سه شنبه , اردیبهشت ۴ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول کرده است، آگاهی از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و همچنین آگاهی از این موضوع است که آیا متقاضیان پس از شرکت در دانشگاه روزانه از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهندشد؟یا خیر.که برای پاسخ به این سوال در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره به طور کامل به بررسی شرایط انصراف از تحصیل ،شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته اند.بنابراین پیشنهادمی کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده و همچنین برای دریافت پاسخ سوالات خود مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا داوطلبان پس از شرکت در دانشگاه روزانه  از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد؟

در پاسخ به این سوال لازم است به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در دانشگاه روزانه قصد دارند جهت شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه به شرح زیر می باشد :

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهند.در صورتی که متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهند داشت.
 • بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید.
 • متقاضیان در دوران تحصیل خود فقط یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور در همان مقطع را خواهند داشت.
 • به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که در دوره مقطع کارشناسی ارشد (ارشد) خواستار شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه باشید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.به این دلیل که تنها یک مرتبه مجاز به استفاده از خدمات بورسیه دولتی خواهید بود و می بایست در همان رشته ادامه تحصیل دهید.
 • چنانچه متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه داشته باشند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.
 • محرومیت از شرکت متقاضیان در دوره های روزانه فقط به رشته های قبول شده روزانه اختصاص دارد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 • در صورتی که در دانشگاه روزانه قبول شوید و نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نکنید، از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.
 • اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.
 • اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید،امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را نخواهید داشت.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که دانشجوی دوره روزانه در مقاطع تحصیلی کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هستید و خواستار ثبت نام مجدد در کنکور سراسری می باشید ، می بایست تا پیش از زمان ثبت نام از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و انصراف قطعی شما از دانشگاه تایید شده باشد.ضمن اینکه برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه 95 مهلت خواهید داشت.همچنین لازم است بدانید که انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری مخصوص دانشجویان دولتی می باشد و برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نیست.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در رابطه با شرایط  انصراف از تحصیل برای آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد لازم است به اطلاع برسانیم که شرایط انصراف از تحصیل شامل تمامی دانشجویان در همه دوره ها می شود به عبارت دیگر چنانچه دانشجویان مقطع ارشد و یا دکتری قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند و فرم انصراف قطعی را به دانشگاه تحویل دهند.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نخواهد بود.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

شرایط انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همانند دیگر مقاطع می باشد. به این صورت که چنانچه داوطلبان قصد ثبت نام در کنکور دکتری سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام اقدامات لازم را جهت انصراف از دانشگاه انجام دهند، در غیر این صورت امکان ثبت نام در آزمون دکتری برای داوطلبان فراهم نخواهد بود و یادآوری می کنیم که برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد، انصراف از دانشگاه الزامی نخواهد بود.

بررسی میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها :

دانشجویان برای انصراف از تحصیل در دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه هستند اما تنها در دو حالت دانشجویان از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف خواهند بود که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

حالت اول – انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه : دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه دولتی انصراف دهند و بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند،از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف هستند.

حالت دوم – انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد : در صورتی که دانشجویان دانشگاه آزاد که مشغول تحصیل هستند،تصمیم به انصراف بگیرند و مجددا بخواهند در یک دانشگاه آزاد دیگر ادامه تحصیل بدهند،ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل نخواهند بود و از پرداخت جریمه معاف هستند.

میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها

دانشگاه  جریمه انصراف از تحصیل
دانشگاه دولتی میزان جریمه در دانشگاه دولتی بستگی به دانشگاه،رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل دارد.
دانشگاه پردیس خودگردان هزینه انصراف از تحصیل معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است.
دانشگاه دانشگاه آزاد 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه پیام نور 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه غیرانتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۳۰۷ نظر

 1. سلام،دانشجو ترم ۱ ارشد غیرانتفاعی میتونه انصراف بده قبل ثبت نام کنکور و در کنکور بعدی ثبت نام کنه برای دانشگاه روزانه؟؟

  • سلام دانشگاه های غیرروزانه، برای انصراف زمان دارند وشما میتوانید در آزمون شرکت کنید و بعد از بدست آوردن نتیجه مطلوب، انصراف خود را به دانشگاه اولیه اعلام کنید.

 2. سلام خسته نباشید خواهشمندم جواب سوال منرو بدین
  من دانشجوی روزانه هستم ودر کنکور ۹۷ ثبت نام کردم ولی متاسفانه نتونستم تو اون تایمی که سازمان سنجش اعلام کرده بود انصرافمرو قطعی کنم فقط تسویه با صندوق رفاه مونده بود ک بخاطر مشکلات مالی نتونستم تسویه کنم الان سوالم اینه که اگه قبول بشم و تابستون از صندوق رفاه تسویه کنم میتونم تو دانشگاه جدید ثبت نام کنم یا ن؟؟ممنون میشم زود جواب سوالمرو بدین.

  • با سلام . سوال شما رو نمیشه قطعی جواب داد. بستگی به دانشگاهی که قبول میشوید دارد.

   • منظورتون از اینکه بستگی داره به دانشگاهی که قبول میشید داره چی هست؟؟من کلا دیپلم ریاضی هستم و رشتمم فیزیک بود الان کنکور تجربی شرکت کردم لطفا راهنماییم کنید

 3. سلام . من دانشجوی ترم ۲ کارشناسی ارشد دولتی روزانه هستم ، ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که اگه من این ترم انصراف بدم ، میتونم برای کنکور ارشد روزانه سال ۹۸ شرکت کنم ؟ و اینکه هزینه ای هم باید پرداخت کنم ؟

  • باسلام. برای شرکت در آزمون ارشد و پذیرش در دوره های روزانه باید یک سال از زمان تحصیل شما گذشته باشد یعنی حتما باید ترم دو را تمام کرده باشید و ضمنا قبل از ثبت نام در آزمون باید کار های انصراف شما تمام شده باشد. بابت انصراف خسارت باید پرداخت کنید.و به امور مالی دانشگاه خود مراجعه فرمایید.

 4. سلام.من ترم ۸ کارشناسی دانشگاه دولتی روزانه هستم.بخاطر مشروطی واحدام عقب افتاده و ۱۰ ترمه شدم.رشتمو دوست ندارم .میخوام انصراف بدم.و دوباره کنکور بدم. سوالم اینه که برای انصراف از تحصیل حدودا چقدر باید پول پرداخت کنم ؟ و ایا میتونم به صورت رایگان در رشته ی فیزیوتراپی( کلا پیراپزشکی)تحصیل کنم؟(با توجه به اینکه الان دارم رایگان تحصیل میکنم).ممنونم.

  • سلام بستگی دارد به اینکه هدف شماازکنکور مجدد، چه دانشگاهی میباشد.اگر بخواهید از دانشگاه روزانه انصراف بدهید و دوباره به دانشگاه روزانه بروید: یک سال محروم میشوید ازانتخاب دانشگاه های روزانه،اما هزینه ی خاصی برای انصراف نمی پردازید. امااگرهدف شمااز کنکور مجدد، دانشگاه غیرروزانه باشد: حدود۱/۵ برابر شهریه دانشگاه شبانه باید هزینه پرداخت کنید. و درمورد پیراپزشکی نیز درصورت داشته شرایط میتوانید تحصیل رایگان داشته باشید (البته در هر مقطع فقط یک بار میتوانید تحصیل رایگان داشته باشید، به جز پزشکی و پیراپزشکی که در صورت پذیرش باید شهریه شبانه پرداخت شود)

 5. سلام.من دانشجوی ترم ۲ بهداشت روزانه هستم.سوالم اینه ک من ترم یک کلا غیبت داشتم و معدلم صفر شد و میخام ترم ۲ رو مرخصی بگیرم.و البته هدفم اینه انصراف بدم و کنکور ۹۸ شرکت کنم.ایا مرخصی گرفتن و مشروطی من مانع تحصیل مجددم تو دانشگاه روزانه میشه

  • با سلام. شما در صورت تحصیل مجدد دانشگاه روزانه باید تا ۳۰ بهمن سال ۹۷ انصراف بدید . تا بتوانید در آرمون سال ۹۸ شرکت کنید.

 6. سلام من ترم دو دانشگاه روزانه ام برای کنکور ۹۸ میخام انصراف بدم به نظرتون مهر ۹۷ انصراف بدم یا تا اخر مهلت ثبتنام کنکور صبر کنم؟

  • سلام. برای انصراف باید تا قبل از ۳۰ بهمن کار های انصراف انجام شده باشه و فرم شماره ۳ را به دانشگاه تحویل داده باشید اما شما در صورتی نیاز به انصراف دارید که مایل به تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه باشید در غیر این صورت نیاز به انصراف ندارید.

 7. سلام
  من ترم دوم مقطع ارشد شبانه دانشگاه سراسری هستم و کنکور ارشد امسالو مجددا شرکت کردم و البته این ترمو مرخصی گرفتم و میخوام بعد از اعلام نتایج ارشد امسال از تحصیل انصراف داده و درصورت قبولی روزانه دوباره در دانشگاهی دیگر ادامه بدم
  آیا باید به دانشگاه خسارت بدم با توجه به اینکه ترم دوم مرخصی گرفتم؟

 8. سلام من دانشگاه روزانه درس میخونم و میخوام انصراف بدم ودر کنکور هنر سال ۹۸ شرکت کنم . اگر من به دانشگاه روزانه هنر شهرم برم از جریمه معاف میشم یا باید در دانشگاه جدید جریمه بدهم ؟ شنیدم که میگن باید با دانشگاه جدید تسویه حساب کنم.

  • باسلام. اگر قصد انصراف از دانشگاه دولتی رو دارید و بعد از انصراف مجددا مایل به تحصیل در یک دانشگاه دولتی دیگر هستید از پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه دولتی معاف هستید.

 9. سلام خسته نباشی .جناب من سال ۹۷ سال دومم هست که کنکور میدم ولی فکر نمیکنم رشته ای که دوس دارم را قبول بشم و تصمیم دارم برای ۹۸ هم بخونم ولی مشکل معافیت سربازی دارم و به هیچ وجه دانشگاه ازاد هم نمیتونم برم میخواستم ببینم میتونم امسال برم دانشگاه سراسری و برای سال بعد هم کنکور بدم تا رشته مورد نطرمو قبول بشم یعنی امسال برم شبانه تا بتونم سال دیگه دندون پزشکی روزانه برم و اگر برم شبانه کی باید از دانشگاه انصراف بدم ممنون

 10. سلام من ارشد۹۶روزانه قبول شدم ولی اواسط ترم اول بدون دادن انصراف دانشگاه رو رها کردم حالا می تونم ارشد ۹۸شرکت کنم؟ یا باید اول برم دانشگاه انصراف بدم یا همین که دانشگاه رو رها کردم خود دانشگاه برام انصراف از تحصیل رد میکنه وتاکچه زمانی فرصت دارم برای انصراف که بتونم ارشد ۹۸ رو شرکت کنم. ممنون

  • باسلام شما بایدحتماانصراف خودرا به دانشگاه اعلام کنید درغیر این صورت امکان اخراج ازدانشگاه وجوددارد،اگرهدف شمااز کنکورمجدد دانشگاه روزانه باشد باید نهایتا تا۳۰ بهمن ماه انصراف قطعی خود را اعلام کنید ولی اگرهدف شما از کنکور مجدد دانشگاه غیرروزانه باشد تاآمدن نتیجه کنکور زمان داریدبرای انصراف. حتما به دانشگاه خودبرای روشن شدن وضعیت انصراف مراجعه کنید

 11. توروخدا راهنماییم کنید. میخوام برا کنکور ۹۸ تجربی تبت نام کنم. من سال ۹۸ فارغ اتحصیل میشم. یعنی ترم ۸ هم تموم میشه. باید انصراف بدم یا مشکلی نیست؟ میخوام مدرکمو داشته باشم

  • باسلام. اگر در حال حاضر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید و هدفتون از شرکت در کنکور سراسری قبولی در دانشگاه روزانه هست باید حتما قبل از تاریخ ۳۰ بهمن انصرافتون رو به دانشگاه اعلام کنید اما اگر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید و هدفتون قبولی در دانشگاه آزاد هست نیازی به انصراف ندارید و همچنین اگر در حال حاضر دانشجوی آزاد هستید و هدفتون هر دانشگاهی که باشه باز هم نیاز به انصراف ندارید. اما بطور کلی چون در سال آینده شما ترم ۸ هستی و تا زمان برگزاری کنکور،مدرک کارشناسی رو دریافت می کنید بهتره بابت انصراف نهایی به معاونت آموزشی دانشگاه و کارشناس رشته خودتون مراجعه کنید.

 12. سلام من کنکور ۹۶ شرکت کردم و دوره روزانه قبول شدم و قصد دارم کنکور ۹۸ هم شرکت کنم میخواستم بدونم میشه بعد از دادن کنکور و اومدن رتبه هم از دانشگاه انصراف داد؟

  • سلام برای انصراف ،بایددانشگاه بعدرامشخص کنید (روزانه، نوبت دوم، پیام نور و…) اگردانشگاه مدنظرروزانه باشد باید انصراف دهید و اگراز بقیه دانشگاه ها باشد تاآمدن نتیجه کنکور وقت برای انصراف دارید

 13. سلام من ورودی فیزیک سال۹۴دانشگاه سراسری بودم امسال بعد از ۵ترم به خاطر سه ترم مشروطی اخراج شدم و در کنکور سراسری سال ۹۷شرکت کرده ام و هنوز با دانشگاه تسویه حساب نکردم در صورت قبولی رشته مهندسی در همین دانشگاه میتونم دوباره ادامه تحصیل بدم بدون پرداخت هزینه رایگان دوره پیشم؟

 14. سلام من ترم اول دکتری رشته مهندسی دوره روزانه هستم و فقط یک ماه از تحصیلم میگذره .اقدام به انصراف از تحصیل کردم. قبل از تصمیم گیری کلی منو ترسوندن که کلی باید خسارت بدم ولی وقتی انصرافم قطعی شد و تسویه کردم و مدارکمو پس گرفتم یهو دیدم خبری از خسارت نیست و کسی حرف از خسارت نمیزنه و میگن نیازی نیست. الان میگم شاید دلیل اینکه قبل از انصراف منو از خسارت ترسوندن این بود که من از تصمیمم منصرف شم ولی بازم شک دارم نکنه باید خسارت بدم و درست منظروشونو متوجه نشدم ؟ به نظرتون طبیعیه که انصراف بدم و خسارت نخوان؟ تا حالا سابقه داشته کسی انصراف بده و خسارت نده؟

 15. سلام خسته نباشید . من دانشجو وردودی ۹۵ روزانه بودم ک انصراف دادم و هزیینه رایگان به مبلغ سه میلیون خورده را به حساب وزارت علوم تحقیقات ریختم و فرم تسویه حساب از دانشگاه را گرفته ام حالا میخوام بدونم که ک برای شرکت در ازمون سراسری باید طبق فرم شماره ۳ به وزارت امور دانشجویان مراجعه کنم در صورت این امر من باید چه مدارکی را برای آن حوزه ببرم ؟؟و این ک در موقع ثبت نام در دانشگاه جدید قبولی فرم شماره سه ضروریست یا فرم تسویه حساب دانشجویی کافی میباشد خاهشا جوابم را بدهید

 16. سلام خسته نباشید

  من دانشجوی عمران کاردانی پیوسته دانشگاه ازاد هستم و تا اخر تابستون نمیتونم مدرک فوق دیپلممو بگیرم و میخوام کنکور تجربی شرکت کنم
  (دوسال ریاضی خوندم سال سوم از راه دور با کاردانی آزاد بدون کنکور رفتم)
  چون باید دیپلم تجربی بگیرم رفتم آموزش پرورش سوال کردم گفتن اشکالی نداره بزرگسالان ثبت نام کنی ولی هرجا میرم میگن نظام وظیفه اجازه ثبت نام نمیده

  میخواستم ببینم باید چیکار کنم؟

  • سلام. بله اول باید مشکل نظام وظیفه رو حل کنید بعد وگرنه هیچ دانشگاهی اجازه ثبت نام در هیچ مقطعی رو به شما نمیده

 17. سلام من ورئدی ۹۲ روزانه هستم
  میخام کنکور تجربی بدم
  ترمه دیگه دانشگاه نمیرم انصرافم ندادم
  هزینه انصراف ندارم
  میشه کنکور بدم بعد انصرافمو بدم؟

  • سلام. دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور حتما باید از دانشگاه انصراف داده باشند که بتوانند در کنکور شرکت کنند.

 18. سلام.من در سال ۸۸ در رشته کارشناسی ناپیوسته مرمت ابنیه قبول شدم.در سال ۹۰به خاطر دلایلی نتوستم پروژه پایانی رو تموم کنم و دانشگاه بعد از جلسه کمسیون اموزش پس از اعلام نمره صفر در اون ترم، بهم ۳ ماه فرصت پایان پروژه رو داد اما اون رو هم نتونستم انجام بدم و دیگه دنبالش نرفتم.حالا سوالم اینه که ایا بعد از ۶ سال من دانشجوی اخراجی محسوب میشم و می تونم در کنکور سراسری شرکت کنم؟ ویا اینکه باید برای انصراف به دانشگاه مربوطه مراجعه کنم؟

 19. با عرض سلام وادب

  بنده سال۹۶ ارشد روزانه قبول شدم ولی ترم اول مرخصی گرفتم و این ترم انتخاب واحد کردم ولی میخوام انصراف بدم
  به دانشگاه مراجعه کردم میگه برای این ترم جریمه نمیشی ولی برای ترم قبلت که مرخصی بودی حدود دومیلیون و خورده ای جریمه میشی
  بعدش میگه باید بری سامانه سجاد وزارت علوم اقدام کنی.
  خواهشا راهنمایی بفرمایید راهی هست که جریمه نشم؟ و سال ۹۸ دوباره ارشد شرکت کنم روزانه قبول بشم میتونم برم؟

 20. سلام خسته نباشید
  من کنکور ۹۷ سومین کنکورم خواهد بود برای مشکل نطام وظیفه در رشته روانشناسی پیام نور شرکت کردم و دو ترم اول رو مرخصی گرفتم
  حالا سوالم اینجاست اگه من کنکور ۹۷ قبول بشم و از پیام نور انصراف بدم و دانشگاه دولتی جدید ثبت نام کنم ایا امکان این رو دارم که بعد از انصراف از دانشگاه دولتی باز هم در کنکور سراسری شرکت کنم یا نه؟

 21. سلام بخشید اگه میشه لطفا جواب بدید
  من الان در دانشگاه روزانه در حال تحصیل هستم و ترم ۴ هستم .میخوام برای کنکور سال ۹۸ بخونم .میخواستم بدنم در صورت انصراف از تحصیل که باید سال اینده تا اسفند باید انصراف بدم .باید جریمه به دانشگاه پرداخت کنم و خدمت سربازی من که معافیت تحصیلی دارم چطوری میشه .ممنون

 22. سلام و وقت بخیر….خسته نباشید
  دانشجوی ورودی ۹۳ هستم
  و میخواستم از رشته مهندسی برق دانشگاه روزانه انصراف بدم
  کارت معافیت از خدمت هم گرفتم
  میخواستم بپرسم ک بعداز انصراف
  و قبل از پرداخت هزینه انصراف
  مشکلی برای خروج از کشور نخواهم داشت؟
  و صرفا مدارک تحصیلی در گرو دانشگاه خواهد بود؟
  و مشکلی دیگری نخواهد بود ؟
  چونکه دائما در سفر کاری هستم به خارج از ایران و
  ترس از ممنوعیت خروج دارم بخاطر عدم پرداخت جریمه انصراف
  تشکر و سپاس

 23. سلام. سوال خیلی مهمی دارم ممنون میشم جواب بدین. البته من از طریق موبایل نمیتونم با شماره تماس بگیرم و دسترسی به تلفن ثابت هم ندارم. اگه امکانش هست جواب مشکلم رو اینجا بدین چون تصمیم آیندم به این بستگی داره.
  من ورودی ۹۳ ارشد روزانه هستم. دو ترم مشروط شدم و بدلیل پرونده مشاوره که داشتم درخواست بازگشت به تحصیل دادم و بعد حدود ۸ ماه در کمیسیون مرکزی موافقت شد با درخواستم. ترم قبل در حقیقت ترم ۵ بود برای من چون دو ترمی که وضعیتم اخراجی بود تو سنوات تحصیلیم محسوب نشده. البته چون معافیت تحصیلی من تا پایان شهریور امسال بود دانشگاه نامه ای داد که به نظام وظیفه ببرم برای تمدید معافیت تحصیلی (تا ۳۰ بهمن تمدید شد). حالا سوالی که من دارم اینه، اگر من بخام در این ترم انصراف بدم از دانشگاه آیا میتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم؟! یعنی مثلا اسفند سال آینده اقدام کنم برای پست دفترچه و پس از کنکور ارشد سربازی رو برم و مهر با فرض قبول شدن در دانشگاه مرخصی بگیرم و دانشگاه ثبت نام کنم. چیزی که من دیدم در سایت نظام وظیفه اینه که اگر در سنوات مجاز انصراف بدی میتونی تا یک سال در کنکور شرکت کنی. حالا آیا این ترم که ترم ۵ آموزشی هست برای من آیا سنوات مجازه یا نه؟!

 24. سلام خسته نباشین
  بنده کارشناسی قبول شدم دانشگا سراسری بعد ثپت نام کردم و ی ترم مرخصی گرفتم ی اتفاق برام افتاد یه سری مشکل برام پیش اومد که سه ترم اصا دانشگاه نرفتم الان میخوام انصراف بدم یا اخراج شدم نمیدونم جریمه میشم؟ انتخاب واحد نکردم اصلا .

 25. سلام من دانشجو دانشگاه روزانه زنجان هستم میخام انصراف بدم و کنکور ۹۷ شرکت کنم ولی تا الان اتصراف ندادم آیا امکان انصراف بعد از سی بهمن وجود دارد؟

 26. با سلام؛
  من دانشجوی ترم دوم ارشد شبانه هستم. میخواستم بدونم امکانش هست در کنکور ارشد مجدداً ثبت نام کنم و بعد از اعلام رتبه ها از دانشگاه انصراف بدهم؟

  • با سلام. بله شما میتونید شرکت کنید و قبل ثبت نام هم هیچ نیازی به انصراف از دانشگاه محل تحصیل نیست هرموقع نتیجه قبولی شما مسجل شد میتونید انصرافتون رو به دانشگاه اعلام کنید.موفق باشید.

 27. سلام

  من قبلا در یک رشته در دانشگاه غیر دولتی تحصیل میکردم و بعد از ۲ ترم انصراف دادم و ب یه رشته دیگر در دانشگاه آزاد رفتم.آیا میتوانم الان باز هم انصراف بدهم و ب دانشگاه افسری برم؟

 28. با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی دانشگاه ازاد هستم و در تیر ماه ۹۸ فارغ التحصیل میشم و اینکه تا ۳۱ شهریور۹۹ معافیت تحصیلی دارم با توجه به این موضوع من میتونم در کنکور سراسری ۹۸ دانشگاه ها شرکت کنم ؟ و اینکه برای مدرک کارشناسیم مشکلی پیش نمیاد ممنون میشم پاسخ بدید واقعا سردرگمم
  باتشکر

  • سلام. برای شرکت در کنکور اگر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید باید قبل از ثبت نام در کنکور از دانشگاه انصراف دهید اما اگر تا آن زمان شما از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشید برای مدرک شما مشکلی پیش نخواهد آمد و نکته ای که وجود دارد این است که دانشجویان دوره های روزانه نمیتوانند در یک مقطع دو بار تحصیل رایگان داشته باشند. موفق باشید.

 29. سلام.من سوال خیلی مهمی دارم که باید براساس اون تصمیم بگیرم ممنون میشم اگه جواب بدین تا بتونم راه درست رو انتخاب کنم.اگر پاسخش طولانی هست بگین تا تماس بگیرم البته متاسفانه تلفن ثابت در دسترسم نیست. من دانشجوی کارشناسی ارشد روزانه مهندسی برق ورودی ۹۳ هستم.دو ترم مشروط شدم و وضعیتم اخراجی شد، ولی پس از درخواست به کمیته دانشگاه با بازگشت به تحصیل من موافقت شد و دو ترمی که در اون وضعیتم اخراجی بود مرخصی تحصیلی بدون احتساب در سنوات برام رد شده و ترم قبل از نظر اموزشی ترم ۵ بود و ترم جاری ترم ۶ هست.و همچنین چون معافیت تحصیلی من تا ۹۶/۶/۳۱ بود دانشگاه نامه ای داد که تا ۹۶/۱۱/۳۰ معافیت تحصیلی من رو تمدید کردند و برای ترم بعد هم دوباره باید نامه ببرم تا تمدید کنند. اما سوالی که دارم اینه که من اگه بخام در حال حاضر انصراف بدم از نظر نظام وظیفه آیا میتونم تو کنکور سال بعد یا دو سال بعد (یعنی ۹۸) شرکت کنم؟! چون تو سایت نظام وظیفه دیدم که نوشتن اگر در سنوات تحصیلی مجاز (یعنی سه سال) انصراف بدیم میتونیم تا یک سال از معافیت تحصیلی استفاده کنیم و اگر تو کنکور ارشد پذیرفته شدیم میتونیم ثبت نام کنیم. حالا من الان از نظر اموزشی ترم ۶ هستم ایا اگر انصراف بدم میتونم مجددا در کنکور شرکت کنم؟

 30. سلام.
  من کنکور ۹۵ شرکت کردم مهر ماه روزانه قبول شدم انصراف دادم بعد تو تکمیل ظرفیت ابان ماه شرگت کردم و‌ صرفا برااساس سوابق تحصیلی روزانه قبول شدم والان ترم ۳هستم وضعیت من برای کنکور ۹۷ چطوریه؟ میتونم شرکت کنم برای گزینش روزانه؟ برای ازاد چطور؟

 31. سلام.من دانشجوی ترم یک ارشد روزانه ۹۶ هستم و الان قصد دارم انصراف بدم اگر تا ۳۰ بهمن انصراف بدم میتونم در کنکور سراسری روزانه پزشکی ۹۷ شرکت‌کنم؟ کارشناسی یک بار روزانه بودم انصراف دادم و پیام نور خوندم مدرک کارشناشیم پیام نوره با این حال میتونم بازم کنکور سراسری روزانه شرکت‌کنم ؟ شنیدم که فقط یکبار حق انصراف داریم

 32. سلام ….خواهشا جواب بدین
  من سال ۹۵ کنکور دومم بو ک قبول نشدم و رفتم پیامنور پارسال دو ترم مرخصی گرفتم
  امسالم ترم اول انتخاب واحد کردم ولی امتحاناتو نرفتم
  حالا اگه الان انصراف بدم مشکلی خواهم داشت؟
  سوال دومم اینه که اگه دکترای پیوسته قبول بشم ایا معافیت تحصیلی میدن بهم؟

 33. سلام تو رو خدا جوابمو بدین خیلی برام مهمه.بنده کنکور ۹۶ شرکت کردم ولی میخواستم پشت کنکور بمونم و کنکور ۹۷ شرکت کنم. ولی در زمان انتخاب رشته اشتباها بین رشته های پزشکی رشته اتاق عمل دوره روزانه وارد شده بود و قبول شدم. الان از نیمه دوم (ترم بهمن)شروع به ترم یک کردم. الان میخوام تو کنکور ۹۸ دوره روزانه دوباره شرکت کنم.الان من باید چیکار کنمکنم.توروخدا جوابمو بدین خواهش می‌کنم

  • سلام. چون دوره روزانه قبول شدید میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید اما برای یک سال از دانشگاه و کد رشته های روزانه محروم هستید ولی بقیه دوره های شبانه، پردیس، آزاد و … رو میتونید وارد بشید. موفق باشید.

 34. سلام خسته نباشید من دانشگاه روزانه هستم ترم یک رو رفتم ترم دو هم اواخرش دیگه نرفتم الان میخوام انصراف بدم و برم سر کار رفتم (خدمت هم معاف هستم) پرسیدم هزینه انصراف چقدره گفتن پولی نمیگیریم ولی باید اندازه این دو ترم جایی سر کار باشید تا بیمتون رد بشه (یعنی به خدمت به جامعه کرده باشین) این درسته؟؟بدون پرداخت هزینه مدارک(اصل دیپلم رو که دادم) تحویل میدن ؟ با سپاس از پاسخگوییتون

 35. سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  دانشجوی دکتری روزانه مهندسی کامپیوتر هستم دانشگاه اصفهان
  الان اوایل ترم ۲ هستم و میخوام انصراف بدم و کنکور سال آینده رو شرکت کنم و دوره روزانه مجددا مشغول بشم.
  آیا باید حتما جریمه رو پرداخت کنم؟ شرایط انصراف به چه شکله؟

  • سلام. برای انصراف حتما باید خسارتی که دانشگاه براتون در نظر میگیره رو پرداخت کنید که انصراف شما قطعی بشه اما برای ثبت نام در کنکور تا قبل از زمان ثبت نام باید کار های انصراف شما تمام شده و قطعی باشد و برای اینکه بتونید مجدد در دانشگاه روزانه شرکت کنید باید ترم دو رو کامل کرده باشید. موفق باشید.

 36. سلام
  من ورودی ۹۵ هستم
  دفترچه زده تا ۲۰ اسفند باید انصراف بدیم ولی اکثرا جاها زدند ۳۰ بهمن؟مشکلی پیش میاد اوایل اسفند برا انصراف اقدام کنم؟

 37. سلام .من ترم آخر کارشناسی گرافیک هستم.و دارای سن۲۲سال
  خواستم ببینم برا کنکور برای تربیت مدرس میتونم شرکت کنم.
  سپاس فراوان

 38. سلام
  من ورودی ۹۵ روزانه هسم الا ترم ۲ رو تموم کردم و میخوام این ترم انصراف بدم
  دفترچه زده تا ۲۰ اسفند فرصت انصراف دارم
  ایا من تا ۲۰ اسفند هرروزی برای انصراف بدم انصرافم بعد انجام کارام قطعی میشه یا یه ماه طول میکشه قطعی شه؟

 39. سلام و وقت بخیر. از اینکه بزرگوارانه پاسخگو هستید، متشکرم. مطالب کامنت ها بسیار مفید بود. بنده دانشجوی سال آخر دکتری دانشگاه دولتی هستم(و مقطع لیسانس و دکتری رو در دوره روزانه و ارشدم رو شبانه خوندم). قصد دارم در کنکور سراسری سال آینده شرکت کنم. دو سوال از حضورتون دارم. اول اینکه آیا در زمان دانشجوییم حق شرکت در کنکور سراسری رو دارم؟ چون می تونم بلافاصله بعد کنکور، وقت کافی داشته باشم و دفاع کنم (نیازی نیست انصراف بدم).سوال دوم اینکه بنده ورودم به دانشگاه با رشته پرستاری روزانه بود و چون علاقه نداشتم بعد خوندن دو ترم به رشته شیمی (که در کارنامه سبزم قبول شده بودم)، تغییر رشته دادم. ولی خاطرم هست به جهت اینکه بنده وزارت خونه تحصیلیم رو عوض میکردم(از وزارت بهداشت به علوم تحقیقات)برام جریمه بریدن و پرداخت کردم. نمیدونم که این به منزله انصراف برای من ثبت شده یا خیر و اگر انصراف بوده باشه آیا من حق شرکت در کنکور سراسری رو دارم؟ خیلی متشکرم

 40. سلام
  من دانشجوی انصرافی سال ۹۴ پردیس خودگردان هستم رشته مکانیک
  اما ترم اول رو مرخصی گرفتم و آغاز ترم دوم هم انصراف دادم
  حالا میخوام کنکور ۹۷ شرکت کنم و ثبت نام کردم
  آیا من هم باید دو ترم کامل در دانشگاه میخواندم و سپس انصراف میدادم تا بتوانم در دانشگاه روزانه سال ۹۷ قبول شوم؟؟؟
  خواهش میکنم جوابم را بدهید

 41. سلام. من دانشجوی ترم ۲ کارشناسی ارشد شهریه پرداز علوم پزشکی هستم. میخوام بعد از این ترم انصراف بدم و کنکور ارشد روزانه قبول بشم. مشکل خدمت برام پیش نمیاد و از لحاظ قانونی مشکلی نداره؟

 42. سلام . من سه ترم دانشگاه غیر انتفاعی درس خوندم حالا میخوام انصراف بدم مسئول آموزش دانشگاه میگه باید جریمه ای معادل شهریه ثابت و متغیر یک ترم پرداخت کنم آیا این درسته؟ من باید علاوه بر شهریه ثابت، شهریه متغیر هم پرداخت کنم.

  • سلام. برای انصراف از دانشگاه غیرانتفاعی باید هزینه ای حدودا یک و نیم برابر شهریه ثابت به دانشگاه پرداخت کنید. موفق باشید.

 43. ندیمه ایراندوست

  باسلام لطف کنید جواب سوالی رو که چند روز پیش پرسیم رو بدید از وقت ثبت نام داره میگذره.

 44. سلاک مشاوران محترم و معزز
  من دانشجوی ترم اخر مقطع دکتری ورودی سال ۹۲ دوره روزانه می باشم و دو مقطع قبلی ام نیز در دانشگاه دولتی روزانه خوندم حال چون که نهایتا تا اخر سال دفاع خواهم کرد آیا میتونم در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنم یا باید انصراف بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  به چه صورتی هست. لطفا راهنمایی ام کنید. ممنون

 45. سلام ….خواهشا جواب بدین
  من سال ۹۵ کنکور دومم بو ک قبول نشدم و رفتم پیامنور پارسال دو ترم مرخصی گرفتم
  امسالم ترم اول انتخاب واحد کردم ولی امتحاناتو نرفتم
  حالا اگه الان انصراف بدم مشکلی خواهم داشت؟
  سوال دومم اینه که اگه دکترای پیوسته قبول بشم ایا معافیت تحصیلی میدن بهم؟

 46. سلام من ورودی ۹۵ رشته حسابداری روزانه ام یک ترم خوندم الان دو ترمه ک مرخصی ام اگه الان انصراف بدم میتونم کنکور ۹۷ شرکت کنم؟؟؟ مشکل نظام وظیفه ندارم.

 47. سلام.من ورودی ۹۶ روزانه بودم که انصراف دادم ولی دانشگاه مدارکمو بهم نداد و فرم شماره ۳ انصراف رو هم دریافت نکردم.
  الان اگه بخام در کنکور ۹۷ ثبت نام کنم و دانشگاه شبانه برم باید فرم انصراف رو حتما پر کنم؟و به کجا تحویل بدم؟

 48. من دانشجوی فنی حرفه ای سما هستم ترم اول را مرخصی گرفتم وقصد دارم ترم دوم رانیز مرخصی بگیرم دارم می خونم برای کنکور سراسری در ضمن دیپلم وپیش من رشته تجربی بودم برای شرکت در کنکور باید خود راجز کدام دانشگاه روزانه یاغیر روزانه بزنم در ضمن کد نظام وظیفه ا م چند بزنم درضمن ۲۰سالم تموم شده وامسال سال سومه که شرکت میکنم وانتخاب رشته نکردم دوسال اول

 49. -۱ایا یه دانشجوی روزانه که بیشتر از دو ترم (مثلا مثل من هفت ترمه)گذرونده و تعداد واحدای پاس شده اش به حد معادل فوق دیپلم میرسه میتونه بدون دریافت مدرک معادل فوق دیپلم انصراف بده و دوباره در کنکور شرکت کنه ؟

  *خب حالا تونست و انصراف داد و کنکور شرکت کرد *
  ۲- اگه روزانه قبول بشه که خب میره پولی ام بابت انصراف نمیده اما اگه قبول نشد و انصرافم داده میتونه از دانشگاهش درخواست مدرک فوق دیپلم کنه ؟ و بهش میدن فوق ددیپلم رو ؟
  ۳- شرکت کرد و مثلا یه دانشگاهی به غیر از روزانه دولتی (مثلا پیام نور) قبول شد و خواست بره … چقدر جریمه باید پرداخت کنه ؟
  این سوالا خیلی مهمه مخصوصا شماره ۲ لطفا پاسخ بدید

 50. سلام من دوره روزانه کنکور ۹۶ قبول شدم فقط ثبت نام اینترنتی انجام دادم و به دانشگاه جهت ثبت نام حضوری و انتخاب واحد نرفتم بعدا که برای دادن انصراف به دانشگاه رفته بودم مسئولین داشنگاه گفتند عدم ثبت نام حضوری به منزله انصراف هست و نیاز به هیچ نامه و فرم انصرافی نیست ودر سایت سنجش درخواست رفع محرومیت کنکور ۹۷ را داده بودم که بعد دو ماه شکر خدا پیام اومد با درخواست شما موافقت شده و مجوز شما برای کنکور ۹۷ صادر گردید با این توضیحات می خواستم بدانم در ردیف ۳۲ فرم ثبت نام کنکور وضعیت اشتغال به تحصیل در اموزش عالی را چه گزینه ای بزنم ۱- دانشجوی انصرافی ۲- دانشجوی دوره روزانه ۳ – دانشجوی غیر روزانه ۴ – هیچکدام
  آیا نیاز هست فرم شماره ۳ انصراف را دانشگاه هم تایید کند ؟ خواهش می کنم زود جواب بدید می خوام ثبت نام کنم .

 51. با سلام. من دانشجوی دولتی شبانه هستم. ترم ۲ خوندم تموم شده میخواستم انصراف بدم برم دانشگاه آزاد . دوتا سوال داشتم، یکی این ک برای انصراف چه هزینه ای داره و دوم این که برای انصراف و ثبت نام دانشگاه ازاد چه مراحلیا باید طی کنم؟

  • سلام. هزینه انصراف از دانشگاه شبانه حدودا یک و نیم برابر شهریه ثابتتون هستش. برای ثبت نام در دانشگاه ازاد هم باید از سایت خود دانشگاه اقدام کنید. موفق باشید.

 52. سلام
  من امسال دانشگاه نوبت دوم قبول شدم و الان میخوام دوباره کنکور بدم فقط مسئله ایی که هست میخوام بدونم وضعیت معافیت از تحصیلم چی میشه و اگه سال بعد روزانه قبول شم برای معافیتم چه کار باید بکنم؟؟؟؟

 53. ندیمه ایراندوست

  ندیمه سلام من کنکور ۹۶ثبت نام کردم و زبان ادبیات فارسی دانشکده ارومیه روزانه قبول شدم وفقط اینترنتی ثبت نام کردم ودانشگاه نرفتم میتونم امسالم کنکور ثبت نام کنم ؟والبت انصراف ندادم و ب دانشگاه هم خبر ندادم

 54. سلام من الان دانشجوی دانشگاه غیر انتفایی ام و برای کنکور مجدد میخوام ثبت نام کنم الان لازمه از دانشگاه فعلیم انصراف بدم؟ یا وقتی نتایج کنکور اعلام شد انصراف بدم؟ از هر کی پرسیدم جواب واضح نداد

  • سلام. برای شرکت در کنکور نیازی به انصراف از دانشگاه نیست میتونید بعد از قبولی در کنکور از دانشگاه انصراف بدید. موفق باشید.

 55. سلام،دانشجویان انصرافی که بعد از انصراف از دانشگاه دولتی مربوطه هزینه ای بابت تسویه حساب به دانشگاه ندادند؛یعنی رایگان تحصیل کردن هم باید فرم شماره۳ انصراف رو پرکنن؟من الان انصراف قطعی هم دادم

 56. سلام،ببخشید بعد از انصراف دانشگاه دولتی و شرکت مجدد درکنکور حتنا باید فرم شماره ۳انصراف رو پر کرد؟اصلا واسه ی چی هست این فرم؟چون موقع تسویه حساب از دانشگاه،هزینه ای ندادم و کاملا رایگان بود،و تا اونجایی که میدونم این فرم مربوط به تسویه حساب میشه

 57. سلام من ورودی۹۵دانشگاه روزانه ام دوترم خوندم و الان ترم۳مرخصی گرفتم الان فهمیدم باید انصراف بدم از دانشگام تا بتونم۹۷کنکور بدم آقصدم هم اینه ۹۷فقط روزانه شرکت کنم یا نمیشه بعد ک یه دانشگاه روزانه قبول شدم توی کنکور۹۷بعدبلافاصله برم دانشگام انصراف بدم و جدیده رو ثبت نام کنم ؟آیاحتما باید تابهمن انصراف بدم؟ بعد برای اینکه جریمه ندم چون میخوام روزانه باز برم باید بادانشگام هماهنگ کنم؟

 58. سلام من ٢ ترم دانشگاه پیام نور مرخصی گرفته بودم برای شرکت در کنکور ٩۶ در نتایج اولیه دانشگاه ازاد دندانپزشکی قبول شدم و اقدام به ثبت نام کردم واز پیام نور انصراف داده ومعافیت جدید برای دکترا برام صادر شد الان تکمیل ظرفیت اومده ودر شهر خودم دندان بین الملل رو قبول بشم میتونم ثبت نام کنم الان فقط ٣ ماه از گرفتن معافیتم گذشته(دانشگاه ازاد هم از بهمن شروع میشده من هنوز شروع به تحصیل نکردم) لطفا راهنمایی کنید؟
  چرا تایید نمیکنید؟

 59. سلام خسته نباشید ! من دانشجوی شبانه ورودی ۹۶ هستم و میخوام کنکور سال بعد رو شرکت کنم . سوالم اینه که بعد از این که رتبه و تراز اومد و قبل از انتخاب رشته باید انصراف بدم یا بعد از اومدن رشته و دانشگاه قبولی ؟؟ و اینکه اگر رشته و دانشگاه قبولی بیاد و انصراف ندم ، میتونم همون دوره ی شبانه رو ادامه بدم ؟
  ممنون

 60. سلام
  من تو دانشگاه غیر انتفاعی مقطع کارشناسی تحصیل میکنم ۱ بار از دانشگاه انصراف دادم و دوباره در همان دانشگاه ثبت نام کردم الان میخوام برم دانشگاه ازاد یعنی میخوام انصراف بدم و برم دانشگاه ازاد چ کاری باید انجام بدم
  میتونم مهمان بگیرم؟
  میتونم انتقالی بگیرم؟
  لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 61. سلام ببخشید یه سوال داشتم
  من کنکور اولم ۹۴بود که کلا انتخاب رشته نکردم و برای ۹۵صبر کردم,۹۵روانه قبول شدم و الان ترم ۳روزانه هستم در تاریخ۱۲.۱۰.۹۶به دلیل اینکه میخواستم ۹۷شرکت کنم انصراف دادم و کارای تسویه حساب رو انجام دادم
  فعلا که حرفی از هزینه نزدن امکان داره در صورت قبولی هنگام تحویل مدارک ازم هزینه بخوان؟؟
  زمانی که فرم تسویه رو تحویل اموزش دانشگاه دادم گفتن دو ماه بعد انصراف قطعیت صادر میشه,حالا با این اوصاف مشکلی ندارم واسه سرکت در کنکور ۹۷؟؟؟
  فرم شماره ۳داستانش چیه؟تحویل دانشگاه فعلی بدم یا دانشگاه جدید؟کی باید تحویل بدم؟زمان تحویل مدارک از دانشگاه انصرافی؟؟

 62. سلام. من دانشجوی کارشناسی روزانه ورودی۹۵ بودم،۳دی ماه امسال انصراف دادم. واسه گرفتن معافیت تحصیلی باید چیکار کنم؟
  یه بار به پلیس+۱۰ منطقه مراجعه کردم و گفت نیازی به گرفتن معافیت تحصیلی نیست.فقط باید فرم انصراف رو هر دانشگاهی خواستی بری، اسکن کنی تو سیستم شون … آیا درسته؟

 63. سلام خسته نباشید. بنده سال ۹۱ دیپلم گرفتم و شهریور سال ۹۳ بصورت داوطلب آزاد مدرک پیش دانشگاهی گرفتم. مهر ۹۳ در پیام نور مشغول به تحصیل شدم و تا تاریخ شهریور ۹۸ از معافیت تحصیلی برخوردار شدم. با توجه به شرایطی که دارم ، در صورت قبولی در کنکور ۹۷ رشته پزشکی میتوانم از پیام نور انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

 64. سلام من دانشجوی روزانه فنی بودم وهیچ واحدی روپاس نکردم لذا الان دانش اموز پیش دانشگاهی تجربی هستم ایا اگر درکنکور سراسری شرکت کنم از دانشگا روزانه محروم میشوم
  لطفا پاسخ دهید

 65. سلام من در حال حاضر ترم ۵ کارشناسی ارشد هستم و از اوایل ترم ۵ درخواست انصراف داشتم ولی قبول نکردن با وجود مشکلات و اذیت های استاد راهنمام هنو هم درخواست انصراف دارم و استاد راهنمام هم نامه تمدید سنوات رو برام امضا نکردن و نتونستم انتخاب واحد کنم (ترم ۵). الان به دلیل عدم انتخاب واحد نامه برام اومده که شما انصراف از تحصیل شناخته شدید ولی وقتی رجوع کردم به آموزش گفتن که نامه تمدید سنوات رو استادتون امضا کنه حل میشه. میخواستم ببینم اگر انصرافم رو قطعی کنم ولی میخوام بدونم شرایط ادامه تحصیل برای من چطور میشه؟ میتونم دوباره کنکور شرکت کنم؟ با توجه به اینکه دوره روزانه هستم باید تسویه حساب رو انجام بدم حتما؟ حتی اگر دانشگاه روزانه بازم قبول بشم؟

 66. سلام .من این ترم ۶از دانشگاه به خاطر مشروطی زیاد اخراج شدم.(من دانشجوی شبانه بودم.)
  امکان شرکت مجدد در کنکور دارم؟
  اگه دانشگاه قبول بشم درسایی که قبلا پاس کردم و نمره اش بالای ۱۲ تطبیق میخوره؟

 67. سلام میشه یکی منو راهنمایی کنه !؟
  من فارغ التحصیل کارشناسی پرستاری هستم و یک ماه دیگه میرم خدما ، به نظرتون میشه دوباره کنکور شرکت کنم !؟یعنی دوباره بخونم واسه پزشکی؟!

 68. سلام و با احترام بنده در کنکور ۹۶ در رشته شیمی در دانشگاه ازاد قبول شدم و ثبت نام و مرخصی گرفتم تا مطالعه کنم و برای سال ۹۷ کنکور بدهم سوالم این است که من در بهمن ماه امسال انصراف بدهم می توانم در کنکور ۹۷شرکت کنم ؟به نحوی که با نظام وظیفه به مشکل برنخورم .متشکرم

 69. سلام. من دانشجوی کارشناسی ارشد روزانه بودم که هفته ی گذشته انصراف دادم، کارشناسی هم شبانه بودم، قصد دارم برای کنکور سراسری ۹۷ زبان شرکت کنم و چون قصدم قبولی در رشته ی زبان و ادبیات ژاپنی هست و دانشگاه تهران هم فقط دوره ی روزانه ی این رشته رو میگیره، میخواستم بدونم من میتونم این رشته رو انتخاب کنم؟ و بعد در صورت قبولی درخواست تغییر دوره به شبانه رو بدم و شهریه پرداخت کنم؟ منون میشم اگر جوابم رو بدید چون از متن متوجه جواب سوالم نشدم. مرسی.

 70. سلام، من کنکور امسال رو دولتی روزانه قبول شدم ولی چون نتونستم یکی از درسای پیش دانشگاهیمو پاس کنم نتونستم برم دانشگاه…

  چند روز پیش یکی از دوستام میگفت که احتمالا مشکل پیش میاد برام برای ثبت نام کنکور سال دیگه! (۹۷)

  اینو بگم که من دنبال کارای داشنگاهو نگرفتم و چون دیدم شهریور درسمو نتونستم پاس کنم دیگه کلا بیخیال شدم. باید خبر میدادم به دانشگاه؟ حالا واقعا مشکلی پیش میاد برای ثبت نام کنکور بعدی برام یا نه؟

 71. سلام من سال ۹۵ سراسری روزانه قبول شدم و الان ترم ۳ هستم و میخوام برای ۹۷ یه بار دیگه کنکور بدم. سوالم اینه که۱) اگر شبانه در بیام باید در بهمن ماه ۹۶ از دانشگاه سراسری روزانه که الان مشغول به تحصیلم باید انصراف بدم ؟ یا برای شبانه برگه ی انصراف نمیخواد فقط باید جریمه بدم؟و این که ۲) برای شرکت در ازمون تربیت معلم هم باید از طریق ازمون سراسری که همون کنکور خودمونه و یکبار در سال انجام میشه شرکت کنم ؟

  • با سلام. شما چون برای کنکور سال آینده مدنظرتون شبانه هست نیازی نیست که انصراف بدید تا زمانی که تراز و رتبه قبولیتون اعلام بشه و پذیرفته بشید،اونوقت برای انصراف و خسارت انصراف اقدام میکنید.
   ثبت نام دانشگاه فرهنگیان فقط از طریق کنکور سراسری و ازمون استخدام دستگاه های اجرایی انجام میشود.

 72. سلام .من دانشجوی ترم یک ارشد روزانه هستم میخواستم بدونم اگه یک ترم رو بخونم و بخوام انصراف بدم باید جریمه پرداخت کنم؟ اصل مدرک کارشناسیم هم دست خودمه.دست دانشگاه نیست که بخوام تحویل بگیرم بازم باید جریمه پرداخت کنم ؟

  • سلام. برای اینکه بتونید از دانشگاه انصراف بدید باید یک و نیم برابر شهریه شبانه خسارت پرداخت کنید و ربطی نداره که ترم چند هستید.

 73. سلام
  ببخشید من دو ترم دکتری حرفه ای دامپزشکی روزانه دانشگاه فردوسی ورودی مهر۹۵ گذروندم
  الان ی ترم مرخصی گرفتم و میخوام کنکور بدم و الان میخوام برم انصراف بدم
  سوالم اینه ک دقیقا چ روزی برم برای انصراف ک اگ ورودی بهمن سال دیگ قبول شدم برای سربازیم مشکلی پیش نیاد و همچنین برای کنکور هم بتونم ثبت نام کنم و دیر نشه
  از دوستم پرسیدم گف ترم جدید ۱۱بهمن شرو میشه

 74. سلام.ببخشید من ورودی ۹۶ هستم چطوری میتوتم کنکور۹۸ شرکت کنم بدون اینکه نظام وظیفم به مشکل بخوره.من پرسیدم گفتن اگه ترم۱انصراف بدم و بعدش برم دانشگاه آزاد یا پیام نور ثبت نام کنم و دوباره بخوام کنکور بدم و دانشگاه دولتی ثبت نام کنم.نظام وظیفه بهم اجازه نمیده.لطفا راهنمایی کنید که چطوری و کی انصراف بدم تا اینکه با خیال راحت بتونم کنکور۹۸ شرکت کنم و از نظر نظام وظیفه برام مشکل پیش نیاد.ممنونم

 75. چرا جواب ندادید

 76. سلام. وقت بخیر. ممنون میشم اگه پاسخ بدید:
  من کارشناسیم شبانه بوده و کارت پایان خدمت دارم و الان ترم ۴ روزانه ارشد هستم اما هنوز موفق به تصویب پروپوزال نشدم و در نتیجه این ترم موفق به انتخاب واحد پایان نامه و ثبت نام ترم نشدم. در صورتی که ترم تموم بشه و نتونم انتخاب واحد کنم آیا انصراف محسوب میشه یا اخراج میشم یا راه دیگه ای برام هست؟ در صورت انصراف یا اخراج باید جریمه پرداخت کنم؟

 77. سلام .خسته نباشید.من سال ۹۴از دانشگاه ازاد انصراف دادم و جریمه انصراف رو هم پرداخت کردم و دوباره توی یه دانشگاه ازاد دیگری ثبت نام کردم و الان ترم چهارم .الان متوجه شدم که نباید جریمه رو پرداخت میکردم.ایا میتونم مبلغی رو ک پرداخت کردم استرداد کنم؟.

 78. سلام،من در سال ۹۶ کارشناسی ارشد دوره روزانه بودم و قبل از اینکه ترم یک به اتمام برسه انصراف قطعی دادم،حالا سوال بنده اینه که میتونم کنکور ۹۷ کارشناسی ارشد شرکت کنم و دوره های شبانه و غیرانتفاعی رو انتخاب کنم؟

 79. سلام خسته نباشید .من رشته ام عمران هستش.من کاردانی عمران رو تموم کردم و الان ترم ۳ کارشناسی عمران هستم .الان درحال انصراف هستم،ایا من میتونم در ازمون سراسری تجربی شرکت کنم بعد از انصرافم ،؟منو سربازی نمیبرن؟و اگه تونستم شرکت کنم و دولتی قبول بشم میزارن درس بخونم یانه؟خواهش میکنم جوابمو بدید خواهش میکنم الان درحال انصرافم و کتابای تجربی رو میخونم یهویی یادم اومد که ببینم میشه یانه؟

 80. برای انصراف فرم شماره سه موضوعش چیه؟
  کی باید تحویل دانشگاه بدم?
  درصورت انصراف مشکلی از نظر نظام وظیفه پیش نمیاد ?!

 81. با سلام
  بنده امسال در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم و برای ترم بهمن ثبت نام کردم و هزینه ۷۰۰ هزار تومان رو پرداخت کردم. حدود یک ماه پیش ثبت نام کردم. الان میخواهم انصراف دهم. آیا هزینه ۷۰۰ هزار به من برگردانده میشود؟

 82. سلام من ٢ ترم دانشگاه پیام نور مرخصی گرفته بودم برای شرکت در کنکور ٩۶ در نتایج اولیه دانشگاه ازاد دندانپزشکی قبول شدم و اقدام به ثبت نام کردم واز پیام نور انصراف داده ومعافیت جدید برای دکترا برام صادر شد الان تکمیل ظرفیت اومده ودر شهر خودم دندان بین الملل رو قبول بشم میتونم ثبت نام کنم الان فقط ٣ ماه از گرفتن معافیتم گذشته(دانشگاه ازاد هم از بهمن شروع میشده من هنوز شروع به تحصیل نکردم) لطفا راهنمایی کنید؟

 83. سلام بنده کنکور ۹۶ شرکت کردم و تو یه رشته روزانه قبول شدم الان می خواستم بدون اگه انصراف بدم می تونم سال بعد دوباره کنکور بدم و رشته های تربیت معلم رو انتخاب کنم؟

 84. با سلام من دانشجوی ترم یک دانشگاه غیر انتفاعی هستم میخواستم انصراف بدم و کنکور ٩٧ شرکت کنم ولی نمیدونم مشمول میشم یا نه
  بعضها میگن مشمول میشی بعضها میگن یک سال وقت داری
  ممنون اگه زود جواب بدین

 85. با سلام
  من اولین کنکورم سال ۹۳ بود.ولی پشت کنکور واستادم و سال ۹۴ رفتم دانشگاه.الان دانشجوی ترم ۵ عمران یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی ام.می خواستم ببینم کی باید از دانشگاه خودم انصراف بدم واصلا می تونم کنکور بدم؟؟؟؟؟؟؟
  با تشکر

 86. باسلام.میخواستم بدونم من که امسال مازاد -خودگردان-اتاق عمل میخونم درصورت قبولی در دانشگاه ازاد باز هم باید جریمه ای بابت انصراف از تحصیل و تحصیل مجدد در دانشگاه ازاد پرداخت کنم؟

 87. سلام
  من امسال پیش میخونم و سال۹۷باید کنکور بدم منطقه سه هستم میخاستم بدونم حداقل رتبه و درصدا باید چقد باشه
  اگه میشه خاهشن تو تلگرام پی ام بدین
  @amirhosseinalone79

 88. نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  سلام
  من دانشجوی عمران ترم ۵ یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی هستم و می خوام ترم بعد رو واسه شرکت در کنکور مرخصی بگیرم .سوالم اینه من بهمن باید انصراف بدم یا بعد از نتایج کنکور و این که مرخصی گرفتن مشکلی برام واسه انصراف ایجاد نمیکنه؟؟؟
  با تشکر

 89. سلام من سال ۹۵ سراسری روزانه قبول شدم و الان ترم ۳ هستم و میخوام برای ۹۷ یه بار دیگه کنکور بدم. سوالم اینه که۱) اگر شبانه در بیام باید در بهمن ماه ۹۶ از دانشگاه سراسری روزانه که الان مشغول به تحصیلم باید انصراف بدم ؟ یا برای شبانه برگه ی انصراف نمیخواد فقط باید جریمه بدم؟و این که ۲) برای شرکت در ازمون تربیت معلم هم باید از طریق ازمون سراسری که همون کنکور خودمونه و یکبار در سال انجام میشه شرکت کنم ؟

 90. سلام من کنکواولم سال۹۴بود چون رتبه م خوب نبود صیر کردم برا کنکور۹۵٫۹۵دانشگاه روزانه قبول شدم والان ترم سه هستم ایا میتونم ۹۷رو شرکت کنم؟درصورتی که بتونم کی باید از دنشگاه فعلی انصراف بدم؟
  هزینه انصراف تقریبا چقدر میشه؟

  خواهش میکنم هرچه زودتر جواب بدین

  • سلام. برای اینکه بتونید تو کنکور شرکت کنید تا قبل از بهمن ماه باید از دانشگاه انصراف داده باشید که هزینه انصراف از دانشگاه حدودا یک و نیم برابر شهریه شبانه هستش که بعد از انصرافتون میتونید برای کنکور هم ثبت نام و شرکت کنید.

   • میگن در صورت قبولی در مقطع روزانه نیازی نیست هزینه یی پرداخت کنم راسته?!
    من معافیت تحصیلیمو ۹۵گرفتم درصورت انصراف مشکلی از نظر نظام وظیفه پیش نمیاد?!

   • من معافیت تحصیلیمو ۹۵گرفتم الان در صورت انصراف مشکلی از نظر نظام وظیفه پیش نمیاد?
    _فرم شماره سه موضوعش چیه?کی باید تحویل دانشگاه بدم ?

 91. سلام
  من دانشجوی دوره ی روزانه ورودی ۹۳ هستم که امسال انصراف دادم.همه ی مدارکمم از دانشگاه پس گرفتم هزینه ای هم که ازم گرفتن ۱۶ هزارتومن بود فقط.یک ماه دیگه میخوام برای کنکور ۹۷ ثبتنام کنم .اما با سازمان سنجش که تماس گرفتم گفت باید موقع ثبتنام فرم شماره ی ۴ رو هم پر کنم که قسمت سوم این فرم باید توسط وزارت علوم تکمیل بشه.با وزارت تماس گرفتم گفتن باید حتماً برم تهران.خب اگر انصراف من قطعی شده چرا دانشگاه همه ی مدارکم رو تحویل داده و فرم انصراف هم تایید کرده؟
  دیگه چه نیازی هست که برم وزارت؟
  اون فرم شماره ی ۴ رو چطور باید پر کنم؟
  لطفاً راهنماییم کنید.
  ممنون

 92. لام من ورودی مهر ٩۶ کاردانی ترم یک هستم
  میخام انصراف بدم میگن بالا ٢.۵ میلیون جریمه انصرافه
  واقعا اینطوره؟ میگن بخشنامه جدید اینحوریه

 93. سلام,یه سوال داشتم خواهش میکنم جواب بدین
  من ورودی۹۵دانشگاه روزانه هستم و الان ترم سومم, میخوام تو کنکور ۹۷شرکت کنم,کی باید انصراف بدم میگن تا قبل اسفند باید انصراف بدی درسته ?هزینه انصراف رو کی باید پرداخت کنم ?اگه دانشگاه فرهنگیان قبول شم تاثیری تو زمان انصراف یا کم شدن هزینه انصراف داره ?

 94. سلام
  من دانشجوی عمران ترم ۵ یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی هستم و می خوام ترم بعد رو واسه شرکت در کنکور مرخصی بگیرم .سوالم اینه من بهمن باید انصراف بدم یا بعد از نتایج کنکور و این که مرخصی گرفتن مشکلی برام واسه انصراف ایجاد نمیکنه؟؟؟
  با تشکر

 95. سلام اگه کسی در سال اول در دانشگاه فرهنگیان رشته آموزش ابتدایی قبول شه و سال بعد باز کنکور بده و در رشته دبیری قبول شه آیا میتونه دبیری رو ادامه بده؟

  • سلام. افرادی که در دانشگاه روزانه قبول می شوند برای شرکت در کنکور سال بعد باید از دانشگاه انصراف بدن که بتونن کنکور رو شرکت کنند ضمنا برای یک سال از رشته های روزانه محروم هستند در نتیجه برای سال بعدش نمی تونید اون رشته رو وارد بشید، اما برای سال بعدتر اگه رتبه مورد نیاز رو داشته باشید می تونید وارد شید و تحصیل کنید. موفق باشید.

 96. سلام من دانشجوی دولتی روزانه ورودی مهر۹۵ هستم. ترم ۱ و ۲ رو رفتم دانشگاه و این ترم ک ترم ۳ بود رو مرخصی گرفتم. اما ترم ۲ دوتا درس ۳ واحدی رو افتادم. الان میخوام انصراف بدم. این دروس افتاده مشکلی واسه انصراف ایجاد نمیکنن؟؟؟ سوال دومم اینکه با توجه ب زمان ثبتنام کنکور۹۷ ک از ۱ تا ۸ بهمن هست تا چه زمانی برای انصراف وقت داریم؟

 97. سلام من سال۹۵کنکور شرکت کردم ودر دانشگاه علوم پزشکی ارومیه واسه نیمسال۲قبول شدم موقع ثبت نام به ما گفتن چون شما نیمسال۲هستید الان بهتون معافیت تحصیلی تعلق نمیگیره توی نیمسال۲واسه معافیت بیاید و گفتن اعزام به خدمت بفرستین تا مشکلی واستون پیش نیاد منم اعزام به خدمت فرستادم و ۳ماه غیبت خوردم بعد بهمن ماه پلیس+۱۰بهم معافیت تحصیلی نمیداد به دلیل غیبت،مجبور شدم برم خدمت کنکور۹۶ شرکت نکردم میخوام واسه کنکور۹۷ شرکت کنم اول اینکه مشکلی نداره اگر نداره من مدرک دیپلمم هنوز تو دانشگاه ارومیست ایا لازم اونجا برم انصراف بدم یا خودشون حذفم کردن تو رو خدا سریع جواب بدید چون سربازم و مرخصیم داره تموم میشه

  • ایران مشاوره

   سلام. برای شرکت در کنکور ۹۷ مشکلی ندارید و می تونید تو همه دانشگاه های روزانه، شبانه و … پذیرش بشید. شما چون تو دانشگاه حضور نداشتید خودشون شمارو حذف میکنن اما برای تحویل گرفتن مدارکتون باید برید دانشگاه. موفق باشید.

 98. با عرض سلام و ادب
  واقعا سایت خوبی در زمینه مشاوره دارین…
  بنده کنکور سال ۹۵ و ۹۶ شرکت کرده ام…الانم تو دانشگاه آزاد ترم یک مشغول تحصیل هستم…میخواستم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم…نمیدونم وضعیت نظام وظیفم چی میشه…ایا میتونم بعد از انصراف در کنکور شرکت کنم؟مشکلی پیش نمیاد…ضمنا دی ماه سال ۹۵ پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم.
  با تشکر از پاسخگویی خوب شما

 99. با سلام. من دانشجوی ترم سوم کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی هستم. قصد دارم انصراف بدم و سربازی یا سرکار برم. ۲ تا سوال داشتم. اول اینکه اگه برای ترم چهارم انتخاب واحد نکنم، به معنی انصرافه یا اینکه حتما باید درخواست انصراف بدم؟ و دوم اینکه من که دیگه قصد ادامه تحصیل و شرکت در کنکور رو ندارم هم باید به دانشگاه جریمه پرداخت کنم؟ و اینکه اگه جریمه رو پرداخت نکنم چه اتفاقی میفته؟ ممنون از سایت خوبتون.

  • سلام. انتخاب واحد نکردن به معنی انصراف نیست برای انصراف حتما باید برید در خواست انصراف بدید و حتما باید خسارت پرداخت کنید در غیر اینصورت نمی تونید انصراف بدید. موفق باشید.

 100. سلام
  من امسال تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعى ال طه رو زدم و قبول شدم ولى به من گفتن مدرکش معتبر نیست الان با یک دانشگاه دیگه تماس گرفتم گفتن رشته ى من هنوز ظرفیتش تکمیل نشده ولی من مىخوام از دانشگاهم انصراف بدم میگن محروم میشى می خواستم ببنم که این درسته یا نه؟!

  • سلام. اگه از دانشگاه انصراف بدید باز می تونید تو یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنید، محرومیت فقط برای کسانی هستش که روزانه قبول شدن و انصراف دادن و میخوان کنکور سال بعد رو هم شرکت کنند که این افراد برای یک سال از دانشگاه روزانه محروم هستند در غیر این صورت می تونید از یه دانشگاه غیر انتفاعی انصراف بدید و تو یه دانشگاه غیر انتفاعی دیگه ثبت نام کنید. موفق باشید.

 101. سلام
  من دانشجوی ترم ۱ دوره دکتری روزانه ۹۶ هستم می خوام بدونم می تونم از دانشگاه انصراف بدم و چه شرایطی داره در ضمن نمی خوام هم هزینه ای بابت این موضوع پرداخت کنم و قصد تغییر دانشگاه یا رشته رو هم ندارم

  • ایران مشاوره

   سلام. برای انصراف باید در مرحله اول درخواست بدید و بعد به رییس اداره آموزش مراجعه کنید ضمنا برای انصراف حتما باید خسارت پرداخت کنید به دانشگاه که بتونید انصراف بدید. موفق باشید.

 102. سلام من سال ۹۵ و ۹۶ تو کنکور شرکت کردم…الانم تو دانشگاه ازاد ورودی بدون ازمون مشغول به تحصیلم ترم یک…میخواستم ببنیم میتونم کنکور ۹۷ شرکت کنم؟…از نظر خدمت و اینا میگم..دی ماه سال ۹۵ در رشته تجربی مقطع پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم.
  ممنون از پاسخگوییتون

 103. با سلام من دانشجوی آزاد در مقطع ارشد هستم و میخوام در یک رشته دیگه در کنکور ۹۷ شرکت کنم باید قبل تز ثبتنام از دانشگاه آزاد انصراف دهم یا بعد از قبولی در دانشگاه ؟
  ۲٫برای قبولی در دانشگاه آزاد که دیگه نیازی به انصراف نیست؟

 104. سلام من ورودی مهر ٩۶ کاردانی ترم یک هستم
  میخام انصراف بدم میگن بالا ٢.۵ میلیون جریمه انصرافه
  واقعا اینطوره؟ میگن بخشنامه جدید اینحوریه

 105. سلام
  من سال ۹۵ دانشگاه روزانه ارشد قبول شدم و در ترم یک انصراف دادم.میخواستم بدونم در کنکور ارشد سال ۹۷ برای دانشگاه روزانه میتونم ثبت نتم کنم ودر صورت قبولی میتونم در دانشگاه روزانه تحصیل کنم؟

 106. سلام من دانشجوی پیام نور هستم میخوام بدونم در صورت انصراف از دانشگاه مشکلی برای پذیرش تو رشته های روزانه دارم یانه؟؟؟؟

 107. سلام. من دانشجو روزانه ورودی ٩٣ هستم یعنی الان ترم هفت هستم اگه بخوام بین الملل قبول شم باید انصراف بدم؟ رشته من علوم پایه هست درصورتیکه جریمه انصراف رو بخوام بدم بابت هر ترم چقدر باید پرداخت کنم؟

 108. سلام
  من دانشجوی دانشگاه ازاد بودم . پارسال میخواستم انصراف بدم گفتن باید هزینه بدی.
  ولی یه راه داره اونم اینکه برات اخراج سنوات بزنن. منم درخواست دادم و برام اخراج زدن. ولی بدهی داشتم نتونستم تسویه کنم و همونجور موند.
  ازونور اومدم علمی کاربردی ثبت نام کردم و مشغول تحصیلم.
  حالا یکم میترسم که نکنه من اینهمه اینجا دارم وقت و هزینه میکنم. فرداروز موقع مدرک گرفتن بگن تو دانشجو بودی جای دیگه م و بهت مدرک نمیدیم.
  بنظرتون ترسم بی مورده؟

 109. پیام اکرمی پور

  با عرض سلام و خسته نباشید. بنده دانشجوی کارشناسی عکاسی هستم. سوالم اینه که اگر برای کنکور ارشد دانشگاه تهران روزانه و شبانه رو بزنم، روزانه قبول نشم و شبانه قبول شم و نرم، سال بعد از کنکور محروم میشم؟ سال بعد نمیتونم دانشگاه شبانه رو برم؟ با تشکر

 110. سلام من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی روزانه هستم آیا میتونم برای رشته پزشکی دانشگاه دولتی کنکور بدم؟

 111. سلام من امسال در یکی از رشته های روزانه دانشگاه هنر قبول شدم ولی نرفتم میخاستم بدونم با توجه به این که دانشگه هنر بوده میتونم امسال تو کنکور تجربی شرکت کنم یا نه؟لطفا جواب بدید خیلی ضروریه

 112. سلام خواهش مى کنم کمک کنید من ارشد روزانه سراسرى قبول شدم ولى از دانشگاه راضى نبودم و ترم اول انصراف دادم الان تو سازمان سنجش نوشته که قبول شدگان دوره روزانه سال گذشته حق شرکت در ازمون ارشد رو ندارن خواستم ببینم چطور مى تونم دوباره براى دوره شبانه تو ازمون ارشد شرکت کنم

 113. سلام. من توی دانشگا ه آزاد درس میخونم و این ترم معرفی به استاد باد بردارم. سوالی داشتم. اگه معرفی به استاد رو بردارم و قبل از دادن امتحان انصراف بدم، قبول میکنن؟ مدارکم رو بهم میدن؟

 114. سلام من ورودی ۹۶ دانشگاه روزانه هستم..میخواستم از دانشگاه انصراف بدهم اما توانایی پرداخت جریمه را ندارم..ایا راهی هست ک بشه پرداخت نکرد؟؟
  اخه شنیدم بعد از دوترم ک بخوای انصراف بدی نیازی ب پرداخت جریمه نیس..اگه میدونین لطفا جواب بدین

  • سلام. شما هر زمان که بخوای از دانشگاه انصراف بدی باید یک و نیم برابر شهریه دانشگاه شبانه رو بعنوان جریمه پرداخت کنی.

 115. سلام. ببخشید من تلفن ثابت ندارم و برای انصراف از دانشگاه به مشاوره فوری احتیاج دارم. اینجا توی خوابگاه دانشجویی زندگی می کنم و تلفن ثابت ندارم. می خواستم بدونم میشه هزینه مشاوره به حساب مرکز مشاوره شما واریز کنم و با موبایلم تماس بگیرم یا اینکه حضوری بیام مرکز مشاورتون و هزینه رو حضوری پرداخت کنم؟ خواهش می کنم اگه ممکنه سریعا بهم جواب بدین چون چند روز دیگه دفترچه کنکور میاد و منم زمان زیادی ندارم و باید هرچه زودتر مشاوره دریافت کنم و برای انصراف اقدام کنم. خیلی ممنون.

 116. سلاممن الان ترم ۳دانشگاه روزانه هستم میخوام امسال کنکور بدم ایا میتونم روزانه قبول شم یا قبل از ثبت نام باید حتما انصراف بدم اخه نمیخام انصراف بدم چون اگ روزانه نیارم دیگه نمیشه کاری کرد توروخدا بگین چیکارکنم ک انصراف ندم؟؟؟؟

 117. درود، دانشجوى ترم سه رشته ریاضى دانشگاه دولتى هستم، دو ترم اول مشروط شدم و میخوام انصراف بدم و در رشته اى دیگر تحصیل کنم،یک سال هم پشت کنکور مانده بودم، اگه بخوام انصراف بدم و در کنکور ٩٧ ثبت نام کنم از نظر نظام وظیفه برام مشکلى پیش نمیاد؟

 118. سلام من در حال تحصیل در مقطع دکتری روزانه هستم. آیا میتونم انصراف بدم و دوباره کنکور دکتری روزانه شرکت کنم؟ آیا برای انصراف باید جریمه بدم؟ آیا اگر دوباره در دکتری روزانه قبول شدم باید برای تحصیل شهریه پرداخت کنم؟

 119. سلام . من دانشجوی ترم یک-(ورودی ۹۶)- روزانه – کارشناسی ارشد هستم. و در طی مراحل انصراف می باشم
  پرسشم این هست که – من می تونم در کنکور ارشد سال جاری -۹۷- ثبت نام کنم یا نه؟ و اینکه در صورت قبولی
  در نوبت روزانه می تونم ادامه تحصیل بدم یا بایستی شبانه باشم؟
  با تشکر

 120. سلام وقت عالی بخیر

  بنده دانشجوی ترم دوم مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه دولتی ، نوبت شبانه هستم.
  قصد انصراف از رشته ی تحصیلیه فعلی و ثبت نام در یک رشته ی دیگر در دانشگاه پیام نور را دارم.
  آیا از لحاظ قانونی امکان این تغییر رشته از دانشگاه دولتیه شبانه در مقطع کارشناسی ناپیوسته به رشته ی تحصیلی متفاوت دانشگاه پیام نور در مقطع کارناسی ناپیوسته دارم ؟

 121. سلام ببخشید اگه شخصی در پردیس بین الملل پذیرفته بشه و یخواد دو ترم آغازی رو مرخصی بگیره و کنکور سراسری شرکت کنه و در دوره ی روزانه قبول بشه در صورت قبول شدن در دوره روزانه و ثبت نام باید جریمه ی انصزاف از دانشگاه پردیس رو پرداخت کنه؟

 122. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ارشد مهندسی دانشگاه دولتی روزانه هستم. میخوام انصراف بدم و دوباره کنکور ارشد بدم و رشته دیگه ای رو روزانه قبول بشم. من پسر هستم و مشکل سربازی دارم. میخوام برای کنکور ارشد ۹۸-۹۹ شرکت کنم و اگر بتونم شهریور سال بعد انصراف میدم اما اگر نتونم باید دی امسال از دانشگاه انصراف بدم.
  دوباره وقتی دارم ارشد میخونم به من معافیت تحصیلی میدن یا قبلش باید سربازی برم با توجه به اینکه بین انصراف و ارشد دوباره خوندن من فاصله بیشتر از یه سال هستش؟ یعنی تقریبا یک سال و چند ماه فاصله است. اگر کنکور رو دادم و دفترچه سربازی رو پر کردم و دوماه رفتم آموزشی و نتایج ارشد اومد که قبولم بهم معافیت تحصیلی میدن برم دانشگاه دوباره یا باید سربازیمو تموم کنم؟

 123. سلام. ورودی مهر ۹۴ کارشناسی ارشد روزانه یکی از دانشگاههای شهر تهران هستم. الآن ترم ۵ هستم. از دانشگاه فغلی و رشته ای که می خونم خوشم نمیاد وبرای همین میخوام انصراف بدم و کنکور ارشد امسال شرکت کنم و از مهر ۹۷ به دانشگاه و رشته مورد علاقه ام بروم. ۱) آیا می تونم انصراف بدم و برای کنکور پیش رو ثبت نام کنم و به یک دانشگاه جدید و بصورت روزانه قبول بشوم؟ ۲) با توجه به اینکه ثبت نام کنکور ارشد از ۱۰ روز دیگر شروع می شود و گفته شده که باید قبل از ثبت نام در کنکور از دانشگاه انصراف دهیم آیا روند اداری انصراف از دانشگاه کمتر از ۱۰ روز قابل انجام است تا بتوانم قبل از زمان ثبت نام انصراف بدهم؟ ۳) آیا برای انصراف باید به دانشگاه فعلی هزینه یا جریمه ای بپردازم؟ ۴) آیا مشکل نظام وظیفه ای برایم پیش نمی آید؟ باتشکر فراوان. ببخشید که سوالم طولانی شد.

 124. سلام من دانشجوی روزانه هستم از اول مهر تا تابستون به مدت دو ترم از دانشگاه مرخصی گرفتم تا در کنکور ۹۷ شرکت کنم اگه توی کنکور ۹۷ روزانه قبول شم باید اونموقع از دانشگاه فعلیم انصراف بدم یا قبل ثبت نام کنکور؟؟اگه قبل ثبت نام کنکور انصراف بدم چطور از پرداخت جریمه معاف بشم آخه شما گفتین در صورت روزانه قبول شدن از پرداخت جریمه معاف میشین!
  ممنون میشم پاسخ بدین

 125. سلام من دانشجوی دوره ی کارشناسی ورودی ۹۳ روزانه هستم میخاستم بدونم اگه انصراف بدم و کنکور سراسری ۹۷ بازهم روزانه قبول بشم باید هزینه انصراف رو بپردازم؟

 126. سلام و تشکر از زحماتتان…
  من سال۹۵ارشد روزانه قبول شدم ولی اصلا ثبت نام نکردم.ایا مجازهستم ارشد ۹۷روزانه شرکت کنم و یا حتی اگه روزانه قبول شدم باید همانند شبانه شهریه پرداخت کنم.و دوم اینکه با وجودی اصلا برای ثبت نام اقدام نکردم باید پیگیر مسائل انصراف باشم یا خیر؟
  تشکر…

 127. من سال ۹۴ کارشناسی زیست شناسی سراسری قبول شدم.۴ترم خوندم.الان میخوام مدرک کاردانی بگیرم ودوباره کنکور سراسری شرکت کنم.آیا دوباره میتونم روزانه قبول شم و تحصیلم رایگان باشه ؟اگر انصراف بدم میذارن تحصیلم رایگان باشه یا اگر مدرک کاردانی بگیرم؟به کدوم بیشتر گیر میدن؟

 128. برای انصراف در دانشگاه شبانه ارشد فقط باید ۱٫۵ برابر شهریه ثابتو پرداخت کنیم؟ یا این ۱٫۵ برابر به ازای هر ترم هست؟ مثلا ارشد ۴ ترم هست باید ۴ تا ۱٫۵ برابر پرداخت کنم؟

 129. سلام بنده سال سوم کنکورم هست و در دانشگاه پیام نور برای گرفتن معافیت تحصیلی ثبت نام کردم و قصد شرکت در کنکور ۹۷ رو دارم میخواستم بدونم کی باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و ایا من میتونم ترم دوم دانشگاه پیام نور رو ثبت نام کنم یا اینکه برای کنکورم مشکل پیش میاد چون من به گواهی معافیت تحصیلی ترم دوم دانشگاه هم نیاز دارم برای بیمه تامین اجتماعی اگر میشه ثبت نام کنم اگر هم نه که دیگ ثبت نام نکنم و انصراف بزنم و یک سوال دیگ این هست که ایا من هم مشمول پداخت جریمه انصراف از دانشگاه پیام نور میشم یا خیر؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدین

 130. با سلام .دانشجوی ترم ۳ شیمی هستم.میخاستم بدونم ک از سال دوم به بعد بدون انصراف از دانشگاه میتونم کنکور بدم و انتخاب رشته کنم؟

 131. سلام من ترم یک ارشد مهندسی زهکشی دانشگاه تربیت مدرس شبانه هستم…..اگر بخوام انصراف بدم چقدر جریمه میشم و چه کارهایی باید انجام بدم

 132. سلام من کنکور ارشد ۹۶ شرکت کردم و روزانه قبول شدم الان هم دارم میرم دانشگاه ولی می خوام انصراف بدم برای کنکور ۹۷ میتونم شرکت کنم ؟ روزانه هم میشه یا نه فقط برای شبانه و غیره میشه شرکت کرد ؟

 133. سلام. من دانشگاه دولتی روزانه بودم ولی امسال انصراف دادم که کنکور۹۷ شرکت کنم. جریمه انصراف از من نگرفتن. درمورد جریمه هم چیزی نگفتن. آیا حتما باید خسارت بدم؟
  ممنون میشم هرچه زودتر پاسخ بدین

 134. سلام .من ترم ۹ کارشناسی روزانه هستم،میخواهم انصراف داده و در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنم.بنده پسر هستم.ایا از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارم؟

 135. سلام و عرض خسته نباشید من ورودی ۹۵دانشگاه روزانه هستم و میخوام در کنکور ۹۷ شرکت کنم .من دو ترم متوالی مشروط شدم میخوام بدونم اگه در کنکور ۹۷ شرکت کنم و در دانشگاه روزانه قبول شم این دو ترم مشروطی من تاثیر داره یانه؟
  با تشکر

 136. سلام،من ترم ۳ارشد ریاضی هستم،میخواستم کنکور تجربی ۹۷بدم،اگه الان از دانشکاه انصراف بدم باید جریمه بدم؟اگه دانشگاه روزانه قبول بشم چطور؟

 137. سلام
  من دانشجوی ترم ۳ مقطع ارشد دوره شبانه بودم و اواخر مهرماه انصراف دادم. آخر کار هم یک نامه خطاب به نظام وظیفه هم بهم دادن که داخلش ذکر شده دانشجو در فلان تاریخ انصراف داده و با آن موافقت شده است. که گویا همان نامه انصراف هست. مدرک کارشناسی هم بهم پس دادن. ولی خسارت ۱٫۵ برابری شهریه ثابت بابت انصراف از من نگرفتن حتی از دانشگاه هم سوال کردم که آیا نباید خسارتی بدم یا نه همه میگفتن نه نامه انصراف و مدرک کارشناسیت که دستته دیگه پول چیو میخوای بدی! میخواستم بدونم الان روند انصراف من مشکلی نداره؟ آیا این دست خود دانشگاه هست که خسارت بگیره یا نه؟ چون میخوام دوباره کنکور شرکت کنم نمیخوام مشکلی برام درست بشه
  خیلی ممنون

 138. سلام.من دانشجو روزانه ۹۳ بودم دوترم کامل خوندم و بعد دوترم مرخصی گرفتم و دیگ ادامه ندادم الان میخوام کنکور ۹۷ شرکت کنم و دوباره برم دانشگاه روزانه الان باید چکار کنم ؟هزینه اون دوترم رو بدم؟
  ممنون از شما

 139. سلام، من دانشجوی فارغ التحصیل کاردانی(از اموزشکده فنی هستم)الان ۱۹ سالمه ایا میتونم با مدرک کاردانی واسه کنکور سراسری ۹۷ برای تربیت معلم شرکت کنم؟؟ خیلی ممنون میشم اگه بتونین راهنمایی کنین

 140. با سلام، بنده دو ترم مقطع دکتری سراسری روزانه تحصیل کردم و بمدت یکسال پس از آن در دانشگاه حضور نداشتم و الان وضعیتم اخراج آموزشی هست. اگر بخواهم برای کنکور سراسری تبت نام کنم آیا باید انصراف قطعی بدهم و جریمه پرداخت کنم؟ با سپاس

 141. سلام
  من دانشجوی ترم ۳ مترجمی زبان دانشگاه بیرجند هستم. از رشتم کاماا راضیم فقط برای تغییر شهر تصمیم به انصراف گرفتم.شرایط انتقالی گرفتن رو ندارم .خاستم ببینم تبصره ای هست که بتونم بدون انصراف بجای بیرجند اراک مشغول به تحصیل بشم؟واینکه در صورت انصراف و قبولی دوباره همین رشته واحدایی که گذروندم تطبیق میخورن یانه….خیلی ممنون

 142. باسلام من دانشجوی ترم ۱ارشدروزانه هستم می خام انصراف بدم ،آیا می تونم باز ارشد روزانه۹۷شرکت کنم؟

 143. سلام،من ترم ۳کارشناسی ناپیوسته هستم میتونم انصراف بدم بعد کنکور ۹۷شرکت کنم

 144. با سلام
  سوال من اینه که اگه کسی از کارشناسی ارشد شبانه اخراج بشه میتونه سال بعد کنکور بده دوباره یا نه؟

 145. جان مادرتون یکی به من کمک کنه دارم دیوانه میشم
  من الان دارم سخت واسه کنکور ۹۷ میخونم بعد الان من معافیت تحصیلیم که از مدرسه گرفتم تا ۹۷/۳/۲۶ هست بعد الان میخواستم ببینم میتونم تو کنکور ثبت نام کنم بعد برم دانشگاه
  جان مادرتون جوابمو بدین

 146. با سلام
  میشه در مورد اینکه چجور میشه از کارنامه سبز برای انتقالی و همچنین چه شرایطی داره توضیح بدین

 147. با سلام و عرض ادب
  من ترم ۳ دوره شبانه دانشگاه دولتی مقطع ارشد هستم و میخواهم انصراف دهم و دوباره کنکور ارشد ۹۷ شرکت کنم. با توجه به اینکه شبانه هستم باید قبل از ثبت نام کنکور ارشد ۹۷ انصراف دهم یا میتوانم بعد از آن انصراف دهم؟ اگر جواب شما “انصراف قبل از ثبت نام” است، با توجه به اینکه ثبت نام در چند نوبت انجام میشود، میتوانم قبل از نوبت (مهلت) دوم یا احیانا سوم برای ثبت نام، انصراف دهم؟

  ***تشکر فراوان از سایت بسیار خوب ایران مشاوره***

 148. سلام
  من مهر ماه امسال تو یه دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم و ثبت نام کردم زمان تکمیل ظرفیت تو یه دانشگاه غیر انتفاعی دیگه قبول شدم حالا اگه به دانشگاه دومی که در اومدن بخوام برم باید به دانشگاه اولی که ثبت نام کردم جریمه پرداخت کنم ومدارکم رو بگیرم یا جریمه شامل من نمیشود ؟ هر دو دانشگاه غیر انتفاعی هستش

 149. با سلام. ببخشید بنده دانشجوی دکترای دروره روزانه ترم ۱۱ هستم. مقاطع قبلی را هم در دوره روزانه بودم. از سربازی هم معاف هستم. الان به دلایلی مجبور به انصراف از تحصیل هستم. می‌خواستم بدونم آیا میتونم سال آینده در کنکور تجربی شرکت کنم برای رشته پزشکی؟ و این که آیا میتونم در دانشگاه دولتی پزشکی بخونم یا آزاد؟ آیا باید جریمه ای هم به دانشگاه بدهم؟ تشکر از شما

 150. فرم شماره ۳ برای ثبت نام کافیه یا تاریخ انصراف رو از دانشگاه استعلام میگیرن؟

 151. سلام من سال ۹۳ پرستاری روزانه قبول شدم و آذر ۹۵ انصراف دادم ولی هزینه ی تحیل رایگانم رو پرداخت نکردم و مدارکم و تحویل نگرفتم و در کنکور سال ۹۶ دبیری شیمی ورودی بهمن ماه قبول شدم و بعدش هزینه رو پرداخت کردم و مدارکم رو تحویل گرفتم.تا دانشگاه ثبت نام کنم.
  ولی موقع گرفتن مدارک به من گفتن که نمیتونم رشته قبولی رو برم چون دیر تسویه کردم. الان میشه کاری کرد ؟

 152. سلام من سال ۹۳ پرستاری روزانه قبول شدم و آذر ۹۶ انصراف دادم ولی هزینه ی تحیل رایگانم رو پرداخت نکردم و مدارکم و تحویل نگرفتم و در کنکور سال ۹۶ دبیری شیمی ورودی بهمن ماه قبول شدم و بعدش هزینه رو پرداخت کردم و مدارکم رو تحویل گرفتم.تا دانشگاه ثبت نام کنم.
  ولی موقع گرفتن مدارک به من گفتن که نمیتونم رشته قبولی رو برم چون دیر تسویه کردم. الان میشه کاری کرد ؟

 153. سلام من کنکور شرکت کردم و تو انتخاب رشته دانشگاه آزاد مهندسی عمران واحد یادگار امام قبول شدم و به دلیل قبول نشدن تو پیش دانشگاهی نتونستم برم آیا اسم من از سیستم حذف میشود یا که نیمسال دوم میتونم دوباره تو همون رشته تو همون دانشگاه برم

 154. شلام خسته نباشید
  من تو آزمون ارشد فیزیک رفسنجان رو اوردم،ب دلیل مسافت زیاد نمیتونم برم
  برای انصراف باید چکار کنم
  آیا با انصراف من موافقت میشه؟ و میتونم ارشد۹۷رو شرکت کنم؟

 155. سلام من دانشجوی پیام نور هستم ولی یکبار در همین دانشگاه انصراف دادم و الان یه رشته ی دیگه میخونم اگه کنکور بدم و دانشگاه دولتی قبول بشم میگن باید برم سربازی .اگه این واقعیت داره هیچ راهی نداره که برم دانشگاه نه سربازی؟

 156. سلام من بهمن ۹۵ وارد دانشگاه ازاد مقطع کارشناسی ارشد شدم و یک ترم را گذراندم،کنکور ۹۶ شرکت کردم و دانشگاه غیر انتفاعی برای نیمسال دوم پذیرفته شدم،سوالم اینه برای انصراف از دانشگاه ازاد و ثبت نام برای دانشگاه غیرانتفاعی به ترتیب باید چه مراحلی را طی کنم و چقدر جریمه پرداخت کنم؟؟؟خواهش میکنم جواب بدید

 157. سلام،
  من دانشجوی دکترای پیوسته هستم در آمریکا منتها هنوز ارشد نگرفتم و اخرین مدرک تحصیلیم کارشناسی هس الان هم ترم دومم هست. شنیدم امسال ثبت نام کنکور ارشد آذر ماه هست، اما برای من امکان انصراف تا پیش از پایان ترم پاییز وجود نداره. آیا میتونم ثبت کنم وامتحان بدم؟
  متن بالا رو خوندم منتها راجع به دانشجوهای داخل بود.

  تشکر فراوان
  کیوان

 158. سلام من دانشجوی دانشگاه آزاد هستم و میخوام توی کنکور سراسریِ پیش رو شرکت کنم. آیا حتما باید ترم بهمن رو مرخصی بگیرم که بتونم کنکور بدم؟!

 159. سلا من دانشجوی ترم ۱ کاردانی رشته معماری در دانشگاه روزانه بم هستم میخواستم انصراف بدهم آیا میتوانم در کنکر سراسری ۹۷ رشته پزشکی ثبت نام کنم و دانشگاه روزانه قبول شوم ممنون میشم

 160. سلام من دارای مدرک ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه روزانه هستم، خواستم بدونم میتونم دوباره تو مقطع ارشد روزانه یکی دیگر از گرایش های مهندسی صنایع رو بخونم یا نه؟

  متشکرم

 161. با سلام و خسته نباشید خدمت شما…تو رور خدا میشه جواب منو بدید خیلی نگرانم و دلهره دارم .من امسال کنکور دادم و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم الان ترم اول هستم ولی به رشته ام علاقه ای ندارم میخام برم دانشگاه آزاد رشته روانشناسی نیم سال دوم.الان نمیدونم باید چیکار کنم.۱.۵ هزینه انصراف یعنی چی؟ ولی وزارت علوم گفته گرفتن هزینه انصراف از دانشجویان غیر قانونی هست.حتی آیین نامه دانشگاه هم چیزی ننوشته فقط گفته فرم انصراف را به قسمت آموزش تحویل دهید …میشه کمکم کنید خیلی استرس دارم میترسم نتونم برم رشته روانشناسی بخونم و از دانشگاه عقب بیفتم.خیلی ممنون از شما

 162. سلام
  نحوه ی پذیرش دانشجو تاثیری داره؟
  من امسال یک رشته که پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی بود قبول شدم و روزانه هست
  آیا یکسال محرومم از رشته های روزانه؟
  و اگر محرومم هیچ راهی نیست که بشه رشته های پزشکی روزانه قبول شد؟

 163. سلام من کنکور ۹۵ دادم و دو ترم حذف ترم کردم و این ترم میخوام انصراف بدم و کنکور ۹۷ شرکت کنم میتونم روزانه قبول بشم؟

 164. باسلام.من ورودی سال ۹۳دردانشگاه پیام نورهستم.۲ترم مرخصی گرفتم و۲ترم مشغول به تحصیل بودم_بهمن۹۵ انصراف موقت دادم منتها انصراف موقتم روثبت سیستم کردن ولی معافیت تحصیلیم هنوز باطل نشده وتاشهریور۹۸تاریخ داره ومن درکنکور۹۶قبول نشدم_الان قصد شرکت در کنکورسراسری ۹۷ رودارم_مهرماه ۹۶که دانشگاه رفتم گفتن میشه انصرافت رو مجددا به صورت قطعی وبا تاریخ روز(یعنی ابان ماه۹۶)ثبت کنی_الان با این شرایط اگه این انصراف قطعی روثبت کنم تاچه مدتی ازلحاظ نظام وظیفه زمان دارم ؟؟و وارد غیبت نمیشوم ؟؟وکدام انصراف ملاک عمل نظام وظیفه می باشد؟؟
  پرسش دوم:حداکثرسقف مجازبرای مرخصی در دانشگاه پیام نور چند ترم میباشد؟؟وباتوجه به انصراف قطعی درابان ۹۶ درصورت قبولی در کنکور ۹۷اجازه ی ادمه تحصیل در دانشگاه روزانه را دارم؟؟باتشکر فراوان

 165. سلام
  من سال۸۸ کنکور دادم و رتبه م ۴۷۴ شد و داروسازی دانشگاه تهران قبول شدم و الانم درسم تموم شد و طرحمم گذروندم. ولی اصلا راضی نیستم از شرایط شغلیم و اصلا اون چیزی که فکر میکردم نیست. میخوام بدونم اگه بخوام دوباره کنکور بدم میتونم بازم تو دانشگاه دولتی درس بخونم؟ و اینکه مثلا اگه دندونپزشکی بخونم پروانه ی داروسازیم باطل میشه؟ یا میتونم همزمان هر دو مجوز رو داشته باشم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 166. با سلام ، من الان دانشجوی ترم اول رشته بهداشت و کنترل کیفیت مواد غذایی دوره روزانه دامپزشکی زیر نظر وزارت علوم هستم ، میخوام در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۹۷ شرکت کنم ، اگر قبول شم میتونم انصراف بدم یا نه؟! یکم میشه توضیح بدید شرایط رو.

 167. سلام من ترم ۱ رشته مهندسی مکانیک هستم میخوام واسه سال ۹۸ کنکور شرکت کنم.میخوام بدونم بعد از اینکه دو ترم من تموم شد باید مرخصی بگیرم یا انصراف بدم؟

 168. سلام ورودی ارشد ۹۶ پردیس خودگردان دانشگاه خوارزمی هعستم. بخوام تکمیل ظرفیت شرکت کنم. روزانه قبول بشم. باید از خودگردان انصراف بدم. انصرافم چطور میشه باید هزینه بدم؟
  البته بگم اصل مدرک کارشناسیمو ندادم دانشگاه. کپیشو دارن و کارت دانشجویی هم برام صادر شده
  بدون اینکه صداشو دربیارم میتونم برم ثبتنام روزانه؟

 169. سلام من یک ترم دانشگاه ازاد ثبت نام کردم،کاردانی بدون کنکور،ولی به دلیل مشغله کاری کلا دو جلسه از کلاسها رو رفتم و امتحانها رو هم اصلا نرفتم،الان برای انصراف و گرفتن مدارکم باید هزینه پرداخت کنم.

 170. سلام من کارشناسی روانشناسی دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام گردم و یک جلسه کلاس هم رفتم الان پشیمونم و می خوام برای سال اینده کنکور بدم و خودمو برای دانشگاه سراسری اماده کنم … بنظرتون من می شه؟؟چه کار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

 171. سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم ثبت نام اینترنتی هم کردم ولی حضوری نرفتم مدارکم رو تحویل ندادم آیا می تونم در کنکور ۹۷ شرکت کنم.

 172. با سلام،من در سال ۹۵ در دانشگاه دولتی در رشته زبان انگلیسی قبول شدم و بنا به دلایلی دو ترم مرخصی گرفتم،الان ترم سوم میخوام انصراف بدم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم، آیا مشکلی واسم پیش نمیاد؟

 173. سلام من دانشجوی ارشد دانشگاه روزانه دولتی هستم میخاستم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم باید من تا اخر بهمن انصراف بدم تا بتونم دوباره تو دانشگاه دولتی بخونم ؟

 174. با سلام و خسته نباشید و تشکر از مشاوره های خوبتون
  بنده دانشجوی دکتری تخصصی روزانه ترم ۲ هستم که هر دو مقطع قبلی رو هم در دانشگاه سراسری دوره روزانه گذرونده ام. سوالی که از شما دارم این هستش که آیا من میتونم در کنکور سراسری ۹۷(پزشکی، داندانپزشکی و داروسازی) شرکت کنم؟ و در صورت قبولی تحصیل بنده رایگان خواهد بود یا خیر و هم چنین آیا برای انصراف هم باید هزینه پرداخت کنم؟ در ضمن خدمت سربازی رو هم انجام دادم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

 175. سلام تورو خدا جواب بدید..من ارشد از دانشگاه تهران رشته مهندسی دارم هر دو مقطع روزانه بودم در صورت پذیرش در رشته پزشکی باید هزینه پرداخت کنم؟

  • سلام. چون در هر مقطع یک بار می تونید تو دانشگاه روزانه و رایگان تحصیل کنید اگه مجددا برای مقطع کارشناسی کنکور بدید و روزانه قبول شید، باید هزینه پرداخت کنید. موفق باشید.

   • سلام . من دانشجوی ترم یک-(ورودی ۹۶)- روزانه – کارشناسی ارشد هستم. و در طی مراحل انصراف می باشم
    پرسشم این هست که – من می تونم در کنکور ارشد سال جاری -۹۷- ثبت نام کنم یا نه؟ و اینکه در صورت قبولی
    در نوبت روزانه می تونم ادامه تحصیل بدم یا بایستی شبانه باشم؟
    با تشکر

 176. سلام وقتتون بخیر خسته نباشید. من دانشجوی ترم ۱ ارشد روزانه روانشناسی عمومی در وزارت علوم هستم چند تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید
  ۱-اگر من انصراف بدم می تونم سال بعد تو کنکور مجموعه روانشناسی شرکت کنم قصدم بالینی هس (با توجه به شرایط جدید سنجش که فقط از دوره ی روزانه محروم میشم) اگه بله امکان تحصیل بالینی در همون دانشگاهی که از عمومی انصراف دادم هس؟ در دوره های غیر روزانه منظورمه.
  ۲-آیا در قبال انصراف من هزینه ای گرفته میشه سوای محرومیت دوره های روزانه سال بعد؟ و میشه دقیق مشخص کرد که چقدر؟
  ۳-آیا این محرومیت آزمون وزرات بهداشت رو هم شامل میشه؟

 177. سلام من دانشجوی روزانه بودم ترم ۳،در تاریخ ۱۶/۷ کارای انصرافمو انجام دادم فقط گفتن که برای ی گرفتن ی سری چیزا ماه دیگه مراجعه کنم ب دانشگاه،ولی تاریخ انصرافو گفتن همین ۱۶/۷ میزنیم،تا حالا انصراف هم نداده بودم،الان نگران خدمت هستم،کار خاصی باید انجام بدم برای نظام وظیفه ؟ لطفا راهنمایی کنید

 178. سلام. ببخشید من مقطع کاردانی رو توی آموزشکده ی نقشه برداری سازمان نقشه برداری در دوره ی روزانه گذروندم و مدرک کارشناسی رو هم توی همون دانشگاه روزانه گذروندم ( البته دانشگامون کنکور نداشت و شرط معدل بود) میخوام بدونم الان من اجازه ی شرکت در کنکور سراسری رو دارم؟ و اگر دارم و توی کنکور سراسری روزانه قبول شدم باید شهریه بدم؟

 179. سلام. من ترم اول ارشد ورودی۹۶ روزانه هستم. میخواستم انصراف بدم و پذیرش بگیرم برای ارشد تو خارج از کشور. آیا باید جریمه پرداخت کنم؟

 180. با سلام. من دانشجوی دکتری روزانه و ترم ۷ هستم. نه مشکل نظام وظیفه دارم و نه مدرکی گرو دانشگاه دارم (مدارک ارشد و لیسانسم آزاد شدند). لطفا من را راهنمایی کنید. در صورتی که انصراف دهم (به صورت غیر رسمی و بدون پرداخت جریمه) چه مشکلاتی ممکن است برای من پیش آید؟ با تشکر.

 181. سلام
  من دانشجوی ارشد روزانه هستم
  اگر برای تکمیل ظرفیت شبانه رو انتخاب کنم و قبول بشم
  اما نرم ،دیگه به دانشگاه روزانه هم نمیشه برگردم درسته؟
  بعد کنکور سال بعد رو میتونم روزانه شرکت کنم؟

 182. سلام . من دانشجور دوره روزانه برق ( ورودی ۹۶ ) هستم.به رشتم علاقه ای ندارم و میخوام انصراف بدم و کنکور ۹۷ شرکت بکنم. دو تا سوال دارم:۱- آیا میتونم در کنکور ۹۷ شرکت کنم و دوباره روزانه قبول بشم؟ ۲- حداکثر هزینه انصراف چقدره؟

 183. سلام.
  من در حال حاضر دانشجوی ترم یک ارشد تو یه دانشگاه دولتی روزانه هستم. خواستم بدونم اگه با تکمیل ظرفیت از ترم ۲ برم یه دانشگاه دولتی روزانه دیگه، اونوقت حق دارم از اون دانشگاه دولتی جدید انصراف بدم؟ تا بحال هم تو هیچ مقطعی انصراف ندادم.
  و اینکه اگر انتقالی بگیرم و برم یه دانشگاه دولتی دیگه چی؟ اونموقع حق انصراف دارم بازم؟

 184. سلام من ورودی ۹۶ و ترم یک هستم و در دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ولی علاقه ای به رشتم ندارم میخواستم ببینم هیچ راهی وجود نداره که بتونم از دانشگاه انصراف بدم و کنکور ۹۷ روزانه قبول بشم؟

  • سلام. چون دانشگاه فرهنگیان قبول شدید تنها در صورتی می تونید کنکور سال بعد رو شرکت کنید که به مصاحبه برید و رد بشید در غیر اینصورت انصراف از دانشگاه های سراسری یک سال محرومیت از کد رشته های روزانه داره اما بقیه دانشگاه ها مثل شبانه، پردیس دانشگاه های دولتی، آزاد و… رو میتونید شرکت کنید. موفق باشید.

   • خوب من در حال حاضر مصاحبه رو قبول شدم و دانشجو هستم یعنی هیچ راهه دیگه نداره ؟ ارسال درخواست به سازمان سنجش چطور؟

 185. سلام من دانشجوی ترم۳ دکتری رشته تجزیه دانشگاه فردوسی هستم. میخوام انصراف بدم و دوباره کنکور شرکت کنم برای داروسازی.آیا امکانش هست یا خیر
  ممنون از راهنماییتون

 186. سلام خسته نباشید: من در سال ۹۳ در رشته مکانیک بیوسیستم دانشگاه رازی کرمانشاه قبول شدم حالا بعد از ۶ترم انصاف دادم و مدرک کاردانی معادل دادن آیا می توان در کنکور ۹۷ سراسری شرکت کنم (منظور مشکل سربازی خواهم داشت یا نه )آیا می توانم کارشناسی ناپیوسته دولتی در رشته دیگری شرکت کنم

 187. سلام من دانشجو آموزش زبان انگلیسی در مرکز آموزش عالی پلدختر هستم بنده ترم یک هستم و یک هفتست که اومدم اما میخوام انصراف بدم و برم دانشگاه آزاد شهر خودمون ثبت نام کنم. آیا جریمه انصراف سنگین هست؟حدودا چقد میگیرن؟

  • سلام. هزینه انصراف خیلی زیاد نیست معمولا برای انصراف از دانشگاه حدودا ۱٫۵ برابر شهریه ثابت باید خسارت پرداخت کنید. موفق باشید.

 188. سلام و خسته نباشید.من کنکور ۹۵ شرکت کردم ولی دانشگاه نرفتم و در کنکور ۹۶ شرکت کردم.و به رشته ی هنر علاقه مند شدم و در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم تا سال اینده دوباره کنکور سرکت کنم.ولی الان قوانین انصراف از تحصیل پیام نور رو که خواندم ،نوشته بوددانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنن بعد از انصراف و پذیرش مجدد در ازمون سراسری نمیتوانند از معافیت تحصیلی استفاده کنن!یعنی من نمیتونم انصراف بدم و در رشته ی دیگر در دانشگاه روزانه مشغول تحصیل بشم و باید برم سربازی؟؟ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

 189. سلام من در مقطع دکتری روزانه قبول شدم و ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم و کلاس هم رفتم الان میتونم انصراف بدم بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنم یا خیر

 190. با سلام من رشته ی شیمی دانشگاه شهید بهشتی سال۹۵. روزانه قبول شدم ولی الان مهمان شبانه در دانشگاه محل تحصیل خودم هستم میتونم کنکور مجدد سال۹۷شرکت کنم بدون انصراف از دانشگاه ….ایا حق شرکت در انتخاب رشته ی روزانه دارم؟؟؟ازاد چه طور؟؟راهی برای انتخاب رشته ی روزانه بدون انصراف از دانشگاه هست؟؟؟؟

 191. با عرض سلام من خواستم بدونم اگه از دانشگاه دولتی مقطع ارشد انصراف بدی هزینه ای میگیرن هفته اول دانشگاه هست ؟

  • سلام. بله شما هر زمان که از دانشگاه انصراف بدید باید یک ونیم برابر شهریه ثابت شبانه اون دانشگاه هزینه پرداخت کنید. موفق باشید.

 192. سلام خدا قوت
  بنده در دوره روزانه کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶قبول شدم و شهرستان هستم والان میخوام برای کنکور ۹۷ شرکت کنم چه کار باید بکنم تا بتونم تو کنکور سال ۹۷ شرکت کنم
  تشکر

  • سلام. شما می تونید تو کنکور سال بعد شرکت کنید. فقط نمیتونید رشته های ر وزانه رو انتخاب کنید و در دوره روزانه تحصیل کنید. که البته سایت سنجش یه قابلتی اضافه کرده بود که درخواست برداشتن این محدودیت رو بدید که اگر این درخواست رو به سنجش در زمان خودش اعلام می کردید بهتون جواب میدادن که این محدودیت براتون برداشته شده یا نه. اما اینکه به طور کلی این محدودیت واسه همه برداشته بشه فعلا اتفاق نیفتاده. موفق باشید.

 193. سلام .
  بنده سال ۹۳ یک بار از رشته ی زیست شناسی دانشگاه پیام نور انصراف دادم .
  کنکور ۹۴ رو دادم و مهر ۹۴ رشته ی رادیولوژی روزانه رو انتخاب کردم و مشغول تحصیل شدم .
  به دلیل مشکلاتی
  ترم ۳ یعنی آذر ماه ۹۵ انصراف دادم از رادیولوژی .
  کنکور ۹۶ رو دادم و میکروبیولوژی روزانه قبول شدم .
  میخوام ببینم مشکلی در ثبت نامم و گرفتن معافیم ایجاد نمیشه ؟

  • سلام. هر شخصی در طول تحصیل خودش حق یک بار انصراف از تحصیل رو داره. با این حال شما به دانشگاه مراجعه کنید و موضوع رو مطرح کنید. اگه قبول کنن که ثبت نامتون کنن میتونید تحصیلتون رو ادامه بدید. موفق باشید.

 194. سلام من ۲۱سالمه دیپلم ناقص انسانی دارم می خوام بدون پیش دانشگاهی تموم کنم می تونم دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم با معدل کل۱۵ به بالا الزامی هستش. ضمنا شرایط سنی هم داره که حداکثر ۲۲ هستش اما ممکنه این شرط سنی برای سال دیگه تغییر کنه.

 195. سلام خسته نباشید
  من دانشگاه ازاد ثبت نام کردم پارسال و بعد انصراف دادم و مجددا دانشگاه ازاد جای دیگر ثبت نام کردم حالا امسال دانشگاه امین (دانشگاه افسری پلیس) حالا اگر اونجا قبول بشم نمیتونم برم؟؟؟؟ تورو خدا راهنماییم کنید چکار کنم؟؟؟؟؟
  اگر نمیتونم راه فراری نداره؟؟؟؟
  میگن اگه انصراف بدی باید بری سربازی اما اون دانشگاه که شرکت کردم نظامی هست و سربازی همون شغله یعنی با دانشگاه های دیگه فرق داره.

  • سلام. هر شخصی در طول تحصیل خود حق یک بار انصراف از تحصیل رو داره. با این حال اگر دانشگاه افسری قبول شدید، به دانشگاه مراجعه کنید. شاید ثبت نامتون کنن. موفق باشید.

 196. باسلام من سال ۹۴ بهمن ماه در رشته مهندسی شیمی دانشگاه ازاد کرمانشاه ثبت نام کردم ۲۰ وااحد
  اخذ کردم سه هفته سرکلاس رفتم بعدش بنابر مشکلاتی ادامه ندادم وهیچ واحدی رو هم پاس نکردم
  متاسفانه انصراف هم ندادم و مدارکم هنوز اونجاست امسال قصد شرکت در کنکور ۹۷ روزانه رو دارم
  میخواستم بپرسم برای شرکت در کنکور باید قبل از ثبت نام انصراف بدم ؟ یا نه چون دانشگاه ازاد نیازی به
  انصراف قبل از ثبت نام نیست چون میخوام اول امتحان کنکور رو بدم بعداز امتحان انصراف بدم
  واینکه من هیچ واحدی رو پاس نکردم و فقط یه ترم انتخاب واحد کردم باید هزینه انصراف بدم؟

  • سلام. چون دانشگاهتون آزاد هستش نیازی به انصراف از دانشگاه نداره می تونید کنکور رو هم شرکت کنید. برای انصراف از دانشگاه هم هر زمان که بخواید انصراف بدید باید خسارت پرداخت کنید چه واحدی پاس کرده باشید چه نکرده باشید.

 197. سلام .
  بنده سال ۹۳ یک بار از رشته ی زیست شناسی دانشگاه پیام نور انصراف دادم .
  کنکور ۹۴ رو دادم و مهر ۹۴ رشته ی رادیولوژی روزانه رو انتخاب کردم و مشغول تحصیل شدم .
  به دلیل مشکلاتی
  ترم ۳ یعنی آذر ماه ۹۵ انصراف دادم از رادیولوژی .
  کنکور ۹۶ رو دادم و میکروبیولوژی روزانه قبول شدم .
  میخوام ببینم مشکلی در ثبت نامم و گرفتن معافیم ایجاد نمیشه ؟

 198. م رضا نیازمند

  سلام من دانشجوی ترم۶ روزانه رشته عمران هستم،قصد دارم کنکور ۹۷ شرکت کنم تو رشته تجربی،آیا میتونم بعد قبولی از دانشگاهوانصراف بدم؟یا اینکه موقع ثبت نام بابد انصراف از دانشگاه بدم؟ممنون میشم جوا بدید
  یک سوال دیگه اینکه اگر پزشکی دانشگاه آزاد هم قبول بشم میتونم بعد قبولیم انصراف بدم از دانشگاه ی که دارم عمران میخونم یا خیر

  • سلام. چون شما تو رشته روزانه تحصیل می کنید باید قبل از ثبت نام تو کنکور ۹۷، کارای انصراف از دانشگاه قبلیتون رو تموم کرده باشید و انصراف داده باشید. موفق باشید.

 199. سلام من دانشجوی دوره شبانه ورودی ۹۶ ام ، میتونم بعد از نتایج نهایی کنکور ۹۷ انصراف بدم ؟

  • سلام. بله شما می تونید کنکور ۹۷ رو شرکت کنید و در صورت قبولی، قبل از ثبت نام تو دانشگاه جدید باید کارای انصرافتون از دانشگاه قبلی تموم شده باشه. موفق باشید. البته اگر که روزانه بودید باید قبل از ثبت نام تو کنکور کارای انصرافتون تموم میشد. موفق باشید.

 200. سلام من از دانشگاه قبلم انصراف دادم ایا مشکلی نداره در مرحله پیش ثبت نام دانشگاه ازاد انصراف بدم ایا انصراف محصوب میشه

 201. سلام من در مرحله پیش ثبت نام دانشگاه ازادم میشود از ثبت نام این رشته انصراف داد

 202. سلام . ببخشید یک سوال داشتم . اگر کسی کارشناسی ارشد بدون ازمون روزانه قبول شده باشه . حق شرکت در ازمون کارشناسی ارشد سال بعد را دارد ؟ منظورم اینه که نباید مثل پذیرش با ازمون یک سال صبر کند و برای ۲ سال اینده کنکور بده ؟متشکرم

 203. سلام خسته نباشید . ترو خدا جواب بدین . خواهشا.

  بنده سال ۹۵ کنکور دادم برای اولین بار و قبول نشدم . یکسال پشت کنکور موندم و امسال ینی سال ۹۶ هم کنکور دادم و بازم نشدم و رفتم برای اولین بار دانشگاه ثبت نام کردم.(پیام نور) .
  حالا سوالم اینه که سال آینده میتونم مجددا تو کنکور شرکت کنم ؟ و درصورت قبولی انصراف بدم ؟

  • سلام. بله شما می تونید در صورت تمایل امسال پیام نور بخونید و کنکور سال بعد رو هم شرکت کنید و در صورت قبولی، از پیام نور انصراف بدید و تو دانشگاه جدیدی که قبول شدید ثبت نام کنید. موفق باشید.

 204. سلام خسته نباشید من دانشجوی تربیت بدنی هستم دانشگاه دولتی ترم چهارمی خواهم انصراف بدم برای کنکور ۹۷ امتحان بدم آگر برای این که بگی خدمت من کارت پایان خدمت دارم رشته ای که هستم دوستش دارم ولی می خواهم تربیت معلم یارشته مرییگری

  • سلام. می تونید انصراف بدید. اگه سنتون تا موقع ثبت نام کنکور حداکثر ۲۲ سال باشه، با شرکت در یکی از آزمونهای گروه های آزمایشی نظری یعنی انسانی، تجربی، ریاضی میتونید برای دانشگاه تربیت معلم کنکور بدید. انتخاب یکی از این سه رشته بستگی به این داره که دوست دارید چه رشته ای رو بخونید. موفق باشید.

 205. سلام.اگر دانشجویی مثلا در کنکور ۹۵شرکت کرده و در دانشگاه دولتی مقطع کارشناسی پیوسته پذیرفته شده باشد و به علت مشکلاتی،با هماهنگی دانشگاه دو ترم را مرخصی گرفته باشد،میتواند از دانشگاه انصراف دهد و در کنکور۹۷شرکت کند؟

  • سلام. بله می تونید از دانشگاه انصراف بدید و از حق یکبار انصراف در طول تحصیلتون استفاده کنید و کنکور ۹۷ رو شرکت کنید. و چون قبولیتون بر ای دو سال پیش هست هیچ محدودیتی تو انتخاب رشته دوره روزانه هم ندارید. موفق باشید.

 206. سلام میخاستم بدونم من دانشگاه دولتی شبانه قبول شدم و اصن برای ثبت نام نرفتم بجاش رفتم دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کردم مشکلی برام پیش نمیاد

  • سلام. نه مشکلی براتون پیش نمیاد می تونید تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی رو ادامه بدید، حتی اگه بخواید سال دیگه هم می تونید کنکور شرکت کنید.موفق باشید.

 207. با سلام دوتا سوال داشتم
  ۱-امکان داره تو مهلت تعیین شده انصراف بدیم ولی فرم شماره ۳ رو بعد از ۳۰ بهمن تکمیل کنیم یا اونم باید تا ۳۰ بهمن حتما تکمیل بشه؟
  ۲-مبنای تاریخ انصراف روزیه که اقدام میکنیم برای انصراف یا روزیه که تسویه حساب میکنیم؟(چون پروسه قطعا چند روزی طول میکشه)

  • سلام. شما باید تا قبل از ثبت نام در کنکور سراسری، مراحل انصرافتون رو انجام داده باشید و انصرافتون قطعی شده باشه. مبنای تاریخ انصراف شما، روزیه که انصرافتون قطعی شده باشه و مراحلشو انجام داده باشید. موفق باشید.

 208. علی بانظم
  سلام
  من در کنکور سراسری در دوره شبانه در رشته علوم تربیتی سال۹۶ قبول شدم ولی توان تحصیل در این دوره شبانه را ندارم آیا می توانم در کنکور سال ۹۷ شرکت کنم یا خیر؟

  • سلام . بله کنکور می تونید شرکت کنید و چون رشته قبولیتون تو دانشگاه شبانه بوده همه دانشگاه ها رو هم می تونید برید و محرومیتی ندارید.موفق باشید

 209. با عرض سلام من دانشجوی ترم سه عمران روزانه ام می خوام از دانشگاه انصراف بدم حتما باید تا قبل ۳۰ بهمن از دانشگاه انصراف بدم یا می تونم قبل از کنکور هم این کار رو بکنم

  • سلام. چون شما روزانه قبول شدید برای شرکت مجدد در کنکور باید قبل از ثبت نام کنکور انصراف داده باشید و انصرافتون قطعی شده باشه. زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۷، اوایل بهمن ماهه و شما باید انصراف قطعیتون تا اول بهمن انجام شده باشه. موفق باشید.

 210. سلام.من امسال روزانه قبول شدم ولی چون از پیش دانشگاهی درس دارم نمیتونم دانشگاه برم سال دیگه می تونم کنکور بدم.

  • سلام . بله کنکور می تونید شرکت کنید اما چون روزانه قبول شدید و نرفتید برای یک سال از دانشگاه روزانه محروم هستید اما همه ی دانشگاه های دیگه مثل شبانه،پردیس دانشگاه های دولتی ،آزاد و… رو می تونید برید.

 211. سلام من پارسال کنکور دادم انتخاب رشته نکردم امسال هم کنکور دادم انتخاب رشته کردم و الانم تو دانشگاه روزانه برق قبول شدم ولی هنوز ثبتنام نکردم به نظرتون من میتونم امسال نرم و سال بعد کنکور تجربی بدم تو دانشگاه آزاد پرستاری یا بهداشت بخونم؟ واسه معافیتم چیکار کنم باید برم یه دانشگاه غیرانتفاعی تا کنکور ؟ ممنون میشم جواب بدین

  • سلام. اگه دانشگاه روزانه قبول بشید و نرید دانشگاه، سال بعد میتونید کنکور بدید ولی فقط نمیتونید تو دوره روزانه درس بخونید. در دوره های غیر روزانه اعم از پیام نور و دانشگاه آزاد و … میتونید ادامه تحصیل بدید. برای معافیتتون میتونید امسال تو دانشگاه پیام نور که تعداد کلاسهاش کمتر هم هست درس بخونید و هنگام قبولی تو رشته دلخواهتون از پیام نور انصراف بدید. یا اینکه سربازی برید و امتحان کنکور رو هم بدید در صورت قبولی سربازیتون متوقف میشه و بعد از تحصیل ادامه سربازیتون رو میشه ادامه بدید. اون مدتی هم که قبلا رفتید سربازی براتون حفظ میشه . ادامه شو میرید نه از ابتدا. موفق باشید.

 212. سلام.من دانشجوی ورودی برق ۹۲ روزانه بودم وبنابه دلایلی نتونستم ادامه بدم وترم هفت که ۸۱واحدپاس کرده بودم ومشمول شرایط کاردانی بودم ولی ازم جریمه ۲٫۵میلیونی خاستن ولی مبلغ رونداشتم.اماسال۹۵ قبل از۳۰ بهمن انصراف دادم وتوکنکورامسال شرکت کردم وریاضی روزانه قبول شدم آیاالان میتونم این رشته روبخونم وهروقت که تونستم مبلغ روجورکنم واسه گرفتن مدرک کاردانی اقدام کنم؟

  • بیا این بنده خدا هم همین سوال کرده جواب ندادین … شما باید سوالا سختو جواب بدید نه اوایی که همه بلدن و تو سایتا کاملا واضح بهش اشاره شده

 213. سلام خسته نباشید.من دانشجوی ورودی ۹۲ روزانه هستم میخوام از دانشگاه انصراف بدم و کنکور مجدد بدم برای پزشکی ۱-من ۹۰ واحد گذروندم اگر مدرک معادل فوق دیپلم از دانشگاه بگیرم باید هزینه ای پرداخت کنم به دانشگاه؟واگر کنکور۹۸ دانشگاه روزانه قبول بشم برای تحصیل مجدد باید هزینه پرداخت کنم؟
  ۲-اگر مدرک فوق دیپلم نگیرم و از دانشگاه انصراف بدم چی باید هزینه بدم؟! و میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم چون از یکسال بیشتر میشه از زمان انصراف از دانشگاهم میگذره باز برای تحصیل مجدد باید هزینه بدم؟ممنون میشم جوابمو بدید

  • پاسخ این بنده خدارو بدید که سوال خیلیاس ؟ اما من تکمیلش میکنم به اینا جواب بدید
   -۱ایا یه دانشجوی روزانه که بیشتر از دو ترم (مثلا مثل من هفت ترمه)گذرونده و تعداد واحدای پاس شده اش به حد معادل فوق دیپلم میرسه میتونه بدون دریافت مدرک معادل فوق دیپلم انصراف بده و دوباره در کنکور شرکت کنه ؟

   *خب حالا تونست و انصراف داد و کنکور شرکت کرد *
   ۲- اگه روزانه قبول بشه که خب میره پولی ام بابت انصراف نمیده اما اگه قبول نشد و انصرافم داده میتونه از دانشگاهش درخواست مدرک فوق دیپلم کنه ؟ و بهش میدن فوق ددیپلم رو ؟
   ۳- شرکت کرد و مثلا یه دانشگاهی به غیر از روزانه دولتی (مثلا پیام نور) قبول شد و خواست بره … چقدر جریمه باید پرداخت کنه ؟
   این سوالا خیلی مهمه مخصوصا شماره ۲ لطفا پاسخ بدید

 214. سلام من امسال کنکورسراسری زبان شرکت کردم.انتخاب رشته کردم و دوره روزانه قبول شدم.نمی خوام برم و هنوزم ثبت نام نکردم.میخوام سال بعد کنکور تجربی شرکت کنم.انصراف دادن داره از دانشگاه؟؟؟؟میتونم دوره روزانه تجربی شرکت کنم؟؟؟

  • سلام .چون دانشگاه روزانه قبول شدی ونرفتی سال دیگه میتونی کنکور شرکت کنی اما دانشگاه های روزانه رو برای یک سال محروم هستی ولی همه ی دانشگاه های دیگه مثل شبانه،پردیس دانشگاه های دولتی،آزاد و…رو میتونی بری.نه عزیزم نیاز نیست بری انصراف بدی وقتی نرفتی برای ثبت نام همین به منزله ی انصراف از اون دانشگاه هستش.موفق باشید

   • مطمنید که محرومیت از کنکور نداره؟؟؟ این قانون کجا نوشته شده؟ دفترچه ی پارسال که زده محرومیت از شرکت در کنکور عواقب انصراف از دوره ی روزانه است.

 215. سلام تروخدا یکی جوابمو بده
  من نمیخاستم برم دانشگاه اومدم ۱۷تا کدرشته بالای رشته برق ومکانیکو زدم اخرین کدرشته مال دانشگاه اصفهان بود بایدمکانیک میزدم ولی اشتباها ریاضی زدم حالا قبول شدم نمیخام برم راهی نیست ک بتونم کنکور۹۷شرکت کنم؟ تروخدا اگه میبینید جواب بدید

  • سلام. اگه رشته ای که امسال قبول میشید روزانه نباشه، برای سال بعد هیچ محدودیتی ندارید و میتونید کنکور بدید و روزانه هم قبول بشید. ولی اگه امسال روزانه قبول بشید و نخواید برید سال بعد میتونید کنکور شرکت کنید ولی نمیتونید رشته های روزانه قبول بشید. برای غیر روزانه ها محدودیتی ندارید. موفق باشید.

 216. سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نتونستم مدرک پش دانشگاهی بگیرم ایا سال دیه می تونم دانشگاه روزانه بدم یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام. سال دیگه میتونی کنکور بدی اما چون دانشگاه روزانه قبول شدی و نرفتی برای یک سال از دانشگاه روزانه محروم هستی اما همه دانشگاه های دیگه مثل شبانه،پردیس دانشگاه دولتی،ازاد و… رو میتونی بری.موفق باشی.

 217. سلام، ببخشید من دانشجوی حقوق آزاد تهران تو مقطع ارشد هستم.باید حتما قبل از ثبت نام انصراف بدم تا بتونم مجددا در کنکور ارشد ثبت نام کنم؟ نمیتونم بعد از اعلام نتایج اینکار رو بکنم؟

 218. سلام. من کارشناسی مدیریت دولتی قبول شدم ولی میخوام انصراف بدم بنظر شما برای انصراف دادن باید بصورت حضوری اینکار رو بکنم یا بصورت الکترونیکی هم میتوانم. ممنون میشم جواب بدین

 219. سلام من دانشجویه ارشد دولتى روزانه بودم و انصراف دادم حالا میخوام ثبت نام کنم دانشگاهى که انصراف زدم مدارکمو بهم نمیده منظورم مدارک مربوط به کارشناسیمه ، حالا دوباره کنکور دادم و روزانه قبول شدم دانشگاه میگه اگه مدارک میخاى باید پول اون ترم هایى که بودى رو پرداخت کنى ممنون میشم راهنمایى کنىد

  • سلام. اگر دانشگاهی که امسال قبول شدید روزانه هستش، میتونید بدون پرداخت پول، مدارکتون رو بگیرید ولی اگر دانشگاه قبولیتون روزانه نیست باید قانونا به دانشگاه قبلیتون خسارت پرداخت کنید. موفق باشید.

   • ببخشید مگه ایشون میتونن دوباره توی دوره ی کارشناسی روزانه تحصیل کنن؟ (با این فرض که کارشناسیشون روزانه بود)

    • ایران مشاوره

     سلام. شما در هر مقطع فقط یک بار می تونید به صورت رایگان در دانشگاه روزانه تحصیل کنید اگر برای بار دوم در یک مقطع در دانشگاه روزانه پذیرفته شید باید به انداره شهریه شبانه اون رشته و اون دانشگاه شهریه پرداخت کنید. موفق باشید.

 220. با سلام.. من در کنکور ۹۵شرکت کردم و قبول نشدم.. برای همین در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و یک سال مرخصی تحصیلی گرفتم و باز تو کنکور ۹۶تو رشته ای که میخاستم رتبم نرسید.. برای همین میخام واسه کنکور ۹۷بمونم… به نظر شما من امسال از دانشگاه انصراف بدم یا بازم مرخصی بگیرم؟ که اگه مرخصی بگیرم میگن که دو سال از معافیت تحصیلی من میره و من باید تو ۴سال درسمو تو دانشگاه تموم کنم وگرنه میرم خدمت… به نظر شما من چیکار کنم

  • سلام میتونید مرخصی نگیرید، سعی کنید کمترین تعداد واحد ممکن رو بردارید، کلاسهای پیام نور نهایتا ۴-۵ جلسه هستن که برخی دروس رو میتونید کلاس نرید. و اینبار با تلاش و جدیت بیشتری سعی کنید کنکور رو بخونید. موفق باشید.

 221. سلام
  اگه در یکی از ظرفیت های خودگردان دانشگاه آزاد پذیرفته بشیم و در تکمیل ظرفیت در یکی دیگه از ظرفیت های عادی، یکی از واحد های دانشگاه آزاد قبول بشیم باز هم باید خسارت پرداخت بشه؟

 222. سلام.من ترم ۲ مهندسی برق دانشگاه روزانه هستم و الان میخوام از دانشگاه انصراف بدم و توی رشته پرستاری مجدد تحصیل کنم.چه زمانی باید انصراف بدم که از تحصیل روزانه سال بعد محروم نشم؟

  • سلام شما باید حداقل ۲ ترم ادامه تحصیل بدهید.در صورتی که در ترم ۱ یا ۲ از دانشگاه انصراف دهید حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهید داشت . در ابتدای ترم ۳ با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد رو دارید و اگر رشته ی پرستاری قبول شدید میتونید ادامه تحصیل بدید در مورد پرداخت جریمه با ایران مشاوره تماس بگیرین .

 223. سلام
  سال ۹۳ کنکور سراسری مقطع کارشناسی دوره روزانه قبول شدم منتهی نرفتم و همون سال ۹۳ دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دادم.امسال مجددا کنکور ۹۶ شرکت کردم. میخواستم بدونم اگر دوره روزانه قبول بشم امکان تحصیل دوره روزانه دولتی دارم یا نه؟؟
  ممنون

  • سلام. بله در صورت قبولی تو دانشگاه روزانه امکان ادامه تحصیل رو دارین. فقط قبل از ثبت نام تو دانشگاه باید از دانشگاه قبلیتون انصراف داده باشید. موفق باشید.

 224. سلام من دانشجو روزانه ورودی ۹۳ هستم دوترم خوندم دو ترمم مرخصی گرفتم و اقدام ب انصراف کردم و کارت دانشجویی تحویل دادم ولی جریمه پرداخت نکرده ام ک انصراف قطعیمو صادر کنند و الان میخوام کنکور ۹۷ شرکت کنم و برم دانشگاه دولتی الان میخوام بدونم من باید جریمه رو پرداخت کنم تا انصراف قطعیم بدند برا شرکت دوباره یا ن؟
  ممنون از شما

  • سلام. اگر دوباره بتونید روزانه قبول بشید هزینه انصراف پرداخت نمی کنید. اما اگه در دوره ای غیر از روزانه قبول بشید اونوقت باید هزینه انصراف رو پرداخت کنید. در ضمن برای اینکه از کنکور سال بعد محروم نشید لازمه که در دانشگاه قبلیتون دو ترم رو کامل گذرونده باشید و نمراتش ثبت شده باشه.
   خواهش میکنم. موفق باشید.

 225. سلام
  من دانشجوی رشته روانشناسی در دانشگاه پیام نور هستم. من تا به حال در این دانشگاه مشغول به تحصیل نشده ام.
  و دو ترم آغازی را مرخصی گرفته ام.قصد شرکت در کنکور ۹۷ را دارم و خود را آماده این آزمون میکنم.
  پرسش: آیا می توانم بعد از قبولی در دانشگاه مورد نظر از دانشگاه پیام نور انصراف دهم؟؟؟ یا حتما بایستی در پایان سال ۹۶ انصراف خود را اعلام کنم؟؟؟
  پرسش ۲ : من دو ترم مرخصی بوده ام… آیا آن دو ترم به حساب می آیند یا من با شروع دانشگاه و آغاز کار آن وارد ترم یک میشوم؟؟؟ یا ترم سه؟؟؟
  من وارد کدام ترم میشوم… اگر یک باشد… من شرایط انصراف را دارا هستم.

  ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید

  • سلام. بله میتونید بعد از قبولی تو دانشگاه جدید، از دانشگاه پیام نور انصراف بدید. شما به هر حال وقتی ثبت نام کردید اگر انصراف بدید از حق انصراف خود استفاده کرده اید.

 226. سلام.من ترم ۲ کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری دانشگاه سراسری هستم. اگر بخوام انصراف بدم چقدر باید هزینه پرداخت کنم؟

 227. سلام ، من دانشجوی دانشگاه آزاد هستم ومیخوام سال بعد کنکوربدم و روزانه قبول شم، چقدر باید هزینه انصراف بپردازم،شمااطلاع دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهر تم