تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

راهنمای پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400
هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری و آغاز انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400، داوطلبانی که نمره و رتبه حدنصاب را کسب کرده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام نمایند. اگر چه متقاضیان مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد در یک آزمون مشترک شرکت می کنند اما در زمان انتخاب رشته هر یک مسیر جداگانه ای را طی می نمایند.

شرکت در فرآیند انتخاب رشته از طریق سایت دانشگاه آزاد مستلزم پرداخت هزینه می باشد که علاقمندان باید در زمان مقرر نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند، سپس می توانند کد رشته محل های مورد نظر خود را در فرم اینترنتی درج کنند.

هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی از طریق سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه قابل پرداخت است.

هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

چند روز بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری امکان انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد فراهم می شود. برای داوطلبان علاقه مند به پذیرش در دانشگاه آزاد، کد شناسه انتخاب رشته توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اولیه درج شده است که بر اساس آن متقاضیان می توانند نسبت به انجام فرآیند انتخاب رشته خود در مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 اقدام نمایند.

از این رو داوطلبان دانشگاه آزاد پیش از اقدام به انتخاب رشته باید هزینه آن را پرداخت و شناسه و رمز دریافت نمایند. هزینه تعیین شده برای انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد با توجه به دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400، 83 هزار تومان تعیین شده است که افراد می بایست بعد از پرداخت هزینه و دریافت شناسه و رمز، حداکثر 80 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد کنند.

مراحل پرداخت هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پرداخت هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد به آدرس اینترنتی azmoon.org انجام می گیرد. افراد به این نکته توجه داشته باشند که بعد از پرداخت هزینه امکان باز پس گیری آن وجود نخواهد داشت، بنابراین لازم است پیش از اقدام به خرید کارت اعتباری از شرایط و ضوابط انتخاب رشته آگاهی های لازم را کسب نمایند. مراحل پرداخت هزینه به صورت زیر می باشد.

  • ورورد به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و کلیک بر روی لینک فعال “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی سال 1400 دانشگاه آزاد اسلامی”مرحله اول انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

  • درج نمودن کد دسترسی 7 رقمی و کد ملی یا کد 13 رقمی اتباع خارجی در کادرهای مربوطه و انتخاب گزینه “ورود”مرحله دوم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

  • فشردن دکمه “پرداخت” جهت منتقل شدن به درگاه الکترونیکی سامانه برای واریز وجه

مرحله دوم انتخاب رشته دکتری آزاد

  • ثبت کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب در جایگاه های مشخص و سپس کلیک بر روی دکمه “پرداخت”

مرحله سوم انتخاب رشته دکتری آزاد

در صورتی که پرداخت شما با موفقیت انجام شده باشد، می توانید نسبت به انتخاب 80 کد رشته محل اقدام کنید. در آخر نیز یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که لازم است آن را تا زمان مشخص شدن وضعیت پذیرش نزد خود نگه دارید.

بعد از انتخاب رشته دکتری آزاد، بسیاری از داوطلبان به دنبال زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 هستند که با کلیک بر روی لینک آن می توانند آگاهی های لازم را کسب نمایند. کسانی که در مرحله انتخاب رشته پذیرفته شوند، دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد خواهند شد و پذیرش نهایی بستگی به موفقیت آن ها در مرحله مصاحبه دارد. 

 

سوالات متداول

1- داوطلبان می بایست از چه طریقی نسبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 بپردازند؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد و مطابق با مراحل ذکر شده در این مقاله قابل انجام است.

2- هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 چه مقدار می باشد؟

این هزینه برای سال جاری 83 هزار تومان بوده است.

3- متقاضیان بعد از پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 می توانند چند کد رشته انتخاب کنند؟

متقاضیان می توانند حداکثر 80 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری