های مربوطه، اخبار آن در کانال دکتری ایران مشاوره قرار می گیرد.

2- انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 به چه صورت انجام می شود؟

انتخاب رشته این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سامانه sanjeshp.ir صورت می گیرد.

3- آیا فرآیند انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401 با پرداخت هزینه همراه است؟

خیر، برای انجام انتخاب رشته مبلغی تعیین نمی گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری