یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون دکترا آزاد 99
مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون دکتری دانشگاه آزاد معمولا در اوایل اسفندماه برگزار می شود. پس از برگزاری و اعلام نتایج آزمون دکتری نوبت به مرحله مهم و حساس انتخاب رشته می رسد. افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند در تاریخ مقرر نسبت به انتخاب رشته های مورد علاقه خود اقدام کنند. معمولا درصدی از داوطلبان در این بازه زمانی موفق به انتخاب رشته نمی شوند و مهلت مجددی جهت انجام انتخاب رشته در اختیار آن ها گذاشته می شود. در صورت تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری ، معمولا 3 الی 4 روز دیگر به فرصت انتخاب رشته داوطلبان افزوده می شود.

طبق روال سال های گذشته ، زمان انتخاب رشته آزمون دکتری حداقل یک مرتبه تمدید می شود و داوطلبان در این بازه زمانی می توانند نسبت به انتخاب رشته و یا ویرایش انتخاب های قبلی خود اقدام کنند.

مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

همان طور که می دانید آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد ادغام شده اند و این آزمون در اوایل اسفندماه برگزار می شود. پس از اعلام نتایج ، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام کنند. انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا از یکدیگر صورت می گیرد ، بنابراین زمان آغاز ، اتمام و یا تمدید فرآیند انتخاب رشته برای هر یک از دانشگاه ها به صورت جداگانه توسط سایت مربوطه اعلام می شود.

داوطلبانی که قصد دارند مقطع دکتری خود را در دانشگاه آزاد بگذرانند می بایست در انتخاب رشته دانشگاه آزاد که از طریق سایت azmoon.org انجام می پذیرد شرکت کنند.

انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی معمولا چند روز پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون آغاز می شود و داوطلبان حدود دو هفته برای انتخاب کدرشته محل های مورد علاقه خود فرصت خواهند داشت.

زمان آغاز انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد اوایل اردیبهشت ماه خواهد بود ، متقاضیانی که به هر دلیلی موفق نشدند از این فرصت استفاده کنند و یا افرادی که به هر دلیلی خیلی دیر تصمیم به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد گرفته اند نگران نباشند ؛ زیرا طبق روال هرساله ، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ، با تمدید مهلت درنظر گرفته شده ، فرصت مجددی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا جاماندگان از انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد نیز بتوانند کدرشته های این دانشگاه  را انتخاب کنند.

آن دسته از متقاضیانی که در بازه زمانی اولیه انتخاب رشته کرده اند ، در مهلت مجددی که در نظر گرفته می شود می توانند به ویرایش کدرشته محل های انتخابی خود بپردازند و رشته ای را حذف ، اضافه و یا رشته های انتخابی خود را جا به جا نمایند.

زمان در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، معمولا حداقل یک بار تمدید می شود و این موضوع موجب می شود تا حدود 3 الی 4 روز به این فرصت انتخاب رشته داوطلبان اضافه شود. گاهی اوقات نیز ممکن است به دلیل ایجاد تغییراتی در جدول رشته ها ، سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ، اصلاحیه هایی برای دفترچه انتخاب رشته منتشر کند. در صورتی که این اصلاحیه ها یا کدرشته محل های جدید در روزهای پایانی مهلت انتخاب رشته منتشر شود این امکان وجود دارد که مهلت انتخاب رشته مجددا تمدید شود.

به هر حال توصیه ما به شما داوطلبان عزیز این است که در فرصت اولیه ای که برای انتخاب رشته در نظر گرفته می شود نسبت به انتخاب کدرشته محل های مورد نظر خود اقدام کنید تا بعدا به مشکل برنخورید.

راهنمای ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در مهلت مجدد ثبت نام

همان طور که گفته شد در مهلت مجددی که برای انتخاب رشته مقطع دکتری دانشگاه آزاد در نظر گرفته می شود ، علاوه بر این که جاماندگان از انتخاب رشته در بازه زمانی اولیه ، می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند ، سایر داوطلبان نیز قادر خواهند بود تا کدرشته محل های انتخابی خود را جا به جا ، حذف و یا اضافه کنند. در این قسمت از مطلب ، نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد را بیان خواهیم کرد.

  • به سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه کنید.
  • از میان گزینه های موجود ، روی گزینه ” انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 99 “ کلیک کنید.
  • در صفحه جدید برای ویرایش انتخاب رشته باید کد ملی و یا شناسه اتباع غیر ایرانی به علاوه کد شناسه انتخاب رشته خود را وارد کنید. (کد شناسه انتخاب رشته برای هر داوطلب در پایین کارنامه اعلام نتایج اولیه درج می شود.)
  • پس از ورود به صفحه شخصی خود ، لیست انتخاب رشته تان نمایش داده خواهد شد ، در این قسمت می توانید نسبت به ویرایش کدرشته محل های انتخابی خود اقدام کنید.
  • جهت اضافه کردن کد رشته محل جدید کافیست تا نام رشته و گرایش مورد نظر خود را به همراه کد محل در کادرهای تعبیه شده وارد نمایید و در پایان روی گزینه ” انتخاب “ کلیک نمایید.
  • در صورتی که قصد دارید رشته ای را با رشته دیگری جا به جا نمایید ، می بایست ابتدا نام رشته و کد محل مربوط به آن را در کادرهای در نظر گرفته شده وارد نمایید و سپس از قسمت ” انتخاب شما “ ، شماره اولویتی که قصد دارید رشته وارد شده به جای آن قرار گیرد را وارد کنید. در این صورت رشته مورد نظر در اولویت انتخاب شده قرار خواهد گرفت.
  • در صورتی که از انتخاب کد رشته محلی پشیمان شده اید و قصد حذف آن را دارید می توانید گزینه ” حذف “ را از انتهای ردیف آن رشته انتخاب کنید.

داوطلبانی که در بازه تمدید مهلت انتخاب رشته قصد دارند رشته های مورد نظر خود را انتخاب و اولویت بندی کنند ، می توانند پس از دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، با مطالعه مطلب انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از راهنمای تصویری انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد استفاده کنند. شما داوطلبان گرامی می توانید عضو کانال تلگرام دکتری شوید تا از به روزترین اخبار این مقطع مانند اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد ، زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد و … مطلع شوید. جهت آگاهی از هر یک از این موارد نیز می توانید روی لینک های فوق کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره