یکشنبه , آبان ۲۸ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
شماره تماس از طریق تلفن ثابت -9099072938
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول کرده است، آگاهی از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و همچنین آگاهی از این موضوع است که آیا متقاضیان پس از شرکت در دانشگاه روزانه از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهندشد؟یا خیر.که برای پاسخ به این سوال در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره به طور کامل به بررسی شرایط انصراف از تحصیل ،شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته اند.بنابراین پیشنهادمی کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده و همچنین برای دریافت پاسخ سوالات خود مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا داوطلبان پس از شرکت در دانشگاه روزانه  از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد؟

در پاسخ به این سوال لازم است به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در دانشگاه روزانه قصد دارند جهت شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه به شرح زیر می باشد :

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهند.در صورتی که متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهند داشت.
 • بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید.
 • متقاضیان در دوران تحصیل خود فقط یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور در همان مقطع را خواهند داشت.
 • به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که در دوره مقطع کارشناسی ارشد (ارشد) خواستار شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه باشید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.به این دلیل که تنها یک مرتبه مجاز به استفاده از خدمات بورسیه دولتی خواهید بود و می بایست در همان رشته ادامه تحصیل دهید.
 • چنانچه متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه داشته باشند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.
 • محرومیت از شرکت متقاضیان در دوره های روزانه فقط به رشته های قبول شده روزانه اختصاص دارد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 • در صورتی که در دانشگاه روزانه قبول شوید و نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نکنید، از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.
 • اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.
 • اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید،امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را نخواهید داشت.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که دانشجوی دوره روزانه در مقاطع تحصیلی کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هستید و خواستار ثبت نام مجدد در کنکور سراسری می باشید ، می بایست تا پیش از زمان ثبت نام از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و انصراف قطعی شما از دانشگاه تایید شده باشد.ضمن اینکه برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه 95 مهلت خواهید داشت.همچنین لازم است بدانید که انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری مخصوص دانشجویان دولتی می باشد و برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نیست.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در رابطه با شرایط  انصراف از تحصیل برای آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد لازم است به اطلاع برسانیم که شرایط انصراف از تحصیل شامل تمامی دانشجویان در همه دوره ها می شود به عبارت دیگر چنانچه دانشجویان مقطع ارشد و یا دکتری قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند و فرم انصراف قطعی را به دانشگاه تحویل دهند.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نخواهد بود.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

شرایط انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همانند دیگر مقاطع می باشد. به این صورت که چنانچه داوطلبان قصد ثبت نام در کنکور دکتری سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام اقدامات لازم را جهت انصراف از دانشگاه انجام دهند، در غیر این صورت امکان ثبت نام در آزمون دکتری برای داوطلبان فراهم نخواهد بود و یادآوری می کنیم که برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد، انصراف از دانشگاه الزامی نخواهد بود.

بررسی میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها :

دانشجویان برای انصراف از تحصیل در دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه هستند اما تنها در دو حالت دانشجویان از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف خواهند بود که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

حالت اول – انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه : دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه دولتی انصراف دهند و بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند،از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف هستند.

حالت دوم – انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد : در صورتی که دانشجویان دانشگاه آزاد که مشغول تحصیل هستند،تصمیم به انصراف بگیرند و مجددا بخواهند در یک دانشگاه آزاد دیگر ادامه تحصیل بدهند،ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل نخواهند بود و از پرداخت جریمه معاف هستند.

میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها

دانشگاه  جریمه انصراف از تحصیل
دانشگاه دولتی میزان جریمه در دانشگاه دولتی بستگی به دانشگاه،رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل دارد.
دانشگاه پردیس خودگردان هزینه انصراف از تحصیل معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است.
دانشگاه دانشگاه آزاد 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه پیام نور 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه غیرانتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

برنامه ریزی کنکور انسانی 97

برنامه ریزی کنکور انسانی 97

مشاوره برای برنامه ریزی کنکور انسانی 97 شاید باور نکنید ولی با یقین می توان …

۶۷ نظر

 1. سلام.من ترم ۲ کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری دانشگاه سراسری هستم. اگر بخوام انصراف بدم چقدر باید هزینه پرداخت کنم؟

 2. سلام
  من دانشجوی رشته روانشناسی در دانشگاه پیام نور هستم. من تا به حال در این دانشگاه مشغول به تحصیل نشده ام.
  و دو ترم آغازی را مرخصی گرفته ام.قصد شرکت در کنکور ۹۷ را دارم و خود را آماده این آزمون میکنم.
  پرسش: آیا می توانم بعد از قبولی در دانشگاه مورد نظر از دانشگاه پیام نور انصراف دهم؟؟؟ یا حتما بایستی در پایان سال ۹۶ انصراف خود را اعلام کنم؟؟؟
  پرسش ۲ : من دو ترم مرخصی بوده ام… آیا آن دو ترم به حساب می آیند یا من با شروع دانشگاه و آغاز کار آن وارد ترم یک میشوم؟؟؟ یا ترم سه؟؟؟
  من وارد کدام ترم میشوم… اگر یک باشد… من شرایط انصراف را دارا هستم.

  ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید

  • سلام. بله میتونید بعد از قبولی تو دانشگاه جدید، از دانشگاه پیام نور انصراف بدید. شما به هر حال وقتی ثبت نام کردید اگر انصراف بدید از حق انصراف خود استفاده کرده اید.

 3. سلام من دانشجو روزانه ورودی ۹۳ هستم دوترم خوندم دو ترمم مرخصی گرفتم و اقدام ب انصراف کردم و کارت دانشجویی تحویل دادم ولی جریمه پرداخت نکرده ام ک انصراف قطعیمو صادر کنند و الان میخوام کنکور ۹۷ شرکت کنم و برم دانشگاه دولتی الان میخوام بدونم من باید جریمه رو پرداخت کنم تا انصراف قطعیم بدند برا شرکت دوباره یا ن؟
  ممنون از شما

  • سلام. اگر دوباره بتونید روزانه قبول بشید هزینه انصراف پرداخت نمی کنید. اما اگه در دوره ای غیر از روزانه قبول بشید اونوقت باید هزینه انصراف رو پرداخت کنید. در ضمن برای اینکه از کنکور سال بعد محروم نشید لازمه که در دانشگاه قبلیتون دو ترم رو کامل گذرونده باشید و نمراتش ثبت شده باشه.
   خواهش میکنم. موفق باشید.

 4. سلام
  سال ۹۳ کنکور سراسری مقطع کارشناسی دوره روزانه قبول شدم منتهی نرفتم و همون سال ۹۳ دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دادم.امسال مجددا کنکور ۹۶ شرکت کردم. میخواستم بدونم اگر دوره روزانه قبول بشم امکان تحصیل دوره روزانه دولتی دارم یا نه؟؟
  ممنون

  • سلام. بله در صورت قبولی تو دانشگاه روزانه امکان ادامه تحصیل رو دارین. فقط قبل از ثبت نام تو دانشگاه باید از دانشگاه قبلیتون انصراف داده باشید. موفق باشید.

 5. سلام.من ترم ۲ مهندسی برق دانشگاه روزانه هستم و الان میخوام از دانشگاه انصراف بدم و توی رشته پرستاری مجدد تحصیل کنم.چه زمانی باید انصراف بدم که از تحصیل روزانه سال بعد محروم نشم؟

  • سلام شما باید حداقل ۲ ترم ادامه تحصیل بدهید.در صورتی که در ترم ۱ یا ۲ از دانشگاه انصراف دهید حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهید داشت . در ابتدای ترم ۳ با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد رو دارید و اگر رشته ی پرستاری قبول شدید میتونید ادامه تحصیل بدید در مورد پرداخت جریمه با ایران مشاوره تماس بگیرین .

 6. سلام
  اگه در یکی از ظرفیت های خودگردان دانشگاه آزاد پذیرفته بشیم و در تکمیل ظرفیت در یکی دیگه از ظرفیت های عادی، یکی از واحد های دانشگاه آزاد قبول بشیم باز هم باید خسارت پرداخت بشه؟

 7. با سلام.. من در کنکور ۹۵شرکت کردم و قبول نشدم.. برای همین در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و یک سال مرخصی تحصیلی گرفتم و باز تو کنکور ۹۶تو رشته ای که میخاستم رتبم نرسید.. برای همین میخام واسه کنکور ۹۷بمونم… به نظر شما من امسال از دانشگاه انصراف بدم یا بازم مرخصی بگیرم؟ که اگه مرخصی بگیرم میگن که دو سال از معافیت تحصیلی من میره و من باید تو ۴سال درسمو تو دانشگاه تموم کنم وگرنه میرم خدمت… به نظر شما من چیکار کنم

  • سلام میتونید مرخصی نگیرید، سعی کنید کمترین تعداد واحد ممکن رو بردارید، کلاسهای پیام نور نهایتا ۴-۵ جلسه هستن که برخی دروس رو میتونید کلاس نرید. و اینبار با تلاش و جدیت بیشتری سعی کنید کنکور رو بخونید. موفق باشید.

 8. سلام من دانشجویه ارشد دولتى روزانه بودم و انصراف دادم حالا میخوام ثبت نام کنم دانشگاهى که انصراف زدم مدارکمو بهم نمیده منظورم مدارک مربوط به کارشناسیمه ، حالا دوباره کنکور دادم و روزانه قبول شدم دانشگاه میگه اگه مدارک میخاى باید پول اون ترم هایى که بودى رو پرداخت کنى ممنون میشم راهنمایى کنىد

  • سلام. اگر دانشگاهی که امسال قبول شدید روزانه هستش، میتونید بدون پرداخت پول، مدارکتون رو بگیرید ولی اگر دانشگاه قبولیتون روزانه نیست باید قانونا به دانشگاه قبلیتون خسارت پرداخت کنید. موفق باشید.

 9. سلام. من کارشناسی مدیریت دولتی قبول شدم ولی میخوام انصراف بدم بنظر شما برای انصراف دادن باید بصورت حضوری اینکار رو بکنم یا بصورت الکترونیکی هم میتوانم. ممنون میشم جواب بدین

 10. سلام، ببخشید من دانشجوی حقوق آزاد تهران تو مقطع ارشد هستم.باید حتما قبل از ثبت نام انصراف بدم تا بتونم مجددا در کنکور ارشد ثبت نام کنم؟ نمیتونم بعد از اعلام نتایج اینکار رو بکنم؟

 11. سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نتونستم مدرک پش دانشگاهی بگیرم ایا سال دیه می تونم دانشگاه روزانه بدم یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام. سال دیگه میتونی کنکور بدی اما چون دانشگاه روزانه قبول شدی و نرفتی برای یک سال از دانشگاه روزانه محروم هستی اما همه دانشگاه های دیگه مثل شبانه،پردیس دانشگاه دولتی،ازاد و… رو میتونی بری.موفق باشی.

 12. سلام تروخدا یکی جوابمو بده
  من نمیخاستم برم دانشگاه اومدم ۱۷تا کدرشته بالای رشته برق ومکانیکو زدم اخرین کدرشته مال دانشگاه اصفهان بود بایدمکانیک میزدم ولی اشتباها ریاضی زدم حالا قبول شدم نمیخام برم راهی نیست ک بتونم کنکور۹۷شرکت کنم؟ تروخدا اگه میبینید جواب بدید

  • سلام. اگه رشته ای که امسال قبول میشید روزانه نباشه، برای سال بعد هیچ محدودیتی ندارید و میتونید کنکور بدید و روزانه هم قبول بشید. ولی اگه امسال روزانه قبول بشید و نخواید برید سال بعد میتونید کنکور شرکت کنید ولی نمیتونید رشته های روزانه قبول بشید. برای غیر روزانه ها محدودیتی ندارید. موفق باشید.

 13. سلام من امسال کنکورسراسری زبان شرکت کردم.انتخاب رشته کردم و دوره روزانه قبول شدم.نمی خوام برم و هنوزم ثبت نام نکردم.میخوام سال بعد کنکور تجربی شرکت کنم.انصراف دادن داره از دانشگاه؟؟؟؟میتونم دوره روزانه تجربی شرکت کنم؟؟؟

  • سلام .چون دانشگاه روزانه قبول شدی ونرفتی سال دیگه میتونی کنکور شرکت کنی اما دانشگاه های روزانه رو برای یک سال محروم هستی ولی همه ی دانشگاه های دیگه مثل شبانه،پردیس دانشگاه های دولتی،آزاد و…رو میتونی بری.نه عزیزم نیاز نیست بری انصراف بدی وقتی نرفتی برای ثبت نام همین به منزله ی انصراف از اون دانشگاه هستش.موفق باشید

 14. سلام خسته نباشید.من دانشجوی ورودی ۹۲ روزانه هستم میخوام از دانشگاه انصراف بدم و کنکور مجدد بدم برای پزشکی ۱-من ۹۰ واحد گذروندم اگر مدرک معادل فوق دیپلم از دانشگاه بگیرم باید هزینه ای پرداخت کنم به دانشگاه؟واگر کنکور۹۸ دانشگاه روزانه قبول بشم برای تحصیل مجدد باید هزینه پرداخت کنم؟
  ۲-اگر مدرک فوق دیپلم نگیرم و از دانشگاه انصراف بدم چی باید هزینه بدم؟! و میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم چون از یکسال بیشتر میشه از زمان انصراف از دانشگاهم میگذره باز برای تحصیل مجدد باید هزینه بدم؟ممنون میشم جوابمو بدید

 15. سلام.من دانشجوی ورودی برق ۹۲ روزانه بودم وبنابه دلایلی نتونستم ادامه بدم وترم هفت که ۸۱واحدپاس کرده بودم ومشمول شرایط کاردانی بودم ولی ازم جریمه ۲٫۵میلیونی خاستن ولی مبلغ رونداشتم.اماسال۹۵ قبل از۳۰ بهمن انصراف دادم وتوکنکورامسال شرکت کردم وریاضی روزانه قبول شدم آیاالان میتونم این رشته روبخونم وهروقت که تونستم مبلغ روجورکنم واسه گرفتن مدرک کاردانی اقدام کنم؟

 16. سلام من پارسال کنکور دادم انتخاب رشته نکردم امسال هم کنکور دادم انتخاب رشته کردم و الانم تو دانشگاه روزانه برق قبول شدم ولی هنوز ثبتنام نکردم به نظرتون من میتونم امسال نرم و سال بعد کنکور تجربی بدم تو دانشگاه آزاد پرستاری یا بهداشت بخونم؟ واسه معافیتم چیکار کنم باید برم یه دانشگاه غیرانتفاعی تا کنکور ؟ ممنون میشم جواب بدین

  • سلام. اگه دانشگاه روزانه قبول بشید و نرید دانشگاه، سال بعد میتونید کنکور بدید ولی فقط نمیتونید تو دوره روزانه درس بخونید. در دوره های غیر روزانه اعم از پیام نور و دانشگاه آزاد و … میتونید ادامه تحصیل بدید. برای معافیتتون میتونید امسال تو دانشگاه پیام نور که تعداد کلاسهاش کمتر هم هست درس بخونید و هنگام قبولی تو رشته دلخواهتون از پیام نور انصراف بدید. یا اینکه سربازی برید و امتحان کنکور رو هم بدید در صورت قبولی سربازیتون متوقف میشه و بعد از تحصیل ادامه سربازیتون رو میشه ادامه بدید. اون مدتی هم که قبلا رفتید سربازی براتون حفظ میشه . ادامه شو میرید نه از ابتدا. موفق باشید.

 17. سلام.من امسال روزانه قبول شدم ولی چون از پیش دانشگاهی درس دارم نمیتونم دانشگاه برم سال دیگه می تونم کنکور بدم.

  • سلام . بله کنکور می تونید شرکت کنید اما چون روزانه قبول شدید و نرفتید برای یک سال از دانشگاه روزانه محروم هستید اما همه ی دانشگاه های دیگه مثل شبانه،پردیس دانشگاه های دولتی ،آزاد و… رو می تونید برید.

 18. با عرض سلام من دانشجوی ترم سه عمران روزانه ام می خوام از دانشگاه انصراف بدم حتما باید تا قبل ۳۰ بهمن از دانشگاه انصراف بدم یا می تونم قبل از کنکور هم این کار رو بکنم

  • سلام. چون شما روزانه قبول شدید برای شرکت مجدد در کنکور باید قبل از ثبت نام کنکور انصراف داده باشید و انصرافتون قطعی شده باشه. زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۷، اوایل بهمن ماهه و شما باید انصراف قطعیتون تا اول بهمن انجام شده باشه. موفق باشید.

 19. علی بانظم
  سلام
  من در کنکور سراسری در دوره شبانه در رشته علوم تربیتی سال۹۶ قبول شدم ولی توان تحصیل در این دوره شبانه را ندارم آیا می توانم در کنکور سال ۹۷ شرکت کنم یا خیر؟

  • سلام . بله کنکور می تونید شرکت کنید و چون رشته قبولیتون تو دانشگاه شبانه بوده همه دانشگاه ها رو هم می تونید برید و محرومیتی ندارید.موفق باشید

 20. با سلام دوتا سوال داشتم
  ۱-امکان داره تو مهلت تعیین شده انصراف بدیم ولی فرم شماره ۳ رو بعد از ۳۰ بهمن تکمیل کنیم یا اونم باید تا ۳۰ بهمن حتما تکمیل بشه؟
  ۲-مبنای تاریخ انصراف روزیه که اقدام میکنیم برای انصراف یا روزیه که تسویه حساب میکنیم؟(چون پروسه قطعا چند روزی طول میکشه)

  • سلام. شما باید تا قبل از ثبت نام در کنکور سراسری، مراحل انصرافتون رو انجام داده باشید و انصرافتون قطعی شده باشه. مبنای تاریخ انصراف شما، روزیه که انصرافتون قطعی شده باشه و مراحلشو انجام داده باشید. موفق باشید.

 21. سلام میخاستم بدونم من دانشگاه دولتی شبانه قبول شدم و اصن برای ثبت نام نرفتم بجاش رفتم دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کردم مشکلی برام پیش نمیاد

  • سلام. نه مشکلی براتون پیش نمیاد می تونید تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی رو ادامه بدید، حتی اگه بخواید سال دیگه هم می تونید کنکور شرکت کنید.موفق باشید.

 22. سلام.اگر دانشجویی مثلا در کنکور ۹۵شرکت کرده و در دانشگاه دولتی مقطع کارشناسی پیوسته پذیرفته شده باشد و به علت مشکلاتی،با هماهنگی دانشگاه دو ترم را مرخصی گرفته باشد،میتواند از دانشگاه انصراف دهد و در کنکور۹۷شرکت کند؟

  • سلام. بله می تونید از دانشگاه انصراف بدید و از حق یکبار انصراف در طول تحصیلتون استفاده کنید و کنکور ۹۷ رو شرکت کنید. و چون قبولیتون بر ای دو سال پیش هست هیچ محدودیتی تو انتخاب رشته دوره روزانه هم ندارید. موفق باشید.

 23. سلام خسته نباشید من دانشجوی تربیت بدنی هستم دانشگاه دولتی ترم چهارمی خواهم انصراف بدم برای کنکور ۹۷ امتحان بدم آگر برای این که بگی خدمت من کارت پایان خدمت دارم رشته ای که هستم دوستش دارم ولی می خواهم تربیت معلم یارشته مرییگری

  • سلام. می تونید انصراف بدید. اگه سنتون تا موقع ثبت نام کنکور حداکثر ۲۲ سال باشه، با شرکت در یکی از آزمونهای گروه های آزمایشی نظری یعنی انسانی، تجربی، ریاضی میتونید برای دانشگاه تربیت معلم کنکور بدید. انتخاب یکی از این سه رشته بستگی به این داره که دوست دارید چه رشته ای رو بخونید. موفق باشید.

 24. سلام خسته نباشید . ترو خدا جواب بدین . خواهشا.

  بنده سال ۹۵ کنکور دادم برای اولین بار و قبول نشدم . یکسال پشت کنکور موندم و امسال ینی سال ۹۶ هم کنکور دادم و بازم نشدم و رفتم برای اولین بار دانشگاه ثبت نام کردم.(پیام نور) .
  حالا سوالم اینه که سال آینده میتونم مجددا تو کنکور شرکت کنم ؟ و درصورت قبولی انصراف بدم ؟

  • سلام. بله شما می تونید در صورت تمایل امسال پیام نور بخونید و کنکور سال بعد رو هم شرکت کنید و در صورت قبولی، از پیام نور انصراف بدید و تو دانشگاه جدیدی که قبول شدید ثبت نام کنید. موفق باشید.

 25. سلام . ببخشید یک سوال داشتم . اگر کسی کارشناسی ارشد بدون ازمون روزانه قبول شده باشه . حق شرکت در ازمون کارشناسی ارشد سال بعد را دارد ؟ منظورم اینه که نباید مثل پذیرش با ازمون یک سال صبر کند و برای ۲ سال اینده کنکور بده ؟متشکرم

 26. سلام من در مرحله پیش ثبت نام دانشگاه ازادم میشود از ثبت نام این رشته انصراف داد

 27. سلام من از دانشگاه قبلم انصراف دادم ایا مشکلی نداره در مرحله پیش ثبت نام دانشگاه ازاد انصراف بدم ایا انصراف محصوب میشه

 28. سلام من دانشجوی دوره شبانه ورودی ۹۶ ام ، میتونم بعد از نتایج نهایی کنکور ۹۷ انصراف بدم ؟

  • سلام. بله شما می تونید کنکور ۹۷ رو شرکت کنید و در صورت قبولی، قبل از ثبت نام تو دانشگاه جدید باید کارای انصرافتون از دانشگاه قبلی تموم شده باشه. موفق باشید. البته اگر که روزانه بودید باید قبل از ثبت نام تو کنکور کارای انصرافتون تموم میشد. موفق باشید.

 29. م رضا نیازمند

  سلام من دانشجوی ترم۶ روزانه رشته عمران هستم،قصد دارم کنکور ۹۷ شرکت کنم تو رشته تجربی،آیا میتونم بعد قبولی از دانشگاهوانصراف بدم؟یا اینکه موقع ثبت نام بابد انصراف از دانشگاه بدم؟ممنون میشم جوا بدید
  یک سوال دیگه اینکه اگر پزشکی دانشگاه آزاد هم قبول بشم میتونم بعد قبولیم انصراف بدم از دانشگاه ی که دارم عمران میخونم یا خیر

  • سلام. چون شما تو رشته روزانه تحصیل می کنید باید قبل از ثبت نام تو کنکور ۹۷، کارای انصراف از دانشگاه قبلیتون رو تموم کرده باشید و انصراف داده باشید. موفق باشید.

 30. سلام .
  بنده سال ۹۳ یک بار از رشته ی زیست شناسی دانشگاه پیام نور انصراف دادم .
  کنکور ۹۴ رو دادم و مهر ۹۴ رشته ی رادیولوژی روزانه رو انتخاب کردم و مشغول تحصیل شدم .
  به دلیل مشکلاتی
  ترم ۳ یعنی آذر ماه ۹۵ انصراف دادم از رادیولوژی .
  کنکور ۹۶ رو دادم و میکروبیولوژی روزانه قبول شدم .
  میخوام ببینم مشکلی در ثبت نامم و گرفتن معافیم ایجاد نمیشه ؟

 31. باسلام من سال ۹۴ بهمن ماه در رشته مهندسی شیمی دانشگاه ازاد کرمانشاه ثبت نام کردم ۲۰ وااحد
  اخذ کردم سه هفته سرکلاس رفتم بعدش بنابر مشکلاتی ادامه ندادم وهیچ واحدی رو هم پاس نکردم
  متاسفانه انصراف هم ندادم و مدارکم هنوز اونجاست امسال قصد شرکت در کنکور ۹۷ روزانه رو دارم
  میخواستم بپرسم برای شرکت در کنکور باید قبل از ثبت نام انصراف بدم ؟ یا نه چون دانشگاه ازاد نیازی به
  انصراف قبل از ثبت نام نیست چون میخوام اول امتحان کنکور رو بدم بعداز امتحان انصراف بدم
  واینکه من هیچ واحدی رو پاس نکردم و فقط یه ترم انتخاب واحد کردم باید هزینه انصراف بدم؟

  • سلام. چون دانشگاهتون آزاد هستش نیازی به انصراف از دانشگاه نداره می تونید کنکور رو هم شرکت کنید. برای انصراف از دانشگاه هم هر زمان که بخواید انصراف بدید باید خسارت پرداخت کنید چه واحدی پاس کرده باشید چه نکرده باشید.

 32. سلام خسته نباشید
  من دانشگاه ازاد ثبت نام کردم پارسال و بعد انصراف دادم و مجددا دانشگاه ازاد جای دیگر ثبت نام کردم حالا امسال دانشگاه امین (دانشگاه افسری پلیس) حالا اگر اونجا قبول بشم نمیتونم برم؟؟؟؟ تورو خدا راهنماییم کنید چکار کنم؟؟؟؟؟
  اگر نمیتونم راه فراری نداره؟؟؟؟
  میگن اگه انصراف بدی باید بری سربازی اما اون دانشگاه که شرکت کردم نظامی هست و سربازی همون شغله یعنی با دانشگاه های دیگه فرق داره.

  • سلام. هر شخصی در طول تحصیل خود حق یک بار انصراف از تحصیل رو داره. با این حال اگر دانشگاه افسری قبول شدید، به دانشگاه مراجعه کنید. شاید ثبت نامتون کنن. موفق باشید.

 33. سلام من ۲۱سالمه دیپلم ناقص انسانی دارم می خوام بدون پیش دانشگاهی تموم کنم می تونم دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم با معدل کل۱۵ به بالا الزامی هستش. ضمنا شرایط سنی هم داره که حداکثر ۲۲ هستش اما ممکنه این شرط سنی برای سال دیگه تغییر کنه.

 34. سلام .
  بنده سال ۹۳ یک بار از رشته ی زیست شناسی دانشگاه پیام نور انصراف دادم .
  کنکور ۹۴ رو دادم و مهر ۹۴ رشته ی رادیولوژی روزانه رو انتخاب کردم و مشغول تحصیل شدم .
  به دلیل مشکلاتی
  ترم ۳ یعنی آذر ماه ۹۵ انصراف دادم از رادیولوژی .
  کنکور ۹۶ رو دادم و میکروبیولوژی روزانه قبول شدم .
  میخوام ببینم مشکلی در ثبت نامم و گرفتن معافیم ایجاد نمیشه ؟

  • سلام. هر شخصی در طول تحصیل خودش حق یک بار انصراف از تحصیل رو داره. با این حال شما به دانشگاه مراجعه کنید و موضوع رو مطرح کنید. اگه قبول کنن که ثبت نامتون کنن میتونید تحصیلتون رو ادامه بدید. موفق باشید.

 35. سلام خدا قوت
  بنده در دوره روزانه کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶قبول شدم و شهرستان هستم والان میخوام برای کنکور ۹۷ شرکت کنم چه کار باید بکنم تا بتونم تو کنکور سال ۹۷ شرکت کنم
  تشکر

  • سلام. شما می تونید تو کنکور سال بعد شرکت کنید. فقط نمیتونید رشته های ر وزانه رو انتخاب کنید و در دوره روزانه تحصیل کنید. که البته سایت سنجش یه قابلتی اضافه کرده بود که درخواست برداشتن این محدودیت رو بدید که اگر این درخواست رو به سنجش در زمان خودش اعلام می کردید بهتون جواب میدادن که این محدودیت براتون برداشته شده یا نه. اما اینکه به طور کلی این محدودیت واسه همه برداشته بشه فعلا اتفاق نیفتاده. موفق باشید.

 36. با عرض سلام من خواستم بدونم اگه از دانشگاه دولتی مقطع ارشد انصراف بدی هزینه ای میگیرن هفته اول دانشگاه هست ؟

  • سلام. بله شما هر زمان که از دانشگاه انصراف بدید باید یک ونیم برابر شهریه ثابت شبانه اون دانشگاه هزینه پرداخت کنید. موفق باشید.

 37. با سلام من رشته ی شیمی دانشگاه شهید بهشتی سال۹۵. روزانه قبول شدم ولی الان مهمان شبانه در دانشگاه محل تحصیل خودم هستم میتونم کنکور مجدد سال۹۷شرکت کنم بدون انصراف از دانشگاه ….ایا حق شرکت در انتخاب رشته ی روزانه دارم؟؟؟ازاد چه طور؟؟راهی برای انتخاب رشته ی روزانه بدون انصراف از دانشگاه هست؟؟؟؟

 38. سلام من دانشجو آموزش زبان انگلیسی در مرکز آموزش عالی پلدختر هستم بنده ترم یک هستم و یک هفتست که اومدم اما میخوام انصراف بدم و برم دانشگاه آزاد شهر خودمون ثبت نام کنم. آیا جریمه انصراف سنگین هست؟حدودا چقد میگیرن؟

  • سلام. هزینه انصراف خیلی زیاد نیست معمولا برای انصراف از دانشگاه حدودا ۱٫۵ برابر شهریه ثابت باید خسارت پرداخت کنید. موفق باشید.

 39. سلام من ورودی ۹۶ و ترم یک هستم و در دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ولی علاقه ای به رشتم ندارم میخواستم ببینم هیچ راهی وجود نداره که بتونم از دانشگاه انصراف بدم و کنکور ۹۷ روزانه قبول بشم؟

  • سلام. چون دانشگاه فرهنگیان قبول شدید تنها در صورتی می تونید کنکور سال بعد رو شرکت کنید که به مصاحبه برید و رد بشید در غیر اینصورت انصراف از دانشگاه های سراسری یک سال محرومیت از کد رشته های روزانه داره اما بقیه دانشگاه ها مثل شبانه، پردیس دانشگاه های دولتی، آزاد و… رو میتونید شرکت کنید. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*