سه شنبه , تیر ۲۶ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول کرده است، آگاهی از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و همچنین آگاهی از این موضوع است که آیا متقاضیان پس از شرکت در دانشگاه روزانه از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهندشد؟یا خیر.که برای پاسخ به این سوال در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره به طور کامل به بررسی شرایط انصراف از تحصیل ،شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته اند.بنابراین پیشنهادمی کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده و همچنین برای دریافت پاسخ سوالات خود مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا داوطلبان پس از شرکت در دانشگاه روزانه  از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد؟

در پاسخ به این سوال لازم است به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در دانشگاه روزانه قصد دارند جهت شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه به شرح زیر می باشد :

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهند.در صورتی که متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهند داشت.
 • بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید.
 • متقاضیان در دوران تحصیل خود فقط یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور در همان مقطع را خواهند داشت.
 • به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که در دوره مقطع کارشناسی ارشد (ارشد) خواستار شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه باشید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.به این دلیل که تنها یک مرتبه مجاز به استفاده از خدمات بورسیه دولتی خواهید بود و می بایست در همان رشته ادامه تحصیل دهید.
 • چنانچه متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه داشته باشند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.
 • محرومیت از شرکت متقاضیان در دوره های روزانه فقط به رشته های قبول شده روزانه اختصاص دارد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 • در صورتی که در دانشگاه روزانه قبول شوید و نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نکنید، از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.
 • اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.
 • اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید،امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را نخواهید داشت.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که دانشجوی دوره روزانه در مقاطع تحصیلی کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هستید و خواستار ثبت نام مجدد در کنکور سراسری می باشید ، می بایست تا پیش از زمان ثبت نام از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و انصراف قطعی شما از دانشگاه تایید شده باشد.ضمن اینکه برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه 95 مهلت خواهید داشت.همچنین لازم است بدانید که انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری مخصوص دانشجویان دولتی می باشد و برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نیست.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در رابطه با شرایط  انصراف از تحصیل برای آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد لازم است به اطلاع برسانیم که شرایط انصراف از تحصیل شامل تمامی دانشجویان در همه دوره ها می شود به عبارت دیگر چنانچه دانشجویان مقطع ارشد و یا دکتری قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند و فرم انصراف قطعی را به دانشگاه تحویل دهند.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نخواهد بود.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

شرایط انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همانند دیگر مقاطع می باشد. به این صورت که چنانچه داوطلبان قصد ثبت نام در کنکور دکتری سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام اقدامات لازم را جهت انصراف از دانشگاه انجام دهند، در غیر این صورت امکان ثبت نام در آزمون دکتری برای داوطلبان فراهم نخواهد بود و یادآوری می کنیم که برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد، انصراف از دانشگاه الزامی نخواهد بود.

بررسی میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها :

دانشجویان برای انصراف از تحصیل در دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه هستند اما تنها در دو حالت دانشجویان از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف خواهند بود که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

حالت اول – انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه : دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه دولتی انصراف دهند و بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند،از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف هستند.

حالت دوم – انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد : در صورتی که دانشجویان دانشگاه آزاد که مشغول تحصیل هستند،تصمیم به انصراف بگیرند و مجددا بخواهند در یک دانشگاه آزاد دیگر ادامه تحصیل بدهند،ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل نخواهند بود و از پرداخت جریمه معاف هستند.

میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها

دانشگاه  جریمه انصراف از تحصیل
دانشگاه دولتی میزان جریمه در دانشگاه دولتی بستگی به دانشگاه،رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل دارد.
دانشگاه پردیس خودگردان هزینه انصراف از تحصیل معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است.
دانشگاه دانشگاه آزاد 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه پیام نور 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه غیرانتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۶۳۹ نظر

 1. با سلام
  من ارشد روزانه میخوندم و ترم ۵ انصزاف دادم میخوام برا کنکور ارشد ۹۸ مجددا ثبت نام کنم اما اگه قبول شم از زمان انصراف تا قبولی بیش از یک سال میشه! الان وضعیتم چطوریه؟ باید چیکار کنم؟ اگه دفترچه خدمت پر کنم و برم و دانشگاه که قبول شدم بهم معافیت تحصیلی میدن که برگردم دانشگاه؟
  ممنون

  • باسلام.داوطلبی با شرایط شما می تواند ابتدا وارد دانشگاه شده سپس پس از گذراندن دوره آموزشی خدمت خود و قبولی در کنکور سال ۹۸ و ثبت نام نهایی در دانشگاه محل قبولی،با دریافت نامه از واحد دانشگاهی و ارائه آن به پلیس+۱۰ از ایست خدمتی استفاده کند.

 2. عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ببخشید من رشته تجربی هستم و پسرم
  من میخواستم کنکور ۹۸ رو که سومین کنکورم شرکت کنم و به خاطر وضعیت خدمت مجبورم دانشگاه آزاد بزم و بعد انصراف بدم
  من میخواستم یه رشته کارشناسی برم حالا مثلا حقوق الان خواستم ببینم این رشته انتخاب رشته میخواد واسش انجام بدم یا نه چون ۹۷ کنکور شرکت کردم یا این که اصلا نیازی به کنکور ۹۷ واستفاده از انتخاب رشتش ندارم واسه این رشته واین که زمان ثبت نام چه موقع هست
  سپاسگذارم

  • با سلام در برخی از دانشگاه های ازاد برای رشته حقوق حتما باید از طریق انتخاب رشته اقدام کنید.اما بعضی از دانشگاه های ازاد این رشته را بدون کنکور ارائه میکنندو نیازی به انتخاب رشته نیست

 3. سلام من اگه از پردیس ازاد پرستاری انصراف بدم و برم به رشته دیگه و سال ۹۸ قبول شم داروسازی میتونم برم درواقع دو بار انصراف میشه

  • با سلام طبق ضوابط موجود دانشجویان بعد از دوبار انصرافی در یک مقطع دیگر امکان ادامه تحصیل ندارند

 4. سلام. من دانشجوی رشته پیام نور هستم(کارشناسی پیوسته ورودی ۹۳).و تا آخر شهریور ۹۸ معافیت تحصیلی دارم
  آیا در صورت قبولی در دانشگاه روزانه کنکور ۹۸ و انصراف از پیام نور (با وجود گذراندن بیش از نصف واحدها که معادل کاردانی میشود)معافیت تحصیلی به من تعلق میگیرد؟ چون از دوستی شنیده ام که در صورت گذراندن نصف واحدهای رشته تحصیلی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای انصراف و ثبت نام در روزانه به من تعلق نمیگیرد و سر این موضوع خیلی استرس دارم.لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • سلام شما در صورت قبولی در رشته دلخواه خود در دانشگاه روزانه محدودیتی برای انصراف از دانشگاه ندارید و به مشکل نطام وظیفه هم برخورد نمیکنید

 5. سلام من میخوام یک سال زودتر از زمان خودم کنکور بدم و در رشته تجربی تحصیل میکنم میخواستم بدونم اگر در دانشگاه قبول شم باتوجه به اینکه هنوز دیپلمم رو نگرفتم میتونم ثبت نام کنم ؟ و یا دست نگه دارم تا دیپلمم رو بدم و بعد دانشگاه برم ؟ من امسال به پایه یازدهم میرم اگر لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم

 6. سلام من یه سوال داشتم خیلی دنبال جواب گشتم پیدا نکردم واقعا ممنون میشم اگر جوابمو بدید
  من تا به حال دوبار در دانشگاه دولتی روزانه کارشناسی مشغول به تحصیل شدم که هر دوبار به علت یه سری مشکلات نتونستم درس بخونم و اخراج شدم. یکی سال ۹۴ و یکی سال ۹۷.
  حالا می خوام بدونم که آیا به جز دانشگاه آزاد میتونم برای هیچکدام از دانشگاه های فراگیر پیام نور یا مجازی یا علمی کاربردی توی هر رشته ای وه بتونم لیسانس بگیرم مثل زبان انگلیسی ثبت نام کنم تا بعدا برای ارشد دوباره همون رشته قبلی رکه فیزیک بود ادامه بدم؟
  و اینکه آیا جریمه هم باید بدم
  لطفا جوابمو بدید منتظرم ممنون

  • با سلام با توجه به آیین نامه کسانی که دو بار از دانشگاه اخراج میشوند حق تحصیل مجدد ندارند . ولی با موافقت دانشگاه هایی که فرمودید میتوانید دوباره ادامه تحصیل دهید . برای رشته فیزیک در مقطع ارشد شما باید در آزمون همان رشته شرکت کنید و بدون آزمون امکان ادامه تحصیل برای ارشد وجود ندارد.

 7. سلام من یه سال پشت کنکور بودم و ورودی ۹۶ پردیس پرستاری ازاد هستم ترم یک رو خوندم ترم دو مرخصی گرفتم وکنکور شرکت کردم حالا نتیجه کنکور انچان عالی نشد حالا من برای اینکه کنکور ۹۸بدم ۱-از پردیس پرستاری انصراف بدم و پیام نور بخونم هزینه های انصراف تغییر نکنه مثلا بشه ۱/۵برابر ؟۲-همچنین هزینه انصراف هم مثل مرخصی نصف شهریه ثابت هست؟۳-ایا میتونم برای دو ترم بعدی مرخصی تحصیلی بگیرم

  • با سلام هزینه انصراف از دانشگاه آزاد به پیام نور ۱/۵ برابر شهریه ثابت میباشد . محدودیت مرخصی برای دانشگاه وجود ندارد ولی امکان مرخصی به طور متوالی بیشتر از دو ترم وجود ندارد.

 8. ممنون از پاسخگویی تون در مورد سوال قبل
  خب ببخشید الان پیام نور دقیقا چه رشته هایی داره که متناسب با رشته تجربی باشه یا هر رشته ای که من بتونم انتخاب کنم ؟
  و این که رشته ای هم داره که نیاز به انتخاب رشته کنکور نباشه یعنی بعد از این که نتایج اومد نیازی به انتخاب رشته نداشته باشم

  • سلام
   رشته هایی مثل زیست شناسی،شیمی،فیزیک و…. در دانشگاه پیام نور ارائه می شود.دانشگاه پیام نور هم از طریق آزمون سراسری و هم از طریق شرط معدل دانشجو می پذیرد.برای بحث بدون آزمون هم شما باید انتخاب رشته انجام دهید.

 9. عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ببخشید من امسال که ۹۷ بود کنکور شرکت کردم و کنکور دومم بود و احتمالا اون رشته ای رو که میخوام نیارم و مجبورم ۹۸ شرکت کنم که میشه دیگه سومین کنکور و طبعا مشکلات سربازی
  حالا خواستم پیام نور یه کاردانی بزم که راحت بتونم انصراف و اینا بدم بعدا الان سوالم اینه که مثلا یه رشته کاردانی مثلا زیست واسه من که تجربی ام این رشته باید حواسش انتخاب رشته کنم ؟ یعنی این که دوهفته دیگه که نتایج اومد انتخاب رشته بکنم واسه این رشته ویا این که این رشته بدون انتخاب رشته است
  لطف کنید دقیق بگید من بعد از اومدن نتایج به چه صورت اقدام کنم
  مرسی

  • باسلام.دانشگاه پیام نور در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشجو نمی پذیرد.همچنین شما می توانید در یکی از دانشگاه های بدون آزمون مانند آزاد یا علمی کاربردی در مقطع کاردانی ثبت نام و در صورت قبولی در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوید.در این صورت شما می توانید از معافیت تحصیلی استفاده و سال آینده مجددا در کنکور سراسری شرکت کنید.

 10. سلام به همه
  من ورودی مکانیک ۹۲روزانه علم و صنعتم و مستقیم اومدم گرایش تیدیل سال ۹۶همین دانشگاه الان میخام برگردم پزشکی بخونم منتها سوالم اینه اگه الان انصراف بدم و سال بعد قبول شم پزشکی باید خسارت انصراف رو بدم یانه پزشکی روزانه قبول می کنن یا چون تحصیل رایگان داشتم باید پول بدم
  از نظر سربازی کی انصراف بدم بهتره؟
  ممنون از وقتی که می زارین

  • با سلام دارندگان مدرک کارشناسی در دانشگاه روزانه میتوانند در صورت قبولی برای رشته های پزشکی ,دندانزشکی ,داروسازی به صورت رایگان در دانشگاه های سراسری بدون هزینه ثبت نام کنند

  • با سلام شما امکان تحصیل مجدد را دارید و دانشگاه حق دریافت شهریه در رشته های پزشکی را ندارد . شما باید تا ۱۱/۳۰ انصراف خود را قطعی کنید.

 11. سلام و خسته نباشید.
  من دانشجوی مهندسی بهداشت روزانه بودم و اواسط ترم دو مرخصی گرفتم ولی بنا به دلایلی تاریخ انصرافم ۲۰ تیر ثبت شده یعنی بعد از پایان ترم دو.حالا سوالم اینه ایا من با این شرایط ک نمرات ترم دو ام ثبت نشده ایا میتونم کنکور ۹۸ شرکت کنم و در صورت شرکت ایا سهمیه روزانه دارم؟
  و اگه سهمیه روزانه نداشته باشم چطور میتونم تو رشته های تاپ مثل پزشکی تحصیل کنم؟
  و اینکه تاریخ احتمالی کنکور ۹۸ کیه؟
  ممنون ببخشید ک طولانی شد

  • با سلام تاریخ انصراف شما باید تا قبل از ۱۱/۳۰ ثبت شود و مرخصی گرفتن از دانشگاه برای شما به عنوان انصراف محسوب نخواهد شد. شما برای قبولی پزشکی در آزاد دارای سهمیه هستید. کنکور ۹۸ اوایل تیر ماه برگزار میشود.

 12. با سلام اگه دانشگاه روزانه قبول بشیم یه رشته ای بعد واسه خارج هم اقدام کرده باشیم واسه پزشکی میتونم روزانمو رزرو نگه دارم؟ تا نتایج کنکورخارج بیاد؟بعد میتونم انصراف بدم از سراسریه؟یانزنم تو انتخاب رشته سراسریارو؟

  • باسلام.شما نمی توانید پس از قبولی انتخاب خود را در دانشگاه روزانه رزرو کنید این حالت امکان پذیر نیست چون اگر قبول شوید باید بروید اگر نروید تا یک سال از شرکت در انتخاب های روزانه محروم هستید اما می توانید پس از قبولی در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید و منتظر نتیجه قبولی خود در آزمون پزشکی کشور خارجی باشید در صورت قبولی در آزمون خارجی، در ایران از دانشگاه خود انصراف دهید.

 13. سلام
  میشه به سوالم جواب بدید لطفا؟
  من یه سوالی پرسیدم اما متوجه جوابتون نشدم میشه توضیح بدید؟
  من رشته تجربی هستم نظام قدیم…سوالم اینه اگه امسال رشته بدون کنکور حقوق برم و همزمان باهاش برای کنکور۹۸ بخونم بعد اگه کنکور۹۸ پزشکی قبول شدم و از رشته حقوق انصراف دادم میتونم سال ها بعد، بعد از اتمام رشته دندان پزشکی مجدد رشته حقوق ازاد یا پیام نور بدون کنکور ثبت نام کنم و بخونم؟
  سوال بعدی من اینهه که میشه همزمان تو دوتا رشته تحصیل کرد مثلا ازاد حقوق و سراسری پزشکی؟من شنیدم میشه ولی اگه متوجه شن گیر میدن…
  ممنون میشم جواب بدید .
  ممنون.

  • سلام بله شما میتوانید پس از پایان دوزه تحصیل پزشکی مجددا در دانشگاه ازاد یا پیام نور بدون کنکور در رشته حقوق ثبت نام فرمایید
   طبق قانون یک شخص در یک زمان نمیتواند در دو محل و رشته تحصیل نماید و در صورت شناسایی فرد با او برخورد میشود

 14. باسلام .من ۲ساله دانشجوی رشته حسابداری در دانشگاه پیام نور هستم/ایا میتوانم درصورت قبولی در کنکور۹۷ در دانشگاه دولتی درس بخوانم و مشکل نظام وظیفه نداشته باشم/ممنون میشم اگه جواب بدید

  • با سلام بله شما میتوانید در صورت قبولی در دانشگاه سراسری ثبت نام کنید و پس از اتمام معافیت تحصیلی دوباره معافیت تحصیلی خود را تمدید کنید

 15. سلام
  من دانشجوی پیام نور کارشناسی پیوسته هستم و تا ۹۸/۰۷/۰۱ معافیت تحصیلی دارم
  تا به حال هم علاقه ای به رشته خود نداشته ام و تا الان بیشتر دروس را امتحان نداده ام و واحد هایی کمتر از کاردانی را گذرانده ام. آیا با این شرایط در کنکور ۹۸میتوانم شرکت کنم و درصورت قبولی در رشته های پزشکی یا پرستاری روزانه به دانشگاه دولتی بروم یا به مشکل معافیت تحصیلی بر خواهم خورد؟ آیا در چنین شرایطی باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدهم؟ تمنا میکنم پاسخ سوال من را بدهید بسیار ضروریست و مچکر بابت کمک رسانیتان.

  • سلام شما میتوانید در کنکور سال ۹۸ شرکت کنید و لازم نیست تا پیش از اعلام نتایج نهایی از دانشگاه خود انصراف دهید در صورت قبولی در رشته و محل دلخواه میتوانید از دانشگاه خود انصراق داده و در دانشگاه جدید ثبت نام فرمایید

 16. سلام.من یک بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و امسال در کنکور۹۷شرکت کردم .اگه تو یه دانشگاه ازاد یا پیام نور و یا حتی سراسری قبول شم دیگه امکان انصراف ندارم؟؟؟

  • سلام در صورت انصراف مجدد شما در یک مقطع از ادامه تحصیل منع میشوید و امکان ادامه تحصیل در ان مقطع را نخواهید داشت

 17. سلام خسته نباشید
  بنده دو سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
  من میخواستم کنکور ۹۸ شرکت کنم و میشه کنکور سومش و باید به خاطر مشکل سربازی پیام نور بدم
  حالا سوالم اینه زمان دقیق انصراف از دانشگاه چه موقع هست تو سوال قبلی یکی از دوستان فرموده بودید می تونید تا زمان نتایج صبر کنید ولی من تو دفترچه سال های گذشته خوندم که مثلا اگه بهمن ثبت نام باشه میگه باید تا ۳۰ بهمن انصراف رو بدی حالا خواستم شما دقیق بگید
  سوال بعد این که مرخصی دانشگاه دقیقا چیه و این که من هم با توجه به شرایطم نیاز دارم یا نه و ..

  • با سلام . فقط دانشجویان روزانه باید تا ۳۰ بهمن انصراف دهند . شما میتونید بعد از اعلام نتایج انصراف دهید و دوباره ثبت نام کنید . شما میتونید دو ترم مرخصی بگیرید از دانشگاه و فقط شهریه ثابت رو باید پرداخت کنید.

 18. سلام

  من ورودی ۹۲ دانشگاه روزانه بودم. بهمن ماه پارسال تازه فارغ التحصیل شدم. اردیبهشت امسال کنکور ارشد دادم و انتخاب رشته هم کرده ام، دوره روزانه. حال میخوام بعد ۲ ترم انصراف بدم و از یکی از دانشگاه های اروپا پذیرش بگیرم.
  اینکارو فقط برای معافیت تحصیلیش انجام دادم که وقت کافی داشته باشم.
  حالا سوالم اینه که معافیت تحصیلی من باطل میشه اگه انصراف بدم ؟

 19. با سلام
  من دانشجوی انصرافی کارشناسی ارشد روزانه ورودی ۹۶ هستم و با انصرافم موافقت شده ولی دانشگاه مدرکی برای اجازه شرکت مجدد در آزمون به من نداده ، آیا من برای کسب مجوز شرکت در آزمون باید لغو تعهد خدمت از سامانه سجاد انجام بدم یا همان نامه پذیرش انصراف از طرف دانشگاه کافی است ؟

  • سلام فقط انصراف از دانشگاه کافی میباشد شما باید تا بهمن ماه و قبل از ثبت نام کنکور سراسری انصراف شما قطعی شده باشد

 20. سلام
  ۱)اگه کسی دانشگاه ازاد یه رشته ای رو بره بعد وسط راه پشیمون شه بخواد انصراف بده قبل از ترم دوم یا توی ترم دوم اونوقت برای کنکور محروم میشه؟مثلا برای ۹۸ نمیتونه کنکور بده ؟درصورتی که تمایل داره مجدد کنکور بده.
  ۲) کسی که دانشگاه ازاد هست و میخواد مجدد کنکور بده باید قبل از ثبت نام کنکور۹۸ از دانشگاه انصراف بده یا نه میونه بمونه نتیجه اش بیاد بعد اگه خواست انصراف بده؟
  ۳) ایا میشه هرزمان از سال مرخصی گرفت از دانشگاه ازاد ؟مثلا دوماه اخر موقع امتحانات دانشگاه؟
  ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.
  ممنونم.

  • سلام اگر شما وارد دانشگاه ازاد بشوید و بعد انصراف دهید از کنکور محروم نمیشود ___ بله این امکان وجود دارد که شما تا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور از دانشگاه ازاد و یا پیام نور انصراف ندهید و پس از مشخص شدن نتایج و پذیرش در رشته محل دلخواه از دانشگاه انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام نمایید __ در دانشگاه شما باید پیش از انتخاب واحد اقدام به درخواست مرخصی فرمایید

   • خیلی ممنون از پاسختون
    یه سوال دیگه هم داشتم اگه از دانشگاه ازاد(بدون کنکور صرفا با سوابق تحصیلی) انصراف بدم ، بعد برم یه رشته دیگه بخونم و پشیمون شم و بخوام مجدد تو رشته انصرافی خودم تو دانشگاه ازاد درس بخونم دیگه این امکان وجود نداره؟یعنی اگه از رشته ای که بدون کنکور هست تو دانشگاه ازاد انصراف بدی بعد پشیمون شی دیگه نمیتونی مجدد ثبت نام کنی؟هیچ وقت نمیتونی تو اون رشته مجددثبت نام کنی توی هر دانشگاهی از اون رشته محروم میشی؟
    ممنون میشم جواب بدید .
    سپاس.

    • طبق قوانین موجود شخص نمیتواند در یک مقطع تحصیلی دوبار انصراف دهد در این صورت از ادامه تحصیل منع میشود

 21. سلام من ترم اول و دوم ارشد مشروط شدم و طبق آیین‌نامه باید اخراج بشم. ولی خب هنوز نمره‌های ترم دوم ثبت نهایی نشده. راهی هست که قبل از اخراج بشه انصراف داد؟

  • سلام در حالت عادی شما باید پیش از امتحانات انصراف خود را انجام میدادید ولی در حال حاضر در صورت همکاری دانشگاه و موافقت آن این امکان برای شما وجود دارد

 22. با سلام
  ببخشید من یه سوال دارم خواهش میکنم زود جواب بدهید
  من سال۹۵دانشگاه صنعت نفت قبول شدم بخاطر استخدامی نفت انتخاب کردم اما میتونستم همون سال شریف و تهران بیارم
  . بعد از اینکه استخدامی را برداشتند من امسال دوباره کنکور ارشد دادم الان دو هفته دیگه سربازی ام تموم میشه بنیاد نخبگان دارم سربازی ام انجام میدم انتخاب رشته هم کردم امسال دوباره شریف میارم
  اما یه مشکلی دارم بخاطر سربازی هنوز انصراف ندادم اگه هفته بعد انصراف بدم موقع ثبت نام مشکلی پیش میاد ؟ چون بنیاد نخبگان دارم سربازی ام جلو میبرم فعلا نمیتونم انصراف بدم اما دو هفته دیگه کارهای سربازی ام تموم میشه انصرافم میدم .
  یه چیز دیگه این است دانشگاه صنعت نفت برای وزارت نفت است
  آیا مشکلی برای ثبت نام جدید پیش میاد ؟
  خواهش میکنم زود جواب بدید بخدا از استرس دارم می میرم

  • با سلام.شما قبل از ثبت نام آزمون سراسری ارشد باید انصراف خود اعلام میکردید.به احتمال زیاد قبولی شما حذف خواهد شد.

 23. سلام خسته نباشید
  ببخشید من امسال که ۹۷ بود سال دوم کنکورم بود و میخوام سال ۹۸ رو هم شرکت کنم و به خاطر مشکلات سربازی دوستان گفتن پیام نور یا آزاد برو بعد انصراف بده
  خواستم ببینم من الان چه موقع باید ثبت نام کنم و این که آیا باید واسه ثبت نام انتخاب رشته بکنم یا این که نیازی نیست به انتخاب رشته و باید حضوری انجام بدم

  • باسلام.زمان ثبت نام رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد و پیام نور اواخر مرداد و اوایل شهریور می باشد که هروقت قبولی قطعی شما در آزمون سراسری سال ۹۷ مسجل شد می توانید انصراف خود را به دانشگاه قبلی اعلام کنید.ثبت نام دانشگاه پیام نور از طریق سایت sanjesh.org و ثبت نام دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org صورت می گیرد.

   • سلام..این که میگن پسر فقط یه بار میتونه انصراف بده ایا شامل دانشگاه پیام نور هم میشه ؟؟مقلا کسی که سابقه یک بار انصراف از پیام نور رو داره ایا میتونه از دانشگاه روزانه هم انصراف بده تا بتونه سال بعد کنکور بده؟؟

    • سلام بطور کلی اگر دوبار از دانشگاه دولتی انصراف بدهید از ادامه تحصیل در تمام دانشگاه های دولتی محروم هستید ولی در صورت توافق واحد دیگری مثل ازاد میتوانید ادامه تحصیل بدهید. توضیه میشود در یک مقطع دوبار انصراف ندهید تا به مشکل نخوردید

     • ببخشید یکم واضح تر میگمچون خیلی برام مهمه…..من الان دانشجوی پیام نور هستم و امسال کنکور دادم اگر یه رشته دولتی قبول شم باید اول از پیام نور انصراف بدم تا بتونم وارد دانشگاه دولتی بشم .. حالا اگه.قبل از سی بهمن امسال تصمیم بگیرم که کنکور ۹۸شرکت کنم ایا میتونم از دانشگاه دولتی انصراف بدم و دوباره کنکور بدم یا نمیشه…ایا چون قبلا از پیام نور انصراف دادم درصورت انصراف از دانشگاه دولتی نمیتونم سال ۹۸ کنکور بدم؟؟؟

     • در صورت انصراف در سی بهمن ماه شما امکان تحصیل در دانشگاه دولتی سال بعد رو نخواهید داشت ولی برای غیر روزانه و آزاد با موافقت دانشگاه میتونید ادامه تحصیل دهید.

 24. سلام. خواهش می کنم که مرا کمک کنید. من دانشجوی دوره روزانه ورودی ۹۴ بودم. بعد از چهار ترم کامل انصراف دادم و در کنکور ۹۷ شرکت کردم. نتیجه دلخواه را کسب نمیکنم. آیا می توانم با انتخاب رشته در پیام نور ثبت نام کنم تا سال ۹۸ مجدد کنکور بدم؟ اگر شدنی باشه، باید به دانشگاه قبلی مبلغی پرداخت کنم؟ لطفا کمکم کنید چرا که با مشکل مواجه شدم

  • سلام اگر در هنگام انصراف از دانشگاه روزانه جریمه پرداخت نکرده اید و میخواهید در دانشگاهی غیر از روزانه ادامه تحصیل بدهید باید جریمه را پرداخت کنید. اگه دو بار در مقطع کارشناسی انصراف دهید با مشکل ادامه تحصیل مواجه میشوید

 25. عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ببخشید من پسر هستم و متولد نیمه دوم ۷۷ هستم و سال ۹۶ اولین کنکورم بود و امسال هم که ۹۷ بود شرکت کردم ولی اون رشته ای که میخوام فک کنم نشه و میخوام ۹۸ شرکت کنم حالا میخواستم ببینم چطور میشه من ۹۸ کنکور شرکت کنم در صورتی که مشکلی واسه سربازی پیش نیاد
  بعضی دوستان میگن پیام نور ثبت نام کن و بعد انصراف بده
  خواستم شما لطف کنید دقیق توضیح بدید با این کار مشکلم حل میشه یا نه
  و این که ثبت نام با انتخاب رشته انجام بدم یا بدون انتخاب رشته و چه موقع ثبت نام هست
  و سوال بعد این که اگه ثبت نام کردم پیام نور چه موقع انصراف بدم که مشکلی هم واسه سربازی و هم واسه دانشگاه آیندم پیش نیاد
  چون یکی از دوستام گفت بهتره موقع ثبت نام کنکور ۹۸ که بهمن هست قبلش انصراف بدی بهتره و اگه بذاری موقع اعلام نتایج گیر میدن
  ببخشید طولانی بود
  مرسی

  • با سلام. باتوجه به شرایط نظام وظیفه شما یک سال بعداز فراغت از تحصیل زمان دارید در دانشگاه ثبت نام کنبد، تا مشکل نظام وظیفه پیدا نکنید،و از آنجایی شما قصد دارید درآزمون سال ۹۸ هم شرکت کنیدبهتراست که در یکی از دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ثبت نام کنید تا معافیت تحصیلی برای شما صادر شود،همچنین شما در صورت شرکت و یا ثبت نام دردانشگاه پیام نورنیاز به انصراف قبل از ثبت نام در آزمون سال ۹۸ نخواهید داشت، شما میتوانید بعد از اعلام نتایج آزمون سال ۹۸ از دانشگاه که در آن ثبت نام کرده بودید انصراف دهید.

 26. سلام . من سال ۹۵ کنکور فنی ثبت نام کردم .و الان ترم ۳ در دانشکده فنی روزانه هستم .من کنکورسراسری ۹۷ ثبت نام کردم ..میخواستم ببینم اگه دانشگاه روزانه قبول شدم ..میشه از دانشکده فنی انصراف داد و در رشته قبولی در کنکور سرارسری ۹۷ ثبت نام کردیا باید قبل از ثبت نام کنکور انصراف میدادم

  • سلام شما باید قبل از ثبت نام کنکور سراسری و وارد شدن مجدد به دانشگاه روزانه انصراف خود را به دانشگاه روزانه ی اولیه اعلام کنید تا اجازه ی شرکت مجدد در دوره ی روزانه به شما داده شود.

 27. سلام من دو ساله دانشجوی پیام نور شهرمان دررشته روانشناسی هستم ودراین دوسال دوترم مرخصی گرفتم ودوترم انتخاب واحد کردم الان میخوام درکنکور ۹۸شرکت کنم اما یکی از دوستام میگفت چون نیمی ازمعافیت تحصیلیم را استفاده کردم نمیتوانم در کنکور ۹۸شرکت کنم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

  • سلام
   شما تا زمانی که دانشجو هستید شامل معافیت تحصیلی می باشید.اگر در حال حاضر دانشجوی دانشگاه پیام نور هستید و قصد شرکت در آزمون سراسری سال آینده را دارید،این امکان برای شما وجود دارد و درصورت قبولی میتوانید در دانشگاه دوم ادامه تحصیل دهید.

 28. سلام وقت بخیر و خدا قوت
  من مهر سال ۹۶ دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و الان کنکور ۹۷ دادم میخوام از دانشگاه آزاد انصراف میدم ، میخواستم بپرسم که این ۱٫۵ برابر شهریه ثابت یعنی اینکه من هر ترم ۱٫۵ برابر شهریه ثابت رو باید بدم یا فقط یبار ؟؟؟
  لطفا جواب بدین خیلی برام مهمه

  • با سلام شما برای انصراف فقط باید یکبار ۱٫۵ برابر شهریه ثابت را بپردازید که برای مقطع کارشناسی حدود۱,۵۰۰,۰۰۰ میباشد

 29. با سلام -من دانشجوی ورودی۹۵ دانشگاه پیام نور رشته ی حسابداری هستم اما تا الان هیچ واحدی رو پاس نکردم میخاستم دو ترم انتخاب واحد کردم ولی نرفتم یه ترم مرخصی گرفتم و یه ترم عدم حضور داشتم میخاستم بدونم من از دانشگاه اخراج شدم ؟ نمی تونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم؟ تو رو خدا جواب بدین خیلی سردرگمم

  • با سلام. خیر اخراج نمیشوید. اما باید هزینه ایی رو پرداخت کنید جهت انصراف خود بابت این مسله به دانشگاه مراجعه کنید.و مشکلی جهت شرکت در آزمون سال ۹۸ وجود ندارد شما میتوانید در ازمون سال ۹۸ شرکت کنید.

 30. سلام و عرض خسته نباشید
  من در کنکور ۹۷ شرکت کردم ولی متاسفانه اون نتیجه ای که میخوامو به دست نمیارم. معافیت تحصیلیم هم اول مهر تموم میشه. حالا سوال من اینه که اگه امسال دانشگاه آزاد ثبت نام کنم میتونم سال بعد در صورت قبولی در دانشگاه روزانه ثبت نام کنم؟

  • با سلام حداکثر زمان وقفه تحصیلی یکسال است

   • ببخشید منظورتون رو متوجه نشدم
    میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم معافیت تحصیلیم هم تا ۱ مهر ۹۷ اعتبار داره
    اگه امسال برم دانشگاه آزاد بازم معافیت بگیرم میتونم تو کنکور ۹۸ شرکت کنم بعدش دانشگاه روزانه پذیرش بشم ؟
    اگه جواب مثبته باید برای شرکت در کنکور از دانشگاه آزاد انصراف بدم ؟
    ممنون

    • با سلام بله شما میتوانید وارد دانشگاه آزاد شوید و به این وسیله معافیت تحصیلی دریافت کنید و در کنکور سال ۹۸ شرکت کنید و برای شرکت مجدد در سال ۹۸ در کنکور سراسری، نیاز به انصراف ندارید و میتوانید در کنکور شرکت کنید و در صورت گرفتن نتیجه ی مطلوب به دانشگاه آزاد انصراف خود را اعلام کنید.

 31. سلام و خسته نباشید من تو کنکور ۹۷شرکت کردم و حالا میدونم که نتیجه خوبی از کنکورم بدست نمیارم میخوام امسال دانشگاه برم اما انصراف دوباره تو کنکور ۹۸شرکت کنم آیا امکانش هست??

  • با سلام. اگرسال ۹۷ در دانشگاه روزانه پذیرش شوید، باید بعد از دو ترم انصراف دهید تا بتوانید مجدد در دانشگاه روزانه تحصیل کنید همچنین اگر در سال ۹۷ قصد شرکت در دانشگاه غیراز روزانه داشته باشیدمیتوانید در ازمون سال ۹۸ دردانشگاه روزانه وهم در دانشگاه های دیگرانتخاب رشته کنید، اما اگر دردانشگاه های غیراز روزانه پذیرش شوید،بدون نیاز به انصراف میتوانید در ازمون سراسری سال ۹۸ شرکت کنید.

 32. سلام من سال ۹۶ بخاطر گرفتن معافیت تحصیلی تو دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم یه ترم رفتم بعدیشم مرخصی گرفتم کنکور ۹۷ رو دادم حالا میخوام بدونم اگه الان برم دانشگاه آزاد یا غیر دولتی( و از علمی کاربردی انصراف بدم) امکان اینکه دوباره کنکور بدم هست برای دوره روزانه؟
  خیلی ممنون

  • با سلام. بله میتوانیدبعد از اینکه در دانشگاه آزاد و یا غیردولتی ثبت نام کردید، مجدد در آزمون شرکت کرده و در دوره روزانه پذیرش شوید.

 33. سلام
  من در سال ۱۳۹۳ در رشته ی خدمات بهداشتی درمانی روزانه قبول شدم ولی بعد اعتراض دادم و کد رشته را برای من حذف کردند در سال ۹۶ در رشته ی علوم ازمایشگاه روزانه قبول شدم بعد امسال سال ۹۷ در کنکور سراسری ۹۷ بدون انصراف از دانشگاه علوم ازمایشگاه شرکت کردم و کنکور دادم و فقط میخواهم انتخاب رشته ی ازاد را انجام دهم نه روزانه و در رشته های دندون و دارو و پزشکی ازاد را انتخاب کنم ایا شرکت من با توجه به این که انصراف نداده بودم تخلف محسوب میشود؟

  • سلام اگر شما دانشجوی روزانه باشید برای انتخاب رشته ی مجدد در دانشگاه روزانه حتما باید انصراف خود را اعلام کنید و اگر هدف شما از کنکور دانشگاه های غیرروزانه باشد نیاز به انصراف ندارید و میتوانید بعد از کنکور انصراف خود را اعلام کنید.

 34. سلام خسته نباشید
  لطفا کمکم کنید خیلی سردرگمم
  من دانشجوی ورودی ۹۶ روزانه هستم و ب دلیل عدم علاقه ب رشتمم نرفتم سر کلاسا و ترم یک مشروط شدم.و اردیبهشت اسال ک وسط ترم دو بود انصراف دادم.حالا سوال اولم اینه ایا با این وضعیت سال ۹۸ سهمیه روزانه دارم.اکه ندارم لدفن ی راهی جلو روم بزارید
  من با شماره تلفن مرکز مشاورتونم تماس گرفتم ولی میگه شماره اشتباه است
  تروخدا یه نفر جواب قطعی بده بهم

  • سلام شما میتوانید در کنکور ۹۸ شرکت کنید و در انتخاب رشته دانشگاه های روزانه زا نیز انتخاب کنید. ولی در صورت قبولی باید شهریه نوبت دوم را پرداخت نمایید

 35. سلام اگر کسی هم کنکور هنر داده باشد و هم تجربی و دانشگاه روزانه یکی از رشته های هنر را قبول شود مثلا گرافیک، آیا امکانش هست سال بعد کنکور تجربی شرکت کند؟؟

  • باسلام.اگر کسی در سال ۹۷ برای هر گروه آزمایشی و هر رشته ای در دانشگاه های روزانه قبول شود ولی نرود یک سال محرومیت از انتخاب های روزانه خواهد داشت پس نمی توانید سال بعد شرکت کنید اگر برای دانشگاه دولتی قبول شوید حتما باید بروید.

 36. سلام من امسال دومین ساله کنکور میدمو معافیت تحصیلیم دی ماه تموم میشه امکانش هست ۹۸ بتونم کنکور بدم؟

  • با سلام. شما میتوانید در یکی از دانشگاه ها در یک رشته ثبت نام کنید تا برای شما معافیت تحصیلی صادر شود. بعد از این مراحل میتوانید آزمون سال ۹۸ شرکت کنید ، یا اگر قصد ثبت نام ندارید میتوانید کارهای مربوط به سربازی خودرا انجام دهید، بعد از نتایج و قبولی آزمون سال ۹۸ ایست خدمت زده شود.

 37. سلام من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم ورودی ۹۶ وامسال یعنی ۹۷درکنکور شرکت کرده ام سنجش پیام داده که شما متخلف هستید واجازه شرکت در ازمون رو ندارید اگرمن فردا درازمون شرکت کنم مشکلی برای من دردانشگاه به وجود میاورد

  • سلام بله ممکن است شما با مشکل روبه رو بشوید. دانشجویان دوره روزانه در صورت انصراف از دانشگاه میتوانند در کنکور سراسری شرکت کنند.

   • انصراف ندادم چون در صورت انصراف باید خسارت اموزش وپرورش رو باید پرداخت کنم وبه همین خاطر انصراف ندادم به نظر شما ایا ممکن است به خاطر این که در کنکور شرکت کرده ام ازدانشگاه فعلی یعنی فرهنگیان اخراجم کنند

 38. سلام. من تو آزمون ۹۶ شرکت کردم اما جایی که دوست داشتم قبول نشدم الان قبل آزمون ۹۷ به شدت مریض هستم میخواستم بدونم اگه پیام نور بدون آزمون برم و بعد انصراف بدم میتونم کنکور۹۸ شرکت کنم؟

  • سلام شما میتوانید هم زمان با تحصیل در دانشگاه پیام نور در کنکور ۹۸ شرکت کنید و در صورت پذیرش در رشته و محل دلخواه از پیام نور انصراف دهید و در دانشگاه جدید ثبت نام کنید

 39. سلام من امروز برای بار دوم کنکور دادم و از تلاشم راضی نبودم و میخوام برای بار سوم در کنکور ٩٨ شرکت کنم با توجه به این که پسر هستم و وارد سن مشمولیت میشوم راهی برای شرکت در کنکور نود و هشت دارم ؟ لطفا راهنمایی کنیید

 40. سلام خسته نباشید من سال ۹۷ دومین سالیه که دارم کنکور میدم اما میدونم که رشته ی مورد علاقم قبول نمیشم میخواستم ببینم میتونم امسال وارد دانشگاه روزانه بشم و اسفند ماه برای کنکور ۹۸ ثبت نام کنم ؟؟؟و بعد از گذروندن ۲ ترم انصراف بدم؟؟ و اینکه حتما باید قبل کنکور انصراف بدم یا میتونم تا زمان اعلام نتایج انصراف ندم؟ ممنون

  • سلام شما اگر در دانشگاه روزانه ثبت نام کنید برای شرکت در کنکور سال بعد باید تا ۳۰ بهمن انصراف خود را تایید کنید پیشنهاد میشود در دانشگاه های ازاد یا پیام نور ثبت نام کنید تا بتوانید تا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ۹۸ تحصیل کنید و در صورت پذیرش در رشته دلحواه انصراف دهید

 41. سلام خسته نباشید
  من امسال کنکور دارم، و چون نتونستم برای کنکور بخونم میخوام دانشگاه آزاد برم
  میخواستم بدونم میتونم تا مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد بخونم و برای کارشناسی و مقاطع بعدی وارد داشنگاه دولتی و روزانه بشم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • باسلام.بله می توانید در دانشگاه آزاد وارد یکی از رشته های کاردانی ناپیوسته شوید و برای مقاطع بعدی در کنکور سراسری شرکت کنید و در دانشگاه روزانه مجاز شوید.مشکلی نیست.

  • سلام من امسال پیام نور قبول شدم فردا میخوام کنکور بدم در صورت قبولی تو روزانه یا شبانه میتونم هر دو جا درس بخونم و از پیام نور انصراف ندم

 42. سلام ببخشید ایا ورودی دانشگاه آزاد ۹۷ می تونه بدون انصراف از تحصیل در کنکور ۹۸ شرکت کنه؟؟ در صورت قبولی رشته ی روزانه در مهر ۹۸ که ترم سوم می شه از از دانشگاه آزاد انصراف بده و به جاش ادامه تحصیل دانشگاه روزانه.

 43. سلام من پشت کنکوری هس و امسال سال دومیه که کنکور میدم.
  میخوام پیام نور برم تا بتونم سال ۹۸ برای سومین بار کنکور بدم.
  اگه سال ۹۸ تو رشته داروسازی روزانه قبول بشم،معافیت تحصیلی مجددا و ۸ ساله برام صدور میشه؟
  در حالی که در دانشگاه پیام نور باید رشته ای رو انتخاب کنم که تا مقطع کارشناسی هستش و معافیت تحصیلی ۴ ساله صدور میشه.. بعد از انصراف ، اینکه معافیت تحصیلی قبلیم تا چه سالیه تاثیر داره یا نه؟
  لطفا با دقت جواب بدین.مرسی

  • با سلام. مشکلی به وجود نمیاد، در صورت قبولی در رشته دارو سازی در سال ۹۸ مجدد برای شما در مقطع جدید معافیت تحصیلی تعلق خواهد گرفت.

 44. باسلام
  من دانشجو ترم ۱۰ روزانه هستم میخواستم بدونم ایا میتوانم تاشهریورکه سنوات اولیه سربازیم تموم نشده انصراف بدم ودرمهلت یکساله معرفی برای کنکور۹۸ بخونم ودرکنکور۹۸ شرکت کنم؟
  باتشکر

  • سلام برای شرکت در کنکور ۹۸ شما میتوانید تا بهمن ماه انصراف خود را از دانشگاه روزانه قطعی کنید و برای شرکت در کنکور سراسری ثبت نام نمایید

 45. سلام
  من دانشجوی روزانه علوم کامپیوتر ترم دوم هستم و میخام کنکور ۹۸ شرکت کنم و هدفم مهندسی کامپیوتر روزانه هست
  میخام بدونم برای تطبیق واحد هایی ک گذروندم بایدجریمه و شهریه بدم یعنی به جای اینکه رشتم روزانه حساب بشه شهریه شبانه میگیرن؟
  رشتم رو دوس ندارم و میترسم ۲سال عقب بیفتم اگه میشه بهم ایمیل بدین
  خیلی ممنون

 46. سلام استاد ..خسته نباشید..
  من متولد ۱۳۷۸/۰۸/۱۹ هستم. . دو تا سوال دارم خدمتتون
  ۱٫امسال(۹۷ )سال اولیه که دارم کنکور میدم و میخوام ۹۸ دوباره کنکور بدم امکانش هست که بدون رفتن به سربازی یا دانشگاه کنکور ۹۸ رو بدم??
  ۲٫من محض احتیاط درس فیزیک رو از دروس پیش دانشگاهی افتادم. . در صورت جواب ندادن راه اول چه جوری میتونم با استفاده از این درس افتاده کنکور سال ۹۸ شرکت کنم?? ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام بله میتوانید کنکور بدهید و معمولا یک سال بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان، زمان دارید وارد دانشگاه شوید و شما برای وارد شدن به دانشگاه حتما باید تمامی دروس را تا شهریور پاس کرده باشید.

 47. سلام خسته نباشید، من تو چار ترم کمتر از ۴۰ واحد پاست کردم ،گفتن باید انصراف بدی و دوباره ثبت نام کنی تا اخراج نشی،میخواستم ببینم شرایط انصراف و ثبت نام مجددش چیجوریه؟ مشکلاتش چیه؟ و اینم گفتن ک چون ترم چهاری هزینه انصرف نداره

  • با سلام اگر دانشگاه روزانه تحصیل میکنید باید تا قبل از ۱۱/۳۰ از دانشگاه انصراف دهید . از زمان انصراف شما تا ثبت نام مجدد نباید بیش از یک سال در دانشگاه روزانه طول بکشد .

 48. سلام و خسته نباشید
  تو دفترچه ثبت نام کنکور سراسری یک قانونی وجود دارد که میگه ” اگر بعد از سال ۶۴ کسی دو بار در ازمون های ورودی دانشگاه هها در دوره روزانه پذیرفته شود دیگر حق شرکت در ازمون سراسری را ندارد “. سوال من اینه که قبولی در دوره روزانه کارشناسی ارشد هم جزئ این دوبار به حساب می اید یا نه؟ مثلا اگه من یکبار از دوره روزانه کارشناسی انصراف داده باشم و یکبار از دوره روزانه کارشناسی ارشد انصراف داده باشم دیگه نمی تونم تو کنکور سراسری شرکت کنم؟
  با تشکر

  • با سلام . این قانون فقط برای هر مقطع میباشد . شما میتونید دوباره در آزمون سراسری شرکت کنید .

 49. سلام..
  من ورودی ۹۶ یه دانشگاه غیر انتفاعی ام ترم یک مدیریت بازرگانی خوندم ولی نظرم عوض شد خواستم برم تربیت بدنی روزانه بخونم ولی ترم ۲ رو تو همون دانشگاه ۹ واحد عمومی گرفتم از اونور تطبیق بزنم و هنوز انصراف ندادم برا کنکور خوندم همین ۹۷ ثبت نامم کردم الان رفتم دیدم تا یه تاریخ مشخصیباید انصراف میدادم از دانشگاه درسته/ تا ۲۰/۱۲/۹۶ …من انصراف ندادم الان یعنی اگه من روزانه قبول شم چون انصراف ندادم نمیشه برم؟؟؟؟؟؟

  خواهش میکنم جواب بدین

  • با سلام خیر مشکلی ندارد . شما میتونید بعد از قبولی در دانشگاه روزانه از دانشگاه خود انصراف داده و بلافاصله در دانشگاه روزانه ثبت نام کنید . شرایطی که گفتین فقط برای از دانشگاه روزانه به سایر دانشگاه ها است .

 50. سلام، مهر ماه ۹۶ در دانشکده فنی حرفه ای شهید شمسی پور تهران با شرط معدل پذیرفته شدم. حین ترم دوم، انصراف کتبی از ادامه تحصیل دادم. آیا می تونم برگردم و پیش دانشگاهی بخونم و در کارشناسی پیوسته شرکت کنم؟ (فرزند جانباز هستم). با تشکر

 51. سلام خسته نباشد من متولد سال ۱۳۷۸ هستم و در کنکور ۹۶ شرکت کردم و انتخاب رشته نکردم و در سال ۹۷ هم میخوام کنکور بدم ولی نتیجه خوبی نمیگیرم . خواستم ازتون بپرسم که من میتونم با قبولی در دانشگاه پیام نور در کنکور ۹۸ شکرت کنم و در دانشگاه روزانه یا پردیس خودگردان بشم ؟ و در چه زمانی باید از تحصیل در دانشگاه پیام نور انصراف بدم ؟

  با تشکر از سایت خوبتون .

  • با سلام. بله شما میتوانید سال ۹۷ پیام نور ثبت نام کنید. و مجدد سال ۹۸ بدون نیاز به انصراف در آزمون سراسری شرکت کنید.

 52. سلام خسته نباشید و ممنون بابت مطالب خوبتون. دو سوال داشتم خدمت شما: ۱٫اگه کسی امسال دانشگاه روزانه قبول بشه و تحصیل کنه و بخواد بعد از یک ترم درس خوندن انصراف بده میتونه کنکور ۹۸ شرکت کنه ؟
  ۲٫ اگر کنکور ۹۸ رشته دلخواه خودشو قبول نشه ولی باز همون رشته که توش انصراف داده قبول بشه میتونه برگرده همون دانشگاه ادامه بده؟ یا چطور ؟

  • با سلام در صورت انصراف از دانشگاه روزانه در ترم اول برای سال ۹۸ حق شرکت در کنکور سراسری ندارید

 53. سلام.من سال چهارمه پشت کنکور ریاضی هستم.میخوام کنکور تجربی ۹۸ شرکت کنم.درضمن امسال هم میخام دانشگاه برم البته روزانه نه چون محروم میشم.میخوام بدونم هم آزاد هم پیام نور نیاز به انصراف ندارن و میشه بعد از قبولی ۹۸ انصراف بدم یا فقط پیام نور اینجوریه؟چون شاید اونطور که باید درس نخونم و میخوام یک سال دیگه هم هدر نره یعنی اگه رتبه خوب اوردم که انصراف میدم و اگه رتبم بد شد لااقل ۱سال از دست نره.خواهشا جواب بدین خیلی برام مهمه و حیاتیه

  • با سلام . شما میتوانید در دانشگاه آزاد یا پیام نور ثبت نام کنید،و بدون نیاز به انصراف از دانشگاه در آزمون سراسری ۹۸ شرکت کنید.

 54. باسلام
  ببخشید که مزاحم شدم می خواستم بگم من ترم دوم ارشد دانشگاه دوتی هستم ترم قبل مشروط شدم اگه این ترم در امتحانت قبول نشم یعنی بیفتم و مشروط بشم چقدر طول میکشه که کمسیون تشکیل بشه و چقدر زمان می بره تا جواب بدن یعنی تا قبل از ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد زمان می بره یا خیر اگه قبل از اونه من برم مقدمات کنکور سال بعد را حاضر کنم.
  لازم به ذکر است که ثبت نام کنکور ارشد احتمالاً اوایل آذر ماه است

 55. سلام.خسته نباشید.من کنکور ۹۴شرکت کردم و رفتم پیام نور و سال بعد کنکور۹۵ روزانه قبول شدم.و از پیام نور انصراف دادم.الان هم ترم۴هستم .سوالم اینه ک من میتونم از دانشگاه انصراف بدم و برای کنکور ۹۸شرکت کنم یا نه؟؟میتونم بدون مشکل سربازی کنکور شرکت کنم؟؟؟؟

 56. با سلام من دانشجوی ارشد روزانه هستم با توجه به اینکه مدرک دوره کارشناسیم از دانشگاه آزاد هست ، برای شرکت در کنکور سراسری تجربی هفته دیگه باید انصراف میدادم؟؟

  • با سلام. دانشجویان دوره روزانه برای شرکت در کنکور سراسری باید از دانشگاه انصراف دهند. مهلت انصراف تا پایان بهمن ماه بوده است.

 57. سلام
  من بهمن ۹۶ از دانشگاه ازاد انصراف دادم
  و حالا به دلایلی میخوام تو کنکور ۹۸سال بعد شرکت کنم
  به نظرتون چه راهی هست تا بتونم شرکت کنم و به مشکل سربازی برنخورم؟
  از طرفی اگه امسال پیام نور برم بعد انصراف دوم تلقی میشه و نمیتونم برم دانشگاه.
  لطفا ی راهی پیش پام بذارید

 58. سلام.من دانشجوی دوره روزانه ارشد هستم و در ترم ۶ به سر میبرم. و خواهان شرکت در کنکور سراسری امسال که همین چند روزه دیگه است ، هستم. میخوام بدونم اگه قبول شم امکان تحصیل در دوره ی شببانه برام هست یا باید تا بهمن انصراف میدادم؟

  • سلام اگر هدف شما از کنکور مجدد، واردشدن به دانشگاه شبانه است نیازی به انصراف نیست و زمان دارید درصورت قبولی انصراف خود را به دانشگاه اولیه اعلام کنید.

 59. سلام
  خسته نباشید.من امسال کنکور شرکت کردم البته ۴امین بار.تو این ۴سال اصلا درست و حساب شده نخوندم.امسال تازه انگار فهمیدم چقدر باید برای هدفم تلاش کنم.من رتبه دو رقمی و دانشگاه پزشکی تهران مد نظرمه.و میدونم اگر هر رشته ای دبگه ای برم اصلا منو اقناع و اشباع نمیکنه و عدم رسیدن به رشته دلخواهم مثل یک بار و حسرت برام میمونه.با این حال نمیدونم خانواده ام باز اجازه میدن که برای کنکور ۹۸ تمام تلاشپو بکنم و پشت کنکور بمونم یا نه.گفتم برای ساکت کردن اونا هم که شده برم دانشگاه هرجی دولتی و روزانه قبول شدم،بعد مرخصی از دانشگاه بگیرم و برای کنکور بخونم و انشالله رشته پزشکی تو دانشگاه مد نظرم ک دولتی و روزانه هست قبول که شدم از دانشگاهی ک بودم انصراف بدم.فقط بتظرتون این کار درسته؟یا بشینم کل سال رو فقط بخونم و بیخیال امسال صوری رفتن ب دانشگاه بشم؟؟اگر براتون مقدوره ب ایمیلم پاسخ بدید.مچکرم

  • با سلام. شما هردو گزینه رو میتوانید انتخاب کنبد.اما اگر دانشگاه روزانه پذیرش شوید یک سال محروم از دانشگاه روزانه میشوید،و اینکه اگر خانواده اجازه دهند که شما مجدد تلاش کنید قطعا بهتره انشالله که بتوانید این بار جواب مورد نظر را از آزمون خود بگیرید و با موفقیت کامل در رشته دلخواه تحصیل کنید

 60. سلام- بنده دانشجو پیام نور هستم اگر بخواهم در کنکور ۹۸ شرکت کنم و پذیرفته شوم در دانشگاه دولتی برایم معاقیت تحصیلی مجدد صادر میکنن یا خیر ؟

  • سلام شما میتوانید در کنکور ۹۸ شرکت کنید و تا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور نیازی به انصراف از دانشگاه پیام نور نیست. بعد از اعلام نتایج شما میتوانید بعد از انصراف از دانشگاه پیام نور در دانشگاه جدید ثبت نام کنید و معافیت تحصیلی مجددا برای شما صادر میشود.

 61. من از دانشگاه سراسری انصراف دادم و پیام نور بدون کنکور ثبت نام کردم الانم ترم ۲ام.میشه دوباره کنمور سراسری شرکت کنم؟ باید از پیام نور انصراف بدم؟

  • سلام. بله شما میتوانید در کنکور سراسری شرکت کنید و تا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور نیازی برای انصراف از دانشگاه پیام نور نیست

 62. سلام من کنکور۹۶روخراب کردم وکنکو۹۷روهم بنابه دلایلی ازدست دادم الآن می خوام برای کنکور۹۸بخونم تا سراسری قبول بشم شرایط برای رفتن به دانشگاه پیام نور و انصراف وشرکت دوباره تو کنکور۹۸چه طوری هست.ضمن اینکه که متولد۱۳۷۷هستم.ممنون از زحمات شما

  • سلام شما باید از رشته های دانشگاه پیام نور که بدون آزمون ارائه میشود انتخاب کنید و ثبت نام انجام دهید و در سال۹۸ بعد از قبولی در دانشگاه روزانه، انصراف خود را در دانشگاه پیام نور اعلام کنید.

 63. با سلام
  من از شما این سوال را پرسیده بودم. ((من ترم دوم ارشد دولتی مکانیکم اگه سال دیگه در کنکور ارشد شرکت کنم و قبول بشم (رشته دیگر مثلا انسانی) آیا می تونم به دانشگاهی که قبول شدم برم بدون اینکه این دانشگاه را تموم کنم یا انصراف دهم))
  و شما پاسخ دادید ((در حال حاضر دانشجوی دانشگاه دولتی هستید و هدف از کنکور مجدد،قبولی در دانشگاه دولتی است حتما باید قبل از شرکت در کنکور ارشد انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنید اما اگر هدف شما قبولی در هر دانشگاهی بجز روزانه(پردیس،پیام نور،غیرانتفاعی،آزاد،شبانه) می باشد نیازی به انصراف نیست و بعد از اطمینان از قبولی در صورت تمایل می توانید انصراف دهید.))
  حالا می خواستم بپرسم اگه من بدون اینکه انصراف بدهم در کنکور ارشد در اردیبهشت سال ۹۸ شرکت کنم و در اعلام نتایج در خرداد ماه مشخص شود که در دانشگاه دولتی قبول شدم آیا گر آنزم ان انصراف بدهم و با انصرافم تا پایان تیر ماه موافقت شد (چه دانشگاهی و چه وزارت علوم ) آیا من می توانم مهرماه در دانشگاه دولتی که قبول شدم ثبت نام کنم یا نه.
  اگر توضیحات یا شرایطی دارد لطفاً ذکر کنید
  با تشکر

 64. سلام. من ترم یک کارشناسی یک رشته فنی هستم (ورودی بهمن ۹۶) یعنی ناپیوسته بوده و کاردانی تموم کردم. ۱_اگر بخوام الان انصراف بدم و به دانشگاهی غیر از روزانه بروم یا اینکه ترم دو رو تمام کنم و در اسفند انصراف داده و بخوام کنکور روزانه ۹۸ بدم برای سربازی مشکلی ندارم؟؟
  ۲_اگر شرایط قبل برای انصراف مشکلی نداشته باشه اون‌وقت اگر بخوام اسفند انصراف بدم می‌تونم کنکور روزانه یک رشته نظری بدم یا بخاطر سربازی فقط می‌تونم برای رشته‌های فنی کنکور بدم؟
  ۳_با همین شرایط برای دانشگاه غیر روزانه مثل آزاد یا غیرانتفاهی چطور؟ یا اینکه بازهم بخاطر سربازی فقط می‌تونم رشته فنی بروم؟

  • با سلام. شما اگر بخواهیید وارد رشته و یا دانشگاه دیگر شوید باید بعد از انصراف خود مجدد در دانشگاه جدید ثبت نام کنید تا مشکل نظام وظیغه پیدا نکنید.و فرقی هم نمیکنددر چه گروهی میخوایید تحصیل کنید.

 65. ایا در صورت انصراف از دانشگاه روزانه (ترم۳) و شرکت مجدد در کنکور میتوان در همان رشته انصرافی ( در شهری دیگر ) مجددا قبول شد و تحصیل کرد؟

  • سلام
   درصورت انصراف و قبولی همون رشته اصرافی در دانشگاه و شهر دیگری امکان ادامه تحصیل در دانشگاه جدید برای شما ممکن است.

 66. با سلام.

  میشه لطفا سوالم رو پاسخ بدید؟!

  کسی(دختر) که یکبار از دانشگاه دولتی انصراف داده و در حال حاضر دانشجوی آزاد باشه، آیا باز حق انصراف از دانشگاه آزاد را دارد برای شرکت در کنکور تجربی ۹۸؟

  • باسلام.اگر هدف از کنکور سال ۹۸ قبولی در دانشگاه سراسری است حتما باید تا قبل از بهمن از دانشگاه خود انصراف دهید اما اگر به دانشگاه های دیگری بجز روزانه(شبانه،پردیس،پیام نور،غیرانتفاعی،آزاد) تمایل دارید دیگر نیازی به انصراف از دانشگاه آزاد قبل از برگزاری کنکور سراسری نیست و می توانید بعد از اطمینان از قبولی خود از دانشگاه انصراف دهید.

 67. سلام. وقت بخیر.
  من دانشجوی ترم دوم دکتری برق دولتی روزانه هستم. اگر بخواهم در کنکور سال بعد (۹۸) در کنکور دکتری شبانه شرکت کنم، نیاز است قبل از کنکور حتما انصراف دهم؟ یا میتوانم پس از قبولی انصراف دهم؟

  • سلام شما نیاز به انصراف ندارید و در صورت قبولی در دانشگاه شبانه باید انصراف خود را اعلام کنید.

   • سلام. خیلی ممنون از پاسخ شما. با وجود مشغله فراوان پاسخ جامعی دادید.
    من واقعا سر در گم شده ام. سنجش میگوید حتی برای شرکت در کنکور شبانه هم باید انصراف خود را قبل از کنکور دادن اعلام کنم.

    لطفا بفرمایید این گفته شما طبق چه قانونی است؟
    آیا میتوانم مستقیما از طریق شماره های اعلام شده با شما صحبت کنم؟

 68. سلام.ایا کسی ک ترم ۳ یا ۴ از روزانه ب رشته ی شبانه تغییر رشته بده مدرک کارشناسیش شبانه محسوب میشه یا روزانه؟ و ایا میتونه در صورت قبولی در دوره ی روزانه ی پزشکی بدون پرداخت شهریه شرکت کنه؟

  • با سلام. مدرک شبانه تعلق خواهد قرار گرفت .بله تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه بدون پرداخت هزینه امکانپذیر است.

 69. با سلام
  من ترم دوم مکانیک ارشدم تو یک دانشگاه دولتی روزانه اگه تو کنکور سال آینده ارشد در رشته دیگری مانند مدیریت(انسانی) دانشگاه دولتی روزانه شرکت کنم و قبول بشم بدون اینکه درسم را تمام کنم یا انصراف بدم یا اخراج بشم از دانشگاه قبلی آیا می توان به دانشگاهی که مدیریت (انسانی) قبول شدم برم یا نه و اگه شرایطی داره می شه شرایطش را بگین
  چون از مکانیک خوشم نمیاد و ترم اول مشروط شدم این ترم هم احتمالاً مشرو طم.

  • سلام شما اگر بخواهید در کنکور مجدد شرکت کنید حتما باید بعد از ترم ۲، انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنید در غیر این صورت احتمال اخراج شدن از دانشگاه وجود دارد.

 70. سلام روز بخیر.لطفا دقیق میشه به من جواب بدین ممنون میشم.من مهر ۹۵ دانشگاه ازاد ثبتنام کردم و دوترم مرخصی گرفتم که برای کنکور بخونم..کنکور ۹۶ دادم و قبول نشدم..باز مجبور شدم مهر ۹۶ ثبتنام کنم برای یک ترم و بعد از ثبتنام و پرداخت هزینه ترم نیمسال اول ۹۶ دیگر به دانشگاه نرفتم…به نظر شما من تا کی مهلت دارم خودم را به نظام وظیفه معرفی کنم و دفترچه پست کنم…ایا تا ۳۰ بهمن ۹۷ میتونم برم دانشگاه انصراف بدم و بعد دفترچه پست کنم؟؟چون تصمیم دارم برای کنکور ۹۸ ثبتنام کنم باز و میخام تا بهمن ۹۷ درس بخونم برای کنکور و بعد دفترچه پست کنم تا بعد از امدن جواب دفترچه که حدودا دو ماه طول بکشه بتونم اماده بشم برای کنکور ۹۸…..شهریه انصراف کاردانی حسابداری ازاد چقدر میشه حدودا؟؟ممنون لطفا حتما جوابمو بدین خداخیرتون بده

 71. سلام

  من ترم دوم ارشد دولتی مکانیکم اگه سال دیگه در کنکور ارشد شرکت کنم و قبول بشم (رشته دیگر مثلا انسانی) آیا می تونم به دانشگاهی که قبول شدم برم بدون اینکه این دانشگاه را تموم کنم یا انصراف دهم

  • باسلام.در حال حاضر دانشجوی دانشگاه دولتی هستید و هدف از کنکور مجدد،قبولی در دانشگاه دولتی است حتما باید قبل از شرکت در کنکور ارشد انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنید اما اگر هدف شما قبولی در هر دانشگاهی بجز روزانه(پردیس،پیام نور،غیرانتفاعی،آزاد،شبانه) می باشد نیازی به انصراف نیست و بعد از اطمینان از قبولی در صورت تمایل می توانید انصراف دهید.

 72. سلام- چند تا سوال داشتم ۱-بنده دانشجوی ورودی ۹۵ پیام نور هستم کنکور اصلیم ۹۴ بوده من میتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم ؟ مشکل از طرف نظام وظیفه پیش نخواهد آمد ؟۲- اگر در کنکور ۹۸ در رشته و دانشگاه پذیرفته شدم برام معافیت جدید صادر میشه ؟؟؟

 73. با عرض سلام، بنده در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم و همچنین مدرک کاردانی رو هم دریافت کردم، میخواستم بدونم امکان داره بدون رفتن به سربازی از کارشناسی ناپیوسته انصراف بدهم و در آزمون سراسری شرکت کنم؟

 74. سلام
  وقتتون به خیر
  من دانشجوی دانشگاه آزاد هستم ترم ۸
  مهر ماه ترم ۹ شروع میشه برام میخواستم کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنم
  چه ماهی باید از دانشگاه انصراف بدم ؟
  اصلا میتونم این کارو بکنم نظام وظیفه به مشکل نمیخورم؟

 75. با سلام
  ببخشید من برای ارشد فقط شبانه مجاز شدم و انتخاب رشته کردم. میخوام بدونم اگر قبول بشم و برای ثبت نام نروم آیا محرومیت داره؟! و آیا اون ۱٫۵برابر شهریه ثابت ک گفتین باید خسارت پرداخت کنم؟!
  ممنون

 76. سلام وقتتون به خیر .من دانشجوی ترم شیش کارشناسی دولتی شبانه هستم و در دو ترم اخیر مهمان در دانشگاه دیگری هستم.میخواستم بدونم الان که در فصل امتحانات هستم و مهمان در این دانشگاه میتونم به دانشگاه مبدا برم و انصراف بدم و مهر ماه در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟یا باید صبر کنم این ترم تموم بشه؟خیلی ممنون.

  • سلام اگر دانشگاه اجازه ی انصراف در این بازه زمانی را به شما بدهد میتوانید انصراف خود را اعلام کنید ترجیحا انصراف بعد از پایان ترم ترجیح داده میشود.

 77. با عرض سلام.من ترم شش دانشگاه دولتی شبانه هستم و دو ترم اخیر رو در دانشگاه دیگری مهمان بودم.آیا الان که در فصل امتحانات هستم و مهمان این دانشگاه میتونم برم و از دانشگاه مبدام انصراف بدم و مهر در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟

 78. با سلام – بنده در کنکور سراسری ۹۴ و ۹۵ شرکت کردم و در سال ۹۵ در رشته حسابداری در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم (در کلاساش شرکت نکردم فقط شهریه هاشو پرداخت کردم )اما بنا ب دلایلی الان میخاهم در کنکور ۹۸ شرکت کنم و مجدد کنکور بدم. میخاستم بدونم بعد گذشت این چند سال من میتونم مجدد کنکور بدم؟ از نظر نظام وظیفه ب مشکل بر نمیخورم ؟؟؟

  • سلام شما برای وضعیت مشمول بودن به دانشگاه یا نظام وظیفه مراجعه کنید اگر مشکلی نبود میتونید برای کنکور شرکت کنید و در صورت قبولی از دانشگاه قبلی انصراف داده و بلافاصله ثبت نام کنید.

 79. سلام،اگه شبانه ،مجازی و پردیس خودگردان و واسه ارشد انتخاب کنم قبول شم یا نشم میتونم سال بعد واسه کنکور روزانه سال بعد شرکت کنم یا سال بعد محروم میشم?

  • باسلام. اگر فقط دانشگاه روزانه قبول شوید و به هر دلیلی نتوانید بروید برای سال بعد از انتخاب های روزانه محروم می شوید.این قانون برای دانشگاه های دیگر صدق نمی کند.

 80. باسلام
  من دانشجوی دانشگاه پیام نور ورودی ۹۲ دوره ی کارشناسی هستم و سه ماه دیگه سنوات تحصیلیم تموم میشه
  تا الان هم در این مدت بعلت کاری که داشتم هیچ واحدی رو در دانشگاه پاس نکردم
  میخواستم قبل از اینکه سنواتم تموم بشه انصراف بدم و در مهلت یکساله برای معرفی درس بخونم و سال ۹۸ کنکور بدم و پزشکی قبول بشم..آیا امکان همچین کاری هست؟تابحال هم از حق انصرافم استفاده نکردم

 81. سلام خسته نباشید من ورودی بهمن ۹۶ دانشگاه روزانه هستم برای شرکت درکنکور ۹۸ میتونم مهرماه ۹۷انصراف بدم یعنی قبل ازاتمام ترم ۲ (چون ورودی بهمنم) شماگفتین ترم ۲ تمام بشه بعد ولی اخه مهرهم انصراف بدم فرصت یکساله تامهرسال اینده رودارم لطفا راهننایی کنید

  • سلام شما اگر قبل از اتمام ترم دوم انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنید، یک سال محروم از انتخاب دانشگاه روزانه هستید.

 82. سلام من امسال پشت کنکوری هستم و کنکور اصلیم سال ۹۶ بوده
  میخواستم ببینم اگه امسال نتونم رشته ی مورد نظرم رو در تجربی قبول شم و توی گروه زبان در یک دانشگاه دولتیانتخاب رشته کنم، کنکور ۹۹ طبق گفته هاتون میتونم دوباره کنکور بدم برای یک رشته ی تجربی در دانشگاه دولتی؟ و این که کنکور ۹۹ هم چنان سوال مطابق با کتاب های ما دردبیرستان طرح میشه؟

 83. سلام .ببخشید من ۹۵ اولین کنکورم بود ۹۶ هم رشته دلخواهمو قبول نشدم برای ۹۷ هم تو پیام نور شرکت کردم و دوترم مرخصی گرفتم که امسال هم فک نکمم قبول شم ایا برای ۹۸ هم امکانش هست بتونم شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   بله شما به غیر از واحدهای روزانه در هرکدام از واحدهای پیام نور و غیر انتفاعی و آزاد مشغول به تحصیل باشید می توانید در آزمون سراسری شرکت کنید و نیاز به انصراف دادن ندارید.

 84. سلام
  ارشد مهندسی معماری از دانشگاه دولتی دارم

  میتونم ارشد معماری داخلی یا اسلامی ازاد شرکت کنم ؟

  اجازه میدن ۲ بار ارشد بگیریم

 85. سلام
  من در کنکور ارشد پزشکی سال ۹۶ در رشته علوم تشریح دوره روزانه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه قبول شدم و الان دارم ترم ۲ رو تموم میکنم
  به دلایلی میخوام برم دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه بدم که گفتن امکان انتقال نیست
  آیا میتونم بعد از پایان ترم ۲ از ارومیه انصراف بدم و تو کنکور ارشد پزشکی ۹۸ شرکت بکنم و اگرقبول شدم تو دوره روزانه علوم پزشکی تبریز ادامه بدم؟
  اگر قبول نشدم چی میشه؟ آیا امکان شرکت مجدد تو کنکور سال های بعد هست؟

  • سلام اگر در پایان ترم دوم انصراف خود را علام کنید، محرومیت یک ساله شامل شما نمیشود و میتوانید در کنکور ۹۸ شرکت کنید. و در صورت قبول نشدن در کنکور، میتوانید در سال های بعد شزکت کنید.

 86. با عرض سلام خسته نباشید کنکور ۹۷ سومین کنکور منه برای همین مجبور شدن برای معافیت تحصیلی استفاده کنم.تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و هر دو ترم مرخصی گرفتم.الان من کی باید انصراف بدم و اینکه رشته من تو پیام نور مقطع کارشناسی بوده ایا میتوانم از رشته های پیراپزشکی که مقطع کارشناسی هستند انتخاب کنم یا فقط رشته های دکتری میشود انتخاب کنم ؟

 87. با سلام و عرض وقت بخیر.
  بنده دانشجوی دوره روزانه دکتری مهندسی برق و ورودی سال ۹۶ هستم.
  آیا می‎توانم بدون انصراف، در کنکور دکتری شبانه سال ۹۸ شرکت کنم؟

 88. سلام
  من روزانه دانشگاه سراسری میخوندم
  که بعد از سه ترم مشروطی شبانه شدم
  و یه ترم رو کامل خوندم و پولشو دادم ولی ترم بعدش دوماه بعد از انتخاب واحد انصراف دادم میخوام بدونم باید چه هزینه ای رو پرداخت کنم؟
  پرداخت هزینه اون ترمی که از وسطش انصراف دادم ضروریه یا نه؟؟

 89. من سال ۹۳ ارشد ازاد قبول شدم ۳ ترم رفتم بعدش ادامه ندادم ….اما انصراف ندادم هنوز
  امسال ارشد شرکت کردم احتمالا هم روزانه قبول شم ..
  الان میتونم انصراف بدم یا باید قبل ثبت نام انصراف میدادم؟
  خیلی نگرانم…

  • با سلام . شما باید در اسرع وقت به دانشگاهی که شما تحصیل می کردید اطلاع دهید و هزینه خسارت از دانشگاه ۱ و نیم برابر شهریه ثابت شما در دانشگاه آزاد می باشد را پرداخت نمایید .

 90. باسلام. بنده دانشجوی ارشد دانشگاه ازاد هستم . و در کنکور سراسری ارشد۹۷ شرکت نموده ام و در حال انتخاب رشته میباشم
  ایا باید از دانشگاه ازاد ک در حال تحصیل میباشم انصراف دهم ؟؟؟؟ یا میتونم صبر کنم که جواب ارشد ۹۷ که مهر ماه می اید ک کدام دانشگاه در امدم اونوقت از دانشگاه ازاد انصراف بدهم؟؟؟؟؟

 91. باسلام. بنده دانشجوی ارشد دانشگاه ازاد هستم . و در کنکور سراسری ارشد۹۷ شرکت نموده ام و در حال انتخاب رشته میباشم
  ایا باید از دانشگاه ازاد ک در حال تحصیل میباشم انصراف دهم ؟؟؟؟ یا میتونم صبر کنم که جواب ارشد ۹۷ که مهر ماه می ابد اونوقت از دانشگاه ازاد انصراف بدهم؟؟؟؟؟

 92. سلام من اگه امسال ارشد دولتی روزانه ثبت نام کنم و بخوام کنکور ارشد ۹۸ هم برای روزانه امتحان بدم کی باید انصراف بدم؟

 93. سلام.من ارشد قبول شدم.میخواستم بدونم میتونم اردیبهشت همون سال که ترم دوم هستم کنکور ارشد بدم و ترم دوم رو تموم کنم و بعد انصراف بدم؟

  • باسلام.بله امکان انصراف بعد از گذراندن دو ترم برای داوطلبان وجود دارد.

   • سلام.ممکنه سال آینده اول کنکور بدم برای ارشد اگردیدم میتوانم دانشگاه موردنظرم قبول بشوم بعدانصراف بدهم ازدانشگاهی که دراون تحصیل میکنم؟یاحتما باید اول انصراف بدهم تابتوانم درکنکورشرکت کنم؟

    • سلام اگر در دانشگاه روزانه مشغول به تحصیل هستید باید قبل از کنکور، انصراف خود را اعلام کنید اما اگر دانشگاه غیرروزانه مشغول به تحصیل هستید میتوانید کنکور بدهید و در صورت قبولی در دانشگاه مورد نظر و آوردن رتبه ی مناسب، از دانشگاه اول انصراف دهید.

 94. سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ترم ۲ روزانه هستم و ترم یک ب دلیل غیبت های زیادم کل معدلم صفر شد و مشروط شدم و ترم دو هم ب همین دلیل مشروط میشم و معدلم صفر میشه.
  سوالم اینه ک اگر من ترم ۳ با این وضعیت انصراف بدم آیا برای کنکور ۹۸ سهمیه روزانه خواهم داشت؟باتشکر

  • سلام در صورت انصراف دادن بعد از ترم۲، یک سال محرومیت شامل شما نمیشود و میتوانید در کنکور۹۸ مجدد از سهمیه ی روزانه استفاده کنید.

 95. سلام خسته نباشید.من اواسط ترم دو درخواست انصرافمو تحویل دانشگاه دادم و حالا میخام درخواست انصرافمو پس بگیرم و اوایل ترم ۳ انصراف بدم.ایا محدودیتی برای اینکار هست؟

 96. سلام من ارشد ۹۷ روزانه هوافضا قبول شدم ولی رشته ی اصلی خودم کامپیوتر هست. میخواستم بدونم میشه امسال هوافضارو برم و ۹۸ دوباره کنکور کامپیوتر بدم که اگه روزانه قبول شدم انصراف بدم از هوافضا و کامپیوترو بخونم؟ اگه الان برم هوافضا از کنکور ۹۸ محروم نمیشم؟؟شرایط خیلی سختیه باید انتخاب رشته کنم لطفا جواب بدین.

  • سلام اگر بعد از ترم۲ انصراف خود را اعلام کنید و در دانشگاه مجدد شرکت کنید، یک سال محرومیت شامل شما نمیشود.

   • سلام.میخواستم بپرسم اگر بعدازیکسال که انصراف دادم و دوباره برای ارشد شرکت کردم دروسی که طی اون یک سال پاس کردم درنظرگرفته میشود؟

 97. سلام.خسته نباشید.اگر کسی دانشگاه مقطع ارشدشبانه قبول بشه.تاکی مهلت انصراف داره برای کنکور سال بعد ارشد۹۸.؟ واینکه آیا محرومیتی هم داره یا نه میتونه سال بعد کنکور ارشد بده و روزانه قبول بشه؟

 98. سلام.بنده امسال نتونستم خوب بخونم متاسفانه معافیت تحصیلی من دیروز تمام شدوامسال مشمول خدمت هستم الان ۲۰سال است میخواستم بدونم آیا امکانش هست دردانشگاه پیام نورثبت نام کنم وبهمن ماه انصراف بدم خودم روبرای کنکور۹۸آماده کنم؟؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام. میتوانید در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید، معافیت بگرید و در کنکور سال بعد شرکت کنید و در صورت قبولی از دانشگاه اول انصراف دهید.

 99. سلام خسته نباشید،من متولد شهریور ۷۷ هستم،مهر ۹۴ دانشگاه دولتی مقطع کاردانی قبول شدم ۴ترم خوندم و ترم ۵دانشگاه نرفتم و انصراف نوشتم،کارای اولیه انصرافم رو توی اسفند۹۶ انجام دادم،دیروز هم رفتم و بقیه کار هارو انجام.توی اون برگه معافیت تحصیلی که به من دادن تا برم باطلش کنم تاریخ انصراف و مشمولیت رو نوشته۹۶/۱۲/۲۰.و نوشته تا کنون از معافیت تحصیلی در سنوات مجاز بهره مند بودم.خواستم بپرسم با این شرایط میتونم مهر ماه دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی ثبت نام کنم یا باید برم سربازی.اولین بار بود که انصراف دادم،ممنون از شما

 100. سلام و وقت بخیر و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
  سوالم این هست که اگر امسال در آزمون ارشد روزانه یا شبانه دانشگاهی رو قبول بشم و ثبت نام کنم میتونم سال دیگه هم ارشد شرکت کنم و در صورت قبولی در دانشگاه بهتر ( شریف، تهران، امیرکبیر ) می تونم در دانشگاه های فوق ثبت نام کنم؟ دروسی رو که پاس کردم رو قبول میکنن؟

 101. سلام خسته نباشید.من دانشجوی ورودی روزانه ۹۶ هستم.بخاطر غیبت های زیادم مجبور شدم اردیبهشت ۹۷ انصراف بدم سوالم اینه اگر در فرم انصراف دو ترمم ثبت شه محرومیت یک ساله ام برداشته میشه یا انصرافمو پس بگیرم و ابتدای ترم ۳ انصراف بدم.هدفم کنکور ۹۸ و دانشگاه روزانه اس

  • با سلام. بله حتما باید بعد ار دو ترم انصراف صورت گیرد تا بتوانید آزمون سراسری ۹۸ دانشگاه روزانه تحصیل کنید.

 102. سلام خسته نباشید اگه شخصی که ورودی بهمن ۹۶ باشه که ترم دومش هم به مهر۹۷میافته میتونه همون ترم ۲انصراف بده وتوکنکور۹۸شرکت کنه؟

 103. سلام من دانشجوی ترم ۲ بهداشت روزانه ام.ترم یک با معدل صفر مشروط شدم
  اگر ترم دو هم مشروط بشم میتونم بعدش انصراف بدم یا مستقیم اخراج میشم

 104. سلام و عرض خسته نباشید به مشاوران ا . ببخشید من یع سوال بسیار مهم دارم . من سال ۹۴٫ دانشگاه روزانه بودم و بعد انصراف دادم و سال ۹۶ مهرماه روزانه قبول شدم و بعد که جواب نیمع متمرکز اومد من قبول شده بودم و اقدام بع انصراف از دانشگاه روزانه مهر ماه کردم و در نیمه متمرکز ثبت نام کردم . سوال من اینه باتوجه بع دومین انصرافم ایا مشکلی برای من پیش نمیاد ؟ چون در پست های قبل گفتین هرکس دوبار می تونه روزانه بخونه من الان سومین دانشگاه روزانه ام میشه مشکلی پیش میاد برای ادامهدتحصیل من در رشتهدنیمه متمرکز برام ؟ لطفا راهنمایی کنید با تشکر فراوان

 105. سلام و خسته نباشید . من امسال در مهر ماه دانشگاه روزانه قبول شدم و چون دور بود نرفتم و انصراف داذم بعد در نیمه متمرکز ها نیز قبول شدم در بهمن ماه همین سال و از اونجا که غز این رشته نیز خوشم نمیاد و این رشته نیز روزانه است . مبخاستم ببینم می تونم انصراف بدم و دوسال دیگه کنکور نوذو هشت روزانه قبول بشم .‌ اهه تو دفترچه زده هرکس می تواند دو نوبت روزانه قبول بشه ولی نگفته فقط یک یار انصراف می تونسد بدین لطفت راهنمایی کنید

  • باسلام. درصورتی که به اندازه دوترم(یک سال) دانشجوی دانشگاه روزانه بودید می توانستید دوباره در کنکور سراسری سال ۹۷ شرکت کنید اما چون ثبت نام کرده اید و بدون گذراندن واحدی در دانشگاه روزانه،یک مرتبه انصراف داده اید از یک سال انتخاب های دانشگاه روزانه محروم هستید.

   • خیلی ممنونم ازتون . اما این مهد من در یک سال دوبار انصراف دادم دریک سال هم پمهر ماه رو نرفتم و هم بهمن ماه رو که نیمه متمرکز بود یعنی عر دو قبولی مربوط به یک سال و یک انتخاب رشتهداست . یعنی می تونم دوسال دیگه کنکور شرکت کنم ؟

    • سلام بله پس از گذراندن محرومیت از کنکور، میتوانید در کنکور شرکت کنید و دانشگاه های روزانه را در انتخاب هایتان قرار دهید. البته توجه کنید دوره ی محرومیت یعنی ار انتخاب دانشگاه های روزانه محروم هستید و میتوانید مابقی دانشگاه ها را انتخاب نمایید.

 106. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم دو بهداشت روزانه ام و ترم یک معدلم صفر شد و ترم دو هم نرفتم و الان انصراف دادم اگر کنکور ۹۸ شرکت کنم کنکور سهمیه روزانه دارم؟؟
  میگن ک یک سال محرومم از انتخاب دانشگاه روزانه که یک سال بیشتر فاصله ی انصراف من تا کنکور ۹۸ فاصله هست

  • سلام اگر در پایان ترم ۲ انصراف داده باشید محرومیت یک ساله را ندارید در غیر این صورت این محرومیت شامل شما نیز میشوید. و منظور از یک سال محرومیت، یک سال محروم از کنکور میشوید، نه یک سال زمان گذشته باشد از انصراف شما.

  • سلام…منم شرایط شما رو داشتم امروز با سنجش تماس گرفتم گفتن ۹۸ مشکلی نیس میتونین روزانه قبول بشین

 107. سلام خسته نباشید من یکم گیج شدم اقا میشه الان که من دانشگاه فرهنگیان ترم ۲ هستم با انصراف از دانشگاه تو کنکور ۹۸ شرکت کنم وروزانه قبول شم چون به چندین نفر تو سوالاتی که پرسیدند گفتید محروم از کنکور هستید باشرایط مشابه من با تشکر

 108. با سلام
  من امسال کنکور دکتری ٩٧ دانشگاه غیر انتفاعی و ازاد قبول شدم میخواستم بدونم اگه تو یکیشون ثبت نام کنم و بعد از ترم ١ انصراف بدم و نخوام دیگه ادامه تحصیل بدم باز هم فرصت یکساله برای معرفی به نظام وظیفه دارم یا نه؟ مورد دوم اینکه که اگر قصد ادامه تحصیل نداشته باشم باز هم باید جریمه پرداخت کنم یعنی با ندادن جریمه برای رفتن به خدمت به مشکل بر میخورم؟ ممنون

  • باسلام.زمان اعزام به سربازی بستگی به سال تولد فرد مشمول و قبولی درکنکور دارد که بهتر است این مسئله از طریق پلیس +١٠ پیگیری شود چون ممکن است فرصت یک ساله ای داشته باشید و دیگر نیازی نباشد بعد از انصراف از دانشگاه سریع دفترچه پست کنید.همچنین در مورد جریمه ای که دانشگاه جهت انصراف تعیین میکند حتما باید پرداخت کنید در غیر این صورت به مشکل برخواهید خورد.

 109. سلام
  میخواستم بپرسم اگه امسال ارشد روزانه شهرستان قبول بشم میتونم ترم اول مرخصی بگیرم؟ ممنون میشم توضیح بدین

  • با سلام . در واقع مرخصی گرفتن در ترم اول غیر قانونی تلقی می شود ولی در دانشگاه های آزاد معمولا انجام می شود .

 110. سلام
  میخواستم بدونم اگه امسال ارشد روزانه سراسری شهرستان قبول بشم میتونم ترم اول مرخصی بگیرم؟ ممنون میشم توضیح بدین

  • با سلام. یرای مقطع ارشد یک بار امکان گرفتن مرخصی وجود دارد، شما میتوانید فرم درخواست مرخصی خودرا دو هفته قبل از شروع ترم جدید پرکنید، درصورت تایید میتوانید ترم اول از شرایط مرخصی استفاده کنید.

 111. سلام،من دانشجوی ورودی مهر۹۳،دوره کارشناسی روزانه هستم،به دلایلی اصلانتونستم واحدهای زیادی پاس کنم،الان حتی نمیتونم کاردانی هم بگیرم،میخاستم انصراف بدم،ایابرای انصراف ازدانشگاه بایدبرای دانشگاه پول پرداخت کنم؟اینکه میخاستم برای کنکور۹۸شرکت کنم میتونم روزانه شرکت کنم؟ممنون میشم‌اگه جوابموبدین

  • با سلام. شما در صورتی ازز پرداخت جریمه معاف می شوید که مجدد قصد تحصیبل در دانشگاه روزانه داشته باشید ، برای شرکت در آزمون سال ۹۸ حتماباید تا بهمن سال ۹۷ انصراف دهید تا در آزمون سراسری شرکت کنید.

 112. سلام
  من دانشجوی ترم دو دانشگاه روزانه هستم و برای شرکت تو کنکور ۹۸ انصراف دادم(اردیبهشت ۹۷)میخواستم بدونم میتونم کنکور ۹۸ شرکت کنم و آیا سهمیه روزانه دارم(هدفم دانشگاهه روزانه است).میگن که در صورت انصراف از داتشگاه روزانه یکسال از انتخاب دانشگاه روزانه محرومم.این محرومیت تا کنکور ۹۸ تموم میشه؟چون من اردیبهشت۹۷ انصراف دادم و کنکور تیر ماه ۹۸ برگزار میشه.که میشه ۱۴ ماه ک بیشتر از یکساله

  • باسلام شما یک سال از انتخاب دانشگاه های روزانه در کنکور خود محروم هستید و در کنکور ۹۸، نمیتوانید دانشگاه های روزانه را انتخاب کنید.

 113. سلام . ببخشید من میخواستم برای کنکور ۹۸ ثبت نام کنم . امسال یعنی بهمن ماه ۹۷ ، ۲۲ سالم میشه . میخواستم بدونم آیا هنوز شانس قبولی (باتوجه به شرایط سنیم) در دانشگاه فرهنگیان دارم یا خیر ؟ در ضمن قبلا دو بار کنکور دادم اما جز یکبار قبولی در شبانه که انهم جهت ثبت نام اقدامی نکردم موفقیتی نداشتم.(مشکا خدمت هم ندارم)

  • سلام. شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ مختص متولدین ۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد بود اما این شرط سنی برای سال ۹۸ تغییر خواهد کرد.

 114. با سلام.بنده دانشجو واز معافیت تحصیلی استفاده میکنم اگر برای بار دوم از دانشگاه انصراف بدم بعد از سربازی میتونم برای بار سوم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم

 115. سلام. من کنکور ۹۶ رو شرکت کردم . حالا اگه کنکور ۹۷ قبول نشم میشه بدون کنکور رشته ی پایین رفت آزاد یا پیام نور که بعدش مرخصی بگیرم تا برای ۹۸ هم بتونم کنکور بدم و سربازی هم ایرادی نگیره ؟
  فقط یه سوال دیگه پیام نور رو باید چه زمانی برم ثبت نام ؟ چون می‌دونم ۹۷ هم قبول نمیشم .
  ممنون از سایتتون

  • سلام. شما با ثبت نام در دانشگاه میتوانید معافیت تحصیلی بگیرید و مجددا برای کنکور اقدام کنید. از اواخر شهریور ماه ثبت نام دانشگاه پیام نور به صورت بدون آزمون آغاز میشود.

   • خیلی ممنون از پاسختون.
    فقط تا شهریور مشکل سربازی برام پیش نمیاد ؟
    یعنی من ۸ تیر که کنکور رو میدم تا اواخر شهریور رو باید کار خاصی انجام بدم ؟
    بازم ممنون

    • باسلام. اگر همچنان تا اواخر شهریور و ورود به دانشگاه،معافیت تحصیلی شما دارای اعتبار باشد هیچ مشکلی نیست و فقط باید اواخر شهریور ثبت نام انجام دهید که مشمول نشوید.

 116. با سلام من دانشجو ارشد ورودی ۹۶ روزانه هستم دو سوال داشتم یک اینکه کلا میتونم انصراف بدم و دوباره با شرکت در کنکور ارشد تحصیل رایگان داشته باشم؟
  دوم اینکه من ترم یک مشروط شدم اگر ترم دوم هم مشروط شم احتمال اخراج شدن دارم چه زمانی باید انصراف بدم؟

  • باسلام در صورت انصراف دادن در ترم ۲به بعد میتوانید کنکور ارشد بدهید و دانشگاه های روزانه را انتخاب کنید و در غیر اینصورت (انصراف ندادن در پایان ترم۲) یک سال محرومیت از انتخاب دانشگاه های روزانه خواهید داشت.

 117. سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم ۲ دانشگاه فرهنگیان هستم میخواستم بدونم ایا میشه با انصراف از دانشگاه فرهنگیان سال ۹۸کنکور شرکت کنم وروزانه دانشگاه دیگه ای قبول شوم؟

  • سلام. شما در صورت انصراف دادن از دانشگاه دولتی پس از اتمام ترم دو، مشکلی برای ورود مجدد به دانشگاه های روزانه نخواهید داشت.

 118. وقت بخیر.من در کنکور شراسری ۹۶ شرکت کردم و در رشته ای روزانه قبول شده ام .اگر بعد از دوترم و از شروع ترم سه در اثر انتقالی و یا تغییر رشته دانشجوی شبانه بشم بدون نیاز به انصراف از دانشگاه میتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم یا خیر؟

 119. سلام
  من ورودی ارشد سال ۹۶ و روزانه بودم ، فروردین انصراف دادم ، آیا کنکور ۹۸ میتونم شرکت کنم ؟ و آیا میتونم دوره روزانه انتخاب کنم ؟ در ضمن کارشناسی شبانه بودم .
  ممنون

 120. سلام.من تو کنکور۹۶ تجربی رشته هوشبری دانشگاه علوم پزشکی گیلان قبول شدم و از بهمن ۹۶ وارد دانشگاه شدم و الآن ترم یک هستم.ولی میخوام انصراف بدم و برم دانشگاه فرهنگیان.مشکل سربازی هم ندارم و معاف هستم.آیا میتونم تو کنکور۹۸ شرکت کنم؟اگه میتونم آیا راهی داره که بعد از اعلام نتایج و اطمینان از قبولی،از این دانشگاه انصراف بدم؟و آیا انصراف از این دانشگاه جریمه ای داره؟
  خواهش میکنم هرچه زودتر جوابمو بدین
  دونستن این موضوع خیلی برام مهمه…

  • با سلام.برای اینکه محرومیت یک ساله برای شما تعلق نگیرد، و بتوانید دانشگاه روزانه را جز انتخاب قرار دهید باید ترم دوم انصراف دهید. در غیر این صورت محرومیت یک ساله به شما تعلق میگرد. و چون قصد شما تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه است باید زمان ثبت نام آزمون سراسری انصراف دهید.

 121. سلام من دانشجوی ترم ٨ دانشگاه سراسری هستم و میخوام انصراف بدم و مدرک کاردانی معادل بگیرم، اولا مدرکو ک بگیرم بلافاصله به نظام وظیفه معرفی میشم یا یک سال فرصت دارم؟ و بعد از سربازی میتونم تو همین رشته ادامه تحصیل بدم تا کارشناسیو بگیرم؟

  • با سلام.بعد از انصراف شما مشمول می شوید و اگر مجدد بلافاصله دانشگاه ثبت نام کنید باید مراجعه کنید پلیس +۱۰ تا معافیت تحصیلی خود را تمدید کنید. بله بعد از خدمت هم میتوانید ادامه تحصیل بدهید

 122. سلام

  من اگر امسال در دانشگاه فرهنگیان قبول بشوم میتوانم در سال آینده دوباره کنکور بدم یا مثل روزانه حساب میشه و محروم میشم از شرکت در کنکور؟

  لطفا پاسخ بدید خیلی مهمه برام

  و یا اگر در رشته های شبانه قبول بشم این هم شرایطش رو بگید

  • با سلام. دانشگاه فرهنگیان هم روزانه محسوب می شود یک سال محروم هستید. دانشگاه نوبت دوم محرومیت نداردهرزمان که مایل بودید می توانبد آزمون شرکت کنید.

 123. سلام
  لطفا حواب این سوال رو بدید. خیلی مهمه. من الان ارشد دوره روزانه هستم. اگه الان انصراف بدم و سال بعد کنکور ارشد بدم میتونم سال بعد تو انتخاب گرایش ارشد, روزانه بزنم؟
  خیلی ممنون

  • باسلام. خیر شما نمی توانید چون به دلیل انصراف از دانشگاه روزانه و ورود مجدد به دانشگاه روزانه دیگر باید یک سال محرومیت از انتخاب های روزانه داشته باشید.

   • عذر میخوام پایین تر برای شخص دیگری (Jafar) در فروردین ۲۸, ۱۳۹۷ در ۳:۴۶ ب.ظ نوشتید “برای شرکت در آزمون ارشد و پذیرش در دوره های روزانه باید یک سال از زمان تحصیل شما گذشته باشد یعنی حتما باید ترم دو را تمام کرده باشید و ضمنا قبل از ثبت نام در آزمون باید کار های انصراف شما تمام شده باشد”.
    اگه ترم دوم رو تموم کنم و بعد انصراف بدم, میتونم تو کنکور ارشد ۹۸ برای انتخاب رشته, دوره ی روزانه انتخاب کنم. درسته؟

 124. با سلام
  یک سوال داشتم این که می گن دو ترم مشروطی اخراج نمیشه آیا راسته یا نه و اگر شرایط داره شراطش چیه
  (باسلام. بستگی دارد دانشجوی کدام دانشگاه باشید.)
  دانشگاه دولتی روزانه مکانیک کارشناسی ارشد

  • با سلام . معمولا بعد از دو ترم مشروطی از طرف دانشگاه کمیسیون تشکیل خواهد شد . و درصورت متقاعد شدن اعضای کمیسیون به شما فرصت خواهند داد

 125. سلام من ۲۶ سالمه. سال قبل کاردانی به کارشناسی روزانه قبول شدم ولی ترم اول انصراف دادم جریمه هم دادم سوالم اینه ک اون کنکور فنی حرفه ای بود ولی الان سراسری تجربی شرکت کردم اگر پزشکی یا پرستاری بخونم میتونم تحصیل مجدد رایگان داشته باشم؟؟ من دوتا دیپلم دارم یکی شاخه فنی و دیگش پیش تجربی . سوال دیگه ام اگه پرستاری روزانه قبول بشم امسال دوترم اول میتونم مرخصی بگیرم ؟برای بارداری . و سوال دیگرم اینه اگر کنکور ۹۷ شرکت نکنم غیبت کنم سال دیگه ۹۸ نمیتونم شرکت کنم؟ میشه همزمان کنکور کاردانی به کارشناسی و سراسری همزمان شرکت کنم؟ یا نمیشه؟
  و در کل میتونم پزشکی دولتی اگر قبول بشم میتونم رایگان بخونم ارتباطی به انصرافم نداره؟ باتشکر فراوان

  • با سلام . درصورتی که دانشگاه سراسری پذیرفته بشوید می توانید بصورت رایگان تحصیل بفرمایید.
   بله با شرایط شما می توانید در کنکور سراسری و کاردانی به کارشناسی همزمان شرکت بفرمایید ولی فقط در یک کنکور مجاز به انتخاب رشته دانشگاه سراسری می باشید.

 126. سلام من ورودی ۹۶ کارشناسی ارشد هستم و الآن در حال تحصیل درترم دوم هستم قصد انصراف وشرکت مجدد در کنکور ارشد. ۹۸ دارم.اگه ترم دوم حذف ترم کنم باز هم امکان شرکت در کنکور ۹۸ دارم؟

  • با سلام . بله شما میتوانید از دانشگاه مربوطه خود انصراف دهید به شرطی که دفعه ی اول شما باشد برای انصراف از دانشگاه زیرا هر کسی تنها یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارد و در غیر اینصورت شما برای همیشه از تحصیل باز خواهید ماند .

 127. سلام من دانشگاه روزانه سال ۹۵ قبول شدم ترم اول رو بخاطر عمل جراحی پا حذف ترم کردم ترم دوم رو خوندم و مشروط شدم و ترم سوم رو مرخصی گرفتم و ترم چهار رو ثبت نام نکردم و چند وقت که از موعد ثبت نام ترم چهار گذشته بود انصراف دادم اگر برم سربازی و پایان خدمت داشته باشم میتونم کنکور بدم؟

 128. با سلام و عرض ادب من ۶ سال پیش دانشگاه ازاد واحد گرمسار دامپزشکی قبول شدم ولی شرایط مالی من اجازه نداد که ادامه تحصیل بدم الان میشه همون قبولی پیگیری کنم و ادامه بدم

 129. سلام
  من متولد دی ۷۷ هستم . کنکور ۹۶ اولین کنکورم بود که انتخاب رشته نکردم و موندم برای سال ۹۷ دوباره کنکور بدم. کنکور ۹۷ هم به علت یه سری مشکلات که دست خودم نبود ، می‌دونم کنکور ۹۷ هم قبول نمیشم .
  حالا سوال من اینه ، میتونم الکی برم یه رشته مثلا حساب داری توی پیام نور یا آزاد یا شبانه ، بعد از اونجا مرخصی بگیرم ، برای کنکور ۹۸ بخونم ؟
  توروخدا راهنماییم کنید ، اگه میشه مرخصی گرفت ، کدوم نوع دانشگاه برای مرخصی بهتره ؟ آزاد ، یا شبانه ، یا پیام نور ؟
  خیلی ممنون میشم جواب بدید. لطفا یه روشی بگید که مشکل سربازی گریبان گیرم نشه

  • با سلام . شما میتوانید در یکی از دانشگاه ها بدون آزمون ثبت نام بفرمایید ، در اینصورت معافیت تحصیلی میگیرید . بعد از دو ترم از دانشگاه انصراف بدهید و در کنکور شرکت نمایید .( البته هزینه انصراف را هم باید پرداخت بفرمایید) و در صورت قبولی در کنکور ، وارد دانشگاه شوید.

   • سلام و خسته نباشید .
    من از داوطلبای کنکور ۹۷ هستم و بخاطر کم کاری که داشتم فکر میکنم نتیجه ی خوبی نخواهم گرفت. اگر امسال رو رشته ای مثل بهداشت روزانه برم و بعد سال ۹۹ رو به قصد پزشکی کنکور بدم میتونم باز هم دانشگاه روزانه برم؟؟؟
    پیشاپیش ممنونم از توجهتون

    • با سلام . شما امکان تغییر رشته را ندارید ولی اگر بخواهید میتوانید از دانشگاه خود انصراف داده و از دوباره کنکور دهید و درضمن شما تنها یکبار حق انصراف را دارید .

   • سلام
    یعنی باید دو ترم برم دانشگاه ؟
    نمیشه کاری کرد که نرم دانشگاه تا بتونم تو خونه بخونم برای کنکور ۹۸ ؟

    • سلام. میتوانید با ثبت نام در دانشگاه آزاد یا پیام نور معافیت تحصیلی بگیرید اما اگر مایل هستید مجدد در کنکور شرکت کنید میتوانید از دانشگاه نیز مرخصی بگیرید. دانشگاه پیام نور حضور در کلاس اجبار نیست و مرخصی هم میتوانید بگیرید ضمنا هزینه کمتری نیز دارد.

 130. با سلام
  یک سوال داشتم این که می گن دو ترم مشروطی اخاج نمیشه آیا راسته یا نه و اگر شرایط داره شراطش چیه

 131. با سلام
  می خواستم بدونم اگه دو ترم مشروط بشم و سپس از دانشگاه (دولتی روزانه کارشناسی ارشد مکانیک) اخراج بشم آیا هزینه مالی ( مانند شهریه ) نیز باید پرداخت کنم.

 132. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم ۲ بهداشت روزانه ام و میخام اردیبهشت ۹۷ انصراف بدم
  طبق فرمایشات شما کنکور ۹۸ سهمیه روزانه دارم
  سوالی ک داشتم اینه ایا ۹۸ مجاز ب کنکور هستم اینطور ک من شنیدم انتخاب رشته و ورود ب دانشگاه روزانه باعث میشه دو سال از کنکور محروم بشی
  ایا صحت داره این موضوع؟

 133. با سلام من ترم دوم ارشد هستم ترم قبل مشروط شدم اگه این ترم مشروط بشم و من اخراج بشم بهتره یا انصراف بدم تا سال آینده بتونم در یک دانشگاه دولتی دیگه کنکور بدم

 134. من متولد ۷۵ هستم سال ۹۴ کنکور شرکت کردم یکسال موندم دوباره ۹۵ شرکت کردم رفتم غیرانتفاعی الان ترم چهارم میخام کنکور ۹۸ رو بدم ایا میتونم؟
  برای سربازی و معافیت دوباره تحصیلی به مشکل نمیخورم؟ایا میتونم انصراف بدم یا اینکه دو ترم رو مرخصی بگیرم؟مدرکم هم معادل نیست

  • با سلام . شما میتوانید انصراف بدهید اما باید در نظر داشته باشید که تنها یکبار فرصت انصراف از دانشگاه را دارید و در غیر اینصورت شما برای همیشه از تحصیل باز می مانید و باید در نظر هم داشته باشید که زمان خدمت سربازی شما نگذشته باشد .

 135. سلام خسته نباشید
  ببخشید میشه بگید تاریخ انصراف از دانشگاه از چه روزی میخوره؟(برای اون فراغت یک ساله)
  از روزی که دیکه دانشگاه نرفتم یا از روزی که فرم انصراف رو پر کردم یا از روز تصویه حساب؟
  ممنون از شما

 136. سلام.من کنکور ۹۶ پیش دانشگاهی بودم و برای بار اول بود که کنکور دادم.الان واسه کنکور ۹۷ میخونم حالا سوالم اینه که اگه نتونم ۹۷ هم نتیجه دلخواه بیارم میتونم مرداد ماه دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم و قبل از ثبت نام کنکور انصراف بدم؟؟اگه ۹۸ رشته خوبی قبول بشم مشکلی واسه ثبت نام پیش نمیاد؟از نظر نظام وظیفه میتونم ثبت نام کنم؟؟و این که میگن بعد از انصراف از دانشگاه تا یک سال معافیت تحصیلی داری درسته؟؟و دقیقا کی باید انصراف بدم؟سوالام زیاد شد ممنون که جواب میدید

  • با سلام . می توانید برای سال ۹۷ هم کنکور سراسری شرکت کنید و هم علمی کاربردی شرکت کنید. درصورت عدم قبولی در کنکور سراسری میتوانید در دانشکده علمی کاربردی مشغول به تحصیل شوید . و درصورت انصراف باید تا ۶/۳۱ سال بعد از انصراف به نظام وظیفه مراجعه کنید.

 137. با سلام و خسته نباشید
  رشته من بدون آزمون هست میخواستم بدونم هزینه انصرافی که در حال حاظر پرداخت کرده ام و در دانشگاه آزاد دیگری با همان رشته مشغول به خواندن هستم به من برگردانده میشود؟ با تشکر

  • با سلام .انصراف از دانشگاه آزاد به جهت ادامه تحصیل دوباره در دانشگاه آزاد شامل هزینه انصراف نمی شود . می توانید پیگیر از طریق دانشگاه شوید

 138. سلام
  من دانشجوی ارشد روزانه ورودی ۹۶ هستم. اگه ترم ۳ انصراف بدم (یعنی پاییز ۹۷) چه مشکلاتی ممکنه از نظر نظام وظیفه برام پیش بیاد؟

  لطفا جواب بدید. خیلی حیاتیه..
  آیا میتونم سال بعد تو انتخاب گرایش ارشد, روزانه رو انتخاب کنم؟

  خیلی ممنون

  • با سلام . بعد از انصراف از تحصیل ، تا تاریخ ۶/۳۱ سال بعد از فراغت از تحصیل فرصت دارید که خود را به نظام وظیفه معرفی کنید در غیراینصورت غیبت خواهید داشت .
   و تا قبل از این تاریخ برای شرکت مجدد در کنکور نیز می توانید اقدام کنید.

 139. سلام خسته نباشید.لطفا جواب سوال منو بدید ب شدت سردرگمم.من دانشجوی ترم دو بهداشت محیط روزانم و اردیبهشت ۹۷ میخام انصراف بدم.ایا کنکور ۹۸ میتونم از سهمیه روزانه استفاده کنم؟خواهشا کمکم کنید چون هرکی ی جوابی میده

 140. سلام
  من پسرم و رشته ام تجربی .
  سال ۹۶ کنکور دادم و سال ۹۷ هم کنکور خواهم داد .
  تا الان بد نخوندم ولی به دلیل یکسری از مشکلات نتونستم اونجوری که دلم میخواست بخونم .
  میخواستم اگه کنکور ۹۷ اون رشته ی دلخواهم قبول نشدم ، برم پیام نور و بعدش مرخصی بگیرم تا کنکور ۹۸ رو بتونم شرکت کنم .
  اما گفتن که باید کارشناس با مرخصی موافقت کنه .
  یعنی ممکنه بگم می‌خوام کنکور مجدد بدم و اونا موافقت نکنن؟
  اگه میشه یه توضیح کامل بدید . خیلی خیلی ممنون میشم .

  • با سلام. ان شالله که سال ۹۷ در رشته دلخواه قبول باشید. و همچنین جهت مرخصی در دانشگاه پیام نور امکان پذیر هست شما می توانید مرخصی گرفته و با خیال راحت درس بخوانید.

 141. خسته نباشید یه سوالی داشتم،من امسال در ترم ۳در یک دانشگاه دولتی انصراف دادم و امسال میخوام کنکور بدم اگه امسال رشته دلخواهم قبول نشدم،میشه مثلا واسه دو ترم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم وسال بعد یعنی کنکور۹۸شرکت کنم؟

  • با سلام . شما نمیتوانید دو ترم رو در یک دانشگاه بخونید و بعدش انصراف بدید چون هر دانشجویی تنها یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارد و در غیر اینصورت شما برای همیشه از تحصیل در دانشگاه محروم می شوید.

 142. سلام . من شرایط تحصیلم یکم پیچیده ست ، اینجا کمی مفصل توضیخ میدم ، ممنون میشم راهنمایی کنید (ضمن اینکه در اینجا صرفا به دانشجویان دانشگاه های روزانه و ازاد پرداختید) . من دانشجوی ترم ۳ کاردانی روابط عمومی از دانشگاه علمی کاربردی هستم و دی ماه امسال (۹۷) فارغ التحصیل میشم، برای مقطع کارشناسی قصد تغییر رشته دارم و میخوام روانشناسیِ دانشگاه پیام نور بخونم (تبعا شروع تحصیلیم میشه بهمن ماه ۹۷) اما قصد شرکت در کنکور سراسری ۹۸ رو هم دارم (بهمن ماه ۲۲ سالم میشه و قبلا دوبار کنکور دادم اما فقط یکبار که شبانه قبول شدم که البته ثبت نام نکردم) میخوام بدونم ایا باید از دانشگاه تحصیلم (پیام نور) انصراف بدم تا اجازه شرکت در کنکور داشته باشم یا نه میشه در کنار ادامه تحصیل ، کنکور هم شرکت کنم و احیانا اگه جای مورد نظر قبول شدم بعدش از دانشگاه انصراف بدم؟ … درکل ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام. شما بدون اینکه انصراف دهید می توانید آزمون سراسری را شرکت کنید . ومیتوانید بعد از قبولی در رشته دلخواه انصراف دهید

 143. سلام مشاور محترم
  بنده هم کارشناسی و هم کارشناسی ارشد در رشته فیزیک و سپس فلسفه تحصیل رایگان روزانه داشته ام.
  سپس به سربازی رفته و کارت پایان خدمت دارم. امسال یعنی سال ۹۷ هم در کنکوردکترا فلسفه علم و هم کنکور ارشد علوم تربیتی شرکت کرده ام. ( احتمال زیاد می دهم دکترا فلسفه قبول نشوم اما ارشد تربیتی روزانه قبول شوم)
  سوال: ۱- آیا برای تحصیل در ارشد علوم تربیتی (رشته متفاوت از ارشد روزانه قبلی) – روزانه قبول شوم آیا باید با توجه به رای دیوان عدالت اداری که در فضای اینترنت بیان می شود – شهریه پرداخت کنم؟
  ۲- با فرض که ارشد علوم تربیتی روزانه انتخاب رشته کردم و قبول شدم اما نرفتم آیا مانعی برای شرکت در کنکور دکترا سال۹۸ ( نه ارشد) وجود دارد؟
  ۳- اگر ارشد علوم تربیتی روزانه (چه با پرداخت شهریه و چه بدون پرداخت شهریه) ادامه تحصیل دادم و کنکور دکترا۹۸ شرکت کرده و قبول شدم. می توانم از ارشد دوم یعنی علوم تربیتی انصراف داده و دکترا بخوانم؟ پی نوشت: ببخشید یکم مسئله پیچیده و افراد دارای چنین شرایطی احتمالا کم هستند اما پاسخ به این سوالات در نوع انتخاب رشته محل ( یعنی روزانه یا شبانه ارشد) خیلی تاثیرگذار است. تشکر از فرصتی که برای پاسخگویی و بررسی می گذارید. یاعلی

  • با سلام.جواب سوال اول: خیر در صورت موافقت دیوان عدالت اداری لازم به پرداخت شهریه نمی باشد. جواب سوال دوم : خیر دو مقطع جدا هستن اما نمی توانید هم زمان دردو مقطع تحصیل کنید. مگر اینکه یک مقطع تون پیام نور باشد. جواب سوال سوم : بله می توانید

 144. سلام خسته نباشید من سال ۹۶ کنکور دادم و دانشگاه روزانه قبول شدم میخواستم بتونم الان که ترم دوم هستم برای کنکور ۹۸ انصراف بدم به مشکل خدمت سربازی میخورم یا نه چون بالا توی شرایط ذکر کرده بودید

  • با سلام . بعد از انصراف از تحصیل ، تا تاریخ ۶/۳۱ سال بعد از فراغت از تحصیل فرصت دارید که خود را به نظام وظیفه معرفی کنید در غیراینصورت غیبت خواهید داشت .

 145. با سلام خدمت مشاوران گرامی بنده ورودی ۹۶ رشته معماری دانشگاه ملایر هستم حالا قصد انصراف و شرکت مجدد در کنکور ۹۸ رادارم.
  سوال اینکه اگه تا قبل از بهمن۹۷ انصرافمو تکمیل کنم و در آزمون شرکت کنم( رشته معماری روزانه)از چیزی محروم میشم؟ مثلا از رشته های روزانه بعضی جاها گفتید که یک سال محرومیت داره؟ و چقدر هزینه یا جریمه حدودا داره؟

  • با سلام . اگر شما از یک دانشگاه روزانه انصراف داده و دوباره قصد شرکت در یک دانشگاه روزانه را دارید ، شما از پرداخت جریمه معاف هستید و در ضمن شما تنها یکبار فرصت انصراف از دانشگاه رو دارید و اگر یکبار دیگر هم تکرار بشه ، شما مجاز به ادامه ی تحصیل مجدد نخواهید بود .

 146. با سلام .. من دانشجوی ترم چهار دوره روزانه هستم..کنکور ۹۷ ثبت نام کردم و فعلا از دانشگاه انصراف ندادم..قصدم انتخاب رشته دانشگاه آزاده.. به من گفته بودن بعد اومدن رتبه ها و درصورت تمایل میتونم انصراف بدم و دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنم و برم.. واقعا همینطوره ؟ دچار شک شدم.

  • با سلام . شما میتوانید از دانشگاه روزانه خود به دانشگاه آزاد مربوطه بروبد ولی قبلش باید انصراف خود را به دانشگاه اعلام نمایید و در ضمن تنها یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید .

 147. با سلام
  من فارغ التحصیل ارشد شبانه هستم. پارسال دوباره کنکور ارشد ی گرایش دیگه روزانه قبول شدم. الان ترم دوم هستم. کنکور دکتری رشته قبلیمو امسال شرکت کردم. میخواستم بدونم اگه دکتری رشته اولمو قبول بشم امسال و از ارشد رشته دوم که الان ترم دوم هستم انصراف بدم آیا هزینه خسارت باید بپردازم؟
  وزارت علوم هستم
  ممنون

 148. با سلام . بنده دانشجوی ترم ۲ رشته ی ادبیات انگلیسی روزانه هستم. میخواستم این ترم انصراف بدم . قصد کنکور دوباره برای مقطع لیسانس رو هم ندارم . میخواستم در خصوص هزینه اش بپرسم که حدودا چه مبلغی رو برای انصراف باید پرداخت کنم
  منون میشم پاسخ بدید

 149. باسلام
  بنده فارغ التحصیل رشته برق از دانشگاه روزانه هستم تمامی واحدامو گذروندم ولی هنوز با دانشگاه تسویه نکردم میخوام بدونم که اگر سال ۹۸ بخوام کنکور تجربی بدم برای پزشکی روزانه و بیارم برام غیررایگان هست اگر الان انصراف ندم ؟؟؟ ممنون از سایت خوبتون

 150. سلام،دانشجو ترم ۱ ارشد غیرانتفاعی میتونه انصراف بده قبل ثبت نام کنکور و در کنکور بعدی ثبت نام کنه برای دانشگاه روزانه؟؟

  • سلام دانشگاه های غیرروزانه، برای انصراف زمان دارند وشما میتوانید در آزمون شرکت کنید و بعد از بدست آوردن نتیجه مطلوب، انصراف خود را به دانشگاه اولیه اعلام کنید.

 151. سلام من دانشجوی روزانه ارشد۹۶بود که دراواسط ترم اول دانشگاه رو بدون انصراف دادن دانشگاه رو رها کردم وقصد انصراف ازتحصیل رو دارم ولی دانشگاه از طرف سازمان سنجش اعلام کرده که من معدل روهنگام ثبت نام اشتباه وارد کردم وباید تسویه حساب کنم بابت این موضوع واین درصورتی هستش که معدل من در سایت سازمان سنجش درست وارد شده حالا میخواستم بدونم که اگر سازمان سنجش این موضوع رو نپذیرفت ایا باعث محرومیت ازتحصیل میشه درکنکورهای سال بعد .ممنون

 152. سلام خسته نباشید خواهشمندم جواب سوال منرو بدین
  من دانشجوی روزانه هستم ودر کنکور ۹۷ ثبت نام کردم ولی متاسفانه نتونستم تو اون تایمی که سازمان سنجش اعلام کرده بود انصرافمرو قطعی کنم فقط تسویه با صندوق رفاه مونده بود ک بخاطر مشکلات مالی نتونستم تسویه کنم الان سوالم اینه که اگه قبول بشم و تابستون از صندوق رفاه تسویه کنم میتونم تو دانشگاه جدید ثبت نام کنم یا ن؟؟ممنون میشم زود جواب سوالمرو بدین.

  • با سلام . سوال شما رو نمیشه قطعی جواب داد. بستگی به دانشگاهی که قبول میشوید دارد.

   • منظورتون از اینکه بستگی داره به دانشگاهی که قبول میشید داره چی هست؟؟من کلا دیپلم ریاضی هستم و رشتمم فیزیک بود الان کنکور تجربی شرکت کردم لطفا راهنماییم کنید

 153. سلام من ورودی ارشد۹۶ هستم حالا دانشگاه ازطرف سازمان سنجش اعلام کرده که من معدل رو هنگام ثبت نام اشتباه وارد کردم وباید برم دانشگاه وتسویه حساب کنم(البته من خودم الان یک ترم هستش که بدون تسویه حساب دانشگاه نرفتم ومیخوام انصراف بدم)ولی الان در سایت سازمان سنجش معدل من درست وارد شده است حالامیخواستم بدونم که ایااگر این اشتباه روسازمان سنجش قبول نکنه برای من محرومیت از دادن کنکور دارد. ممنون

 154. سلام . من دانشجوی ترم ۲ کارشناسی ارشد دولتی روزانه هستم ، ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که اگه من این ترم انصراف بدم ، میتونم برای کنکور ارشد روزانه سال ۹۸ شرکت کنم ؟ و اینکه هزینه ای هم باید پرداخت کنم ؟

  • باسلام. برای شرکت در آزمون ارشد و پذیرش در دوره های روزانه باید یک سال از زمان تحصیل شما گذشته باشد یعنی حتما باید ترم دو را تمام کرده باشید و ضمنا قبل از ثبت نام در آزمون باید کار های انصراف شما تمام شده باشد. بابت انصراف خسارت باید پرداخت کنید.و به امور مالی دانشگاه خود مراجعه فرمایید.

 155. سلام من دانشجوی کارشناسی روزانه بودم ، تقریبا ۹۰ واحد پاس کردم از نیمه دوم سال ۹۵ دیگه نرفتم
  میخوام مدرک دیپلم داشته باشم یعنی معادل کاردانیمو نگیرم که با توجه به ۸ سال غیبت ، خدمتو سال دیگه بتونم بخرم
  سوال داشتم اول اینکه از این شرایط بالا که گفتم اطلاعی دارید یا قبلا کسی انجام داده ؟
  دو اینکه بعد از خرید خدمت بخوام ادامه تحصیل بدم چکار میتونم بکنم
  کنکور کاردانی به کارشناسی میتونم بگیرم یا باید کنکور کارشناسی پیوسته بدمو واحدامو تطبیق بدم؟
  برای تحصیل دوباره تو دانشگاه دولتی یا آزاد و … باعث محدودیت نمیشه واسم ؟

 156. سلام
  من در کنکور ۹۶ شرکت کردم و روزانه نیم سال اول قبول شدم. دانشگاه ثبت نام کردم ولی مدرک دیپلم نداشتم
  بهم گفتن تا شروع نیم سال دوم وقت داری مدرکت رو بیاری و وارد دانشگاه بشی اما نتونستم تا شروع نیم سال دوم مدرک دیپلمم رو بگیرم و نتونستم برم دانشگاه
  الان مدرک دیپلمم رو گرفتم میخواستم بدونم میتونم برا کنکور ۹۷ شرکت کنم؟
  یا یک سال نمیتونم کنکور بدم ؟
  ممنون

 157. سلام.من ترم ۸ کارشناسی دانشگاه دولتی روزانه هستم.بخاطر مشروطی واحدام عقب افتاده و ۱۰ ترمه شدم.رشتمو دوست ندارم .میخوام انصراف بدم.و دوباره کنکور بدم. سوالم اینه که برای انصراف از تحصیل حدودا چقدر باید پول پرداخت کنم ؟ و ایا میتونم به صورت رایگان در رشته ی فیزیوتراپی( کلا پیراپزشکی)تحصیل کنم؟(با توجه به اینکه الان دارم رایگان تحصیل میکنم).ممنونم.

  • سلام بستگی دارد به اینکه هدف شماازکنکور مجدد، چه دانشگاهی میباشد.اگر بخواهید از دانشگاه روزانه انصراف بدهید و دوباره به دانشگاه روزانه بروید: یک سال محروم میشوید ازانتخاب دانشگاه های روزانه،اما هزینه ی خاصی برای انصراف نمی پردازید. امااگرهدف شمااز کنکور مجدد، دانشگاه غیرروزانه باشد: حدود۱/۵ برابر شهریه دانشگاه شبانه باید هزینه پرداخت کنید. و درمورد پیراپزشکی نیز درصورت داشته شرایط میتوانید تحصیل رایگان داشته باشید (البته در هر مقطع فقط یک بار میتوانید تحصیل رایگان داشته باشید، به جز پزشکی و پیراپزشکی که در صورت پذیرش باید شهریه شبانه پرداخت شود)

 158. سلام
  من دانشجوی ارشد ورودی سال ۹۴ هستم که برای پایان نامه با استادم به مشکل خوردیم و کارم اصلا جلو نرفته است.و من الان که ترم شش هستم هنوز تمدید سنوات نکرده ام . و تصمیم به انصراف گرفتم. ترم شش اگه سنواتش رو تمدید نکنم چه اتفاقی می افتد؟

 159. سلام.من دانشجوی ترم ۲ بهداشت روزانه هستم.سوالم اینه ک من ترم یک کلا غیبت داشتم و معدلم صفر شد و میخام ترم ۲ رو مرخصی بگیرم.و البته هدفم اینه انصراف بدم و کنکور ۹۸ شرکت کنم.ایا مرخصی گرفتن و مشروطی من مانع تحصیل مجددم تو دانشگاه روزانه میشه

  • با سلام. شما در صورت تحصیل مجدد دانشگاه روزانه باید تا ۳۰ بهمن سال ۹۷ انصراف بدید . تا بتوانید در آرمون سال ۹۸ شرکت کنید.

 160. سلام..من در ترم دوم ارشد روزانه مشغول به تحصیلم و می خوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم و چون به مشکل نظام وظیفه می خورم حتما باید بهد از شهریور انصراف بدم ..می خواستم بدونم اگر ترم سوم رو شروع نکنم و انصراف بدم مشکلی برای شرکت در ازمون ارشد دارم یا خیر.
  باتشکر

 161. سلام من دانشجوی کارشناسی روزانه بودم ، تقریبا ۹۰ واحد پاس کردم از نیمه دوم سال ۹۵ دیگه نرفتم
  میخوام مدرک دیپلم داشته باشم یعنی معادل کاردانیمو نگیرم که با توجه به ۸ سال غیبت ، خدمتو سال دیگه بتونم بخرم
  سوال داشتم اول اینکه از این شرایط بالا که گفتم اطلاعی دارید یا قبلا کسی انجام داده ؟
  دو اینکه بعد از خرید خدمت بخوام ادامه تحصیل بدم چکار میتونم بکنم
  کنکور کاردانی به کارشناسی میتونم بگیرم یا باید کنکور کارشناسی پیوسته بدمو واحدامو تطبیق بدم؟
  برای تحصیل دوباره تو دانشگاه دولتی یا آزاد و … باعث محدودیت نمیشه واسم ؟
  ممنون میشم جواب بدید

 162. سلام من ترم دو دانشگاه روزانه ام برای کنکور ۹۸ میخام انصراف بدم به نظرتون مهر ۹۷ انصراف بدم یا تا اخر مهلت ثبتنام کنکور صبر کنم؟

  • سلام. برای انصراف باید تا قبل از ۳۰ بهمن کار های انصراف انجام شده باشه و فرم شماره ۳ را به دانشگاه تحویل داده باشید اما شما در صورتی نیاز به انصراف دارید که مایل به تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه باشید در غیر این صورت نیاز به انصراف ندارید.

 163. با عرض سلام و ادب

  بنده در کنکور ارشد ۹۶ مجازی آموزش محور علم و صنعت آوردم ترم دوم هستم پشیمونم میخوام پژوهش محور بخونم میتونم تابستان ۹۷ بعد از تموم شدن ترم دوم انصراف بدم کنکور ۹۸ شرکت کنم مشکلی از لحاظ سنوات معافیت تحصیلی نظام وظیفه نخواهم داشت

 164. سلام
  من ترم دوم مقطع ارشد شبانه دانشگاه سراسری هستم و کنکور ارشد امسالو مجددا شرکت کردم و البته این ترمو مرخصی گرفتم و میخوام بعد از اعلام نتایج ارشد امسال از تحصیل انصراف داده و درصورت قبولی روزانه دوباره در دانشگاهی دیگر ادامه بدم
  آیا باید به دانشگاه خسارت بدم با توجه به اینکه ترم دوم مرخصی گرفتم؟

 165. سلام
  من دانشجوی ارشد ورودی سال ۹۴ هستم که برای پایان نامه با استادم به مشکل خوردیم و کارم اصلا جلو نرفته است.و من الان که ترم شش هستم هنوز تمدید سنوات نکرده ام . و تصمیم به انصراف گرفتم. ترم شش اگه سنواتش رو تمدید نکنم چه اتفاقی می افتد؟

 166. سلام من دانشگاه روزانه درس میخونم و میخوام انصراف بدم ودر کنکور هنر سال ۹۸ شرکت کنم . اگر من به دانشگاه روزانه هنر شهرم برم از جریمه معاف میشم یا باید در دانشگاه جدید جریمه بدهم ؟ شنیدم که میگن باید با دانشگاه جدید تسویه حساب کنم.

  • باسلام. اگر قصد انصراف از دانشگاه دولتی رو دارید و بعد از انصراف مجددا مایل به تحصیل در یک دانشگاه دولتی دیگر هستید از پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه دولتی معاف هستید.

 167. سلام خسته نباشی .جناب من سال ۹۷ سال دومم هست که کنکور میدم ولی فکر نمیکنم رشته ای که دوس دارم را قبول بشم و تصمیم دارم برای ۹۸ هم بخونم ولی مشکل معافیت سربازی دارم و به هیچ وجه دانشگاه ازاد هم نمیتونم برم میخواستم ببینم میتونم امسال برم دانشگاه سراسری و برای سال بعد هم کنکور بدم تا رشته مورد نطرمو قبول بشم یعنی امسال برم شبانه تا بتونم سال دیگه دندون پزشکی روزانه برم و اگر برم شبانه کی باید از دانشگاه انصراف بدم ممنون

 168. سلام وقتتون بخیر ببخشید من سال۹۶کنکور دادم و رشته انتظامی دانشگاه امین رو انتخاب کردم الان میخوام برای کنکور ۹۷اماده شم من ک ورودی بهمنم ینی بهمن ماه ثبت نام کردم باید کی برم انصراف بدم اصن میتونم کنکور بدم و وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟تورو خدا کمکم کنید

 169. سلام من ارشد۹۶روزانه قبول شدم ولی اواسط ترم اول بدون دادن انصراف دانشگاه رو رها کردم حالا می تونم ارشد ۹۸شرکت کنم؟ یا باید اول برم دانشگاه انصراف بدم یا همین که دانشگاه رو رها کردم خود دانشگاه برام انصراف از تحصیل رد میکنه وتاکچه زمانی فرصت دارم برای انصراف که بتونم ارشد ۹۸ رو شرکت کنم. ممنون

  • باسلام شما بایدحتماانصراف خودرا به دانشگاه اعلام کنید درغیر این صورت امکان اخراج ازدانشگاه وجوددارد،اگرهدف شمااز کنکورمجدد دانشگاه روزانه باشد باید نهایتا تا۳۰ بهمن ماه انصراف قطعی خود را اعلام کنید ولی اگرهدف شما از کنکور مجدد دانشگاه غیرروزانه باشد تاآمدن نتیجه کنکور زمان داریدبرای انصراف. حتما به دانشگاه خودبرای روشن شدن وضعیت انصراف مراجعه کنید

 170. توروخدا راهنماییم کنید. میخوام برا کنکور ۹۸ تجربی تبت نام کنم. من سال ۹۸ فارغ اتحصیل میشم. یعنی ترم ۸ هم تموم میشه. باید انصراف بدم یا مشکلی نیست؟ میخوام مدرکمو داشته باشم

  • باسلام. اگر در حال حاضر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید و هدفتون از شرکت در کنکور سراسری قبولی در دانشگاه روزانه هست باید حتما قبل از تاریخ ۳۰ بهمن انصرافتون رو به دانشگاه اعلام کنید اما اگر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید و هدفتون قبولی در دانشگاه آزاد هست نیازی به انصراف ندارید و همچنین اگر در حال حاضر دانشجوی آزاد هستید و هدفتون هر دانشگاهی که باشه باز هم نیاز به انصراف ندارید. اما بطور کلی چون در سال آینده شما ترم ۸ هستی و تا زمان برگزاری کنکور،مدرک کارشناسی رو دریافت می کنید بهتره بابت انصراف نهایی به معاونت آموزشی دانشگاه و کارشناس رشته خودتون مراجعه کنید.

 171. سلام من کنکور ۹۶ شرکت کردم و دوره روزانه قبول شدم و قصد دارم کنکور ۹۸ هم شرکت کنم میخواستم بدونم میشه بعد از دادن کنکور و اومدن رتبه هم از دانشگاه انصراف داد؟

  • سلام برای انصراف ،بایددانشگاه بعدرامشخص کنید (روزانه، نوبت دوم، پیام نور و…) اگردانشگاه مدنظرروزانه باشد باید انصراف دهید و اگراز بقیه دانشگاه ها باشد تاآمدن نتیجه کنکور وقت برای انصراف دارید

 172. سلام من ورودی فیزیک سال۹۴دانشگاه سراسری بودم امسال بعد از ۵ترم به خاطر سه ترم مشروطی اخراج شدم و در کنکور سراسری سال ۹۷شرکت کرده ام و هنوز با دانشگاه تسویه حساب نکردم در صورت قبولی رشته مهندسی در همین دانشگاه میتونم دوباره ادامه تحصیل بدم بدون پرداخت هزینه رایگان دوره پیشم؟

 173. سلام من ترم اول دکتری رشته مهندسی دوره روزانه هستم و فقط یک ماه از تحصیلم میگذره .اقدام به انصراف از تحصیل کردم. قبل از تصمیم گیری کلی منو ترسوندن که کلی باید خسارت بدم ولی وقتی انصرافم قطعی شد و تسویه کردم و مدارکمو پس گرفتم یهو دیدم خبری از خسارت نیست و کسی حرف از خسارت نمیزنه و میگن نیازی نیست. الان میگم شاید دلیل اینکه قبل از انصراف منو از خسارت ترسوندن این بود که من از تصمیمم منصرف شم ولی بازم شک دارم نکنه باید خسارت بدم و درست منظروشونو متوجه نشدم ؟ به نظرتون طبیعیه که انصراف بدم و خسارت نخوان؟ تا حالا سابقه داشته کسی انصراف بده و خسارت نده؟

 174. سلام خسته نباشید . من دانشجو وردودی ۹۵ روزانه بودم ک انصراف دادم و هزیینه رایگان به مبلغ سه میلیون خورده را به حساب وزارت علوم تحقیقات ریختم و فرم تسویه حساب از دانشگاه را گرفته ام حالا میخوام بدونم که ک برای شرکت در ازمون سراسری باید طبق فرم شماره ۳ به وزارت امور دانشجویان مراجعه کنم در صورت این امر من باید چه مدارکی را برای آن حوزه ببرم ؟؟و این ک در موقع ثبت نام در دانشگاه جدید قبولی فرم شماره سه ضروریست یا فرم تسویه حساب دانشجویی کافی میباشد خاهشا جوابم را بدهید

 175. سلام خسته نباشید

  من دانشجوی عمران کاردانی پیوسته دانشگاه ازاد هستم و تا اخر تابستون نمیتونم مدرک فوق دیپلممو بگیرم و میخوام کنکور تجربی شرکت کنم
  (دوسال ریاضی خوندم سال سوم از راه دور با کاردانی آزاد بدون کنکور رفتم)
  چون باید دیپلم تجربی بگیرم رفتم آموزش پرورش سوال کردم گفتن اشکالی نداره بزرگسالان ثبت نام کنی ولی هرجا میرم میگن نظام وظیفه اجازه ثبت نام نمیده

  میخواستم ببینم باید چیکار کنم؟

  • سلام. بله اول باید مشکل نظام وظیفه رو حل کنید بعد وگرنه هیچ دانشگاهی اجازه ثبت نام در هیچ مقطعی رو به شما نمیده

 176. سلام من ورئدی ۹۲ روزانه هستم
  میخام کنکور تجربی بدم
  ترمه دیگه دانشگاه نمیرم انصرافم ندادم
  هزینه انصراف ندارم
  میشه کنکور بدم بعد انصرافمو بدم؟

  • سلام. دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور حتما باید از دانشگاه انصراف داده باشند که بتوانند در کنکور شرکت کنند.

 177. سلام.من در سال ۸۸ در رشته کارشناسی ناپیوسته مرمت ابنیه قبول شدم.در سال ۹۰به خاطر دلایلی نتوستم پروژه پایانی رو تموم کنم و دانشگاه بعد از جلسه کمسیون اموزش پس از اعلام نمره صفر در اون ترم، بهم ۳ ماه فرصت پایان پروژه رو داد اما اون رو هم نتونستم انجام بدم و دیگه دنبالش نرفتم.حالا سوالم اینه که ایا بعد از ۶ سال من دانشجوی اخراجی محسوب میشم و می تونم در کنکور سراسری شرکت کنم؟ ویا اینکه باید برای انصراف به دانشگاه مربوطه مراجعه کنم؟

 178. با عرض سلام وادب

  بنده سال۹۶ ارشد روزانه قبول شدم ولی ترم اول مرخصی گرفتم و این ترم انتخاب واحد کردم ولی میخوام انصراف بدم
  به دانشگاه مراجعه کردم میگه برای این ترم جریمه نمیشی ولی برای ترم قبلت که مرخصی بودی حدود دومیلیون و خورده ای جریمه میشی
  بعدش میگه باید بری سامانه سجاد وزارت علوم اقدام کنی.
  خواهشا راهنمایی بفرمایید راهی هست که جریمه نشم؟ و سال ۹۸ دوباره ارشد شرکت کنم روزانه قبول بشم میتونم برم؟

 179. سلام خسته نباشید
  من کنکور ۹۷ سومین کنکورم خواهد بود برای مشکل نطام وظیفه در رشته روانشناسی پیام نور شرکت کردم و دو ترم اول رو مرخصی گرفتم
  حالا سوالم اینجاست اگه من کنکور ۹۷ قبول بشم و از پیام نور انصراف بدم و دانشگاه دولتی جدید ثبت نام کنم ایا امکان این رو دارم که بعد از انصراف از دانشگاه دولتی باز هم در کنکور سراسری شرکت کنم یا نه؟

 180. سلام بخشید اگه میشه لطفا جواب بدید
  من الان در دانشگاه روزانه در حال تحصیل هستم و ترم ۴ هستم .میخوام برای کنکور سال ۹۸ بخونم .میخواستم بدنم در صورت انصراف از تحصیل که باید سال اینده تا اسفند باید انصراف بدم .باید جریمه به دانشگاه پرداخت کنم و خدمت سربازی من که معافیت تحصیلی دارم چطوری میشه .ممنون

 181. سلام و وقت بخیر….خسته نباشید
  دانشجوی ورودی ۹۳ هستم
  و میخواستم از رشته مهندسی برق دانشگاه روزانه انصراف بدم
  کارت معافیت از خدمت هم گرفتم
  میخواستم بپرسم ک بعداز انصراف
  و قبل از پرداخت هزینه انصراف
  مشکلی برای خروج از کشور نخواهم داشت؟
  و صرفا مدارک تحصیلی در گرو دانشگاه خواهد بود؟
  و مشکلی دیگری نخواهد بود ؟
  چونکه دائما در سفر کاری هستم به خارج از ایران و
  ترس از ممنوعیت خروج دارم بخاطر عدم پرداخت جریمه انصراف
  تشکر و سپاس

 182. سلام. سوال خیلی مهمی دارم ممنون میشم جواب بدین. البته من از طریق موبایل نمیتونم با شماره تماس بگیرم و دسترسی به تلفن ثابت هم ندارم. اگه امکانش هست جواب مشکلم رو اینجا بدین چون تصمیم آیندم به این بستگی داره.
  من ورودی ۹۳ ارشد روزانه هستم. دو ترم مشروط شدم و بدلیل پرونده مشاوره که داشتم درخواست بازگشت به تحصیل دادم و بعد حدود ۸ ماه در کمیسیون مرکزی موافقت شد با درخواستم. ترم قبل در حقیقت ترم ۵ بود برای من چون دو ترمی که وضعیتم اخراجی بود تو سنوات تحصیلیم محسوب نشده. البته چون معافیت تحصیلی من تا پایان شهریور امسال بود دانشگاه نامه ای داد که به نظام وظیفه ببرم برای تمدید معافیت تحصیلی (تا ۳۰ بهمن تمدید شد). حالا سوالی که من دارم اینه، اگر من بخام در این ترم انصراف بدم از دانشگاه آیا میتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم؟! یعنی مثلا اسفند سال آینده اقدام کنم برای پست دفترچه و پس از کنکور ارشد سربازی رو برم و مهر با فرض قبول شدن در دانشگاه مرخصی بگیرم و دانشگاه ثبت نام کنم. چیزی که من دیدم در سایت نظام وظیفه اینه که اگر در سنوات مجاز انصراف بدی میتونی تا یک سال در کنکور شرکت کنی. حالا آیا این ترم که ترم ۵ آموزشی هست برای من آیا سنوات مجازه یا نه؟!

 183. سلام خسته نباشین
  بنده کارشناسی قبول شدم دانشگا سراسری بعد ثپت نام کردم و ی ترم مرخصی گرفتم ی اتفاق برام افتاد یه سری مشکل برام پیش اومد که سه ترم اصا دانشگاه نرفتم الان میخوام انصراف بدم یا اخراج شدم نمیدونم جریمه میشم؟ انتخاب واحد نکردم اصلا .

 184. سلام من دانشجو دانشگاه روزانه زنجان هستم میخام انصراف بدم و کنکور ۹۷ شرکت کنم ولی تا الان اتصراف ندادم آیا امکان انصراف بعد از سی بهمن وجود دارد؟

 185. با سلام؛
  من دانشجوی ترم دوم ارشد شبانه هستم. میخواستم بدونم امکانش هست در کنکور ارشد مجدداً ثبت نام کنم و بعد از اعلام رتبه ها از دانشگاه انصراف بدهم؟

  • با سلام. بله شما میتونید شرکت کنید و قبل ثبت نام هم هیچ نیازی به انصراف از دانشگاه محل تحصیل نیست هرموقع نتیجه قبولی شما مسجل شد میتونید انصرافتون رو به دانشگاه اعلام کنید.موفق باشید.

 186. سلام

  من قبلا در یک رشته در دانشگاه غیر دولتی تحصیل میکردم و بعد از ۲ ترم انصراف دادم و ب یه رشته دیگر در دانشگاه آزاد رفتم.آیا میتوانم الان باز هم انصراف بدهم و ب دانشگاه افسری برم؟

 187. با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی دانشگاه ازاد هستم و در تیر ماه ۹۸ فارغ التحصیل میشم و اینکه تا ۳۱ شهریور۹۹ معافیت تحصیلی دارم با توجه به این موضوع من میتونم در کنکور سراسری ۹۸ دانشگاه ها شرکت کنم ؟ و اینکه برای مدرک کارشناسیم مشکلی پیش نمیاد ممنون میشم پاسخ بدید واقعا سردرگمم
  باتشکر

  • سلام. برای شرکت در کنکور اگر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید باید قبل از ثبت نام در کنکور از دانشگاه انصراف دهید اما اگر تا آن زمان شما از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشید برای مدرک شما مشکلی پیش نخواهد آمد و نکته ای که وجود دارد این است که دانشجویان دوره های روزانه نمیتوانند در یک مقطع دو بار تحصیل رایگان داشته باشند. موفق باشید.

 188. سلام.من سوال خیلی مهمی دارم که باید براساس اون تصمیم بگیرم ممنون میشم اگه جواب بدین تا بتونم راه درست رو انتخاب کنم.اگر پاسخش طولانی هست بگین تا تماس بگیرم البته متاسفانه تلفن ثابت در دسترسم نیست. من دانشجوی کارشناسی ارشد روزانه مهندسی برق ورودی ۹۳ هستم.دو ترم مشروط شدم و وضعیتم اخراجی شد، ولی پس از درخواست به کمیته دانشگاه با بازگشت به تحصیل من موافقت شد و دو ترمی که در اون وضعیتم اخراجی بود مرخصی تحصیلی بدون احتساب در سنوات برام رد شده و ترم قبل از نظر اموزشی ترم ۵ بود و ترم جاری ترم ۶ هست.و همچنین چون معافیت تحصیلی من تا ۹۶/۶/۳۱ بود دانشگاه نامه ای داد که تا ۹۶/۱۱/۳۰ معافیت تحصیلی من رو تمدید کردند و برای ترم بعد هم دوباره باید نامه ببرم تا تمدید کنند. اما سوالی که دارم اینه که من اگه بخام در حال حاضر انصراف بدم از نظر نظام وظیفه آیا میتونم تو کنکور سال بعد یا دو سال بعد (یعنی ۹۸) شرکت کنم؟! چون تو سایت نظام وظیفه دیدم که نوشتن اگر در سنوات تحصیلی مجاز (یعنی سه سال) انصراف بدیم میتونیم تا یک سال از معافیت تحصیلی استفاده کنیم و اگر تو کنکور ارشد پذیرفته شدیم میتونیم ثبت نام کنیم. حالا من الان از نظر اموزشی ترم ۶ هستم ایا اگر انصراف بدم میتونم مجددا در کنکور شرکت کنم؟

 189. سلام.
  من کنکور ۹۵ شرکت کردم مهر ماه روزانه قبول شدم انصراف دادم بعد تو تکمیل ظرفیت ابان ماه شرگت کردم و‌ صرفا برااساس سوابق تحصیلی روزانه قبول شدم والان ترم ۳هستم وضعیت من برای کنکور ۹۷ چطوریه؟ میتونم شرکت کنم برای گزینش روزانه؟ برای ازاد چطور؟

 190. سلام.من دانشجوی ترم یک ارشد روزانه ۹۶ هستم و الان قصد دارم انصراف بدم اگر تا ۳۰ بهمن انصراف بدم میتونم در کنکور سراسری روزانه پزشکی ۹۷ شرکت‌کنم؟ کارشناسی یک بار روزانه بودم انصراف دادم و پیام نور خوندم مدرک کارشناشیم پیام نوره با این حال میتونم بازم کنکور سراسری روزانه شرکت‌کنم ؟ شنیدم که فقط یکبار حق انصراف داریم

 191. سلام ….خواهشا جواب بدین
  من سال ۹۵ کنکور دومم بو ک قبول نشدم و رفتم پیامنور پارسال دو ترم مرخصی گرفتم
  امسالم ترم اول انتخاب واحد کردم ولی امتحاناتو نرفتم
  حالا اگه الان انصراف بدم مشکلی خواهم داشت؟
  سوال دومم اینه که اگه دکترای پیوسته قبول بشم ایا معافیت تحصیلی میدن بهم؟

 192. سلام تو رو خدا جوابمو بدین خیلی برام مهمه.بنده کنکور ۹۶ شرکت کردم ولی میخواستم پشت کنکور بمونم و کنکور ۹۷ شرکت کنم. ولی در زمان انتخاب رشته اشتباها بین رشته های پزشکی رشته اتاق عمل دوره روزانه وارد شده بود و قبول شدم. الان از نیمه دوم (ترم بهمن)شروع به ترم یک کردم. الان میخوام تو کنکور ۹۸ دوره روزانه دوباره شرکت کنم.الان من باید چیکار کنمکنم.توروخدا جوابمو بدین خواهش می‌کنم

  • سلام. چون دوره روزانه قبول شدید میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید اما برای یک سال از دانشگاه و کد رشته های روزانه محروم هستید ولی بقیه دوره های شبانه، پردیس، آزاد و … رو میتونید وارد بشید. موفق باشید.

 193. سلام خسته نباشید من دانشگاه روزانه هستم ترم یک رو رفتم ترم دو هم اواخرش دیگه نرفتم الان میخوام انصراف بدم و برم سر کار رفتم (خدمت هم معاف هستم) پرسیدم هزینه انصراف چقدره گفتن پولی نمیگیریم ولی باید اندازه این دو ترم جایی سر کار باشید تا بیمتون رد بشه (یعنی به خدمت به جامعه کرده باشین) این درسته؟؟بدون پرداخت هزینه مدارک(اصل دیپلم رو که دادم) تحویل میدن ؟ با سپاس از پاسخگوییتون

 194. سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  دانشجوی دکتری روزانه مهندسی کامپیوتر هستم دانشگاه اصفهان
  الان اوایل ترم ۲ هستم و میخوام انصراف بدم و کنکور سال آینده رو شرکت کنم و دوره روزانه مجددا مشغول بشم.
  آیا باید حتما جریمه رو پرداخت کنم؟ شرایط انصراف به چه شکله؟

  • سلام. برای انصراف حتما باید خسارتی که دانشگاه براتون در نظر میگیره رو پرداخت کنید که انصراف شما قطعی بشه اما برای ثبت نام در کنکور تا قبل از زمان ثبت نام باید کار های انصراف شما تمام شده و قطعی باشد و برای اینکه بتونید مجدد در دانشگاه روزانه شرکت کنید باید ترم دو رو کامل کرده باشید. موفق باشید.

 195. سلام
  من ورودی ۹۵ هستم
  دفترچه زده تا ۲۰ اسفند باید انصراف بدیم ولی اکثرا جاها زدند ۳۰ بهمن؟مشکلی پیش میاد اوایل اسفند برا انصراف اقدام کنم؟

 196. سلام .من ترم آخر کارشناسی گرافیک هستم.و دارای سن۲۲سال
  خواستم ببینم برا کنکور برای تربیت مدرس میتونم شرکت کنم.
  سپاس فراوان

 197. سلام
  من ورودی ۹۵ روزانه هسم الا ترم ۲ رو تموم کردم و میخوام این ترم انصراف بدم
  دفترچه زده تا ۲۰ اسفند فرصت انصراف دارم
  ایا من تا ۲۰ اسفند هرروزی برای انصراف بدم انصرافم بعد انجام کارام قطعی میشه یا یه ماه طول میکشه قطعی شه؟

 198. سلام و وقت بخیر. از اینکه بزرگوارانه پاسخگو هستید، متشکرم. مطالب کامنت ها بسیار مفید بود. بنده دانشجوی سال آخر دکتری دانشگاه دولتی هستم(و مقطع لیسانس و دکتری رو در دوره روزانه و ارشدم رو شبانه خوندم). قصد دارم در کنکور سراسری سال آینده شرکت کنم. دو سوال از حضورتون دارم. اول اینکه آیا در زمان دانشجوییم حق شرکت در کنکور سراسری رو دارم؟ چون می تونم بلافاصله بعد کنکور، وقت کافی داشته باشم و دفاع کنم (نیازی نیست انصراف بدم).سوال دوم اینکه بنده ورودم به دانشگاه با رشته پرستاری روزانه بود و چون علاقه نداشتم بعد خوندن دو ترم به رشته شیمی (که در کارنامه سبزم قبول شده بودم)، تغییر رشته دادم. ولی خاطرم هست به جهت اینکه بنده وزارت خونه تحصیلیم رو عوض میکردم(از وزارت بهداشت به علوم تحقیقات)برام جریمه بریدن و پرداخت کردم. نمیدونم که این به منزله انصراف برای من ثبت شده یا خیر و اگر انصراف بوده باشه آیا من حق شرکت در کنکور سراسری رو دارم؟ خیلی متشکرم

 199. سلام
  من دانشجوی انصرافی سال ۹۴ پردیس خودگردان هستم رشته مکانیک
  اما ترم اول رو مرخصی گرفتم و آغاز ترم دوم هم انصراف دادم
  حالا میخوام کنکور ۹۷ شرکت کنم و ثبت نام کردم
  آیا من هم باید دو ترم کامل در دانشگاه میخواندم و سپس انصراف میدادم تا بتوانم در دانشگاه روزانه سال ۹۷ قبول شوم؟؟؟
  خواهش میکنم جوابم را بدهید

 200. سلام. من دانشجوی ترم ۲ کارشناسی ارشد شهریه پرداز علوم پزشکی هستم. میخوام بعد از این ترم انصراف بدم و کنکور ارشد روزانه قبول بشم. مشکل خدمت برام پیش نمیاد و از لحاظ قانونی مشکلی نداره؟

 201. سلام . من سه ترم دانشگاه غیر انتفاعی درس خوندم حالا میخوام انصراف بدم مسئول آموزش دانشگاه میگه باید جریمه ای معادل شهریه ثابت و متغیر یک ترم پرداخت کنم آیا این درسته؟ من باید علاوه بر شهریه ثابت، شهریه متغیر هم پرداخت کنم.

  • سلام. برای انصراف از دانشگاه غیرانتفاعی باید هزینه ای حدودا یک و نیم برابر شهریه ثابت به دانشگاه پرداخت کنید. موفق باشید.

 202. ندیمه ایراندوست

  باسلام لطف کنید جواب سوالی رو که چند روز پیش پرسیم رو بدید از وقت ثبت نام داره میگذره.

 203. سلاک مشاوران محترم و معزز
  من دانشجوی ترم اخر مقطع دکتری ورودی سال ۹۲ دوره روزانه می باشم و دو مقطع قبلی ام نیز در دانشگاه دولتی روزانه خوندم حال چون که نهایتا تا اخر سال دفاع خواهم کرد آیا میتونم در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنم یا باید انصراف بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  به چه صورتی هست. لطفا راهنمایی ام کنید. ممنون

 204. سلام ….خواهشا جواب بدین
  من سال ۹۵ کنکور دومم بو ک قبول نشدم و رفتم پیامنور پارسال دو ترم مرخصی گرفتم
  امسالم ترم اول انتخاب واحد کردم ولی امتحاناتو نرفتم
  حالا اگه الان انصراف بدم مشکلی خواهم داشت؟
  سوال دومم اینه که اگه دکترای پیوسته قبول بشم ایا معافیت تحصیلی میدن بهم؟

 205. سلام من ورودی ۹۵ رشته حسابداری روزانه ام یک ترم خوندم الان دو ترمه ک مرخصی ام اگه الان انصراف بدم میتونم کنکور ۹۷ شرکت کنم؟؟؟ مشکل نظام وظیفه ندارم.

 206. سلام.من ورودی ۹۶ روزانه بودم که انصراف دادم ولی دانشگاه مدارکمو بهم نداد و فرم شماره ۳ انصراف رو هم دریافت نکردم.
  الان اگه بخام در کنکور ۹۷ ثبت نام کنم و دانشگاه شبانه برم باید فرم انصراف رو حتما پر کنم؟و به کجا تحویل بدم؟

 207. من دانشجوی فنی حرفه ای سما هستم ترم اول را مرخصی گرفتم وقصد دارم ترم دوم رانیز مرخصی بگیرم دارم می خونم برای کنکور سراسری در ضمن دیپلم وپیش من رشته تجربی بودم برای شرکت در کنکور باید خود راجز کدام دانشگاه روزانه یاغیر روزانه بزنم در ضمن کد نظام وظیفه ا م چند بزنم درضمن ۲۰سالم تموم شده وامسال سال سومه که شرکت میکنم وانتخاب رشته نکردم دوسال اول

 208. -۱ایا یه دانشجوی روزانه که بیشتر از دو ترم (مثلا مثل من هفت ترمه)گذرونده و تعداد واحدای پاس شده اش به حد معادل فوق دیپلم میرسه میتونه بدون دریافت مدرک معادل فوق دیپلم انصراف بده و دوباره در کنکور شرکت کنه ؟

  *خب حالا تونست و انصراف داد و کنکور شرکت کرد *
  ۲- اگه روزانه قبول بشه که خب میره پولی ام بابت انصراف نمیده اما اگه قبول نشد و انصرافم داده میتونه از دانشگاهش درخواست مدرک فوق دیپلم کنه ؟ و بهش میدن فوق ددیپلم رو ؟
  ۳- شرکت کرد و مثلا یه دانشگاهی به غیر از روزانه دولتی (مثلا پیام نور) قبول شد و خواست بره … چقدر جریمه باید پرداخت کنه ؟
  این سوالا خیلی مهمه مخصوصا شماره ۲ لطفا پاسخ بدید

 209. سلام من دوره روزانه کنکور ۹۶ قبول شدم فقط ثبت نام اینترنتی انجام دادم و به دانشگاه جهت ثبت نام حضوری و انتخاب واحد نرفتم بعدا که برای دادن انصراف به دانشگاه رفته بودم مسئولین داشنگاه گفتند عدم ثبت نام حضوری به منزله انصراف هست و نیاز به هیچ نامه و فرم انصرافی نیست ودر سایت سنجش درخواست رفع محرومیت کنکور ۹۷ را داده بودم که بعد دو ماه شکر خدا پیام اومد با درخواست شما موافقت شده و مجوز شما برای کنکور ۹۷ صادر گردید با این توضیحات می خواستم بدانم در ردیف ۳۲ فرم ثبت نام کنکور وضعیت اشتغال به تحصیل در اموزش عالی را چه گزینه ای بزنم ۱- دانشجوی انصرافی ۲- دانشجوی دوره روزانه ۳ – دانشجوی غیر روزانه ۴ – هیچکدام
  آیا نیاز هست فرم شماره ۳ انصراف را دانشگاه هم تایید کند ؟ خواهش می کنم زود جواب بدید می خوام ثبت نام کنم .

 210. با سلام. من دانشجوی دولتی شبانه هستم. ترم ۲ خوندم تموم شده میخواستم انصراف بدم برم دانشگاه آزاد . دوتا سوال داشتم، یکی این ک برای انصراف چه هزینه ای داره و دوم این که برای انصراف و ثبت نام دانشگاه ازاد چه مراحلیا باید طی کنم؟

  • سلام. هزینه انصراف از دانشگاه شبانه حدودا یک و نیم برابر شهریه ثابتتون هستش. برای ثبت نام در دانشگاه ازاد هم باید از سایت خود دانشگاه اقدام کنید. موفق باشید.

 211. سلام
  من امسال دانشگاه نوبت دوم قبول شدم و الان میخوام دوباره کنکور بدم فقط مسئله ایی که هست میخوام بدونم وضعیت معافیت از تحصیلم چی میشه و اگه سال بعد روزانه قبول شم برای معافیتم چه کار باید بکنم؟؟؟؟

 212. ندیمه ایراندوست

  ندیمه سلام من کنکور ۹۶ثبت نام کردم و زبان ادبیات فارسی دانشکده ارومیه روزانه قبول شدم وفقط اینترنتی ثبت نام کردم ودانشگاه نرفتم میتونم امسالم کنکور ثبت نام کنم ؟والبت انصراف ندادم و ب دانشگاه هم خبر ندادم

 213. سلام من الان دانشجوی دانشگاه غیر انتفایی ام و برای کنکور مجدد میخوام ثبت نام کنم الان لازمه از دانشگاه فعلیم انصراف بدم؟ یا وقتی نتایج کنکور اعلام شد انصراف بدم؟ از هر کی پرسیدم جواب واضح نداد

  • سلام. برای شرکت در کنکور نیازی به انصراف از دانشگاه نیست میتونید بعد از قبولی در کنکور از دانشگاه انصراف بدید. موفق باشید.

 214. سلام،دانشجویان انصرافی که بعد از انصراف از دانشگاه دولتی مربوطه هزینه ای بابت تسویه حساب به دانشگاه ندادند؛یعنی رایگان تحصیل کردن هم باید فرم شماره۳ انصراف رو پرکنن؟من الان انصراف قطعی هم دادم

 215. سلام،ببخشید بعد از انصراف دانشگاه دولتی و شرکت مجدد درکنکور حتنا باید فرم شماره ۳انصراف رو پر کرد؟اصلا واسه ی چی هست این فرم؟چون موقع تسویه حساب از دانشگاه،هزینه ای ندادم و کاملا رایگان بود،و تا اونجایی که میدونم این فرم مربوط به تسویه حساب میشه

 216. سلام من ورودی۹۵دانشگاه روزانه ام دوترم خوندم و الان ترم۳مرخصی گرفتم الان فهمیدم باید انصراف بدم از دانشگام تا بتونم۹۷کنکور بدم آقصدم هم اینه ۹۷فقط روزانه شرکت کنم یا نمیشه بعد ک یه دانشگاه روزانه قبول شدم توی کنکور۹۷بعدبلافاصله برم دانشگام انصراف بدم و جدیده رو ثبت نام کنم ؟آیاحتما باید تابهمن انصراف بدم؟ بعد برای اینکه جریمه ندم چون میخوام روزانه باز برم باید بادانشگام هماهنگ کنم؟

 217. سلام من ٢ ترم دانشگاه پیام نور مرخصی گرفته بودم برای شرکت در کنکور ٩۶ در نتایج اولیه دانشگاه ازاد دندانپزشکی قبول شدم و اقدام به ثبت نام کردم واز پیام نور انصراف داده ومعافیت جدید برای دکترا برام صادر شد الان تکمیل ظرفیت اومده ودر شهر خودم دندان بین الملل رو قبول بشم میتونم ثبت نام کنم الان فقط ٣ ماه از گرفتن معافیتم گذشته(دانشگاه ازاد هم از بهمن شروع میشده من هنوز شروع به تحصیل نکردم) لطفا راهنمایی کنید؟
  چرا تایید نمیکنید؟

 218. سلام خسته نباشید ! من دانشجوی شبانه ورودی ۹۶ هستم و میخوام کنکور سال بعد رو شرکت کنم . سوالم اینه که بعد از این که رتبه و تراز اومد و قبل از انتخاب رشته باید انصراف بدم یا بعد از اومدن رشته و دانشگاه قبولی ؟؟ و اینکه اگر رشته و دانشگاه قبولی بیاد و انصراف ندم ، میتونم همون دوره ی شبانه رو ادامه بدم ؟
  ممنون

 219. سلام
  من تو دانشگاه غیر انتفاعی مقطع کارشناسی تحصیل میکنم ۱ بار از دانشگاه انصراف دادم و دوباره در همان دانشگاه ثبت نام کردم الان میخوام برم دانشگاه ازاد یعنی میخوام انصراف بدم و برم دانشگاه ازاد چ کاری باید انجام بدم
  میتونم مهمان بگیرم؟
  میتونم انتقالی بگیرم؟
  لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 220. سلام ببخشید یه سوال داشتم
  من کنکور اولم ۹۴بود که کلا انتخاب رشته نکردم و برای ۹۵صبر کردم,۹۵روانه قبول شدم و الان ترم ۳روزانه هستم در تاریخ۱۲.۱۰.۹۶به دلیل اینکه میخواستم ۹۷شرکت کنم انصراف دادم و کارای تسویه حساب رو انجام دادم
  فعلا که حرفی از هزینه نزدن امکان داره در صورت قبولی هنگام تحویل مدارک ازم هزینه بخوان؟؟
  زمانی که فرم تسویه رو تحویل اموزش دانشگاه دادم گفتن دو ماه بعد انصراف قطعیت صادر میشه,حالا با این اوصاف مشکلی ندارم واسه سرکت در کنکور ۹۷؟؟؟
  فرم شماره ۳داستانش چیه؟تحویل دانشگاه فعلی بدم یا دانشگاه جدید؟کی باید تحویل بدم؟زمان تحویل مدارک از دانشگاه انصرافی؟؟

 221. سلام. من دانشجوی کارشناسی روزانه ورودی۹۵ بودم،۳دی ماه امسال انصراف دادم. واسه گرفتن معافیت تحصیلی باید چیکار کنم؟
  یه بار به پلیس+۱۰ منطقه مراجعه کردم و گفت نیازی به گرفتن معافیت تحصیلی نیست.فقط باید فرم انصراف رو هر دانشگاهی خواستی بری، اسکن کنی تو سیستم شون … آیا درسته؟

 222. سلام خسته نباشید. بنده سال ۹۱ دیپلم گرفتم و شهریور سال ۹۳ بصورت داوطلب آزاد مدرک پیش دانشگاهی گرفتم. مهر ۹۳ در پیام نور مشغول به تحصیل شدم و تا تاریخ شهریور ۹۸ از معافیت تحصیلی برخوردار شدم. با توجه به شرایطی که دارم ، در صورت قبولی در کنکور ۹۷ رشته پزشکی میتوانم از پیام نور انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

 223. سلام من دانشجوی روزانه فنی بودم وهیچ واحدی روپاس نکردم لذا الان دانش اموز پیش دانشگاهی تجربی هستم ایا اگر درکنکور سراسری شرکت کنم از دانشگا روزانه محروم میشوم
  لطفا پاسخ دهید

 224. سلام من در حال حاضر ترم ۵ کارشناسی ارشد هستم و از اوایل ترم ۵ درخواست انصراف داشتم ولی قبول نکردن با وجود مشکلات و اذیت های استاد راهنمام هنو هم درخواست انصراف دارم و استاد راهنمام هم نامه تمدید سنوات رو برام امضا نکردن و نتونستم انتخاب واحد کنم (ترم ۵). الان به دلیل عدم انتخاب واحد نامه برام اومده که شما انصراف از تحصیل شناخته شدید ولی وقتی رجوع کردم به آموزش گفتن که نامه تمدید سنوات رو استادتون امضا کنه حل میشه. میخواستم ببینم اگر انصرافم رو قطعی کنم ولی میخوام بدونم شرایط ادامه تحصیل برای من چطور میشه؟ میتونم دوباره کنکور شرکت کنم؟ با توجه به اینکه دوره روزانه هستم باید تسویه حساب رو انجام بدم حتما؟ حتی اگر دانشگاه روزانه بازم قبول بشم؟

 225. سلام .من این ترم ۶از دانشگاه به خاطر مشروطی زیاد اخراج شدم.(من دانشجوی شبانه بودم.)
  امکان شرکت مجدد در کنکور دارم؟
  اگه دانشگاه قبول بشم درسایی که قبلا پاس کردم و نمره اش بالای ۱۲ تطبیق میخوره؟

 226. سلام میشه یکی منو راهنمایی کنه !؟
  من فارغ التحصیل کارشناسی پرستاری هستم و یک ماه دیگه میرم خدما ، به نظرتون میشه دوباره کنکور شرکت کنم !؟یعنی دوباره بخونم واسه پزشکی؟!

 227. سلام و با احترام بنده در کنکور ۹۶ در رشته شیمی در دانشگاه ازاد قبول شدم و ثبت نام و مرخصی گرفتم تا مطالعه کنم و برای سال ۹۷ کنکور بدهم سوالم این است که من در بهمن ماه امسال انصراف بدهم می توانم در کنکور ۹۷شرکت کنم ؟به نحوی که با نظام وظیفه به مشکل برنخورم .متشکرم

 228. سلام. من دانشجوی کارشناسی ارشد روزانه بودم که هفته ی گذشته انصراف دادم، کارشناسی هم شبانه بودم، قصد دارم برای کنکور سراسری ۹۷ زبان شرکت کنم و چون قصدم قبولی در رشته ی زبان و ادبیات ژاپنی هست و دانشگاه تهران هم فقط دوره ی روزانه ی این رشته رو میگیره، میخواستم بدونم من میتونم این رشته رو انتخاب کنم؟ و بعد در صورت قبولی درخواست تغییر دوره به شبانه رو بدم و شهریه پرداخت کنم؟ منون میشم اگر جوابم رو بدید چون از متن متوجه جواب سوالم نشدم. مرسی.

 229. سلام، من کنکور امسال رو دولتی روزانه قبول شدم ولی چون نتونستم یکی از درسای پیش دانشگاهیمو پاس کنم نتونستم برم دانشگاه…

  چند روز پیش یکی از دوستام میگفت که احتمالا مشکل پیش میاد برام برای ثبت نام کنکور سال دیگه! (۹۷)

  اینو بگم که من دنبال کارای داشنگاهو نگرفتم و چون دیدم شهریور درسمو نتونستم پاس کنم دیگه کلا بیخیال شدم. باید خبر میدادم به دانشگاه؟ حالا واقعا مشکلی پیش میاد برای ثبت نام کنکور بعدی برام یا نه؟

 230. سلام من سال ۹۵ سراسری روزانه قبول شدم و الان ترم ۳ هستم و میخوام برای ۹۷ یه بار دیگه کنکور بدم. سوالم اینه که۱) اگر شبانه در بیام باید در بهمن ماه ۹۶ از دانشگاه سراسری روزانه که الان مشغول به تحصیلم باید انصراف بدم ؟ یا برای شبانه برگه ی انصراف نمیخواد فقط باید جریمه بدم؟و این که ۲) برای شرکت در ازمون تربیت معلم هم باید از طریق ازمون سراسری که همون کنکور خودمونه و یکبار در سال انجام میشه شرکت کنم ؟

  • با سلام. شما چون برای کنکور سال آینده مدنظرتون شبانه هست نیازی نیست که انصراف بدید تا زمانی که تراز و رتبه قبولیتون اعلام بشه و پذیرفته بشید،اونوقت برای انصراف و خسارت انصراف اقدام میکنید.
   ثبت نام دانشگاه فرهنگیان فقط از طریق کنکور سراسری و ازمون استخدام دستگاه های اجرایی انجام میشود.

 231. سلام .من دانشجوی ترم یک ارشد روزانه هستم میخواستم بدونم اگه یک ترم رو بخونم و بخوام انصراف بدم باید جریمه پرداخت کنم؟ اصل مدرک کارشناسیم هم دست خودمه.دست دانشگاه نیست که بخوام تحویل بگیرم بازم باید جریمه پرداخت کنم ؟

  • سلام. برای اینکه بتونید از دانشگاه انصراف بدید باید یک و نیم برابر شهریه شبانه خسارت پرداخت کنید و ربطی نداره که ترم چند هستید.

 232. سلام
  ببخشید من دو ترم دکتری حرفه ای دامپزشکی روزانه دانشگاه فردوسی ورودی مهر۹۵ گذروندم
  الان ی ترم مرخصی گرفتم و میخوام کنکور بدم و الان میخوام برم انصراف بدم
  سوالم اینه ک دقیقا چ روزی برم برای انصراف ک اگ ورودی بهمن سال دیگ قبول شدم برای سربازیم مشکلی پیش نیاد و همچنین برای کنکور هم بتونم ثبت نام کنم و دیر نشه
  از دوستم پرسیدم گف ترم جدید ۱۱بهمن شرو میشه

 233. سلام.ببخشید من ورودی ۹۶ هستم چطوری میتوتم کنکور۹۸ شرکت کنم بدون اینکه نظام وظیفم به مشکل بخوره.من پرسیدم گفتن اگه ترم۱انصراف بدم و بعدش برم دانشگاه آزاد یا پیام نور ثبت نام کنم و دوباره بخوام کنکور بدم و دانشگاه دولتی ثبت نام کنم.نظام وظیفه بهم اجازه نمیده.لطفا راهنمایی کنید که چطوری و کی انصراف بدم تا اینکه با خیال راحت بتونم کنکور۹۸ شرکت کنم و از نظر نظام وظیفه برام مشکل پیش نیاد.ممنونم

 234. چرا جواب ندادید

 235. سلام. وقت بخیر. ممنون میشم اگه پاسخ بدید:
  من کارشناسیم شبانه بوده و کارت پایان خدمت دارم و الان ترم ۴ روزانه ارشد هستم اما هنوز موفق به تصویب پروپوزال نشدم و در نتیجه این ترم موفق به انتخاب واحد پایان نامه و ثبت نام ترم نشدم. در صورتی که ترم تموم بشه و نتونم انتخاب واحد کنم آیا انصراف محسوب میشه یا اخراج میشم یا راه دیگه ای برام هست؟ در صورت انصراف یا اخراج باید جریمه پرداخت کنم؟

 236. سلام .خسته نباشید.من سال ۹۴از دانشگاه ازاد انصراف دادم و جریمه انصراف رو هم پرداخت کردم و دوباره توی یه دانشگاه ازاد دیگری ثبت نام کردم و الان ترم چهارم .الان متوجه شدم که نباید جریمه رو پرداخت میکردم.ایا میتونم مبلغی رو ک پرداخت کردم استرداد کنم؟.

 237. سلام،من در سال ۹۶ کارشناسی ارشد دوره روزانه بودم و قبل از اینکه ترم یک به اتمام برسه انصراف قطعی دادم،حالا سوال بنده اینه که میتونم کنکور ۹۷ کارشناسی ارشد شرکت کنم و دوره های شبانه و غیرانتفاعی رو انتخاب کنم؟

 238. سلام خسته نباشید .من رشته ام عمران هستش.من کاردانی عمران رو تموم کردم و الان ترم ۳ کارشناسی عمران هستم .الان درحال انصراف هستم،ایا من میتونم در ازمون سراسری تجربی شرکت کنم بعد از انصرافم ،؟منو سربازی نمیبرن؟و اگه تونستم شرکت کنم و دولتی قبول بشم میزارن درس بخونم یانه؟خواهش میکنم جوابمو بدید خواهش میکنم الان درحال انصرافم و کتابای تجربی رو میخونم یهویی یادم اومد که ببینم میشه یانه؟

 239. برای انصراف فرم شماره سه موضوعش چیه؟
  کی باید تحویل دانشگاه بدم?
  درصورت انصراف مشکلی از نظر نظام وظیفه پیش نمیاد ?!

 240. با سلام
  بنده امسال در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم و برای ترم بهمن ثبت نام کردم و هزینه ۷۰۰ هزار تومان رو پرداخت کردم. حدود یک ماه پیش ثبت نام کردم. الان میخواهم انصراف دهم. آیا هزینه ۷۰۰ هزار به من برگردانده میشود؟

 241. سلام من ٢ ترم دانشگاه پیام نور مرخصی گرفته بودم برای شرکت در کنکور ٩۶ در نتایج اولیه دانشگاه ازاد دندانپزشکی قبول شدم و اقدام به ثبت نام کردم واز پیام نور انصراف داده ومعافیت جدید برای دکترا برام صادر شد الان تکمیل ظرفیت اومده ودر شهر خودم دندان بین الملل رو قبول بشم میتونم ثبت نام کنم الان فقط ٣ ماه از گرفتن معافیتم گذشته(دانشگاه ازاد هم از بهمن شروع میشده من هنوز شروع به تحصیل نکردم) لطفا راهنمایی کنید؟

 242. سلام بنده کنکور ۹۶ شرکت کردم و تو یه رشته روزانه قبول شدم الان می خواستم بدون اگه انصراف بدم می تونم سال بعد دوباره کنکور بدم و رشته های تربیت معلم رو انتخاب کنم؟

 243. با سلام من دانشجوی ترم یک دانشگاه غیر انتفاعی هستم میخواستم انصراف بدم و کنکور ٩٧ شرکت کنم ولی نمیدونم مشمول میشم یا نه
  بعضها میگن مشمول میشی بعضها میگن یک سال وقت داری
  ممنون اگه زود جواب بدین

 244. با سلام
  من اولین کنکورم سال ۹۳ بود.ولی پشت کنکور واستادم و سال ۹۴ رفتم دانشگاه.الان دانشجوی ترم ۵ عمران یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی ام.می خواستم ببینم کی باید از دانشگاه خودم انصراف بدم واصلا می تونم کنکور بدم؟؟؟؟؟؟؟
  با تشکر

 245. باسلام.میخواستم بدونم من که امسال مازاد -خودگردان-اتاق عمل میخونم درصورت قبولی در دانشگاه ازاد باز هم باید جریمه ای بابت انصراف از تحصیل و تحصیل مجدد در دانشگاه ازاد پرداخت کنم؟

 246. سلام
  من امسال پیش میخونم و سال۹۷باید کنکور بدم منطقه سه هستم میخاستم بدونم حداقل رتبه و درصدا باید چقد باشه
  اگه میشه خاهشن تو تلگرام پی ام بدین
  @amirhosseinalone79

 247. نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  سلام
  من دانشجوی عمران ترم ۵ یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی هستم و می خوام ترم بعد رو واسه شرکت در کنکور مرخصی بگیرم .سوالم اینه من بهمن باید انصراف بدم یا بعد از نتایج کنکور و این که مرخصی گرفتن مشکلی برام واسه انصراف ایجاد نمیکنه؟؟؟
  با تشکر

 248. سلام من سال ۹۵ سراسری روزانه قبول شدم و الان ترم ۳ هستم و میخوام برای ۹۷ یه بار دیگه کنکور بدم. سوالم اینه که۱) اگر شبانه در بیام باید در بهمن ماه ۹۶ از دانشگاه سراسری روزانه که الان مشغول به تحصیلم باید انصراف بدم ؟ یا برای شبانه برگه ی انصراف نمیخواد فقط باید جریمه بدم؟و این که ۲) برای شرکت در ازمون تربیت معلم هم باید از طریق ازمون سراسری که همون کنکور خودمونه و یکبار در سال انجام میشه شرکت کنم ؟

 249. سلام من کنکواولم سال۹۴بود چون رتبه م خوب نبود صیر کردم برا کنکور۹۵٫۹۵دانشگاه روزانه قبول شدم والان ترم سه هستم ایا میتونم ۹۷رو شرکت کنم؟درصورتی که بتونم کی باید از دنشگاه فعلی انصراف بدم؟
  هزینه انصراف تقریبا چقدر میشه؟

  خواهش میکنم هرچه زودتر جواب بدین

  • سلام. برای اینکه بتونید تو کنکور شرکت کنید تا قبل از بهمن ماه باید از دانشگاه انصراف داده باشید که هزینه انصراف از دانشگاه حدودا یک و نیم برابر شهریه شبانه هستش که بعد از انصرافتون میتونید برای کنکور هم ثبت نام و شرکت کنید.

   • میگن در صورت قبولی در مقطع روزانه نیازی نیست هزینه یی پرداخت کنم راسته?!
    من معافیت تحصیلیمو ۹۵گرفتم درصورت انصراف مشکلی از نظر نظام وظیفه پیش نمیاد?!

   • من معافیت تحصیلیمو ۹۵گرفتم الان در صورت انصراف مشکلی از نظر نظام وظیفه پیش نمیاد?
    _فرم شماره سه موضوعش چیه?کی باید تحویل دانشگاه بدم ?

 250. سلام
  من دانشجوی دوره ی روزانه ورودی ۹۳ هستم که امسال انصراف دادم.همه ی مدارکمم از دانشگاه پس گرفتم هزینه ای هم که ازم گرفتن ۱۶ هزارتومن بود فقط.یک ماه دیگه میخوام برای کنکور ۹۷ ثبتنام کنم .اما با سازمان سنجش که تماس گرفتم گفت باید موقع ثبتنام فرم شماره ی ۴ رو هم پر کنم که قسمت سوم این فرم باید توسط وزارت علوم تکمیل بشه.با وزارت تماس گرفتم گفتن باید حتماً برم تهران.خب اگر انصراف من قطعی شده چرا دانشگاه همه ی مدارکم رو تحویل داده و فرم انصراف هم تایید کرده؟
  دیگه چه نیازی هست که برم وزارت؟
  اون فرم شماره ی ۴ رو چطور باید پر کنم؟
  لطفاً راهنماییم کنید.
  ممنون

 251. لام من ورودی مهر ٩۶ کاردانی ترم یک هستم
  میخام انصراف بدم میگن بالا ٢.۵ میلیون جریمه انصرافه
  واقعا اینطوره؟ میگن بخشنامه جدید اینحوریه

 252. سلام,یه سوال داشتم خواهش میکنم جواب بدین
  من ورودی۹۵دانشگاه روزانه هستم و الان ترم سومم, میخوام تو کنکور ۹۷شرکت کنم,کی باید انصراف بدم میگن تا قبل اسفند باید انصراف بدی درسته ?هزینه انصراف رو کی باید پرداخت کنم ?اگه دانشگاه فرهنگیان قبول شم تاثیری تو زمان انصراف یا کم شدن هزینه انصراف داره ?

 253. سلام
  من دانشجوی عمران ترم ۵ یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی هستم و می خوام ترم بعد رو واسه شرکت در کنکور مرخصی بگیرم .سوالم اینه من بهمن باید انصراف بدم یا بعد از نتایج کنکور و این که مرخصی گرفتن مشکلی برام واسه انصراف ایجاد نمیکنه؟؟؟
  با تشکر

 254. سلام اگه کسی در سال اول در دانشگاه فرهنگیان رشته آموزش ابتدایی قبول شه و سال بعد باز کنکور بده و در رشته دبیری قبول شه آیا میتونه دبیری رو ادامه بده؟

  • سلام. افرادی که در دانشگاه روزانه قبول می شوند برای شرکت در کنکور سال بعد باید از دانشگاه انصراف بدن که بتونن کنکور رو شرکت کنند ضمنا برای یک سال از رشته های روزانه محروم هستند در نتیجه برای سال بعدش نمی تونید اون رشته رو وارد بشید، اما برای سال بعدتر اگه رتبه مورد نیاز رو داشته باشید می تونید وارد شید و تحصیل کنید. موفق باشید.

 255. سلام من دانشجوی دولتی روزانه ورودی مهر۹۵ هستم. ترم ۱ و ۲ رو رفتم دانشگاه و این ترم ک ترم ۳ بود رو مرخصی گرفتم. اما ترم ۲ دوتا درس ۳ واحدی رو افتادم. الان میخوام انصراف بدم. این دروس افتاده مشکلی واسه انصراف ایجاد نمیکنن؟؟؟ سوال دومم اینکه با توجه ب زمان ثبتنام کنکور۹۷ ک از ۱ تا ۸ بهمن هست تا چه زمانی برای انصراف وقت داریم؟

 256. سلام من سال۹۵کنکور شرکت کردم ودر دانشگاه علوم پزشکی ارومیه واسه نیمسال۲قبول شدم موقع ثبت نام به ما گفتن چون شما نیمسال۲هستید الان بهتون معافیت تحصیلی تعلق نمیگیره توی نیمسال۲واسه معافیت بیاید و گفتن اعزام به خدمت بفرستین تا مشکلی واستون پیش نیاد منم اعزام به خدمت فرستادم و ۳ماه غیبت خوردم بعد بهمن ماه پلیس+۱۰بهم معافیت تحصیلی نمیداد به دلیل غیبت،مجبور شدم برم خدمت کنکور۹۶ شرکت نکردم میخوام واسه کنکور۹۷ شرکت کنم اول اینکه مشکلی نداره اگر نداره من مدرک دیپلمم هنوز تو دانشگاه ارومیست ایا لازم اونجا برم انصراف بدم یا خودشون حذفم کردن تو رو خدا سریع جواب بدید چون سربازم و مرخصیم داره تموم میشه

  • ایران مشاوره

   سلام. برای شرکت در کنکور ۹۷ مشکلی ندارید و می تونید تو همه دانشگاه های روزانه، شبانه و … پذیرش بشید. شما چون تو دانشگاه حضور نداشتید خودشون شمارو حذف میکنن اما برای تحویل گرفتن مدارکتون باید برید دانشگاه. موفق باشید.

 257. با عرض سلام و ادب
  واقعا سایت خوبی در زمینه مشاوره دارین…
  بنده کنکور سال ۹۵ و ۹۶ شرکت کرده ام…الانم تو دانشگاه آزاد ترم یک مشغول تحصیل هستم…میخواستم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم…نمیدونم وضعیت نظام وظیفم چی میشه…ایا میتونم بعد از انصراف در کنکور شرکت کنم؟مشکلی پیش نمیاد…ضمنا دی ماه سال ۹۵ پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم.
  با تشکر از پاسخگویی خوب شما

 258. با سلام. من دانشجوی ترم سوم کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی هستم. قصد دارم انصراف بدم و سربازی یا سرکار برم. ۲ تا سوال داشتم. اول اینکه اگه برای ترم چهارم انتخاب واحد نکنم، به معنی انصرافه یا اینکه حتما باید درخواست انصراف بدم؟ و دوم اینکه من که دیگه قصد ادامه تحصیل و شرکت در کنکور رو ندارم هم باید به دانشگاه جریمه پرداخت کنم؟ و اینکه اگه جریمه رو پرداخت نکنم چه اتفاقی میفته؟ ممنون از سایت خوبتون.

  • سلام. انتخاب واحد نکردن به معنی انصراف نیست برای انصراف حتما باید برید در خواست انصراف بدید و حتما باید خسارت پرداخت کنید در غیر اینصورت نمی تونید انصراف بدید. موفق باشید.

 259. سلام
  من امسال تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعى ال طه رو زدم و قبول شدم ولى به من گفتن مدرکش معتبر نیست الان با یک دانشگاه دیگه تماس گرفتم گفتن رشته ى من هنوز ظرفیتش تکمیل نشده ولی من مىخوام از دانشگاهم انصراف بدم میگن محروم میشى می خواستم ببنم که این درسته یا نه؟!

  • سلام. اگه از دانشگاه انصراف بدید باز می تونید تو یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنید، محرومیت فقط برای کسانی هستش که روزانه قبول شدن و انصراف دادن و میخوان کنکور سال بعد رو هم شرکت کنند که این افراد برای یک سال از دانشگاه روزانه محروم هستند در غیر این صورت می تونید از یه دانشگاه غیر انتفاعی انصراف بدید و تو یه دانشگاه غیر انتفاعی دیگه ثبت نام کنید. موفق باشید.

 260. سلام
  من دانشجوی ترم ۱ دوره دکتری روزانه ۹۶ هستم می خوام بدونم می تونم از دانشگاه انصراف بدم و چه شرایطی داره در ضمن نمی خوام هم هزینه ای بابت این موضوع پرداخت کنم و قصد تغییر دانشگاه یا رشته رو هم ندارم

  • ایران مشاوره

   سلام. برای انصراف باید در مرحله اول درخواست بدید و بعد به رییس اداره آموزش مراجعه کنید ضمنا برای انصراف حتما باید خسارت پرداخت کنید به دانشگاه که بتونید انصراف بدید. موفق باشید.

 261. سلام من سال ۹۵ و ۹۶ تو کنکور شرکت کردم…الانم تو دانشگاه ازاد ورودی بدون ازمون مشغول به تحصیلم ترم یک…میخواستم ببنیم میتونم کنکور ۹۷ شرکت کنم؟…از نظر خدمت و اینا میگم..دی ماه سال ۹۵ در رشته تجربی مقطع پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم.
  ممنون از پاسخگوییتون

 262. با سلام من دانشجوی آزاد در مقطع ارشد هستم و میخوام در یک رشته دیگه در کنکور ۹۷ شرکت کنم باید قبل تز ثبتنام از دانشگاه آزاد انصراف دهم یا بعد از قبولی در دانشگاه ؟
  ۲٫برای قبولی در دانشگاه آزاد که دیگه نیازی به انصراف نیست؟

 263. سلام من ورودی مهر ٩۶ کاردانی ترم یک هستم
  میخام انصراف بدم میگن بالا ٢.۵ میلیون جریمه انصرافه
  واقعا اینطوره؟ میگن بخشنامه جدید اینحوریه

 264. سلام
  من سال ۹۵ دانشگاه روزانه ارشد قبول شدم و در ترم یک انصراف دادم.میخواستم بدونم در کنکور ارشد سال ۹۷ برای دانشگاه روزانه میتونم ثبت نتم کنم ودر صورت قبولی میتونم در دانشگاه روزانه تحصیل کنم؟

 265. سلام من دانشجوی پیام نور هستم میخوام بدونم در صورت انصراف از دانشگاه مشکلی برای پذیرش تو رشته های روزانه دارم یانه؟؟؟؟

 266. سلام. من دانشجو روزانه ورودی ٩٣ هستم یعنی الان ترم هفت هستم اگه بخوام بین الملل قبول شم باید انصراف بدم؟ رشته من علوم پایه هست درصورتیکه جریمه انصراف رو بخوام بدم بابت هر ترم چقدر باید پرداخت کنم؟

 267. سلام
  من دانشجوی دانشگاه ازاد بودم . پارسال میخواستم انصراف بدم گفتن باید هزینه بدی.
  ولی یه راه داره اونم اینکه برات اخراج سنوات بزنن. منم درخواست دادم و برام اخراج زدن. ولی بدهی داشتم نتونستم تسویه کنم و همونجور موند.
  ازونور اومدم علمی کاربردی ثبت نام کردم و مشغول تحصیلم.
  حالا یکم میترسم که نکنه من اینهمه اینجا دارم وقت و هزینه میکنم. فرداروز موقع مدرک گرفتن بگن تو دانشجو بودی جای دیگه م و بهت مدرک نمیدیم.
  بنظرتون ترسم بی مورده؟

 268. پیام اکرمی پور

  با عرض سلام و خسته نباشید. بنده دانشجوی کارشناسی عکاسی هستم. سوالم اینه که اگر برای کنکور ارشد دانشگاه تهران روزانه و شبانه رو بزنم، روزانه قبول نشم و شبانه قبول شم و نرم، سال بعد از کنکور محروم میشم؟ سال بعد نمیتونم دانشگاه شبانه رو برم؟ با تشکر

 269. سلام من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی روزانه هستم آیا میتونم برای رشته پزشکی دانشگاه دولتی کنکور بدم؟

 270. سلام من امسال در یکی از رشته های روزانه دانشگاه هنر قبول شدم ولی نرفتم میخاستم بدونم با توجه به این که دانشگه هنر بوده میتونم امسال تو کنکور تجربی شرکت کنم یا نه؟لطفا جواب بدید خیلی ضروریه

 271. سلام خواهش مى کنم کمک کنید من ارشد روزانه سراسرى قبول شدم ولى از دانشگاه راضى نبودم و ترم اول انصراف دادم الان تو سازمان سنجش نوشته که قبول شدگان دوره روزانه سال گذشته حق شرکت در ازمون ارشد رو ندارن خواستم ببینم چطور مى تونم دوباره براى دوره شبانه تو ازمون ارشد شرکت کنم

 272. سلام. من توی دانشگا ه آزاد درس میخونم و این ترم معرفی به استاد باد بردارم. سوالی داشتم. اگه معرفی به استاد رو بردارم و قبل از دادن امتحان انصراف بدم، قبول میکنن؟ مدارکم رو بهم میدن؟

 273. سلام من ورودی ۹۶ دانشگاه روزانه هستم..میخواستم از دانشگاه انصراف بدهم اما توانایی پرداخت جریمه را ندارم..ایا راهی هست ک بشه پرداخت نکرد؟؟
  اخه شنیدم بعد از دوترم ک بخوای انصراف بدی نیازی ب پرداخت جریمه نیس..اگه میدونین لطفا جواب بدین

  • سلام. شما هر زمان که بخوای از دانشگاه انصراف بدی باید یک و نیم برابر شهریه دانشگاه شبانه رو بعنوان جریمه پرداخت کنی.

 274. سلام. ببخشید من تلفن ثابت ندارم و برای انصراف از دانشگاه به مشاوره فوری احتیاج دارم. اینجا توی خوابگاه دانشجویی زندگی می کنم و تلفن ثابت ندارم. می خواستم بدونم میشه هزینه مشاوره به حساب مرکز مشاوره شما واریز کنم و با موبایلم تماس بگیرم یا اینکه حضوری بیام مرکز مشاورتون و هزینه رو حضوری پرداخت کنم؟ خواهش می کنم اگه ممکنه سریعا بهم جواب بدین چون چند روز دیگه دفترچه کنکور میاد و منم زمان زیادی ندارم و باید هرچه زودتر مشاوره دریافت کنم و برای انصراف اقدام کنم. خیلی ممنون.

 275. سلاممن الان ترم ۳دانشگاه روزانه هستم میخوام امسال کنکور بدم ایا میتونم روزانه قبول شم یا قبل از ثبت نام باید حتما انصراف بدم اخه نمیخام انصراف بدم چون اگ روزانه نیارم دیگه نمیشه کاری کرد توروخدا بگین چیکارکنم ک انصراف ندم؟؟؟؟

 276. درود، دانشجوى ترم سه رشته ریاضى دانشگاه دولتى هستم، دو ترم اول مشروط شدم و میخوام انصراف بدم و در رشته اى دیگر تحصیل کنم،یک سال هم پشت کنکور مانده بودم، اگه بخوام انصراف بدم و در کنکور ٩٧ ثبت نام کنم از نظر نظام وظیفه برام مشکلى پیش نمیاد؟

 277. سلام من در حال تحصیل در مقطع دکتری روزانه هستم. آیا میتونم انصراف بدم و دوباره کنکور دکتری روزانه شرکت کنم؟ آیا برای انصراف باید جریمه بدم؟ آیا اگر دوباره در دکتری روزانه قبول شدم باید برای تحصیل شهریه پرداخت کنم؟

 278. سلام . من دانشجوی ترم یک-(ورودی ۹۶)- روزانه – کارشناسی ارشد هستم. و در طی مراحل انصراف می باشم
  پرسشم این هست که – من می تونم در کنکور ارشد سال جاری -۹۷- ثبت نام کنم یا نه؟ و اینکه در صورت قبولی
  در نوبت روزانه می تونم ادامه تحصیل بدم یا بایستی شبانه باشم؟
  با تشکر

 279. سلام وقت عالی بخیر

  بنده دانشجوی ترم دوم مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه دولتی ، نوبت شبانه هستم.
  قصد انصراف از رشته ی تحصیلیه فعلی و ثبت نام در یک رشته ی دیگر در دانشگاه پیام نور را دارم.
  آیا از لحاظ قانونی امکان این تغییر رشته از دانشگاه دولتیه شبانه در مقطع کارشناسی ناپیوسته به رشته ی تحصیلی متفاوت دانشگاه پیام نور در مقطع کارناسی ناپیوسته دارم ؟

 280. سلام ببخشید اگه شخصی در پردیس بین الملل پذیرفته بشه و یخواد دو ترم آغازی رو مرخصی بگیره و کنکور سراسری شرکت کنه و در دوره ی روزانه قبول بشه در صورت قبول شدن در دوره روزانه و ثبت نام باید جریمه ی انصزاف از دانشگاه پردیس رو پرداخت کنه؟

 281. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ارشد مهندسی دانشگاه دولتی روزانه هستم. میخوام انصراف بدم و دوباره کنکور ارشد بدم و رشته دیگه ای رو روزانه قبول بشم. من پسر هستم و مشکل سربازی دارم. میخوام برای کنکور ارشد ۹۸-۹۹ شرکت کنم و اگر بتونم شهریور سال بعد انصراف میدم اما اگر نتونم باید دی امسال از دانشگاه انصراف بدم.
  دوباره وقتی دارم ارشد میخونم به من معافیت تحصیلی میدن یا قبلش باید سربازی برم با توجه به اینکه بین انصراف و ارشد دوباره خوندن من فاصله بیشتر از یه سال هستش؟ یعنی تقریبا یک سال و چند ماه فاصله است. اگر کنکور رو دادم و دفترچه سربازی رو پر کردم و دوماه رفتم آموزشی و نتایج ارشد اومد که قبولم بهم معافیت تحصیلی میدن برم دانشگاه دوباره یا باید سربازیمو تموم کنم؟

 282. سلام. ورودی مهر ۹۴ کارشناسی ارشد روزانه یکی از دانشگاههای شهر تهران هستم. الآن ترم ۵ هستم. از دانشگاه فغلی و رشته ای که می خونم خوشم نمیاد وبرای همین میخوام انصراف بدم و کنکور ارشد امسال شرکت کنم و از مهر ۹۷ به دانشگاه و رشته مورد علاقه ام بروم. ۱) آیا می تونم انصراف بدم و برای کنکور پیش رو ثبت نام کنم و به یک دانشگاه جدید و بصورت روزانه قبول بشوم؟ ۲) با توجه به اینکه ثبت نام کنکور ارشد از ۱۰ روز دیگر شروع می شود و گفته شده که باید قبل از ثبت نام در کنکور از دانشگاه انصراف دهیم آیا روند اداری انصراف از دانشگاه کمتر از ۱۰ روز قابل انجام است تا بتوانم قبل از زمان ثبت نام انصراف بدهم؟ ۳) آیا برای انصراف باید به دانشگاه فعلی هزینه یا جریمه ای بپردازم؟ ۴) آیا مشکل نظام وظیفه ای برایم پیش نمی آید؟ باتشکر فراوان. ببخشید که سوالم طولانی شد.

 283. سلام من دانشجوی روزانه هستم از اول مهر تا تابستون به مدت دو ترم از دانشگاه مرخصی گرفتم تا در کنکور ۹۷ شرکت کنم اگه توی کنکور ۹۷ روزانه قبول شم باید اونموقع از دانشگاه فعلیم انصراف بدم یا قبل ثبت نام کنکور؟؟اگه قبل ثبت نام کنکور انصراف بدم چطور از پرداخت جریمه معاف بشم آخه شما گفتین در صورت روزانه قبول شدن از پرداخت جریمه معاف میشین!
  ممنون میشم پاسخ بدین

 284. سلام من دانشجوی دوره ی کارشناسی ورودی ۹۳ روزانه هستم میخاستم بدونم اگه انصراف بدم و کنکور سراسری ۹۷ بازهم روزانه قبول بشم باید هزینه انصراف رو بپردازم؟

 285. سلام و تشکر از زحماتتان…
  من سال۹۵ارشد روزانه قبول شدم ولی اصلا ثبت نام نکردم.ایا مجازهستم ارشد ۹۷روزانه شرکت کنم و یا حتی اگه روزانه قبول شدم باید همانند شبانه شهریه پرداخت کنم.و دوم اینکه با وجودی اصلا برای ثبت نام اقدام نکردم باید پیگیر مسائل انصراف باشم یا خیر؟
  تشکر…

 286. من سال ۹۴ کارشناسی زیست شناسی سراسری قبول شدم.۴ترم خوندم.الان میخوام مدرک کاردانی بگیرم ودوباره کنکور سراسری شرکت کنم.آیا دوباره میتونم روزانه قبول شم و تحصیلم رایگان باشه ؟اگر انصراف بدم میذارن تحصیلم رایگان باشه یا اگر مدرک کاردانی بگیرم؟به کدوم بیشتر گیر میدن؟

 287. برای انصراف در دانشگاه شبانه ارشد فقط باید ۱٫۵ برابر شهریه ثابتو پرداخت کنیم؟ یا این ۱٫۵ برابر به ازای هر ترم هست؟ مثلا ارشد ۴ ترم هست باید ۴ تا ۱٫۵ برابر پرداخت کنم؟

 288. سلام بنده سال سوم کنکورم هست و در دانشگاه پیام نور برای گرفتن معافیت تحصیلی ثبت نام کردم و قصد شرکت در کنکور ۹۷ رو دارم میخواستم بدونم کی باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و ایا من میتونم ترم دوم دانشگاه پیام نور رو ثبت نام کنم یا اینکه برای کنکورم مشکل پیش میاد چون من به گواهی معافیت تحصیلی ترم دوم دانشگاه هم نیاز دارم برای بیمه تامین اجتماعی اگر میشه ثبت نام کنم اگر هم نه که دیگ ثبت نام نکنم و انصراف بزنم و یک سوال دیگ این هست که ایا من هم مشمول پداخت جریمه انصراف از دانشگاه پیام نور میشم یا خیر؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدین

 289. با سلام .دانشجوی ترم ۳ شیمی هستم.میخاستم بدونم ک از سال دوم به بعد بدون انصراف از دانشگاه میتونم کنکور بدم و انتخاب رشته کنم؟

 290. سلام من ترم یک ارشد مهندسی زهکشی دانشگاه تربیت مدرس شبانه هستم…..اگر بخوام انصراف بدم چقدر جریمه میشم و چه کارهایی باید انجام بدم

 291. سلام من کنکور ارشد ۹۶ شرکت کردم و روزانه قبول شدم الان هم دارم میرم دانشگاه ولی می خوام انصراف بدم برای کنکور ۹۷ میتونم شرکت کنم ؟ روزانه هم میشه یا نه فقط برای شبانه و غیره میشه شرکت کرد ؟

 292. سلام. من دانشگاه دولتی روزانه بودم ولی امسال انصراف دادم که کنکور۹۷ شرکت کنم. جریمه انصراف از من نگرفتن. درمورد جریمه هم چیزی نگفتن. آیا حتما باید خسارت بدم؟
  ممنون میشم هرچه زودتر پاسخ بدین

 293. سلام .من ترم ۹ کارشناسی روزانه هستم،میخواهم انصراف داده و در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنم.بنده پسر هستم.ایا از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارم؟

 294. سلام و عرض خسته نباشید من ورودی ۹۵دانشگاه روزانه هستم و میخوام در کنکور ۹۷ شرکت کنم .من دو ترم متوالی مشروط شدم میخوام بدونم اگه در کنکور ۹۷ شرکت کنم و در دانشگاه روزانه قبول شم این دو ترم مشروطی من تاثیر داره یانه؟
  با تشکر

 295. سلام،من ترم ۳ارشد ریاضی هستم،میخواستم کنکور تجربی ۹۷بدم،اگه الان از دانشکاه انصراف بدم باید جریمه بدم؟اگه دانشگاه روزانه قبول بشم چطور؟

 296. سلام
  من دانشجوی ترم ۳ مقطع ارشد دوره شبانه بودم و اواخر مهرماه انصراف دادم. آخر کار هم یک نامه خطاب به نظام وظیفه هم بهم دادن که داخلش ذکر شده دانشجو در فلان تاریخ انصراف داده و با آن موافقت شده است. که گویا همان نامه انصراف هست. مدرک کارشناسی هم بهم پس دادن. ولی خسارت ۱٫۵ برابری شهریه ثابت بابت انصراف از من نگرفتن حتی از دانشگاه هم سوال کردم که آیا نباید خسارتی بدم یا نه همه میگفتن نه نامه انصراف و مدرک کارشناسیت که دستته دیگه پول چیو میخوای بدی! میخواستم بدونم الان روند انصراف من مشکلی نداره؟ آیا این دست خود دانشگاه هست که خسارت بگیره یا نه؟ چون میخوام دوباره کنکور شرکت کنم نمیخوام مشکلی برام درست بشه
  خیلی ممنون

 297. سلام.من دانشجو روزانه ۹۳ بودم دوترم کامل خوندم و بعد دوترم مرخصی گرفتم و دیگ ادامه ندادم الان میخوام کنکور ۹۷ شرکت کنم و دوباره برم دانشگاه روزانه الان باید چکار کنم ؟هزینه اون دوترم رو بدم؟
  ممنون از شما

 298. سلام، من دانشجوی فارغ التحصیل کاردانی(از اموزشکده فنی هستم)الان ۱۹ سالمه ایا میتونم با مدرک کاردانی واسه کنکور سراسری ۹۷ برای تربیت معلم شرکت کنم؟؟ خیلی ممنون میشم اگه بتونین راهنمایی کنین

 299. با سلام، بنده دو ترم مقطع دکتری سراسری روزانه تحصیل کردم و بمدت یکسال پس از آن در دانشگاه حضور نداشتم و الان وضعیتم اخراج آموزشی هست. اگر بخواهم برای کنکور سراسری تبت نام کنم آیا باید انصراف قطعی بدهم و جریمه پرداخت کنم؟ با سپاس

 300. سلام
  من دانشجوی ترم ۳ مترجمی زبان دانشگاه بیرجند هستم. از رشتم کاماا راضیم فقط برای تغییر شهر تصمیم به انصراف گرفتم.شرایط انتقالی گرفتن رو ندارم .خاستم ببینم تبصره ای هست که بتونم بدون انصراف بجای بیرجند اراک مشغول به تحصیل بشم؟واینکه در صورت انصراف و قبولی دوباره همین رشته واحدایی که گذروندم تطبیق میخورن یانه….خیلی ممنون

 301. باسلام من دانشجوی ترم ۱ارشدروزانه هستم می خام انصراف بدم ،آیا می تونم باز ارشد روزانه۹۷شرکت کنم؟

 302. سلام،من ترم ۳کارشناسی ناپیوسته هستم میتونم انصراف بدم بعد کنکور ۹۷شرکت کنم

 303. با سلام
  سوال من اینه که اگه کسی از کارشناسی ارشد شبانه اخراج بشه میتونه سال بعد کنکور بده دوباره یا نه؟

 304. جان مادرتون یکی به من کمک کنه دارم دیوانه میشم
  من الان دارم سخت واسه کنکور ۹۷ میخونم بعد الان من معافیت تحصیلیم که از مدرسه گرفتم تا ۹۷/۳/۲۶ هست بعد الان میخواستم ببینم میتونم تو کنکور ثبت نام کنم بعد برم دانشگاه
  جان مادرتون جوابمو بدین

 305. با سلام
  میشه در مورد اینکه چجور میشه از کارنامه سبز برای انتقالی و همچنین چه شرایطی داره توضیح بدین

 306. با سلام و عرض ادب
  من ترم ۳ دوره شبانه دانشگاه دولتی مقطع ارشد هستم و میخواهم انصراف دهم و دوباره کنکور ارشد ۹۷ شرکت کنم. با توجه به اینکه شبانه هستم باید قبل از ثبت نام کنکور ارشد ۹۷ انصراف دهم یا میتوانم بعد از آن انصراف دهم؟ اگر جواب شما “انصراف قبل از ثبت نام” است، با توجه به اینکه ثبت نام در چند نوبت انجام میشود، میتوانم قبل از نوبت (مهلت) دوم یا احیانا سوم برای ثبت نام، انصراف دهم؟

  ***تشکر فراوان از سایت بسیار خوب ایران مشاوره***

 307. سلام
  من مهر ماه امسال تو یه دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم و ثبت نام کردم زمان تکمیل ظرفیت تو یه دانشگاه غیر انتفاعی دیگه قبول شدم حالا اگه به دانشگاه دومی که در اومدن بخوام برم باید به دانشگاه اولی که ثبت نام کردم جریمه پرداخت کنم ومدارکم رو بگیرم یا جریمه شامل من نمیشود ؟ هر دو دانشگاه غیر انتفاعی هستش

 308. با سلام. ببخشید بنده دانشجوی دکترای دروره روزانه ترم ۱۱ هستم. مقاطع قبلی را هم در دوره روزانه بودم. از سربازی هم معاف هستم. الان به دلایلی مجبور به انصراف از تحصیل هستم. می‌خواستم بدونم آیا میتونم سال آینده در کنکور تجربی شرکت کنم برای رشته پزشکی؟ و این که آیا میتونم در دانشگاه دولتی پزشکی بخونم یا آزاد؟ آیا باید جریمه ای هم به دانشگاه بدهم؟ تشکر از شما

 309. فرم شماره ۳ برای ثبت نام کافیه یا تاریخ انصراف رو از دانشگاه استعلام میگیرن؟

 310. سلام من سال ۹۳ پرستاری روزانه قبول شدم و آذر ۹۵ انصراف دادم ولی هزینه ی تحیل رایگانم رو پرداخت نکردم و مدارکم و تحویل نگرفتم و در کنکور سال ۹۶ دبیری شیمی ورودی بهمن ماه قبول شدم و بعدش هزینه رو پرداخت کردم و مدارکم رو تحویل گرفتم.تا دانشگاه ثبت نام کنم.
  ولی موقع گرفتن مدارک به من گفتن که نمیتونم رشته قبولی رو برم چون دیر تسویه کردم. الان میشه کاری کرد ؟

 311. سلام من سال ۹۳ پرستاری روزانه قبول شدم و آذر ۹۶ انصراف دادم ولی هزینه ی تحیل رایگانم رو پرداخت نکردم و مدارکم و تحویل نگرفتم و در کنکور سال ۹۶ دبیری شیمی ورودی بهمن ماه قبول شدم و بعدش هزینه رو پرداخت کردم و مدارکم رو تحویل گرفتم.تا دانشگاه ثبت نام کنم.
  ولی موقع گرفتن مدارک به من گفتن که نمیتونم رشته قبولی رو برم چون دیر تسویه کردم. الان میشه کاری کرد ؟

 312. سلام من کنکور شرکت کردم و تو انتخاب رشته دانشگاه آزاد مهندسی عمران واحد یادگار امام قبول شدم و به دلیل قبول نشدن تو پیش دانشگاهی نتونستم برم آیا اسم من از سیستم حذف میشود یا که نیمسال دوم میتونم دوباره تو همون رشته تو همون دانشگاه برم

 313. شلام خسته نباشید
  من تو آزمون ارشد فیزیک رفسنجان رو اوردم،ب دلیل مسافت زیاد نمیتونم برم
  برای انصراف باید چکار کنم
  آیا با انصراف من موافقت میشه؟ و میتونم ارشد۹۷رو شرکت کنم؟

 314. سلام من دانشجوی پیام نور هستم ولی یکبار در همین دانشگاه انصراف دادم و الان یه رشته ی دیگه میخونم اگه کنکور بدم و دانشگاه دولتی قبول بشم میگن باید برم سربازی .اگه این واقعیت داره هیچ راهی نداره که برم دانشگاه نه سربازی؟

 315. سلام من بهمن ۹۵ وارد دانشگاه ازاد مقطع کارشناسی ارشد شدم و یک ترم را گذراندم،کنکور ۹۶ شرکت کردم و دانشگاه غیر انتفاعی برای نیمسال دوم پذیرفته شدم،سوالم اینه برای انصراف از دانشگاه ازاد و ثبت نام برای دانشگاه غیرانتفاعی به ترتیب باید چه مراحلی را طی کنم و چقدر جریمه پرداخت کنم؟؟؟خواهش میکنم جواب بدید

 316. سلام،
  من دانشجوی دکترای پیوسته هستم در آمریکا منتها هنوز ارشد نگرفتم و اخرین مدرک تحصیلیم کارشناسی هس الان هم ترم دومم هست. شنیدم امسال ثبت نام کنکور ارشد آذر ماه هست، اما برای من امکان انصراف تا پیش از پایان ترم پاییز وجود نداره. آیا میتونم ثبت کنم وامتحان بدم؟
  متن بالا رو خوندم منتها راجع به دانشجوهای داخل بود.

  تشکر فراوان
  کیوان

 317. سلام من دانشجوی دانشگاه آزاد هستم و میخوام توی کنکور سراسریِ پیش رو شرکت کنم. آیا حتما باید ترم بهمن رو مرخصی بگیرم که بتونم کنکور بدم؟!

 318. سلا من دانشجوی ترم ۱ کاردانی رشته معماری در دانشگاه روزانه بم هستم میخواستم انصراف بدهم آیا میتوانم در کنکر سراسری ۹۷ رشته پزشکی ثبت نام کنم و دانشگاه روزانه قبول شوم ممنون میشم

 319. سلام من دارای مدرک ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه روزانه هستم، خواستم بدونم میتونم دوباره تو مقطع ارشد روزانه یکی دیگر از گرایش های مهندسی صنایع رو بخونم یا نه؟

  متشکرم

 320. با سلام و خسته نباشید خدمت شما…تو رور خدا میشه جواب منو بدید خیلی نگرانم و دلهره دارم .من امسال کنکور دادم و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم الان ترم اول هستم ولی به رشته ام علاقه ای ندارم میخام برم دانشگاه آزاد رشته روانشناسی نیم سال دوم.الان نمیدونم باید چیکار کنم.۱.۵ هزینه انصراف یعنی چی؟ ولی وزارت علوم گفته گرفتن هزینه انصراف از دانشجویان غیر قانونی هست.حتی آیین نامه دانشگاه هم چیزی ننوشته فقط گفته فرم انصراف را به قسمت آموزش تحویل دهید …میشه کمکم کنید خیلی استرس دارم میترسم نتونم برم رشته روانشناسی بخونم و از دانشگاه عقب بیفتم.خیلی ممنون از شما

 321. سلام
  نحوه ی پذیرش دانشجو تاثیری داره؟
  من امسال یک رشته که پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی بود قبول شدم و روزانه هست
  آیا یکسال محرومم از رشته های روزانه؟
  و اگر محرومم هیچ راهی نیست که بشه رشته های پزشکی روزانه قبول شد؟

 322. سلام من کنکور ۹۵ دادم و دو ترم حذف ترم کردم و این ترم میخوام انصراف بدم و کنکور ۹۷ شرکت کنم میتونم روزانه قبول بشم؟

 323. باسلام.من ورودی سال ۹۳دردانشگاه پیام نورهستم.۲ترم مرخصی گرفتم و۲ترم مشغول به تحصیل بودم_بهمن۹۵ انصراف موقت دادم منتها انصراف موقتم روثبت سیستم کردن ولی معافیت تحصیلیم هنوز باطل نشده وتاشهریور۹۸تاریخ داره ومن درکنکور۹۶قبول نشدم_الان قصد شرکت در کنکورسراسری ۹۷ رودارم_مهرماه ۹۶که دانشگاه رفتم گفتن میشه انصرافت رو مجددا به صورت قطعی وبا تاریخ روز(یعنی ابان ماه۹۶)ثبت کنی_الان با این شرایط اگه این انصراف قطعی روثبت کنم تاچه مدتی ازلحاظ نظام وظیفه زمان دارم ؟؟و وارد غیبت نمیشوم ؟؟وکدام انصراف ملاک عمل نظام وظیفه می باشد؟؟
  پرسش دوم:حداکثرسقف مجازبرای مرخصی در دانشگاه پیام نور چند ترم میباشد؟؟وباتوجه به انصراف قطعی درابان ۹۶ درصورت قبولی در کنکور ۹۷اجازه ی ادمه تحصیل در دانشگاه روزانه را دارم؟؟باتشکر فراوان

 324. سلام
  من سال۸۸ کنکور دادم و رتبه م ۴۷۴ شد و داروسازی دانشگاه تهران قبول شدم و الانم درسم تموم شد و طرحمم گذروندم. ولی اصلا راضی نیستم از شرایط شغلیم و اصلا اون چیزی که فکر میکردم نیست. میخوام بدونم اگه بخوام دوباره کنکور بدم میتونم بازم تو دانشگاه دولتی درس بخونم؟ و اینکه مثلا اگه دندونپزشکی بخونم پروانه ی داروسازیم باطل میشه؟ یا میتونم همزمان هر دو مجوز رو داشته باشم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 325. با سلام ، من الان دانشجوی ترم اول رشته بهداشت و کنترل کیفیت مواد غذایی دوره روزانه دامپزشکی زیر نظر وزارت علوم هستم ، میخوام در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۹۷ شرکت کنم ، اگر قبول شم میتونم انصراف بدم یا نه؟! یکم میشه توضیح بدید شرایط رو.

 326. سلام من ترم ۱ رشته مهندسی مکانیک هستم میخوام واسه سال ۹۸ کنکور شرکت کنم.میخوام بدونم بعد از اینکه دو ترم من تموم شد باید مرخصی بگیرم یا انصراف بدم؟

 327. سلام ورودی ارشد ۹۶ پردیس خودگردان دانشگاه خوارزمی هعستم. بخوام تکمیل ظرفیت شرکت کنم. روزانه قبول بشم. باید از خودگردان انصراف بدم. انصرافم چطور میشه باید هزینه بدم؟
  البته بگم اصل مدرک کارشناسیمو ندادم دانشگاه. کپیشو دارن و کارت دانشجویی هم برام صادر شده
  بدون اینکه صداشو دربیارم میتونم برم ثبتنام روزانه؟

 328. سلام من یک ترم دانشگاه ازاد ثبت نام کردم،کاردانی بدون کنکور،ولی به دلیل مشغله کاری کلا دو جلسه از کلاسها رو رفتم و امتحانها رو هم اصلا نرفتم،الان برای انصراف و گرفتن مدارکم باید هزینه پرداخت کنم.

 329. سلام من کارشناسی روانشناسی دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام گردم و یک جلسه کلاس هم رفتم الان پشیمونم و می خوام برای سال اینده کنکور بدم و خودمو برای دانشگاه سراسری اماده کنم … بنظرتون من می شه؟؟چه کار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

 330. سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم ثبت نام اینترنتی هم کردم ولی حضوری نرفتم مدارکم رو تحویل ندادم آیا می تونم در کنکور ۹۷ شرکت کنم.

 331. با سلام،من در سال ۹۵ در دانشگاه دولتی در رشته زبان انگلیسی قبول شدم و بنا به دلایلی دو ترم مرخصی گرفتم،الان ترم سوم میخوام انصراف بدم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم، آیا مشکلی واسم پیش نمیاد؟

 332. سلام من دانشجوی ارشد دانشگاه روزانه دولتی هستم میخاستم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم باید من تا اخر بهمن انصراف بدم تا بتونم دوباره تو دانشگاه دولتی بخونم ؟

 333. با سلام و خسته نباشید و تشکر از مشاوره های خوبتون
  بنده دانشجوی دکتری تخصصی روزانه ترم ۲ هستم که هر دو مقطع قبلی رو هم در دانشگاه سراسری دوره روزانه گذرونده ام. سوالی که از شما دارم این هستش که آیا من میتونم در کنکور سراسری ۹۷(پزشکی، داندانپزشکی و داروسازی) شرکت کنم؟ و در صورت قبولی تحصیل بنده رایگان خواهد بود یا خیر و هم چنین آیا برای انصراف هم باید هزینه پرداخت کنم؟ در ضمن خدمت سربازی رو هم انجام