سه شنبه , مهر ۳ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول کرده است، آگاهی از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و همچنین آگاهی از این موضوع است که آیا متقاضیان پس از شرکت در دانشگاه روزانه از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهندشد؟یا خیر.که برای پاسخ به این سوال در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره به طور کامل به بررسی شرایط انصراف از تحصیل ،شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته اند.بنابراین پیشنهادمی کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده و همچنین برای دریافت پاسخ سوالات خود مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا داوطلبان پس از شرکت در دانشگاه روزانه  از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد؟

در پاسخ به این سوال لازم است به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در دانشگاه روزانه قصد دارند جهت شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه به شرح زیر می باشد :

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهند.در صورتی که متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهند داشت.
 • بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید.
 • متقاضیان در دوران تحصیل خود فقط یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور در همان مقطع را خواهند داشت.
 • به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که در دوره مقطع کارشناسی ارشد (ارشد) خواستار شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه باشید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.به این دلیل که تنها یک مرتبه مجاز به استفاده از خدمات بورسیه دولتی خواهید بود و می بایست در همان رشته ادامه تحصیل دهید.
 • چنانچه متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه داشته باشند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.
 • محرومیت از شرکت متقاضیان در دوره های روزانه فقط به رشته های قبول شده روزانه اختصاص دارد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 • در صورتی که در دانشگاه روزانه قبول شوید و نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نکنید، از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.
 • اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.
 • اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید،امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را نخواهید داشت.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که دانشجوی دوره روزانه در مقاطع تحصیلی کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هستید و خواستار ثبت نام مجدد در کنکور سراسری می باشید ، می بایست تا پیش از زمان ثبت نام از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و انصراف قطعی شما از دانشگاه تایید شده باشد.ضمن اینکه برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه 95 مهلت خواهید داشت.همچنین لازم است بدانید که انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری مخصوص دانشجویان دولتی می باشد و برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نیست.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در رابطه با شرایط  انصراف از تحصیل برای آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد لازم است به اطلاع برسانیم که شرایط انصراف از تحصیل شامل تمامی دانشجویان در همه دوره ها می شود به عبارت دیگر چنانچه دانشجویان مقطع ارشد و یا دکتری قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند و فرم انصراف قطعی را به دانشگاه تحویل دهند.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نخواهد بود.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

شرایط انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همانند دیگر مقاطع می باشد. به این صورت که چنانچه داوطلبان قصد ثبت نام در کنکور دکتری سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام اقدامات لازم را جهت انصراف از دانشگاه انجام دهند، در غیر این صورت امکان ثبت نام در آزمون دکتری برای داوطلبان فراهم نخواهد بود و یادآوری می کنیم که برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد، انصراف از دانشگاه الزامی نخواهد بود.

بررسی میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها :

دانشجویان برای انصراف از تحصیل در دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه هستند اما تنها در دو حالت دانشجویان از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف خواهند بود که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

حالت اول – انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه : دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه دولتی انصراف دهند و بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند،از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف هستند.

حالت دوم – انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد : در صورتی که دانشجویان دانشگاه آزاد که مشغول تحصیل هستند،تصمیم به انصراف بگیرند و مجددا بخواهند در یک دانشگاه آزاد دیگر ادامه تحصیل بدهند،ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل نخواهند بود و از پرداخت جریمه معاف هستند.

میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها

دانشگاه  جریمه انصراف از تحصیل
دانشگاه دولتی میزان جریمه در دانشگاه دولتی بستگی به دانشگاه،رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل دارد.
دانشگاه پردیس خودگردان هزینه انصراف از تحصیل معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است.
دانشگاه دانشگاه آزاد 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه پیام نور 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه غیرانتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۰۴۳ نظر

 1. با سلام
  ببخشید من کنکور ۹۷ دادم و رتبم خوب نشد روزانه هم مجاز نبودم ولی تو انتخاب رشته چنتا زدم و قبول شدم (فک کنم بر اساس سوابق تحصیلی) . الان نمیخام برم . برای کنکور ۹۸ میتونم برم روزانه؟؟؟
  اگه نمیتونم دانشگاه فرهنگیان چطور؟؟؟؟
  سوال اخرم اینکه میشه رفت دانشگاه غیر انتفاعی رشته پرستاری؟؟؟؟؟؟؟
  و اگه میدونید با چه رتبه ای میتونم قبول شم؟؟
  واقعا ممنونم ازتون یه دنیا تشکر

  • با سلام.
   در صورتی که در یک دانشگاه روزانه پذیرفته شوید از انتخاب دوره های روزانه سال بعد محروم خواهید بود.در غیر این صورت مانعی برای شرکت مجدد در ازمون سراسری نخواهید داشت.جذب دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان نیز از طریق ازمون سراسری خواهد بود و شانس پذیرش شما هر چه ترازتان بالا تر باشد بیشتر است.در دانشگاه های غیر انتفاعی رشته های پزشکی،پرستاری و پیرا پزشکی ارائه نمیشود.

 2. با سلام
  ببخشید من کنکور ۹۷ دادم و رتبم خوب نشد روزانه هم مجاز نبودم ولی تو انتخاب رشته چنتا زدم و قبول شدم (فک کنم بر اساس سوابق تحصیلی) . الان نمیخام برم . برای کنکور ۹۸ میتونم برم روزانه؟؟؟
  اگه نمیتونم دانشگاه فرهنگیان چطور؟؟؟؟
  سوال اخرم اینکه میشه رفت دانشگاه غیر انتفاعی رشته پرستاری؟؟؟؟؟؟؟
  و اگه میدونید با چه رتبه ای میتونم قبول شم؟؟
  واقعا ممنونم ازتون یه دنیا تشکر

 3. سلام من دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم و اشتباهی که کردم رفتم ثبت نام کردم هموز ترممون شروع نشده .. من میتونم برم از دانشگاه انصراف بدم برای کنکور سال بعد اماده شم؟یا باید همون ۲ ترمی که گفتینو تو این دانشگاه بخونم بعدش انصراف بدم

  • با سلام.
   شما باید درخواست انصراف خود را شخصا به اموزش دانشگاه تسلیم نمایید.با موافقت دانشگاه امکان انصراف خواهید داشت.

 4. با سلام من سال ۹۶ کنکور دادم روزانه قبول شدم ولی ترم دوم رو حذف ترم کردم و ترم سومم انتخاب واحد نکردم و میخوام انصراف بدم و کنکور ۹۸ شرکت کنم.ایا برای قبولی در رشته روزانه به مشکلی بر میخورم؟؟؟؟تورو خدا جواب بدین

  • با سلام.
   داوطلبین ازمون سراسری در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه های روزانه از انتخاب این دانشگاه ها در دوره بعدی ازمون سراسری محروم خواهند بود.با توجه به اینکه شما در کنکور سال۹۶ پذیرفته شدید برای شرکت مجدد در ازمون سال ۹۸ و انتخاب دانشگاه های روزانه مانعی نخواهید داشت.

   • خب من ترم دوم رو حذف ترم کردم و هیچ نمره ای برایم لحاظ نشده .مشکلی پیش نمیاد برای شرکت در کنکور

    • سلام شما باید تا ابتدای بهمن ماه انصراف خود را از دانشگاه روزانه قطعی کنید و در این صورت میتوانید در ازمون سراسری سال بعد شرکت کرده و برای انتخاب دانشگاه های روزانه مسئله ای نخواهید داشت

   • تورو خدا جواب بده من به تلفن ثابت دسترسی ندارم زنگ بزنم

    • با سلام . شما در صورت عدم تلفن ثابت میتوانید در سایت ایران مشاوره وارد شوید و بسته های تخفیفی مکالمه را از درون سایت ایران مشاوره تهیه نمایید .

 5. سلام اگر من از دانشگاه فعلی که کارشاسی ناپیوسته است برای شرکت در کنکور انصراف بدم در صورت قبولی سنوات تحصیلی در دانشگاه جدید ادامه سنوات دانشگاه قبلی خواهد بود معافیت تحصیلی دوباره صادر می شود؟

  • باسلام اگر شما از دانشگاه روزانه انصراف بدهید و بخواهید در سال اینده در کنکور شرکت کنید با توجه به اینکه زمان انصراف شما قبل از ترم دوم خواهد بود شما مشمول خدمت سربازی خواهید شد

 6. سلام اگر من از دانشگاه فعلی که کارشاسی ناپیوسته است برای شرکت در کنکور انصراف بدم در صورت قبولی سنوات تحصیلی در دانشگاه جدید ادامه سنوات دانشگاه قبلی خواهد بود معافیت تحصیلی دوباره صادر می شود؟

 7. سلام.من امسال مدیریت بازرگانی دانشگاه دولتی بجنورد قبول شدم و۳روزه رفتم دانشگاه ولی دیگه نمیخوام برم ومیخوام یا برم پیام نور یا سال ۹۹کنکور بدم.میتونم الان ازدانشگاه انصراف بدم؟

  • با سلام.
   شما برای انصراف از تحصیل باید درخواست انصراف خود را به اداره اموزش دانشگاه تسلیم کنید و تقریبا یک ماه فرصت دارید که درخواست خود را پس بگیرید.در صورت موافقت دانشگاه اجازه انصراف خواهید داشت.

 8. باسلام و خسته نباشید خدمت شما ؛
  ببخشید من میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم ؛ اما ۹۷ روزانه قبول شدم و بخاطر مشکل غیبت امتحان افتاده برای دیماه ؛ دانشگاه میگه یک ترم محرومی و از بهمن باید ثبت نام کنی..
  نمیدونم که میتونم کنکور ۹۸ شرکت کرد یا نه ؟؟ گیجم واقعا ..هرکی یه حرفی میزنه..
  تشکر فراوان ..

  • باسلام اکنون که شما در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اید نمیتوانید در سال ۹۸ برای دانشگاه های روزانه اقدام کنید. شما میتوانید در ازمون سال بعد شرکت کنید و در دانشگاه های نوبت دوم – ازاد – پردیس خودگردان یا پیام نور ثبت نام کنید

 9. سلام آیا پرستاری بدون کنکور در سال ۹۷ امکان پذیر هست لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام.
   شرایط پذیرش پیراپزشکی بدون آزمون عبارتند از : شرط سنی زیر ۲۵ سال ، معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، بومی بودن . و شرکت کردن در جلسه آزمون سراسری گروه آزمایشی تجربی . شما با داشتن این شرایط میتوانید در لیست رشته های پیراپزشکی بدون آزون شرکت نمایید. طبق لیست رشته های پیراپزشکی بدون آزمون در سال ۹۷ پرستاری جزء لیست نبود . اما رشته دیگر پیراپزشکی از جمله هوشبری ، علوم آزمایشگاهی ارائه شده بود.

 10. ببخشید خب میشه الان ثبت نام نکنم بمونه بهمن ماه ثبت نام کنم مشکل نداره؟؟
  ببخشید بدجور گیر کردم اخه هر جا میرم میگن ثبت نام نداریممم

  • با سلام
   در سال ۹۶ در دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم هم پذیرش و ثبت نام صورت گرفته شده بود. برای نیمسال دوم سال ۹۷ اطلاعات دقیق و مشخص در دسترس نیست ، شما میتوانید جهت اطمینان درخواست خود را به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد ارسال نمایید.

 11. سلام
  ببخشید من کنکور۹۸ میخوام ثبت نام کنم و سال سوممه ولی تا حالا موفق نشدم تو هیچ دانشگاهی ثبت نام کنم توروخدا بگید الان دقیقا باید چیکار کنم که نرم خدمت و بتونم ۹۸شرکت کنم الان هیچ دانشگاهی ثبت نام نمیکنه

  • باسلام شما باید در رشته های بدون کنکور دانشگاهی ثبت نام کنید تا بتوانید معافیت تحصیلی دریافت کنید

 12. سلام.من یه ترم پیام نور یکی از شهرستان های اطراف درس خوندم اما نه امتحان دادم نه کلاسی برگزار کردند برام چون ورودی بهمن بودم همه خودخوان بود …الان میخام پیام نور شهر خودم ثبت نام کنم.خواستم بدونم باید ازاون دانشگاه قبلی انصراف بدم و جریمه یا شهریه پرداخت کنم یا خیر؟

  • با سلام شما باید از دانشگاه قبلی خود انصراف دهید و هزینه انصراف را بپردازید و در دانشگاه محل جدید قبولی ثبت نام کنید .

 13. سلام
  من دانشجو ترم آخر کارشناسی ارشد هستم سربازی هم نرفتم…
  من پزشکی روزانه قبول شدم الان راهی هست که بتونم برم ثبت نام کنم و مشکل نظام وظیفم حل بشه؟

  • با سلام . شما تاریخ تحصیلتان در آن زمان به اتمام میرسد و در غیر اینصورت شما امکان استفاده از ایست خدمت خود را بعد از آموزشی دارا میباشید .

 14. سلام من دانشجویه کارشناسی نا پیوسته ام ترم ۳ هستم می خواهم برای کنکور ۹۸ شرکت کنم وبایدتا اسفند انصراف بدم اگر من در کنکور قبول نشم می تونم در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم و در صورت قبولی می تونم تطبیق واحد کنم؟

  • باسلام بله شما میتوانید در کنکور کاردانی به کارشناسی هم شرکت کنید البته اکنون حدود ۷۰ درصد از رشته های کاردانی دیگر ازمون کاردانی به کارشناسی ندارند و براساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه میشوند. در ضمن میتوانید درخواست بدهید تا انصرافی شما پس گرفته شود

 15. با سلام و وقت بخیر
  بنده پارسال در تاریخ دو مهر دانشگاه آزاد ثبت نام کردم، معافیت تحصیلی هم در اون روز گرفتم ولی یه مشکل برام پیش اومد و مجبور شدم انصراف بدم از دانشگاه آزاد، تاریخ انصراف هم برام زدن ۱۳۹۶/۰۷/۲، دو روز بعدش رفتم دانشگاه پیام نورو الان ر رشته مهندسی صنایع مشغول تحصیل هستم، حالا سوال من اینه که اگه بنده سال ۹۸ کنکور بدم و مقطع پزشکی قبول شوم مشکلی برام پیش نمیاد??(( با توجه به اینکه من اصلا در دانشگاه آزاد تحصیلی نداشتم و همون روزی که ثبت نام کردم، همون روز هم انصراف دادم.))
  ممنون میشم جواب بنده رو بدید. با تشکر

  • با سلام در صورتی که دوبار انصراف شما تایید شود بعد از قبولی برای شما معافیت تحصیلی در نظر گرفته نمیشود و باید حتما به خدمت سربازی اعزام شوید . همچنین شما میتوانید از طریق درخواست به دانشگاه انصراف خود را حذف کنید .

 16. سلام ، من رشته کاردانى از دانشگاه روزانه قبول شدم ولى در مقطع پیش دانشگاهى دو تا از دروسم مونده میخواستم ببینم میتونم تو کنکور ٩٨ شرکت کنم

  • با سلام اگر شما در سال جاری در دانشگاه روزانه پذیرفته شده باشید میتوانید در ازمون سال بعد شرکت کنید اما نمیتوانید در دانشگاه های روزانه شرکت کنید

 17. سلام و خسته نباشید
  بنده ورودی ۹۵پیام نورم دوترم مرخصی گرفتم دوترمم تعیین واحد کردم که با احتساب مرخصی کلا چهارترم پیام نور بودم اما برا این ترم جدید هنوز تعیین واحد نکردم چون سردرگمم حال میتونم بدون انصراف از پیام نور مجدد در کنکور ۹۸شرکت کنم یا باید از الان انصراف بدم و از فرصت یکساله انصراف استفاده کنم دارای معافیت تحصیلی هستم
  چند روز پیش چنین سوالی پرسیدم اما جواب ندادید لطفا کمکم کنید

  • با سلام در صورتی که زمان معافیت تحصیلی شما نگذشته باشد میتوانید در کنکور ۹۸ شرکت کنید و در صورت قبولی از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهید .

 18. سلام من امسال دولتی روزانه قبول شدم ثبت نام غیر حضوری انجام دادم ولی ثبت نام حضوری انجام ندادم .قصد ندارم برم تکلیفم چیه میتونم بعدا شرکت کنم؟

  • باسلام.داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۷ برای دانشکده های روزانه پذیرفته شده اند،چه به صورت اینترنتی و یا حضوری ثبت نام خود را انجام دهند چه انجام ندهند به هر حال از کنکور سال ۹۸ به مدت یک سال محروم خواهند شد.

 19. سلام من دانشجوی دکترای پیوسته دانشگاه آزادم،امسال در کنکور شرکت کردم و کارشناسی روزانه قبول شدم،
  آیا برای ثبت نام لازم است از دانشگاه آزاد انصراف بدم؟

 20. سلام من دانشگاه پیام نور قبول شدم و نمیخوام برم.ثبت نام هم نکردم.میخواستم بدونم باید انصراف بدم یا ن کاری نکنم مشکلی پیش نمیاد؟!

 21. سلام
  من امسال کنکور ندادم .میتونم از طریق فراگیر پیام نور برای ارشد کامپیوتر ثبتنام کنم و سال دیگه از طریق کنکور همان پیام نور همان رشته رو برم؟ دراینصورت پیام نور برایم تطبیق واحد میدهد؟ چون تو مدرک مینویسه ک پذیرش ز نوع فراگیر هست و ممکنه برای دکتری یا ادامه تحصیل ایراد باشه.

  • با سلام بله شما میتوانید از ۷/۲۳ الی ۷/۳۱ با انتشار دفترچه در دوره فراگیر پیام نور شرکت کنید . و در صورت انصراف و قبولی در دانشگاه دیگر در صورت گذراندن تعدادی از واحد ها از تطبیق واحد استفاده کنید .

 22. سلام وقت به خیر…من امسال دانشگه غیر انتفاعی قبول شدم و ثبت نام هم کردم…ولی برای کنکور ۹۸ هم میخوام شانس خودمو امتحان کنم….میتونم بعد از اعلام رتبه ها از دانشگاه انصراف بدم؟…یا ترم بعدیو مرخصی بگیرم و بعد از اعلام رتبه ها انصراف بدم؟…ممنون

  • با سلام.
   معمولا در واحد های دانشگاهی در ترم اول برای مرخصی موافقت صورت نمیگرد ، مگر در موارد خاص بخوایید مرخصی بگیرید. اما در ترم دوم،سوم … میتوانید مرخصی داشته باشید.و شما همچنین میتوانید بعد از قبولی در آزمون از دانشگاه غیرانتفاعی انصراف دهید.

 23. سلام من ورودی ۹۵ دانشگاه دولتی روزانه هستم والان قصد دارم انصراف بدم و کنکور ۹۸ شرکت کنم میخواستم ببینم الان باید جریمه ای پرداخت کنم؟ حتی اگر کنکور سال بعد بازم روزانه قبول شم؟

  • با سلام . اگر شما از دانشگاه روزانه خود انصراف دهید سال بعد از شرکت در دانشگاه های روزانه محروم خواهید بود و در ضمن شما اگر از دانشگاه های روزانه به دانشگاه های غیر روزانه انصراف دهید باید شهریه یک و نیم برابر دانشگاه را پرداخت نمایید .

 24. سلام خسته نباشید من امسال دانشگاه شبانه قبول شدم ولی نمیخوام برم میخواستم ببینم سال دیگه هم میتونم کنکور بدم یا نه؟؟
  اونوقت باید از دانشگاهم انصراف بدم یانه؟؟

  • با سلام . بله شما امکان شرکت مجدد در کنکور سال آینده را دارید و در ضمن برای خروج از دانشگاه شبانه ( نوبت دوم ) باید از دانشگاه مبدا خود انصراف کتبی خود را کامل نمایید .

 25. سلام خسته نباشید .من دانشجوی سال آخر دوره روزانه ام .و تقریبا خرداد ۹۸ فارغ التحیل میشم .میخواستم ببینم میتونم بدون انصراف در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم یا اینکه باید قبل از زمان ثبت نام در کنکور یعنی بهمن ماه ۹۷ فارغ التحصیل باشم؟ .لطفا جواب بدین .برای پذیرش بین الملل و آزاد هم همین شدایط هست ؟

  • با سلام بله شما میتوانید در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنید و از دانشگاه روزانه هم انصراف ندهید

 26. سلام . آیا امکانش هست پس از ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی و انصراف در دانشگاه پیام نور ثبت نام کرد . اگر هست چه زمانی باید انصراف داد؟

  • با سلام.
   بله امکان پذیر می باشد. شما اگر بخواهید با آزمون در دانشگاه پیام نور پذیرش شوید. زمان ثبت نام در بهمن می باشد و زمان برگزاری آزمون در تیر ماه می باشد. و انتخاب رشته برای دانشگاه پیام نور هم برای گروه بدون آزمون هم برای با آزمون در مرداد می باشد. شما در هز زمان که تمایل داشته باشید میتوانید از علمی و کاربردی انصراف دهید.( یعنی هم بعد از قبولی و موافقت با پذیرش شما در دانشگاه پیام نور و همچنین قبل ار قبولی میتوانیدانصراف دهید.) اما نمیتوانید همزمان در دو دانشگاه تحصیل کنید .

 27. سلام من دانشجوی روزانه بودم که ترم پنج انصراف دادم و چون مدارکم رو تحویل نگرفتم جریمه پرداخت نکردم امسالم کنکور شرکت کردم و قبول نشدم . الان امکانش هست که کنکور ۹۸ رو شرکت کنم؟

 28. سلام من دانشگاه روزانه ورودی بهمن قبول شدم
  اگر رشته ای درکارنامه سبزم باشه ورودی مهر میتونم اونو برم بعد بهمن همین امسال انصراف بدم سال بعد روزانه برم؟کنکور٩٨؟

  • با سلام شما در صورتی که در دانشگاه محل قبولی خود تبت نام بکنید یا خیر از دوره روزانه سال بعد محروم میباشید .

 29. سلام .من ارشد روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم .هزینه انصراف چقدر خواهد بود؟

 30. من کنکور ۹۷ دانشگاه دوره شبانه قبول شدم ثبت نام حضوری و غیر حضوری هم کردم میتونم تو کنکور ۹۸ شرکت کنم.

  • با سلام.
   با توجه به پذیرش شما در دانشگاه شبانه شما میتوانید مجدد در سال ۹۸ در آزمون سراسری شرکت نمایید . و تا زمانی که در دوره های روزانه پذیرفته نشده باشید محروم نخواهید بود.

 31. سلام. ممنون میشم جوابمو بدین.
  من امسال دامپزشکی روزانه تهران قبول شدم، اگه ترم یک انصراف بدم، میتونم برای رشته روزانه دیگه ای برای سال ۹۸ ثبت نام کنم یا باید تا سال ۹۹ صبر کنم؟

  • با سلام . شما چه در دانشگاه ثبت نام کنید و چه انصراف دهید فرصت استفاده مجدد از سهمیه روزانه برای سال ۹۸ را ندارید و میتوانید برای سال ۹۹ در آزمون ثبت نام کرده و از سهمیه روزانه مجدد استفاده کنید .

 32. سلام
  من سال ۹۶ دانشگاه روزانه قبول شدم الان دانجو هستم آیا میتونم کنکور سال ۹۸ شرکت کنم چیکار باید بکنم ؟

  • باسلام . شما میتوانید تا تاریخ ۱۱/۳۰ از دانشگاه خود انصراف داده و در آزمون سراسری سال آینده ثبت نام کنید .

 33. من امسال ۹۷ دانشگاه روزانه قبول شدم و می خوام کنکور ۹۸ ثبتنام کنم باید چه کاری انجام بدم ؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما در دوره های روزانه پذیرش شده اید. اگر ثبت نام خود را انجام ندهید. یک سال از شرکت در آزمون محروم خواهید بود. و اگر ثبت نام کنید.، باید بعد از دو ترم انصراف دهید تا بتوانبد در آزمون سراسری شرکت نمایید.

  • من امسال کارشناسی بدون ازمون دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام غیرحضوری انجام دادم اما برای ثبت نام حضوری هنوز نرفتم و نمیخوام دیگه دانشگاه برم. آیا با اینکه هنوز مدارکم تحویل دانشگاه ندادم باید برم از دانشگاه انصراف بدم و جریمه بپردازم؟ و آیا میتونم بدون ازمون دانشگاه ازاد شرکت کنم؟

   • با سلام.
    زمانی ثبت نام شما کامل خواهد یود که علاوه بر ثبت نام غیر حضوری ثبت نام حضوری هم انجام دهید. ( جهت اطمیان به دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.) . بله شما میتوانید در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام نمایید.

 34. سلام من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم اگه بخوام انصراف بدم و برم دانشگاه ازاد باید جریمه ای پرداخت کنم؟؟اگه اره چقدر؟؟

  • باسلام.اگر شما هیچ ثبت نامی انجام نداده اید یعنی از ثبت نام خود منصرف شده اید و دیگر نیازی به انصراف مجدد یا پرداخت جریمه نیست.پرداخت جریمه انصراف فقط جهت دریافت مدارک شخصی از دانشگاه صورت می گیرد.

 35. سلام ممنون میشم اگه منو ازنگرانی ذربیارین.من امسال چیام نور قبول شدم میتونم ثبت نام کنم ولی انصراف ندام تا زمانی که نتایج کنکور بیادیا باید حتما بهمن انصراف بدم؟توروخدا جواب بدین

  • باسلام.داوطلبانی که در حال تحصیل در دانشگاه های آزاد،شبانه،پردیس خودگردان،پیام نور،غیر انتفاعی و علمی کاربردی باشد و همچنان قصد شرکت در کنکور سراسری سال آینده را داشته باشد هیچ نیازی به انصراف نیست و وقتی قبولی سال بعد او در دانشگاه جدید قطعی شد می تواند انصراف دهد.

 36. سلام .خسته نباشید دختر من در رشته تاریخ روزانه خوارزمی کرج قبول شده ایا می تواند ثبت نام نکند و در تکمیل ظرفیت های بعدی که می اید شرکت کند ؟

  • با سلام.
   اگر شما ثبت نام نکنید در صورت ارائه تکمیل ظرفیت میتوانید مجدد انتخاب رشته نمایید. در نظر بگیرید.این احتمال وجود دارد.تکمیل ظرفیت برای دوره های سراسری برگزار نخواهدشد..

 37. سلام من دانشجوی شبانه کارشناسی دانشگاه سراسری هستم امسال کنکور دادم و رشته ی روزانه ی دانشگاه سراسری مازندران قبول شدم ولی نمیخوام برم میخوام همون رشته ی خودمو ادامه بدم باید چیکار کنم؟؟؟
  امکان داره ساله بعد بتونم کنکور بدم باز؟

  • با سلام.
   اگر از دانشگاه قبلی خود انصراف ندهید میتوانید ادامه بدید. شما اگر در قبولی دانشگاه روزانه ثبت نام نکنید از شرکت در آزمون سراسری سال بعد محروم خواهید بود.

 38. سلام،بنده در حال حاضر دانشجوی رشته شبکه کامپیوتر دانشگاه علمی کاربردی هستم و امسال دانشگاه روزانه علوم کامپیوتر قبول شدم
  ۱.آیا میتوانم برای رشته جدید ثبت نام کنم،چون تقریبا همون رشته قبلی خودم می باشد
  ۲.بابت انصراف چ مقدار باید پرداخت کنم
  ۳.آیا واحد های ک گذارندم تطبیق میخورد
  ممنون میشم پاسخ دهید

  • با سلام.
   ۱٫ بله میتوانید از دانشگاه علمی و کاربردی انصراف دهید. و در رشته جدید در دانشگاه روزانه ثبت نام نمایید. ۲٫ هزینه انصراف ۱٫۵ برابر شهریه ثابت می باشد. ۳٫ جهت تطبیق واحد در صورت داشتن واحد های یکسان و معدل بالای ۱۲ و موافقت دانشگاه مربوطه میتوانید از شرایط تطبیق واحد استفاده نمایید.

 39. تو رو خدا سریع جوابمو بدین
  من ترم ۴ پیام نورم امسال روزانه قبول شدم خواستم بدونم انصراف بدم از پیام نور ۱٫دانشگاه روزانه بهم معافیت تحصیلی سربازی میده؟؟؟
  ۲٫آیا جریمه میشم ب خاطر انصراف از پیام نور؟؟؟

  • باسلام.
   ۱-بله معافیت تحصیلی دانشگاه روزانه شامل شما خواهد شد.۲-هزینه انصراف از دانشگاه پیام نور یک و نیم برابر شهریه ثابت می باشد.

 40. سلام وقت بخیر
  اگر کسی ارشد روزانه قبول شود و ثبت نام نکند سال اینده از شرکت در ازمون محروم میشود؟ یا فقط دوره روزانه؟

  • با سلام . با توجه به شرایط شما اگر دانشجویی در دوره ی روزانه ی دانشگاهی قبول شود و از آن دانشگاه انصراف دهد دیگر قادر به شرکت مجدد در آن دوره را نخواهد داشت .

 41. سلام وقتتون بخیر. من روزانه قبول شدم وثبت نام کردم آیا در صورت انصراف و رفتن به دانشگاه پیام نور باید جریمه بدم؟؟؟ لطفا لطفا جواب بدید

  • با سلام.
   شما جهت انصراف از دانشگاه روزانه و ثبت نام در دانشگاه پیام نور باید هزینه انصراف یعنی ۱٫۵ برابر شهریه شبانه پرداخت نمایید.

 42. سلام،من کنکور ۹۷ ،آموزش زبان دانشگاه زابل قبول شدم،ولی بخاطر نداشتن آینده شغلی تضمین شده، اگه بخوام انصراف بدم میتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم و دوره های روزانه قبول بشم؟تا کی و چطور باید انصراف بدم؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما دانشگاه روزانه پذیرش شده اید. جهت شرکت در ازمون سراسری سال ۹۸ اگر در دانشگاه مربوطه ثبت نام نکنید از شرکت در آزمون سال ۹۸ محروم خواهید بود و شما میتوانید سال ۹۹ شرکت نمایید. اما اگز در دانشگاه مربوطه ثبت نام نمایید. میتوانید بعد از دو ترم تحصیل در دانشگاه در بهمن ماه انصراف داده و در آزمون سراسری شرکت نمایید.یعنی زمان انصراف در بهمن قبل از آزمون می باشد.

 43. سلام…من روانشناسی روزانه دانشگاه محقق اردبیلی قبول شدم ولی از زمان ثبت نام اینترنتی مطلع نبودم و ثبت نام نکردم…الان دیگه نمیتونم ثبت نام کنم؟؟؟؟

  • باسلام.شما می توانید با مراجعه به واحد آموزش دانشگاه محقق اردبیلی مشکل عدم ثبت نام خود را پیگیری کنید که اگر دانشگاه با شما همکاری کند می توانید ثبت نام کنید.

 44. سلام.من کنکور ۹۶دادم و رشته پرستاری میخوم.متولد ۷۶ هستم.میخواستم بپرسم میتونم کنکور ۹۷بدم؟.واینکه هزینه انصراف از تحصیل پرستاری هر ترم چقدره؟.دیگه اینکه کنکور ۹۸ دو کنکور نظام حدید و قدیم بر گزار میشه؟.سوال اخر اینکه بعد از انصراف اگه بخوام کنکور بدم و دانشگاه دولتی برم باید جریمه هم بدم؟مرسی

  • با سلام.
   اگر شما دانشجو روزانه باشید. باید قبل از آزمون یعنی تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف دهید. اگر شما مجدد در دانشگاه روزانه پذیرش شوید نیاز به پرداخت شهریه نخواهد بود.یعنی از دانشگاه روزانه به دانشگاه روزانه هزینه انصراف تعلق نمیگیرد. و این در حالی است که شما در کد رشته با آزمون پذیرش شوید. همچنین در نظر بگیرید اگر شما در دوره های غیرروزانه پذیرش شوید باید ۱٫۵ برابر شهریه شبانه پرداخت نمایید. بله در سال ۹۸ دو تا دفترچه سوال توزییع خواهد شد. یعنی ازمون نظام جدید و نظام قدیم از هم جدا خواهد بود.

 45. با سلام من امسال در کنکور سراسری در دانشگاه زابل روزانه قبول شدم
  ولی نمیخوام برم میتونم برای سال ۹۸ کنکور بدم ممنون

  • باسلام.بله شما می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنید اما به مدت یک سال از انتخاب کد رشته محل های مربوط به دانشکده های روزانه محروم خواهید بود.

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما دانشگاه روزانه پذیرش شده اید. در صورتی که شما ثبت نام نکنید به مدت یک سال حق شرکت در آزمون سراسری برای مقطع کارشناسی را نخواهید داشت . و اگر شما ثبت نام کنید باید بعد از دو ترم یعنی قبل از آزمون و تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف دهید.

 46. باسلام
  دختر من دانشگاه شبانه ی سمنان قبول شده درصورتی که ثبت نام انجام نشود باز هم مشمول جریمه ی انصراف خواهد بود؟

  • با سلام.
   داوطلبانی که در سال ۹۷ پذیرش شده اند ثبت نام به صورت دو مرحله باید انجام دهند. یک ثبت نام غیرحضوری و یک ثبت نام حضوری صورت خواهد گرفت . اگر شما هردو مرحله ثبت نام را انجام ندهید نیاز به انصراف نخواهید بود.

 47. سلام
  من کارشناسی روزانه قبول شدم میخواستم بدونم اگر بخوام ۹۸ کنکور بدم و دندانپزشکی دانشگاه آزاد برم بایدتاقبل ازاسفند انصراف بدم یا نه؟؟؟
  خیلی ممنون

  • با سلام.
   از آنجا که شما در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اید جهت شرکت در آزمون سراسری باید تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف خودرا انجام دهید.

 48. با سلام بنده حقوق ازاد اینترنتی ثبت نام کردم میخوام انصراف بدم ایاامکان پذیر است در کنکورسال بعد شرکت کنم؟

  • باسلام.اگر ثبت نام شما در دانشگاه آزاد فقط بصورت اینترنتی انجام شده هبچ نیازی به انصراف ندارید چون ثبت نام اینترنتی یک نوع پیش ثبت نام می باشد و مشخصات شما در وزارت علوم زمانی به عنوان یک دانشجو ثبت خواهد شد که ارائه ی مدارک به دانشگاه مدنظر صورت گرفته باشد.اما حتی اگر هم تصمیم شما تغییر کرد و تمایل به تحصیل در دانشگاه آزاد داشتید می توانید بدون هیچ ترک تحصیلی در دانشگاه آزاد دانشجو شوید و همزمان خودتان را برای کنکور سال ۹۸ آماده کنید و پس از اینکه قبولی شما در کنکور سراسری قطعی شد می توانید از دانشگاه آزاد انصراف داده و وارد دانشگاه جدید شوید اما این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر الان بدون هیچ تحویل مدارکی به دانشگاه آزاد،این دانشگاه را ترک کرده و کلا نروید مجبور به پرداخت جریمه ی انصراف نمی باشید اما اگر وارد دانشگاه آزاد شوید و سال بعد بخواهید انصراف دهید باید حتما یک و نیم برابر شهریه ثابت را به عنوان جریمه انصراف بپردازید.

 49. با سلام
  می خواهم از دانشگاه ازاد انصراف بدهم و امسال در پیام نور بدون کنکور قبول شدم باید هزینه انصرافی دانشگاه ازاد را بپردازم یا می توانم بدون انصراف از دانشگاه ازاد، در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم
  باتشکر از پاسختان

  • باسلام شما باید از دانشگاه ازاد انصراف بدهید و هزینه انصرافی را پرداخت کنید و سپس در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید

 50. سید محمد جواد اخلاقی

  باسلام
  دانشجو ورودی مهر ۹۴دانشگاه یاسوج مقطع کارشناسی نوبت روزانه هستم
  بهمن۹۶ ازدانشگاه انصراف دادم و کنکور سراری شرکت کردم و قبول نشدم خواستم بدونم واسه اینکه مشکل معافیت نداشته باشم میشه پیام نور شرکت کنم و بعدقبولی انصراف بدم!؟
  اخه شنیدم فقط یه بار میشه از دانشگاه دولتی انصراف بدم
  ممنون میشم جواب بدین خیلی ذهنم درگیر

  • باسلام اگر دوبار در یک مقطع از دانشگاه انصراف بدهید چه دولتی چه غیردولتی از ادامه تحصیل در آن مقطع محروم خواهید شد. شما میتوانید یا برای لغو انصراف خود اقدام کنید یا وارد دانشگاه دیگری شوید و ادامه تحصیل بدهید. توجه کنید که درصورت انصرافی از ادامه تحصیل محروم میشوید

 51. سلام من بهداشت عمومی اراک قبول شدم ….
  رتبه ام تو سهمیه پنج درصدی شده بود ۹هزارو پونصدو خورده ای و تو منطقه سه شده بود ۱۹هزاروپونصدو خورده ای ….
  بنظرشما چقدر شانس دارم تو تکمیل ظرفیت پرستاری اتاق عمل هوشبری روزانه قبول شم ؟ واگر شانسی دارم چه شهرهایی شانس دارم ؟
  در ضمن ترازم شده بود ۷هزارو چهارصدو خورده ای ؟

  • باسلام هیچ احتمال مشخصی برای قبولی در تکمیل ظرفیت وجود ندارد و عده ی زیادی از داوطلبان شرایطی مشابه شما دارند. البته باید گفت در سال جاری تکمیل ظرفیت به شیوه سالهای گذشته برگذار نخواهد شد و خیلی قابل پیش بینی نخواهد

 52. سلام من دانشگاه شبانه قبول شدم ولی نمیخوام برم چکار کنم
  از کنکور سال بعد محروم میشم؟

  • با سلام . خیر . انصراف از ثبت نام از دوره های شبانه هیچ محرومیتی ندارد و میتوانید سال آینده مجدد در آزمون سراسری شرکت کنید .

 53. من امسال کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم ثبت نام غیر حضوری انجام دادم ولی حضوری هنوز نرفتم اگر نخوام برم جریمه شامل من میشه

  • باسلام.متاسفانه جریمه شامل حال شما خواهد شد به دلیل اینکه ثبت نام اصلی که به صورت اینترنتی می باشد توسط شما انجام شده و ثبت نام حضوری فقط جهت تحویل مدارک می باشد.

 54. سلام. من یکبار از دانشگاه دولتی روزانه انصراف دادم(۹۶). و امسال یعنی کنکور ۹۷ دانشگاه دولتی اما شبانه قبول شدم. آیا مشمول جریمه میشوم؟

 55. سلام من امسال کنکور سراسری پزشکی قبول نشدم و تا مهر مشمول نظام وظیفه میشم میخواستم بدونم میتونم یه دانشگاه پیام نور بدون کنکور ثبت نام کنم که مغافیت تحصیلی ام تمدید شه و بعد انصراف بدم و بدون مشمول شدن تو کنکور شرکت کنم و روزانه قبول شم؟

  • با سلام.
   در حال حاضر در دانشگاه آزاد ثبت نام صورت میگیرد. و سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه پیام نور بدون آزمون بسته شده است. مگر اینکه حضوری برید دانشگاه صبحت کنبد. که در صورت داشتن ظرفیت برای دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید.بله شما میتوانید در صورت قبولی در دوره های روزانه ثبت نام کنید.

 56. سلام. از دانشگاه دولتی روزانه کارشنای انصراف دادم و مدرم معادل گرفتم. الان سربازم و می خوام کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم. در صورت قبولی دانشگاه روزانه مشمول جریمه هستم؟
  تشکر از شما

  • باسلام.خیر نیازی به پرداخت جریمه نیست چون شما یکبار انصراف داده اید.همچنین جهت قبولی فقط نمی توانید در آن رشته ای که قبلا دانشجو بوده اید در همان واحد دانشگاهی روزانه برگردید ولی می توانید در همان دانشگاه روزانه ای که قبلا از آن انصراف داده اید مشغول به تحصیل در یک رشته دیگر شوید.اما اگر یکبار دیگر از روزانه انصراف دهید از تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی محروم خواهید شد.

 57. سلام من امسال (٩٧)ارشد روزانه کاشان قبول شدم و ثبت نام کردم ولی چون این رشته قبولی مورد علاقه ام نیست میخوام انصراف بدم و کنکور ارشد سال ٩٨ رو شرکت کنم؛سوالم اینه که اولا میتونم سال آینده روزانه قبول بشم؟ ثانیا اگر میتونم، از جریمه انصراف امسال معاف میشم؟

  • سلام در صورت انصراف از دانشگاه روزانه قبل از ترم دوم، از انتخاب دانشگاه روزانه برای یک سال محروم میشوید و هزینه ی انصراف بستگی به واحد دانشگاهی شما دارد.

 58. سلام من دیروز هم پیام دادم ولی پاسخی ندادین
  میشه لطفا کمکم کنید
  من ورودی سال ۹۵ ارشد در رشته ادبیات انگلیسی هستم در دانشگاه غیر انتفاعی
  ثبت نام کردم و رفتم ولی امتحانا رو ندادم همون ترم ۱
  و کلا پشیمون شدم از رشته ای که قبول شدم
  الان میخوام برای سال ۹۸ ببینم میتونم کنکور بدم یا نه؟
  اینم بگم که من اصلا مدارکی دست دانشگاه ندارم.
  مدرک لیسانس و پیش دانشگاهیم دست خودمه.
  خواهش میکنم پاسخ بدین
  ممنونم

  • سلام
   شما می توانید در آزمون سال ۹۸ شرکت کنید،ولی حتما باید از دانشگاه اولیه ی خود انصراف دهید.برای ورود به دانشگاه جدید باید وضعیت خود را در دانشگاه قبلی مشخص نمایید.

 59. سلام من دانشجوی ترم ۹ کارشناسی پیام نور هستم. میتونم کنکور سراسری۹۸ شرکت کنم یا به مشکل سربازی میخورم؟

  • سلام
   دانشجویان بعد از اتمام هر مقطع تحصیلی می توانند به مدت یکسال از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.شما می توانید در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ شرکت نمایید.برای اطلاع از مدت معافیت تحصیلی خود به پلیس+۱۰مراجعه نمایید.

 60. سلام من اگه دانشگاه فرهنگیان قبول شم‌ ولی بخوام برم یه رشته دیگه میتونم از کارنامه سبز استفاده کنم و رشته دیگه برم لطفا توضیح بدید؟!

  • سلام
   بله،تمامی داوطلبان آزمون سراسری حق استفاده از کارنامه سبز را دارند. درصورتی که در کارنامه ی سبز در اولویت های بعدی شما نیز احتمال قبولی وجود داشته باشد می توانید با ارسال درخواست به سازمان سنجش،درصورت موافقت در رشته ی بعدی که احتمال قبولی برای شما وجود داشته است ثبت نام نمایید.

 61. با سلام وخسته نباشید .ببخشید اگه کسی در کنکور ارشد روزانه قبول بشه میتونه انصراف بده سال بعد دوباره کنکور بده؟؟

 62. سلام، من در کنکور ارشد امسال ، وردیس خودگردان شیراز قبول شدم ولی هنوز ثبت نام نکردم. اگر نرم محرومیت داره؟ چریمه چطور؟
  با تشکر

  • با سلام.
   شما در صورتی که ثبت نام نکنید نیاز به انصراف و پرداخت هزینه انصراف نخواهد بود. همچنین شما میتوانید در آزمون سراسری سال ۹۸ هم شرکت نمایید. و محرومیت نخواهیدداشت.

 63. سلام اگه بخوام پشت کنکور بمونم حتما باید پیام نور ثبت نام کنم یا لازم نیست سال اولمه کنکور دادم و متولد نیمه دوم هستم

  • با سلام.
   شما بعد از گرفتن مدرک دیپلم خود میتوانید دو بار در آزمون سراسری شرکت نمایید. یعنی شما اگر در طول تحصیل بین تحصیلات خود وقفه تحصیلی نداشته باشید میتوانید برای بار دوم در آزمون سراسری شرکت نمایید. همچنین اگر از نظر نظام وظیفه مشکل نداشته باشید نیازی به ثبت نام در دانشگاه پیام نور نخواهد بود.

 64. سلام من کنکور۹۷نتیجه دلخواه کسب نکردم خواستم پیام نور ثبت نام کنم که اونم تو مهلت ثبت نام تصادف کردم دوماه درگیر بودم الان رفتم ثبت نام کنن نوشت تکمیل ظرفیت میخواستم بدونم اگه ورودی بهمن بشم میتونم تو کنکور۹۸ ثبت نام کنم؟؟

  • با سلام.
   اگر شما برای دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید جه در صورت نیمسال اول و چه در صورت نیسمال دوم بودن. میتوانید بدون انصراف در ازمون سراسری سال ۹۸ شرکت نمایید.

 65. تشکر و بی نهایت سپاس از راهنمایی…
  پیرو سوال قبلی که درباره این بود که بنده ارشد روزانه دانشگاه اراک قبول شدم و اگه برای ثبت نام ارشد اقدام نکنم
  شما فرمودین که “برای مقطع ارشد محروم خواهید بود”
  یک سوال دیگه داشتم
  یک سال برای مقطع ارشد محروم میشم یا کلا برای مقطع ارشد محروم میشم؟؟؟
  یعنی سال ۹۹ میتونم ارشد شرکت کنم و روزانه قبول بشم؟؟؟

  • با سلام.
   محرومیت شما فقط برای سال ۹۸ برای مقطع ارشد خواهد بود. و شما میتوانید برای مقطع کارشناسی در آزمون شرکت نمایید. و همچنین برای مقطع ارشد در سال ۹۹ این امکان وجود خواهد داشت که مجدد در اژمون شرکت نمایید.

 66. سلام من با مدرک فوق دیپلم فنی وحرفه ای می توانم در کنکور ۹۸ شرکت کنم؟سربازی هم نرفتم و الان دانشجوی روزانه کارشناسی ناپیوسته هستم

  • با سلام بله شما میتوانید از مدرک کاردانی خود به جای مدرک پیش دانشگاهی استفاده کنید . در مورد شرایط دقیق نظام وظیفه مختص خود حتما به پلیس+۱۰ مراجعه کنید .

 67. سلام من ترم ۳ دانشگاهن اپیوسته روزانه هستم می خواهم برای کنکور ۹۸ شرکت کنم اگر تا اسفند انصراف بدم و از کنکور ۹۸ هم قبول نشم می توانم به دانشگاه قبلی که انصراف دادم برگردم ؟

 68. با سلام خدمت مشاور گرامی .ایا میتوان دروس ارشد شبانه را که پاس کرده ام بعد از گذراندن یک ترم و انصراف از ارشد و شرکت مجدد در کنکور ارشد و قبولی روزانه روزانه ، تطبیق واحد داد ؟همان رشته.

  • با سلام . با توجه به اینکه دانشجو انصرافی از دوره شبانه بوده اید در صورت قبولی در دوره روزانه با موافقت دانشگاه دروس عمومی شما معادل سازی میشود .

   • تشکر…ولی منظور از دروس عمومی چیست ؟ دروس اختیاری منظور است ؟ یا دروس اجباری ؟ در دوران ارشد.چون درد وران ارشد درس عمومی وجود ندارد!!!

    • با سلام.
     شما در صورت داشتن واحد های یکسان و معدل بالای ۱۲ و موافقت دانشگاه میتوانید از شرایط تطبیق واحد یا معادل سازی استفاده کنید.

 69. تشکر.. پیرو سوال قبلی که درباره این بود که بنده ارشد یزد شبانه در امدم . شما ذکر کردید که میتوانم بدون اتصراف هم در کنکور ارشد شرکت کنم !! این شرط چگونه است ؟ یعنی اگر قصد تحصیل مجدد در روزانه ی همان رشته را در همان دانشگاه داشته باشم نیاز به انصراف از دانشگاه ندارم ؟ و میتوانم کنکور ارشد شرکت کنم و در همان دانشگاه در مقطع روزانه ادامه تحصیل دهم ؟

 70. سلام. من ارشد شبانه یزد قبول شدم . خواستم بدونم میتونم مجدد کنکور ارشد بدم و روزانه ارشد همان رشته قبول شم ؟ بدون اینکه نیاز به انصراف از دوره ارشد شبانه باشه؟ایا امکان تطبیق واحد وجود دارد؟

  • با سلام.
   با توجه به متن شما که برای مقطع ارشد در دوره شبانه قبول شده اید .اگر ثبت نام کنید جهت شرکت در آزمون سال ۹۸ باید قبل از آزمون درخواست انصراف دهید. اما اگر ثبت نام نکنید میتوانید بدون نیاز به انصراف درآزمون سراسری سال ۹۸ شرکت نمایید. و در صورت قبولی در هر واحدی از دانشگاه میتوانید ثبت نام خودرا انجام دهید. پس در نتیجه از هیچ دوره دانشگاهی محروم نخواهید بود.

 71. با سلام من فارالتحصیل دوره روزانه کارشناسی هستم
  امسال ارشد روزانه قبول شدم اما قصد ندارم ثبت نام کنم و میخوام دوباره کنکور تجربی شرکت کنم
  آیا میتونم اگه قبول شدم دوباره تحصیل کنم روزانه در مقطع کارشناسی؟

  • با سلام.
   با توجه به متن شما که در دانشگاه روزانه قبول شده اید. فقط برای مقطع ارشد محروم خواهید بود. . هر داوطلبی در هر مقطع یک بار حق استفاده از سهمیه روزانه را دارد. وشما یک بار از این سهمیه استفاده نموده اید. و جهت تحصیل رایگان مجدد در دوره روزانه و در مقطع کارشناسی میتوانید درخواست خودرا به دیوان عدالت اداری ارسال نمایید در صورت موافقت رایگان تحصیل کنید.

 72. با سلام
  من کارشناسیم آزاد برق الکترونیک خوندم
  ارشد برق-مخابرات سیستم روزانه قبول شدم.
  میخواستم ببینم چطور میشه از مخابرات سیستم به برق- الکترونیک دیجیتال تغییر گرایش بدم؟ فردا ثبت ناممه.
  لطفا راهنمایی کنید.
  مرسی/

 73. سلام
  وقت بخیر

  اگر دانشجویی بعد از پایان دو ترم در مقطع ارشد روزانه و گذراندن ۱۵ واحد بخواد انصراف بده و در کنکور سال ۹۸ رشته ی دیگری در مقطع ارشد آزمون بده و دانشگاه روزانه قبول بشه، اصلاً امکان پذیر هست؟ در اونصورت هزینه ای باید به دانشگاه پرداخت کنه؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما دانشجو ارشد هستید. و برای شرکت در آزمون باید درخواست انصراف دهید. و با توجه به شرایط عنوان شده در متن بعد از انصراف این امکان وجودخواهد داشت که بتوانبد در اژمون سراسری ارشد سال ۹۸ در ازمون شرکت نمایید. و اگر شما بتوانید مجدد در دانشگاه روزانه قبول شوید. از شرایط پرداخت هزینه انصراف معاف خواهید بود. پس در نتیجه انصراف از روانه و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه نیاز به پرداخت هزینه انصراف نخواهد بود.

 74. سلام
  من کارشناسی پیوسته مهندسی برق را در دانشگاه آزاد خوندم امسال هم کارشناسی ارشد برق شرکت کردم و در روزانه دانشگاه اراک قبول شدم
  اگه برای ثبت نام ارشد نروم
  میتونم در کنکور تجربی سال ۹۸ یا ۹۹ شرکت کنم و در دوره روزانه قبول بشم و در صورت قبولی در دوره روزانه تجربی ادامه بدم؟؟؟
  چون یه جا دیده بودم که اگه روزانه قبل بشی و برای ثبت نام اقدام نکنی از شرکت در دوره های روزانه محروم میشی
  منظور دوره روزانه تمامی گروه هاست یا گروه برق؟؟؟
  از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارم و معافیت موارد خاص دارم

  • با سلام.
   با توجه به متن که شما در دانشگاه روزانه قبول شده اید. . برای مقطع ارشد محروم خواهید بود. شما میتوانید در آزمون سراسری برای مقطع کارشناسی ثبت نام نمایید. و در صورت قبولی در دوره های روزانه تحصیل کنید.

 75. سلام و عرض ادب. دوستان اگه کسی اطلاع داره راهنماییم کنه من دانشگاه روزانه قبول شدم ارشد ولی بهمن ۹۶ دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کردم اصلا نرفتم الان میخام دانشگاه روزانه ثبت نام کنم مدارکم اونجا گیره و میگن مبلغی حدود ۳ تومن باید بدی واسه انصراف. دانشگاه روزانه ک زنگ زدم میگن باید تاریخ انصرافت رو بزنن قبل از آزمون ارشد میخاسم بدونم آیا همچین چیزی ممکنه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام.
   شما باید با دانشگاه غیرانتفاعی هماهنگ کنید در صورت موافقت میتوانید ثبت نام کنید. و احتمال موافقت پایین می باشد.

 76. سلام اگر کسانی که دانشجوی روزانه هستن انصراف بدن و از دانشگاهی که مد نظر است هم قبول نشن می تونن بقیه واحد اشونو در دانشگاه های غیر روزانه یا همان دانشگاه قبلی بگذرونند؟ برای اطاع دقیق به کجا مراجعه شود؟

  • با سلام.
   اگر منظور شما این باشد که بعد از انصراف از دانشگاه همان رشته را در دانشگاه دیگر تحصیل کنید،؛ و بخواهید تطبیق واحدیا معادل سازی کنید ، و یرای معادل سازی در صورت یکسان بودن واحد، و کسب نمره حد نصاب و موافقت دانشگاه میتوانید تطبیق زده و ادامه تحصیل بدهید.

  • جوادباقریان مقدم

   سلام.من سال۹۴ ارشد دانشگاه ازاد قبول شدم.دوترم رو خوندم وبعد بنا به اینکه محل تحصیل دور بود نتوانستم ادامه دهم ولی انصراف ندادم.مجدددرسال۹۷درارشد شرکت کردم ودانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم.ایا می توانم دردانشگاه غیر انتفاعی ادامه تحصیل بدهم؟باتوجه به اینکه ۱-کارت پایان خدمت دارم ومشکل نظام وظیفه را ندارم۲-مدرک اصل کارشناسی راهم دارم.باتشکر.

   • با سلام با توجه به این که دو ترم از دانشگاه را سپری کردید و از زمان قبولی شما بیش از یکسال میگذرد مشکلی برای ادامه حصیل در دانشگاه قبولی ندارید .

 77. با سلام و احترام
  بنده در سال ۹۵-۹۶ دوره فراگیر پیام نور قبول شدم و در دانشگاه ثبت نام کردم و کارت دانشجویی دریافت کردم ولی شهریه ندادم و در کلاس ها هم شرکت نکردم و ادامه ندادم. سئوالم اینه که اگه بخوام در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم باید حتما از دانشگاه پیام نور انصراف بدهم؟ و اگر باید انصراف بدهم چقدر جریمه می شوم؟

  • با سلام.
   با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد داوطلبانی که در مقطع ارشد و دکتری دانشجو باشند. حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت ، و پس در نتیجه شما باید اول انصراف دهید. تا بتوانید در آزمون سراسری ارشد شرکت نمایید. هزینه انصراف شما ۱٫۵ برابر شهریه ثابت خواهد بود.

 78. سلام.من یک بار از دانشگاە پیام نور در مقطع کارشناسی انصراف دادم و الان دانشجوی کارشناسی پیام نورم.ایا میتونم برای کنکور ٩٨شرکت کنم؟؟؟و اگر دانشگاە روزانە قبول شدم میتونم ثبت نام کنم؟؟؟هنوز خدمتم نرفتم.

  • سلام
   بله، هر داوطلبی فقط یک بار حق انصراف از واحدهای دانشگاهی را دارد. در صورت انصراف برای بار دوم شما می توانید درصورت قبولی در کنکور ۹۸ در دانشگاه جدید به شرطی که پیام نور نباشد ثبت نام نمایید.

 79. سلام من ارشد استعداد درخشان خوارزمی قسمت نتیجه اولیه اسمم بود و گفتن نتیجه نهایی بعد از تایید سازمان سنجش اعلام میشه ولی هنوز چیزی نزدن درحالیکه ثبت نام ارشد رو شروع کردن الان تکلیف من چی میشه قبول شدم یا بشینم بخونم واس سال بعد!!

 80. سلام من سال ۹۶ بهداشت تعهدی قبول شدم و در فروردین ۹۷ از دانشگاه انصراف دادم ولی آموزش دانشگاه گفت برای انصراف قطعی پرونده باید به وزارت بهداشت ارسال شود اما بعد از گذشت چندین ماه هنوز خبری از وزارت و انصراف نیست الان برای پیگیری انصرافم باید چه کاری انجام دهم

  • با سلام.
   شما میتوانید به صورت حضوری از دانشگاه مربوطه پیگیری نمایید. و یا با شماره تماس وزارت بهداشت تماس بگیرید اطلاعات خود را پیگیری کنید.

 81. سلام. من کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع خوندم، بعد دو ترم ارشد سراسری خوندم ولی ادامه ندادم. فرم انصراف هم پر نکردم. حالا اگه بخوام یه مدرک کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه آزاد بگیرم، باید جریمه ارشد رو پرداخت کنم یا نه؟ سپاس از سایت خوب شما. لطفا اورژانسی جوابم رو بدید.

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما قصد دارید انصراف دهیدو مجدد ثبت نام کنبد، جهت انصراف از دانشگاه روزانه شما باید ۱٫۵ برابر شهریه دانشگاه شبانه پرداخت نمایید.

 82. سلام اگر کسانی که دانشجویه روزانه کارشناسی هستن برای شرکت در کنکورسراسری انصراف بدن و از دانشگاه فرهنگیان که مد نظر است هم قبول نشن می تونن به دانشگاه قبلی که انصراف دادن برگردن؟برای اطمینان بیشر باید به کجا مراجعه کرد؟

  • با سلام
   داوطلبانی که انصراف می دهند. و در آزمون سراسری شرکت می نمایند. حق بازگشت به رشته و دانشگاه قبلی نخواهند داشت ، شما باید مجدد قبولی کسب کنبد.

 83. سلام من ارشد شبانه علامه قبول شدم. “کارنامه نهایی” اومده شبانه صدا و سیما رو هم آوردم در انتخابای بعدیم. کاری میتونم الان انجام بدم که برم صدا و سیما؟

  • با سلام هم اکنون در قسمت ارسال درخواست کارشناسی ارشد در سایت سازمان سنجش میتوانید در قسمت اشتباه در انتخاب رشته و انتخاب اولویتهای بعدی برای انتخاب کد رشته های پایین تر که در ان شانس قبولی داشته اید اقدام کنید . و یا با کارنامه سبز خود به صورت حضوری به دانشگاه مبدا مراجعه کنید ولی فراموش نکنید که حتما باید در دانشگاه اولیه قبولی ثبت نام کنید .

 84. سلام .
  بنده سال ۹۳ از کارشناسی دانشگاه پیام نور و سال ۹۵ از کارشناسی دانشگاه روزانه انصراف دادم .
  سال ۹۶ مجددن کارشناسی دانشگاه روزانه پذیرفته شدم ولی به دلیل دوبار انصراف و پذیرفته نشدن معافیت تحصیلیم ، اجازه ی ثبت نام پیدا نکردم و الان سرباز هستم .
  میخواستم ببینم آیا بعد از اتمام خدمتم ، محدودیتی در تحصیل در دانشگاه روزانه (مقطع کارشناسی و یا دکتری پیوسته ) برام پیش خواهد اومد یا نه ؟

 85. سلام. من ارشد روزانه قبول شدم ولی از اینکه برام مفید باشه شک دارم و برای همین شک دارم برم ثبت نام کنم. اگر برم ثبت نام کنم و ببینم سخته و قبل از امتحانات انصراف بدم باید هزینه یک ترم رو به دانشگاه پرداخت کنم؟ با تشکر.

  • با سلام شما در صورت انصراف باید هزینه انصراف را بپردازید . همچنین اگر در ترم یک انصراف دهید از کنکور سراسری ارشد سال ۹۸ محروم میشوید .

 86. سلام
  من تا پایان شهریور معافیت تحصیلیم تموم میشه امسال ارشد شرکت کردم و پیام نور قبول شدم ؛میخواستم بدونم میتونم سال دیگه ارشدشرکت کنم؟ و اگر روزانه قبول شدم میتونم سال دیگه ثبت نام کنم؟
  چه زمانی برای انصراف از دانشگاه مناسبه تا بتونم ثبت نام کنم؟
  تشکر.

  • با سلام . به طورکلی امکان یک بار انصراف در هر مقطع تحصیلی وجود دارد . شما میتوانید بعد از شرکت در آزمون سراسری ارشد و قبولی در دانشگاه از دانشگاه قبلی خود ( پیام نور ) انصراف دهید و در دانشگاه جدید ثبت نام کنید .

 87. سلام و خسته نباشید.من دانشجوی انصرافی روزانه ورودی ۹۶ هستم.من تا تاریخ خرداد ۹۸ معافیت دارم و کنکور تیرماه ۹۸ برگزار میشه.
  سوالم اینه اگه دفترچه بفر ستم نظام وظیفه میتونم کنکور شرکت کنم و سوال دومم اینه من ک وسط ترم دو انصراف دادم ایا میتونم کنکور ۹۸ رشته های روزانه رو انتخاب کنم؟

  • با سلام.
   اگر شما دانشجو روزانه ورودی ۹۶ باشید، میتوانید بعد از انصراف در آزمون سراسری ۹۸ شرکت نمایید. و محرومیت شما برای آزمون سال ۹۷ بوده است ، و شما میتوانید برای ۹۸ دوره های روزانه شرکت نمایید. ۲٫ شما میتوانید در برخی از دانشگاه ها از جمله پیام نور و آزاد ثبت نام کنید. تا معافیت تحصیلی به شما تعلق گیرد، همچنین اگر مشمول به خدمت باشید، در صورت تمام نشدن سنوات خود میتوانید از شرایط ایست خدمت استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید اگر در زمان آزمون دوره آموزشی شما شروع شود ، به دلیل سخت گیری در این دوره آموزشی سربازی در صورت موافقت نظام وظیفه میتوانید در آزمون سراسری سال ۹۸ شرکت نمایید.

تا 45 درصد تخفیف ویژه مشاوره