تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / وام ازدواج دانشجویی 99 – 1400

وام ازدواج دانشجویی 99 – 1400

مبلغ وام ازدواج دانشجویی 99 - 1400
وام ازدواج دانشجویی 99 – 1400

پرداخت هزینه های دوران دانشجویی همواره یکی از دغدغه های دانشجویان و خانواده آنان می باشد. در این راستا دانشگاه ها تدابیری اندیشیده اند تا بتوانند با ارائه انواع تسهیلات مالی بخشی از هزینه های دانشجویان را تامین کنند. وام های دانشجویی تحت عناوین مختلف و مبالغ متفاوتی به دانشجویان اعطا می گردند و بهره مندی از هر یک از آن ها، شرایط خاص خود را می طلبد.

از جمله این تسهیلات می توان به وام های تحصیلی، مسکن، تغذیه، ازدواج، ضروری و … اشاره کرد. دانشجویان متقاضی دریافت وام می توانند به شرط داشتن شرایط لازم، درخواست خود را از طریق سایت صندوق رفاه دانشجویان ثبت نمایند. در این مقاله قصد داریم به بررسی ابعاد مختلف دریافت وام ازدواج دانشجوی اعم از شرایط، مبلغ وام، نحوه ثبت نام و … بپردازیم.

صرفا افرادی می توانند متقاضی وام ازدواج دانشجویی گردند که در طول دوران تحصیل متاهل شده باشند.

چه زمانی می توان برای دریافت وام ازدواج دانشجویی اقدام کرد؟

با توجه به این که دانشجویان برای دریافت وام دانشجویی از چندین روش می توانند اقدام نمایند، می بایست جزئیات مربوط به آن را از سایت صندوق وام دهنده پیگیری کنند. هر یک از منابع اعطا کننده وام، زمان بندی به خصوصی بر اساس انواع وام تنظیم نموده و در قالب بخشنامه ها و اطلاعیه هایی منتشر می نماید. در حال حاضر سایت صندوق رفاه دانشجویی، اطلاعات هر آن چه که مربوط به زمان ثبت درخواست، تاریخ تحویل و مبالغ وام و شرایط وام گیرندگان می باشد را در اختیار متقاضیان قرار داده است. مطابق آخرین بخشنامه ای که بر روی پورتال دانشجویی رفاه قرار گرفته است، دانشجویان می توانند از تاریخ 30 مهر الی 15 آذر 99 برای اخذ وام دانشجویی نام نویسی کنند.

همچنین از تاریخ 20 بهمن ماه 99 لغایت 25 اردیبهشت 1400 می توان نسبت به ثبت تقاضای وام صندوق رفاه در نیمسال دوم تحصیلی 99 – 1400 اقدام نمود.

اما در خصوص زمان ثبت تقاضای این وام از سایر منابع، تا به حال به طور دقیقی اطلاع رسانی صورت نگرفته است اما به محض اعلام تاریخ های مشخص، این مطلب به روز رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام و دریافت وام ازدواج دانشجویی 99 – 1400

اولین گام جهت اخذ وام دانشجویی، ثبت درخواست در سامانه مربوطه صورت می گیرد. صندوق رفاه دانشجویان این امکان را فراهم کرده است تا تمامی دانشجویان واجد شرایط دانشگاه های پیام نور، آزاد، سراسری، غیرانتفاعی، پردیس و مجازی بتوانند در صورت نیاز، درخواست خود را مبنی بر دریافت وام با طی کردن مراحل زیر اعلام کنند.

 • ابتدا وارد سامانه صندوق رفاه دانشجویان به نشانی swf.ir شوید از قسمت سمت چپ، عبارت “پورتال دانشجویی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام وام ازدواج دانشجویی 99 - 1400

 • در صفحه پیش رو، پس از وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد، دکمه “جستجو” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام وام ازدواج دانشجویی 99 - 1400

 • در این مرحله، یک فرم ثبت نام برای شما نمایش داده می شود، آن را تکمیل کرده و در پایان روی کلمه “ذخیره” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام و درخواست وام در سایت صندوق رفاه دانشجویان

 • پس از انجام مراحل فوق، مجددا وارد “پورتال دانشجویی” شوید و این بار گزینه “ورود به پورتال” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام و درخواست وام در سایت صندوق رفاه دانشجویان

 • در کادرهای مربوطه، کد ملی و رمز عبور را وارد کنید.

مرحله ششم ثبت نام و درخواست وام در سایت صندوق رفاه دانشجویان

 • از قسمت بالای صفحه، گزینه “درخواست وام” را انتخاب نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام و درخواست وام در سایت صندوق رفاه دانشجویان

 • در این مرحله می بایست نوع وام درخواستی خود را انتخاب کرده و پس از فعال نمودن تیک عبارت “اینجانب قوانین مربوط به پرداخت و بازپرداخت وام صندوق رفاه دانشجویان را مطالعه نموده و می پذیرم”، روی گزینه “ثبت درخواست” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام و درخواست وام در سایت صندوق رفاه دانشجویان

 • پس از انجام تمامی این مراحل، یک پیامک به شماره تلفن همراهتان ارسال می گردد که نشان دهنده ثبت درخواست شما می باشد.

پس از تایید درخواست وام، دانشجویان می بایست به همراه ضامن و مدارک مورد نیاز، جهت تکمیل مراحل اداری و دریافت وام خود، به شعبه بانکی که در طی مراحل ثبت نام انتخاب کرده اند، مراجعه نمایند.

مبلغ وام ازدواج دانشجویی

تمامی دانشجویان می توانند در صورت داشتن شرایط مذکور، نسبت به دریافت وام ازدواج خود اقدام نمایند. ثبت نام جهت اخذ تسهیلات مالی، به صورت اینترنتی و از طریق سایت صندوق رفاه دانشجویان صورت می گیرد. مبلغ وام ازدواج دانشجویی نیمسال اول سال تحصیلی 99 – 1400 صندوق رفاه، حداقل 3 میلیون تومان و حداکثر تا سقف 10 میلیون تومان اعلام شده است. دانشجویانی که می خواهند از این وام استفاده نمایند از تاریخ 30 مهر لغایت 15 آذر ماه فرصت دارند در خواست خود را در سامانه ثبت نمایند.

در خصوص مبلغ وام ازدواج دانشجویی صندوق رفاه در نیمسال دوم سال 99 – 1400 هنوز اطلاعی در دست نیست. می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی همراه ما باشید تا از تمامی جزئیات مربوط در این زمینه شما را آگاه سازیم.

شایان ذکر است که دانشجویان دانشگاه آزاد، علاوه بر صندوق رفاه دانشجویی می توانند از طریق سامانه تسهیلات ازدواج دانشجویی به نشانی اینترنتی vameezdevaj.sandoghrefah.iau.ir نیز نسبت به ثبت درخواست وام خود اقدام نمایند. با توجه به آخرین اطلاعیه پیرامون تسهیلات دانشجویی دانشگاه آزاد که مربوط به سال گذشته می باشد، مبلغ وام ازدواج برای دانشجویان این دانشگاه یک میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده بود که احتمالا در سال 99 مقداری افزایش خواهد داشت.

ناگفته نماند که دانشگاه آزاد علاوه بر صندوق رفاه خود و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از منابع دیگری نیز به دانشجویان خود وام اختصاص می دهد. از جمله این منابع بیرونی می توان به پست بانک و بانک کارآفرینی امید اشاره کرد که هر کدام مبلغ 10 میلیون تومان وام ازدواج را به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می کنند. تعداد اقساط بازپرداخت این وام ها 36 ماه می باشد.

شرایط دریافت وام ازدواج دانشجویی 99 – 1400

هر یک از وام های اعطایی به دانشجویان دارای شرایط عمومی و آموزشی می باشد که وام ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نیست و این شرایط در موارد زیر عنوان شده اند.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی ار ادیان شناخته شده در قانون اساسی
 • عدم بهره مندی از وام یا کمک بورس تحصیلی
 • ارائه سند تعهد با ضامن معتبر
 • داشتن صلاحیت اخلاقی و رعایت شئون دانشجویی
 • دارا بودن اولویت نیاز مالی
 • عدم دریافت حقوق در زمان اخذ وام دانشجویی (به استثنای کار دانشجویی)

شرایط آموزشی 

 • اختصاص وام به دانشجویان جدیدالورود در نیمسال اول و دوم بدون در نظر گرفتن معدل آن ها
 • ثبت نام در حداقل تعداد واحدهای لازم طبق قوانین و مقررات آموزشی
 • ارائه وام به دانشجویان ترم آخر در صورت داشتن حداقل نصف واحدهای لازم
 • عدم اختصاص وام در نیمسال سوم به دانشجویان مشروطی در دو نیمسال متوالی

شایان ذکر است که وام ازدواج به دانشجویانی که در دوره تحصیل خود متاهل شده اند، تعلق می گیرد و این وام یکبار در طول تحصیل و تنها جهت ازدواج اول پرداخت می شود. دانشجویان واجد شرایط، حداکثر یک سال پس از تاریخ عقدنامه فرصت دریافت وام مذکور را دارند.

مدارک لازم جهت اخذ وام ازدواج دانشجویی 99 – 1400

همان طور که شاره شد، ثبت نام وام دانشجویی به صورت اینترنتی می باشد و دانشجویان متقاضی دریافت وام از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می بایست از طریق سامانه صندوق رفاه دانشجویان به نشانی swf.ir، درخواست خود را ثبت نمایند. مدارک لازم جهت اخذ وام دانشجویی عبارت اند از:

 • فرم درخواست وام
 • اصل و تصویر کارت ملی
 • اصل و تصویر سند ازدواج
 • سند تعهد

دانشجویان معمولا می توانند در اوایل هر نیمسال تحصیلی جهت دریافت وام مورد نظر خود اقدم کنند اما این زمان برای دانشگاه ها و وام های مختلف، متغیر است. از این رو توصیه می شود جهت آگاهی از زمان شروع نام نویسی تسهیلات دانشجویی، اخبار مربوطه را از طریق دانشگاه محل تحصیل خود پیگیری کنید. همچنین می توانید از طریق تماس با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره، از آخرین اخبار پیرامون وام های دانشجویی مطلع شوید.

شما می توانید با مراجعه به امور دانشجویی دانشگاه محل تحصیل خود، از زمان ثبت نام و نحوه بازپرداخت وام های دانشجویی و همچنین تمامی جزئیات مربوط به آن مطلع شوید. علاوه بر وام ازدواج، صندوق رفاه دانشجویان تسهیلات مالی دیگری را نیز برای دانشجویان مقاطع مختلف و دانشگاه های متفاوت در نظر گرفته است. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه وام های دانشجویی می باشید، می توانید با مراجعه به لینک های وام دانشجویی 99 – 1400، ثبت نام وام دانشجویی 99 – 1400، شرایط وام دانشجویی 99 – 1400، اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

 

سوالات متداول

1- صندوق رفاه وزارت علوم چه مبلغی را به عنوان وام ازدواج دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه آزاد در سال جاری اختصاص داده است؟

مبلغ وام ازدواج دانشجویی سال 98، 2 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود اما مقدار آن برای سال 99 هنوز اعلام نشده است.

2- دانشجویان دانشگاه آزاد از چه طریقی می توانند نسبت به درخواست وام ازدواج اقدام نمایند؟

این دانشجویان هم از طریق سامانه صندوق رفاه وزارت علوم و هم از سایت تسهیلات ازدواج دانشجویی می توانند تقاضای وام خود را ثبت نمایند.

3- دانشگاه آزاد چه مبلغی را به عنوان وام ازدواج دانشجویی به دانشجویان خود پرداخت می نماید؟

مبلغ وام ازدواج برای دانشجویان این دانشگاه در سال 98 یک میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده بود که احتمالا برای سال جاری مقداری افزایش خواهد داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره