تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99
ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از اعلام نتایج آزمون دکتری و منتشر شدن کارنامه اولیه توسط سازمان سنجش آموزش کشور ، داوطلبان باید برای انتخاب رشته خود اقدام کنند. انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مجزا از سایر دانشگاه ها و از طریق سایت azmoon.org انجام می گیرد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده باشند ، می توانند بر اساس مجموعه امتحانی خود حداکثر 40 رشته در فرم انتخاب رشته قرار دهند. لازم به ذکر است که تا پایان مهلت در نظر گرفته برای انتخاب رشته ، این امکان برای داوطلبان وجود خواهد داشت که برای ویرایش کد رشته محل های ثبت شده خود اقدام کنند.

تعداد دفعات مجاز برای ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد یک بار است.

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

ممکن است برای داوطلبان این سوال ایجاد شود که آیا پس از ثبت فرم انتخاب رشته در سامانه ، امکان اعمال تغییرات در آن وجود دارد یا خیر ؟ در پاسخ باید بگوییم داوطلبان در 2 بازه زمانی فرصت ویرایش فرم انتخاب رشته خود را خواهند داشت ، اواخر اردیبهشت ماه زمان در نظر گرفته برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد می باشد و فرم انتخاب رشته تمام داوطلبان بر روی سامانه قرار دارد و داوطلبان می توانند تا پایان مهلت آن نسبت به ایجاد تغییراتی از قیبل حذف یا اضافه کردن کد رشته ، جابجایی اولویت های انتخابی و … اقدام کنند.

علاوه بر آن ، پس از اتمام مهلت انتخاب رشته ، بنا بر درخواست داوطلبان بار دیگر سامانه انتخاب رشته فعال خواهد شد و متقاضیان به مدت 2 روز  می توانند برای اصلاح فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که داوطلبانی که تاکنون انتخاب رشته خود را انجام نداده اند ، می توانند در این تاربخ برای ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام کنند ، ضمن اینکه پس از پایان مهلت در نظر گرفته شده تحت هیچ شرایطی امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

متقاضیان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت رسمی این دانشگاه به نشانی azmoon.org مراجعه کنند و به ترتیب مراحل زیر را طی نمایند :

گام اول

  • وارد کردن کد ملی و یا کد رهگیری مربوط به اتباع غیر ایرانی + کد شناسه انتخاب رشته (در پایین کارنامه درج شده است)

گام دوم

  • حال فرم انتخاب رشته بر روی صفحه باز می شود که می توانید با اضافه یا حذف کردن کد رشته و همچنین جابجایی آن ها ، فرم خود را اصلاح کنید.
  • برای افزودن کد رشته محل جدید کافیست کد رشته یا گرایش مورد نظر خود را به همراه کد محل آن در کادر مربوطه وارد نمایید. سپس به روی گزینه “انتخاب” کلیک نمایید.

ویرایش انتخاب رشته

  • برای جابجایی کد رشته محل های انتخابی خود می توانید ضمن وارد کردن کدرشته و کد محل مورد تقاضای خود ، از منوی گزینه “انتخاب شما” بر روی انتخاب مورد نظر خود کلیک نمایید. برای مثال در تصویر بالا با اضافه نمودن کد رشته محل جدید ، این کد رشته محل در آخرین انتخاب قرار می گیرد که چنانچه قصد تغییر در چیدمان آن را دارید در قسمت “انتخاب شما” می توانید اولویت مورد نظر خود را وارد نمایید.
  • برای حذف رشته مورد نظر خود نیز کافیست بر روی گزینه “حذف” کلیک نمایید.

بعد از اعمال تغییرات مورد نظر ، حتما باید آن را تایید کرده و کد رهگیری انتخاب رشته دریافت کنید در غیر این صورت تغییرات انتخاب رشته شما اعمال نخواهد شد.

نکاتی در رابطه با ویرایش انتخاب رشته 

  • برای ویرایش فرم انتخاب رشته دکتری ، نیازی به خرید مجدد کارت اعتباری نمی باشد.
  • توصیه می شود قبل از اقدام به ویرایش انتخاب رشته ، دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را به دقت مطالعه نمایید زیرا ممکن است در برخی از کد رشته محل ها تغییراتی ایجاد شود از جمله آنکه افزایش ظرفیت برخی از رشته های دانشگاهی و …در این صورت دفترچه ای جداگانه تحت عنوان اصلاحیه دفترچه منتشر خواهد شد.
  • تعداد دفعات مجاز برای ویرایش انتخاب رشته 1 بار است بنابراین توصیه می شود پس از اطمینان قطعی ، بر روی گزینه تایید نهایی کلیک کنید.

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته ، کارنامه داوطلبان توسط دانشگاه آزاد مورد بررسی قرار می گیرد و از داوطلبانی که نمره و تراز لازم را برای رشته های انتخابی خود کسب کرده باشند ، به صورت چند برابر ظرفیت جهت انجام مراحل مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دعوت به عمل می آید. بنابراین ممکن است داوطلبی در همه ی رشته های انتخابی خود برای مصاحبه دعوت شود. بدیهی است داوطلبی که برای مصاحبه دکتری دعوت نشود ، به منزله عدم قبولی او می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره