خانه مشاوره تحصیلی نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش

نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش

راهنمای ثبت درخواست در سامانه سازمان سنجش
نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش

سازمان سنجش آموزش کشور به منظور خدمات رسانی مطلوب به داوطلبان، سامانه اینترنتی به نشانی sanjesh.org فراهم نموده است که متقاضیان شرکت در کنکور سراسری، آزمون کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی و… بایستی کلیه امور مربوط به ثبت نام و پذیرش خود را از طریق این سایت پیگیری نمایند. ثبت نام آزمون تمام مقاطع تحصیلی و دریافت کارت ورود به جلسه آن ها، انتخاب رشته تمامی مقاطع تحصیلی، ثبت نام در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی، ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، ثبت نام آزمون های بین المللی، ثبت نام آزمون های استخدامی و تمامی آزمون هایی که برگزاری آن ها بر عهده این سازمان می باشد، همگی در سایت سنجش انجام می شود.

گاها ممکن است بعضی از داوطلبان نسبت به اعلام نتایج، اعمال سهمیه، اشتباه در انتخاب رشته و… معترض باشند، به همین دلیل سازمان سنجش دو روش را برای کاربران در نظر گرفته تا به صورت اینترنتی، درخواست خود مبنی بر این امور را مطرح نمایند.

به طور معمول 24 الی 72 ساعت پس از ثبت درخواست، پاسخ تقاضانامه کاربران بر روی سایت سنجش قرار داده می شود.

نحوه ارسال و ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش

همان طور که اشاره شد، سازمان سنجش با فراهم کردن زمینه برای ارتباط با مخاطبان به صورت غیرحضوری و پاسخگویی به سوالات آن ها پیرامون مباحث مختلف و بررسی اعتراضات کاربران اقدام به راه اندازی دو سامانه نموده است که در این بخش به معرفی آن ها و دو شیوه مجازی ارسال درخواست و شکایات به این سازمان بپردازیم. چنانچه ضمن انجام هر یک از مراحل با مشکل یا پرسشی مواجه شدید می توانید از کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره کمک بگیرید.

ارسال درخواست از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش

برای ثبت درخواست خود و اعتراض از طریق این بخش از سایت سازمان سنجش، ابتدا باید در سیستم پاسخگویی آن به ترتیب مراحل زیر عضو شوید و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور، تقاضای خود را ارسال کنید.

مرحله اول

در قدم اول باید وارد پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از بخش چپ سایت، بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

مرحله دوم

در این مرحله، به صفحه ای مطابق آن چه در تصویر زیر نمایان شده است، هدایت می شوید. در صورتی که قبلا در سایت عضویت داشته اید، لازم است با کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم”، درخواست خود را مطرح نمایید ولی در صورت عدم عضویت می توانید مطابق با مراحل زیر در سایت ثبت نام کنید.

مرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

عضویت در سایت

برای عضویت در سایت لازم است که اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و تیک عبارت “تایید می کنم که توضیحات مندرج در بالای صفحه را خوانده ام و تمامی موارد خواسته شده را رعایت کرده ام و مسئولیت عدم رعایت موارد ذکر شده را می پذیرم.” را نشانه گذاری کنید و در نهایت با کلیک بر روی گزینه “تایید”، روند عضویت خود را تکمیل نمایید.

مرحله سوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

مرحله سوم

پس از عضویت در سایت، از سوی سیستم به شما یک پیامک حاوی رمز عبور ارسال می گردد که باید از آن در هنگام مراجعه مجدد استفاده نمایید. با کلیک بر روی گزینه “ورود” دسترسی به صفحه ارسال درخواست برای شما ایجاد می شود. چنانچه قبلا در سامانه عضویت داشته و رمز عبور خود را فراموش کرده اید می توانید با استفاده از لینک مربوط به آن، فرآیند بازیابی رمز خود را پیگیری نمایید.

مرحله چهارم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

پس از وارد شدن به صفحه ای مطابق تصویر زیر می توانید با انتخاب گزینه “درخواست جدید” وارد صفحه اصلی ثبت درخواست می شوید.

مرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

اکنون می بایست با انتخاب نوع آزمون و سال برگزاری آن، نسبت به ثبت درخواست و یا اعتراض خود اقدام نمایید.

مرحله ششم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

ارسال درخواست از طریق سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

یکی دیگر از راه هایی که متقاضیان می توانند درخواست خود را با سازمان سنجش در میان بگذارند، ثبت تقاضا و یا شکایات از طریق سیستم میز خدمت سازمان سنجش می باشد که می توانید مطابق مراحل نشان داده شده در راهنمای تصویری زیر، این فرآیند را به انجام برسانید.

 • به سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش به نشانی darkhast.sanjesh.org مراجعه نموده و پس از درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه، کلید “ثبت” را بفشارید.

مرحله اول اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

 • با درج شماره موبایل خود در مرحله اول، یک پیامک که دربردارنده کد ورود به صفحه ارسال درخواست می باشد، برای شما ارسال می گردد که در صورت دریافت این کد، بر روی گزینه “ثبت” کلیک فرمایید. همچنین اگر ارسال رمز برای شما صورت نگرفت با فشردن کلید “ارسال کد جدید”، مجددا تلاش کنید.

مرحله دوم اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

 

 • در این مرحله به صفحه ای هدایت می شوید که لازم است به درج مشخصات خواسته شده اقدام نموده و سپس عکسی که از متن درخواست خود تهیه کرده اید را در قسمت های مربوطه بارگذاری نمایید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد از طریق سیستم خدمات الکترونیک سازمان سنجش

فراموش نکنید که در پایان مرحله باید بر روی گزینه “ثبت” کلیک نمایید تا به مرحله بعدی راه یابید. به این ترتیب شما با استفاده از دو شیوه ای که بیان کردیم، می توانید سوالات و درخواست خود را با سازمان سنجش در میان گذاشته و ظرف مدت 24 تا 72 ساعت پاسخ خود را دریافت کنید.

پس از تکمیل مرحله آخر ثبت درخواست، متقاضیان یک پیامک دیگر دریافت خواهند کرد که شامل شماره نامه و کد رهگیری می باشد. داوطلبان می توانند با استفاده از این اطلاعات به سامانه رهگیری اینترنتی مکاتبات به نشانی rahgiri.sanjesh.org مراجعه نموده و وضعیت درخواست خود را پیگیری نمایند.

 نکات مهم در ارسال درخواست به سایت سنجش

 • کاربرانی که اکانت ایمیل ندارند، لازم است که قبل از عضویت در سایت سازمان سنجش آموزش کشور یک نام کاربری در حساب ایمیل برای خود ایجاد کنند تا در زمان نام نویسی با مشکل مواجه نشوند.
 • پس از تائید نهایی عضویت کاربر در سایت، نام کاربری و رمز عبور به آدرس الکترونیکی کاربر ارسال می شود. بنابراین حساب ایمیل باید معتبر و فعال باشد.
 • حساب ایمیل کاربر باید مختص به خود او باشد و استفاده از یک پست الکترونیکی برای چند کاربر میسر نمی باشد.
 • پس از ثبت نام در سایت، امکان تغییر مشخصات وارد شده وجود ندارد. بنابراین در درج اطلاعات دقت کافی داشته باشید.
 • در هنگام وارد کردن اطلاعات زبان کیبورد را به انگلیسی تغییر دهید.
 • در صورتی که دارای شماره پرونده، شماره سریال ثبت نام و… می باشید، این موارد را در تقاضانامه خود ذکر کنید تا احراز هویت شما سریع تر انجام شود.

سازمان سنجش آموزش کشور که مجری بسیاری از آزمون ها در سطح کشور می باشد، با ایجاد راه های ارتباطی برای مخاطبان خود، این امکان را ایجاد کرده است که کاربران به راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری، هر گونه سوال، اعتراض و یا درخواست خود را با این سازمان در میان بگذارند.

سوالات متداول

1- سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش به انجام چه فعالیت هایی اختصاص یافته است؟

این بخش از سایت سازمان سنجش به منظور برقراری ارتباط داوطلبان به صورت غیر حضوری، ایجاد شده است.

2- از چه طریقی می توان به ثبت اعتراض در سایت سازمان سنجش اقدام کرد؟

به دو روش؛ ثبت تقاضا از طریق سیستم ارسال درخواست سایت sanjesh.org و یا سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک این سازمان به آدرس darkhast.sanjesh.org

3- کاربران چه زمانی می توانند پاسخ ارسال درخواست خود در سازمان سنجش را دریافت کنند؟

در مدت زمان 24 الی 72 ساعت، فرآیند پاسخگویی به متقاضیان انجام می پذیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ نظر
 1. محمدقاسم رضایی خوزانی

  سلام
  آیا راهی هست که کارنامه امتحان ارشد سال های پیشین رو درخواست کنم از سایت سنجش یا جایی دیگه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود شما در سامانه سنجش ارسال درخواست ثبت کنید.

 2. زینب

  به دلیل عدم آگاهی در انتخاب رشته موفق به رفتن دانشگاه. طلوع مهر نشدم

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، شما می توانید برای ورودی بهمن ماه، ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه را انجام دهید.

 3. فاطمه

  سلام من هرکاری میکنم ایمیلم‌ توی سایت سنجش ثبت نمیشه که بتونم عضو بشم

  • ایران مشاوره

   با سلام، متاسفانه سایت در حال به روز رسانی است،لذا توصیه می شود در زمان های دیگری مجددا امتحان نمائید.

 4. لیلا

  سلام من به سازمان سنجش راجب انصراف از انتخاب رشته ارشد درخواستی دادم ولی الان ۵ روز گذشته اصلا جواب ندادن حالا چیکار کنم یعنی انصرافم ثبت نشده ؟
  لطفا راهنمایی کنید

 5. امین

  سلام خسته نباشید
  من شماره داوطلبیم در دسترس نیس کلن گمش کردم الانم نمیتونم دسترسی ب نتایج کنکورم داشته باشم بازگردانی شماره داوطلبی وجود دارد

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، می توانید اطلاعات خود را از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش بازیابی نمایید.

 6. سهیل محمود

  سلام نتایج کاردانی به کارشناسی کی مبان

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، مطابق با آخرین اطلاعیه های سایت سازمان سنجش، نتایج نهایی مقطع کارشناسی ناپیوسته تا اواخر شهریور ماه منتشر خواهد شد.

 7. ناهید

  سلام من رشته تحصیلی ام حقوق هست والان لیسانس حقوق ازدانشگاه پیام نور دارم ایا میتوانم درآزمون استخدامی اموزش وپرورش شرکت کنم

 8. R

  سلام
  میشه درباره تاثیر ۶۰درصد معدل ی توضیح بدین
  دهم یازدهم علاوه بر اون استرس که برای کنکور دارند الان باید برای معدل هم داشته باشند آخه امتحانات که مجازی کسی نمیدونه که نمره با حق گرفته با تلاش خودش بعضی مدارس که با پول نمره میدهند خواهشا درباره تاثیر معدل توضیح بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری تاثیر معدل در کنکور سراسری در حال حاضر ۳۰ درصد می باشد.

 9. ثمین

  باسلام متاسفانه من از ثبت نام کنکور وزارت علوم ارشد جا موندم آیا راهی وجود داره برای ثبت نام یا نه؟ ممنون میشم جوابمو بدین به مشکل خوردم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، می توانید در قسمت سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست خود را ارسال نمایید.

 10. Mp

  سلام
  بدلیل بیماری و مریضی نتونستیم در مهلت تعیین شده ثبت نام کنیم
  لطفا با توجه به شرایط بوجود اومده
  دوباره زمان ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و تمدید کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، طبق اطلاعیه سازمان سنجش شما در بازه زمانی ۱۱/۰۵ الی ۱۱/۰۸ می توانید اقدام به ثبت نام برای کنکور کارشناسی ارشد نمایید.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه ی سازمان سنجش، ثبت نام مجدد آزمون کارشناسی ارشد از ۵ بهمن آغاز می شود.

 11. Setayesh

  سلام میشه لطفادرخواست لغومحرومیت ازطریق عمومی روتوضیح بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ثبت درخواست های خود می توانید به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و پس از تعیین آزمون مد نظر، در بخش عمومی تقاضای خود را به ثبت برسانید.

 12. غزل

  سلام،من ۱۲ ام بهیاری هستم.
  ایا میتونم کنکور انسانی ۱۴۰۰ رو بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، شما با مدرک دیپلم نظام جدید مجاز به شرکت در کنکور انسانی می باشید.

 13. شایان

  سلام واسه من فقط رمز عبور ارسال میشه چرا نام کاربری ارسال نمیشه و تو بخش پست الکترونیکی باید ایمیلمو وارد کنم یا چیز دیگه لطقا راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید از طریق قسمت فراموشی رمز عبور، با وارد کردن کد ملی اقدام به دریافت رمزعبور از طریق پیامک و مشاهده ی ایمیل ثبتی خود نمایید.

 14. علیرضا

  می خواستم بدونم در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی با معدل ۸.۵۰ با انتخاب رشته های حسابداری و مدیریت در شهر و حومه شهر تهران قبول میشم و الان می تونم در دانشگاه علمی و کاربردی ثبت نام کنم یا زمانش گذشته

 15. محمد

  سلام …اگه دانشجویی نیازمند کار دانشجویی در تهران باشه باید از طریق جهاد دانشگاهی اقدام کنه ؟و اگه فرد در تهران دانشجو دانشگاه ازاد باشه مشکلی ایجاد نمیشه در پذیرش بعنوان نیرو کار ؟؟؟؟ ممنون میشم اگه کامل پاسخ بدید

دریافت مشاوره