خانه دکتری هزینه مصاحبه دکتری پردیس خودگردان 1401

هزینه مصاحبه دکتری پردیس خودگردان 1401

هزینه مصاحبه دکتری پردیس بین الملل 1401
هزینه مصاحبه دکتری پردیس خودگردان 1401

دانشگاه های سراسری در دوره های روزانه و غیر روزانه اقدام به ارائه رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می نمایند. یکی از دوره های غیر روزانه این دانشگاه ها دوره پردیس خودگردان می باشد که جزء دانشگاه های شهریه پرداز محسوب می گردد. متقاضیانی که در آزمون دکتری شرکت نموده و در مرحله انتخاب رشته دکتری، کد رشته های مربوط به دانشگاه های پردیس خودگردان را نیز در فرم انتخاب رشته خود به ثبت رسانده اند، می بایست در فرآیند مصاحبه دکتری دانشگاه پردیس خودگردان نیز شرکت نمایند. حضور در جلسه مصاحبه برای داوطلبان با پرداخت هزینه همراه می باشد که در ادامه مطلب به جزئیات این هزینه می پردازیم.

چنانچه در بیش از یک دانشگاه دعوت به مصاحبه شده اید باید برای هر کدام به صورت جداگانه هزینه مصاحبه را پرداخت نمایید.

هزینه مصاحبه آزمون دکتری پردیس خودگردان 1401

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری از متقاضیانی که یک یا تعدادی از انتخاب های خود پذیرفته شده باشند، به میزان چند برابر ظرفیت پذیرش در هر دانشگاه دعوت به مصاحبه صورت می گیرد. در واقع پذیرش نهایی داوطلبان مقطع دکتری بستگی به شرکت در جلسه مصاحبه برای بررسی سوابق علمی و پژوهشی و کسب نمره مورد قبول دارد. همان طور که گفته شد، متقاضیان برای حضور در جلسه مصاحبه باید هزینه آن را پرداخت نمایند. واحد های پردیس خودگردان دانشگاه ها مقدار هزینه مصاحبه را همزمان با انتشار نتایج انتخاب رشته بر روی سایت خود منتشر می کنند.

بنابراین علاقه مندان شرکت در آزمون شفاهی دانشگاه پردیس خودگردان لازم است ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور شده و با پرداخت مبلغ 119 هزار تومان به دریافت و تکمیل فرم صلاحیت عمومی مصاحبه بپردازند. چرا که تکمیل این فرم برای شرکت در مرحله مصاحبه این مقطع ضروری می باشد. سپس با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این دانشگاه ها، از میزان دقیق هزینه فرآیند مذکور اطلاع یابند.

نحوه پرداخت هزینه مصاحبه آزمون دکتری پردیس خودگردان 1401

بنا بر آن چه گفته شد، شرکت کنندگان این مرحله از پذیرش دکتری می بایست نسبت به پرداخت هزینه توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم الکترونیکی است، اقدام نمایند تا امکان شرکت در مصاحبه برای آن ها فراهم گردد. در قدم اول لازم است با پرداخت هزینه تعیین شده و طی مراحل زیر به دریافت فرم صلاحیت عمومی بپردازید.

  1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
  2. انتخاب بخش “دکتری تخصصی”
  3. کلیک بر روی لینک “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال 1401”
  4. انتخاب یکی از روش های جستجو و درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه
  5. دریافت کارنامه و کلیک بر روی لینک دانلود “فرم صلاحیت عمومی مصاحبه دکتری” موجود در قسمت پایین کارنامه

در مرحله بعد می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه یا دانشگاه هایی که در آن ها دعوت به مصاحبه شده اید، وجه در نظر گرفته شده برای مصاحبه را واریز نموده و کد پیگیری مربوطه را دریافت نمایند.

با توجه به اینکه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مجزا از انتخاب رشته دکتری سراسری صورت می گیرد، لذا داوطلبانی که نسبت به ثبت کد رشته محل های ارائه شده توسط دانشگاه آزاد اقدام کرده و دعوت به مصاحبه شده اند، برای آگاهی از جزئیات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می توانند بر روی لینک های مورد نظر کلیک نمایند.

 

سوالات متداول

1- برای شرکت در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه پردیس خودگردان ۱۴۰۱ می بایست چه مبلغی را پرداخت کنیم؟

هزینه قابل پرداخت برای مصاحبه مقطع دکتری این دانشگاه در سایت رسمی هر کدام از این دانشگاه ها اعلام خواهد شد.

2- از چه طریقی می توان نسبت به پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه های پردیس خودگردان ۱۴۰۱ اقدام نمود؟

داوطلبان می بایست هزینه را در سایت دانشگاهی که برای مصاحبه به آن دعوت شده اند، واریز کرده و رسید آن را همراه با سایر مدارک در روز مصاحبه ارائه دهند.

3- هزینه دریافت فرم صلاحیت عمومی مصاحبه دکتری دانشگاه پردیس خودگردان ۱۴۰۱ چقدر است؟

این مبلغ معادل 119 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری