تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400
ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 و اطلاعیه های سازمان سنجش در خصوص این آزمون می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

پس از اعلام نتایج آزمون دکتری و منتشر شدن کارنامه اولیه توسط سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان باید برای انتخاب رشته خود اقدام کنند. انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مجزا از سایر دانشگاه ها و از طریق سایت azmoon.org انجام می گیرد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده باشند، می توانند بر اساس مجموعه امتحانی خود حداکثر 80 رشته در فرم انتخاب رشته قرار دهند. لازم به ذکر است که تا پایان مهلت در نظر گرفته برای انتخاب رشته، این امکان برای داوطلبان وجود خواهد داشت که برای ویرایش کد رشته محل های ثبت شده خود اقدام کنند.

داوطلبان می توانند در نیمه اول اردیبهشت ماه ضمن ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

ممکن است برای داوطلبان این سوال ایجاد شود که آیا پس از ثبت فرم انتخاب رشته در سامانه، امکان اعمال تغییرات در آن وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم بله، هر ساله این امکان برای داوطلبان وجود دارد؛ اما در حال حاضر زمان مشخصی برای ویرایش این اطلاعات تعیین نشده است؛ ولی با توجه به سال گذشته که متقاضیان در 2 بازه زمانی فرصت ویرایش فرم انتخاب رشته خود را در نیمه اول اردیبهشت ماه داشتند، احتمال آن که زمان انجام این فرآیند در سال 1400 نیز به شکل مشابه باشد، زیاد است.

لازم به ذکر است که داوطلبانی که در مهلت اولیه انتخاب رشته خود را انجام نداده اند، می توانند در این تاربخ برای ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام کنند، ضمن اینکه پس از پایان مهلت در نظر گرفته شده تحت هیچ شرایطی امکان ویرایش وجود نخواهد داشت. با توجه به این که در حال حاضر زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 مشخص نشده است، شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید تا از اخبار مربوط به این دانشگاه مطلع شوید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

متقاضیان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد می توانند تا پایان مهلت تعیین شده، نسبت به ایجاد تغییراتی از قیبل حذف یا اضافه کردن کد رشته، جابجایی اولویت های انتخابی با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org به شکل زیر اقدام کنند.

  • وارد سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شوید.
  • سپس کد ملی و کد دسترسی را وارد کنید. (در پایین کارنامه درج شده است.)
  • حال فرم انتخاب رشته بر روی صفحه باز می شود که می توانید با اضافه یا حذف کردن کد رشته و همچنین جابجایی آن ها، فرم خود را اصلاح کنید.
  • برای افزودن کد رشته محل جدید کافیست کد رشته یا گرایش مورد نظر خود را به همراه کد محل آن در کادر مربوطه وارد نمایید. سپس به روی گزینه “انتخاب” کلیک نمایید.
  • برای جابجایی کد رشته محل های انتخابی خود می توانید ضمن وارد کردن کد رشته و کد محل مورد تقاضای خود، از منوی گزینه “انتخاب شما” بر روی انتخاب مورد نظر خود کلیک نمایید. برای مثال در تصویر بالا با اضافه نمودن کد رشته محل جدید، این کد رشته محل در آخرین انتخاب قرار می گیرد که چنانچه قصد تغییر در چیدمان آن را دارید در قسمت “انتخاب شما” می توانید اولویت مورد نظر خود را وارد نمایید.
  • برای حذف رشته مورد نظر خود نیز کافیست بر روی گزینه “حذف” کلیک نمایید.

بعد از اعمال تغییرات مورد نظر، حتما باید آن را تایید کرده و کد رهگیری انتخاب رشته دریافت کنید، در غیر این صورت تغییرات انتخاب رشته شما اعمال نخواهد شد.

چند نکته مهم 

  • برای ویرایش فرم انتخاب رشته دکتری، نیازی به خرید مجدد کارت اعتباری نمی باشد.
  • توصیه می شود که قبل از اقدام به ویرایش انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را به دقت مطالعه نمایید، زیرا ممکن است در برخی از کد رشته محل ها تغییراتی ایجاد شود از جمله آن که افزایش ظرفیت برخی از رشته های دانشگاهی و… که در این صورت دفترچه ای جداگانه تحت عنوان اصلاحیه دفترچه منتشر خواهد شد.

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته، کارنامه داوطلبان توسط دانشگاه آزاد مورد بررسی قرار می گیرد و از داوطلبانی که نمره و تراز لازم را برای رشته های انتخابی خود کسب کرده باشند، به صورت چند برابر ظرفیت جهت انجام مراحل مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دعوت به عمل می آید. بنابراین ممکن است داوطلبی در همه رشته های انتخابی خود برای مصاحبه دعوت شود. بدیهی است داوطلبی که برای مصاحبه دکتری دعوت نشود، به منزله عدم قبولی او می باشد.

 

سوالات متداول

1- آیا پس از اتمام مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 امکان ویرایش وجود دارد؟

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در زمینه ویرایش این اطلاعات در دسترس نمی باشد؛ اما هر ساله این امکان برای داوطلبان وجود دارد.

2- در چه زمانی ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 امکان پذیر است؟

با توجه به این که این فرآیند در نیمه اول اردیبهشت ماه انجام می پذیرد؛ اما تا کنون زمان ویرایش اطلاعات آن مشخص نشده است.

3- ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 از چه طریقی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org انجام می پذیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری