خانه استخدام بانک ها استخدام بانک شهر ۱۴۰۲

استخدام بانک شهر ۱۴۰۲

مدارک و شرایط استخدام بانک شهر 1402
استخدام بانک شهر ۱۴۰۲

بانک شهر از جمله بانک های نوپایی است که منابع انسانی خود را از طریق برگزاری آزمون و انجام مصاحبه تامین می کند. متقاضیان نام نویسی در این آزمون استخدامی می بایست در زمان استخدام بانک شهر به سایت این بانک مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند. اما لازم است بدانید که قبل از برپایی آزمون، تمامی داوطلبین می بایست از یکسری شروط نیز برخوردار باشند تا مجوز نام نویسی در آزمون را کسب نمایند.

استخدام در این بانک در هر دوره با توجه به رشته های مورد نیاز صورت می پذیرد، از این رو یکی دیگر از موارد لازم، کسب آگاهی کافی در خصوص رشته های اعلام شده جهت استخدام بانک شهر می باشد.

ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر برای سال 1402 هنوز آغاز نشده و زمان آن مشخص نمی باشد.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر ۱۴۰۲

با توجه به اطلاعیه های منتشر شده از طرف سایت این بانک، آخرین ثبت نام این آزمون، 4 اردیبهشت ماه 1401 بود اما هنوز زمان آن در سال جاری مشخص نمی باشد و در صورت اعلام این موضوع از طریق همین مقاله و یا کانال تلگرام آزمون های استخدامی اطلاع رسانی خواهد شد.
نحوه ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر 1402

صفر تا صد انجام فرآیند ثبت نام آزمون در سایت استخدام بانک شهر بدون حضور فیزیکی داوطلبین صورت می پذیرد. به همین منظور اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که مایل به ثبت نام در این آزمون استخدامی می باشد، پس لازم است مطابق با مراحل مذکور در قسمت ذیل به صورت گام به گام مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایید.

البته در دوره های گذشته نام نویسی این آزمون از طریق سایت اختصاصی این بانک انجام می شد اما برای سال 1401، مطابق با اطلاعیه منتشر شده از طرف بانک مذکور، این فرآیند از طریق سایت آزمون جهاد دانشگاهی با طی مراحل زیر انجام می شود. بنابراین گمان می رود این فرآیند در سال ۱۴۰۲ نیز از طریق سایت hrtc.ir انجام گردد.

 • مراجعه به سایت آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir و کلیک بر روی گزینه “ثبت نام”

مرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر

 • انتخاب گزینه “آزمون” از بالای صفحه برای پرداخت هزینه

مرحله دوم آزمون استخدامی بانک شهر

 • فشردن کلید “پرداخت هزینه” در صفحه پیش رو

مرحله سوم ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر

 • درج اطلاعات خواسته شده و فعال نمودن تیک عبارت ” اینجانب قبل از پرداخت هزینه، تمامی مفاد درفترچه راهنمای را با دقت مطالعه نمودم و تمامی شرایط شرکت در آزمون را دارا می باشم”، سپس انتخاب گزینه “پرداخت هزینه”

مرحله چهارم ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر

 • پرداخت وجه نام نویسی از طریق کارت بانکی عضو شبکه شتاب (جهت پرداخت هزینه داشتن رمز پویای فعال الزامی است) و فشردن کلید “پرداخت”

مرحله پنجم ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر

 • مراجعه مجدد به صفحه ثبت نام و وارد نمودن اطلاعات کاربری خواسته شده، همچنین توکن پرداخت دریافت شده از مرحله قبلی، و انتخاب گزینه “ثبت نام”

مرحله ششم ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر

دقت کنید که پس از اتمام موفقیت آمیز فرآیند نام نویسی سامانه یک کد رهگیری برای شما در نظر می گیرد که در زمان دریافت کارت ورود به جلسه و مشاهده نتایج استخدام بانک شهر به کارتان می آید، پس ضروری است این کد را نزد خود نگه داری کنید.

شرایط و مدارک ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر 1402

همانگونه که می دانید گام اول جهت ثبت نام در آزمون استخدامی کسب اطلاع در خصوص شرایط استخدام بانک شهر می باشد. ذکر این نکته مهم الزامی است که اگر از شرایط مذکور برخوردار نباشید (حتی یک مورد)، روند جذب و استخدام شما در بانک شهر با اختلال مواجه می گردد. شرایط ذکر شده در این قسمت مربوط به آخرین دوره استخدامی بانک شهر می باشد و در صورت ایجاد تغییر در هر یک از این شرایط در سال ۱۴۰۲، مطلب بروزرسانی خواهد شد.

شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت ایران و متعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی
 • دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت دائمی قانونی برای آقایان
 • عدم وابستگی یا عضویت در احزاب و گروه های سیاسی معاند
 • عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه
 • داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با عناوین شغلی ذکر شده
 • دارا بودن سلامت جسمانی و روانی و همچنین توانایی برای انجام کاری که برای آن استخدام می شوند.
 • عدم اشتغال به کار رسمی و همچنین نداشتن تعهد خدمت و یا عدم وجود منع استخدامی به موجب آرای مراجع قضایی ذی صلاح
 • کسانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی هستند، می بایست دارای حداکثر 28 سال تمام (متولدین 1 فروردین ماه 1373 به بعد) و افرادی که مدرک تحصیلی آن ها کارشناسی ارشد است، باید حداکثر سن آن ها 30 سال تمام باشد. (متولدین 1 فروردین ماه 1371 به بعد)

نکته: توجه داشته باشید، مدت انجام خدمت وظیفه به حداکثر سن داوطلبان مرد اضافه خواهد شد.

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در یکی از رشته های گفته شده فقط از دانشگاه های سراسری همه دوره ها، دانشگاه آزاد اسلامی و موسسه عالی آموزش بانکداری ایران.
 • مدرک معادل و همچنین مدرک تحصیلی با عناوین دوره های فراگیر، آموزش باز و مکاتبه ای با توجه به نحوه پذیزش دانشجو خارج از آزمون های سراسری دانشگاه ها، مورد پذیرش نخواهد بود.
 • مدارک داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل، زمان پایان خدمت نظام وظیفه و یا کارت معافیت دائم آن ها بعد از تاریخ برگزاری آزمون کتبی باشد، مورد پذیرش نخواهد بود.
 • اصالت مدرک تحصیلی پذیرفته شدگان نهایی از مراجع ذی صلاح استعلام خواهد شد و در صورت عدم صحت در هر مرحله، اشتغال داوطلب منتفی خواهد شد.
 • در هر یک از رشته های امتحانی صرفا فارغ التحصیلان همان رشته، گرایش و مقطع تحصیلی ذکر شده، می توانند نام نویسی نمایند. پذیرش رشته و یا گراش های دیگر امکان پذیر نمی باشد.
 • حداقل معدل کل در مقاطع تحصیلی همه رشته و گرایش ها 15 تمام می باشد.

شرایط احراز مشاغل

در آخرین دوره استخدامی بانک شهر، داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته های زیر بوده اند، می توانستند در آزمون استخدام بانک شهر ثبت نام نمایند. امکان تغییر این رشته ها در سال 1402 وجود دارد که در این صورت این مطلب بروزرسانی خواهد شد.

رشته و گرایش های مورد پذیرش آزمون استخدامی بانک شهر 
رشته تحصیلیگرایش
مدیریتامور بانکی، بازرگانی، بازاریابی، دولتی، اجرایی، MBA، اقتصادی، مالی، فناوری اطلاعات، کسب و کار، استراتژی، مدیریت پروژه، کارآفرینی، منابع انسانی و تکنولوژی
علوم اقتصادی / اقتصادکلیه گرایش ها
حسابداری / حسابرسیکلیه گرایش ها
بانکداریکلیه گرایش ها
ریاضیکلیه گرایش ها
آمارکلیه گرایش ها
مهندسی صنایعکلیه گرایش ها
مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوترکلیه گرایش ها
رشته زبان انگلیسیکلیه گرایش ها
حقوقحقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق تجارت بین الملل، حقوق عمومی، حقوق تجاری اقتصادی بین المللی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق اسناد و قرارداد های تجاری، حقوق شرکت های تجاری، حقوق مالی و اقتصادی و حقوق اقتصادی(صرفا در مقطع کارشناسی ارشد مشروط به دارا بودن مدرک کارشناسی حقوق)

توجه: متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد نیز باید رشته تحصیلی آن ها در این مقطع و همچنین در دوره کارشناسی مرتبط با مندرجان جدول بالا باشد. در ضمن ملاک ارزیابی داوطلبان صرفا رشته و گرایش تحصیلی آن ها در مقطع کارشناسی یا همان لیسانس می باشد.

مدارک ثبت نام

داوطلبان می بایست به هنگام ثبت نام اسکن عکس پرسنلی 4×3 خود را که حتما در سال جاری گرفته شده باشد، به همراه اسکن کارت ملی ترجیحا رنگی، در سامانه بارگذاری نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر ۱۴۰۲

داوطلبان قبل از انجام فرآیند ثبت نام می بایست دفترچه این آزمون را مورد مطالعه قرار داده تا از جزئیات برگزاری، شرایط و نحوه نام نویسی آن مطلع گردند. این دفترچه که از طریق سایت آزمون جهاد دانشگاهی منتشر شده است، برای دسترسی آسان تر در جدول زیر نیز قرار دارد.

دانلود دفترچه آزمون استخدامی بانک شهر 1402 (به زودی فعال می گردد)

آنگونه که در قسمت بالا ذکر شد علاوه بر برگزاری آزمون طی نمودن موفقیت آمیز مصاحبه بانک شهر نیز جهت استخدام در این بانک الزامی است. نتایج در طی دو مرحله اعلام می شود که در مرحله اول مربوط به کسب نمره حد نصاب در آزمون کتبی است و در مرحله نهایی اسامی پذیرفته شدگان در آزمون شفاهی اعلام می شود. شایان ذکر است که مشاهده وضعیت قبولی داوطلبین در زمان اعلام نتایج استخدام بانک شهر و با مراجعه به سایت استخدام بانک شهر امکان پذیر می باشد.


 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر۱۴۰۲ در چه تاریخی مقرر شده است؟

زمان نام نویسی این آزمون در سال 1402، هنوز مشخص نمی باشد.

2- نام نویسی در آزمون استخدامی بانک شهر ۱۴۰۲ به چه صورتی می باشد؟

متقاضیان می توانند مطابق با مراحل ذکر شده در مقاله و از طریق ورود به سایت آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir فرآیند نام نویسی خود را تکمیل کنند.

3- ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر در سال ۱۴۰۲ مستلزم داشتن چه شرایطی است؟

شرکت در این آزمون منوط به داشتن یکسری شرایط عمومی و اختصاصی از سوی داوطلبین است که می توانید با مراجعه به متن مقاله از تمامی موارد آن آگاه شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نظر
 1. امید

  سلام خسته نباشید
  سوالی داشتم
  من کارشناسی مترجمی زبان دارم و ارشد آموزش زبان و بر اساس این اطلاعیه که فقط کارشناسی میپذیرند منی که ارشد دارم قابل قبول نیست ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، اگر نوع مدرک کارشناسی تان با مدارک اعلامی برای استخدام شغل مدنظر هم خوانی داشته باشد ؛ مشکلی نخواهید داشت.

 2. F.t

  آزمون بانک شهر در سال های گذشته تمدید شده ؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای مرتبط با زمان تمدید آزمون استخدامی بانک شهر منتشر نشده است برای اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره باشید.

 3. Y. F

  سلام، من فکر می کردم تا ۱۴ فرصت داره… یعنی دیگه ثبت نامش تمدید نمیشه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تمدید مهلت ثبت نام منتشر نشده است؛ جهت اطلاع از آخرین اخبار، می توانید عضو کانال تلگرام آزمون های استخدامی باشید.

 4. F.ha

  سلام وقت بخیر ببخشید من مدرک تحصیلیم جای دیگس خودم تهرانم میتونم شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که ۳ سال ساکن شهرستان بومی و یا متولد آن باشید، مجاز به نام نویسی خواهید بود.

 5. مهدی

  سلام و خسته نباشید
  می خواستم بپرسم در رشته حقوق کارشناسی هم برمیدارند یا فقط کارشناسی ارشد بر میدارن

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ثبت نام منتشر شده، از رشته ی حقوق در مقطع کارشناسی پذیرش انجام میشود.

مشاوره بانک ها پیج استخدام بانک