خانه مشاوره تحصیلی کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت ۱۴۰۲

کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت ۱۴۰۲

نحوه مشاهده کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت در سال 1402
کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت ۱۴۰۲

قوه قضائیه هر ساله با برگزاری آزمون قضاوت، به جذب نیرو منصب قضا به صورت عمومی اقدام می نماید که این آزمون در دو مرحله برگزار می شود. داوطلبان حوزوی و دانشگاهی که در موعد مقرر نسبت به نام نویسی خود اقدام کرده اند، برای حضور در جلسه آزمون باید کارت ورود به جلسه به همراه داشته باشند.

البته قوه قضائیه برای منصب قضا به صورت بدون آزمون، پذیرشی تحت عنوان جذب اختصاصی نیز دارد که این فرآیند پس از ثبت نام آزمون قضاوت در موعد مقرر و از طریق سایت معاونت منابع انسانی قوه قضائیه انجام می شود. از متقاضیانی که از این طریق برای جذب اختصاصی منصب قضا نام نویسی می کنند، پس از بررس و تایید شرایط و مدارک آن ها، جهت مصاحبه آزمون قضاوت دعوت به عمل می آید.

دریافت کارت آزمون جذب عمومی قضاوت برای تمامی متقاضیان مرحله تستی و همچنین داوطلبان دانشگاهی مرحله تشریحی به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد که زمان انتشار و مراحل مشاهده آن در ادامه برای شما عزیزان شرح داده شده است.

به همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس دار، برای شرکت در آزمون قضاوت الزامی می باشد.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 1402

همان طور که می دانید آزمون قضاوت ۱۴۰۲ شامل مراحل تستی، تشریحی و مصاحبه می شود که تنها متقاضیان مرحله تستی که شامل افراد حوزوی و دانشگاهی می شود و همچنین متقاضیان پذیرفته شده مرحله اول که می خواهند در مرحله تشریحی شرکت نمایند، می بایست کارت ورود به جلسه 1402 خود را در زمان برگزاری آزمون قضاوت  به همراه داشته باشند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تستی

مطابق با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تمامی داوطلبان دانشگاهی و حوزوی در تاریخ 2 خرداد ماه ۱۴۰۲ نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود جهت شرکت در آزمون تستی قضاوت 1402 که در 5 خرداد برگزار شد، از طریق سایت سازمان مذکور اقدام کردند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تشریحی

همچنین پذیرفته شدگان دانشگاهی مرحله اول آزمون قضاوت برای شرکت در آزمون تشریحی (مرحله دوم) جذب عمومی تصدی منصب قضا نیز بایستی همراه با کارت ورود به جلسه در آزمون حاضر شوند. کارت ورود به جلسه مرحله دوم این آزمون در سال ۱۴۰۲ هنوز مشخص نشده است که برای اطلاع از هرگونه اخبار مرتبط با این آزمون می توانید در کانال تلگرام آزمون های استخدامی  عضو شوید.

بنابراین تمامی افراد متقاضی می بایست پرینت کارت ورود به جلسه خود را در بازه زمانی مقرر و پیش از برگزار آزمون دریافت نمایند و پس از بررسی اطلاعات مندرج بر روی کارت، در صورت مشاهده مغایرتی نسبت به رفع آن اقدامات لازم را به انجام برسانند.

راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت ۱۴۰۲

مشاهده کارت ورود به جلسه دو مرحله نخست در زمان مقرر از طریق سایت سازمان رسمی سازمان سنجش امکان پذیر می باشد. در نتیجه داوطلبانی که متقاضی شرکت در مراحل تستی یا تشریحی آزمون تصدی منصب قضا سال 1402 هستند، می بایست با درج اطلاعات لازم و مطابق با مراحل ذیل، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تستی

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.
 • از منوی سمت راست سایت روی گزینه “سایر آزمون های استخدامی” کلیک کنید.
 • لینک فعال “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون منصب قضا سال ۱۴۰۲” را بفشارید.
 • در صفحه گشوده شده می توانید با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی مانند شماره پرونده، نام، نام خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و…، وارد صفحه کاربری خود شوید و کارت ورود به جلسه را مشاهده و دریافت نمایید.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تشریحی

 • مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org و کلیک بر روی عبارت “سایر آزمون های استخدامی” از منوی سمت راست سایت.

مرحله اول دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تشریحی

 

 • کلیک بر روی عبارت “کارت شرکت در آزمون (جذب عمومی) تصدی منصب قضا سال 1402”

مرحله دوم دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تشریحی

 

 • در این صفحه با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده از طریق یکی از چهار روش ارائه شده و فشردن کلید “جستجو” می توانید کارت خود را مشاهده و دریافت نمایید.
 1. وارد نمودن شماره پرونده و سریال ثبت نامی
 2. وارد نمودن شماره پرونده و کد پیگیری
 3. وارد نمودن شماره پرونده و کد ملی
 4. وارد نمودن شماره پرونده و شماره داوطلبی

 

مرحله سوم دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تشریحی

داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه می بایست در زمان مقرر، به حوزه امتحانی که آدرس آن بر روی کارت ورود به جلسه آن ها درج شده است، مراجعه نموده و در آزمون شرکت کنند.

رفع نواقص موجود در کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 1402

همه داوطلبان پس از دریافت یا مشاهده کارت ورود به جلسه ۱۴۰۲، باید حداقل یک مرتبه اطلاعات درج شده روی کارت را با دقت مطالعه کنند تا در صورت وجود هرگونه اشتباه و نقص در اطلاعات درج شده نسبت به اصلاح و ویرایش آن اقدام نمایند که به همین منظور سازمان سنجش آموزش کشور فرصتی را هر ساله جهت مراجعه داوطلبان به سایت سازمان سنجش یا باجه های رفع نقص به شرکت کنندگان ارائه می دهد.

 • در صورتی که اطلاعات بندهای 1 تا 13 به جز بند شماره 3 (جنس) اشتباه بود، داوطلبان می بایست در تاریخ مشخص شده با مراجعه به صفحه کاربری خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و قسمت ویرایش اطلاعات، نسبت به اصلاح بندهای دارای مشکل اقدام نمایند.
 • متقاضیانی که در بند 3 کارت ورود به جلسه (جنس) آن ها اطلاعات اشتباه درج شده است، باید با مراجعه به باجه های رفع نقص نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند.
 • افرادی که کارت آن ها فاقد عکس است و یا عکس کارت آن ها دارای مشکلاتی مانند واضح نبودن ، اشتباه بودن و … می باشد، می بایست با در دست داشتن 2 قطعه عکس سه در چهار و اصل کارت ملی یا شناسنامه عکس دار ، به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور در باجه های رفع نقص مراجعه کنند و تا پیش از برگزاری آزمون مشکل را برطرف نمایند.
 • همچنین اگر داوطلبان متوجه اشتباهی در کارت ورود به جلسه خود شوند برای اصلاح آن نیز باید در تاریخ و ساعات اعلام شده نسبت به اصلاح کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت اقدام نمایند. البته شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ویرایش موارد لازم، می توانید از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی با کارشناسان مرکز ایران مشاوره ارتباط برقرار نمایید.

در نهایت فراموش نکنید که به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون و اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است. داوطلبان توجه داشته باشند که عکس درج شده روی کارت آزمون متعلق به سال جاری باشد زیرا در صورت اختلاف عکس با چهره فعلی داوطلب، از حضور او در جلسه آزمون جلوگیری به عمل می آید.

پس از اعلام نتایج آزمون قضاوت ، داوطلبان می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و از وضعیت پذیرش خود مطلع شوند که شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از زمان و نحوه دریافت نتایج بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت ۱۴۰۲ مرحله تستی، در چه تاریخی قابل دریافت است؟

کارت ورود به جلسه آزمون از تاریخ 2 خرداد ۱۴۰۲ قابل دریافت می باشد.

2- کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت از طریق چه سامانه ای قابل دریافت می باشد؟

شما می توانید با مراجعه به سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه خود نمایید.

3- برای رفع نقص کارت های ورود به جلسه خود باید به چه آدرس هایی مراجعه نماییم؟

برای رفعه نقص کارت های ورود به جلسه باید به باجه های رفع نقص کارت مراجعه نمود که لینک آدرس آن بعد از تاریخ انتشار کارت ورود، داخل سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره