تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 1401
اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

افرادی که در رشته های حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی تحصیل کرده اند، می بایست به منظور دریافت پروانه وکالت خود در آزمون وکالت شرکت کنند. بنابراین آزمون وکالت قوه قضائیه با هدف اعطای پروانه وکالت پس از گذراندن دوره کارآموزی برگزار می گردد. داوطلبان واجد شرایط آزمون وکالت قوه قضائیه که در آزمون مذکور شرکت کرده اند، بی صبرانه منتظر اعلام نتایج آن می باشند که این نتایج در موعد مقرر از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد.

نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه سال جاری نهایتا تا 6 تیر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

با توجه به این که پذیرش داوطلبان در دوره کارآموزی وکالت قوه قضائیه از طریق شرکت در یک مرحله آزمون کتبی و یک مرحله آزمون شفاهی صورت می گیرد، نتایج آن نیز طی دو مرحله اعلام می شود. کارنامه اولیه مربوط به نتایج آزمون کتبی است و نتایج نهایی که پس از پایان فرآیند مصاحبه آزمون وکالت قوه قضائیه اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج اولیه

بر اساس آنچه گفته شد، داوطلبانی که در مهر ماه در آزمون وکالت قوه قضائیه شرکت کرده بودند، قرار بود تا 6 تیر ماه نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه از سایت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه به نشانی sanjesh.org منتشر شود. اما با توجه به اختلاف نظر وکلا و کارشناسان قوه قضائیه بر روی نحوه برگزاری مصاحبه، نتایج این آزمون هنوز اعلام نشده است. معرفی شدگان برای حضور در مرحله مصاحبه لازم است بر اساس توضیحات مندرج در کارنامه خود و جهت طی نمودن سایر مراحل آزمون، به درگاه اطلاع رسانی مرکز وکلاء، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه مراجعه نمایند. توجه نمایید که تبعات ناشی از عدم مراجعه داوطلبان در موعد مقرر بر عهده آن ها می باشد.

زمان اعلام نتایج نهایی

مدتی پس از انتشار کارنامه اولیه، از شرکت کنندگان به میزان چند برابر ظرفیت پذیرش دعوت به مصاحبه به عمل آورده می شود و نتایج نهایی قبولی یا عدم پذیرش داوطلبان در صورت گذراندن این مرحله با موفقیت، اعلام خواهد شد. در حال حاضر تاریخ دقیقی از زمان اعلام نتایج مرحله مصاحبه آزمون وکالت قوه قضائیه برای سال 1401 مشخص نشده است. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره در اسرع وقت از تاریخ انتشار این نتایج باخبر شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

شرکت کنندگان آزمون اخذ پروانه وکالت قوه قضائیه شرکت نموده اند، می توانند با توجه به راهنمای تصویری زیر و طی کردن مراحل نشان داده شده، کارنامه خود را دریافت کنند.

 • در مرحله اول به به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از منوی رنگی سمت راست صفحه، گزینه “سایر آزمون های استخدامی” را انتخاب کنید.

مرحله اول نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 99

 • در این بخش بر روی لینک فعال “اعلام نتایج آزمون ورودی وکالت قوه قضائیه سال 1401” کلیک نمایید.

مرحله دوم نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 99

 • با وارد شدن به این صفحه می توانید به دو روش زیر، اطلاعات ثبت نامی خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و پس از فشردن “مشاهده نتیجه” به دریافت نتایج آزمون بپردازید.
 1. روش اول: شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی
 2. روش دوم: شماره پرونده، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی

مرحله سوم نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 99

نحوه انتخاب حوزه قضایی و قوانین مربوط به آن، هم زمان با اعلام نتایج اولیه از طریق سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین از پذیرفته شدگان آزمون کتبی برای حضور در مصاحبه علمی و شخصیتی دعوت به عمل می آید اما قبولی در آزمون و مصاحبه هیچ یک به منزله پذیرش قطعی داوطلب تلقی نمی شود.

در این مرحله علاوه بر مصاحبه و گزینش، مدارک ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه که توسط داوطلبان ارسال شده است، به منظور تایید صحت مورد بررسی قرار می گیرند و داوطلبانی که دارای شرایط قانونی می باشند، در صورت پذیرش در مصاحبه و پس از طی مراحل قانونی به مرحله کارآموزی راه پیدا می کنند. پذیرش افراد بومی پس از قبولی در مصاحبه، در اولویت خواهد بود اما این مسئله به معنای عدم پذیرش افراد غیر بومی در حوزه های انتخابی نمی باشد.

پذیرفته شدگان این مرحله پس از گذارندن 18 ماه دوره کارآموزی علاوه بر انجام تکالیف آموزشی زیر نظر وکیل سرپرست، مطابق قوانین و مقررات مرتبط با کارآموزی و وکالت، موفق به کسب پروانه وکالت پایه یک می شوند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در خصوص تفاوت آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضائیه و کانون وکلای دادگستری، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون وکالت دادگستری قوه قضائیه 1401 چه زمانی اعلام می شود؟

با توجه به اختلاف نظر وکلا و مشاوران قوه قضائیه بر روی نحوه بر گزاری مصاحبه نتایج این آزمون هنوز اعلام نشده است.

2- از چه طریقی می توانیم به مشاهده نتایج آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه بپردازیم؟

از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان به نتایج دسترسی پیدا کرد.

3- آیا داوطلبان پس از کسب نمره قبولی در آزمون کتبی، پذیرش خواهند شد؟

خیر. قبولی در آزمون منجر به دعوت داوطلب به یک مصاحبه علمی و شخصیتی خواهد شد که تنها در صورت موفقیت در آزمون و مصاحبه و دارا بودن شرایط قانونی متقاضیان پذیرش خواهند شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶ نظر

 1. مهلت مشاهره نتایج تا ۱۴ اعلام شره و من نتونستم ببینم الان راهی برای مشاهره نتایج هست؟

 2. سلام
  نتیجه ازمون مشاوران قوه قضاییه امروز اعلام میشه؟

 3. با سلام و عرض ادب
  خسته نباشید
  منظور از کد پیگیری همان کد رهگیری است؟

  با سپاس فراوان

  • با سلام،
   بله؛ چنانچه در فرآیند ثبت نام کد رهگیری دریافت نموده اید، با استفاده از این کد میتوانید جهت مشاهده نتایج اولیه آزمون اقدام نمایید.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی