تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / هزینه ثبت نام آزمون وکالت 1400

هزینه ثبت نام آزمون وکالت 1400

میزان مبلغ پرداختی برای ثبت نام آزمون وکالت 1400
هزینه ثبت نام آزمون وکالت 1400

کانون وکلای دادگستری ایران از طریق برگزاری آزمون اقدام به پذیرش کارآموزان واجد شرایط آزمون وکالت می نماید، بنابراین فارغ التحصیلان رشته حقوق و علاقه مند به اشتغال در زمینه وکالت در صورت قبولی در این آزمون باید به مدت 2 سال دوره کارآموزی بگذرانند.

فرآیند نام نویسی در این آزمون علاوه بر ارائه مدارک ثبت نام آزمون وکالت، مستلزم پرداخت هزینه نیز می باشد که واریز وجه به صورت اینترنتی از طریق سایت مربوطه در مهلت ثبت نام آزمون وکالت انجام می گیرد. جهت اطلاع از میزان هزینه نام نویسی آزمون وکالت و نحوه پرداخت آن تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه مقرر شده برای ثبت نام آزمون وکالت سال 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل پرداخت است.

هزینه ثبت نام آزمون وکالت 1400

ثبت نام در هر آزمونی مستلزم انجام یک سری اقدامات از جمله پرداخت هزینه است که در راستای ارائه خدمات به داوطلبان در نظر گرفته می شود. در نتیجه علاقه مندانی که قصد نام نویسی در آزمون وکالت را دارند، می بایست به محض اعلام شروع زمان ثبت نام آزمون وکالت 1400 با پرداخت وجه مورد نظر، فرآیند ثبت نام خود را آغاز کرده و اطلاعات خود را در سامانه درج نمایند.

واریز هزینه به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر می باشد که این هزینه برای سال 99 به میزان 150 هزار تومان تعیین شد. در حال حاضر مبلغ دقیق نام نویسی برای سال 1400 مشخص نشده است اما پیش بینی می شود که این مقدار برای سال جدید اندکی افزایش خواهد داشت.

از آن جایی که هر ساله ممکن است بازه زمانی مجدد جهت ثبت نام جاماندگان آزمون وکالت برای متقاضیان در نظر گرفته شود، بنابراین افراد می توانند در صورت تمدید مهلت ثبت نام آزمون وکالت 1400 نیز فرآیند نام نویسی و پرداخت هزینه خود را به انجام برسانند.

همچنین داوطلبان می بایست پیش از اقدام به پرداخت هزینه با بررسی اطلاعیه های موجود در سایت ثبت نام آزمون وکالت از دارا بودن شرایط آزمون وکالت اطمینان حاصل کنند، چرا که در صورت ایجاد هر گونه مشکلی، این وجه قابل بازگردانی نمی باشد.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون وکالت 1400

فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر رشته حقوق و مدارک معادل آن که با مطالعه منابع آزمون وکالت 1400 خود را برای شرکت در این آزمون آماده کرده اند، می بایست به هنگام ثبت نام آزمون وکالت 1400 نسبت به پرداخت هزینه آزمون و تکمیل فرآیند نام نویسی خود در سایت رسمی سازمان سنجش مطابق با مراحل زیر اقدام کنند.

  •  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و بخش “سایر آزمون های استخدامی” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید.

مرحله اول پرداخت هزینه آزمون وکالت

  • بر روی گزینه “سامانه ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت، کانون وکلای دادگستری سال 1400” کلیک فرمایید.

مرحله دوم پرداخت هزینه آزمون وکالت

  • در صفحه ای که مقابل شما گشوده خواهد شد، گزینه “خرید کارت اعتباری” را برگزینید.

مرحله سوم پرداخت هزینه آزمون وکالت

  • بر روی عبارت “سریال ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت سال 1400” کلیک کرده و دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم پرداخت هزینه آزمون وکالت

  • به صفحه ای هدایت می شوید که می بایست مشخصات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس عبارت “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه آزمون وکالت

  • پس از انتقال به درگاه الکترونیکی بانک مورد نظر بایستی اطلاعات کارت بانکی خود را درج نموده و دکمه “پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله ششم پرداخت هزینه آزمون وکالت

 

اگر پرداخت به طور صحیح انجام شده باشد، یک شماره پیگیری از سوی سامانه برای شما صادر می گردد که لازم است آن را پرینت کرده و نزد خود نگه دارید.

پس از تکمیل فرآیند پرداخت و خریداری کارت اعتباری می بایست شماره سریال 12 رقمی خریداری شده را دریافت نموده و برای تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام استفاده کنید. در پایان نیز لازم است از اطلاعات ثبت نامی خود پرینت تهیه کرده و در صورت قبولی در آزمون آن را به کانون مربوط ارائه دهید.

شرکت کنندگان آزمون کارآموزی وکالت باید شرایط آزمون وکالت 1400 بیان شده در اطلاعیه ثبت نام آن را به طور کامل مطالعه کرده و سپس نسبت به پرداخت هزینه و انجام فرآیند ثبت نام آزمون وکالت 1400 اقدام نمایند، چرا که در صورت مشخص شدن عدم انطباق وضعیت داوطلب با شرایط مورد نیاز، نام نویسی وی لغو شده و فاقد اعتبار می باشد. پس از نام نویسی نیز داوطلبان می توانند با دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت 1400 در بازه زمانی مشخص نسبت به شرکت در این آزمون اقدام کنند.

 

سوالات متداول

1- هزینه در نظر گرفته شده برای آزمون وکالت 1400 چقدر می باشد؟

در حال حاضر میزان دقیق هزینه ثبت نام در این آزمون برای سال 1400 مشخص نمی باشد.

2- از چه طریقی باید نسبت به پرداخت هزینه آزمون وکالت 1400 اقدام کرد؟

واریز هزینه به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت sanjesh.org قابل پرداخت است.

3- هزینه پرداخت شده جهت ثبت نام در آزمون وکالت 1400 قابل بازگردانی می باشد؟

خیر، در صورت ایجاد هر گونه مشکلی، وجه واریز شده جهت ثبت نام در این آزمون قابل بازگردانی نمی باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره