تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

تمدید مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400
مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

آزمون دکتری دانشگاه آزاد معمولا در اوایل اسفندماه برگزار می شود. پس از برگزاری و اعلام نتایج آزمون دکتری نوبت به مرحله مهم و حساس انتخاب رشته می رسد. افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند در تاریخ مقرر نسبت به انتخاب رشته های مورد علاقه خود اقدام کنند. هر ساله درصدی از داوطلبان در این بازه زمانی موفق به انتخاب رشته نمی شوند. بنابراین معمولا طبق صلاحدید مسئولین ذی ربط مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد برای بازماندگان از این فرآیند تمدید می شود که در این صورت، حدود 3 الی 4 روز دیگر به فرصت انتخاب رشته داوطلبان افزوده خواهد شد.

طبق روال سال های گذشته، زمان انتخاب رشته آزمون دکتری حداقل یک مرتبه تمدید می شود و داوطلبان در این بازه زمانی می توانند نسبت به انتخاب رشته و یا ویرایش انتخاب های قبلی خود اقدام کنند.

مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

همان طور که می دانید آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد ادغام شده اند و این آزمون در اواسط اسفندماه برگزار شد. پس از اعلام نتایج، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام کنند. انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا از یکدیگر صورت می گیرد، بنابراین زمان آغاز، اتمام و یا تمدید فرآیند انتخاب رشته برای هر یک از دانشگاه ها به صورت جداگانه توسط سایت مربوطه اعلام می شود.

داوطلبانی که قصد دارند مقطع دکتری خود را در دانشگاه آزاد بگذرانند، می بایست در انتخاب رشته دانشگاه آزاد که از طریق سایت azmoon.org انجام می پذیرد شرکت کنند.

انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی معمولا چند روز پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون آغاز می شود و داوطلبان حدود دو هفته برای انتخاب کدرشته محل های مورد علاقه خود فرصت خواهند داشت.

بنابراین زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 از روز 31 فروردین آغاز شد و تا روز 8 اردیبهشت ماه 1400 ادامه خواهد داشت. همچنین معمولا برای متقاضیانی که به هر دلیلی موفق نشوند از این فرصت استفاده کنند و یا افرادی که به هر دلیلی دیر تصمیم به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد می گیرند، بازه زمانی تحت عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد درنظر گرفته می شود، تا جاماندگان از انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد نیز بتوانند کدرشته های این دانشگاه را انتخاب کنند.

شایان ذکر است، آن دسته از متقاضیانی که در بازه زمانی اولیه انتخاب رشته کرده اند، در مهلت مجددی که در نظر گرفته می شود، می توانند به ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بپردازند و رشته ای را حذف، اضافه و یا رشته های انتخابی خود را جابه جا نمایند.

راهنمای ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 در مهلت مجدد ثبت نام 

همان طور که گفته شد، در مهلت مجددی که برای انتخاب رشته مقطع دکتری دانشگاه آزاد در نظر گرفته می شود، علاوه بر این که جاماندگان از انتخاب رشته در بازه زمانی اولیه، می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند، سایر داوطلبان نیز قادر خواهند بود تا کدرشته محل های انتخابی خود را جا به جا، حذف و یا اضافه کنند. در این قسمت از مطلب، نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد را بیان خواهیم کرد.

  • به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کنید.
  • از میان گزینه های موجود، روی گزینه “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 1400” کلیک کنید.
  • در صفحه جدید برای ویرایش انتخاب رشته باید کد ملی یا شناسه اتباع غیر ایرانی به علاوه کد شناسه انتخاب رشته خود را وارد کنید. (کد شناسه انتخاب رشته برای هر داوطلب در پایین کارنامه اعلام نتایج اولیه درج می شود.)
  • پس از ورود به صفحه شخصی خود، لیست انتخاب رشته تان نمایش داده خواهد شد، در این قسمت می توانید نسبت به ویرایش کدرشته محل های انتخابی خود اقدام کنید.
  • جهت اضافه کردن کد رشته محل جدید کافیست تا نام رشته و گرایش مورد نظر خود را به همراه کد محل در کادرهای تعبیه شده وارد نمایید و در پایان روی گزینه “انتخاب” کلیک نمایید.
  • در صورتی که قصد دارید رشته ای را با رشته دیگری جا به جا نمایید، می بایست ابتدا نام رشته و کد محل مربوط به آن را در کادرهای در نظر گرفته شده وارد نمایید و سپس از قسمت “انتخاب شما”، شماره اولویتی که قصد دارید رشته وارد شده به جای آن قرار گیرد را وارد کنید. در این صورت رشته مورد نظر در اولویت انتخاب شده قرار خواهد گرفت.
  • در صورتی که از انتخاب کد رشته محلی پشیمان شده اید و قصد حذف آن را دارید می توانید گزینه “حذف” را از انتهای ردیف آن رشته انتخاب کنید.

داوطلبانی که در بازه تمدید مهلت انتخاب رشته قصد دارند رشته های مورد نظر خود را انتخاب و اولویت بندی کنند، می توانند پس از دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400، با مطالعه مطلب انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از راهنمای تصویری انتخاب رشته آن استفاده کنند. شما داوطلبان گرامی می توانید جهت آگاهی از هر یک از زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد روی لینک های فوق کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 تا چه زمانی تعیین شده است؟

زمان انجام فرآیند انتخاب رشته از 31 فروردین تا 8 اردیبهشت در نظر گرفته شده است اما در حال حاضر اخباری در زمینه تمدید آن وجود ندارد.

2- چگونه می توان در تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد اقدام به تکمیل فرم و ویرایش اطلاعات آن نمود؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و مطابق با مراحل ذکر شده در مقاله فوق، اقدامات لازم را به انجام برسانید.

3- آیا در مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 امکان ویرایش اطلاعات فرم انتخاب رشته وجود دارد؟

بله داوطلبان می توانند در این بازه زمانی نسبت به اصلاح و ویرایش خود نیز اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری