تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / نحوه احراز هویت در سامانه شاد

نحوه احراز هویت در سامانه شاد

راهنمای احراز هویت در سامانه شاد
نحوه احراز هویت در سامانه شاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه احراز هویت در سامانه شاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانش آموزان پایه های مختلف به منظور ورود به سامانه شاد لازم است ابتدا نسبت به ثبت اطلاعات خود در این سامانه اقدام کنند. این ثبت اطلاعات در واقع همان مرحله احراز هویت است و تا زمانی که انجام نشود ، فرد قادر به شرکت در کلاس های مجازی نمی باشد.

نکته ای که برای احراز هویت دانش آموز در سامانه شاد وجود دارد ، این است که اطلاعات او باید ابتدا توسط مدیر مدرسه در سامانه سناد تایید شود و سپس دبیر مربوطه نیز آن ها را تایید کند. در غیر این صورت فرآیند احراز هویت وی با مشکلاتی مواجه می گردد.

تمامی دانش آموزان برای تکمیل فرآیند احراز هویت خود باید از اپلیکیشن سامانه شاد و یا نسخه تحت وب آن استفاده کنند.

وظایف مدیران و معلمان پیش از احراز هویت دانش آموز در سامانه شاد

مدیر مدرسه

پیش از این که دانش آموز بخواهد نسبت به احراز هویت خود در سامانه شاد اقدام کند ، باید مطمئن شود که اطلاعات او از سوی مدیر و معلمان مدرسه مورد تایید قرار گرفته است. از همین رو چنان چه اطلاعات دانش آموزان ، معلمان و کلاس های آن ها در سامانه سناد ثبت نشده باشند و یا نقص هایی داشته باشند ، مدیر مدرسه موظف است ابتدا به سامانه سناد مراجعه کند و اطلاعات مربوطه را تکمیل و ثبت نماید.

در مرحله بعد باید وارد اپلیکیشن شاد شود و از قسمت پیام رسان این نرم افزار ، گزینه ” ورود مدیر / معلم / دانش آموز “ را انتخاب نماید. لیستی نمایان می گردد که دارای سه گزینه مدیر ، معلم و دانش آموز می باشد. مدیر مدرسه باید نقش ” مدیر “ را انتخاب کند و در کادر ظاهر شده ، کد ملی خود را وارد نماید.

در این مرحله یک کادر باز می گردد که مدیر باید گزینه ” مشاهده لیست مدارس “ را از آن انتخاب کند تا لیست مدارس برای او نمایش داده شوند و بتواند مدرسه مورد نظر خود را برگزیند.

سپس کلاس های درسی مدرسه مورد نظر ، ایجاد می شوند که برای دبیران نیز قابل دسترسی هستند. مدیر مدرسه می تواند با انتخاب گزینه ” مشاهده لیست گروه های کلاسی “ در کادر پیش روی خود ، فهرست کلاس های درسی را مشاهده کند و حتی وارد آن ها شود.

پس از تمامی اقدامات فوق ، مدیر موظف است به معلمان اطلاع دهد تا در سامانه شاد عضو شوند و پس از ثبت نام آن ها ، باید از دانش آموزان نیز بخواهد که فرآیند عضویت خود در این سامانه را انجام دهند.

معلمان مدرسه

تمامی معلمان باید پس از ثبت اطلاعاتشان توسط مدیر مدرسه ، وارد سامانه شاد شوند و با انتخاب نقش ” معلم “ از گزینه ” ورود مدیر / معلم / دانش آموز “ کد ملی خود را درج کنند. پس از تایید کد ملی وارد شده ، کادری برای دبیران نمایان می شود که باید گزینه ” مشاهده لیست مدارس “ را از آن برگزینند تا بتوانند فهرست مدارس مربوط به خود را مشاهده کنند.

در این مرحله ، هر معلم می تواند به گروه یا گروه های کلاسی خود که توسط مدیر مدرسه ایجاد شده اند ، دسترسی داشته باشد. تنها کافی است پس از انتخاب مدرسه مورد نظر ، بر روی گزینه ” مشاهده لیست گروه های کلاسی “ کلیک کند تا فهرستی از گروه های مذکور برایش نمایان گردد و وارد آن ها شود.

معلم نیز می تواند پس از تکمیل فرآیند ثبت نام و عضویت در سامانه شاد ، به دانش آموزان خود اطلاع دهد که از روز بعد ، جهت احراز هویت و عضویت در گروه های کلاسی ، به سامانه شاد مراجعه کنند.

احراز هویت در شبکه آموزشی دانش آموزان از طریق اپلیکیشن شاد

دانش آموزان باید در مدت زمان تعطیلی مدارس در کلاس های مجازی که از طریق سامانه شاد برپا می شوند ، شرکت نمایند و عدم حضور آن ها در این کلاس ها ، اگر بدون اطلاع قبلی باشد ، به منزله غیبت محسوب می شود.

تمامی شما دانش آموزان گرامی می توانید برنامه شاد را از سایت shaddl.medu.ir دانلود کنید و پس از نصب آن در تلفن همراه خود ، مراحل زیر را طی نمایید.

 • وارد اپلیکیشن شاد شوید و در پایین صفحه ، عبارت ” ورود به برنامه “ را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام سامانه شاد

 • یک شماره تلفن همراه در دسترس وارد کنید و دکمه ورود را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام سامانه شاد

 • کد فعال سازی که برای شماره تلفن درج شده در مرحله قبل ، ارسال می شود را در کادر دوم وارد کنید و بر روی دکمه ورود کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام سامانه شاد

 • در این قسمت نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید و بر روی علامت تاییدی که در تصویر زیر نشان داده شده است ، کلیک نمایید. توجه داشته باشید نام و نام خانوادگی که در این مرحله ثبت می نمایید ، توسط تمامی مخاطبان شما مانند هم کلاسی ها ، مدیران و معلمان قابل مشاهده می باشد.

مرحله چهارم ثبت نام سامانه شاد

 • از قسمت پیام رسان اپلیکیشن شاد ، گزینه ” ورود مدیر / معلم / دانش آموز “ را انتخاب کنید.

مرحله پنجم ثبت نام سامانه شاد

 • سپس بر روی نقش خود ، به عنوان ” دانش آموز ” کلیک نمایید.

مرحله ششم ثبت نام سامانه شاد

 • در این مرحله کادری به شکل زیر نمایان می شود که باید گزینه ” افزودن دانش آموز “ را از آن انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام سامانه شاد

 • کادری با محتوای ” دانش آموز گرامی ، شما هم اکنون جهت احراز هویت به سامانه آموزش و پرورش هدایت می شوید. “ مشاهده می گردد که مطابق تصویر زیر باید بر روی لینک ” انجام احراز هویت “ کلیک کنید تا وارد سامانه احراز هویت شوید.

مرحله هشتم ثبت نام سامانه شاد

 • صفحه ای که باز می شود به منظور احراز هویت در سامانه شاد می باشد. بنابراین اطلاعات شناسنامه ای خود را در قسمت های مربوطه وارد نمایید و سپس دکمه ” ورود به گروه کلاس من “ را که در پایین صفحه موجود است ، بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام سامانه شاد

 • در این مرحله احتمال مواجه شدن با ارور برنامه شاد وجود دارد اما موضوع نگران کننده ای نیست. در این گام مجددا به برنامه شاد مراجعه کنید و گزینه ” ورود مدیر / معلم / دانش آموز “ را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام سامانه شاد

 • بر روی نقش خود که ” دانش آموز “ است ، کلیک کنید.

مرحله ششم ثبت نام سامانه شاد

 • این بار باید گزینه ” لیست دانش آموزان “ را انتخاب نمایید تا اطلاعات و لیست کلاس های مربوط به شما ظاهر گردند.

مرحله دهم ثبت نام سامانه شاد

اطلاعات درج شده در فرآیند احراز هویت با آن چه که مدیران و معلمان ثبت و تایید کرده اند ، مطابقت داده می شوند و در صورت صحت آن ها ، اطلاعات شما در برنامه شاد قابل مشاهده خواهد بود اما اگر اطلاعاتی که شما وارد می کنید با آن چه که مدیر و معلم مدرسه تایید کرده اند ، همخوانی نداشته باشند با پیغام خطای ” عدم انطباق اطلاعات شناسنامه ای “ در مرحله احراز هویت مواجه می شوید که یا اطلاعات ثبت شده توسط شما اشتباه می باشند و باید آن ها را مجددا به شکل صحیح وارد کنید و یا باید به مدیر مدرسه خود اطلاع دهید تا مجددا مشخصات شما را در سامانه سناد ، بررسی نماید و در صورت نیاز آن ها را اصلاح کند.

دانش آموزان می توانند از طریق برنامه شاد ویندوز نیز مراحل احراز هویت خود را انجام دهند. به این صورت که یک برنامه شبیه ساز اندروید را در سیستم کامپیوتری خود نصب می کنند و پس از راه اندازی آن ، دقیقا محیطی مشابه با تلفن های هوشمند برای آن ها فراهم می شود که می توانند مراحل فوق را در این نرم افزار شبیه ساز انجام دهند.

احراز هویت در شبکه آموزشی دانش آموزان از طریق نسخه تحت وب سامانه شاد

نسخه تحت وب سامانه شاد برای آن دسته از دانش آموزان که به هر دلیلی نمی توانند با تلفن همراه خود وارد اپلیکیشن آن شوند ، راه اندازی شده است و امکان دسترسی به آن از طریق رایانه های شخصی و هم چنین مرورگرهای تلفن همراه وجود دارد.

 • دانش آموزانی که قصد دارند از طریق برنامه شاد تحت وب فرآیند احراز هویت خود را انجام دهند ، می بایست ابتدا به سایت shadweb.iranlms.ir مراجعه کنند ، شماره تلفن همراهی که در دسترس است را در صفحه اول این سامانه درج نمایند و سپس دکمه ” مرحله بعد “ را بفشارند.

مرحله اول ثبت نام نسخه وب سامانه شاد

 • پس از ثبت شماره تلفن در مرحله قبل ، یک کد فعال سازی 5 رقمی به آن ارسال می گردد که باید در این مرحله ثبت گردد تا دانش آموز بتواند به مرحله بعد راه یابد.

مرحله دوم ثبت نام نسخه وب سامانه شاد

 • در این گام ، دانش آموزان وارد محیط برنامه شاد تحت وب می شوند و باید از منوی موجود در سمت راست سایت ، گزینه ” ورود دانش آموز “ را انتخاب کنند.

مرحله سوم ثبت نام نسخه وب سامانه شاد

 • سپس صفحه احراز هویت برای آن ها نمایان می شود که می بایست کد ملی ، سریال شناسنامه و تاریخ تولد خود را وارد نمایند و پس از درج کد امنیتی صحیح ، دکمه ” ورود به گروه کلاس من ” را بفشارند.

مرحله چهارم ثبت نام نسخه وب سامانه شاد

پس از تکمیل فرآیند احراز هویت ، دانش آموزان می توانند به صفحه اصلی برنامه بازگردند و لیست گروه های کلاسی خود را مشاهده نمایند.

شیوه آموزش مجازی دانش آموزان تا زمان بازگشایی مدارس در سال 99 ادامه دارد. به استثنای آموزش مجازی ، یک روش دیگر نیز برای آموزش از راه دور ، در نظر گرفته شده است که توسط رسانه ملی اجرا می شود. به این صورت که برخی دروس از شبکه 4 و 7 سیما در ساعاتی مشخص تدریس می شوند. اگر ساعت و زمان پخش کلاس دانش آموزان در تلویزیون با ساعات برگزاری کلاس های آنلاین تداخل داشته باشد ، دانش آموزان می توانند از قابلیت ذخیره سازی سامانه شاد بهره مند شوند و به محتوای آموزشی مورد نیاز خود ، پس از اجرای کلاس درس دسترسی داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه احراز هویت در سامانه شاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد