تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1400

اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1400

اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1400
اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1400

علاقه مندانی که از طریق شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی برای تحصیل در این رشته اقدام نموده اند، در تب و تاب اعلام نتایج آن به سر می برند. افرادی که پس از انتشار این نتایج، نام خود را در میان اسامی پذیرفته شدگان مشاهده نمایند، می بایست خود را برای شرکت در سایر مراحل آماده کنند. چرا که پذیرش نهایی داوطلبان علاوه بر موفقیت در آزمون کتبی، مشروط به کسب امتیازات مرحله مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی نیز می باشد. اما از چه طریقی می توان از نتایج این آزمون آگاه شد؟

کسب حدنصاب نمره علمی در آزمون لیسانس به پزشکی به معنی قبولی قطعی داوطلبان نمی باشد.

زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1400

دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها برگزار کننده این آزمون در سطح کشور می باشد. بنابراین شرکت کنندگان می بایست با مراجعه به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir کارنامه خود را دریافت نمایند. نتایج اولیه آزمون کارشناسی به پزشکی سال جاری که در تیر ماه برگزار شده بود، در روز دوشنبه 29 آذر 1400 از طریق سامانه مذکور منتشر شد.

نحوه مشاهده نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1400

علاقه مندانی که در آزمون کارشناسی به پزشکی شرکت کرده اند، در زمان مقرر می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران و طی مراحل زیر از وضعیت قبولی یا عدم خود مطلع شوند.

  • به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir مراجعه نموده و بر روی اطلاعیه مربوط به “کارنامه آزمون کتبی کارشناسی به پزشکی تیر ماه 1400” کلیک کنید.

مرحله اول دریافت کارنامه لیسانس به پزشکی

  • حال با درج نمودن نام کاربری (شماره داوطلبی) و رمز عبور (کد ملی) در کادرهای مربوطه و سپس فشردن دکمه “ورود به پنل کاربری” می توانید نتایج اولیه خود را مشاهده نمایید.

مرحله دوم دریافت کارنامه لیسانس به پزشکی

پس از اعلام نتایج، افرادی که جزء دعوت شدگان به مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 1400 هستند، می بایست نهایت تلاش خود را به کار گیرند تا این مرحله را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند. فرآیند مصاحبه این آزمون به دلایلی اعم از ظرفیت کم پذیرش و تقاضای بالا دارای حساسیت بسیار زیادی می باشد.

این مرحله با هدف ارزیابی فراشناختی متقاضیان و انتخاب افرادی که از هر جهت توانایی و آمادگی تحصیل و فعالیت در حوزه پزشکی را دارند، انجام می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات و زمان مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 1400 می توانید بر روی همین لینک کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون لیسانس به پزشکی 1400 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج اولیه این آزمون در تاریخ 29 آذر ماه در دسترس شرکت کنندگان قرار گرفت.

2- از چه طریقی می توان نسبت به مشاهده نتایج آزمون لیسانس به پزشکی اقدام نمود؟

با مراجعه به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir می توان اسامی پذیرفته شدگان این آزمون را مشاهده کرد.

3- آیا کسب حدنصاب نمره در آزمون کتبی برای پذیرش در مقطع لیسانس به پزشکی کافی است؟

خیر، داوطلبان می بایست در یک مصاحبه که به منظور ارزیابی فراشناختی آن ها برگزار می گردد، شرکت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳ نظر

  1. با سلام اینجانب متولد سال ۱۳۴۹ که در سال ۶۸ در رشته علوم تجربی دیپلم گرفته ام و دارای مدرک کارشناسی در رشته پرستاری و ارشد رشته فیزیولوژی روزانه بوده ام آیا امکان حضور در کنکور سال آینده را دارم و می توانم در دوره هایرو زانه و یا دانشگاه آزاد شرکت کنم . با تشکر

  2. خوااااهش میکنم بگید امکان تغییررشته پیراپزشکی موقع تحصیل درمقطع کارشناسی وجود داره یاکه فقط بعد از گرفتن لیسانس میشه

دریافت مشاوره