پنج شنبه , مرداد ۲۵ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ،شرایط  و نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 96 – 97

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

در رابطه با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سوالات مختلفی توسط داوطلبان پرسیده می شود که با توجه به این مسئه تصمیم گرفتیم دراین مقالهبه طور اختصاصی به بررسی شرایط  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بپردازیم.چند سالی است که علاوه بر پذیرش داوطلبان از طریق آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی، شاهد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز هستیم که همین اقدام سبب شده است که داوطلبان بسیاری که بنا به هر دلیلی نتوانسته اند از طریق کنکور سراسری اقدام به تحصیل کنند برای تحصیل و ثبت نام بدون کنکور در رشته های متنوع دانشگاه آزاد اقدام نمایند. اما لازم است بدانید که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرایط خاص خودش را دارد. بنابراین اگر شما هم خواستار ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد هستید می توانید با مطالعه این مقاله از مواردی چون شرایط ، زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ،شرایط ،زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد، زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و … مطلع شوید و سپس با آگاهی کامل برای ثبت نام و تحصیل در دانشگاه آزاد اقدام نمایید.ضمن اینکه با کلیک بر روی لینک می توانید از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) که مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره گردآوری کرده است نیز مطلع شوید.

شرایط ، زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 96 – 97

مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود و شرکت در کنکور سراسری از شرایط ثبت نام نخواهد بود.اکنون ممکن است این سوال برایتان بوجود بیاید که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد در چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تفاوت این دو در ارائه تعداد رشته ها می باشد یعنی لیست رشته های بدون کنکور دارای تنوع کمتری نسبت به رشته های با آزمون هستند.داوطلبان در 2 نوبت مهر و بهمن ماهمی بایست نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نمایند.نحوه ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و داوطلبان جهت انجام ثبت نام می بایست  به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و پس از تکمیل ثبت نام از دریافت رسید مربوط به ثبت نام خود غافل نشوید تا در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با دارا بودن دیگر مدارک به صورت حضوری جهت تکمیل ثبت نام نهایی به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید.

معدل در دانشگاه آزاد ملاک قبولی داوطلبان در ثبت نام بدون کنکور در مقطع کاردانی نخواهد بود و سوابق تحصیلی داوطلبان هیچ گونه تاثیری در پذیرش داوطلبان نخواهد داشت و داوطلبان با هر معدلی امکان ثبت نام بدون کنکور را خواهند داشت.اما از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد، دارا بودن مدرک دیپلم  و از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی خواهد بود.برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته رشته ی انتخابی شما می بایست مرتبط با رشته ای که در آن دیپلم گرفته اید باشد. بنابراین با در نظر گرفتن محدودیت های موجود در انتخاب رشته دست به انتخاب رشته بزنید.اما متقاضیانی که قصد ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد را دارند می توانند بدون در نظر گرفتن رشته خود در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی انتخاب رشته نمایند.

شرایط ،زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 96 – 97

مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد هم به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود و تفاوت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در ارائه مدرک تحصیلی است .البته ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر است.دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می باشد. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود و  ورودی های مهر ماه می بایست در اواخر مرداد ماه برای ثبت نام خود اقدام نمایند و ورودی های بهمن ماه می بایست در آذر ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و شما داوطلبان جهت ثبت نام می بایست به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از تکمیل ثبت نام پرینت مربوط به تکمیل ثبت نام را دریافت نمایید و در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با دارا بودن دیگر مدارک برای ثبت نام به صورت حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید.

زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 – 97

درخصوص زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد توجه داشته باشید که تاریخ تشکیل کلاس ها با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود به زمان ثبت نام متقاضیان در نوبت مهر و یا بهمن ماه  و صلاح دید دانشگاه مربوطه بستگی خواهد داشت. ضمن اینکه متقاضیان پس از ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه نیز می بایست ضمن همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور جهت ثبت نام حضوری به دانشگاه مربوطه نیز مراجعه نمایند.پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته از زمان دقیق اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مطلع شوید.همچنین در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از میزان تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد ، زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 ،تفاوت دوره های تمام وقت و پاره وقت دانشگاه آزاد و دیگر موارد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۲۸ نظر

 1. سلام من برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور کارشناسی اقدام کردم ولی متاسفانه اطلاعات رو اشتباه وارد کردم چطور میتونم ویرایش کنم ؟ و زمان ویرایش چه موقعی هست ممنون میشم پاسخ بدید

 2. سلام خسته نباشید،من دیروز رفتم کافی نت برای خرید کارت و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد ولی متاسفانه رشته انتخابی من رو اشتباه وارد کردن و به دلیل اینکه امکان ویرایش اطلاعات وجود نداشت اقدام به خرید مجدد کارت کردیم ولی پس از وارد کردن اطلاعات سیستم ارور داد و حتی نتونستیم مجددا کارت خریداری کنیم…درصورتی که در دفترچه این موضوع ذکر شده که میشه چندین کارت برای انتخاب رشته های متفاوت خریداری کرد اما من هرکاری کردم نتونستم کارت بگیرم…لطفا منو راهنمایی کنین که الان باید برای خرید مجدد کارت چکار کنم،ممنون

  • باسلام
   طبق اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی از هفته آینده داوطلبان میتوانند کارت اعتباری گروه ازمایشی موردنظر را خریداری کنند و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

 3. سلام.من دیپلم تجربى دارم .میتونم در دانشگاه آزاد بدون کنکور براى رشته گرافیک ثبت نام کنم؟کدوم دانشگاه در تهران ؟
  ممنون

  • سلام
   رشته گرافیک در برخی واحد های دانشگاهی تهران به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته ارایه شده است که شما میتوانید با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رشته تجربی برای انتخاب این رشته اقدام کنید.

 4. سلام من رشتم تجربی هست امروز واسه مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور ثبت نام کردم اما توی صفحه انتخاب رشته فقط رشته های مربوط به تجربی هست و رشته های ریاضی یا انسانی نیست ممنون بگیدچطوری میتونم این رشته هارو هم ثبت نام کنم

  • با سلام . شما نمیتوانید به طور همزمان در چند تا زیر گروه باشید و برای خرید کارت اعتباری زیر گروه دیگر باید بعد از اتمام انتخاب رشته ی دانشگاه های آزاد اسلامی و در زمان ویرایش کارت اعتباری دیگری را خریداری فرمایید .

 5. سلام
  وقت بخیر
  امسال دانشگاه آزاد ثبت نام بدون آزمون هم داره؟
  آخه تو سایتش فقط بر اساس سوابق تحصیلی زده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام
   ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد به صورت بدون ازمون انجام میشود وسوابق تحصیلی دیپلم شما ملاک پذیرش میباشد.

 6. سلام.میخواستم بدونم با معدل کل با لای ۱۸/۵درنهایی وکل دیپلم ۱۹/۱۷ تجربی میتونم در مهندسی پزشکی ۹۷ تهران قبول بشم.

 7. سلام میشه بدون کنکور با رشته تجربی مهندسی پزشکی رفت

  • با سلام در بعضی از دانشگاه رشته مهندسی پزشکی ارائه میشود شما میتوانید در در چند روز اینده نسبت به انتخاب رشته های مهندسی پزشکی بدون کنکور در دانشگاه های که به صورت بدون کنکور ارائه میشور پیش ثبت نام نمایید

 8. سلام آیا با دیپلم تجربی هم امکان ثبت نام در رشته مهندسی معماری دانشگاه ازاد که براساس سوابق تحصیلی است هست یا نه

  • سلام
   در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد شما در هر رشته ای که علاقه داشته باشد و در این دانشگاه ارائه شود می توانید شرکت کنید.پذیرش در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی صورت نمی گیرد و در زمان اعلام شده براساس ظرفیت دانشگاه در رشته ی مورد نظر هر فردی که زودتر ثبت نام اینترنتی را انجام دهد در آن دانشگاه پذیرفته می شود.

 9. با سلام میخوام ببینم میشه با دیپلم تجربی در رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور ثبت نام کنم

 10. چطوری بدون آزمون نجوم بخونم کدوم دانشگاه پذیرش داره بهترین مسیر کدومه…..

 11. سلام خسته نباشید!میخواستم بدونم با معدل۱۰رشته تجربی میشه دانشگاه ازاد بدون کنکور مشهد قبول شد؟در رشته های زبان انگلیسی و حسابداری

  • سلام. شانس قبولی دارید اما پس از انتخاب رشته برای ورود بدون کنکور در دانشگاه آزاد در زمان اعلام نتایج مشخص میشود که کدام دانشگاه و کدام رشته پذیرفته شده اید.

 12. سلام میخواستم بدونم ثبت نام دانشگاه آزاد برا نیمه دوم تمام شده یا هنو فرصت هست…ممنون میشم اگه جواب بدین من مهر ماه نتونستم ثبت نام کنم لطفا جواب بدین

  • با سلام. زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی هم کاردانی هم کارشناسی در دانشگاه آزاد برای ترم بهمن تمام شد،درواقع سایتش بسته شده اما شما حضوری یا تلفنی حتما از دانشگاه مورد نظر جویا شوید ممکنه ظرفیت داشته باشند و ثبت نامتون کنند.موفق باشید.

 13. سلام من دیپلم معماری دارم دوره کمک پرستاریو گذروندم الانم حدود ۴ ساله مشغول بکارم ب نظر شما من میتونم بدون کنکور تو رشته های فیزیوتراپی،پرستاری یا امسال این رشته ها شرکت کنم؟؟

 14. سلام مطالبتون خیلی مفید و عالی

 15. سلام
  با دیپلم فنی حرفه ای نظام قدیم رشته حقوق در مقطع کارشناسی میشه شرکت کرد؟ثبت نام بهمن ماه از چ تاریخی است
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته انتخاب رشته اختصاصی !