چهارشنبه , ۲۸ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم

نحوه جمع بندی کنکور 97

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم
چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

هر چه به روز برگزاری کنکور سراسری 97 نزدیک تر می شویم جمع بندی و مرور مطالب خوانده شده به یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان، و از جمله سوالات پر تکرار داوطلبان از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تبدیل می شود. ما در این مقاله سعی می کنیم به بیشتر سوالات داوطلبان در رابطه با نحوه ی جمع بندی دروس برای کنکور 97 بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و در نهایت اگر سوال یا ابهامی باقی ماند و یا نیاز به یک مشاور جهت انجام یک برنامه ریزی دقیق برای جمع بندی کنکور داشتید می توانید با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا یک برنامه ریزی مناسب جهت جمع بندی کنکور 97 متناسب با وضعیت درسی شما ارائه دهند.

جمع بندی کنکور 97

دوران جمع بندی زمان یادگیری مطالب جدید نیست بلکه می بایست مطالب خوانده شده را مرور و جمع بندی کنید. برای این کار حداقل 3 تا 4 هفته زمان لازم است و ما کمتر از این مدت را برای جمع بندی توصیه نمی کنیم. زمانی که برای کنکور مطالعه می کردید ابتدا یک مطلب را مطالعه و سپس تمرین مربوط به آن مبحث را حل و پس از حل تمرین نیز جهت تثبیت یادگیری و افزایش قدرت تست زنی، تست های مربوط به آن مبحث را انجام می دادید. ولی در زمان جمع بندی این روش جواب نمی دهد چرا که وقت محدود است و شما با حجم عظیمی از مطالب رو به رو هستید که احساس می کنید بیشتر آن ها را فراموش کرده اید. بنابراین اگر طبق شیوه ی ذکر شده به جمع بندی بپردازید اولا وقت لازم را نخواهید داشت و در نتیجه بیشتر مطالب بدون مرور و جمع بندی باقی خواهد ماند و از طرفی مجددا بین درس اول و آخری که به این شیوه مطالعه کنید فاصله افتاده و باز هم بیشتر مطالب را فراموش خواهید کرد. بنابراین روش مطالعه در زمان جمع بندی با سایر دوران مطالعه کنکور متفاوت است و ما در ادامه به نحوه ی جمع بندی دروس، خواهیم پرداخت.

نحوه ی جمع بندی کنکور سراسری 97

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم نحوه مطالعه در زمان یادگیری و جمع بندی با یکدیگر متفاوت است چرا که در زمان جمع بندی زمان اندک و حجم مطالب زیاد است. در زمان جمع بندی اهمیت توجه به ضرایب دروس اهمیت می یابد و در واقع درس ها و مباحثی که مهمتر هستند باید در اولیت قرار بگیرند. اگر هنگام مطالعه دروس از هر مبحث نکته برداری و خلاصه نویسی کرده باشید الان به کارتان می آید و شما می توانید یک دور خلاصه نویسی ها را مرور کنید و سپس به زدن تست های ترکیبی همانند کنکور بپردازید. هنگام تست زنی در دوران جمع بندی حتما تمامی شرایط را همانند روز کنکور شبیه سازی و مهیا نمایید. نکته مهم دیگر این است که پس از زدن تست ها، تست های حل شده را به طور کامل بررسی کنید تا متوجه شوید کدام سوال را اشتباه زده اید و دلیل اشتباهتان چه بوده است تا پس از آن به آن مبحث رجوع کرده و مجددا ان مبحث را مطالعه کنید. اگر قبل از شروع دوران جمع بندی هم که تست های هر مبحث را می زدید تست های مهم را نشان دار کرده باشید آن تست ها در زمان جمع بندی به کمکتان می آید و حل این تست ها بسیار مهم و کمک کننده خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برنامه ریزی کنکور 97 و بهترین منابع کنکور کلیک نمایید.

نکات مهم و کتاب های مهم برای دوران جمع بندی کنکور

  • جهت آشنایی با سوالات کنکور حتما تست های سال های گذشته را بزنید.
  • محیط و همچنین زمان تست ها را همچون محیط و زمان روز کنکور فراهم کنید.
  • سعی کنید در دوران جمع بندی، هر 3 روز یکی از کنکورهای سال گذشته را تست بزنید.

در دوران جمع بندی نیاز است که از یکسری کتاب ها که سوالات کنکور سال های گذشته در آن ها گنجانده شده و یکسری کتاب های تست تالیفی استفاده نمایید که در این قسمت به معرفی چند کتاب مناسب خواهیم پرداخت:

  • کتاب زرد اختصاصی رشته خود و همچنین کتاب زرد عمومی
  • کتاب آبی دین و زندگی که دارای تست های آیات و روایات بسیار خوبی می باشد.
  • کتاب آزمون های جامع سال های قبل کانون
  • کتاب شبیه ساز کنکور

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید