تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش

نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش

راهنمای ثبت درخواست در سامانه سازمان سنجش
نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش

سازمان سنجش آموزش کشور به منظور خدمات رسانی مطلوب به داوطلبان، سامانه اینترنتی به نشانی sanjesh.org فراهم نموده است که متقاضیان شرکت در کنکور سراسری، آزمون کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی و … بایستی کلیه امور مربوط به ثبت نام و پذیرش خود را از طریق این سایت پیگیری نمایند. ثبت نام آزمون تمام مقاطع تحصیلی و دریافت کارت ورود به جلسه آن ها، انتخاب رشته تمامی مقاطع تحصیلی، ثبت نام در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی، ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، ثبت نام آزمون های بین المللی، ثبت نام آزمون های استخدامی و تمامی آزمون هایی که برگزاری آن ها بر عهده این سازمان می باشد، همگی در سایت سنجش انجام می شود.

گاها ممکن است بعضی از داوطلبان در زمان استفاده از سایت با مشکل مواجه شوند به همین دلیل سازمان سنجش دو روش را برای کاربران در نظر گرفته تا بدون مراجعه حضوری و به صورت اینترنتی، مشکلات خود را حل نمایند.

به طور معمول 24 الی 72 ساعت پس از ثبت درخواست، پاسخ تقاضانامه کاربران بر روی سایت سنجش قرار داده می شود.

نحوه ارسال و ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش

همان طور که اشاره شد سازمان سنجش با فراهم کردن زمینه برای ارتباط با مخاطبان به صورت غیرحضوری و به خصوص در زمان هایی که به دلایلی از قبیل شیوع ویروس کرونا، امکان مراجعه حضوری به این سازمان و پاسخگویی به این شیوه وجود ندارد، شرایط را برای داوطلبان و کاربران سایت خود تسهیل نموده است. در این بخش می خواهیم به بررسی دو شیوه مجازی ارسال درخواست، اعتراض و شکایات به سازمان سنجش بپردازیم. چنانچه ضمن انجام هریک از مراحل با مشکل یا پرسشی مواجه شدید می توانید از کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره کمک بگیرید.

ثبت تقاضا از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

برای ثبت تقاضا و اعتراض از طریق این بخش از سایت سازمان سنجش، ابتدا باید در سیستم پاسخگویی آن به ترتیب مراحل زیر عضو شوید و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور تقاضای خود را ارسال کنید.

مرحله اول

در قدم اول باید وارد پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از بخش چپ سایت، بر روی عبارت “ارسال درخواست” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

مرحله دوم

در این مرحله، به صفحه ای مطابق آن چه در تصویر زیر نمایان شده است هدایت می شوید، در صورتی که قبلا در سایت عضویت داشته اید لازم است با کلیک بر روی عبارت «ورود به سیستم» درخواست خود را مطرح نمایید ولی در صورت عدم عضویت می توانید به صورت مراحل زیر در سایت ثبت نام کنید.

مرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

عضویت در سایت

برای عضویت در سایت لازم است که اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و تیک عبارت “تایید می کنم که توضیحات مندرج در بالای صفحه را خوانده ام و تمامی موارد خواسته شده را رعایت کرده ام و مسئولیت عدم رعایت موارد ذکر شده را می پذیرم.” را نشانه گذاری کنید. در نهایت با کلیک بر روی گزینه “تایید” روند عضویت خود را تکمیل نمایید.

مرحله سوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 

مرحله سوم

پس از عضویت در سایت، از سوی سیستم به شما یک پیامک حاوی رمز عبور ارسال می گردد که باید از آن در هنگام مراجعه مجدد استفاده نمایید. با کلیک بر روی گزینه “ورود” دسترسی به صفحه ارسال درخواست برای شما ایجاد می شود. چنانچه قبلا عضویت داشته و رمز عبور خود را فراموش کرده اید می توانید با استفاده از لینک مربوط به آن، بازیابی رمز خود را پیگیری نمایید.

مرحله چهارم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

پس از وارد شدن به صفحه ای مطابق تصویر زیر، می توانید با انتخاب گزینه “درخواست جدید” وارد صفحه اصلی ثبت درخواست می شوید.

مرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

اکنون می بایست با انتخاب نوع آزمون و سال برگزاری آن، به ثبت درخواست و یا اعتراض خود اقدام نمایید.

مرحله ششم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

تقاضا از طریق سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

یکی دیگر از راه هایی که متقاضیان می توانند درخواست خود را با سازمان سنجش در میان بگذارند، ثبت درخواست و یا شکایات از طریق سیستم میز خدمت سازمان سنجش می باشد که می توانید مطابق مراحل نشان داده شده در راهنمای تصویری زیر، تقاضای خود را ارسال نمایید.

 • به سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش به نشانی darkhast.sanjesh.org مراجعه نموده و پس از درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه، کلید “ثبت” را بفشارید.

مرحله اول اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

 • با درج شماره موبایل خود در مرحله اول، یک پیامک که دربردارنده کد ورود به صفحه ارسال درخواست می باشد، برای شما ارسال می گردد که در صورت دریافت این کد بر روی گزینه “ثبت” کلیک فرمایید. همچنین اگر ارسال رمز برای شما صورت نگرفت با فشردن کلید “ارسال کد جدید”، مجددا تلاش کنید.

مرحله دوم اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

 

 • به صفحه ای هدایت می شوید که لازم است به درج مشخصات خواسته شده اقدام نموده و سپس از متن درخواست خود عکسی در فرمت های تعیین شده گرفته و در قسمت های مربوطه بارگذاری نمایید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد از طریق سیستم خدمات الکترونیک سازمان سنجش

فراموش نکنید که در پایان مرحله باید بر روی گزینه “ثبت” کلیک نمایید تا به مرحله بعدی راه یابید. به این ترتیب شما با استفاده از دو شیوه ای که بیان کردیم، می توانید سوالات و درخواست خود را با سازمان سنجش در میان گذاشته و ظرف مدت 24 تا 72 ساعت پاسخ خود را دریافت کنید.

 نکات مهم در ارسال درخواست به سایت سنجش

 • کاربرانی که اکانت ایمیل ندارند لازم است که قبل از عضویت در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، یک نام کاربری در حساب ایمیل برای خود ایجاد کنند تا در زمان نام نویسی با مشکل مواجه نشوند.
 • پس از تائید نهایی عضویت کاربر در سایت، نام کاربری و رمز عبور به آدرس الکترونیکی کاربر ارسال می شود بنابراین حساب ایمیل باید معتبر و فعال باشد.
 • حساب ایمیل کاربر باید مختص به خود او باشد و استفاده از یک پست الکترونیکی برای چند کاربر میسر نمی باشد.
 • پس از ثبت نام در سایت امکان تغییر مشخصات وارد شده وجود ندارد بنابراین در درج اطلاعات دقت کافی داشته باشید.
 • در هنگام وارد کردن اطلاعات زبان کیبورد را به انگلیسی تغییر دهید.
 • در صورتی که شماره پرونده، شماره سریال ثبت نام و … را داشتید در تقاضانامه خود ذکر کنید تا احراز هویت شما سریع تر انجام شود.

سازمان سنجش آموزش کشور که میزبان اجرای بسیاری از آزمون ها در سطح کشور می باشد، با ایجاد راه های ارتباطی برای مخاطبان خود، این امکان را ایجاد کرده است که کاربران به راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری، هر گونه سوال، اعتراض و یا درخواست خود را با این سازمان در میان بگذارند. این فرآیند در دو بخش از سایت سازمان سنجش آموزش کشور که به همین منظور تفکیک شده اند، انجام می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر از لینک های موجود در مقاله استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش به انجام چه فعالیت هایی اختصاص یافته است؟

این بخش از سایت سازمان سنجش به منظور برقراری ارتباط داوطلبان به صورت غیر حضوری، ایجاد شده است.

2- از چه طریقی می توان به ثبت اعتراض در سایت سازمان سنجش اقدام کرد؟

به دو روش؛ ثبت تقاضا از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش (sanjesh.org) و یا سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک این سازمان (darkhast.sanjesh.org)

3- کاربران چه زمانی می توانند پاسخ ارسال درخواست خود در سازمان سنجش را دریافت کنند؟

در مدت زمان 24 الی 72 ساعت، پاسخگویی به متقاضیان صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  می خواستم بدونم در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی با معدل ۸.۵۰ با انتخاب رشته های حسابداری و مدیریت در شهر و حومه شهر تهران قبول میشم و الان می تونم در دانشگاه علمی و کاربردی ثبت نام کنم یا زمانش گذشته

 2. Avatar

  سلام …اگه دانشجویی نیازمند کار دانشجویی در تهران باشه باید از طریق جهاد دانشگاهی اقدام کنه ؟و اگه فرد در تهران دانشجو دانشگاه ازاد باشه مشکلی ایجاد نمیشه در پذیرش بعنوان نیرو کار ؟؟؟؟ ممنون میشم اگه کامل پاسخ بدید

دریافت مشاوره