یکشنبه , خرداد ۲۷ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ،شرایط  و نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 96 – 97

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

در رابطه با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سوالات مختلفی توسط داوطلبان پرسیده می شود که با توجه به این مسئه تصمیم گرفتیم دراین مقالهبه طور اختصاصی به بررسی شرایط  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بپردازیم.چند سالی است که علاوه بر پذیرش داوطلبان از طریق آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی، شاهد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز هستیم که همین اقدام سبب شده است که داوطلبان بسیاری که بنا به هر دلیلی نتوانسته اند از طریق کنکور سراسری اقدام به تحصیل کنند برای تحصیل و ثبت نام بدون کنکور در رشته های متنوع دانشگاه آزاد اقدام نمایند. اما لازم است بدانید که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرایط خاص خودش را دارد. بنابراین اگر شما هم خواستار ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد هستید می توانید با مطالعه این مقاله از مواردی چون شرایط ، زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ،شرایط ،زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد، زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و … مطلع شوید و سپس با آگاهی کامل برای ثبت نام و تحصیل در دانشگاه آزاد اقدام نمایید.ضمن اینکه با کلیک بر روی لینک می توانید از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) که مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره گردآوری کرده است نیز مطلع شوید.

شرایط ، زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 96 – 97

مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود و شرکت در کنکور سراسری از شرایط ثبت نام نخواهد بود.اکنون ممکن است این سوال برایتان بوجود بیاید که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد در چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تفاوت این دو در ارائه تعداد رشته ها می باشد یعنی لیست رشته های بدون کنکور دارای تنوع کمتری نسبت به رشته های با آزمون هستند.داوطلبان در 2 نوبت مهر و بهمن ماهمی بایست نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نمایند.نحوه ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و داوطلبان جهت انجام ثبت نام می بایست  به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و پس از تکمیل ثبت نام از دریافت رسید مربوط به ثبت نام خود غافل نشوید تا در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با دارا بودن دیگر مدارک به صورت حضوری جهت تکمیل ثبت نام نهایی به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید.

معدل در دانشگاه آزاد ملاک قبولی داوطلبان در ثبت نام بدون کنکور در مقطع کاردانی نخواهد بود و سوابق تحصیلی داوطلبان هیچ گونه تاثیری در پذیرش داوطلبان نخواهد داشت و داوطلبان با هر معدلی امکان ثبت نام بدون کنکور را خواهند داشت.اما از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد، دارا بودن مدرک دیپلم  و از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی خواهد بود.برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته رشته ی انتخابی شما می بایست مرتبط با رشته ای که در آن دیپلم گرفته اید باشد. بنابراین با در نظر گرفتن محدودیت های موجود در انتخاب رشته دست به انتخاب رشته بزنید.اما متقاضیانی که قصد ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد را دارند می توانند بدون در نظر گرفتن رشته خود در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی انتخاب رشته نمایند.

شرایط ،زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 96 – 97

مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد هم به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود و تفاوت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در ارائه مدرک تحصیلی است .البته ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر است.دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می باشد. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود و  ورودی های مهر ماه می بایست در اواخر مرداد ماه برای ثبت نام خود اقدام نمایند و ورودی های بهمن ماه می بایست در آذر ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و شما داوطلبان جهت ثبت نام می بایست به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از تکمیل ثبت نام پرینت مربوط به تکمیل ثبت نام را دریافت نمایید و در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با دارا بودن دیگر مدارک برای ثبت نام به صورت حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید.

زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 – 97

درخصوص زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد توجه داشته باشید که تاریخ تشکیل کلاس ها با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود به زمان ثبت نام متقاضیان در نوبت مهر و یا بهمن ماه  و صلاح دید دانشگاه مربوطه بستگی خواهد داشت. ضمن اینکه متقاضیان پس از ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه نیز می بایست ضمن همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور جهت ثبت نام حضوری به دانشگاه مربوطه نیز مراجعه نمایند.پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته از زمان دقیق اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مطلع شوید.همچنین در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از میزان تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد ، زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 ،تفاوت دوره های تمام وقت و پاره وقت دانشگاه آزاد و دیگر موارد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۱۱ نظر

 1. با سلام میخوام ببینم میشه با دیپلم تجربی در رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور ثبت نام کنم

 2. سلام خسته نباشید!میخواستم بدونم با معدل۱۰رشته تجربی میشه دانشگاه ازاد بدون کنکور مشهد قبول شد؟در رشته های زبان انگلیسی و حسابداری

  • سلام. شانس قبولی دارید اما پس از انتخاب رشته برای ورود بدون کنکور در دانشگاه آزاد در زمان اعلام نتایج مشخص میشود که کدام دانشگاه و کدام رشته پذیرفته شده اید.

 3. سلام میخواستم بدونم ثبت نام دانشگاه آزاد برا نیمه دوم تمام شده یا هنو فرصت هست…ممنون میشم اگه جواب بدین من مهر ماه نتونستم ثبت نام کنم لطفا جواب بدین

  • با سلام. زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی هم کاردانی هم کارشناسی در دانشگاه آزاد برای ترم بهمن تمام شد،درواقع سایتش بسته شده اما شما حضوری یا تلفنی حتما از دانشگاه مورد نظر جویا شوید ممکنه ظرفیت داشته باشند و ثبت نامتون کنند.موفق باشید.

 4. سلام من دیپلم معماری دارم دوره کمک پرستاریو گذروندم الانم حدود ۴ ساله مشغول بکارم ب نظر شما من میتونم بدون کنکور تو رشته های فیزیوتراپی،پرستاری یا امسال این رشته ها شرکت کنم؟؟

 5. سلام مطالبتون خیلی مفید و عالی

 6. سلام
  با دیپلم فنی حرفه ای نظام قدیم رشته حقوق در مقطع کارشناسی میشه شرکت کرد؟ثبت نام بهمن ماه از چ تاریخی است
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس