تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 1400

اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 1400

زمان انتشار نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 1400
اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 1400

آزمون لیسانس به پزشکی که دانشگاه علوم پزشکی تهران مجری برگزاری آن می باشد، فرصت مناسبی است تا علاقه مندانی که موفق به پذیرش در رشته های پزشکی از طریق کنکور سراسری تجربی نشده اند، بتوانند شانس خود را از طریق ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی 1400 مجددا امتحان کنند.

آزمون لیسانس به پزشکی تنها مختص فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته های علوم تجربی و ریاضی و فنی می باشد که در طی دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه حضوری برگزار می گردد. داوطلبانی که در مدت زمان مقرر در جلسه مصاحبه و ارزیابی فراشناختی حضور یافته اند، بی صبرانه منتظر اعلام نتایج آن می باشند.

نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی پس از اتمام فرآیند مصاحبه و ارزیابی فراشناختی از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 1400

با اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1400 از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره شده باشند برای حضور در مصاحبه دعوت به عمل می آید. ظرفیت محدود پذیرش دانشجویان از طریق این آزمون، حساسیت اعلام نتایج نهایی را دو چندان می کند، چرا که تنها نیمی از دعوت شدگان به مصاحبه موفق به قبولی و تحصیل در رشته مورد علاقه می شوند.

نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی که همان نتایج مصاحبه و ارزیابی فراشناختی داوطلبان می باشد، معمولا در تیر ماه اعلام می شود اما ممکن است با توجه به زمان مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 1400، مدت زمان مذکور دستخوش تغییراتی شود.

با توجه به این که دانشگاه علوم پزشکی تهران تا کنون هیچ اطلاعیه ای مبنی بر زمان دقیق اعلام نتایج مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی منتشر نکرده است، امکان ارائه اطلاعات موثق درمورد آن وجود ندارد. به همین دلیل توصیه می کنیم در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید تا به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج نهایی آزمون مذکور از آن مطلع گردید.

همان طور که اشاره شد، تاریخ اعلام نتایج به زمان مصاحبه بستگی دارد و با توجه به تاخیری که در به وجود آماده است، نمی توان تاریخ دقیقی را برای اعلام اسامی پذیرفته شدگان در نظر گرفت.

راهنمای مشاهده نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 1400

بعد از مشخص شدن زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1400 و شرکت نمودن ثبت نام کنندگان در این آزمون‏، داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه نتایج اولیه خود را دریافت نمایند. همان طور که ذکر شد در صورت کسب نمره ای قابل و قبول‏، امکان شرکت در مصاحبه برای آن ها فراهم می گردد که مشاهده نتایج آن به صورت اینترنتی انجام می شود.

نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی در قالب لیستی از اسامی پذیرفته شدگان از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir قابل دریافت است. بنابراین داوطلبان می توانند در موعد مقرر به این سایت مراجعه کرده و نتایج مصاحبه را مشاهده نمایند.

پس از اعلام نتایج مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 1400، قبول شدگان می بایست در مدت زمانی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی و از طریق سایت اختصاصی آن اعلام می شود، به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. توجه داشته باشید که تمامی اطلاع رسانی ها به صورت اینترنتی انجام شده و نیازی به مراجعه حضوری جز برای انجام ثبت نام نهایی پذیرفته شدگان نمی باشد.

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 1400 چه زمانی اعلام می شود؟

این نتایج معمولا در تیرماه اعلام می گردد اما در حال حاضر تاریخ دقیقی در دسترس نمی باشد.

2- نتایج مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی را چگونه می توان دریافت نمود؟

این نتایج از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir قابل دریافت است.

3- آیا کسب حدنصاب کافی در مرحله کتبی آزمون لیسانس به پزشکی به منزله قبولی قطعی می باشد؟

خیر، داوطلبان می بایست جهت قبولی قطعی‏، مرحله مصاحبه را نیز با موفقیت سپری نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره