تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 99

کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 99

نحوه مشاهده کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت در سال 99
کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 99

قوه قضائیه هر ساله با برگزاری آزمون قضاوت، به جذب نیرو منصب قضا اقدام می نماید که این آزمون در دو مرحله برگزار می شود. داوطلبان حوزوی و دانشگاهی واجد شرایط ثبت نام آزمون قضاوت که در زمان ثبت نام آزمون قضاوت 99 با استفاده از مدارک ثبت نام آزمون قضاوت، نسبت به نام نویسی خود اقدام کرده اند، برای حضور در جلسه آزمون باید کارت ورود به جلسه به همراه داشته باشند.

دریافت این کارت برای تمامی متقاضیان مرحله تستی و همچنین داوطلبان دانشگاهی مرحله تشریحی به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد که زمان انتشار و مراحل مشاهده آن در ادامه برای شما عزیزان شرح داده شده است.

به همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس دار، برای شرکت در آزمون قضاوت الزامی می باشد.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 99

همان طور که می دانید آزمون قضاوت شامل مراحل تستی، تشریحی و مصاحبه می شود که تنها متقاضیان مرحله تستی که شامل افراد حوزوی و دانشگاهی می شود و همچنین متقاضیان دانشگاهی پذیرفته شده مرحله اول که می خواهند در مرحله تشریحی شرکت نمایند، می بایست کارت ورود به جلسه خود را در زمان برگزاری آزمون قضاوت 99 به همراه داشته باشند. (لازم به ذکر است که مرحله دوم برای داوطلبان حوزوی تنها شامل مصاحبه علمی می شود.)

مطابق با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تمامی داوطلبان دانشگاهی و حوزوی می توانستند از روز سه شنبه مورخ 29 مهر ماه 99 نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود جهت شرکت در آزمون تستی قضاوت از طریق سایت سازمان مذکور اقدام کنند.

همچنین پذیرفته شدگان دانشگاهی مرحله اول آزمون قضاوت برای شرکت در آزمون تشریحی (مرحله دوم) جذب عمومی تصدی منصب قضا نیز بایستی همراه با کارت ورود به جلسه در آزمون حاضر شوند که این کارت در روز سه شنبه مورخ 28 بهمن ماه 99 در دسترس داوطلبان قرار گرفت.

بنابراین تمامی افراد متقاضی می بایست نسخه پی دی اف کارت ورود به جلسه خود را در بازه زمانی مقرر و پیش از برگزار آزمون دریافت نمایند و پس از بررسی اطلاعات مندرج بر روی کارت، در صورت مشاهده مغایرتی نسبت به رفع آن اقدامات لازم را به انجام برسانند که مندرجات کارت ورود به جلسه آزمون تصدی منصب قضا، علاوه بر عکس داوطلب شامل اطلاعات ذیل می شود:

 1. نام و نام خانوادگی
 2. تاریخ تولد
 3. شماره شناسنامه
 4. جنس
 5. کدملی
 6. مذهب
 7. عنوان رشته تحصیلی
 8. تاریخ فارغ التحصیلی
 9. آخرین مقطع تحصیلی
 10. وضعیت تحصیلات تکمیلی و معدل
 11. آدرس و محل برگزاری آزمون

راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 99

مشاهده کارت ورود به جلسه دو مرحله نخست در زمان مقرر از طریق سایت سازمان رسمی سازمان سنجش امکان پذیر می باشد. در نتیجه داوطلبانی که متقاضی شرکت در مراحل تستی یا تشریحی آزمون تصدی منصب قضا هستند، می بایست با درج اطلاعات لازم و مطابق با مراحل ذیل، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تستی

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.
 • از منوی سمت راست سایت روی گزینه “سایر آزمون های استخدامی” کلیک کنید.
 • لینک فعال “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون منصب قضا سال 1399” را بفشارید.
 • در صفحه گشوده شده می توانید با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی مانند شماره پرونده، نام، نام خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و…، وارد صفحه کاربری خود شوید و کارت ورود به جلسه را مشاهده و دریافت نمایید.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تشریحی

 • مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org و کلیک بر روی عبارت “سایر آزمون های استخدامی” از منوی سمت راست سایت.

مرحله اول دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تشریحی

 • کلیک بر روی عبارت “کارت شرکت در آزمون تشریحی تصدی منصب قضا سال 1399”

مرحله دوم دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تشریحی

 • در این صفحه از طریق یکی از چهار روش ارائه شده می توانید کارت خود را مشاهده و دریافت نمایید.
 1. وارد نمودن شماره پرونده و سریال ثبت نامی
 2. وارد نمودن شماره پرونده و کد پیگیری
 3. وارد نمودن شماره پرونده و کد ملی
 4. وارد نمودن شماره پرونده و شماره داوطلبی

مرحله سوم دریافت کارت ورود به جلسه مرحله تشریحی

داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه می بایست در زمان مقرر، به حوزه امتحانی که آدرس آن بر روی کارت ورود به جلسه آن ها درج شده است، مراجعه نموده و در آزمون شرکت کنند.

رفع نواقص موجود در کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 99

همه داوطلبان پس از دریافت یا مشاهده کارت ورود به جلسه خود، باید حداقل یک مرتبه اطلاعات درج شده روی کارت را با دقت مطالعه کنند تا در صورت وجود هرگونه اشتباه و نقص در اطلاعات درج شده نسبت به اصلاح و ویرایش آن اقدام نمایند که به همین منظور سازمان سنجش آموزش کشور فرصتی را هر ساله جهت مراجعه داوطلبان به سایت سازمان سنجش یا باجه های رفع نقص به شرکت کنندگان ارائه می دهد.

مرحله اول (آزمون تستی) 

 • در صورتی که اطلاعات بندهای 1 تا 11 به جز بند شماره 5 (جنس) اشتباه بود، داوطلبان می بایست با مراجعه به صفحه کاربری خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و قسمت ویرایش اطلاعات، نسبت به اصلاح بندهای دارای مشکل اقدام نمایند.
 • متقاضیانی که در بند 5 کارت ورود به جلسه (جنس) آن ها اطلاعات اشتباه درج شده است، باید با مراجعه به باجه های رفع نقص نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند.
 • افرادی که کارت آن ها فاقد عکس است و یا عکس کارت آن ها دارای مشکلاتی مانند واضح نبودن ، اشتباه بودن و … می باشد، می بایست با در دست داشتن 2 قطعه عکس سه در چهار و اصل کارت ملی یا شناسنامه عکس دار در روز پنجشنبه 1 آبان ماه 99، به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور در باجه های رفع نقص مراجعه کنند و تا پیش از برگزاری آزمون مشکل را برطرف نمایند.
 • آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی اطلاعات ثبت نامی خود مانند شماره داوطلبی، شماره پرونده یا کد پیگیری مورد نیاز را در دسترس ندارند و قادر به مشاهده و دریافت پرینت کارت خود نمی باشند نیز می توانند از امکانی که سازمان سنجش برای ایشان فراهم نموده استفاده کنند و با در دست داشتن اصل کارت شناسایی جهت دریافت شماره پرونده، شماره داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت نام خود، به نزدیک ترین مرکز رفع نقص مراجعه نمایند.

در جدول زیر فایل مربوط به آدرس محل مراجعه رفع نقص کارت ورود به جلسه داوطلبان و همچنین محل برگزاری آزمون قضاوت برای سال 99 در هر شهرستان قرار داده شده است که شما می توانید با کلیک بر روی لینک، نسخه پی دی اف آن را دریافت نمایید.

آدرس محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون قضاوت و محل برگزاری آزمون 99 
دانلود لیست آدرس محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون قضاوت و محل برگزاری آزمون 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

مرحله دوم (آزمون تشریحی)

در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مرحله تشریحی تصدی منصب قضا که مختص داوطلبان دانشگاهی است، داوطلبان باید حتما تمامی مندرجات بر روی کارت را بررسی کنند تا هیچگونه مغایرتی در اطلاعات درج شده بر روی کارت وجود نداشته باشد.

اما اگر داوطلبان متوجه اشتباهی در کارت ورود به جلسه خود شوند برای اصلاح آن می بایست در روز پنجشنبه مورخ 30 بهمن ماه 99، از ساعت 8:30 الی 12:00 و 14:00 الی 17:00 نسبت به اصلاح کارت ورود به جلسه مرحله دوم قضاوت اقدام نمایند که شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ویرایش موارد لازم، می توانید از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی با کارشناسان مرکز ایران مشاوره ارتباط برقرار نمایید.

در نهایت فراموش نکنید که به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون و اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است. داوطلبان توجه داشته باشند که عکس درج شده روی کارت آزمون متعلق به سال جاری باشد زیرا در صورت اختلاف عکس با چهره فعلی داوطلب، از حضور او در جلسه آزمون جلوگیری به عمل می آید.

همچنین شایان ذکر است به دلیل شرایط ناشی از وجود بیماری کرونا، متقاضیان این آزمون می بایست در موعد مقرر به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس salamat.gov.ir مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری خود قبل از زمان برگزاری اقدام نمایند.

پس از اعلام نتایج آزمون قضاوت 99، داوطلبان می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و از وضعیت پذیرش خود مطلع شوند که شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از زمان و نحوه دریافت نتایج بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 99 مرحله تشریحی، در چه تاریخی قابل دریافت است؟

کارت ورود به جلسه آزمون از روز سه شنبه 28 بهمن ماه قابل دریافت می باشد.

2- کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت از طریق چه سامانه ای قابل دریافت می باشد؟

شما می توانید با مراجعه به سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه خود نمایید که نحوه انجام آن نیز در مقاله توضیح داده شده است.

3- برای رفع نقص کارت های ورود به جلسه خود باید به چه آدرس هایی مراجعه نماییم؟

فایل آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه و محل برگزاری آزمون ها برای هر شهرستان در مقاله قرار داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره